مطالب مرتبط:
کانون وکلای قزوین، پیشرو در فعالیت ها و مسئولیت های اجتماعی
ثبت بیش از 3هزار عنوان کتاب کانون برای کودکان و نوجوانان
تشدید آلودگی هوای اصفهان با فعالیت کانون های خارجی وداخلی ریزگرد
چرا کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در نمایشگاه کتاب نیست؟
چرا کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان به نمایشگاه کتاب نیامد؟
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401 ساعت 00:422022-05-16اجتماعي

برآیند فعالیت های کانون آماده سازی کودکان برای زندگی ست


مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان کانون فعالیت های کانون را مهم و برآیند آن را آماده سازی کودکان برای زندگی بهتر ارزیابی کرد - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج گیلان، محمد فائزی در جمع مسئولان ستادی و مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون زبان استان گیلان با تاکید بر این موضوع افزود: به کانون باورداریم و معتقدیم به ارتقای سطح توان مندی های آینده سازان کمک می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش" استان گیلان در ادامه به داوری جامعه در ارتباط با خروجی های نظام آموزشی کشور اشاره و با خاطر نشان کردن این موضوع که تربیت شدگان آموزش و پرورش در معرض داوری جامعه قرار می گیرند، گفت: این قضاوت ها بازتاب تاثیر گذاری مجموعه های هم افزا و نا هم افزاست.

وی برهمین اساس نیز کانون پرورش فکری را مجموعه ای همراه و هم افزا توصیف کرد و با بزرگ و موثر برشمردن برنامه های آن گفت: همراهی و هم افزایی این مجموعه نقشی اثر بخش در خنثی سازی مجموعه های نا هم افزا ایفا می کند.

حضور اختیاری و قرین اراده کودکان و نوجوانان در مراکز فرهنگی هنری کانون نیز از دیگر شاخصه های این نهاد فرهنگی است که در صحبت های فائزی مورد توجه قرار گرفت و وی با بیان این که خلاقیت ورزی و محتوای مناسب، بیان گر ارزش مندی فعالیت ها است، توضیح داد: همراهیِ با رغبت مخاطبان در برنامه های کانون پرورش فکری، بیان گر توفیق این مجموعه در جلب نظر و جذب مخاطب محسوب می شود.

نقش کانون به عنوان مکمل آموزش و پرورش و غنی سازی وقت های آزاد دانش آموزان، از دیگر موضوع هایی بود که در سخنان این مسئول به آن اشاره شد و وی با بیان این که حضور درمراکز فرهنگی هنری کانون بستری مناسب برای جدا سازی کودکان و نوجوانان از ناکجا آباد های مجازی فراهم می کند، تصریح کرد: شرکت آینده سازان در محیط های مناسب تربیتی کانون، یک اتفاق خوب و مبارک به شمار می رود.

گردآوردن کودکان و نوجوانان در مجموعه های فرهنگی و فراگیری مهارت های هم زیستی و مداراگری اجتماعی، دیگر رهاورد عضویت در کانون از منظر مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان بود و وی با سودمند خواندن فعالیت های این نهاد افزود: لازم است با هم گرایی افزون تر به مؤلفه های مشترک و دلخواه نظام تعلیم و تربیت نزدیک شده وبرای آینده کودکان تلاش کنیم.

این مدیر فرهنگی دیگر بخش سخنان خود را به جایگاه کانون زبان ایران اختصاص داد و با مهم برشمردن آن به عنوان یک مجموعه آموزشی گفت: در بسیاری اوقات، موفقیت های آموزش و پرورش" ریشه در فعالیت چنین مجموعه هایی داشته و دارد.

تاکید بر ضرورت همراهی هرچه بیش تر مسئولان آموزش و پرورش استان با کانون پرورش فکری و کانون زبان، تسهیل در امر ارایه مجوز برای راه اندازی مراکز پیش دبستانی و حضور مسئولان این مجموعه در شورای آموزش و پرورش، ازدیگر موضوع هایی بود که در سخنان محمد فائزی مورد تاکید قرار گرفت.

