مطالب مرتبط:
شباهت های پرونده حمید نوری و کاظم داربی/ از وقایع دهه 60 تا دادگاه میکونوس
جنایت داماد ها تمامی ندارد/ داماد عصبانی خانواده همسرش را قتل عام کرد
عطسه عمدی مرد کرونایی، جان پیرمرد طلبکار را گرفت! | شکایت از بیمار کرونایی به اتهام قتل با عطسه کردن
پاسخ نوری المالکی به سخنان تند صدر بر سر رای دادگاه فدرال
تاریخ آمریکا مملو از ارتکاب نسل کشی و قتل عام در سراسر جهان
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 27 اردیبهشت 1401 ساعت 00:072022-05-16بين الملل

تناقض گویی منافقین در دادگاه حمید نوری/ شما از کدام «قتل عام» جان به در بردید؟


منافقانی که به عنوان شاکی در دادگاه سوئد علیه حمید نوری شهادت داده اند و تعدادشان کم هم نیست، ادعا می کنند شاهد قتل عام همفکرانشان بوده اند.

- خبرگزاری فارس ـ گروه تاریخ: دستگیری حمید نوری در فرودگاه استکهلم در 19 آبان 1398 (9 نوامبر 2019)، حاکی از یک تله گذاری و تبانی بین نظام قضایی سوئد و گروهک تروریستی منافقین بود.

داستان از این قرار بود که دو نفر از اعضای این گروهک گزارشی را حاوی ادعا ها و اتهامات واهی علیه نوری در آبان 1398 از طریق یک دفتر حقوقی در انگلیس به مقامات سوئدی ارائه می کنند و همزمان به بهانه حل و فصل اختلاف خانوادگی دخترخوانده نوری، وی را به سوئد می کشانند.

دادستان سوئدی بدون انجام تحقیقات جامع، از دادگاه درخواست حکم دستگیری و بازداشت نوری را می کند که مبنای این درخواست صرفا اظهارات و خاطرات واهی چند تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین است.

  از زمان دستگیری نوری تا تکمیل به اصطلاح تحقیقات و ارائه کیفرخواست در 5 مرداد 1400، حدود 21 ماه به طول انجامید و در تمام این مدت نیز این تبعه ایرانی در حبس انفرادی به سر برده است که این ماجرا، حاکی از یک بازداشت خودسرانه و بدون دلایل متقن و مستند است.

آخرین داداگاه حمید نوری برگزار و قاضی پرونده درخواست حبس ابد برای این کارمند قوه قضاییه کرد.

برای روشن شدن ابعاد این رویداد و بازخوانی رفتار سازمان مجاهدین خلق (منافقین) که یکی از بانیان اصلی تروریسم در ایران است با محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران و نویسنده کتاب تبار ترور (مروری بر تاریخچه و کارنامه تروریستی سازمان مجاهدین خلق) به گفت وگو نشستیم.

در آغاز بفرمایید ماجرای دادگاه حمید نوری چیست؟ ماجرای آقای حمید نوری شاید یکی از عجیب ترین پرونده هایی باشد که طی این سال ها در فضای بین المللی مطرح شده است.

او یک شهروند عادی بازنشسته قوه قضاییه است.

یک شهروند عادی در هنگام بازنشستگی وقتی که وارد سوئد می شود، توسط پلیس این کشور با حکم قضایی و با عنوان اینکه از او شکایت شده دستگیر می شود.

موضوع شکایت این است که حمید نوری در اعدام زندانیان مجاهدین خلق (منافقین) در سال 67 دست داشته است.

آقای نوری دستگیر می شود و مدت ها در زندان انفرادی بوده و شرایط بسیار سخت و وحشتناکی را پشت سر گذاشته و با جنجال شدیدی وارد دادگاه شده است.

دادستان سوئدی کیفرخواست بسیار طولانی و سنگینی را که علیه حمید نوری نیست، بلکه علیه جمهوری اسلامی است قرائت و در آن جمهوری اسلامی را به کشتار دسته جمعی متهم می کند.

