موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رتبه بندي معلمان - مجلس شوراي اسلامي - فراكسيون كارگري مجلس - تعيين تكليف - فراكسيون كارگري - تمديد قرارداد هروويه ميليچ - مرتضي اميري - مديريت منابع آب ايران - رضي - نوبخت - علامه حلي - انگولا - سجاد پذيرفته - سردار سرتيپ رهام بخش حبيبي - پردان - ماهو - استخوان سالم - شركت آب و فاضلاب شرق استان تهران

مطالب مرتبط:
برنامه تحول 5 ساله انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد
برنامه 5 ساله انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد
استخدام مدرس زبان روسی در موسسه انجمن دوستی ایران و روسیه در تهران و اصفهان
استخدام مدرس زبان روسی در موسسه انجمن دوستی ایران و روسیه در تهران
استخدام مدرس زبان روسی در موسسه انجمن دوستی ایران و روسیه در اصفهان
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 14:472022-05-23سياسي

برنامه پنجساله ساله انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد


رییس سازمان سینمایی خط مشی، سیاست گذاری و خطوط کلی فعالیت های انجمن سینمای جوانان ایران را در دوره جدید اعلام کرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، محمد خزاعی، این خط مشی و خطوط کلی را متناظر به اینکه انجمن سینمای جوانان ایران، به عنوان بزرگترین حامی سینمای پایه در کشور و فراگیرترین مدرسه ی فیلمسازی در منطقه است در راستای تحقق اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی و تحت گفتمان بیانیه ی گام دوم انقلاب و با راهبرد بازسازی انقلابی سینمای کشور ، طراحی، تدوین و ابلاغ کرده است.

برقراری عدالت فرهنگی در حوزه ی آموزش با توسعه بسترهای ارزان آموزشی در سراسر ایران، عدالت محوری در تخصیص بودجه ها و امکانات فیلمسازی و برگزاری رویدادها در سرتاسر کشور و پرهیز از مرکزگرایی، ایجاد وحدت رویه و ارتباط سیستماتیک بین اضلاع سه گانه ی آموزش، تولید و عرضه در انجمن سینمای جوانان ایران ، استانداردسازی زیرساخت ها، فرایندهای آموزشی، طرح درس ها، آیین نامه های تولید، سیاست های تشویقی و مسیرهای عرضه ی فیلم کوتاه، محوریت دادن به قانون در برگزاری جشنواره ها، رویه های تولیدی و شرایط عرضه ی فیلم کوتاه در داخل و خارج از کشور و پرهیز از تصدی گری و تجمیع اختیارات در ستاد مرکزی، تقویت توأمان استقلال دفاتر و افزایش رویه های نظارتی بر آنها مهم ترین ماموریت این مرکز سینمایی اعلام شده است.

در این ابلاغیه همچنین، درحوزه ی آموزش، سه کلید واژه ی محوری؛ برقراری عدالت آموزشی، روزآمدی تکنیکی و ارتقای جهان بینی هنرجوها، در حوزه ی تولید تمرکز بر تحقق سه گزاره بومی گرایی، تنوع بخشی از مسیر ژانرها و امید آفرینی و در حوزه ی جشنواره ها و فرآیندهای عرضه، تکیه بر قانون گرایی و شعار دین، امید، اخلاق و آگاهی رویکردهای اصلی انجمن سینمای جوانان عنوان شده است.

خلاصه مدیریتی سند چشم انداز و طرح تحول پنجساله انجمن سینمای جوانان ایران را به شرح ذیل است: برنامه پنج ساله ی تحولی انجمن سینمای جوانان ایران مقدمه: انجمن سینمای جوانان ایران، به عنوان بزرگترین حامی سینمای پایه در کشور و فراگیرترین مدرسه ی فیلمسازی در منطقه، در راستای تحقق اهداف کلان نظام جمهوری اسلامی و تحت گفتمان بیانیه ی گام دوم انقلاب و با راهبرد بازسازی انقلابی سینمای کشور ، اقدام به بررسی، وضعیت سنجی و برنامه ریزی برای رسیدن به یک طرح تحول مدون نموده و در پی این بررسی ها، برنامه ی تحولی پنج ساله ی انجمن سینمای جوانان ایران را به نحو ذیل طرح ریزی کرده است: چشم انداز: انجمن سینمای جوانان ایران تلاش خواهد کرد در پنج سال آینده: 1-به عنوان فراگیرترین مدرسه ی سینمایی کشور، عرصه را برای کشف و پرورش استعدادهای سینمایی متخصص و متعهد در سراسر ایران فراهم نماید.