تربیت نسلی مومن، انقلابی، متعهد و متخصص اولویت کانون سرپرست کانون استان گیلان هم ضمن خوش آمد گویی به مدیر کل آموزش و پرورش و دیگر حاضران، به تشریح اهداف این نهاد پرداخت و با چشم انداز توصیف کردن تحقق اهداف سند بنیادین آموزش و پرورش و نیل به حیات طیبه اظهار کرد: تربیت نسلی، مومن، انقلابی، متعهد و متخصص در همین راستا صورت می گیرد و برای دست یابی به این اهداف عالیه، با تکیه بر اعتماد جامعه، توان مندی همکاران و حمایت مسئولان و دستگاه های فرهنگی تلاش می کنیم.

سید جلیل میرعظیمی درهمین حال، اهمیت مطالعه و کتاب خوانی در مراکز فرهنگی هنری کانون را مورد توجه قرارداد و این فعالیت را بن مایه دیگر فعالیت های کانون قلمداد کرد.

وی در همین حال از ارزش مندی کتاب و مطالعه در دین مبین اسلام سخن گفت و نزول قرآن کریم و نخستین آیه این کتاب نجات بخش که بر خواندن تاکید دارد را گواهی بر اهمیت و اثر بخشی فعالیت های کانون دانست.

این مسئول فرهنگی در ادامه از حرکت های کانون برای توسعه عدالت اجتماعی صحبت کرد و حمایت های دستگاه های فرهنگی، به ویژه آموزش و پرورش را سازنده و راه گشا دانست.

فعالیت های حضوری و مجازی کانون پرورش فکری و کانون زبان به ویژه در روز های همه گیری ویروس کرونا، لزوم شرکت همکاران این دو مجموعه هم خانواده در شورای اداری و آموزش و پرورش استان و شهرستان ها و هم چنین، فراهم سازی تعامل و همکاری های هرچه بیش تر میان مراکز این مجموعه با آموزش و پرورش، دیگربخش صحبت های سید جلیل میرعظیمی در این نشست بود.

وی آسان سازی ارایه مجوز برای راه اندازی مراکز پیش دبستانی را از دیگر خواسته ها دانست و گفت: کانون پرورش فکری در جایگاه مکمل آموزش و پرورش، نقشی اساسی در افزایش توان مندی های نسل کودک و نوجوان کشور دارد و لازم است به عنوان پَر پرواز نظام آموزشی ایران اسلامی مورد توجه بیش تر قرار گیرد.

نقش کانون در ارتباط میان نسلی و انسجام ملی سازنده است معاون فرهنگی کانون استان گیلان هم صحبت های خود را با اشاره به پیشینه روشن و اعتماد خانواده ها به این مجموعه آغاز کرد و جهت دهی به هنجار های ایرانی اسلامی و بهره گیری از شیوه های خلاقانه و انتخابی را رسالت این نهاد فرهنگی عنوان کرد.

خدیجه تقی پور به کارگیری هم زمان شیوه های نوین و تجربه شده، جذاب سازی فعالیت ها و ارتقای دانش، آگاهی و بینش اعضا با بهره گیری از فعالیت های فرهنگی، ادبی و هنری و درعین حال، بهره گیری از متخصصان و کارشناسان با تجربه را از شاخصه های کانون برشمرد و ظرفیت های آن را امکانی برای بهبود ارتباط میان نسلی و انسجام ملی دانست.

او در ادامه به فعالیت های این مجموعه در قالب مراکز فرهنگی هنری ثابت، فراگیر(ویژه کودکان و نوجوانان با نیاز های خاص)، کتاب خانه های سیار شهری و روستایی و کارگاه های عمومی و تخصصی برخط پرداخت و از برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با بهره گیری از مراکز تخصصی علوم و نجوم، استودیوی کارگاه های برخط، نگارخانه و مرکز تخصصی هنر های نمایشی سخن گفت.

