مطالب مرتبط:
انس با قرآن پیشران تعلیم و تربیت اسلامی است/ رونمایی از سامانه اطلس قرآنی کشور
حلقه های میانی، پیشران حرکت عمومی جامعه هستند
لزوم راه اندازی و استقرار نمایندگی اداره کار در مارگون
استخدام کارشناس پشتیبانی و استقرار نرم افزار در تهران
استقرار موشک های اتمی روسیه در مرز فنلاند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 28 اردیبهشت 1401 ساعت 12:472022-05-18دانش

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است


دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری فارس، جلسه پنجاه و ششم شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست سعیدرضا عاملی و جمعی از مسوولان قرآنی برگزار و از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور رونمایی شد.

سالروز تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنی سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبریک سالروز تاسیس و تصویب سند منشور توسعه قرآنی در 22 اردیبهشت 1388 اظهار داشت: جا دارد در فرا رسیدن این سالگردها با نگاه به گذشته، دستاوردهای بدست آمده را بررسی و نسبت به رفع نقاط ضعف آن اقدام و تجدید نظر کرده تا به پیشرفت بیشتری برسیم.

رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور در بخشی از این جلسه عاملی پس از رونمایی از سامانه اطلس جامع موسسات قرآنی کشور ، تهیه شده توسط اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل­ های قرآن و عترت، با ابراز امیدواری از یکپارچه شدن موسسات قرآنی به وسیله این سامانه اظهار داشت: چند نکته باید مد نظر قرار داده شود اول اینکه در بخش توسعه برخی عوامل پیشران هستند.

توسعه ای ها بحث پیشران صنعت، کشاورزی یا خدمات را مطرح می کنند و بعضی بخش کشاورزی و گروهی بخش صنعت یا خدمات را مقدم و اثرگذار بر سایر بخش ها می دانند.

در حوزه فرهنگ و تعلیم و تربیت اسلامی بطور حتم عامل و پیشران اثرگذار بر کل نظام تعلیم و تربیت، انس با قرآن کریم است.

به عبارت دیگر اگر تمام بودجه های فرهنگی کشور در امر انس با قرآن، حفظ قرآن، قرائت قرآن، تفسیر و تبیین قرآن متمرکز شود، امری مهم، پسندیده و اثر گذار بر تعلیم و تربیت اسلامی خواهد داشت.

همترازی جایگاه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم با کمیسیون­های تخصصی عاملی پیرامون پیش از دستور جلسه یعنی درخواست ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم مبنی بر همترازی با کمیسیون­ های تخصصی افزود: یکی از مواردی که نیاز به تجدید نظر دارد ساختار کمیسیون ها است زیرا اولاً کمیسیون ها را به بخش دولتی واگذار کرده ایم و توسط آنها اداره می شود که البته هدف ما تضعیف بخش دولتی نیست ولی حوزه عمومی مربوط به مردم اهمیت زیادی دارد که نیازمند توجه و تمرکز بر نقش آفرین مردمی و فعالان مردمی است.

وی افزود: یکی از مواردی که نیاز به نظارت دارد کمیسیون ها هستند وقتی انحصار کار در دست نهادهای دولتی قرار داده می شود در عمل موفق نیست؛ به عنوان مثال می توان از ظرفیت فعالان انجمن های قرآنی کشور و مساجد به عنوان یک ظرفیت مهم80 هزارتایی و حوزه های علمیه که شعبه هایی را برای حفظ قرآن ایجاد کرده اند، استفاده کرد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نگاه خروجی محور می تواند راهگشا باشد اظهار داشت: وقتی قرار است هزینه برای حفظ قرآن انجام شود، بررسی اینکه در کدام نهاد یا سازمان هزینه شده اهمیت چندانی ندارد بلکه موفقیت در به نتیجه رسیدن این طرح اولویت دارد؛ زیرا به ثمر نشستن این برنامه به لطف خدا و توجه ائمه اطهار امکان پذیر خواهد بود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه زمانی که بتوانیم از ظرفیت های کشور برای انس با قرآن استفاده کنیم انقلاب عظیم صورت خواهد گرفت اظهار داشت: در ایران 92 و نیم درصد نفوذ اینترنت وجود دارد.

به عبارت دیگر 92 و نیم درصد جمعیت ایران با این محیط مجازی اتصال دارند بنابراین طراحی محیط مجازی با منطق بهره گیری از منابع برای انبوه تولید محتوا است و اگر در فضای سامانه ای ابزار لازم برای حفظ و قرائت صحیح قرآن کریم تامین شود، به توفیق می رسیم.