2-به عنوان فراگیرترین مدرسه ی سینمایی منطقه به مرجع آموزش سینما در کشورهای فارسی زبان تبدیل شود.

3-به عنوان بزرگترین شتاب دهنده ی سینمای پایه ی کشور، نسل جدیدی را به جریان اصلی سینمای ایران در انواع تخصص ها و مشاغل معرفی کند.

4-به عنوان پرجمعیت ترین باشگاه کارآفرینی کشور در حوزه ی سینما، با تسهیل شرایط فیلمسازی کوتاه و هموارسازی مسیر فیلمسازی فارغ التحصیلان انجمن، به بهبود شرایط اشتغال در سراسر ایران اسلامی یاری رساند.

5-به عنوان بزرگترین تولیدکننده ی فیلم کوتاه در ایران، نقش آفرینی فیلم کوتاه را در تبیین نظام مسائل و اولویت های کشور درپهنه وسیع فضای مجازی تقویت نماید.

6-به عنوان اصلی ترین سیاستگذار سینمای پایه ی کشور، در راستای تثبیت مرتبه ی فیلم کوتاه در جایگاه یک سینمای خلاقه، مستقل و پیشنهاد دهنده به سینمای بلند، برای تقویت و تکثر ژانرهای سینمایی با روایت بومی، بسترسازی و تربیت نیرو نماید.

7-به عنوان بزرگترین سهامدار بازار تولید و عرضه ی فیلم کوتاه در کشور، بستر های لازم را برای افزایش سهم فیلم کوتاه در سبد محصولات فرهنگی نخبگان و مردم فراهم کند.

ماموریت ها: 1- برقراری عدالت فرهنگی در حوزه ی آموزش با توسعه بسترهای ارزان آموزشی در سراسر ایران 2- عدالت محوری در تخصیص بودجه ها و امکانات فیلمسازی و برگزاری رویدادها در سرتاسر کشور و پرهیز از مرکزگرایی 3-- ایجاد وحدت رویه و ارتباط سیستماتیک بین اضلاع سه گانه ی آموزش، تولید و عرضه در انجمن سینمای جوانان ایران 4- استانداردسازی زیرساخت ها، فرایندهای آموزشی، طرح درس ها، آیین نامه های تولید، سیاست های تشویقی و مسیرهای عرضه ی فیلم کوتاه 5- محوریت دادن به قانون در برگزاری جشنواره ها، رویه های تولیدی و شرایط عرضه ی فیلم کوتاه در داخل و خارج از کشور 6- پرهیز از تصدی گری و تجمیع اختیارات در ستاد مرکزی، تقویت توأمان استقلال دفاتر و افزایش رویه های نظارتی بر آنها رویکردها: درحوزه ی آموزش، سه کلید واژه ی محوری؛ برقراری عدالت آموزشی، روزآمدی تکنیکی و ارتقای جهان بینی هنرجوها خواهد بود.

در حوزه ی تولید بر تحقق سه گزاره بومی گرایی، تنوع بخشی از مسیر ژانرها و امید آفرینی تمرکز خواهد شد.

در حوزه ی جشنواره ها و فرآیندهای عرضه، بر قانون گرایی و شعار دین، امید، اخلاق و آگاهی تکیه خواهد شد.

اقدامات: آموزش : 1- افزایش اعتبار مدرک سینمای جوان از طریق پذیرش در شورای درجه بندی هنری ارشاد، معیارهای ساخت فیلم اول، امور صنفی، معادل سازی فنی و حرفه ای و دانشگاهی، استخدام کشوری و .

برای ارتقاء جایگاه گواهینامه ی سینمای جوان، و ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان، باید از طریق سازمان سینمایی این مدرک در مراکز و شوراهای مختلف سینمایی معرفی و رتبه بندی گردد.

به عنوان مثال برای دریافت درجه ی هنری ارشاد، مدرک انجمن، معادل لیسانس تعیین گردد.

در شورای مجوز ساخت فیلم اول، برای این مدرک امتیاز فوق لیسانس درنظر گرفته شود.

در صنوف خانه سینما اولویت پذیرش عضویت و در صنوف شغلی مثل عکاسان، امکان شغلی محسوب گردد.

سازمان فنی حرفه ای با مدرک سینمای جوان، معادل مدرک خود را صادر کند.

برای استخدام در ادارات و سازمان¬های دولتی امتیاز درنظر گرفته شود و .

