مطالب مرتبط:
راه های انتقال آبله میمون چیست؟
خبر مهم از شیوع و شناسایی ویروس آبله میمون در ایران
آشنایی با دوره نهفتگی ویروس آبله میمون
آبله میمون یا ویروس میمون B چیست؟
راه های انتقال آبله میمون/شروع بیماری با سرماخوردگی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 2 خرداد 1401 ساعت 07:522022-05-23پزشكي

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است


رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، انتقال ویروس آبله میمون از طریق تماس نزدیک انسان به انسان انجام می شود.

- ، علیرضا ناجی، با عنوان این مطلب که ویروس آبله میمون هیچ ربطی به میمون ندارد و این حیوان یک میزبان تصادفی این ویروس است، گفت: در سال 1970 اولین مورد آبله میمون در یک بچه شناسایی شد و بیشتر در مناطق آفریقای مرکزی و غربی مشاهده شده و افرادی هم بوده اند که سابقه مسافرت به آن مناطق را داشته اند.

وی افزود: شیوع جدید یک مقدار متفاوت است و دلیل آن نیز این است که اکثر افراد مبتلا، سابقه مسافرت به کشورهای آفریقایی را نداشته اند و به نظر می رسد انتقال درون جامعه ای اتفاق می افتد.

ناجی در ارتباط با راه های انتقال این ویروس، گفت: در مورد انتقال انسان به انسان، به شکل تنفسی از طریق قطرات خیلی بزرگ اتفاق می افتد که به صورت چهره به چهره منتقل می شود.

وی همچنین به انتقال ویروس از طریق ارتباط جنسی اشاره کرد و افزود: احتمالاً ویروس یک راه جدید به دست آورده و مطالعه ای که در انگلستان و آمریکا انجام شده، نشان می دهد در بیشتر افرادی که تماس جنسی داشته اند، ویروس منتقل شده است.

رییس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تاکید کرد: این ویروس دو سویه مختلف دارد که سویه آفریقای مرکزی تا 10 درصد کشندگی


برچسب ها:
آخرین اخبار سرویس:

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است

انتقال درون جامعه ای ویروس آبله میمون اتفاق افتاده است