موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - رتبه بندي معلمان - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - نقل و انتقالات - يارانه نقدي - كتايون امير ابراهيمي - باشگاه استقلال - پا سفيد - استخرو - سيد نورالدين اميري - غذاي متفاوت - رييس سابق شوراي امنيت داخلي - اداره كل پزشكي قانوني استان قم - كريستوفر جيمز بث - واكسيناسيون گروه هدف - نارنه - از سر گيري پروازها - گربه سياه - رزمايش دريايي - مصوبه مجلس

مطالب مرتبط:
توصیه های مهم رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرا/ از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید
رییس کل دادگستری استان مازندران: جذب مشارکت مردمی در آزادی زندانیان جرایم مالی موثر است
5 خرداد، ورزشگاه 100 هزار نفری آزادی میزبان اجتماع خانوادگی «سلام فرمانده»
از حصر تا آزادی در برنامه «578 روز»
برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 خرداد 1401 ساعت 17:522022-05-22سياسي

از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید/ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد


رییس قوه قضاییه در جریان بازدید از دادسرای فرهنگ و رسانه بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی تاکید کرد و گفت: آزادی باید با قیوداتی همراه باشد.

- "، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز یکشنبه (یکم خرداد) در ادامه بازدیدهای میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) بازدید به عمل آورد.

رییس دستگاه قضا در جریان این برنامه از هر 4 شعبه بازپرسی و دفاتر اجرای احکام و اظهارنظر دادسرای فرهنگ و رسانه بازدید به عمل آورد و از نزدیک، نحوه رسیدگی به پرونده ها را مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی میزان ورودی، موجودی و مانده پرونده ها در شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه و اعمال دقت نظر در آمارهای ناظر بر پرونده های این شعب در راستای ساماندهی مقوله آمار، ثبت و ارجاع پرونده های قضایی و همچنین نوع رابطه و برخورد بازپرسین با اهالی فرهنگ و رسانه یکی از بخش های مهم بازدید قاضی القضات از دادسرای ناحیه 35 بود.

رییس عدلیه در راستای تهیه و تدوین دقیق آمارهای مرتبط با پرونده های قضایی و همچنین تعبیه سازوکاری به منظوری جلوگیری از هرگونه آمارسازی در فرآیندهای قضایی، دستورات مشخصی را خطاب به مسئولان قضایی از جمله معاون اول قوه قضاییه صادر کرده است.

بررسی و مطالعه موردی برخی از پرونده های قدیمی در قسمت بایگانی ؛ این بخش دیگری از بازدید رییس قوه قضاییه از شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بود.

رییس عدلیه در همین زمینه دستورات مشخصی را برای اتقان و تسریع در رسیدگی ها خطاب به مسئولان ذی ربط در دادسرای ناحیه 35 صادر کرد.

در جریان بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از شعبه 4 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس مستقر به تشریح مفاد و جزییات یکی از پرونده هایی پرداخت که برای آن قرار منع تعقیب صادر شده بود؛ رییس عدلیه پس از استماع مفاد قرار منع تعقیب صادره، توصیه هایی تخصصی و کاربردی را خطاب به این بازپرس ایراد کرد.

اقدامات و مواضع شما قابل دفاع و منصفانه است و ما که در زمره رسانه های منتقد قلمداد می شویم، رویکرد شما در بسیاری از موارد را مثبت می دانیم .

این جمله ای بود که مدیرمسئول یک رسانه شناخته شده خطاب به رییس قوه قضاییه مطرح کرد؛ این شخص که برای پیگیری روند پرونده اش در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شده بود، تصریح داشت: استقلال دستگاه قضایی و تاکید شما به عنوان رییس قوه قضاییه بر این مهم، موضوع بسیار حائز اهمیتی است.

رییس دستگاه قضا نیز خطاب به این مسئول رسانه ای بیان داشت: همه ما ملزم به حرکت در مسیر قانون هستیم و باید توجه داشت که نقد منصفانه با تخریب تفاوت دارد.

