مطالب مرتبط:
تفاهمنامه همکاری بین سازمان فنی حرفه ای با دانشگاه قرآن و حدیث
زمان قطعی اجرای طرح رتبه بندی معلمان از زبان نماینده مجلس
اعزام روحانیون مبلغ به 2500 نقطه از مناطق محروم کشور/ تلاش برای جذب طلاب از دل مناطق محروم
اما و اگر های طرح ساماندهی کارکنان دولت در «ایران امروز»
اما و اگر های طرح ساماندهی کارکنان دولت در «ایران امروز»
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 31 اردیبهشت 1401 ساعت 18:372022-05-21اجتماعي

فراخوانِ سازمانِ فنی و حرفه ای کشور برای جذب مربی/ طرح ساماندهی مربیان فنی و حرفه ای مقدمه ی رتبه بندی مربیان است


رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: طرحی برای جذبِ مربیانِ خرید خدمت آماده کرده ایم.

برای این همکاری افراد می توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

- " رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: طرحی برای جذبِ مربیانِ خرید خدمت آماده کرده ایم.

برای این همکاری افراد می توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

بعد از بررسی اطلاعات دعوت به مصاحبه می شوند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، غلامحسین حسینی نیا، رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور در نشست خبری که با موضوع صدور کارت تدریس مهارت آموزی ویژه مربیان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برگزار شد، گفت: در سازمان فنی و حرفه ای عزم خود را جزم کرده ایم تا یک نهضت مهارت آموزی در کشور ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ما در گام اول انقلاب بر نهضت سوادآموزی تاکید داشتیم، اظهار داشت: الان به دنبال مهارت آموزی هستیم، به نحوی که بتوانیم هم آینده مشاغل و هم مشاغل آینده را تحت پوشش قرار دهیم.

چراکه همگام با تحولات علمی و رشد تکنولوژی، باید نیروی انسانیِ توانمند تربیت کنیم و ما به دنبال آن هستیم تا در قالب نهضت مهارت آموزی این مهم را اجرایی کنیم.

به گفته رییس سازمان فنی و حرفه ای، یکی از مهم ترین اقدامات ما در این مسیر، بحث ساماندهیِ مربیان است.

مربیانی که بتوانند با داشتنِ دانش روز و طیف وسیعی از مهارت ها برای جمعیتِ چند میلیونیِ مخاطبان سازمان فنی و حرفه ای در رشته های جدید و استانداردهای جدید آورده ای داشته باشند.

حسینی نیا ادامه داد: لازمه این کار، دادنِ فراخوانِ عمومی برای جذب افرادی است که توانمندی لازم را دارند و می توانند در این مسیر به ما کمک کنند.

لذا طرحی را برای ساماندهیِ مربیان آموزش فنی و حرفه ای کشور طراحی کردیم که در قالب این طرح شناسایی و سازماندهی و آموزش حدود یکصد هزار مربی را پیش بینی کرده ایم.

وی با بیان اینکه با توجه به تنوعاتی که در رشته های مختلف وجود دارد و همچنین استانداردهای جدید آموزشی، سازمان فنی و حرفه ای با نیروهایی که در حال حاضر دارد نمی تواند چنین اقدامی انجام دهد، تصریح کرد: در حال حاضر حدود پنج هزار مربیِ استخدامیِ در سازمان داریم که عمدتا با تمام توان و تلاش زحمت می کشند.

رییس سازمان فنی و حرفه ای در مورد طرح ساماندهیِ مربیان کشور خاطرنشان کرد: هدف اول ما این است که بتوانیم جایگاه مربیان و شأن و منزلت آنها را ارتقا ببخشیم.

همچنین افزایش سطح توانمندی های مربیان شاغل در این سازمان، مربیان بخش خصوصی و مربیانِ قراردادی و خرید خدماتی که در آینده قرار است به ما بپیوندند، از دیگر اهداف ماست.

حسینی نیا با بیان اینکه ما طرحی برای جذبِ مربیانِ خرید خدمت آماده کرده ایم، ابراز داشت: برای این همکاری افراد می توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را بارگذاری کنند.

