مطالب مرتبط:
استخدام حسابدار با سابقه در بیمارستان فوق تخصصی کیان
20 درصد بیماران در انگلیس بدون دریافت درمان بیمارستان را ترک می کنند
افزایش میزان مراجعه به بیمارستان به دلیل گرد و خاک
حمله سگ های ولگرد دختر بچه 6 ساله جاسکی را راهی بیمارستان کرد
633 نفر در خوزستان بر اثر گرد و خاک به بیمارستان مراجعه کردند
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 1 خرداد 1401 ساعت 15:522022-05-22پزشكي

کمبودبیمارستان تخصصی کودکان درکشور/تعرفه بیمارستان های خیریه ای به اندازه مراکز دولتی است


رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) گفت: تنها 8 بیمارستان تخصصی کودکان در کشور فعال است و باید در این زمینه توسعه داشته باشیم.

- "، مهرداد معمارزاده ظهر یکشنبه در پنجاه و یکمین نشست تخصصی خیر ماندگار با موضوع امر خیر در حوزه درمان با رویکرد آینده پژوهی اظهار داشت: من در زمینه جراحی کودکان کار می کنم و اکثر کودکانی که با آن ها سر و کار داریم از خانواده های کم درآمد هستند بنابراین سال هاست برای کمک به بهبود وضعیت این کودکان، با خیریه ها ارتباط نزدیک داشته و به چالش های موجود در حوزه خیر آگاهی داریم.

وی با بیان اینکه در مقوله سلامت چهار فاکتور بهداشت، پیشگیری، درمان و آموزش و پژوهش مهم است، ادامه داد: در همه این فاکتورها خیران می توانند نقش مهمی ایفا کنند.

رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) ادامه داد: در بخش درمان، بیمارستان ها را می توان به چهار دسته تقسیم کرد.

دسته اول، بیمارستان های دانشگاهی است که در آن یکسری نیرو برای ایفای تعهدات قانونی خود به کار گرفته می شوند و بعضی افراد با هدف های دیگر نیز حضور دارند.

یعنی هدف اولیه شان، درمان مردم نیست، بلکه هدف اولیه شان موضوعاتی همچون ارتقای شخصی، تربیت دانشجو، پژوهش و … است.

بیمارستان های دانشگاهی با یک تعرفه خیلی پایین، خدمات درمانی ارائه می دهد و این امر باعث کاهش کیفیت و نارضایتی مردم شده است.

وی افزود: دسته دوم بیمارستان های خصوصی است که انگیزه اصلی آن ها، کسب درآمد است و دنبال اهداف آموزشی، پژوهشی و … نیستند و دسته سوم بیمارستان هایی هستند که توسط ارگان های مختلف مانند ارتش، سپاه، آموزش و پرورش، بانک ملی، تأمین اجتماعی و… راه اندازی شده اند و به بیمه شدگان خودشان، خدمات رایگان می دهند اما برای بقیه به شکل خصوصی محسوب می شود.

معمارزاده گفت: دسته چهارم بیمارستان های خیریه هستند که قاعدتاً باید کمتر از تعرفه دولتی، هزینه بگیرند اما هیچ بیمارستان خیریه ای در کشور نیست که کمتر از تعرفه دولتی بگیرد.

به هرحال این تعرفه های بالا، باعث شده است که بیمار نیازمند جرأت نکند حتی به بیمارستان های خیریه برود.

وی با بیان اینکه این مشکلات در بیمارستان ها باعث شده است نقش خیران و خیریه ها پررنگ تر شود، اظهار داشت: تا سال 2015 حدود 40 هزار مؤسسه خیریه در ایران داشتیم که سهم استان اصفهان از این میزان حدود هزار مؤسسه بوده است.

از این تعداد، 400 مؤسسه به حوزه بهداشت و درمان اختصاص دارد و 35 مورد آن، تخصصی هستند.

وی تصریح کرد: یکی از چالش های اصلی در این حوزه عدم شناخت عموم مردم از وجود این خیریه ها است، به طور مثال بیش از 16 خیریه به صورت تخصصی در حوزه سرطان در سطح استان اصفهان فعالیت دارند اما غالب مردم از وجود این مراکز خیریه بی اطلاع هستند یا در حوزه کودکان خیریه های متعددی در حال فعالیت هستند.