رییس عدلیه هنگام بازدید از یکی از بخش های دادسرای فرهنگ و رسانه پیرامون نحوه و سازوکار رصد مطالب منتشره در مطبوعات، خبرگزاری ها، نشریات و فضای مجازی سوالاتی را از متصدی مربوطه مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جریان بازدید از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) طی سخنانی در جمع قضات و کارکنان این دادسرا ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، اظهار کرد: تاریخ افتخارآمیز انقلاب اسلامی از زمان آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) سرشار و مشحون از ایثارگری ها و جانفشانی های جوانان و مردمان غیور و دلیری است که در راه دفاع از اسلام و ایران اسلامی از نثار جان های عزیز خود هراسی نداشتند و مخلصانه جهاد کردند.

رییس قوه قضاییه در ادامه، با تقدیر از اقدامات قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه که علی رغم حجم بالای کار در این واحد قضایی، امور و رسیدگی ها را به شکل مطلوب پیش می برند، بر رفع مشکلات و مسائل آنها در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: صعوبت و سنگینی کار در دادسرا بسیار زیاد است و من این موضوع را از نزدیک لمس کرده ام؛ همچنین حجم کار در دادسرای تهران نیز با هیچ استان دیگری قابل قیاس نیست.

رییس دستگاه قضا ارتقا روزآمد دانش و آگاهی را یکی از ملزومات اصلی برای قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه دانست و خاطرنشان کرد: جنس و محتوای کار فرهنگی و رسانه ای که دائماً سیر تحولی و دگرگونی دارد، اقتضا می کند که برای رسیدگی به پرونده های این حوزه نیز به دانش و آگاهی های روز مجهز باشیم.

علاوه بر علم، برخورداری از حلم و صبوری نیز از ضروریات است ؛ این توصیه مهمی بود که رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ رسانه مطرح کرد و بهره مندی از علم در کنار حلم را برای همه قضات بویژه قضات دادسرای کارکنان ضروری دانست.

قاضی القضات این نکته را هم خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 متذکر شد که باید تصمیمات و اقداماتشان از جمله صدور قرارهایی که دارند متضمن و دربرگیرنده جنبه های آموزشی باشد و این آموزنده بودن در احکام، الفاظ و انشا قاضی متبلور باشد.

پرهیز از یکسویه نگری به مقوله هایی نظیر آزادی، شفافیت و رعایت حقوق افراد ؛ این توصیه مهم دیگری بود که رییس دستگاه قضا خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در همین زمینه با تبیین و تشریح مقوله آزادی و حدود و ثغور آن در راستای مصالح عمومی و منافع جمعی گفت: آزادی نباید حقوق عمومی و خصوصی افراد جامعه را مخدوش کند؛ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد.

رییس عدلیه در ادامه ضمن اشاره به مصادیق و موضوعاتی که بیّن الرشد و بیّن الغیّ هستند و در حق بودن یا گمراهی آنها شک و تردیدی وجود ندارد؛ توجه قضات دادسرای فرهنگ و رسانه را به مصادیق و موضوعاتی جلب کرد که وضوح و روشنی تخلف یا جرم بودن آن ها برجسته نیست و بر همین اساس، گفت: در مواردی، مشخص نیست که آیا اقدام یک فرد مصداق توهین و نسبت دادن یک امر وهن آور به شخصی دیگر محسوب می شود یا خیر؟ یا اینکه انتشار یک سند در زمره مصادیق افشای اسرار مردم است یا خیر؟ در چنین مواردی قضات دادسرای فرهنگ و رسانه باید بیش از پیش جانب احتیاط را رعایت کنند و بیشتر بر مشورت گرفتن از اهالی فن، خبرگان و متخصصین امر تکیه کنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به جوانب حقوقی و اجتماعی جرایمی نظیر نشر اکاذیب و توهین به دیگری، گفت: گاهی فردی علیه شخصی اقدام به نشر اکاذیب می کند، گاهی نیز فردی به دیگری توهین می کند و با این عمل خود، قبح امری را در جامعه می شکند و سبب تحمیل آسیب اجتماعی و روانی به مردم می شود.

