مطالب مرتبط:
توصیه های مهم رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرا/ در فرآیند دادرسی نقش خبرگان و مساعدت آنها به قضات در امر انطباق مصادیق با موضوع قانون بسیار برجسته است
رییس حوزه قضایی مراوه تپه: برای برداشت کنندگان غیرمجاز آب پرونده قضایی تشکیل شد
رییس کل دادگستری خوزستان: سامانه های جدید الکترونیک مسیر قضایی را تسهیل می کند
رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع قضایی شهید مطهری بازدید کرد
شرایط بد جوی شهرهای جنوبی 4 پرواز را لغو کرد | یک توصیه به مسافران
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 خرداد 1401 ساعت 17:472022-05-22سياسي

توصیه های مهم رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرا/ از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز یکشنبه (یکم خرداد) در ادامه بازدید های میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) بازدید به عمل آورد.

- " رییس دستگاه قضا امروز یکشنبه (یکم خرداد) در ادامه بازدید های میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) بازدید به عمل آورد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز یکشنبه (یکم خرداد) در ادامه بازدید های میدانی خود از مراجع و مراکز قضایی از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) بازدید به عمل آورد.

رییس دستگاه قضا در جریان این برنامه از هر 4 شعبه بازپرسی و دفاتر اجرای احکام و اظهارنظر دادسرای فرهنگ و رسانه بازدید به عمل آورد و از نزدیک، نحوه رسیدگی به پرونده ها را مورد ارزیابی قرار داد.

بررسی میزان ورودی، موجودی و مانده پرونده ها در شعب بازپرسی داسرای فرهنگ و رسانه و اعمال دقت نظر در آمار های ناظر بر پرونده های این شعب در راستای ساماندهی مقوله آمار، ثبت و ارجاع پرونده های قضایی و همچنین نوع رابطه و برخورد بازپرسین با اهالی فرهنگ و رسانه یکی از بخش های مهم بازدید قاضی القضات از دادسرای ناحیه 35 بود.

شایان ذکر است، رییس عدلیه در راستای تهیه و تدوین دقیق آمار های مرتبط با پرونده های قضایی و همچنین تعبیه سازوکاری به منظوری جلوگیری از هرگونه آمارسازی در فرآیند های قضایی، دستورات مشخصی را خطاب به مسئولان قضایی از جمله معاون اول قوه قضاییه صادر کرده است.

بررسی و مطالعه موردی برخی از پرونده های قدیمی در قسمت بایگانی ؛ این بخش دیگری از بازدید رییس قوه قضاییه از شعب بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه بود.

رییس عدلیه در همین زمینه دستورات مشخصی را برای اتقان و تسریع در رسیدگی ها خطاب به مسئولان ذی ربط در دادسرای ناحیه 35 صادر کرد.

در جریان بازدید حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از شعبه 4 بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس مستقر به تشریح مفاد و جزییات یکی از پرونده هایی پرداخت که برای آن قرار منع تعقیب صادر شده بود؛ رییس عدلیه پس از استماع مفاد قرار منع تعقیب صادره، توصیه هایی تخصصی و کاربردی را خطاب به این بازپرس ایراد کرد.

اقدامات و مواضع شما قابل دفاع و منصفانه است و ما که در زمره رسانه های منتقد قلمداد می شویم، رویکرد شما در بسیاری از موارد را مثبت می دانیم این جمله ای بود که مدیرمسئول یک رسانه شناخته شده خطاب به رییس قوه قضاییه مطرح کرد؛ این شخص که برای پیگیری روند پرونده اش در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شده بود، تصریح داشت: استقلال دستگاه قضایی و تاکید شما به عنوان رییس قوه قضاییه بر این مهم، موضوع بسیار حائز اهمیتی است.

رییس دستگاه قضا نیز خطاب به این مسئول رسانه ای بیان داشت: همه ما ملزم به حرکت در مسیر قانون هستیم و باید توجه داشت که نقد منصفانه با تخریب تفاوت دارد.