عاملی گفت: در غرب شرکتی مانند گوگل با سرمایه 100 هزار دلاری در یک گاراژ طراحی و راه اندازی می کنند که بعداً در سطحی قرار می گیرد که ارزش سرمایه آن به یک تریلیون دلار افزایش پیدا کرده و بیش از 100 هزار پرسنل در آن مشغول به کار هستند یا در مثال دیگر فیسبوک با دو و نیم میلیارد کاربر، تعداد پرسنل آن به مرز 100 هزار نفر نزدیک می شود، اما در ایران چندین سامانه راه اندازی و طراحی می شود که ضعیف هستند.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی یک تولید به منزله همه تولیدها است، تاکید کرد: یکی از وظایفی که شورای توسعه فرهنگ قرآنی دارد ساماندهی و یکپارچه سازی فضای مجازی برای امر قرآن است، بنابراین تولید سامانه و یا اطلس برای قرآن باید بتواند به طور کامل کار را جلو برده و پاسخگوی همه نیازها باشد و امیدواریم سامانه ای برای نظام یکپارچه توسعه و پیشرفت امر قرآن در کشور تهیه شده و برای آن نهاد متولی مشخصی تعیین گردد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به انگیزه و شناخت مردم نسبت به قرآن کریم اظهار داشت: باید راهکارهای انگیزشی جوانان برای جذب به سمت قرآن کریم بررسی شود، به عنوان مثال اگر با ساخت فیلم سینمایی این امر محقق می شود پس باید آن را تولید کنیم؛ همچنین باید بتوانیم شخصیت مطلوبی که حافظ قرآن باشد به نوجوانان و جوانان معرفی کنیم تا به جای الگو قرار دادن اشخاصی مانند مایکل جکسون به مفاخر ملی خود اتکا کنند.

عاملی با بیان اینکه مدل های فعلی با واسطه به نتیجه نمی رسد افزود: یکی از دلایل موفقیت فضای مجازی، وصل بدون واسطه افراد به شبکه است؛ برخلاف کشور ما که واحد مسجد درون خود چندین واحد دیگر ایجاد می کند و این سلسله مراتب مانع رسیدن به اهداف عالیه می شود.

وی گفت: نیازمندیم با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با یک برنامه منسجم از شرکت های دانش بنیانی که در حوزه تقویت مساجد و کارکردهای مسجد با محوریت توسعه نمازجماعت و توسعه امر قرآن اقدام به طراحی نرم افزار یا سامانه جامعه می کنند، حمایت کنیم.

هم اکنون 250 هزار میلیارد تومان گردش مالی شرکت های دانش بنیان در تولید سرانه ملی کشور است؛ بنابراین لازم است از ظرفیت های موجود در کشور نهایت استفاده را ببریم زیرا در حوزه فرهنگ موفق نبوده ایم.

عاملی با اشاره به اینکه نباید به گذشته و عدم موفقیت ها توجه کرد اظهار داشت باید با الگو قرار دادن مقام معظم رهبری که در گام اول به موفقیت ها توجه نمودند و در گام دوم هدف گذاری مطلوب و مثبت را مورد تاکید قرار داده اند از جمع حاضر می خواهم با همفکری، هم افزایی و تکیه بر نقاط مثبت آینده کشور را به پیش ببریم.

در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان این که موضوع حفظ قرآن در کشور در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد اظهار داشت: حفظ قرآن برای شورا آن چنان اهمیتی دارد که چند سال پیش در کنار سند آموزش عمومی قرآن کشور، سند مستقل حفظ تدوین و تنظیم کرد.

وی اظهار داشت: ارتقاء ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به کمیسیون ملی حفظ قرآن مورد بررسی قرار گرفت که استقبالی از آن نشد.

مدل پیشنهادی دیگر این است که ستاد طرح ملی حفظ قرآن کماکان برقرار باشد اما اختیارات آن در حد کمیسیون باشد و اتصال آن از کمیسیون آموزش عمومی به شورا به صورت مستقیم برقرار شود.

مشروط بر اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه بتواند حق مطلب را ادا کند.

به نظر می رسد سازمان اوقاف و امور خیریه می تواند با همه امکانات و ظرفیت هایی که دارد به این مسئله ورود کرده و موضوع وقف قرآنی را نیز در سطح کشور توسعه دهد.

محمد علی خواجه پیری، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی با بیان اینکه پیشنهاد همترازی ستاد راهبری حفظ قرآن کریم برای اولین بار مطرح می شود اظهار داشت: در این دو سال و نیم گذشته کمیسیون آموزش عمومی نظارتی بر این مسئله نداشته است.