قاضی القضات در ادامه با تبیین و تشریح فلسفه وجود و حضور هیأت منصفه در جرایم مطبوعاتی و رسانه ای، اظهار کرد: برخی از موضوعات حوزه فرهنگ و رسانه تخصصی است لذا برای رسیدگی به پرونده های این حوزه، بهره گیری از نظرات متخصصین و صاحب نظران قشرها و صنوف مختلف در زمره ضروریات است؛ بر همین مبنا، در فرآیند دادرسی پرونده های حوزه فرهنگ و رسانه نقش خبرگان و اهالی فن در قشرها و صنوف مختلف و مساعدت آنها به قضات در امر انطباق مصادیق با موضوع قانون بسیار برجسته و حائز اهمیت است.

رییس قوه قضاییه همچنین این نکته مهم را نیز به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 یادآور شد که مشورت گرفتن قاضی از خبرگان و متخصصین حوزه های گوناگون در امر رسیدگی به پرونده ها در راستای اتقان آرا و احکام و قرارهای صادره، منافاتی با استقلال قضات ندارد.

توجه به مقتضیات زمان، شرایط و مستندات موجود در امر رسیدگی به پرونده ها توصیه دیگر رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه بود؛ قاضی القضات در همین رابطه متذکر شد که تأخیر در رسیدگی به پرونده ها آفات و ضررهای زیادی را به دنبال دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در پایان با تاکید بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی، خاطرنشان کرد: فهم قانون، تشخیص موضوع، انطباق حکم با موضوع، روش بررسی مسئله و نحوه تبیین حکم از ملزومات امر قضاوت است و توجه به این شاخصه ها و تدبیر در قبال آنها در دادسرای فرهنگ و رسانه نیز از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

در جریان بازدید رییس عدلیه از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران و دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز حضور داشتند.

علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: تمام تلاش همکاران ما در دادسرای فرهنگ و رسانه این است که همسو با نگاه و تأکیدات رییس قوه قضاییه، همواره بر مدار حق، قانون و شرع حرکت کنند، فراتر از قانون تصمیم نگیرند و در میان مردم و اصحاب رسانه اعتمادسازی داشته باشند.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه، حمایت از گزارشگران فساد و منتقدین دارای نقدهای سازنده را از جمله محورهای در دستور کار این دادگستری دانست و گفت: دادسرای فرهنگ و رسانه در مواردی که آبرو و حیثیت فردی بدون دلیل و بی جهت مورد خدشه قرار می گیرد، در چهارچوب قانون و به شکلی که اعتماد مردم به دستگاه قضایی صدمه نبیند، تصمیم گیری می کند.

دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز در این جلسه با اشاره به کاهش 50 درصدی موجودی پرونده این دادسرا از 1059 فقره در شهریور سال 99 به 527 فقره در اردیبهشت سال جاری اظهار کرد: میزان ورودی پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه در سال 1400 کاهش 17 درصدی نسبت به سال 1399 داشت.

سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه با اشاره به ارسال 270 پرونده در سال 1400 به شورای حل اختلاف اظهار کرد: 21 درصد از پرونده های ارجاعی دادسرای فرهنگ و رسانه به شورای حل اختلاف در سال گذشته، منجر به صلح و سازش شد.

دلفانی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ فرد زندانی اعم از بازداشتی یا محکومیت قطعی، در میان مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها وجود ندارد.

علاوه بر دیدار بدون واسطه با مردم و مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی، آسیب شناسی از روندها و فرایندهای موجود در مراکز و مراجع قضایی یکی از اصلی ترین اهداف حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از بازدیدها و سرکشی های خود از واحدهای قضایی است؛ این مهم در جریان بازدید امروز قاضی القضات از دادسرای ناحیه 35 نیز مورد توجه بود و رییس قوه قضاییه با نگاهی تخصصی و موشکافانه، روندهای موجود در این واحد قضایی را مورد ارزیابی قرار داد.