رییس عدلیه هنگام بازدید از یکی از بخش های دادسرای فرهنگ و رسانه پیرامون نحوه و سازوکار رصد مطالب منتشره در مطبوعات، خبرگزاری ها، نشریات و فضای مجازی سوالاتی را از متصدی مربوطه مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در جریان بازدید از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه) طی سخنانی در جمع قضات و کارکنان این دادسرا ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، اظهار کرد: تاریخ افتخارآمیز انقلاب اسلامی از زمان آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) سرشار و مشحون از ایثارگری ها و جانفشانی های جوانان و مردمان غیور و دلیری است که در راه دفاع از اسلام و ایران اسلامی از نثار جان های عزیز خود هراسی نداشتند و مخلصانه جهاد کردند.

رییس قوه قضاییه در ادامه، با تقدیر از اقدامات قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه که علی رغم حجم بالای کار در این واحد قضایی، امور و رسیدگی ها را به شکل مطلوب پیش می برند، بر رفع مشکلات و مسائل آن ها در حوزه های مختلف تاکید کرد و گفت: صعوبت و سنگینی کار در دادسرا بسیار زیاد است و من این موضوع را از نزدیک لمس کرده ام؛ همچنین حجم کار در دادسرای تهران نیز با هیچ استان دیگری قابل قیاس نیست.

رییس دستگاه قضا ارتقاء روزآمد دانش و آگاهی را یکی از ملزومات اصلی برای قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه دانست و خاطرنشان کرد: جنس و محتوای کار فرهنگی و رسانه ای که دائماً سیر تحولی و دگرگونی دارد، اقتضاء می کند که برای رسیدگی به پرونده های این حوزه نیز به دانش و آگاهی های روز مجهز باشیم.

علاوه بر علم، برخورداری از حلم و صبوری نیز از ضروریات است ؛ این توصیه مهمی بود که رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ رسانه مطرح کرد و بهره مندی از علم در کنار حلم را برای همه قضات بویژه قضات دادسرای کارکنان ضروری دانست.

قاضی القضات این نکته را هم خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 متذکر شد که باید تصمیمات و اقداماتشان از جمله صدور قرار هایی که دارند متضمن و دربرگیرنده جنبه های آموزشی باشد و این آموزنده بودن در احکام، الفاظ و انشاء قاضی متبلور باشد.

پرهیز از یکسویه نگری به مقوله هایی نظیر آزادی، شفافیت و رعایت حقوق افراد ؛ این توصیه مهم دیگری بود که رییس دستگاه قضا خطاب به بازپرس ها و دادیاران دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در همین زمینه با تبیین و تشریح مقوله آزادی و حدود و ثغور آن در راستای مصالح عمومی و منافع جمعی گفت: آزادی نباید حقوق عمومی و خصوصی افراد جامعه را مخدوش کند؛ آزادی باید با قیوداتی همراه باشد.

رییس عدلیه در ادامه ضمن اشاره به مصادیق و موضوعاتی که بیّن الرشد و بیّن الغیّ هستند و در حق بودن یا گمراهی آن ها شک و تردیدی وجود ندارد؛ توجه قضات دادسرای فرهنگ و رسانه را به مصادیق و موضوعاتی جلب کرد که وضوح و روشنی تخلف یا جرم بودن آن ها برجسته نیست و بر همین اساس، گفت: در مواردی، مشخص نیست که آیا اقدام یک فرد مصداق توهین و نسبت دادن یک امر وهن آور به شخصی دیگر محسوب می شود یا خیر؟ یا اینکه انتشار یک سند در زمره مصادیق افشای اسرار مردم است یا خیر؟ در چنین مواردی قضات دادسرای فرهنگ و رسانه باید بیش از پیش جانب احتیاط را رعایت کنند و بیشتر بر مشورت گرفتن از اهالی فن، خبرگان و متخصصین امر تکیه کنند.