اینها ادعا می کنند که آقای نوری در اعدام تابستان 67 مجاهدین خلق نقش داشته است.

جالب اینجاست که همه کسانی که علیه آقای نوری شهادت داده اند، حداکثر یکی دو جمله حرف زده اند و یا هیچ حرفی نزده اند.

یعنی عده ای از شهود آمده و گفته اند که جمهوری اسلامی این تعداد آدم را کشته، ولی درباره اینکه موضوع چه ربطی به آقای حمید نوری دارد، حرفی نزده اند.

فقط یکی دو نفر از شکات گفته اند زمانی که اعدام ها انجام می شد، ما در زندان بودیم و از زیر چشم بند یا بدون چشم بند دیدیم که این آقا در آن محوطه یا ساختمان هست.

حداکثر شهادتی که درباره این فرد داده شده، این است که مثلاً من این آقا را در تیرماه سال 67 در فلان زندان دیدم.

همین و بس و هیچ کس شهادت نداده و نتوانسته شکایت کند که مثلاً من دیدم که او به یکی از مجاهدین خلق شلیک کرده و یا مثلاً حکم اعدام را امضا کرده یا درخواست حکم اعدام کرده یا حکم را اجرا کرده.

حمید نوری هیچ کسی چنین چیزی را ندیده.

جالب است که حتی خود شاکیان و به نوعی نظام قضایی سوئد برای اینکه جمهوری اسلامی محاکمه بشود، تا حالا رقم سنگینی در حد چند ده میلیون هزینه کرده است، و الا علیه آقای حمید نوری تا حالا حتی یک نفر شهادت نداده که ایشان فردی را اعدام کرده یا مأمور اجرای حکم بوده یا حکمی را امضا کرده یا کسی را دار زده وجود ندارد و ایشان در آنجا یک کارمند عادی بوده.

پس شما معتقدید که.

من معتقد نیستم.

خود اعضای شاکیان پرونده مصاحبه کرده اند.

پس شواهد نشان می دهد که دادگاه علیه شخص خاصی تشکیل نشده، بلکه به قصد کین خواهی از نظام جمهوری اسلامی تشکیل شده است.

برای کینه هم نیست.

تعدادی از شاکیان پرونده رسماً مصاحبه کرده اند و این مصاحبه ها پخش شده اند.

ما اصلاً نمی دانیم حمید نوری کیست.

ما داریم به بهانه دستگیری او جمهوری اسلامی را به محاکمه می کشیم.

یعنی این دادگاه، دادگاه محاکمه جمهوری اسلامی است؟ به صراحت این را بیان کرده اند.

تقریباً تمام شکات و شهود از اعضای سازمان مجاهدین خلق هستند و همگی علیه جمهوری اسلامی حرف می زنند و حمید نوری صرفاً یک بهانه است، و الا هیچ کس در مورد حمید نوری حرفی ندارد.

نقشی هم نداشت و فقط یک کارمند بود.

حتی کسی به دروغ هم ادعا نکرده که ایشان حکمی را امضا کرده یا قضاوت کرده یا دادیار یا دادستان بوده.

اصلاً این بحث ها مطرح نیست.

فقط توسط یکی دو تا از شکات و شهود در محوطه دیده شده است؛ همین و بس.

ولی جالب اینجاست که این آدم مدت طولانی در انفرادی و تحت فشار شدید بوده و نمی تواند با خانواده اش ارتباط داشته باشد.

در ابتدای دستگیری اش اصلاً خانواده اش نمی دانستند چه بلایی سر این آدم آمده است و حالا هم که دادستان برایش حبس ابد درخواست کرده است.

جالب اینجاست که تمام حقوق طبیعی و انسانی یک فرد و خانواده اش زیر پا گذاشته شده است و هم دادگاه و هم شاکیان اذعان دارند که این آدم هیچ کاره است.