انجام بازدیدهای میدانی و سرکشی از مراکز و مراجع قضایی اعم از دادگستری ها، دادسراها، زندان ها و سایر سازمان های تابعه دستگاه قضایی یکی از رویه های مدیریتی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در منصب ریاست دستگاه قضا است و وی علاوه بر سفرهای استانی و بازدیدها و سرکشی هایی که در جریان این سفرها از مراکز و مراجع قضایی انجام می دهد، تاکنون در تهران علاوه بر بازدید امروز از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اسلامشهر، از دادسرای ناحیه 2 تهران (مستقر در سعادت آباد)، دادسرای کارکنان دولت (ناحیه 28 تهران)، دادگستری شهرستان قدس، دادسرا و دادگستری شهرستان قرچک، مجتمع قضایی قدس تهران، دادسرا و دادگستری شهرری و همچنین شعب کشیک دادسراهای نواحی 3، 16، 27 و 34 تهران بازدید داشته و از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به مردم و مراجعه کنندگان قرار گرفته و علاوه بر گفت وگو با قضات و کارکنان این مجتمع های قضایی، برای حل مشکلات تعدادی از مراجعه کنندگان دستورات مقتضی را صادر کرده است.


کلید واژه ها: دادسرای فرهنگ و رسانه - فرهنگ و رسانه - پرونده ها - قضایی - رسانه - پرونده - بازدید - فرهنگ - حجت الاسلام والمسلمین - قوه قضاییه - رسیدگی - رییس قوه قضاییه - رییس دستگاه قضا - محسنی اژه ای - حجت الاسلام - پرهیز - افراط - همراه - آزادی - دستگاه قضا - ساماندهی - رییس - ارزیابی - دستگاه - موجودی - برنامه - یکشنبه - میدانی - مراجع - احکام

آخرین اخبار سرویس:
راز سربلندی جمهوری اسلامی در مقابل همه حوادث ایستادگی و نهراسیدن از دشمنان است

بانوان طلبه ساوه در دوره های تخصصی نماز و مهدویت شرکت می کنند

نماهنگ | بهشتی، استوار بر اصول

بررسی طرح بانکداری کشور در مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

ادای احترام آیت الله موسوی اصفهانی و صادق آهنگران به شهدای نهاوند + عکس

راز سربلندی جمهوری اسلامی در مقابل همه حوادث ایستادگی و نهراسیدن از دشمنان است/ کار اصلی در مبارزه با فساد، در هم شکستن ساختارهای فسادزا است

نماینده گرگان در مجلس: آقای رییس جمهور بانک ها با مردم همراهی نمی کنند

قرائت گزارش گوترش درباره اجرای قطعنامه 2231

برخورد قاطع با مالکان ساختمان های ناایمن

وزارت خانه ای که تفکیک می شود

سرلشکر سلامی: امنیت پاکستان را معادل امنیت ایران، می دانیم

هویت انقلاب اسلامی مرگ بر آمریکاست/ آنچنان که بر شاه پیروز شدیم، برطاغوت های امروز هم پیروز خواهیم شد

نقش سردار ملی در نهضت مشروطه/ چه کردی تو با غیرت خود

استخدام نیروی خدماتی با بیمه و پاداش در مهد کودک نمو در تهران

اطلاعیه قطع و افت فشار آب در بلوار امین قم

نظارت نامحسوس ستاد امر به معروف بر وضعیت عفاف و حجاب در بانک ها و بیمه ها

برگزاری نمایشگاه کار دانشگاه تهران در آبان ماه

برخی قوانین باید به نفع مردم تغییر کند

استخدام شرکت کاغذ سپید یزد

مقام معظم رهبری: دشمن نمی تواند بفهمد جمهوری اسلامی چطور از زیر بار فشارها نجات می یابد