رییس قوه قضاییه با اشاره به جوانب حقوقی و اجتماعی جرائمی نظیر نشر اکاذیب و توهین به دیگری، گفت: گاهی فردی علیه شخصی اقدام به نشر اکاذیب می کند، گاهی نیز فردی به دیگری توهین می کند و با این عمل خود، قبح امری را در جامعه می شکند و سبب تحمیل آسیب اجتماعی و روانی به مردم می شود.

قاضی القضات در ادامه با تبیین و تشریح فلسفه وجود و حضور هیأت منصفه درجرائم مطبوعاتی و رسانه ای، اظهار کرد: برخی از موضوعات حوزه فرهنگ و رسانه تخصصی است لذا برای رسیدگی به پرونده های این حوزه، بهره گیری از نظرات متخصصین و صاحبنظران قشر ها و صنوف مختلف در زمره ضروریات است؛ بر همین مبنا، در فرآیند دادرسی پرونده های حوزه فرهنگ و رسانه نقش خبرگان و اهالی فن در قشر ها و صنوف مختلف و مساعدت آن ها به قضات در امر انطباق مصادیق با موضوع قانون بسیار برجسته و حائز اهمیت است.

رییس قوه قضاییه همچنین این نکته مهم را نیز به بازپرس ها و دادیاران دادسرای ناحیه 35 یادآور شد که مشورت گرفتن قاضی از خبرگان و متخصصین حوزه های گوناگون در امر رسیدگی به پرونده ها در راستای اتقان آراء و احکام و قرار های صادره، منافاتی با استقلال قضات ندارد.

توجه به مقتضیات زمان، شرایط و مستندات موجود در امر رسیدگی به پرونده ها توصیه دیگر رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرای فرهنگ و رسانه بود؛ قاضی القضات در همین رابطه متذکر شد که تأخیر در رسیدگی به پرونده ها آفات و ضرر های زیادی را به دنبال دارد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در پایان با تاکید بر ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی، خاطرنشان کرد: فهم قانون، تشخیص موضوع، انطباق حکم با موضوع، روش بررسی مسئله و نحوه تبیین حکم از ملزومات امر قضاوت است و توجه به این شاخصه ها و تدبیر در قبال آن ها در دادسرای فرهنگ و رسانه نیز از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

در جریان بازدید رییس عدلیه از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، القاصی مهر رییس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران و دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز حضور داشتند.

علی القاصی مهر، رییس کل دادگستری استان تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: تمام تلاش همکاران ما در دادسرای فرهنگ و رسانه این است که همسو با نگاه و تاکیدات رییس قوه قضاییه، همواره بر مدار حق، قانون و شرع حرکت کنند، فراتر از قانون تصمیم نگیرند و در میان مردم و اصحاب رسانه اعتمادسازی داشته باشند.

رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه، حمایت از گزارشگران فساد و منتقدین دارای نقد های سازنده را از جمله محور های در دستور کار این دادگستری دانست و گفت: دادسرای فرهنگ و رسانه در مواردی که آبرو و حیثیت فردی بدون دلیل و بی جهت مورد خدشه قرار می گیرد، در چهارچوب قانون و به شکلی که اعتماد مردم به دستگاه قضایی صدمه نبیند، تصمیم گیری می کند.

دلفانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه نیز در این جلسه با اشاره به کاهش 50 درصدی موجودی پرونده این دادسرا از 1059 فقره در شهریور سال 99 به 527 فقره در اردیبهشت سال جاری اظهار کرد: میزان ورودی پرونده به دادسرای فرهنگ و رسانه در سال 1400 کاهش 17 درصدی نسبت به سال 1399 داشت.

سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه با اشاره به ارسال 270 پرونده در سال 1400 به شورای حل اختلاف اظهار کرد: 21 درصد از پرونده های ارجاعی دادسرای فرهنگ و رسانه به شورای حل اختلاف در سال گذشته، منجر به صلح و سازش شد.

دلفانی همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر هیچ فرد زندانی اعم از بازداشتی یا محکومیت قطعی، در میان مدیران مسئول مطبوعات و خبرگزاری ها وجود ندارد.