بعد از بررسی اطلاعات دعوت به مصاحبه می شوند و افرادی که استانداردهای لازم را دارند انتخاب شده و اولین دوره آموزشیِ آزمایشی برای آنها برگزار می‎ شود.

وی با بیان اینکه بعد از آزمون این افراد به بانک اطلاعاتیِ مربیانِ آموزش فنی و حرفه ای وارد می شوند و کد 14 رقمی به آنها اختصاص پیدا می کند، عنوان کرد: ما در این طرح چهار سطح مربی گری را در نظر گرفتیم که عبارتند از: مربی پایه، مربی سطح سه، مربی سطح دو یا ارشد مربی و در نهایت مربی سطح یک یا استاد مربی.

شاخص های هر کدام از اینها نیز احصا شده است.

رییس سازمان فنی و حرفه ای با بیان اینکه این طرح در واقع آغاز و نسخه ای برای طرح رتبه بندیِ مربیان است که قرار است در برنامه هفتم توسعه داشته باشیم، یادآور شد: برای مربیانِ سازمان، مراحلِ مصاحبه و آزمون آزمایشی وجود ندارد و خود مسئولان مراحلِ رتبه بندی را براساس شاخص ها انجام می دهند.

در این مرحله، اگر هر کدام از مربیانِ ما به رتبه خود اعتراض داشتند می توانند اعتراض کنند و ما رسیدگی خواهیم کرد.

به گفته حسینی نیا، مربیان سازمان، رسمی ها، حق التدریسی ها، مربیانِ آموزشگاه های آزاد و مربیان دانشگاه های فنی و حرفه ای، مربیان دانشگاه آزاد، مربیان دانشگاه علمی کاربردی اگر تمایل دارند می توانند بیایند و با سازمان فنی و حرفه ای همکاری کنند.

همچنین افرادی که به عنوان متخصص مهارتی در بخش صنعت و اصناف خدمت می کنند نیز می توانند ثبت نام کنند و بعد از طیِ مراحلی که گفتم با ما همکاری داشته باشند.

وی افزود: ما به مربیانِ جدید نیاز داریم و از دوستانی که در مراکز نوآوری و کارخانه ها کار می کنند می خواهیم که افتخار دهند و به عنوان استاد مربیِ مدعو با ما همکاری کنند.

رییس سازمان فنی و حرفه ای با معرفیِ سامانه سام بیان کرد: در این سامانه بحث های مربوط به آموزش های ارتقا و نوآوری و به روزرسانی های آنها را انجام دهیم.

بنابراین آموزش هایی به صورتی مجازی در این سامانه ارائه می شود و همچنین از طریق این سامانه افراد به دوره های آموزشی معرفی می شوند.

به گفته حسینی نیا، برای افرادی که تاکنون تجربه آموزش مربی گریِ فنی و حرفه ای نداشتند، در بدو ورود آموزش هایی را تدارک دیده ایم.

وی درخصوص استانداردهای آموزشی گفت: الان حدود شش هزار و 500 استاندارد آموزشی در کشور داریم.

این در حالی است که تعداد این استانداردها در دنیا 9 هزار و 500 مورد است و برآوردی که سازمان بین المللی کار دارد این است که با در نظرگیریِ مشاغل آینده و مهارت ها و استانداردها تعداد اینها به 17 هزار استاندارد برسد.

بنابراین ما باید سعی کنیم وضعیتِ خود را بهبود ببخشیم و در این زمینه اقداماتی انجام داده ایم.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای به طرح دیگری اشاره کرد و اظهار داشت: اگر ما تمام ظرفیت های 640 مرکز آموزش فنی و حرفه ای کشور را به شکل صد درصد زیر بار آموزش ببریم، ظرفیتِ برگزاری حدود 550 هزار نفر دوره در سال داریم.

تقریبا معادل همین را هم در آموزشگاه های آزاد داریم که به طور کلی می توان گفت که حدود یک میلیون و صد هزار نفر ظرفیت داریم.