2- توسعه ی 50 درصدی آموزش مجازی طی پنج سال برنامه ی تحول با تأمین زیرساخت فنی، نیروی انسانی و سایر نیازهای تخصصی، می توان طی یک برنامه مدون دوره¬های تکمیلی آموزشی سینمای جوان را تا 50% بصورت کاملا مجازی برگزار نمود و عدالت فرهنگی و اجتماعی را برای سراسر کشور و بخصوص مناطق کم¬برخوردار با امکان تدریس بهترین اساتید در کم برخوردارترین مناطق فراهم آورد.

3- اعزام استاد به مناطق کم برخوردار و برگزاری کارگاه های تعاملی استادمحور به جای توسعه ی دفاتر انجمن، مربیان سینمای جوان را می توان به شهرهایی که دفتر یا نمایندگی ندارند اعزام و طی دوره¬های آموزشی فشرده ی تعاملی، استعدادهای برتر را شناسایی و برای حمایت و طی مراحل تکمیلی به دفاتر معرفی نمود.

4- ایجاد شعب مجازی در مناطق کم برخوردار فاقد دفتر انجمن در سامانه ی مجازی آموزش سینمای جوان می توان به جای تامین مکان فیزیکی برای کلاس و نیرو و استاد و تجهیزات و غیره، شعبه ی مجازی ایجاد نمود و ضمن آموزش اولیه و فعالیت های جنبی، مراحل تکمیلی و حرفه ای آنها را از طریق نزدیک ترین دفتر سینمای جوان انجام داد.

این طرح بدون هیچ سرمایه ی اولیه ای می تواند بصورت گسترده و فراگیر با استفاده از توان محلی و فردی، در مناطق کم برخوردار، آموزش های اولیه سینمایی را راه¬اندازی کرده و به کشف استعدادهای سینمای ایران منجرشود.

5- ایجاد دفاتر بین المللی انجمن سینمای جوانان ایران در مناطق آزاد (کیش، اروند و چابهار) توانایی انجمن سینمای جوانان ایران در پرورش فیلم¬ساز، مطابق الگوهای آموزشی خود می تواند ظرفیت بزرگی را برای جذب علاقمندان از کشورهای منطقه فراهم نماید.

همچنین برای استفاده از دانش روز سینمایی جهان، نیاز به حضور اساتید خارجی است که این دو می تواند در قالب دفاتر بین¬المللی انجمن سینمای جوانان ایران، نخست در مناطق آزاد مثل کیش و اروند اجرا گردد.

دلیل استفاده از مناطق آزاد، سهولت صدور روادید برای پذیرش هنرجو و استاد خارجی است، اما در مراحل بعد می توان برای کردزبان¬های غرب کشور، آذری¬های شمال غرب، کشورهای حوزه خزر، عرب¬زبان های جنوب، سیستان و بلوچستان و غیره نیز دفاتر بین المللی تأسیس نموده و به جای رفتن هنرجویان و فیلمسازان ما به کشورهای منطقه، بتوان هنرجویان آنها را در دفاتر بین المللی انجمن سینمای جوانان ایران در ایران جذب نموده و بجز ایجاد پایگاه های مهم منطقه ای سینمایی و فرهنگی، درآمدزایی قابل قبول و توریسم فرهنگی را نیز گسترش داد.

6-خواهرخواندگی انجمن سینمای جوانان ایران با مراکز آموزشی و استودیوهای فیلم¬سازی بین المللی و اجرای دوره های مشترک فیلم¬سازی با عقد تفاهم¬نامه¬های مشترک بین مدارس سینمایی بین¬المللی و انجمن سینمای جوانان ایران، می¬توان دوره¬های مشترک آموزشی برگزار کرده و از توانایی¬های مشترک محتوایی، استادها، روش¬های تدریس و غیره بهره¬برداری نموده و فیلم¬سازان را در سطح عالی به¬ روزرسانی کرد.

ضمنا با صدور مدرک مشترک دوزبانه، می توان به دوره¬ها اعتبار بخشید.

همچنین از طریق تبادل فیلمساز می توان پروژه های مشارکتی تولید نمود.

7-طراحی دوره های جامع مستندسازی، فیلم¬نامه نویسی و عکاسی این دوره¬های آموزشی جهت تربیت نیروهای سینمایی با تخصص¬های جامع و ویژه طراحی می گردد.

مثلا فرد علاقمندی با طی دوره¬ی یک ساله ی فیلم¬نامه نویسی، به تمام مهارت های فیلم نامه نویسی مثل سینمایی، کوتاه و غیره مسلط شده و بصورت حرفه ای و تخصصی مشغول به کار می شود.