لذا پیشنهاد می کنیم ستاد راهبری حفظ کماکان برقرار باشد اما همه اختیارات کمیسیون را داشته باشد و ارتباط ما با آن ها سریع و قابل اقدام باشد.

وی از توافق با همراه اول برای پشتیبانی و سرمایه گذاری در حوزه حفظ قرآن خبر داد و افزود: همراه اول با همه امکانات و سرمایه گذاری حداکثری در این طرح مشارکت خواهد داشت و نسبت به تشکیل کمیته حفظ و شورای قرآن اقدام کرده است و به زودی طی دو هفته آتی خبرهای خوبی از نتایج این توافق به اطلاع خواهد رسید.

در ادامه مجیدی­مهر،  رییس مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه فعالیت ستاد مسابقات قرآن کریم مهم و اثرگذار در نظام جمهوری اسلامی ایران است خاطرنشان کرد: ستاد مسابقات، کارویژه نظام است و توانسته 45 دوره مسابقات ملی و 39 دوره مسابقه بین المللی را برگزار کند.

وی با بیان اینکه در نظامات بودجه ریزی، افزایش اثرگذاری ستاد حفظ مهم است اظهار داشت: ما به دنبال توسعه ساختاری نیستیم بلکه به دنبال اثرگذاری، راهبری و هدایت هستیم.

در بخش دیگری از این جلسه حجت الاسلام والمسلمین رضایی نماینده بسیج در گزارشی از آخرین فعالیت های این نهاد در حوزه حفظ قرآن گفت: موضوع حفظ قرآن در بسیج محور قرار داده شده و بحث مدارس تخصصی حفظ قرآن به زودی در این نهاد اجرایی خواهد شد.

اعلام آمادگی می کنیم سه سال آینده 32 مدرسه تخصصی حفظ قرآن در کشور ایجاد کنیم.

پس از بحث و گفتگوی اعضای این شورا در مورد فعالیت ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، مقرر شد با توجه به تأکید چند باره مقام معظم رهبری بر لزوم توسعه برنامه های حفظ قرآن جهت تأمین 10 میلیون حافظ و به منظور افزایش اهتمام، ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن به جایگاه همتراز کمیسیون های تخصصی شورا ارتقا پیدا می کند و مسوولیت رییس و دبیر آن مطابق مسئولیت های رؤسا و دبیران کمیسیون ها تعیین می شود.

همچنین سهم اعتبارات عرصه حفظ قرآن در سال 1401 به میزان حداقل 50 درصد کل اعتبارات خواهد بود.

پس از بررسی پیش از دستور، دستور نخست این جلسه به بررسی نحوه تحقق مطالبات اخیر قرآنی رمضانیه مقام معظم رهبری و مدل اجرای الگوی مسجد تراز قرآنی اختصاص داشت که مقرر شد به منظور شناسایی راهکار های تحقق مطالبه مقام معظم رهبری برای تبدیل مساجد به پایگاه قرآنی، کارگروهی متشکل از نمایندگان بخش مردمی و عمومی تشکیل شود.

اقدامات قبلی دستگاه ها و نهاد ها در دبیرخانه گردآوری و پس از طرح در کارگروه جمع بندی و نتایج به شورا ارائه می شود.

دومین دستور نیز تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی بود که پیش از این در جلسات 53، 54 و 55 شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسات 119، 120 و 121 مجمع مشورتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفته بود و تصویب نهایی آن در صحن شورا باقی مانده بود که بر اساس مصوبه جلسه 56، اختیار تصویب جزییات شاخص های انتصاب مدیران امور قرآنی به مجمع مشورتی شورا واگذار شد.

دستور سوم جلسه اختصاص به ماده واحده تشکیل کمیته ساماندهی و یکپارچه سازی سامانه های امور قرآنی کشور بود که مقرر شد این موضوع از طریق کمیته­ای  و با دبیری سازمان تبلیغات اسلامی دنبال شود.

در نوبت پیش از دستور این جلسه تقویم برگزاری جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مجمع مشورتی در سال 1401 برای تصویب نهایی ارائه شد که طی آن تقویم جلسات 1401 شورا و مجمع مشورتی تصویب شد، همچنین در این جلسه اختیار تعیین مؤسسه حسابرسی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بنابر پیشنهاد هیئت بازرسان به کمیته تخصیص واگذار شد.

همچنین مقرر شد در صورتی که جلسات کمیسیون ها برای تصویب برنامه های تفصیلی اعتبارات 1401 در مهلت معین شده تشکیل نشود، شورای راهبری اسناد وظایف کمیسیون مربوطه را رأساً اجرا خواهد کرد.