یعنی یک نقض شدید حقوقی انسانی در مورد آقای حمید نوری و خانواده اش اتفاق افتاده؛ در حالی که عملاً دادگاه، دادستان و شاکیان و شهود دارند می گویند که آقای نوری کاره ای نیست و ما داریم به بهانه ایشان جمهوری اسلامی را محاکمه می کنیم و باز برای این آدم درخواست حکم ابد شده است.

بالاخره این آدم همسر، فرزند و خانواده دارد که حقوقشان کلاً تضییع شده و مشکل این آدم چند سال طول کشیده است.

اینجا حقوق انسانی یک فرد نقض شده، چون دولت سوئد و مجاهدین خلق می خواهند جمهوری اسلامی را محکوم کنند و خودشان هم دارند می گویند که این آدم کاره ای نبوده و اصلاً موضوع ما او نیست.

حمید نوری کیست؟ نکته مهم این است که کسانی جمهوری اسلامی ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند که خودشان چون می خواهند با جمهوری اسلامی تسویه حساب کنند، عملاً و رسماً دارند حق یک انسان و خانواده اش را زیرپا می گذارند.

این نکته بسیار مهم است.

نکته بعدی این است که در مورد کشتارهای سال 67 (این تعبیر شاکیان و دادستان آن دادگاه است) هنوز هیچ کدامشان نتوانسته اند عدد بدهند که وقتی می گویند کشتار در تابستان 67 چند نفر اعدام شده اند؟ یک زمانی مجاهدین خلق رقم که می خواستند اعلام کنند، می گفتند بیش از ده ها هزار نفر.

در مطبوعاتشان هست.

بعد رساندند به 30 هزار نفر و گفتند در آن تابستان خونین، 30 هزار نفر کشته شدند.

بعد قرار شد اسامی اینها منتشر بشود؛ چون بالاخره اینها خانواده داشتند.

در اروپا لیستی منتشر شد که در آن چهار هزار اسم بود.

از این چهار هزار نفر کمتر از 500 نفر مشخصات کامل دارند.

یعنی نام و نام خانوادگی، نام پدر و اینکه چه مدت عضو سازمان بوده و کجا اعدام شده است.

بقیه به این شکل است که نام کوچک را نوشته و نام خانوادگی و سن و نام پدر و بقیه مشخصات خالی است.

یعنی ده ها هزار فرد رسید به 30 و بعد چهار هزار نفر و از این تعداد هم فقط حدود 500 نفر مشخصات کامل دارند.

اگر این چهارهزار نفری که سازمان ادعا می کند، واقعیت داشت، خانواده هایشان در این روزگاری که می شود هر اطلاعاتی را در فضای مجازی پخش کرد، تا به حال مشخصات کامل فرزندشان را که سازمان ادعا می کند در تابستان 67 اعدام شده، اعلام می کردند.

اگر بخواهیم فهرست سازمان را راست بدانیم و در آن مجادله نکنیم، حدود 500 نفر است؛ در حالی که اسناد قضایی نشان می دهد که این رقم 500 نفر هم نیست.

این مسأله که کمتر از 500 نفر از اعضای مجاهدین خلق اعدام شدند چه زمانی اتفاق افتاد؟ زمانی که مجاهدین خلق با نام ارتش آزادی بخش ملی ایران، بعد از اینکه جمهوری اسلامی ایران قطع نامه 598 را قبول می کند، همگام با صدام، با عملیاتی به نام فروغ جاویدان از مرزهای غربی به ایران حمله می کنند.

این مسأله که کمتر از 500 نفر از اعضای مجاهدین خلق اعدام شدند چه زمانی اتفاق افتاد؟ زمانی که مجاهدین خلق با نام ارتش آزادی بخش ملی ایران، بعد از اینکه جمهوری اسلامی ایران قطع نامه 598 را قبول می کند، همگام با صدام، با عملیاتی به نام فروغ جاویدان، از مرزهای غربی به ایران حمله می کنند سخنرانی های مسعود و مریم رجوی هست که می گویند ما عجله داریم و در تهران همدیگر را می بینیم.

اینها راه می افتند و از مرزهای غربی و از کرند به اسلام آباد غرب و تنگه حسن آباد که نزدیک شهر کرمانشاه است، می آیند.

فیلم کشتارهایی که در اسلام آباد غرب و کرند و در مسیر کردند، موجود است.

تصاویر خانواده هایی که فرار می کردند و مجاهدین خلق با تانک های اسکورپیون آنها را زیر می گرفتند، هم هست.

در سه راهی اسلام آباد پیکان قرمز رنگی را دیدم و صدا و سیما هم فیلمش را ضبط کرده.

شاید 11 نفر که عمدتاً کودک بودند، با این ماشین داشتند فرار می کردند که زیر تانک مجاهدین خلق له شدند و این پیکان پرس شده و خون از همه طرف جاری بود و به زحمت جنازه های بچه ها را که در این ماشین له شده بودند، بیرون کشیدند یا بیماران بیمارستان اسلام آباد غرب را که بیرون آوردند و با گازوییل آتش زدند و عده زیادی زن باردار و افراد مجروح را با هم سوزاندند که فیلم هایش موجود است.

حتی عده ای از اعضای مجاهدین خلق که از اعمال خود پشیمان شده و عذاب وجدان گرفته بودند، موقعی که به اروپا برگشتند، خاطراتشان را نوشتند و منتشر کردند.

در این مقطع، سازمان همگام با صدام، رفتاری بدین شکل با ملت ایران داشت و اگر عملیات مرصاد اتفاق نیفتاده بود، اینها چنین جنایاتی را در تهران هم انجام می دادند.

اسنادی که از افراد دستگیرشده مجاهدین خلق در آن عملیات به دست آمد، نشان داد که هریک از اینها به عنوان فرماندار نظامی بین یک تا سه هفته در شهرهایی که تصرف می کردند، حکم تیر داشتند.

یعنی مسعود رجوی به آنها حکم داده بود که هر شهری را که تصرف کردید، فرماندار نظامی آنجا هستید و حق دارید از 3 یا 4 روز تا یک هفته هر کسی را که خواستید بدون دادگاه و محاکمه اعدام کنید.

این احکام، فراوان از ارتش شکست خورده مجاهدین خلق به دست آمده و در آرشیوها نگهداری می شود و شاید زمانی منتشر هم بشود.

در همان زمان تعدادی از اعضای مجاهدین خلق در زندان های مختلف بودند.

سازمان با بعضی از اینها از طریق ملاقاتی هایی که داشتند ارتباط گرفت و به آنها خبر داد که ما به زودی قرار است به ایران حمله کنیم.

هرکدام از شماها این مسئولیت ها را دارید، باید در زندان شورش کنید و از زندان خارج شوید و عملیات قلع و قمع و کشتار را در هر شهری انجام بدهید و هر کسی را که طرفدار جمهوری اسلامی و حزب اللهی است، بکشید.

بعضی از زندانی ها این را پذیرفته بودند.

بعضی از گروه هایی که برای مشارکت با ارتش مجاهدین خلق در زندان تشکیل شده بودند، شناسایی شدند و بعضی ها هم نشدند.

مرصاد اتفاق افتاد و مجاهدین خلق شکست خوردند و به آغوش صدام برگشتند.

عده ای از زندانیان رسماً با ارتش رجوی متحد شده بودند و قصد داشتند ارتش رجوی به هر شهری که رسید، آنها شورش کنند و مقدمات کار هم فراهم شده بود و حتی در بعضی از زندان ها شورش هم کردند که از زندان بیایند بیرون و اسلحه فراهم کنند و همراه ارتش رجوی به عنوان بازوی صدام در شهرهای مختلف کشتار به راه بیندازند.