همچنین خیریه هایی که تأسیس شده اند، در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند، بعضی از آن ها در زمینه هزینه درمان و برخی دیگر در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی و تعمیرات و توسعه بیمارستان ها فعال هستند، اهداف مختلف باعث شده است امر خیر در حوزه درمان دچار تشتت شود.

لزوم مشورت خیران با کارشناسان نظام سلامت معمارزاده در ادامه بیان داشت: مشکل دیگر در این حوزه این است که فعالیت های خیریه و نیکوکاری با اهداف و سیاست ها و برنامه های تدوین‎شده همراستا نیست؛ برای مثال، بیمارستانی که ما در آن هستیم، بیش از 20 سال قبل توسط مرحوم حضرت آیت الله فقیه ایمانی تأسیس شد اما تا سال ها درِ آن بسته بود.

در شهر گلپایگان نیز بیمارستانی به همت مرحوم حضرت آیت الله گلپایگانی ساخته شد اما در چرخه ارائه خدمات نظام سلامت قرار نگرفته است.

بیمارستان هایی در جرقویه و خور نیز به این وضعیت دچار شدند.

چراکه خیران با انگیزه های الهی و انرژی بالا به این کار مبادرت کردند اما با اهداف و سیاست های بهداشت و درمان در آن منطقه همسو نبودند.

وی تاکید کرد: خیران سلامت باید تصمیمات خود را با مدیران بهداشت و درمان محلی همسو کنند که کارشان تضییع نشود.

الان همین اشتباه در سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

افرادی بلند می شوند و می روند آنجا بیمارستان می سازند.

من بارها به این دوستان گفته ام فرض کنیم شما این بیمارستان را ساختید، پزشک و پرسنل و بیمار آن را از کجا می آورید؟ رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) افزود: همسو نبودن فعالیت های خیران با نیازهای نظام سلامت تنها در حوزه ساختمان نیست بلکه در حوزه تجهیزات پزشکی نیز همین طور است.

مثلاً زمانی که در سطح اصفهان سی تی اسکن وجود نداشت، ما در گلپایگان دستگاه سی تی اسکن داشتیم اما هفته ای یکبار آن را روشن می کردیم، چون مریض نداشتیم.

ما الان مدت هاست در نایین، آندوسکوپ داریم در حالی که در بیمارستان امام حسین (ع) مدت ها دستگاه آندوسکوپی نداشتیم و بیماران با مشکل مواجه می شدند.

راهکار ما این است که خیّر برای تجهیزات پزشکی حتماً باید با کارشناسان مشورت کنند.

در غیر این صورت، این کار از نظر من نابودکردن منابع یک کشور فقیر است، نابودکردن سرمایه خیر و نیکوکار که می تواند لطمات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

موج خروج خیران از اصفهان معمارزاده با بیان اینکه در گذشته شاکله نظام بهداشت و درمان در شهر اصفهان توسط خیران بنا نهاده شده است، گفت: چرا امروز خیّر اصفهانی باید بیمارستان خود را در شهر دیگری تأسیس کند به دلیل اینکه مسئولان به طور ناگهانی اسم بیمارستان های خیریه را عوض کردند و کاربری برخی را تغییر دادند و آن را به بیمارستان خصوصی تبدیل کردند.

ما باید به خیّر اعتماد کنیم و فرهنگ کار خیر را در جامعه توسعه دهیم.

ما باید این زمینه را برای کار خیر در جامعه تسهیل کنیم نه اینکه در مسیر او سنگ اندازی کنیم.

رفتار برخی نهادها در اصفهان باعث شده است که خیلی از خیرین برای انجام کار خیر از اصفهان مهاجرت کنند.

لزوم توجه خیران به ساخت بیمارستان برای کودکان مدیرعامل خیریه حامیان سلامت کودکان در بخش دیگری از سخنان خود به آمار بیش از یک هزار و 50 بیمارستان در کشور اشاره کرد و گفت: از این تعداد تنها 8 بیمارستان به صورت تخصصی در حوزه کودکان فعالیت می کنند و این خود یکی از مشکلات اساسی در این حوزه است.

چون یک سوم جمعیت کشور را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.

در چهل سال گذشته فقط یک بیمارستان کودک توانسته ایم اضافه کنیم.

مقوله ای که فراموش شده و الان دغدغه مقام معظم رهبری"، افزایش اولاد است.

اگر ما نتوانیم بیماری کودکان را درمان کنیم، به نحوی که آن ها از بین بروند یا تا آخر عمر به بیماری دچار شوند، به جمعیت کشور لطمه زده ایم.

اگر راه را برای خیران باز کنیم، آن ها می توانند به ساخت ده ها بیمارستان برای کودکان اقدام کنند.

وی همچنین به لزوم ورود خیران به سرمایه گذاری در حوزه پیشگیری و درمان سرطان و ناهنجاری های کودکان در شهر اصفهان و ایجاد مراکز سلامتی مادر و کودک تأکید کرد.

معمارزاده در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت و رسالت های پژوهشکده آلاء اشاره کرد و گفت: پژوهشکده باید به آموزش کار خیر بپردازد و فرهنگ آن را از سنین پایین در جامعه نهادینه کند.

فرزندان ما باید فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی را یاد بگیرند.

نکته دیگر این است که پژوهشکده باید این مطالبه را همگانی کند که کارخانجات و اتاق بازرگانی اصفهان در امر خیر در حوزه سلامت با برنامه ریزی مشارکت کنند.

وی افزود: مسئله بعدی، لزوم اصلاح قوانین مالیاتی در حوزه خیر است.

دوستان می دانند که اگر من در خیریه ای به کسی بیش از پنج میلیون کمک کنم، حتماً باید شماره ملی و آدرس و همه مشخصات آن شخص را اعلام کنم.

باید پژوهشکده روی این چالش ها کار کند و برای آن ها لایحه پیشنهاد دهد.

همچنین لزوم سرمایه گذاری خیران در بحث پژوهش جدی است.

بسیاری از خیران فقط دنبال این هستند که پولی کف دست انسان نیازمند بگذارند، در حالی که برای پژوهش در زمینه علت یابی آمار بالای سرطان در اصفهان و پیشگیری از آن، تمایلی نشان نمی دهند.

رییس بیمارستان کودکان امام حسین (ع) یادآور شد: ضرورت دیگر، ایجاد هاب (بانک اطلاعاتی) خیریه ها است که اگر یک محتاج، امشب مشکلی پیدا کرد، با یک جست وجوی ساده متوجه شود در هر استانی، هر خیریه ای در چه زمینه ای خدمت ارائه می دهد.

رسالت اصلی پژوهشکده باید این باشد که آموزش کادر مدیریتی خیریه ها بر اساس روش های نوین را در اولویت قرار دهد.

آینده پژوهی از مباحث جدید در دنیای مدرن است مسعود کثیری، عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه اصفهان نیز در ادامه این برنامه، اظهار داشت: آینده پژوهی از مباحث جدید در دنیای مدرن محسوب می شود و آینده همه ما به این مطالعات وابسته است.

بشر تا یک دوره زمانی صرفاً واکنش گر بود یعنی بر اساس اتفاقات و مشکلاتی که پیش می آمد، تصمیم می گرفت اما از دوره ای به بعد، آینده نگر شد و تلاش کرد بر اساس پیش بینی های علمی، رفتار خود را برنامه ریزی کند.

اما امروز بشر به نقطه ای رسیده که پا را از پیش بینی فراتر گذاشته است و تلاش می کند آینده را آن گونه که می خواهد ایجاد کند.

وی تصریح کرد: بنابر کرامت ذاتی که خداوند در وجود همه انسان ها قرار داده، شایسته است در جامعه ای سالم و به دور از بیماری ها زندگی کنیم.

آینده پژوهی، چشم اندازهایی را در اختیار ما قرار می دهد که بتوانیم به چنین جامعه ای دست پیدا کنیم.

نگاهی به پیشگامی اصفهانی ها در نیکوکاری مرتضی میرلوحی، دبیر مجمع خیران بهداشت و سلامت استان اصفهان نیز پژوهش را مهره گمشده نظام سلامت دانست و بیان کرد: 18 سال است که در بیش از 40 خیریه فعالیت می کنم، مطمئن هستم که اصفهان شهر خیریه ها بوده، هست و خواهد بود.

بسیاری از فعالیت های خیرخواهانه خلاقانه و جدید برای اولین بار در اصفهان شکل گرفت، از جمله خیریه امام کاظم (ع) برای رفع مشکلات زندان اصفهان.

همچنین مجمع خیران ورزش یار که نخستین خیریه در زمینه ورزش بود و بعدتر به سایر استان ها تسری پیدا کرد.

مجمع خیران پیشگیری از اعتیاد نیز اولین مجمع برای اعتیاد بود.

مجمع خیران بهداشت و سلامت استان اصفهان اولین خیریه بهداشتی بود که در کشور تشکیل شد.

وی در ادامه به فعالیت های مجمع خیران بهداشت و سلامت استان در طی 15 سال گذشته، از بدو تأسیس تا کنون پرداخت پرداخت و بیان داشت: مجمع خیران بهداشت و سلامت استان با هدف ترویج پیشگیری و سلامت از سال 1386 فعالیت خود را آغاز و تا کنون بیش از 350 میلیارد تومان در طی این سال ها در حوزه بهداشت و سلامت جامعه استان اصفهان هزینه کرده اند.

این مجمع توانست در دوران کرونا" 25 میلیارد تومان ارائه خدمت کند.

ورود خیران به حوزه پیشگیری باید بیشتر باشد دبیر مجمع خیران بهداشت و سلامت استان اصفهان در ادامه به نقش پررنگ خیران در ساختار سلامت اصفهان پرداخت و بیان داشت: حضور و مشارکت فعال خیران و نیکوکاران اصفهانی را در جای جای بخش ها و حوزه های بهداشت و درمان استان اصفهان می توان مشاهده کرد اما حضور آنان در بحث بهداشت و پیشگیری باید بیشتر باشد.

در کشور ما متأسفانه، این موضوع جدی گرفته نمی شود.

در دنیا بیش از 30 درصد بودجه بهداشت و درمان به حوزه بهداشت اختصاص دارد اما این آمار در ایران کمتر از 10 درصد است.

اگر به بهداشت اهمیت بدهیم، بیماری ها بسیار کم می شوند.

روند نگران کننده بیماری ها در اصفهان میرلوحی در ادامه گریزی هم به مسائل و مشکلات مردم اصفهان در حوزه بهداشت و درمان زد و گفت: 30 درصد مردم اصفهان به دیابت یا پیش دیابت مبتلا هستند، آمار سرطان و دیگر بیمارها در اصفهان بالاست و باید برای این مشکلات از امروز برنامه ریزی کرد.

هر بیماری ای را بخواهید مثال بزنید، متأسفانه اصفهان رتبه اول را دارد.

هوای اصفهان امروز یکی از آلوده ترین شهرهای کشور و دنیاست.

میرلوحی افزود: من در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استانداری عضو هستم، وقتی آنجا همه صحبت کردند من دست بلند کردم و گفتم همه این مشکلاتی که گفتند، وجود دارد، اما یک مشکل دیگر هم هست، اینکه آستانه تحمل مردم اصفهان به شدت پایین آمده است، کافی است پشت یک چراغ قرمز چند لحظه دیرتر حرکت کنید، ببینید چه واکنش هایی می بینید.

اصفهان، سه دوره پایتخت ایران بوده و مردمی شهیدپرور، ولایت مدار، مؤمن و متدین دارد.

نباید کار به جایی برسد که آستانه تحمل مردم پایین بیاید.

ظرفیت خیرین می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند.

باید از خیرین حمایت کرد و راه را برای فعالیت آن ها باز کرد.

باید قدر خیران را بدانیم در ادامه محسن طاهری، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان و رییس اندیشکده آینده پژوهی گفت: در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری باید قدر خیرین و دغدغه مندان در حوزه خیر را بدانیم.

چراکه وقتی از نزدیک با کار آن ها مواجه می شویم، مفهوم امید اجتماعی که از گمشده های جامعه امروز ماست، برایمان معنا پیدا می کند.

من، وظیفه اجتماعی خود را معرفی آینده و آشتی دادن جامعه با آینده می دانم.

وی ابراز داشت: در حوزه آینده پژوهی همیشه به دنبال توسعه دو مهارت هستیم: بلندمدت اندیشیدن و وسیع دیدن؛ یعنی حوزه های مختلف را کنار هم دیدن.

من برای اینکه بتوانم درباره آینده وقف و امر خیر با رویکرد درمان صحبت کنم، بر سه حوزه کلان تمرکز کردم: مسائل جمعیتی، مسائل زیست محیطی و مسائل تکنولوژیک.

تصاویر بدیلی از آینده به شما ارائه می دهم که هیچ کدام وحی منزل نیست اما تصاویری هستند که به نظر می رسند سوار بر روندها آینده را شکل می دهند.

البته ممکن است اتفاقاتی بیفتد که باعث شود این روندها کند یا تند شوند.

میزان کاهش باروری در ایران در هیچ کشوری مشاهده نشده است طاهری درباره آینده مسائل جمعیتی جهان اظهار داشت: یک جمعیت شناس مشهور آمریکایی می گوید من نمی دانستم ظرف این سی سال اصلاً چه چیزی درس می دادم، تا وقتی که یک سفر به هند رفتم و معنا و مفهوم جمعیت را فهمیدم.

از قرن هجدهم به بعد بواسطه بهبود بهداشت، جمعیت به شکل ناگهانی از نیم میلیارد به 9 نفر میلیارد نفر رسید.

از سال 2040 به بعد، جمعیت قاره آفریقا هم بسیار زیاد خواهد شد و تا پایان قرن جاری، جمعیت آن به جمعیت قاره آسیا خواهد رسید.

همزمان با افزایش جمعیت در زمین، مسئله سالمندی جدی می شود.

آمارها نشان می دهد که در سال 2040 از هر سه ایرانی، یک نفر بالای 65 سال خواهد بود.

یکی از بزرگترین مسائل در حوزه سالمندی هزینه بهداشت و درمان سالمندان برای دولت هاست.

پیدایش مفهوم بازنشستگی مخروطی در استرالیا یا بانک زمان در کشورهای اروپایی برای کنترل همین معضل است.

وی با بیان اینکه آینده جمعیتی ایران نگران کننده است، گفت: طی 20 سال اخیر، فرزند آوری زنان ایرانی از 6.

9 به عدد 1.

9 کاهش پیدا کرده است.

این کاهش باروری در هیچ کشور و تمدنی شاهد نیستیم و در آینده با کاهش شدید نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.

پنجره فرصت جمعیتی ایران تا سال 2045 باز خواهد بود.

معنایش این است تا آن سال، اگر نیروی کار، کار کند، بقیه هم می توانند سر سفره بنشینند و از حاصل کار آن ها ارتزاق کنند اما بعد از آن سال دیگر توازن به هم می خورد.

سال 1980 در اروپا به ازای هر 5.

3 آدمی که کار می کرد، یک نفر بازنشسته بود.

در سال 2015 این عدد به 3.

3 رسیده است.

اگر مهاجرت را حذف کنیم، این عدد در سال 2050 برای اروپا، 1.

7 می شود.

این اتفاقی است که برای ایران هم ممکن است بیفتد.

اروپا چگونه این بحران را کنترل کرد؟ با پذیرش مهاجران و فناوری که در هر دو مورد ما ضعف داریم.

رییس اندیشکده آینده پژوهی گفت: مسئله دیگر در زمینه تغییرات جمعیتی، افزایش شهرنشینی است و افزایش شهرنشینی، یعنی ازدیاد آلودگی.

در ایران الان حدود 80 درصد جمعیت در شهرها زندگی می ‎کنند.

مسئله بعدی، افزایش بیماری های غیر واگیردار است.

چهار بیماری: قلبی و عروقی، سرطان، ریوی و دیابت.

برای پیشگیری از این بیماری ها خیرین باید وارد شوند و کمک کنند.

اگر خیرین محترم نسبت به پیشگیری از این بیماری ها که خیر جامعه اسلامی در آن است، آگاه شوند، حتماً وارد می شوند.

ریشه این بیماری ها سه عامل است: عادت های غذایی بد، سیگار و مواد مخدر، عدم تحرک.

اگر خیرین در حوزه آموزش سبک زندگی سالم کار کنند، بسیاری از مشکلات حل می شود.

وی یادآور می شود: مسئله بعدی، بیماری های روانی است.

حدود 300 میلیون نفر در دنیا مبتلا به افسردگی هستند.

مسائل مربوط به بیماری های روانی را در ایران نیز باید جدی بگیریم و باید برای آن فکری کنیم.

اقتصاد بخش سوم و خیر باید به این حیطه وارد شود چراکه بخش خصوصی منفعتی برای ورود به این حیطه نمی بیند.

بخش دولتی هم برای ورود به آن ناکارآمد است.

عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان در ادامه گفت: کلان روند دوم، مسائل اقلیمی است.

رشد گرمایش جهانی یک خطر جدی است.

تغییرات اقلیمی یعنی رفتار طبیعت از میانگین خود خارج شود و مسئول این وضعیت، ما انسان ها هستیم.

روند افزایش گرمایش در ایران هم وجود دارد.

مسئله دیگر، بحران آب است.

پنجاه، شصت سال است که عیان شده در زمینه آب، چالش داریم اما گوش شنوایی نیست.

چهار مفهوم دسترسی به آب، استرس آبی، آسیب پذیری آبی و کمبود آبی وجود دارد.

در سال 2030 نسبت به سال 2005 تعداد آدم هایی که وارد محدوده کمبود آبی می شوند، بیشتر خواهد شد.

مسئله دیگر، گازهای گلخانه ای است که نمودار رشد آن نشان می دهد اگر با همین فرمان جلو برویم، جهانی آلوده تر خواهیم داشت.

تا سال 2050 به چیزی حدود 60 درصد غذای بیشتر برای سیرکردن آدم های روی کره زمین نیاز داریم.

به 55 درصد آب بیشتر نیاز خواهیم داشت.

ضرورت حمایت خیران از ایده های استارتاپی طاهری تصریح کرد: تا اینجا هر چه گفتیم، ناامیدکننده بود اما در مورد یک موضوع باید امیدوار باشیم و آن موضوع، فناوری و تکنولوژی است.

این همان جایی است که اگر خیرین وارد شوند، امید ما دوچندان می شود.

اگر فناوری های ما در سال 2050 نسبت به سال 2022 هیچ پیشرفتی نکنند، زندگی ما شبیه به یک فاجعه خواهد بود.

اما من به عنوان کسی که در هفته، حداقل سی، چهل سایت فناوری را مطالعه می کند، خدمتتان می گویم که به فناوری کاملاً امیدوار باشید برای اینکه بتواند برای مصرف و آلودگی های ما راهکاری داشته باشد.

شفاف ترین بوم آینده، مفهومی به نام انقلاب صنعتی چهارم است.

نانوفناوری با دستکاری در نانوها، بایوفناوری با دستکاری در ژن ها، علوم شناختی با دستکاری روی نرون ها و فناوری اطلاعات با دستکاری بیت ها و بایت ها، فناوری هایی هستند که آینده ما را شکل می دهند.

به خصوص اگر با هم همگرا شوند.

وی گفت: تشخیص در 10 سال آینده به عهده تکنولوژی خواهد بود و نقش پزشک به حداقل می رسد.

بواسطه رشد فناوری های پوشیدنی، تا سال 2037 به هر کدام از ما حداقل 20 گجت وصل خواهد بود که تمام علائم حیاتی ما را پایش می کنند و به روی سیستم هایی می فرستند که با هوش مصنوعی کار می کنند.

در حوزه درمان به دنبال این نباشید که سوژه ما، بیماران ناتوان و فقیر باشند و فقط به آن ها کمک کنید بلکه دنبال این باشید که به نوجوان ها و جوان هایی کمک کنید که با یک ایده و محصول، کاری کنند که در آینده، از تعداد بیماران کاسته شود.

آقای نسیم نیکولاس طالب، یک اندیشمند لبنانی- آمریکایی است که می گوید شرافتمندترین آدم ها در جوامع آن هایی هستند که در شرکت های نوپا کار می کنند.

بچه های استارتاپی نیاز به حمایت دارند.

اگر می خواهیم آینده پژوهانه در حوزه درمان خدمتی کنیم، باید به این جوانان کمک کنیم.


کلید واژه ها: بیمارستان - بیمارستان تخصصی کودکان - کودکان - بیمارستان کودکان - بیمارستان تخصصی - خانواده های کم درآمد - امام حسین - تخصصی - درمان - فاکتور - درمان و آموزش - آموزش و پژوهش - خیر ماندگار - آینده پژوهی - مراکز دولتی - خیریه - ادامه - کودکان کار - نشست تخصصی - حوزه درمان - معمارزاده - کشور - رییس - حوزه - حسین - امام - خیریه ها - ماندگار - خانواده - یکشنبه

آخرین اخبار سرویس:
راهکارهای دقیقه نودی برای کاهش استرس کنکوری ها

اختصاص 500 ظرفیت بومی دستیار پزشکی

تازه ترین دستورالعمل ماسک در کشور: در فضای بسته ماسک بزنید؛ فضای باز اختیاری است

روشی نوین ناباروری با سلول درمانی

خطر جدی بیماری تب کریمه کنگو بیخ گوش مردم

تازه تنین دستورالعمل ماسک در کشور: در فضای بسته ماسک بزنید؛ فضای باز اختیاری است

همه چیز درباره تب کریمه کنگو

این افراد لب به آویشن نزنند !

2 هزار بیمار در شیراز، بهار رهایی را جشن گرفتند

خطرناکترین جراحی های زیبایی

تاثیر 45 درصدی داروی پاکسلووید در کاهش بستریِ بیماران کووید-19

ماسک مو خانگی همه کاره | پرپشت شدن و تقویت موها

25000 بیمار در صف انتظار پیوند عضو هستند/ انجام 925 اهدای عضو در سال گذشته

آشنایی با هفت گیاه تصفیه کننده خون

روش های خانگی برای درمان سریع سنگ کلیه

خوراکی ها و نوشیدنی های مفید برای گرمازدگی

استخدام حسابدار ترخیص بیماران با بیمه در بیمارستان سوم شعبان در تهران

کنکوری ها برای کاهش استرس باید این راهکارها را بدانند

اختصاص 500 ظرفیت بومی دستیار پزشکی

کدام خوراکی ها در بهبود زخم ها موثر هستند؟

ممنوعیت تبلیغ کالا ها و اقدامات آسیب رسان به سلامت در دزفول

چهل و هفت قلم داروی بیماران خاص زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی

واکنش وزیر بهداشت به خبر فساد و جنایت در شبکه تامین دارو: با مافیای دارو برخورد می کنیم

افزایش همکاری دانشگاه علوم پزشکی و دادگستری اردبیل

فعالیت 1300 شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی

خونریزی مغزی نوزاد چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

ثبت اختراع پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه

واکنش تاثیر گذار کودکانی که برای اولین بار مادرشان را می بینند+فیلم

ضرورت آینده نگری در مقابله با تهدیدات زیستی

نحوه مصرف هیومیک اسید + ( آشنایی کامل با تمام ترفند های استفاده از هیومیک اسید)

65 هزار ایرانی با اهدای عضو به زندگی بازگشته اند

با این غذای خوشمزه با افسردگی خداحافظی کنید + طرز تهیه

ضرورت گسترش شبکه های تحقیقاتی علوم پایه برای ایجاد مرجعیت علمی

حمایت از 160 بیمار pku در همدان

آخرین تغییرات استفاده از ماسک در کشور: در فضای بسته ماسک بزنید؛ در فضای باز الزامی نیست

آمار کرونا 8 تیر 1401/ شناسایی 441 بیمار جدید/ تکرار روز بدون فوتی کرونا

توسعه خدمات الکترونیک در داروخانه های دزفول

تلاش دانشگاه علوم پزشکی مشهدبرای درمان بیماران فنیل کتونوری

درمان ضعف بینایی با این نسخه خانگی

زخم های 35 ساله بر تن سردشت

تغییر چهره فاحش “خانم بازیگر” بعد درمان سرطانش/ عکس

تلاش دانشگاه علوم پزشکی مشهدبرای درمان بیماران فنیل کتونوری (PKU)

درمان سرطان استخوان با چاپگر های سه بعدی

داستان یک عکس | اینجا تلافی گرمای کلافه کننده تابستان را با آب بازی در می آورند

ابتلای یک نفر به کرونا در چهارمحال و بختیاری

علیرضایی: 65 هزار ایرانی با اهدای عضو به زندگی بازگشته اند

پایش علایم بالینی وبا در مرزهای غربی و شرقی

علائم کلی پارکینسون را بشناسید

تغییر چهره فاحش «خانم بازیگر» بعد درمان سرطانش/ عکس

نماینده سازمان بهداشت جهانی: ایران با تحریم های پیچیده دارو مواجه است/ ایران یکی از 5کشور موفق در واکسیناسیون کرونا

نماینده سازمان بهداشت جهانی: ایران با تحریم های پیچیده دارو مواجه است/ ایران یکی از 5کشور موفق در واکسیناسیون کرونا

بستری 16 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان قزوین

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مزین به نام شهید دیالمه شد

صدور مجوز مصرف واکسن پاستوکووک به عنوان دز یادآور تمام واکسن­ های کرونا در ایران

نماینده سازمان بهداشت جهانی: ایران با تحریم های پیچده دارو مواجه است/ علت موفقیت ایران در برابر کرونا

ترمیم بافت با سلول های به دست آمده از ادرار انسان!

توقف مرگ کرونایی در مازندران روی مدار صفر

چگونه از ابتلا به «بیماری وبا» جلوگیری کنیم؟

آیا سردرد ناشی از باد کولر نشانه سینوزیت است؟

بازگشت 65 هزار ایرانی با پیوند عضو به زندگی

سلامت جامعه در گروسلامت زنان است

لزوم تقویت برنامه های مقابله با اپیدمی های احتمالی / کرونا تمام نشده سویه جدید کرونا در جهان

طرز تهیه اسموتی موز و توت فرنگی؛ انقدر آسونه که سه سوته درست میشه

واکنش عین اللهی به خبر فساد و جنایت در شبکه تامین دارو/ با مافیای دارو برخورد می کنیم

تولید ضدعفونی کننده ارگانیک توسط یک شرکت دانش بنیان

بیماری های بدن تان را با این دانه ریشه کن کنید !

65 هزار ایرانی با اهدای عضو به زندگی بازگشته اند

آخرین تغییرات استفاده از ماسک در کشور را بخوانید

میوه های کپک زده را نخورید!/ سمی هستند

استخدام دستیار دندانپزشک با بیمه و بیمه تکمیلی در کلینیک تامین سلامت ملائک

18 هزار دز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته تزریق شد

خونریزی مغزی نوزاد چه مشکلاتی به دنبال دارد؟

تجربه یک روز دیگر بدون فوتی کرونا در ایران

ارائه بیش از 25 هزار خدمات درمانی هلال احمر به زائران حج تمتع

کرونا در خوزستان افزایش یافت

آمار امروز کرونا 8 تیر1401 | روز بدون فوتی و شناسایی 441 بیمار جدید

عموم باید دز چهارم واکسن کرونا را تزریق کنند

علائم پوستی که نشان از بیماری قلبی دارد

آمار امروز کرونا / چهارشنبه 8 تیر 1401

توصیه می شود سالی یک بار واکسیناسیون برای مقابله با کرونا انجام بگیرد

وخامت حال پنج بیمار مبتلا به کرونا در فارس

تکرار روز بدون فوتی؛ شناسایی 441 بیمار کرونایی در کشور

توصیه می شود سالی یک بار واکسیناسیون برای مقابله با کرونا انجام بگیرد

وزیر بهداشت: حدود 40 مورد ابتلا به وبا در کشور گزارش شده است/ اجرای برنامه اسکان همراهان بیماران نیازمند تخصیص منابع است

افزایش آمار مبتلایان به کرونا در خوزستان

ورم معده تان را با این شربت خوشمزه خانگی درمان کنید !

آیا می توانید برای 10 ثانیه روی یکی از پاهای خود بایستید؟ همه چیز درباره این تست جالب!

دومین روز متوالی بدون مرگ و میر کرونا در کشور/ شناسایی 441 بیمار جدید

جدیدترین آمار کرونا در کشور تا ظهر 8 تیرماه 1401/ شمار فوتی ها به صفر رسید

علائمی که می گوید تمام رگ هایتان گرفته است

هشدار جدی | این لک ها روی پوست نشانه کبد چرب است

آخرین تغییرات استفاده از ماسک در کشور اعلام شد

خدمتِ خَیرِ کاشان به «سلامت»

قانون جدید ماسک زدن اعلام شد

صدور دستور جمع آوری دو داروی مکمل از سطح عرضه

خدمات رایگان اداره دامپزشکی بابل در روز عید قربان

حمایت از شبیه ساز های آموزش پزشکی

انعقاد قرارداد همکاری جهت ساماندهی پسماندهای عفونی مراکز بهداشتی و درمانی

الزام استفاده از ماسک در مکان های باز برداشته شد

صدور یک مجوز خاص برای واکسن کرونای پاستور | نتایج جدید درباره ایمنی پاستوکووک

کمبودبیمارستان تخصصی کودکان درکشور/تعرفه بیمارستان های خیریه ای به اندازه مراکز دولتی است

کمبودبیمارستان تخصصی کودکان درکشور/تعرفه بیمارستان های خیریه ای به اندازه مراکز دولتی است