8- تخصصی شدن برخی دفاتر برای دوره های آموزشی ویژه براساس موقعیت جغرافیایی، امکانات شهری، توان مربیان و سایر اعتبارات استانی، می توان دفاتر نمونه ی انجمن سینمای جوانان ایران را به پایگاه های تخصصی آموزشی تبدیل کرد.

مثلا یک استان ساحلی برای آموزش عکاسی و فیلمبرداری زیر آب، یک استان کویری برای آموزش عکاسی و فیلمبرداری در کویر، شب و نجوم؛ و یک مرکز استان را برای کلیه ی خدمات پس از تولید شامل ویژوال افکت، اصلاح رنگ و ساخت مولتی¬پلان¬ تجهیز نمود.

همچنین می توان مراکز تخصصی انیمیشن، مستندسازی، فیلم¬نامه¬نویسی، صدابرداری و غیره را راه اندازی نمود.

این دفاتر نمونه، مرکز شتابدهی تخصص¬های مشاغل سینمایی خواهند بود.

9- گسترش حیطه ی آموزش از هنرجو به فیلم¬سازان نیمه حرفه ای و حرفه ای با لحاظ کردن به روزترین مباحث تخصصی فیلمسازان فیلم کوتاه همواره به فرایند آموزش و دانش¬افزایی نیاز دارند و این مهم، از طریق کارگاههای حضوری، مجازی، پژوهش، همایش، تولیدات مشترک بین المللی، دوره های مشترک و غیره بدست می آید.

10- تاسیس دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در کشورهای فارسی زبان و اهدای بودجه حمایتی با اهداف جمهوری اسلامی و صدور گواهینامه های بین المللی پس از کسب اعتبار 4دهه ای در حوزه ی آموزش و تولید، همچنین به عنوان بزرگ ترین مجموعه ی متمرکز سینمایی منطقه، زمان تاسیس دفاتر بین المللی انجمن سینمای جوانان ایران در سایر کشورها فرارسیده است.

این دفاتر الگوی آموزش و تولید سینمای جوان را در کشورهای دیگر اجرا و گسترش می دهند و از طریق صدورگواهینامه های بین المللی و حمایت مالی اقدام به اهدای بودجه حمایتی نموده و تولیداتی را با مضامین مورد نظر تولید می¬نماید.

این اقدام توسط فیلمسازان سایر کشورها بشدت مورد استقبال قرار خواهد گرفت و از اقدامات موثر سینمای ایران در گام دوم انقلاب اسلامی و گسترش نفوذ فرهنگی در سایر کشورها خواهد بود.

11- ایجاد کتابخانه دیجیتال برای فیلم¬سازان ایجاد بانک محتوایی به عنوان کتاب خانه دیجیتال شامل کتاب چاپی، الکترونیک، صوتی، کتابخانه مجازی ویدئویی، کارگاه های آموزشی و .

نیاز مهم و ضروری جامعه ی فیلم کوتاه و چه بسا سینمای ایران است که به ایجاد زیرساخت و تامین محتوا نیاز دارد که می تواند نه تنها فیلم سازان و دانشجویان، بلکه پژوهشگران ایرانی و خارجی را پوشش دهد.

12- حمایت از استعدادهای برتر آموزشی در کارگاه های تعاملی فیلم محور پس از شناسایی برترین استعدادهای فیلم¬سازی از بین دوره¬های آموزشی سینمای جوان، می توان در کارگاه¬های تعاملی فیلم محور، آنها را حمایت کرده و تا رسیدن به تولید فیلم¬های حرفه¬ای، پشتیبانی آموزشی، تجهیزاتی و مالی نمود.

این دوره¬ها می توانند بر پایه ی ژانر طراحی و اجرا گردند.

13- شناسایی و هدایت استعدادهای برتر فنی در کارگاه¬های شتاب¬دهی تکنیک محور استعدادهای فنی را که به رشته¬های سینمایی بجز کارگردانی مثل فیلم¬برداری، تدوین، فیلم¬نامه نویسی و غیره علاقمند هستند، می توان انتخاب و در کارگاه¬های تخصصی آموزش داده و با حمایت¬های جانبی امکان شغلی برای آنها فراهم کرده و جذب بدنه ی سینما نمود.

این کارگاه ها دقیقا مطابق با توانایی هر فرد برنامه ریزی شده و بصورت انفرادی شتاب دهی شده و برای کار تخصصی مهیا می گردند.

14- طراحی آموزش های مجازی پشتیبان و تکمیلی مانند روان¬شناسی، جامعه-شناسی، مهارت یابی جذب سرمایه و .

