مطالب مرتبط:
اژه ای: «آزادی» نباید حقوق افراد جامعه را مخدوش کند
رییس کل دادگستری استان مازندران: جذب مشارکت مردمی در آزادی زندانیان جرایم مالی موثر است
5 خرداد، ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی میزبان اجتماع خانوادگی «سلام فرمانده»
از حصر تا آزادی در برنامه «578 روز»
برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 خرداد 1401 ساعت 18:072022-05-22سياسي

آزادی نباید حقوق افراد جامعه را مخدوش کند


آزادی نباید حقوق عمومی و خصوصی افراد جامعه را مخدوش کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز یکشنبه (یکم خرداد) در ادامه بازدیدهای میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) بازدید به عمل آورد.

رییس دستگاه قضا در جریان این برنامه از هر 4 شعبه بازپرسی و دفاتر اجرای احکام و اظهارنظر دادسرای فرهنگ و رسانه بازدید به عمل آورد و از نزدیک، نحوه رسیدگی به پرونده ها را مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی میزان ورودی، موجودی و مانده پرونده ها در شعب بازپرسی داسرای فرهنگ و رسانه و اعمال دقت نظر در آمارهای ناظر بر پرونده های این شعب در راستای ساماندهی مقوله آمار، ثبت و ارجاع پرونده های قضایی و همچنین نوع رابطه و برخورد بازپرسین با اهالی فرهنگ و رسانه یکی از بخش های مهم بازدید رییس قوه قضاییه از دادسرای ناحیه 35 بود.

رییس قوه قضاییه در راستای تهیه و تدوین دقیق آمارهای مرتبط با پرونده های قضایی و همچنین تعبیه سازوکاری به منظوری جلوگیری از هرگونه آمارسازی در فرآیندهای قضایی، دستورات مشخصی را خطاب به مسئولان قضایی از جمله معاون اول قوه قضاییه صادر کرده است.

بررسی و مطالعه موردی برخی از پرونده های قدیمی در قسمت بایگانی ؛ این بخش دیگری از بازدید رییس قوه قضاییه از شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بود.

رییس قوه قضاییه در همین زمینه دستورات مشخصی را برای اتقان و تسریع در رسیدگی ها خطاب به مسئولان ذی ربط در دادسرای ناحیه 35 صادر کرد.

در جریان بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از شعبه 4 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس مستقر به تشریح مفاد و جزییات یکی از پرونده هایی پرداخت که برای آن قرار منع تعقیب صادر شده بود؛ رییس قوه قضاییه پس از استماع مفاد قرار منع تعقیب صادره، توصیه هایی تخصصی و کاربردی را خطاب به این بازپرس ایراد کرد.

اقدامات و مواضع شما قابل دفاع و منصفانه است و ما که در زمره رسانه های منتقد قلمداد می شویم، رویکرد شما در بسیاری از موارد را مثبت می دانیم این جمله ای بود که مدیرمسئول یک رسانه شناخته شده خطاب به رییس قوه قضاییه مطرح کرد؛ این شخص که برای پیگیری روند پرونده اش در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شده بود، تصریح داشت: استقلال دستگاه قضایی و تاکید شما به عنوان رییس قوه قضاییه بر این مهم، موضوع بسیار حائز اهمیتی است.

رییس دستگاه قضا نیز خطاب به این مسئول رسانه ای بیان داشت: همه ما ملزم به حرکت در مسیر قانون هستیم و باید توجه داشت که نقد منصفانه با تخریب تفاوت دارد.

رییس قوه قضاییه هنگام بازدید از یکی از بخش های دادسرای فرهنگ و رسانه پیرامون نحوه و سازوکار رصد مطالب منتشره در مطبوعات، خبرگزاری ها، نشریات و فضای مجازی سوالاتی را از متصدی مربوطه مطرح کرد.

محسنی اژه ای در جریان بازدید از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) طی سخنانی در جمع قضات و کارکنان این دادسرا ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، اظهار کرد: تاریخ افتخارآمیز انقلاب اسلامی از زمان آغاز نهضت حضرت امام خمینی(ره) سرشار و مشحون از ایثارگری ها و جانفشانی های جوانان و مردمان غیور و دلیری است که در راه دفاع از اسلام و ایران اسلامی از نثار جان های عزیز خود هراسی نداشتند و مخلصانه جهاد کردند.

رییس قوه قضاییه در ادامه، با تقدیر از اقدامات قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه که علی رغم حجم بالای کار در این واحد قضایی، امور و رسیدگی ها را به شکل مطلوب پیش می برند، بر رفع مشکلات و مسائل آنها در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: صعوبت و سنگینی کار در دادسرا بسیار زیاد است و من این موضوع را از نزدیک لمس کرده ام؛ همچنین حجم کار در دادسرای تهران نیز با هیچ استان دیگری قابل قیاس نیست.

رییس دستگاه قضا ارتقاء روزآمد دانش و آگاهی را یکی از ملزومات اصلی برای قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه دانست و خاطرنشان کرد: جنس و محتوای کار فرهنگی و رسانه ای که دائماً سیر تحولی و دگرگونی دارد، اقتضاء می کند که برای رسیدگی به پرونده های این حوزه نیز به دانش و آگاهی های روز مجهز باشیم.

علاوه بر علم، برخورداری از حلم و صبوری نیز از ضروریات است ؛ این توصیه مهمی بود که رییس قوه قضاییه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ رسانه مطرح کرد و بهره مندی از علم در کنار حلم را برای همه قضات بویژه قضات دادسرای کارکنان ضروری دانست.

رییس قوه قضاییه این نکته را هم خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 متذکر شد که باید تصمیمات و اقداماتشان از جمله صدور قرارهایی که دارند متضمن و دربرگیرنده جنبه های آموزشی باشد و این آموزنده بودن در احکام، الفاظ و انشاء قاضی متبلور باشد.

پرهیز از یکسویه نگری به مقوله هایی نظیر آزادی، شفافیت و رعایت حقوق افراد ؛ این توصیه مهم دیگری بود که رییس دستگاه قضا خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در همین زمینه با تبیین و تشریح مقوله آزادی و حدود و ثغور آن در راستای مصالح عمومی و منافع جمعی گفت: آزادی نباید حقوق عمومی و خصوصی افراد جامعه را مخدوش کند ؛ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد.

رییس قوه قضاییه در ادامه ضمن اشاره به مصادیق و موضوعاتی که بیّن الرشد و بیّن الغیّ هستند و در حق بودن یا گمراهی آنها شک و تردیدی وجود ندارد؛ توجه قضات دادسرای فرهنگ و رسانه را به مصادیق و موضوعاتی جلب کرد که وضوح و روشنی تخلف یا جرم بودن آنها برجسته نیست و بر همین اساس، گفت: در مواردی، مشخص نیست که آیا اقدام یک فرد مصداق توهین و نسبت دادن یک امر وهن آور به شخصی دیگر محسوب می شود یا خیر؟ یا اینکه انتشار یک سند در زمره مصادیق افشای اسرار مردم است یا خیر؟ در چنین مواردی قضات دادسرای فرهنگ و رسانه باید بیش از پیش جانب احتیاط را رعایت کنند و بیشتر بر مشورت گرفتن از اهالی فن، خبرگان و متخصصین امر تکیه کنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به جوانب حقوقی و اجتماعی جرائمی نظیر نشر اکاذیب و توهین به دیگری، گفت: گاهی فردی علیه شخصی اقدام به نشر اکاذیب می کند ،گاهی نیز فردی به دیگری توهین می کند و با این عمل خود، قبح امری را در جامعه می شکند و سبب تحمیل آسیب اجتماعی و روانی به مردم می شود.

رییس قوه قضاییه در ادامه با تبیین و تشریح فلسفه وجود و حضور هیأت منصفه درجرائم مطبوعاتی و رسانه ای، اظهار کرد: برخی از موضوعات حوزه فرهنگ و رسانه تخصصی است لذا برای رسیدگی به پرونده های این حوزه، بهره گیری از نظرات متخصصین و صاحبنظران قشرها و صنوف مختلف در زمره ضروریات است؛ بر همین مبنا، در فرآیند دادرسی پرونده های حوزه فرهنگ و رسانه نقش خبرگان و اهالی فن در قشرها و صنوف مختلف و مساعدت آنها به قضات در امر انطباق مصادیق با موضوع قانون بسیار برجسته و حائز اهمیت است.

رییس قوه قضاییه همچنین این نکته مهم را نیز به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 یادآور شد که مشورت گرفتن قاضی از خبرگان و متخصصین حوزه های گوناگون در امر رسیدگی به پرونده ها در راستای اتقان آراء و احکام و قرارهای صادره، منافاتی با استقلال قضات ندارد.

توجه به مقتضیات زمان ، شرایط و مستندات موجود در امر رسیدگی به پرونده ها توصیه دیگر رییس قوه قضاییه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه بود؛ رییس قوه قضاییه در همین رابطه متذکر شد که تأخیر در رسیدگی به پرونده ها آفات و ضررهای زیادی را به دنبال دارد.

محسنی اژه ای در پایان با تاکید بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی، خاطرنشان کرد: فهم قانون، تشخیص موضوع، انطباق حکم با موضوع، روش بررسی مسئله و نحوه تبیین حکم از ملزومات امر قضاوت است و توجه به این شاخصه ها و تدبیر در قبال آنها در دادسرای فرهنگ و رسانه نیز از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

در جریان بازدید رییس قوه قضاییه از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران و دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز حضور داشتند.

علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: تمام تلاش همکاران ما در دادسرای فرهنگ و رسانه این است که همسو با نگاه و تاکیدات رییس قوه قضاییه، همواره بر مدار حق، قانون و شرع حرکت کنند، فراتر از قانون تصمیم نگیرند و در میان مردم و اصحاب رسانه اعتمادسازی داشته باشند.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه، حمایت از گزارشگران فساد و منتقدین دارای نقدهای سازنده را از جمله محورهای در دستور کار این دادگستری دانست و گفت: دادسرای فرهنگ و رسانه در مواردی که آبرو و حیثیت فردی بدون دلیل و بی جهت مورد خدشه قرار می گیرد، در چهارچوب قانون و به شکلی که اعتماد مردم به دستگاه قضایی صدمه نبیند، تصمیم گیری می کند.

دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز در این جلسه با اشاره به کاهش 50 درصدی موجودی پرونده این دادسرا از 1059 فقره در شهریور سال 99 به 527 فقره در اردیبهشت سال جاری اظهار کرد: میزان ورودی پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه در سال 1400 کاهش 17 درصدی نسبت به سال 1399 داشت.

سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه با اشاره به ارسال 270 پرونده در سال 1400 به شورای حل اختلاف اظهار کرد: 21 درصد از پرونده های ارجاعی دادسرای فرهنگ و رسانه به شورای حل اختلاف در سال گذشته، منجر به صلح و سازش شد.

دلفانی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ فرد زندانی اعم از بازداشتی یا محکومیت قطعی، در میان مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها وجود ندارد.

علاوه بر دیدار بدون واسطه با مردم و مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی، آسیب شناسی از روندها و فرایندهای موجود در مراکز و مراجع قضایی یکی از اصلی ترین اهداف حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از بازدیدها و سرکشی های خود از واحدهای قضایی است؛ این مهم در جریان بازدید امروز رییس قوه قضاییه از دادسرای ناحیه 35 نیز مورد توجه بود و رییس قوه قضاییه با نگاهی تخصصی و موشکافانه، روندهای موجود در این واحد قضایی را مورد ارزیابی قرار داد.

انجام بازدیدهای میدانی و سرکشی از مراکز و مراجع قضایی اعم از دادگستری ها، دادسراها، زندان ها و سایر سازمان های تابعه دستگاه قضایی یکی از رویه های مدیریتی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در منصب ریاست دستگاه قضا است و وی علاوه بر سفرهای استانی و بازدیدها و سرکشی هایی که در جریان این سفرها از مراکز و مراجع قضایی انجام می دهد، تاکنون در تهران علاوه بر بازدید امروز از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اسلامشهر، از دادسرای ناحیه 2 تهران (مستقر در سعادت آباد)، دادسرای کارکنان دولت (ناحیه 28 تهران)، دادگستری شهرستان قدس، دادسرا و دادگستری شهرستان قرچک، مجتمع قضایی قدس تهران، دادسرا و دادگستری شهرری و همچنین شعب کشیک دادسراهای نواحی 3، 16، 27 و 34 تهران بازدید داشته و از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به مردم و مراجعه کنندگان قرار گرفته و علاوه بر گفت وگو با قضات و کارکنان این مجتمع های قضایی، برای حل مشکلات تعدادی از مراجعه کنندگان دستورات مقتضی را صادر کرده است.


کلید واژه ها: فرهنگ و رسانه - پرونده ها - رییس قوه قضاییه - پرونده - بازدید - قضایی - فرهنگ - رسانه - حجت الاسلام والمسلمین - دادسرای فرهنگ و رسانه - قوه قضاییه - پرونده های قضایی - رییس دستگاه قضا - رییس - محسنی اژه ای - حجت الاسلام - اهالی فرهنگ - جامعه - ناحیه - افراد - آزادی - دستگاه قضا - حقوق عمومی - ساماندهی - حقوق - ارزیابی - دستگاه - موجودی - برنامه - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
شهریار به فرمانداری «ویژه» ارتقاء یافت

تصاویر/ بازدید مدیر حوزه علمیه قزوین از مرکز زبان و فرهنگ حوزه علمیه قزوین

تصاویر/ حال و هوای حرم مطهر کریمه اهل بیت (ع) در شب شهادت امام جواد(ع)

«آیت الله مستجابی» مجتهد پهلوانی که آیت الله کاشانی او را تایید کرد

جزییات مهم قانون تبدیل وضعیت و طرح ساماندهی استخدام کارکنان

استخدام بیمارستان الغدیر

استخدام منشی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت تایگر در تهران

استخدام شرکت کارخانجات مخابراتی ایران (کما)

استخدام شرکت نسیم حیات آفرین

حضور هیات ایرانی در اجلاس تحول آموزشی در پاریس

آخرین وضعیت نامه نگاری هیات تطبیق و دولت درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

ظرفیت پذیرش آزمون تخصص پزشکی کاهش یافته است

آمریکا اهل مذاکره نیست، اهل دستور دادن است | ایران مجبورشان کرد پای میز مذاکره بنشینند | عروسک باربی توسط پنتاگون ساخته شد تا...

باقی ماندن یک عنوان تحریمی، بهانه ای برای تحریم های جدید

در حلقه رندان را در شبکه نسیم ببینید

هیئت های اندیشه ورز حلقه وصل ما با شهروندان هستند

حضور دانشجویان دانشگاه امام حسین علیه السلام در مناطق کم برخوردار شهرستان نیشابور

ساداتی نژاد در سفر به آذربایجان شرقی: اولویت در ایجاد شهرک های کشاورزی و دامپروری در شهرستان های دارای محرومیت

استخدام شرکت پخش بهین پخش

استخدام شرکت نگین شاهنامه

دیپلماسی آرمان گر یا واقع گرا

تبیین قانون بودجه 1401 و تملک دارایی در نشست شورای برنامه ریزی استان

ساخت پایانه های مکانیزه غلات در بندر امام خمینی

کانال هدایت آب سد بردول در شهرستان پارسیان با پیگیری دستگاه قضایی استان هرمزگان احداث شد

از هم گسیختگی سیاستگذاری به حال تولید آزار دهنده است

برگزاری دوره آموزشی زکات ویژه امامان جماعت و محله

هیچ وقت به اندازه عصر حاضر روحانیت مورد حمله دشمن نبوده است

اندکی باران تبلیغات ایدئولوژیک را رها کنید

استخدام مهندس مکانیک در شرکت ملک آسمان ها و زمین نقش جهان در اصفهان

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت فنی و مهندسی پویاسامانه دیوا در مازندران

شنای جانبازان قطع نخاع در خلیج فارس به یاد شهدای 12 تیر

استخدام نماینده علمی در یک آزمایشگاه تشخیص طبی در اصفهان

سازمان عمران سواحل تشکیل می شود/ مازندران با اعتبارات استانی خدمات ملی می دهد

معاون دفتر رهبر انقلاب: پرچم مبارزه با ظلم و استکبار در دست ملت ایران است

استخدام شرکت مگابیز

تصمیمی که کسی گردن نمی گیرد!

طالبان دو مرزبان ایران را به اسارت گرفتند ؟

ورود پیکر مطهر 32 شهید از مرز شلمچه

 اتحادیه کانون های وکلا و نهادهای مدنی خواستار شدند: اصلاح ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری برای اعمال دادخواهی سمن ها

درخواست ویژه پوتین از رییسی | در دیدار رییسی و پوتین چه گذشت؟

مراسم سوگواری شهادت امام جواد (ع) در کرمان به روایت تصویر

ویزیت رایگان عشایر سهند به همت جهادگران بسیجی

رییسی: تعاملات با روسیه را در چارچوب یک روابط راهبردی دنبال می کنیم/ پوتین: حجم مبادلات تجاری دو کشور در ماه های اخیر افزایش خوبی داشته است

فال حافظ امروز پنج شنبه 9 تیر/ سببی ساز خدایا که پشیمان نشود

روح مشترک دو ملت

دومین روز کنکور1401؛ آغاز رقابت داوطلبان علوم انسانی و ریاضی

حقوق بازنشستگان افزایش یافت | افزایش باورنکردنی حقوق بازنشستگان

دومین روز کنکور1401؛ آغاز رقابت داوطلبان علوم انسانی و ریاضی

فال حافظ امروز پنج شنبه 9 تیر/ سببی ساز خدایا که پشیمان نشود

استخدام نیروی فنی (جوشکار ، برقکار) آقا در هرمزگان

استخدام فروشنده با حقوق ثابت و بیمه در یک شرکت معتبر در هرمزگان

استخدام بازاریاب تلفنی با حقوق، پورسانت، بیمه و پاداش در مازندران

استخدام کارگر انبار با بیمه در یک شرکت معتبر در هرمزگان

استخدام کمک حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در هرمزگان

تکذیب خبر انحلال باشگاه خبرنگاران جوان

آمریکا همه کارها را رها کرده و فقط پیگیر ایران است | هویت انقلاب اسلامی مرگ بر آمریکاست

رییسی هفته آینده به کردستان می رود

آغاز ماراتن بیش از نیم میلیون داوطلب کنکور در دو گروه ریاضی و انسانی

حمایت رؤسای جمهور ایران و روسیه از گسترش همکاری ها در حوزه انرژی از جمله سوآپ

تعبیر خواب ضریح و دیدن آن در خواب به چه معنایی است؟

هنوز اقدام عملی برای انجام پروژه ایمن سازی پل فولاد اهواز انجام نشده است

لزوم اصلاح مصوبه حقوق بازنشستگان توسط دولت

استخدام شرکت پمپ سازان نبراس

سامانه مؤدیان و پایانه های فروشگاهی راهکار مقابله با فرارهای مالیاتی است

تاسیس فرهنگسراهای بدون عملکرد در مناطق برخوردار ارومیه/ محرومیت حاشیه شهر از مراکز فرهنگی

محقق و پژوهشگر تاریخ تشیع :امام جواد(ع) برای رفع نیازهای جامعه به والیان دولت عباسی نامه می نوشتند

بیش از 111 میلیون متر مربع از اراضی ملی در اصفهان در یک سال گذشته به بیت المال اعاده شد

دیپلماسی از خزر تا خلیج فارس

طلب گندم کاران گلستانی تا هفته آینده پرداخت می شود

بازگرداندن اتباع غیرمجاز از شنبه یازدهم تیر

فرمانده سپاه استان مرکزی: ورود بسیج در هر عرصه ای مشکلات را حل می کند

توحید شناسی و جایگاه دنیا در سلوک معنوی جوادالائمه(ع)

اجرای جگرسوز مجری مشهور بعد از فوت همسر و پسرش | حامد سلطانی دل مردم را لرزاند

امام جواد (ع) را با این 18 کتاب بهتر بشناسید

استخدام کارشناس امور اداری و دبیرخانه با بیمه و بیمه تکمیلی در کرمان

استخدام شرکت طیب کار گلستان

استخدام وزارت جهاد کشاورزی

روزنامه استخدامی استان زنجان | پنجشنبه 9 تیر 1401

در دیدار رییسی و پوتین چه گذشت؟

میرتاج الدینی: 30 درصد دستگاه های اجرایی به پاکنا متصل نشده اند

حرکت به سوی خدا

انحلال باشگاه خبرنگاران جوان تکذیب شد

خوزستان، سوگوار حضرت جواد الائمه (ع)

خبر بد مجلس برای رییسی؛ استیضاح های دیگری در پیش است

نماینده نیشابور در مجلس: اجرای رتبه بندی معلمان عملا متوقف شده است /این پنالتی به دروازه خودی بود

استخدام شرکت آروین دوساری

استخدام شرکت نیکارخ پخش سبز

استخدام مرکز مشاوره مکث

استخدام صنایع چاپ و بسته بندی فیل کارتن

مجسمه فردوسی را نیمه کاره شستند!

بررسی ظرفیت ها و قابلیت های رسانه ای خراسان جنوبی در جلسه شورای فرهنگی شبکه خاوران

اجرای نمایش «ناله های بی صدا» در یزد

در دیدار رییسی و پوتین چه گذشت؟

رایزنی های هیئت پارلمانی ایران در جمهوری آذربایجان

نگاه امام جواد(ع) به توحید و جایگاه دنیا در سلوک معنوی

دیدار پوتین و رییسی؛ حمایت روئسای جمهور ایران و روسیه از گسترش همکاری ها در حوزه انرژی

فرار 2 متخلف بورسی از کشور| تخلفات فولاد مبارکه بیش از مجموع اختلاس خاوری و بدهی زنجانی است

علم و دانش فراوان امام جواد (ع)؛ دلیل محکمی بر امامت امام نهم

قبول شدگان شبهه ناک/ ماجرای تقلب بزرگ در کنکور 1400

آخرین وضعیت نامه نگاری هیات تطبیق و دولت پیرامون مصوبه حقوق بازنشستگان

آزادی نباید حقوق افراد جامعه را مخدوش کند

آزادی نباید حقوق افراد جامعه را مخدوش کند