حسینی نیا اضافه کرد: با استفاده از ظرفیتِ اصناف برای استفاده در آموزش های مهارتی و بسیج مهارت آموزی می توانیم ظرفیتِ بیش از این ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 400 هزار واحد صنفی قابلیت ورود به این طرح را دارند، تصریح کرد: اگر از این تعداد به طور متوسط فقط یک کارآموز برای آن در نظر بگیریم، می شود یک میلیون و 400 هزار ظرفیت برای آموزش فنی و حرفه ای و مهارتی در کشور که این انقلاب بزرگی می تواند ایجاد کند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با تاکید بر اینکه کارآمدترین شیوه آموزشی، آموزش در محیط کار است، خاطرنشان کرد: در این شیوه افراد حدود 20 تا 30 درصد از آموزش نظری خود را در مراکز ما می بینند و 70 تا 80 درصدِ آموزش عملیِ خود را در واحدهایِ صنفیِ طرف همکاری ما می گذرانند.

حسینی نیا به این شیوه آموزش در محیط کار اشاره کرد و ابراز داشت: مدت زمانِ این حضور آموزشی در یک بنگاه، از 6 تا 18 ماه است و فرد از روز ثبت نام در این دوره و معرفی به کارگاه کار خود را شروع می کند.

در طول این مدت کارآموزی که به کارگاه معرفی می شود، زیر پوشش بیمه حوادث و مسئولیت مدنی ماست و کارفرمایی که در این طرح مشارکت کرده است، معاف از پاسخگویی به سازمان هایی مثل تامین اجتماعی و بازرسان کار است.

این بنگاه ها می توانند با خیال راحت این افراد را به کار بگیرند.

وی با بیان اینکه این طرح یک بازیِ برد برد برای طرفین است، عنوان کرد: سازمان تامین اجتماعی، کارآموز و پذیرنده کارآموز، همه سود می کنند.

فرد آموزش دیده کار عملی می آموزد و بنگاه مود نظر می تواند فرد را برای مدتی به خدمت بگیرد.

تجربه ما نشان می دهد آموزش در این دوره ها از آموزش در مراکز فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاه های خصوصی ما اثرگذاری بیشتری دارد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای ادامه داد: طبق آماری که در دوره آزمایشیِ این طرح انجام شده، بیش از 80 درصد این افراد بعد از اتمام دوره خود جذب بازار کار شده اند.

آنها یا در بنگاه های موجود یا بنگاه اقتصادیِ خود مشغول شده اند.

حسینی نیا در نهایت به اهداف این طرح اشاره کرد و یادآور شد: آشنایی با محیط کسب و کار، کسب تجربه و ایجاد خودباوری برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرینی، حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی، کمک به بنگاه های فعال به منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند و کاهش هزینه های جذب به کارگیریِ نیروهای فاقد مهارت که می تواند برای بنگاه ها هزینه ایجاد کند و در نهایت استفاده از ظرفیت آموزشی و عملیِ بنگاه های اقتصادی، از اهداف این طرح است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: رییس سازمان فنی و حرفه ای کشور - فنی و حرفه ای - سازمان فنی و حرفه ای - رییس سازمان فنی و حرفه ای - سازمان - رییس سازمان - مربیان - سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور - حرفه - کشور - بیان - سازمان آموزش فنی و حرفه ای - مهارت آموزی - اطلاعات - آموزش فنی و حرفه ای - خرید خدمت - بارگذاری - سازمان آموزش فنی - نهضت سوادآموزی - شوند - رییس - سامانه - همکاری - مهارت - افراد - سوادآموزی - رتبه بندی - آموزش فنی - نشست خبری - ساماندهی

آخرین اخبار سرویس:
ممنوعیت جدید برای دبیرستان های دخترانه

هشدار پلیس فتا برای شایعه سازان زلزله

شقایق فراهانی و علی صالحی با دغدغه های محیط زیستی در «نیم قرن حفاظت»

خبر مهم آموزش و پرورش برای معلمان | جزییات ثبت نام بیمه تکمیلی فرهنگیان اعلام شد

ادارات 5 شهرستان خوزستان تعطیل شد

ثیت سفارش کتاب های درسی پایه های هفتم و دهم از یکشنبه

ادارات پنج شهرستان خوزستان امروز یکشنبه تعطیل اعلام شد

سه خبر بد از مدارس ایرانی خارج کشور ؛ آموزش و پرورش شفاف سازی کند

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان ، 5 تیر 1401

«شهریه» مدارس غیردولتی اعلام شد/ 4 تا 35 میلیون تومان شهریه «ثابت» امسال

فارس من | آسیب شناسی از ابتذال ویدیوی جنسی پسراینستاگرامی تا هنجارشکنی نوجوانان شیرازی

اوقات شرعی گرگان؛ 5تیر

تقویم و اوقات شرعی یکشنبه پنجم تیر در قم

زائران فقط به صورت گروهی به عراق اعزام می شوند

چرا پرداخت حق التدریس فرهنگیان محقق نمی شود؟

اوقات شرعی پنجم تیر ماه در سمنان

خانه ای رویایی که باعث حیرت خارجی ها شد | خانه ای با دکوراسیون عجیب در ایران که باعث حیرت خارجی ها شد

اخطاریه مدیریت بحران خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک

مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

جزییات تعطیلی ادارات خوزستان فردا یکشنبه 5 تیر 1401

افزایش دمای هوای تهران تا اواسط هفته

بحران گرد و خاک در خوزستان!

پنج شهرستان خوزستان فردا یکشنبه تعطیل شد

«شهریه» مدارس غیردولتی اعلام شد

هزار و یک مشکل والدین برای ثبت نام دانش آموزان

تعطیلی ادارات پنچ شهرستان خوزستان به علت گرد و خاک

«شهریه» مدارس غیردولتی اعلام شد

اخطاریه مدیریت بحران خوزستان نسبت به وقوع گرد و خاک

ییلاقات ماسال، بام ابری گیلان

تصاویر گردبادی باورنکردنی در سطح خورشید با ارتفاعی خیره کننده

آغاز عملیات اجرایی زیرسازی و روکش آسفالت راه ارتباطی چنگلوا ـ بوآ

بازگشایی مرز شلمچه به روی کاروان های زیارتی پس از وقفه 28 ماهه

بازگشایی مرز شلمچه به روی کاروان های زیارتی پس از وقفه 28 ماهه

طبیعت منطقه ارسباران - آذربایجان شرقی

با بیمه زندگی بیمه تعاون هم به زندگی لبخند بزن و هم جایزه بگیر

ببینید | گردبادی باورنکردنی در سطح خورشید با ارتفاعی خیره کننده

تداوم وزش باد و افزایش دمای هوا

مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 تمدید شد

عکس| دریاچه ارومیه یک دست قرمز شد!

اهمیت استفاده از برج نوری در زندگی مدرن شهری چیست؟

یادگیری ماه های میلادی در کمتر از یک دقیقه😎

توقیف موتورسیکلت های مزاحم در خرمشهر

اصلاح رفتار ترافیکی جایگزین تغییر فرهنگ ترافیکی در قم می شود

تدریس دبیران مرد در تمام دبیرستان های دخترانه ممنوع شد

طرح جامع توسعه حرم حضرت عبدالعظیم (ع) اجرایی می شود

ممنوعیت تدریس دبیران مرد در تمام مدارس متوسطه دخترانه

آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1401

تدریس دبیران مرد در تمام دبیرستان های دخترانه ممنوع شد

آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1401

هشدار هواشناسی | خیزش گرد و خاک در 13 استان

استخدام نصاب دوربین و دزدگیر با حقوق 8 تا 8.5 میلیون و بیمه در ساری

استخدام حسابدار در فنی مهندسی شایان توسعه البرز در ساری

استخدام کارشناس برق شبکه هوایی در شرکت فنی مهندسی شایان توسعه البرز

استخدام تکنسین فیبر نوری در شرکت فنی مهندسی شایان توسعه البرز در ساری

آیا انسان ها، آرامش کهکشان ها را به هم می ریزند؟

استخدام تکنسین عمران در شرکت فنی مهندسی شایان توسعه البرز در ساری

استخدام تکنسین اجرایی برق در شرکت فنی مهندسی شایان توسعه البرز در ساری

بازگشایی مرز شلمچه به روی کاروان های زیارتی

نشست اعضای شورای آموزش و پرورش مهاباد با موضوع ساماندهی مراکزتابستانی

مشاهده یک توله یوز آسیایی در شمال پناهگاه میاندشت

خانه های مسافر استان فارس تا پایان تیر تعیین تکلیف شوند

خانه های مسافر استان فارس تا پایان تیر تعیین تکلیف شوند

جدیدترین اخبارهای طرح ترافیک تهران!!