دروسی که در سرفصل های عمومی و تخصصی آموزش های انجمن سینمای جوانان ایران نیست و بایستی بصورت موردی و مقطعی پشتیبانی شوند، از طریق آموزش مجازی با بهره گیری از بهترین استادهای ایرانی و خارجی می تواند جبران شده و از هنرجویان تا فیلمسازان را تحت پوشش قرار داد.

تولید: 1-نمونه سازی برای تکثیر ژانرها در فیلم کوتاه الف) تدوین برنامه های حمایتی در شورا های تولید با تمرکز بر قابلیت های روایی سینمای ژانر در بستر های بومی آیینی ب) معرفی چهره های جدید مستعد در حوزه های فنی و تکنیکی در جهت تسهیل فرآیند تولید فیلم های ژانر ج) نمونه سازی از ژانر ها با مدل کارگاهی و زیر نظر مربیان مشاور و تهیه کننده 2-سهم انجمن سینمای جوانان ایران در فیلم اولی ها الف) اخذ سهمیه ی مشخص سالانه از فیلم اولی های بنیاد فارابی و معرفی سالانه 5 نفر از فیلمسازان مستعد برای تولید فیلم اول بلند سینمایی به بنیاد سینمایی فارابی همراه با فیلمنامه و تهیه کننده طبق توافق با سازمان سینمایی ب) مذاکره و زمینه سازی برای حضور نمایندگان انجمن سینمای جوانان ایران در شوراهای فیلم اولی ها در بنیاد سینمای فارابی 3-افزایش سهم اقتباس در فیلم کوتاه از طریق چاپ و ارسال مجموعه داستان های اقتباسی مورد تایید انجمن جهت تولید الف) تشکیل کارگروه هفت نفره از فیلمسازان و نویسندگان با تجربه و فعالان در حوزه ادبیات داستانی ب) انتخاب داستان و قصه های کوتاه متناسب با اولویت ها و موضوعات تصریح شده در آیین نامه تولید انجمن سینمای جوانان ایران توسط کارگروه ج) انتخاب تعدادی از داستان های کوتاه توسط شورای عالی تولید از میان داستان های کوتاه معرفی شده توسط کارگروه د) چاپ مجموعه داستان منتخب و ارسال آن به دفاتر سراسر کشور ه) ساخت فیلم های اقتباسی در هر سال از کتاب چاپ شده و داستان های معرفی شده از سوی فیلمسازان ارتباطات و بازرگانی: 1-فعال کردن معاونت ارتباطات و بازرگانی جهت تامین بودجه ی تولید به صورت پلکانی تامین بودجه ی تولیدی در ساختار مشارکتی با نهادهای مختلف دولتی و خصوصی از بخش بودجه های فرهنگی می تواند هم بخشی از مشکلات تامین مالی پروژه های تولیدی انجمن را برآورده نماید و هم در تولید آثار قابل توجه با رویکردهای محتوایی مطلوب دهه ی پنجم انقلاب اسلامی برای این مجموعه ها کارکرد داشته باشد.

از این رو راه اندازی معاونت ارتباطات و بازرگانی برای رایزنی و ایجاد تفاهم نامه مشارکتی در دستور کار انجمن قرار گرفت و چارت انجمن سینمای جوانان ایران براساس این موضوع تغییر کرد.

2-مشارکت تولیدی با سازمان های هنری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی افزایش تعاملات سازمانی با نهادهای هنری جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به جهت مشارکت تولیدی و محتوایی که می تواند به هم افزایی این جبهه نیز کمک نماید.

عرضه: 1_افزایش سهم نمایش فیلم کوتاه و تثبیت حق رایت پخش آن در رسانه ملی در همه جای دنیا تلویزیون ها به خصوص تلویزیون های دولتی نسبت به حمایت از سینمای پایه وظایف و تکالیفی دارند.

در کشور ما نیز باید تلاش کرد تا رسانه ی ملی سالانه بودجه ی معینی را به منظور خرید حق پخش فیلمهای کوتاه اختصاص دهد.

ضمن اینکه انجمن سینمای جوانان ایران در تلاش است تا برنامه ای ویژه در رسانه ی ملی به حوزه ی فیلم کوتاه اختصاص داده شود .

2_اختصاص یک سالن سینماتک ویژه ی پاتوق های نقد و تحلیل فیلم کوتاه داستانی در تمام دفاتر انجمن نتیجه و خروجی اکرانهای هنر و تجربه نشان میدهد که شاید بهتر باشد طبق تجربه ی جهانی، به جای ایجاد سانس های ویژه و چرخشی در سالن های متفاوت، اختصاص دادن یک سینمای ثابت برای اکران آثار کوتاه داستانی و مستند به عنوان پاتوق همیشگی اهالی هنر و علاقه مندان سینمای پایه، در نظر گرفت.