برپایی کارگاه های مهارت افزایی و حضور موثر در رویداد ها و مناسبت های ملی و مذهبی، موفقیت های گسترده در فراخوان ها و مسابقات بین المللی، ملی، استانی و همراهی با نظام آموزشی کشور، دیگر نقطه های روشن فعالیت های کانون است که در سخنان خدیجه تقی پور به آن اشاره شد.

تلاش برای جذب منابع مالی ضرورت دارد معاون اداری و مالی کانون گیلان" در این نشست که روز دوشنبه، 26 اردیبهشت 1401 در سالن سینمای کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان در رشت صورت گرفت، به ترسیم چشم انداز برنامه های عمرانی سال جاری پرداخت و پیگیری مسئولان ستادی و مراکز فرهنگی هنری را برای آشناسازی هرچه بیش تر تصمیم گیران و تصمیم سازان با برنامه ها و خواسته های این مجموعه در مرکز استان و شهرستان ها خواستار شد.

حمید رضا قاسمی در این میان از ضرورت انضباط مالی و اداری سخن به میان آورد و صرفه جویی در حامل های انرژی، پسماند و مدیریت سبز را از اولویت ها دانست.

رشد همه جانبه، نیازمند تعامل با مجموعه های فرهنگی مدیر کانون زبان استان گیلان هم به تشریح فعالیت های این مجموعه آموزشی پرداخت از آموزش زبان های انگلیسی، عربی، آلمانی و روسی به 8 هزار 600 زبان آموز در 17 مرکز آموزشی خبرداد.

سید مجید محمد نژاد هم چنین از تعامل و هم گرایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با کانون زبان و در راستای آن هم گرایی با مجموعه متولی تعلیم و تربیت سخن گفت و حضور مدیر کل آموزش و پرورش در نشست مسئولان ستادی و مراکز آن را گویای افزایش روز افزون این تعاملات و توسعه فرهنگی خواند.

خاطر نشان کردن روند رو به رشد فعالیت های کانون زبان استان گیلان و قدردانی از تلاش های همکاران ستادی و مراکز این مجموعه، پایان بخش سخنان سید مجید محمد نژاد به شمار می رفت.

صحبت های اکرم السادات حسینی و حمیرا خدابنده، به ترتیب کارشناسان مسئول فرهنگی و ادبی و هم چنین، سخنان کارشناسان فرهنگی، هنری، اداری- مالی و روابط عمومی و بیان خواسته ها توسط الهام کمال پور، به نمایندگی از مسئولان مراکز فرهنگی هنری، دیگر برنامه های این نشست بود و با نمایش کلیپ فعالیت های کانون، سرود برگزیده پروانه های بی نشان و تجلیل از کارشناسان و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همراه شد.


کلید واژه ها: مدیر کل آموزش و پرورش - آموزش و پرورش - کانون - استان گیلان - کانون پرورش فکری - پرورش - کانون پرورش فکری کودکان - گیلان - آموزش - پرورش فکری - آماده سازی - کودکان - کودکان و نوجوانان - استان - مدیر کل - فعالیت - مراکز فرهنگی - آینده سازان - نظام آموزشی - جامعه - داوری - زندگی - موضوع - همراه - کانون زبان - زندگی بهتر - مدیر - سازی - نوجوانان - خبرگزاری

آخرین اخبار سرویس:
استخدام گرافیست در شرکت ایران تایپیست در 10 استان کشور

گرد و خاک حاکم بر آسمان چهارمحال و بختیاری

تعطیلی یا تاخیر در بازگشایی ادارات برخی مناطق کرمان

آسمان چهارمحال و بختیاری غبار آلود

مه صبحگاهی و افزایش شرجی هوا در کیش

استخدام کارگر تزریق پلاستیک، کارگر تولید لوله PVC و نگهبان در اصفهان

استخدام 7 عنوان شغلی در گروه تولیدی hometex در اصفهان

نسخه اولیه شیوه نامه ارزیابی معلمان آماده می شود

ویدئو/ خاک سپاری مادر خواننده بسیار مشهور خارج نشین در آذربایجان شرقی

ویدئو/ خاک سپاری مادر خواننده بسیار مشهور خارج نشین در آذربایجان شرقی

روضه منوره یک بار بیشتر برای حجاج تکرار نخواهد شد

آخرین وضعیت راه های استان البرز؛ 14 تیر

ادارات خوزستان برای روز سه شنبه تعطیل شد

اوقات شرعی امروز به افق اردبیل

ریزگردها به شهر کرمان رسیدند

اوقات شرعی سه شنبه 14 تیر در زنجان

کیفیت هوای تهران در شرایط قابل قبول

ستاد عتبات عالیات 10منبع ذخیره آب به زلزله زدگان غرب هرمزگان اهدا کرد

کلیه ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روز سه شنبه 14 تیرماه تعطیل اعلام شد

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های کرمانشاه منصوب شد

عکس| در این اداره کار بدحجاب ها انجام نمی شود!

انتقال حجاج به مشاعرمقدسه از روز پنج شنبه 8 ذی الحجه

در این هوای آلوده با این مواد غذایی خودتان را نجات دهید

استخدام بازاریاب حضوری با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در آذربایجان شرقی

راه اندازی مجمع خیران بهزیستی فارس

ایراداتی که به آیین نامه ی رتبه بندیِ معلمان وارد شد/ رییس کمیسیون آموزش: کمیسیون تطبیق مواردِ غیرقانونی را رد می کند

خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در نقاط مختلف کشور

تقویم و اوقات شرعی سه شنبه چهاردهم تیر ماه

عملیات اعزام زائران به بیت الله الحرام 20 روز طول کشید

وضعیت پیچیده و بغرنج سگهای بلاصاحب در کشور/اگر بنابر معدوم سازی سگهای ولگرد شد، مردم احساسی برخورد نکنند

استخدام مشاور املاک در یک املاک معتبر در فارس

استخدام کارگر فنی با بیمه و بیمه تکمیلی در یک شرکت معتبر از البرز

تشرف بیش از 21 هزار نفر ایرانی به روضه منوره

استخدام نقشه کش صنعتی در شرکت دیرگدازهای آتور از البرز

استخدام کارشناس طراحی محصول با بیمه تکمیلی در شرکت بهین کیفیت شمال

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر دانش بنیان از تهران و البرز

ماجرای 5پویش موفق به مناسبت 5میلیونی شدن فارس من

آلودگی هوا خراسان شمالی را تعطیل کرد!

دانش بومی، قربانی فناوری نشود

استخدام نیروی خدمات عمومی در صنایع فولاد کاوه تیکمه داش در آذربایجان شرقی

گرایش به مدارس دولتی زیاد شده است

مادرم را می کُشم تا زنده بمانم!

استخدام بازرس کنترل کیفیت با بیمه تکمیلی در شرکت بهین کیفیت شمال در بابلسر

خاموشی ستاره سپهر علم کردستان/ جاده های کردستان هنوز بوی مرگ می دهند

عملیات انتقال زائران ایرانی به عربستان بطور کامل خاتمه یافت

عملیات انتقال زائران ایرانی به عربستان به طور کامل خاتمه یافت

پدران، مادران و آموزش

تقویم و اوقات شرعی سه شنبه 14 تیر 1401

فعالین محیط زیست: غذارسانی به حیوانات رهاشده، جمعیت آن ها را زیاد می کند

تردد زمینی به عتبات به صورت انفرادی و جمعی فراهم شد

یه عالمه استایل شیکول با مانتو های تابستونی؛ تو این گرما تیره و تنگ نپوش که هلاکی

ادارات خوزستان برای روز سه شنبه تعطیل شد

هشدار درباره وزش باد به کشاورزان و باغداران

گردوخاک ادارات سراسر خوزستان را به تعطیلی کشاند

هشدار درباره وزش باد به کشاورزان و باغداران

گردوخاک ادارات سراسر خوزستان را به تعطیلی کشاند

تجاوز زن معلم 55 ساله بی شرم به دانش آموزان نوجوانش!