این کار در عرف جهانی و حتی کشورهایی که حکم اعدام ندارند ـ مثل کشورهای اروپایی ـ خیانت به کشور تلقی می شود و حکم اعدام دارد.

در اینجا حضرت امام، رأفت اسلامی را به کار بردند؛ یعنی فرمودند بر اساس تعالیم دینی، اصل را بر این می گذاریم که فرد، له یا علیه خودش شهادت بدهد و طبق دستور ایشان در هر شهری که زندان داشت و در آن زندان اعضای سازمان مجاهدین خلق بودند، هیأت هایی تعیین شدند و گفتند که این هیأت، اعضای مجاهدین خلق را تک تک بیاورند و از آنها بپرسند که آیا به سازمان مجاهدین خلق وفادار هستی یا خیر؟ اگر گفت وفادار نیستم، مشمول عفو می شود و با او کاری نداریم و به خانه اش می رود و یا ادامه زندانش را تحمل می کند.

چند هزار تن از اعضای مجاهدین خلق این فرآیند را طی کردند.

یعنی در برابر آن هیأت گفتند که ما دیگر کاری به کار سازمان نداریم و دنبال زندگی شان رفتند و بسیاری از آنها هنوز هم دارند در کشور زندگی می کنند.

اما عده ای هم با علم به اینکه مجاهدین خلق به عنوان بازوی صدام عمل کردند و قصد انجام کشتار و عملیات نظامی را در شهرها دارند، گفتند: کماکان به این سازمان وفادار هستیم.

پس کسانی که پذیرفتند و با رژیم بعث همکاری و به کشور خیانت کردند و آماده بودند که از زندان خارج شوند و همراه ارتش مجاهدین خلق، مردم را به رگبار ببندند، علیه خودشان شهادت دادند و محکوم به اعدام شدند که تعدادشان حدود 300 و چند نفر است.

جالب اینجاست از بین کسانی که گفتند دیگر به سازمان کاری نداریم، حدود 600، 700 نفر از کشور خارج شدند و به عراق رفتند و دوباره به منافقین پیوستند.

اما امام براساس رأفت اسلامی فرمودند علیه اعضای سازمان مجاهدین خلق کسی شهادت ندهد و هر کسی خودش بگوید که آیا به همکاری با این گروه تروریستی تمایل دارد یا ندارد و هر کس گفت من کاری ندارم، مشمول عفو و آزاد شد و هر کس که گفت من مایلم با این سازمان کار کنم و اگر آزادبشوم باز به همکاری با این سازمان ادامه می دهم و می خواستند به عنوان بازوی صدام علیه مردم مرتکب قتل و جنایت بشوند، طبیعی است که به خاطر حفظ امنیت مردم مستحق اعدام بودند که اعدام شدند.

اگر مجاهدین خلق حمله نمی کرد، جمهوری اسلامی کاری به زندانی ها نداشت و آنها حبس خودشان را می کشیدند.

همین طور است.

حتی در سال های 60 و 61 که اوج ترورهای مجاهدین خلق بود، از 30 خرداد 60 تا یک سال بعد یعنی 30 خرداد 61، مسعود رجوی در فرانسه با مجله المصور مصاحبه و رسماً اعلام می کند که از پارسال تا حالا ما حدود 5 هزار و چند نفر از شهروندان ایرانی را کشتیم که حدود 20 نفرشان مسئول و بقیه مردم عادی بودند.

از بین آنهایی هم که مسئول بودند، چهار نفرشان امام جمعه و افرادی از این قبیل بودند.

در سال های 60 و 61 افرادی از سازمان که آدم کشته بودند و دستگیر و اعدام شدند، رقمشان به هیچ عنوان به هزار نفر نمی رسد، در حالی که رجوی اعلام کرده بود که بیش از 5 هزار نفر را کشته بودند.

این نکته بسیار مهمی است که در جنگی که آنها علیه مردم خودشان به راه انداختند، پنج برابر کسانی که از آنها کشته شدند، آدم کشتند.