علاوه بر دیدار بدون واسطه با مردم و مراجعه کنندگان به دستگاه قضایی، آسیب شناسی از روند ها و فرایند های موجود در مراکز و مراجع قضایی یکی از اصلی ترین اهداف حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای از بازدید ها و سرکشی های خود از واحد های قضایی است؛ این مهم در جریان بازدید امروز قاضی القضات از دادسرای ناحیه 35 نیز مورد توجه بود و رییس قوه قضاییه با نگاهی تخصصی و موشکافانه، روند های موجود در این واحد قضایی را مورد ارزیابی قرار داد.

انجام بازدید های میدانی و سرکشی از مراکز و مراجع قضایی اعم از دادگستری ها، دادسراها، زندان ها و سایر سازمان های تابعه دستگاه قضایی یکی از رویه های مدیریتی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در منصب ریاست دستگاه قضا است و وی علاوه بر سفر های استانی و بازدید ها و سرکشی هایی که در جریان این سفر ها از مراکز و مراجع قضایی انجام می دهد، تاکنون در تهران علاوه بر بازدید امروز از دادسرای ناحیه 35 (فرهنگ و رسانه)، از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اسلامشهر، از دادسرای ناحیه 2 تهران (مستقر در سعادت آباد)، دادسرای کارکنان دولت (ناحیه 28 تهران)، دادگستری شهرستان قدس، دادسرا و دادگستری شهرستان قرچک، مجتمع قضایی قدس تهران، دادسرا و دادگستری شهرری و همچنین شعب کشیک دادسرا های نواحی 3، 16، 27 و 34 تهران بازدید داشته و از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به مردم و مراجعه کنندگان قرار گرفته و علاوه بر گفتگو با قضات و کارکنان این مجتمع های قضایی، برای حل مشکلات تعدادی از مراجعه کنندگان دستورات مقتضی را صادر کرده است.


کلید واژه ها: فرهنگ و رسانه - بازدید - حجت الاسلام والمسلمین - رییس دستگاه قضا - محسنی اژه ای - حجت الاسلام - قضایی - فرهنگ - رسانه - دادسرای فرهنگ و رسانه - دستگاه قضا - یکشنبه - میدانی - خبرگزاری - مراجع - مراکز - ناحیه - ادامه - امروز - اجتماعی - دستگاه - رییس - گزارش - محسنی - گروه - کارکنان - برنامه - رسیدگی - احکام - پرهیز

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس امور بازرگانی با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در چکاد

بهره برداری از ورودی دوم شهرک صنعتی شمس آباد

تجربیات و سوالات مصاحبه استخدامی قوه قضاییه سال 1400

180 بسته معیشتی به خانواده زندانیان نیازمند ایلام به مناسبت هفته قوه قضاییه اهدا شد

استخدام کمک حسابدار مسلط به نرم افزارهای مالی در شرکت عصر گلستان نیکان

استخدام مهندس عمران در شرکت هارمونی در البرز

استخدام طراح و پشتیبانی سایت وردپرس آقا و خانم در شرکت بهسایت

افزایش توان موشکی ارتش و سپاه از الزامات قدرت بازدارندگی و حفظ منافع ملی است

استخدام کارمند خدماتی آقا برای شرکت معتبر خصوصی در تهران

انتقاد وزیر کشور از عملکرد ضعیف غربی ها در مبارزه با مواد مخدر

سازمان ملل برای رسیدن به جامعه بشری عاری از اعتیاد تلاش کند

تقدیر نماینده مبارکه از رکوردشکنی فولاد مبارکه در عرصه تولید و خودکفایی

افتتاح مجتمع نگهداری معتادان متجاهر در هفته آینده

بوریس جانسون به دنبال این است که تا اواسط دهه 2030 در قدرت بماند

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان منصوب شد

تمامی دغدغه مدیران استان بایست حل مشکلات مردم باشد

زمان و مکان مراسم خاکسپاری مهدوی دامغانی

برگزاری طرح تابستان فیروزه ای بسیج با هدف غنی سازی اوقات فراغت جوانان

اعلام آمادگی سازمان بازرسی کل کشور برای حمایت از ایمن سازی بازار تهران

معاون علمی و فناوری رییس جمهور: شرکت های دانش بنیان و خلاق در سایه قانون توانمند می شوند