که بصورت هفتگی و ثابت اقدام به پخش فیلم های کوتاه نماید انجمن سینمای جوانان ایران تلاش می کند در تمام شهرهایی که شعبه دارد، یک مکان ثابت به عنوان پاتوق و سینما تک در نظر بگیرد.

3-راه اندازی مجدد هفته های فیلم و عکس برگزاری جشنواره های منطقه ای جشنواره های منطقه ای سابق براین سه نوبت در سال و به میزبانی سه استان (هر استان میزبان 9استان دیگر) در مقیاس کل کشور برگزار می شد، اما محدودیت های بودجه ای و کرونایی به صورت توامان، دوسالی است که برگزاری این جشنواره ها را ناممکن ساخته است.

از آنجایی که این جشنواره ها می توانند مکمل های بسیار خوبی برای جشنواره ی فیلم کوتاه تهران باشند و شور و نشاط را در سطح استانها و شهرستانها دوباره برقرار کنند، در طرح تحولی پیش بینی شده که هر سال سه جشنواره ی منطقه ای با همکاری انجمن و نهادهای استان میزبان برگزار شود.

هفته های فیلم و عکس نیز که یک رویداد غیررقابتی است، سالانه یکبار در تمامی دفاتر انجمن برگزار شود تا به دیده شدن آثار تولیدی این دفاتر در حوزه فیلم و عکس کمک نماید.

4-تقویت کمی و کیفی نمایش فیلم کوتاه در بستر پلتفرم های مجازی با توجه به افزایش ضریب نفوذ تلفن های همراه هوشمند و دسترسی گسترده به فضای مجازی، توسعه ی فعالیت های عرضه ی فیلم کوتاه در بسترهای مجازی و به ویژه پلتفرم های داخلی و خارجی، ضرورت امروز حوزه ی فیلم کوتاه است و انجمن نیز از این مهم غافل نیست .

اکران بسته های آنلاین و اشتراکی مناسبتی، موضوعی و غیرمناسبتی از جمله اقدامات انجمن در این زمینه خواهد بود.

امور تشکلی و حمایت ها: 1-حمایت از استارت آپ های سینمایی در دفاتر انجمن هنرجویان انجمن سینمای جوان لزوما به سمت فیلمسازی یا مشاغل فنی تکنیکی سینما جذب نمی شوند؛ بلکه عده ای از آنها در حوزه ی تهیه و تولید و حمایت های لجستیکی و تجهیزاتی فعالیت و موسسات و استارت آپ هایی در این زمینه ها راه اندازی می کنند.

انجمن سینمای جوانان می تواند با سوق دادن تولیدات خود در اقصی نقاط کشور به سمت استارت آپ های بومی هر شهر و استان و نیز تخصیص وام های قرض الحسنه یا بلاعوض به این استارت آپ ها، هم مشکل تأمین تجهیزات پروژه های تولیدی را برطرف نماید و هم از فارغ التحصیلان خود حمایت کرده باشد.

ناگفته پیداست خرید تجهیزات برای این استارت آپ های بخش خصوصی از طریق وام، مشکلات سنتی و همیشگی نگه داری و استهلاک و استفاده و درآمدزایی از تجهیزات در دفاتر را نخواهد داشت.

2-ایجاد کانون دانش آموختگان انجمن سینمای جوانان (تعاونی ها) کانون دانش آموختگان تشکلی است که کلیه فارغ التحصیلان سال های گذشته انجمن سینمای جوانان ایران را در عضویت خود گرفته و از توان و اعتبار و حمایت آنها جهت فعالیت های خود تشکل و اهداف سینمای جوان بهره می برد.

تشکیل صندوق تعاونی، تامین اسپانسر، ارتباط های سازمانی و تعریف برخی خدمات مشخص به اعضا، منجمله فعالیت های این تشکل است.

کانون تحت نظارت انجمن، اما خودگردان اداره می شود.