طرح تعمیق و تثبیت یادگیری دانش آموزان کهگیلویه آغاز شد

تمامی ادارات و دستگاه های اجرایی خوزستان در روز سه شنبه تعطیل اعلام شد

تعطیلی ادارات خوزستان در روز سه شنبه به دلیل تداوم ریزگردها

گردو غبار پنج شهرستان سیستان و بلوچستان تعطیل کرد

5 شهرستان سیستان و بلوچستان سه شنبه تعطیل است

یزد فردا تعطیل است

5 شهرستان سیستان و بلوچستان سه شنبه تعطیل است

ادارات اصفهان و برخی شهرستان های استان تعطیل شد

یزد فردا تعطیل است

تمام ادارات دولتی استان یزد فردا تعطیل است

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان، 14 تیر 1401

جزییات تعطیلی ادارات سیستان و بلوچستان فردا 13 تیر 1401

ادارات یزد سه شنبه تعطیل است

ادارات اصفهان و برخی شهرستان های استان تعطیل شد

امتیاز تاهل برای استخدام در آموزش و پرورش؛ تسهیل کاریابی یا تولید مثل با معیارهای تحمیلی؟

غذای 5 هزار ساله ایرانی که همه را عاشق خود کرده است

اوقات شرعی گرگان؛ 14تیر

اوقات شرعی چهاردهم تیر ماه در سمنان

فلزات سختی که نرم می شوند و انعطاف پذیر

فاجعه حذف ادبیات فارسی از کنکور

ادارات یزد سه شنبه تعطیل شد

ادارات یزد سه شنبه تعطیل است

ادارات سراسر خوزستان فردا 14 تیر تعطیل شد

ادارات سراسر خوزستان تعطیل شد

استخدام حسابدار، مدیر کنترل کیفیت و انباردار در خراسان رضوی

آغاز طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی در کهگیلویه و بویراحمد

فرود اضطراری پرواز مشهد به اصفهان

جزییات تعطیلی ادارات خوزستان فردا 14 تیر 1401

ادارات خوزستان به دلیل تداوم ریزگردها تعطیل شد

هشدار نفوذ توده بعدی خاک از عراق به خوزستان

کنکور؛ آزمونی برای بدبینی/ عباس عبدی

ادارات خوزستان سه شنبه تعطیل شد

ادارات و بانکهای یزد تعطیل شد

ادارات خوزستان فردا تعطیل شد

گردوخاک ادارات سراسر خوزستان را به تعطیلی کشاند

گردوخاک ادارات سراسر خوزستان را به تعطیلی کشاند

شدت آلودگی در هوای امروز تهران

تعطیلی ادارات شمال سیستان و بلوچستان

چرا فقط کارمندان دولت در مواقع آلودگی هوا تعطیل می شوند؟

ایجاد اشتغال برای 185 فرد دارای معلولیت با تلاش مراکز پشتیبانی شغلی بهزیستی آذربایجان شرقی

ادامه روزهای خنک تابستانه در سمنان

آمادگی کامل برای صدور سریع گذرنامه زائران

جواد خیابانی باز هم سوژه شد | گاف جدید جواد خیابانی+ ویدئو

برآیند فعالیت های کانون آماده سازی کودکان برای زندگی ست

برآیند فعالیت های کانون آماده سازی کودکان برای زندگی ست