تولیدات رسانه ای و فعالیت های فرهنگسرای رسانه اصفهان

هفته قوه قضایی بهانه ای برای قدردانی از عدالت گستران دستگاه قضایی است

ضرورت تاسیس کلینیک معنوی در آذربایجان شرقی

نیازهای ستاد مبارزه با مواد مخدر را شرکت های خلاق پاسخ می دهند

برای جلوگیری از توهین به ادیان قانون وضع شود

نشست مشترک معاون علمی ریاست جمهوری و رییس قوه قضاییه/ ستاری: شرکت های دانش بنیان و خلاق در سایه قانون توانمند می شوند

سازمان ملل برای رسیدن به جامعه بشری عاری از اعتیاد تلاش کند

قانون گذاری جمهوری اسلامی ایران، برگرفته از دیدگاه‎های امام خمینی (ره) است

رییس پلیس: تعامل پلیس و دستگاه قضا زمینه ساز ارتقای امنیت است/ برخورد با جرایم و ناهنجاری ها در دستورکار

روایت مرضیه هاشمی از زندان مخوف بگرام

منابع مطالعاتی رشته زیست در آزمون های استخدامی

نارضاینتی شدید بازنشستگان از تبعیض در پرداخت ها

رفع تصرف از اراضی کشاورزی کوهدشت/ 18 چاه غیرمجاز آب مسدود شد

تبدیل زندان قدیم کاشان به محل نگهداری معتادین متجاهر قانون است / ورود و خروج با دستور دادستانی انجام می شود

برگزاری هفتمین دوره اردوی زیارتی اهل سنت کشور در مشهد

مهم ترین ایرادات کنکور سال 1402؛ از نادیده گرفتن داوطلبان مناطق محروم تا تلنبار شده صدها هزار معدل 20

رییس پلیس پایتخت: قوه قضاییه و فراجا 2 مولفه اصلی تامین امنیت و آسایش جامعه هستند

ایران از کشورهای قدرتمند کمک بگیرد/ دست دولت باید در جیب مردم باشد

شمخانی و بورل قرار کوهنوردی گذاشتند!

نمیانده مجلس: آقای رییسی ممنون از امیدآفرینی ولی گرانی ها پذیرفتنی نیست

خبر جدید از افزایش حقوق و احکام بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی افزایش 38 درصدی داشته باشد

استخدام رستوران تهرانی

استخدام متصدی پذیرش و صندوق با بیمه در درمانگاه خیریه علوی زنجانیها

استخدام درمانگاه خیریه حضرت علی (ع)

استخدام کلینیک دندانپزشکی نیکان

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت پرشین کاغذ آریا در تهران

استخدام کارمند اداری در شرکت کمال آفرین یزدان راد در تهران

رسیدگی به پرونده متروپل در آستانه اتمام است

استقبال رسمی رییس جمهور از نخست وزیر عراق

استخدام انباردار با حداقل مدرک کاردانی در درمانگاه خیریه علوی زنجانیها

جنجال بر سر استیضاح وزیر صمت؛ از تبلیغات در تریبون نماز جمعه تا ادعای تهدید پیامکی

استخدام انباردار با بیمه در یک شرکت ساختمانی در تهران

انحراف قنات در زیر یک مجتمع مسکونی در ری

خاکسپاری پیکر مدافع طبیعت در مشهد

استخدام سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس

وزیر اطلاعات طی پیامی انتصاب سردار کاظمی راتبریک گفت

جلسه مشترک مجمع ائمه جمعه شهرستان بابل با نمایندگان مجلس

کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تصویب شد

برای جلوگیری از فساد، نیازمند ایده های نو هستیم

حمایت از بخش خصوصی گردشگری، سیاست جدی دولت است / ولشت بی نظیرترین دریاچه گردشگری مازندران است

همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

امر به معروف و نهی از منکر در ادارات اجرا شود

عنوان های بسته «صفحه شما» در پنجم تیر 1401

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق وارد تهران شد

رونمایی از دستاوردهای علمی پلیس آگاهی فراجا با حضور سردار اشتری/ نقش پلیس آگاهی در ارتقاء امنیت

نخست وزیر عراق وارد تهران شد

تحقق درآمد ترانزیتی 20 میلیارد دلاری نیازمند کار بنیادین در زیرساخت هاست

فیلم/ واکنش تند علیرضا عصار به نحوه برخورد با اعتراضات بازنشستگان و معلمان

امروزه موضوع اقتصاد یک کلان مسئله اولویت دار است

برخی بانک های دولتی نیروی مازاد دارند

واکنش دانشگاه شیراز به انتشار فیلم دختران دانشجویی که زامبی شده اند

فضائلی: امید و اعتماد آسیب دیده با شروع فعالیت دولت سیزدهم ترمیم شد

اشتغال 10 هزارنفری در هتل های فارس

ثبت 90 هزار پرونده قضایی در آمل

تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس/ دولت مسیر مهاجرت و پناهندگی دانشمندان و نخبگان را مسدود کند

مخالفت عجیب با طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت و نیروهای شرکتی | دولت حجیم می شود

سرچشمه انقلاب را خون شهدای هفتم تیر رنگین ساخت

نماینده مجلس: فشار به وزیر صمت اقدام غلطی است

تهدید احمدی نژاد از سوی اصول گرایان؛ واقعیت یا توهم؟ | کوهکن: انتخابات 84 معجزه نبود

به جای نمایش های تبلیغاتی وارد میدان پاسخگویی شوید

واکنش تند علیرضا عصار به نحوه برخورد با اعتراضات بازنشستگان و معلمان +فیلم

میزان مصرف مواد مخدر و دخانیات توسط بانوان قزوین نگران کننده است

پای وزارت اطلاعات به استیضاح باز شد / وزیر صمت : زیربار فشارها نمی روم/ نامه نمایندگان به قالیباف : ادعای فشار دو نماینده با «فوریت» بررسی شود

جرایم و تخلفات نیروهای مسلح ایران نسبت به سایر کشورها کمتر از یک درصد

چشیدن طمع شهادت بعد از 11 سال جانبازی

نشست خبری رییس سازمان بازرسی کل کشور

استان فارس پایلوت هنرستان های کشاورزی دانش بنیان کشور شد

تشییع پیکر شهید یاسمی در ایوان

ارتقای تربیت در نیروهای مسلح نیازمند بازشناسی نظام هاست

شرکت های دانش بنیان و خلاق در سایه قانون توانمند می شوند

مردم ایران با گوشت و پوست خود ترور را در این چهل سال تجربه کرده اند

تصویب ممنوعیت سقط جنین در مجلس سنای پورتوریکو

سرلشکر باقری: نیروهای مسلح ما با تهدیدهای مختلف روبرو هستند

آخرین وضعیت پروازهای حج اعلام شد

دیدار با سران ادیان و مذاهب مختلف، سم پاشی ها را خنثی می کند

تخفیف ایران درباره موضوع سپاه؛ گره برجام در حال باز شدن است!

مبارزه بی تعارف با «رعیت» های شاه نشین

سجاد شهباززاده در یک قدمی استقلال

استخدام دستیار دندانپزشکی با سابقه در درمانگاه خیریه علوی زنجانیها

نخبگان کرمان در دیدار با رییس کل دادگستری استان چه گفتند؟

توصیه های مهم رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرا/ از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید

توصیه های مهم رییس عدلیه خطاب به قضات و کارکنان دادسرا/ از افراط و تفریط در رسیدگی های قضایی پرهیز کنید