کلید واژه ها: انجمن سینمای جوانان ایران - انجمن سینمای جوانان - ایران - جوانان - انجمن - رییس سازمان سینمایی - نظام جمهوری اسلامی - فیلمسازی - آموزش - برگزاری - سازمان سینمایی - گام دوم انقلاب - جمهوری اسلامی - کشور - انقلاب - خط مشی - روابط عمومی - رییس سازمان - تخصیص بودجه - عدالت - ابلاغ - سیستماتیک - خطوط - بزرگترین - خبرگزاری - امکانات - بازسازی - برقراری - سینمایی - انقلابی

آخرین اخبار سرویس:
روحانیت نقش بسزایی در ساخت جامعه سالم دارد

«چرایی طلاق عاطفی همسران و راهکار رهایی از آن» بررسی شد

نمایندگان مجلس از فاطمی امین به دلیل عملکرد ضعیف در واردات خودرو ناراضی هستند

علی مطهری: مجلس در پذیرش دخالت سایر نهادها در قانون گذاری اشتباه کرده است | مجلس اجازه تفویض اختیار قانون گذاری را ندارد

استخدام مدیر مالی در شرکت فروشگاه های زنجیره ای شهد ترقی در آذربایجان غربی

استخدام مهندس عمران و تکنسین عمران در شرکت عمران تحکیم فیدار پیشرو در تهران

احداث کانال هدایت آب سد بردول در پارسیان

استخدام شرکت سپید مزرعه صحرا

استخدام شرکت تندیس مهرنگار

سردار خادمی رییس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه شد

تشییع شهید محمد صیاد شهید مدافع وطن در زابل

خدای دوران ها؛ روایتی از دیدار با وقت شناس ترین مسئول جمهوری اسلامی ایران

اعتبار قدرت به اندازه آن نیست بلکه به میزان، شدت و جغرافیای نفوذ است/ دشمن می خواهد اعتماد به نفسمان را بگیرد

 سرلشکر سلامی: دشمن، سپاه پاسداران را نقطه شکل گیری همه شکست های خود می داند

تکلیف حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی روشن می شود؟

اجرای فاز دوم پویش لبخند احسان در هرمزگان آغاز شد

زیانهای فراری دادن وزیر صمت از استیضاح چیست؟

بهشتی پور در مذاکره انعطاف داشته باشیم

آخرین وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان در بین دولت و مجلس

انتقاد یک اتحادیه دانشجویی به رویکرد دوگانه روشنفکرنماها و سلبریتی های داخلی به مسائل افغانستان

رییس جمهور جدید فیلیپین سوگند یاد کرد

نماینده مجلس: اجرای قانون رتبه بندی معلمان بیش از حد متعارف زمان برده است

انجام 10 مانور پدافند غیرعامل در حوزه منابع آبی قزوین

آخرین وضعیت مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان

هشدار افتا درباره بدافزار چاپلین

تکمیل مدرسه نیروگاه اتمی تا ابتدای مهر

گزارش تصویری: عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه (س) در سالروز شهادت امام جواد (ع)

تشکیل تیم های مشترک برای بازرسی ایمنی ساختمان های کلان شهر تهران

بیش از 272 هکتار از حریم و بستر رودخانه ها در استان خوزستان رفع تصرف شده است

رهایی بیش از 500 نفر از پای چوبه دار با تلاش شوراهای حل اختلاف

تشکیل 200 شعبه صلح یار در فارس

100 هزار نفر در ایران قربانی سلاح های شیمیایی هستند

خوزستان در شهادت جوادالائمه(ع) غرق در عزا و ماتم شد

سجاد حیات پور دسته عزاداری خادمان حرم حضرت معصومه (س) در سالروز شهادت امام جواد(ع)

توزیع 10 هزار بسته معیشتی و 5 هزار کیسه آرد در بین نیازمندان سیستان و بلوچستان

علی جعفری جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه ایلام

استخدام ناخنکار در یک مجموعه معتبر در تهران

پیام تسلیت شهادت امام محمد تقی (ع)

استخدام شرکت ایران یاسا تایر و رابر

تشکیل تیم های مشترک بازرسی ایمنی ساختمان های کلان شهر تهران

نفوذ انقلاب اسلامی خطرناک ترین خبر برای دشمن است

طعنع بیگدلی به هواداران رییسی : فحاشی نکنید ، این عکس دیدار روحانی و پوتین را نگاه کنید + عکس

سرلشکر سلامی: صهیونیست ها در دیوارهای بتنی خود محبوس شده اند/ سردار خادمی رییس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه شد

اعضای باند سقط جنین در بیرجند دستگیر شدند

استخدام گروه ایرج برکت زاگرس

استخدام گروه صنعتی پامین

استخدام شرکت بهپویان فرآوری فولاد رادمهر

مشکل سیاسی گربیانگر دختر تاریخ ساز تاریخ تنیس ایران شد

دکتر علی رضا بهشتی: معاویه از فاصله گرفتن مردم از نصوص بهره برد/ شهید بهشتی می خواست قرآن را از روی طاقچه به متن زندگی بیاورد