در این جلسه تقویم اجرایی سال 1401 صندوق مشارکت بر اساس جدول مصوب جلسه 52 تصویب شد.

در صورت اقدام نکردن کمیسیون ها طبق تقویم اجرایی، شورای راهبری اسناد رأساً اقدام خواهد کرد.

سهم اعتبارات عرصه بین الملل در سال 1400 جهت کسر از محل اعتبارات حوزه تبلیغ و ترویج توسط شورای راهبری اسناد تعیین و به کمیته تخصیص ابلاغ می شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: شورای عالی انقلاب فرهنگی - انقلاب فرهنگی - توسعه فرهنگ قرآنی - شورای عالی انقلاب - قرآن - قرآنی - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - سعیدرضا عاملی - تعلیم و تربیت - موسسات قرآنی - تربیت اسلامی - شورایعالی انقلاب فرهنگی - شورای توسعه فرهنگ قرآنی - فرهنگ قرآنی - رونمایی - انس با قرآن - عاملی - شورای - شورای عالی - فرهنگی - انقلاب - جامع - اردیبهشت - توسعه - استقرار - برگزار - عالی - سالروز - دبیر

آخرین اخبار سرویس:
نتایج سطح بندی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1401 اعلام شد/ قرار گرفتن 21 مرکز رشد در سطح یک

سرنوشت تأثیر قطعی معدل در کنکور 1402

استخدام کارشناس فروش با پورسانت در نرم افزاری سما سامانه در تهران

اسامی چند برابر ظرفیت رشته های خاص کنکور کارشناسی ارشد اعلام شد

دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر درگذشت

تنها 1 دانشگاه سهم ایران از علوم اجتماعی و علوم انسانی در تبه بندی موضوعی 2021 ISC

استخدام کارآموز مهندسی مکانیک در گروه صنعتی حس خوب آسایش در تهران

دستاوردی در تجاری سازی افزودنی های گرافنی

توسعه بومگردی با حفظ اصالت و هویت روستا ها چطور ممکن است؟

پذیرش دانشجو در دانشکده جدید دانشگاه تهران از مهرماه

ثبت نام دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان

دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت بهداشت درباره افزایش ظرفیت دندانپزشکی

آغاز پذیرش دانشجو در دانشکده تازه تأسیس تجارت و مالیه

معرفی دانش‏ پژوهان راه ‏یافته به مرحله نهایی المپیاد نانو

مراسم دعای عرفه در گلزار شهدای دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار می شود

پذیرش دانشجو در دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران

پذیرش دانشجو در دانشکده جدید دانشگاه تهران از مهر ماه

مهلت تخلیه خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

پیشگامی دادگستری فارس در بالینی کردن آموزش های حقوقی

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد

رویکردی جدید در روش های تصمیم گیری ارزیابی عملکرد بانک ها

توسعه پایدار و معدنکاری سبز

برگزاری همایش بین المللی کارآفرینی در چالوس

مهارت آفرینی دانشجویان با توسعه متوازن رشته ها در مراکز آموزش عالی

استخدام تکنسین فوریت های پزشکی با بیمه تکمیلی از البرز

استخدام تکنسین فوریت های پزشکی با بیمه تکمیلی در تهران

استخدام تکنسین فوریت های پزشکی با بیمه تکمیلی از تهران و البرز

اطلاعیه دانشگاه تهران درباره شیوه برگزاری آزمون های 18 تیر ماه

زمان و مکان برگزاری مصاحبه رشته های خاص دانشگاه تهران اعلام شد

تشکیل کلاس های عملی در کارخانه/ دانشجویان بعد از تحصیل دغدغه کار ندارند

جزییات برگزاری مصاحبه رشته های خاص دانشگاه تهران اعلام شد

شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم گیر نهایی کنکور است

آغاز پذیرش دانشجو در رشته های تجارت و مالیه از مهر 1401

مهلت تخلیه خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد

استخدام منشی با بیمه در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

اولین دوره پذیرش دانشجو در دانشکده جدید دانشگاه تهران از مهر ماه

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد

دوره «آموزش الکترونیک کاربردی» برگزار می شود

شناسایی 585 تقلب در آزمون علوم تجربی/ در حوزه های امتحانی از سیستم جمر استفاده کردیم

دوره «آموزش الکترونیک کاربردی» ویژه دانشجویان برگزار می شود

آغاز رقابت های فوتسال منطقه چهار در شهرکرد

افزایش ظرفیت دانشجوی دندانپزشکی تصویب شد

مهلت ثبت نام در بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی تا پایان تیرماه