8هزار بی سواد و کم سواد تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند

آیا انسان ها، آرامش کهکشان ها را هم، به هم می ریزند؟

خانه های مسافر تا پایان تیر تعیین تکلیف شوند

روستاییان خرمشهری در انتظار تعمیر شدن پل منیخ

توضیح درباره «بیمه تکمیلی» فرهنگیان/ واکنش به پیشنهاد مدیرعامل صندوق بازنشستگی درباره بیمه بازنشستگان فرهنگی

اولین دوره آزمون کارکنان دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی مازندران برگزار شد

اجرای عملیات خط کشی 480 کیلومتر از راه های ارتباطی مازندران

تشکیل ستاد هیات ممیزی رتبه بندی معلمان در البرز

خیزش گرد و خاک در 13 استان

8هزار بی سواد و کم سواد تحت پوشش فعالیت های سوادآموزی قرار می گیرند

هواشناسی ایران / صدور هشدار سطح زرد برای فعالیت سامانه بارشی

اجلاسیه مدیران مدارس علمیه جهادی

​هشدار هواشناسی/ تهران دوباره میزبان گردوخاک می شود

تولید ضدعفونی سازگار با محیط زیست در مهریز

آقابهرام، یار 30 ساله «یار مهربان»/ خورجین اش بوی کتاب می دهد

آقابهرام، یار 30 ساله «یار مهربان»/ خورجین اش بوی کتاب می دهد

هشدار درباره شیوع ماده مخدر گُل در میان نوجوانان اصفهانی

کرمانشاه ، میزبان نوزدهمین اجلاس بین المللی پیرغلامان حسینی

گرد و خاک و رعد و برق در تبریز

تامین آب پایدار 7 روستای دلفان به همت خیران

مروری بر خبرهای کوتاه استان قزوین

کارت کنکور سراسری 1401 منتشر شد

استفاده از پابند الکترونیک در آذربایجان غربی افزایش می یابد

پایتخت منتظر گرد و خاک و باد شدید باشد

نیمی از جنگل های ایران مخروبه شده است

هوای بجنورد، برای گروه های حساس ناسالم است

حضور گسترده راهداران و اقدامات ایمن سازی در محورهای مازندران

کارت کنکور سراسری 1401 منتشر شد

تشکیل جلسه ستاد بحران برای گود مجاور برج «میلاد»/ اعتبار رفع خطر طی 10 روز از شهرداری تامین شود

امضاء تفاهم نامه پلیس فتا با آموزش و پرورش مازندران

تبدیل 800 کیلومتر شبکه سیمی فشارضعیف هوایی استان سمنان به کابل خودنگهدار

افتتاح دوربرگردان پل امام حسن(ع) زنجان در کاهش ترافیک تاثیر دارد

صدور هشدار زرد گرد و خاک و باد شدید در پایتخت

صدور هشدار زرد گرد و خاک و باد شدید در پایتخت

تشکیل جلسه ستاد بحران برای گود پرخطر مجاور برج «میلاد»/ اعتبار لازم در مدت 10 روز از شهرداری تهران تامین شود

بعد از 28 ماه مرز شلمچه بر روی زائران عتبات عالیات باز شد

مرز شلمچه به روی کاروان های زیارتی باز شد

فراخوانِ سازمانِ فنی و حرفه ای کشور برای جذب مربی/ طرح ساماندهی مربیان فنی و حرفه ای مقدمه ی رتبه بندی مربیان است

فراخوانِ سازمانِ فنی و حرفه ای کشور برای جذب مربی/ طرح ساماندهی مربیان فنی و حرفه ای مقدمه ی رتبه بندی مربیان است