ضعف رسانه ای ما هم هست که نرفتیم و خانواده های کسانی را که به دست منافقین به شهادت رسیدند، پیدا کنیم و از جنایات آنها بنویسیم.

در نتیجه آنها در مقابل این ضعف رسانه ای ما دست به چنین اقداماتی می زنند و جریان سازی می کنند.

کسانی که به عنوان شاکی در دادگاه سوئد حضور پیدا کرده بودند و تعدادشان کم هم نیست، همگی ادعا می کنند که ما شاهد کشتار بوده ایم.

سئوال این است که اگر کشتار و قتل عام بود که شما زنده نمی ماندید که امروز اینجا بیایید و این حرف ها را مطرح کنید.

مگر شما جزو مجاهدین خلق نبودید؟ این چه جور کشتاری بود که شما زنده ماندید و کشته نشدید؟! بعضی از خبرنگاران سوئدی این مسأله را مطرح کرده اند که این چه جور کشتاری بوده که این همه آدم از آن جان سالم به در برده اند؟ انتهای پیام/
کلید واژه ها: گروهک تروریستی منافقین - گروهک تروریستی - حمید نوری - نوری - منافقین - سوئد - دادگاه - گروه - تروریستی - اختلاف خانوادگی - دستگیری - درخواست - قتل عام - خبرگزاری فارس - حمید - حکم دستگیری - دخترخوانده - نظام قضایی - آبان - علیه - خانوادگی - ادعا - خبرگزاری - قرار بود - اظهارات - حل و فصل - اتهامات - فرودگاه - دادستان - تحقیقات

آخرین اخبار سرویس:
بازار گرمی آمریکا برای فروش جنگنده در بحبوحه تنش ترکیه و یونان

امیرعبداللهیان شنبه به دمشق می رود

امیرعبداللهیان به سوریه می رود

وزیر امور خارجه شنبه به دمشق می رود

امیرعبداللهیان: باقری در هماهنگی کامل با اینجانب به مذاکرات ادامه می دهد / اخذ تضمین پایدار نتیجه مذاکرات را ثمر بخش می کند

اردوغان: آماده ایم مجازات اعدام را بازگردانیم

فردا، سفر وزیر امور خارجه به سوریه

داعیه آمریکا در خصوص دفاع از حقوق بشر، بزرگترین دروغ قرن است/ صاحب خانه ها با مستاجران مدارا و مراعات کنند

الجزیره مستندی درباره فعالیت موساد در استانبول پخش می کند

توافق ترکیه و ارمنستان برای بازگشایی مرز زمینی

گرمای هوا در خلیج فارس، سختی کار کارگران خارجی

وزیر امور خارجه ایران فردا به سوریه می رود

وزیر خارجه ایران فردا به دمشق می رود

عمان پیشتاز در تولید انرژی خورشیدی

باقری با جدیت به مذاکرات برای لغو تحریم ها ادامه می دهد

ظریف: آقایون اگر بتوانند فقط دو صفحه توافق بنویسند بنده در مقابل آنها تعظیم می کنم!

امیرعبداللهیان شنبه به دمشق می رود

جنگ اوکراین| حمله موشکی روسیه به یک ساختمان مسکونی 19 کشته برجای گذاشت

هشدار مسکو به بلغارستان درباره اخراج دیپلمات های روس

واکنش امیرعبداللهیان به شایعه تغییر باقری

امیرعبداللهیان: ضمانت پایدار آمریکا می تواند مذاکرات را ثمربخش کند

این افراد نگران دشمنی ترکیه و روسیه شدند

جراحت بیش از 100 فلسطینی به دلیل درگیری با صهیونیست ها در کرانه باختری

هک وب سایت شرکت های گردشگری اسراییلی توسط هکر های ایرانی

امیرعبداللهیان فردا به سوریه می رود

امیرعبداللهیان فردا به سوریه می رود

لاوروف: پرده آهنین جدیدی بین روسیه و غرب ایجاد شده

واکنش سوئد به اظهارات اردوغان

ترکیه از توافق با ارمنستان خبر داد

امیرعبداللهیان به سوریه می رود

سخنگوی وزارت امور خارجه: امیرعبداللهیان بمنظور تبادل نظر در خصوص مباحث منطقه ای و بین المللی عازم دمشق می شود

فنلاند: قوانین مان را برای جلب رضایت ترکیه تغییر نمی دهیم

آنکارا: ترکیه و ارمنستان مرز زمینی خود را باز می کنند

900 جریب از جنگل های ایالت کالیفرنیا در آتش سوخت

سازمان ملل حکومت نظامی میانمار را به دلیل جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت متهم کرد

تاکید مقام ایرانی بر امکان توافق سریع در صورت تصمیم شفاف آمریکا

موافقت ترکیه و ارمنستان با بازگشایی مرزهای زمینی

هلسینکی: شهروندان خود را به ترکیه مسترد نخواهیم کرد

توافق ترکیه و ارمنستان برای بازگشایی مرزهای مشترک به روی اتباع خارجی

اعتراف صریح آمریکا به ناتوانی در تامین الزامات توافق

900 جریب از جنگل های ایالت کالیفرنیای آمریکا در آتش سوخت

ارتش روسیه کنترل یک پالایشگاه نفت در لیشانسک اوکراین را بدست گرفت

گمانه زنی بلومبرگ از برگزاری دور بعدی مذاکرات رفع تحریم ها در دوحه

جنایت جدید رژیم صهیونیستی در میانمار برای کشتار مسلمانان

سفر دبیر کل اتحادیه عرب به بیروت

باقری با جدیت و در هماهنگی کامل با من به مذاکرات برای لغو تحریم ها ادامه می دهد

بیش از 55 هزار فلسطینی نماز جمعه را در مسجد الاقصی اقامه کردند

وزیر امور خارجه: باقری با جدیت به مذاکرات برای لغو تحریم ها ادامه می دهد

ببینید | واکنش افشین آذری به رفتار توهین آمیز مجری تلویزیون آذربایجان

امیرعبداللهیان: ضمانت پایدار آمریکا می تواند مذاکرات را ثمربخش کند

ببینید | شوخی عجیب اردوغان با جانسون

افزیش تنش ها میان روسیه و ایتالیا؛ از درگیری لفظی آغاز شد

امیرعبداللهیان: اخذ تضمین پایدار در نفع کامل اقتصادی ایران از توافق، نتیجه مذاکرات را ثمر بخش می کند

مسئولین کاری کنند سگ های ولگرد باعث کشته شدن دومین کودک قمی شدند

ببینید | بیرون کردن خواننده تبریزی از برنامه تلویزیونی در آذربایجان

تصاویر شیطنت اردوغان و واکنش عجیب بوریس جانسون ‏در اجلاس ناتو

وزیر خارجه ایران: اخذ تضمین پایدار نتیجه مذاکرات را ثمر بخش می کند

شغل دید سحر قریشی در ترکیه

اردوغان: آماده ایم مجازات اعدام را بازگردانیم

رایزنی وزیر خارجه قطر و رییس پارلمان لبنان درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه

مذاکرات مُرد، زنده باد مذاکرات! / چرا باوجود بن بست در گفتگوهای هسته ای، مذاکرات ادامه می یابد؟

مقام ایرانی به الجزیره: آماده توافق در عرض چند روز هستیم، به شرطی که آمریکا واقع بین باشد

3 سناریوی کیسینجر برای سرنوشت جنگ اوکراین

بایدن: از اوکراین حمایت می کنیم/ روسیه پیروز نخواهد شد

ادعای عراق: دلیل افزایش شوری آب شط العرب قطع کامل رود کارون توسط ایران است

ریاست دوره ای شورای امنیت به برزیل رسید

کشته شدن 12مین روزنامه نگار مکزیکی از ابتدای 2022

مقام ایرانی: تهران میز مذاکره را ترک نکرده و نخواهد کرد

اردوغان مجددا از حمله به شمال سوریه سخن گفت

سفر دبیر کل اتحادیه عرب به بیروت

روسیه: توسعه ناتو اتفاقی غم انگیز برای امنیت اروپاست

بلومبرگ: احتمالا مذاکرات هسته ای بعد از سفر بایدن به خاورمیانه دوباره آغاز می شود

بلومبرگ: مذاکرات هسته ای بعد از سفر بایدن به خاورمیانه آغاز می شود/ یک مقام ایرانی به الجزیره گفت: آماده توافق در عرض چند روز هستیم/محمد اسلامی: برجام حاصل بیست سال مذاکره است

دبیرکل اتحادیه عرب: سوریه در نشست فردای وزاری خارجه در لبنان شرکت نخواهد کرد

سازمان جهانی بهداشت خواستار اقدام فوری برای مقابله با آبله میمون در اروپا شد

دور جدید مذاکرات کجا برگزار می شود؟

امیدها به احیای برجام عامل ریزش موقت دلار! / شناسایی تاثیر سیگنال منفی دوحه بر بازار

لاپید: بی صبرانه منتظر خوشامدگویی به بایدن هستم

هلسینکی: شهروندان خود را به ترکیه مسترد نخواهیم کرد

نخستین زن سیاه پوست، قاضی دیوان عالی آمریکا شد

پوتین: غرب ما را به تسریع همگرایی با بلاروس سوق می دهد

تحلیلگر لبنانی: اروپا سند سقوط کشورهای عربی صادرکننده نفت را امضا کرد

گاف جدید جو بایدن

بلومبرگ: امکان دارد مذاکرات هسته ای پس از سفر بایدن به منطقه در دوحه از سرگرفته شود

تحلیل گر لبنانی: اروپا سند سقوط کشورهای عربی صادر کننده نفت را امضا کرد

عمان پیشتاز تولید انرژی خورشیدی

اردوغان:فرایند عضویت سوئد و فنلاند در ناتو هنوز در مرحله دعوت قرار دارد

اظهارات عجیب پوتین درباره ادغام روسیه با یک کشور اروپایی

سازمان جهانی بهداشت خواستار اقدام فوری برای مقابله با آبله میمون در اروپا شد

عمان پیشتاز در تولید انرژی خورشیدی

واکنش آمریکا به حضور ایران در اجلاس بریکس و ترس از گسترش رابطه ایران با چین و روسیه

خبر بد آمریکا برای اسراییل؛ ایران حمله می کند

مذاکرات بی سرانجام دوحه از سر گرفته می شود؟

آماده توافق در عرض چند روز هستیم، به شرطی که آمریکا واقع بین باشد

ادعای کره شمالی در مورد منشأ کرونا

اردوغان: برای عملیات نظامی در شمال سوریه آماده می شویم

قهوه تلخ عربی در دوحه یا اسپرسوی اروپایی در وین؟/ برجام بدون انتفاع اقتصادی کارکردی ندارد!

اعتصاب جدید در فرودگاه های فرانسه؛ 10 درصد پروازهای پاریس لغو شد

بلومبرگ: ادامه مذاکرات دوحه پس از سفر بایدن به منطقه

بلومبرگ: مذاکرات هسته ای بعد از سفر بایدن به خاورمیانه آغاز می شود/ یک مقام ایرانی به الجزیره گفت: آماده توافق در عرض چند روز هستیم/محمد اسلامی: برجام حاصل بیست سال مذاکره است

تناقض گویی منافقین در دادگاه حمید نوری/ شما از کدام «قتل عام» جان به در بردید؟

تناقض گویی منافقین در دادگاه حمید نوری/ شما از کدام «قتل عام» جان به در بردید؟