حضور وزیر علوم مالی در دانشگاه صنعتی شریف

سلامت کنکور 1401 در تمامی رشته ها و گروه ها تأیید قطعی شد

گشایش دفتر مدیریت مهارت آموزی و مشاوره در شهرستان بم/ دانشجویان مهارت و توانمندی خود را ارتقا دهند

آمادگی کامل دانشگاه تبریز برای برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان

حضور بیش از صد دانشگاه درالمپیاد دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه تبریز

دانشگاه کارش صرفا تولید علم نیست

نخستین کارخانه تولید جوانه های خوراکی به روش آیروپونیک مجوز فعالیت گرفت

چین به دنبال سکونت در فضا

اعلام اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد

آغاز نام نویسی استعداد های درخشان کارشناسی ارشد

سلامت کنکور 1401 تایید شد

سلامت کنکور1401 در تمامی رشته ها و گروه ها مورد «تأیید قطعی» است

فاطمه رمضانی، مسئول خواهران بسیج دانشگاه مطهری شد

اولین آزمون جذب مترجم زبان اشاره برگزار شد

عرضه موتورهای جدید تا پایان 1402

استخدام کارشناس مهندسی صنایع با بیمه، پاداش در یک شرکت معتبر در خراسان رضوی

اسناد و املاک دانشگاه ها مستندسازی می شود

اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد اعلام شد+لینک اعلام نتیجه

سلامت کنکور1401 در تمامی رشته ها و گروه ها مورد تأیید قطعی است

برای پروفسور محمدرضا ستاره

استاد دانشگاه شهید چمران ، عضو هیئت علمی نمونه ی کشور

معاون دانشجویی: دانشگاه تبریز بعد از 25 سال، میزبان المپیاد ورزشی دانشجویان شده است

مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی

ببینید| پروانه برگ خوار به جان بلوط ها افتاد/ جنگل های زاگرس در آستانه فروپاشی

آیا موج جدید کرونا در راه است؟

مجوز شورای عالی انقلاب فرهنگی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی/ تاکید رییسی در موضوع درباره موضوع حجاب و عفاف

خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه عراق افتتاح شد

چند خبر کوتاه از استان قزوین در چهاردهم تیرماه

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات منصوب شد

همراهی سازمان امور دانشجویان و سازمان برنامه و بودجه در جهت تحقق توسعه آموزش عالی کشور

کلید اولیه سؤالات کنکور سراسری 1401 منتشر شد+ جزییات

افتتاح مرکز تجارت و خانه نوآوری و فناوری ایران در سلیمانیه

اسامی معرفی شدگان رشته های خاص ارشد امروز اعلام می شود

کلید اولیه سؤالات کنکور سراسری 1401 منتشر شد+ جزییات

اسامی بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

جشنواره داستان نویسی به یاد لاله ها در استان سمنان برگزار می شود

اسامی معرفی شدگان رشته های دارای شرایط خاص و بورسیه کارشناسی ارشد امروز اعلام می شود

اولویت وزارت علوم: تجاری سازی و بازاریابی محصولات دانش بنیان

ببینید| پروانه برگ خوار به جان بلوط ها افتاد/ زاگرس در آستانه فروپاشی

رقابت 44 هزار و 378 داوطلب لرستانی در آزمون کنکور سراسری

ارتقای سطح همکاری های دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با وزارت علوم

ابلاغ آیین نامه مرکز کارآفرینی و نوآوری وزارت علوم

عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز استاد نمونه کشور شد

پانزدهمین المپیاد فرهنگی - ورزشی دانشجویان با نام المپیاد سبز برگزار می شود

6 عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد به مرتبه استادی ارتقا یافتند

ثبت نام متقاضیان آزمون اختصاصی واحدهای ارس، کیش و امارات

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

برگزاری ترم تابستان دانشگاه مازندران از 25 تیرماه

هرنمایی پرنده خیاط با برگ های یک درخت

94 هزار دانشجوی بین الملل در داخل کشور تحصیل می کنند

قزوین می تواند جزو 10 استان دارنده دهکده فناوری باشد

نام نویسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد واحد کیش

70 پژوهش شناختی در مسیر توسعه قرار گرفت

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد آغاز شد

اردوغان به زودی به ایران می آید

مسابقه داستان کوتاه دل نوشته های من برگزار می شود

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است

عاملی: انس با قرآن پیشران استقرار جامعه و تعلیم و تربیت اسلامی است