افزایش حقوق بازنشستگان از کدام ماه سال اعمال و پرداخت می شود؟

کارت آزمون استخدام بیمارستان برکت

امام جمعه قزوین: عدالت خواهی نباید به امید مردم آسیب بزند

سیاست های کلی مبارزه با مواد مخدر در حال بررسی است

توافق کامل شهرداری و وزارت دفاع درباره پروژه شاخه غربی یادگار امام(ره)

پروانه برگ خوار سفید بلوط چه بلایی بر سر زاگرس می آورد؟

آیا قرعه کشی خودرو در سامانه یکپارچه تعطیل می شود؟

مردم در کمک به بازسازی عتبات عالیات سنگ تمام گذاشتند

هویت انقلاب اسلامی مرگ بر آمریکا است/ آنچنان که بر شاه پیروز شدیم، بر این طاغوت ها هم پیروز می شویم

نقش سردار ملی در نهضت مشروطه/ چه کردی تو با غیرت خون خود

زمان آزمون استخدام بیمارستان برکت

استمداد استاندار فارس از رؤسای جمهور و قضاییه برای حل مشکل آی تی آی

زمان آزمون استخدام شرکت پتروشیمی قائد بصیر

زمان آزمون استخدام گروه خدمات مدیریت بصیر

لزوم بازسازی نقاط بحرانی مسیر ریلی یزد به کرمان

استخدام شرکت رستاک سپهر آروین

فیلم| دبیر جلسه حزب جمهوری اسلامی در 7 تیر 1360 که بود؟

رهبر انقلاب: باید ساختار های فسادزا در هم شکسته شود

پلیس: یک میلیون خودروی آلاینده جریمه شدند/ برخورد با رانندگی بدون گواهینامه

استخدام شرکت انبوه گستر نصر

گزارش حادثه قطار تبریز -مشهد کار دست رستم قاسمی داد/ درخواست استیضاح وزیر راه و شهرسازی تقدیم هیات رییسه شد

دادستان انتظامی قضات : عده ای به آزادی در جامعه حمله کرده اند

گزارش| «شهید رحیمی» پرچم دار نهضت انقلاب در لرستان / مبارزی که «فخر لرستان» شد + تصاویر

قوانین و مجازات های مقابله با متجاوزان منابع طبیعی تشدید و بازدارنده شود

برنامه جدید پلیس برای برخورد بدحجاب ها و کشف حجاب | توضیحات یک مقام ارشد پلیس

تذکر شفاهی نمایندگان درباره گرانی ها و افزایش اجاره بهای مسکن

پیگیری طرح قضا زدایی با محوریت سند تحول قضایی/ کاهش بیش از یک میلیون پرونده به دستگاه قضایی با ساماندهی بحث انحصار وراثت و تصادفات جرحی

رهبر انقلاب: امروز هم می توانیم همانند سال 60 دشمن را ناامید بکنیم/ ساختارهای فسادزا باید در هم شکسته بشود

اعلام آمادگی سازمان بازرسی در حمایت از ایمن سازی بازار تهران

تصمیم کمیسیون آیین نامه برای اصلاح روابط اداری استخدامی مجلس

مالیات ستانی از کارتخوان ها قانون مجلس است

تصاویر/ غبارروبی مزار شهدای هفتم تیر در حرم مطهر حضرت معصومه(س)

حقوق بشر آمریکایی در نگاه کاریکاتوریست ها

نمایش سکه های 2 هزار ساله چینی در موزه حرم مطهر رضوی

سردار ملی که یادش همیشه زنده است/ چه کردی تو با غیرت خون خود

استخدام ناظر مقیم عملیات اجرای تصفیه خانه فاضلاب در شهر خواف

مراودات یزد و تبریز در تقویت مدیریت شهری افزایش می یابد

استخدام مسئول دفتر در شرکت راه تجار در اصفهان

تأکید بر بازسازی نقاط بحرانی مسیر ریلی یزد به کرمان

استخدام حسابدار امور مالی در شرکت بازرگانی افلاک زاگرس سرما در تهران

نطق های میان دستور نمایندگان مجلس | اخذ تضمین برای برچیدن تحریم ها دفاع از حق ملت است