خبرهای خوب از روند تکمیل تقاطع غیرهمسطح شهرک صنعتی سمنان

اجرای طرح 313 در روستا های زنجان

تلاوت قرآن کریم توسط 10 نفر از قاریان ایرانی در مسجدالحرام

رمز نفوذ امام جواد(ع) در قلوب حسن خلق و رسیدگی به نیازمندان بود

حمله دوباره کیهان به مسیح مهاجری

دیدار هیات های پارلمانی عراق و ایران در باکو

هرکسی قبل از ازدواج باید این نکات را بداند

ایران در حوزه مدیریت کرونا، قهرمان و پیشگام است

نگاهی به آخرین وضعیت طرح رتبه بندی معلمان

مشکل سیاسی گربیانگر دختر تاریخ ساز تاریخ تنیس ایران شد

آغاز رقابت بیش از نیم میلیون داوطلب در دومین روز کنکور

از جمعه 10تیر؛ ثبت نام مشتاقان شرکت در همایش اربعین

کنکور سراسری 1401

اولین جلسه کمیته اقتصاد دانش بنیان شهرستان شبستر در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

یکی از دغدغه های امام جواد(ع) در بحث صحبت از مهدویت بود

پیگیر وضعیت ایرانیان به گروگان گرفته توسط آمریکا هستیم

قشم مرکز توسعه استارتاپ های کشور

انحلال باشگاه خبرنگاران جوان تکذیب شد

دین اسلام به برکت دوازده امام(ع) باقی مانده است

امام جوادالائمه(ع) خدمت به خلق خدا را رمز رسیدن به رضوان الهی عنوان کرد

استخدام کارشناس خزانه دار در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس خزانه دار در یک شرکت معتبر در تهران و البرز

در مسیر «مبارزه با فساد» موظف به حمایت از دستگاه قضا هستیم

استخدام مهندس عمران در شرکت نویدگستر در تهران

8 نکته شگفت انگیز درباره چیزهایی که کاربردشان را نمی دانید

استخدام شرکت آرایشی و بهداشتی چمون بیوتی

تعیین زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در اراضی اشغالی

چه چیزهایی را پیش از ازدواج به همسر بگوییم؟

آشوب در سخنرانی مهاجری در یزد/ برخی روحانیون هنگام تمجید از آیت الله هاشمی، فریاد مخالفت سر دادند

استفتا از رهبرانقلاب درمورد تمدید اجاره بها با نرخ مصوب

اولین تصاویر تلسکوپ فضایی جیمز وب به زودی منتشر می شود

مسیح مهاجری : اشهدبالله می گویم حصری ها و ممنوع التصویرها از دلسوزترین افراد هستند

ورود پیکر 35 شهید تازه تفحص شده از مرز شلمچه

شبکه نسیم میزبان «در حلقه رندان»

پیش بینی 70 برنامه فرهنگی هفته ازدواج در استان همدان

بازخوانی خاطرات ولایتی_3| راه اندازی سفارتخانه های ایران پس از پیروزی انقلاب/ گفتگو با مقامات هندی به زبان فارسی

نماز جمعه مشهد به امامت آیت الله علم الهدی اقامه می شود

مقدم فر: خواص تحت تأثیر دشمن در جنگ شناختی جامعه را به «ارتجاع» و «جاهلیت مدرن» می کشانند

ظرفیت پذیرش رشته های پزشکی نه تنها افزایش نیافته، کاهش هم یافته است

فواید ملاقات با دوستان در کلام امام جواد(ع) نورانیت و صفای دل است

زارع پور: خدمت رسانی با راه اندازی پنجره ملی خدمات شبانه روزی می شود

دبیر ستاد حقوق بشر: پیگیر وضعیت ایرانیان به گروگان گرفته توسط آمریکا هستیم

جانبازان شیمیایی نماد عزت و سند مظلومیت ملت ایران هستند

تشکیل تیم های مشترک بازرسی ایمنی ساختمان های تهران

زمان آزمون استخدام کانونهای وکلای دادگستری

استخدام کارشناس برنامه ریزی و تضمین کیفیت در شرکت مبدل خودروی پاک در قم

استخدام کارشناس روابط عمومی با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در تهران

استخدام شرکت رکسان پارسیان

استخدام شرکت ویندآور

ادامه تحصیل متقلبان کنکور پارسال با حمایت نمایندگان

من را در یک انباری حبس کردند تا این فیلم را نسازم | کودکی که بریدن سر یک بسیجی را به چشم دید! | با سر بریده گربه دیگران را تهدید می کردند

برنامه پنجساله ساله انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد

برنامه پنجساله ساله انجمن سینمای جوانان ایران ابلاغ شد