بررسی انتقادی پیش فرض های علوم اجتماعی از منظر رئالیسم انتقادی بر پایه مبانی علامه طباطبایی

رهبر انقلاب:دشمن نمی تواند بفهمد جمهوری اسلامی چطور از زیر بار فشارها نجات می یابد

نماینده شهرکرد در مجلس: موضوع اجاره به شرط تملیک باید در دستور کار دولت قرار گیرد

ماجرای شلوغ کاری عده ای صوفی در حرم امام رضا (ع) چه بود؟

مرتضوی: برنامه 7 ساله برای نجات تالاب انزلی پیش بینی شده است

سرلشکر سلامی: امنیت پاکستان را معادل امنیت جمهوری اسلامی ایران می دانیم

اولین دوره آموزشی توانمندسازی معلم مبلغان برگزار شد

کتاب نیمه اول اجتهاد مورد نقد و بررسی قرار گرفت

میرسلیم: پیگیر تخلفات شهرداری در زمان قالیباف هستم

مرکز بررسی های استراتژیک «اصلاح نظام بانکی» را بررسی کرد

دغدغه حجاب در اندیشه شهید بهشتی/ مهم ترین فلسفه حجاب چیست؟

استخدام حسابدار باسابقه برای یک کلینیک دندانپزشکی در تهران

دبیر جلسه حزب جمهوری اسلامی در 7 تیر 1360 که بود؟

استخدام فروشگاه سام

استخدام دستیار دندانپزشک برای یک کلینیک دندانپزشکی در تهران

انتقاد 202 نماینده مجلس از رویکرد وزارت بهداشت در قبال افزایش ظرفیت دانشجویان دندان پزشکی

استخدام حسابدار در شرکت رزیتان در تهران

استخدام شرکت صبا ماشین انزل

استخدام کارمند اداری با بیمه در یک مجموعه معتبر در خراسان رضوی

استخدام دستیار دندانپزشک و حسابدار در یک کلینیک دندانپزشکی

پیشنهاداتی برای حذف محتوای زائد کتاب های درسی

قوه قضاییه در مسئله حصر میدان داری کند /لزوم رهاسازی عرصه قضا از حیطه امر برخی نهادهای امنیتی

سخنگوی وزارت صمت:هیچ ابهامی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو وجود ندارد

طرح بانکداری مجلس یعنی اغتشاش

پیام تسلیت رییس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرارسیدن سالروز شهادت امام محمد تقی(ع)

صدور 158 رای، هر ماه در دادگستری آبادان، با یک دوم قضات مورد نیاز

بررسی راه های تقویت همکاری های حوزه خواهران و بسیج جامعه زنان استان مرکزی

مسئولان دستگاه قضایی با رهبر انقلاب دیدار کردند

شهدا حجت را بر ما تمام کرده اند

گزارش کمیسیون عمران در رابطه با ‫عوامل اصلی حادثه قطار مشهد - یزد

همایش منادیان امت ویژه ائمه جمعه استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

استخدام مرچندایزر (چیدمان) در تهران بوران در تهران

میرسلیم: پیگیر تخلفات شهرداری در زمان قالیباف هستم

سخنگوی ستاد امر به معروف: حجاب و عفاف در هشت سال گذشته رها شده بود

جوانمردی و اخلاص در سیره اهل بیت (ع) از لسان آیت الله مظاهری/ مراقب اعمال، گفتار و کردارمان باشیم

پاسداشت زبان فارسی پاسداشت فرهنگ و هویت ملت است

انتشار فراخوان پنجمین دوره «نقالان علوی»

رهبر انقلاب: خدای سال 60 همان خدای امسال است؛ امروز هم می توانیم دشمن را ناامید بکنیم

راه اندازی پردیس های تخصصی احیای واحدهای اقتصادی در وزارت علوم

از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید/ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد

از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید/ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد