مطالب مرتبط:
ضرورت «جهاد تبیین» و چهار گام مهم مقابله با هجمه های دشمن
جهاد تبیین، رسالتی بردوش همگان به ویژه نخبگان است
خنثی کردن توطئه دشمن با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی
جهاد تبیین رسالت پیامبر گونه است
دهه فجر بهترین فرصت جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب است
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 بهمن 1400 ساعت 14:272022-01-29سياسي

لزوم «جهاد تبیین» از سوی استادان و نخبگان برای مقابله با جنگ نرم دشمن


رییس سازمان بسیج اساتید ضمن تاکید بر لزوم جهاد تبیین توسط استادان و نخبگان برای مقابله با جنگ نرم و شناختی دشمن؛ گفت: جهاد علمی اساتید و نخبگان برای حل مشکلات اقتصادی کشور ضروری است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمدرضا مردانی رییس سازمان بسیج اساتید کشور طی سخنانی در دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره ) بر ضرورت جهاد علمی برای حل مشکلات اقتصادی کشور و لزوم جهاد تبیین توسط استادان و نخبگان برای مقابله با جنگ نرم و شناختی دشمن تاکید کرد.

رییس سازمان بسیج اساتید کشور که در آیین تودیع و معارفه مسئولان قدیم و جدید سازمان بسیج اساتید استان قزوین سخن می گفت، ضمن بیان تاریخچه ای از فعالیت های دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) اظهار داشت: مسئولین دانشگاه امام خمینی (ره) و همه برادران و خواهران دغدغه مند این دانشگاه باید به یاد داشته باشند که این دانشگاه ورای مسئولیت هایی که به عهده دانشگاه های جمهوری اسلامی گذارده شده است، باید بیرق دار مسئولیت های دیگری نیز باشد که اختصاصاً برای این دانشگاه تعریف شده است.

وی ادامه داد: در بند الف، ماده 1 از فصل اول اساسنامه اصلاح شده دانشگاه بین المللی امام خمینی که مردادماه سال 77 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید، در صدر اهداف تشکیل این دانشگاه آمده است؛ گسترش و تحقق فرهنگ اسلامی در جهان اسلام .

این یعنی جمهوری اسلامی سال ها قبل از اینکه به واسطه بیانیه گام دومِ مقام عظمای ولایت و سایر اسناد بالا دستیِ متأخر تشکیل تمدن نوین اسلامی را راهبرد علنی خود معرفی کند به شکلی به غایت هوشمندانه نرم افزارها و ملزومات این هدف را دیده بوده است.

وی بیان کرد: این دانشگاه به واسطه اختیارات اختصاصی منعکس در اساسنامه خود باید حائز نقش بی بدیلی در ایجاد نرم افزار این آرمانشهر یعنی تمدن نوین اسلامی باشد.

 به منظور نیل به این غایتِ مطلوب، ملزوماتی بر این دانشگاه مترتب است.

  مردانی جذب اساتید انقلابی و دغدغه مند را از ملزومات این دانشگاه عنوان کرده و گفت: در جذب و پذیرش استاد برای این دانشگاه باید معیارها و بخصوص شاخصه های ارزشی و انقلابی به شکل اولی و حداکثری مدّ نظر قرار گیرند.

وی گقت: یادمان نرود اینجا قرار است ناشر فرهنگ اسلامی باشد و قرار نیست خود درگیر دعواهای فرهنگی و سیاسی با اساتید غیر انقلابی باشد.

قرار نیست استاد یا مدرسی غیرهمسو بتواند سرعت تعالی و بازیگری این دانشگاه تمدن ساز را تضعیف کند.

مردانی گفت: به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری اساتید فرماندهان جنگ نرم هستند، لزوم وجود اساتید مجاهد و انقلابی در این دانشگاه که از قرارگاه های محوری جهاد علمی و فرهنگی است بخاطر شرح وظایف خاص این دانشگاه بیشتر از مجامع علمی دیگر است.

مردانی از دیگر شاخصه های این دانشگاه را تربیت دانشجویان مجاهد عنوان کرده و اظهار کرد: رویه تحصیلی دانشجویان دانشگاه امام خمینی باید در تراز نام والا و شأن بالای این دانشگاه باشد.

وقتی ما به واسطه عالی ترین ترین مرجع علمی و فرهنگی کشور، یعنی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای این دانشگاه وظایف خاصی مقرر کرده ایم، به تبع باید برنامه و رویه ی تحصیلی دانشجویان این دانشگاه نیز متناظر و متناسب با وظایف مطروح و مشروح در اساسنامه ی دانشگاه باشد و گرنه اساسنامه ی این دانشگاه از حیّزِ انتفاع ساقط خواهد بود.

وی گفت: در دانشگاه بین المللی امام خمینی سر فصل های آموزشی، مشی اساتید، فضای فرهنگی دانشگاه و خوابگاه ها، اهداف پژوهشی، همه و همه باید به نحوی باشد که خروجی این دانشگاه نه صرفاً یک متخصص که یک متخصص ِمتعهدِ بصیر و مجاهد باشد.

ایجاد گروه های تخصصی مسئله محور، رصد دقیق مسائل مبتلا به عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی، علمی و اقتصادی کشور به منظور تطابق دائم سیستم علمی و آموزشی دانشگاه با نیازها و خلاءهای ِحوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه اسلامی و لحاظِ مختصات و ملزومات روز جامعه ی ایران و امت اسلامی در تدابیر و سیاست های آموزشی و پژوهشی دانشگاه از دیگر شاخصه هایی بود که رییس سازمان بسیج اساتید کشور به آن اشاره کرد.

مردانی در ادامه بر افزایش ارتباط موثر با ارکان علمی و فرهنگی تاثیر گذار در جهان بخصوص جهان اسلام در جهت آرمان های مندرج در اساسنامه دانشگاه و منعکس در بیانیه گام دوم تاکید کرد و افزود:  نباید قانع بود به انعقاد تفاهمنامه های ِ تشریفاتی، دو صد گفته چون نیم کردار نیست، اگر ما در قالب یک قراردادِ یک صفحه ای دو استاد موثر خارجی را جذب انقلاب کردیم این بسیار با ارزش تر از آن است که از یک همایشِ ظاهرا بین المللی یک خروجی جدید هم نداشته باشیم.

رییس بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی، پژوهشی و آموزشی کشور افزود: سازمان بسیج اساتید قزوین باید بتواند در این استان با همه دستگاه های استانی و بالاخص دانشگاه ها تعامل داشته باشد.

همچنین بسیج اساتید استان قزوین باید با تمام توان خود جریان انقلاب را یاری کرده و در تنظیم خط مشی و سیاست گذاری توسعه در استان قزوین با استفاده از نیروهای اجرایی در استان میدان داری کند.

مردانی با اشاره به مزیت های نسبی استان قزوین در حوزه علمی و صنعتی افزود: وجود 70 دانشگاه و مرکز آموزش عالی در کنار شهرک های صنعتی در کشور کم نظیر است و همین می تواند فرصتی برای ورود اساتید استان به حوزه جهاد علمی باشد که نقش مهمی در رفع مشکلات اقتصادی مردم استان و کشور دارد.

  وی ادامه داد: امیدواریم با حضور مدیریت جدید در رأس دانشگاه و همچنین بسیج اساتید تربیت نیرو برای آینده نظام، انقلاب و جهان اسلام با محوریت دانشگاه بین المللی حضرت امام شکل بگیرد.

مردانی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دشمن ما در جبهه مقابل شکست سختی خورده و امروز حرفی برای گفتن در این حوزه ندارد و به خاطر برخی ملاحظات جرات نمی کند به میدان بیاید.

وی اضافه کرد: ولی دشمن امروز در جنگ ادراکی و شناختی به شدت ما را درگیر کرده و طبیعتاً یکی از مراکزی که بایستی در این زمینه میدان دار و پرچم دار باشد، دانشگاه است و این انتظار وجود دارد که اساتید دانشگاه به عنوان فرماندهان جنگ نرم بیرق دار این نبرد باشند.

با این حال به دلایلی زمینه برای ایفای این مسئولیت الهی و انقلابی فراهم نشده است.

مردانی ادامه داد: باید با استفاده از ابزار رسانه، فضای مجازی، اجتماعات، مساجد و کلیه مراکزی که جوانان ما امروز در آنجا حضور دارند و فعالیت می کنند، این نقش به خوبی تعریف شود.

وی گفت: یکی از اساسی ترین موضوعاتی که بسیج اساتید باید دنبال کند، جهاد تبیین است در قالب جهاد تبیین باید با حرکت های مذبوحانه دشمن که امروز سلاح های مجازی خود را در خانه ها و کنار فرزندان ما آورده مقابله کرده و در این جبهه هم میدان دار باشیم.

اگر در جنگ سخت یک شهید می دادیم، یک نفر از جبهه ما کم می شد؛ اما امروز اگر یک نفر تلفات می دهیم، یک نفر از ما کم شده و به جبهه دشمن اضافه می شود و این خاصیت جنگ شناختی است.

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود گفت: خود و همه دوستان بزرگوار را به تأسی به "مکتب شهید مجاهد شهید سلیمانی" عزیز توصیه می کنم.

شاید یکی از مهمترین کلید واژه هایی که ایشان در میان امّت اسلامی نشر دادند کلمه میدان بود.

وی گفت: میدان یعنی به عرصه آوردن مجاهدانه همه توانایی خویش برای تعالی امت.

سخت افزارِ جبهه مقاومت که شهیدانی چون شهید سلیمانی به قیمت خون خویش آن را از شرق تا غرب عالم گسترانیدند برای بقاء و تعالی نیازمند نرم افزارهایی است تا با تثبیت تسلط فرهنگی، علمی و اقتصادی مومنین بر سرتاسر جغرافیایِ اسلام، میراث اسلاف عزیز و مجاهد خود را حراست کند.

وی ادامه داد: قطعا یکی از متولیان و مراجع ذی صالح تهیه این نرم افزار، دانشگاه است.

در این رهگذر بسیج اساتید دانشگاه که تجلیِ تخصص و تعهد است باید دانشگاه را با تمام توان یاری کند و چه در تنظیم خط و مشی و سیاست گذاری ها و چه در مقام عمل و اجرا نقطه ی اتکال انقلاب و نیروهای انقلابی در دانشگاه باشد؛ انشاءالله.

گفتنی است در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات مهدی نجاتی آتانی در مدت خدمت خویش، طی حکمی از سوی محمدرضا مردانی رییس سازمان بسیج اساتید کشور، حسن ذوالفقارزاده به عنوان رییس جدید بسیج اساتید استان قزوین منصوب شد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: سازمان بسیج اساتید - رییس سازمان بسیج اساتید - دانشگاه بین المللی امام خمینی - رییس سازمان بسیج - سازمان بسیج اساتید کشور - بسیج اساتید - سازمان بسیج - مشکلات اقتصادی کشور - دانشگاه - حل مشکلات اقتصادی - رییس سازمان - اساتید - امام خمینی - مشکلات اقتصادی - نخبگان - سازمان - جهاد - جنگ نرم - بین المللی - مقابله - آیین تودیع و معارفه - حل مشکلات - دانشگاه امام خمینی - جهاد علمی - کشور - بسیج - تشکل های دانشگاهی - خمینی - تبیین - اقتصادی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام طراح مکانیکال در شرکت میهن تابلو فجر در تهران

حدیث روز | عاقبت معاشرت با دنیاپرستان

سازمان بودجه مانع اجرای رتبه بندی معلمان!

این طلبه برای 10 نفر شغل ایجاد کرد/ اگر کار نکنم خسته می شوم

با همسرتان درست دعوا کنید

شور چشمی یا چشم زخم چیست؟

استقرار نماینده ثبت اسناد در سیریک /کاهش نیاز به تردد اهالی به مرکز استان و شهر میناب

اظهارات عجیب یک نماینده درباره برجام

قهرمان سازی از کودکان کار ممنوع!

استخدام مدرس آلمانی در آموزشگاه زبان ایرانمهر در تهران

پرده برداری انگلیس از یک خیانت در افغانستان

طلاب و روحانیون نقش مهمی در نظام و انقلاب داشتند/برگزاری کنگره 4 هزار شهید روحانی در قم

استخدام حسابدار و منشی در شرکت صنعتی نصام در تهران

واکنش سخنگوی سازمان ملل درباره ترور شهید حسن صیاد خدایی

قرارداد اجتماعی ؛ توافق مهمی که یک ملت باید داشته باشد

اعتماد متقابل ایران و عمان، سرمایه ی ارزشمند دو کشور

واکنش تند سردار سلامی به ترور شهید صیاد خدایی

خودکشی کودک کار در اتاق/ نجمه چرا خود را حلق آویز کرد؟

فال حافظ/ دیدم به خواب خوش که به دستم پیاله بود

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت اهتمام جم از فارس و بوشهر

نقش مهم زیارت در آیین «هندو»

روابط عمومی ها باید نشاط و امیدواری به جامعه تزریق کنند

رونق کتاب خوانی در مشهد عهد صفوی

افشاگری یک نماینده درباره فساد در متروپل

4 اقدام مهم برای موفقیت در طرح اصلاح یارانه ها

روند کُند انحصارشکنی در آموزش زبان های خارجی

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش و بیمه در شرکت تاپ طب /اصفهان

استخدام کارشناس توسعه کسب و کار با پاداش، بیمه در تاکسی ماکسیم در قزوین

سربازی همزمان یک پدر و پسر در ایران

نمایشگاه عکاسی، جنگ، طبیعت به مناسبت روز آزادی خرمشهر

چهارم خرداد، روزی مقاومت دزفول زیر موشک بارانِ عراق

چهارم خرداد، روزی مقاومت دزفول زیر موشک باران عراق

شهید روحانی لرستانی که وکیل مردم بود

ریزش برج دوقلوی 10 طبقه «متروپل» در آبادان

استخدام فروشنده حضوری با بیمه، بیمه تکمیلی، پورسانت در البرز

پاسخ دندان شکن رییس ستادکل نیروهای مسلح به ترور شهید صیاد خدایی

عمان؛ شریک تجاری مطمئن ایران از گذشته تاکنون

فال ابجد امروز چهارشنبه 4 خرداد 1401

فال روزانه چهارشنبه 4 خرداد 1401

تصاویر | اولین لحظات آزادسازی خرمشهر

نگاه ویژه به غرب جزیره/ طرح مسکن جوانان قشم از باسعیدو آغاز می شود

شایعات زنده بودن مالک متروپل تکذیب می شود

شایعات زنده بودن مالک متروپل تکذیب می شود

پایان چشم انتظاری شش مجتمع پرورش میگو برای برق دار شدن

برگزاری پویش سلام فرمانده در حاجی آباد

تعداد جانباختگان متروپل به 14 نفر رسید

وزارت خارجه پرونده ترور شهید خدایی را پیگیری می کند

ببینید | تصویر عجیب و هولناک از فاجعه آبادان

پیام امیرعبداللهیان به خانواده شهید صیاد خدایی

اعزام یک فروند هواپیما برای کمک به اطفای حریق در پاکستان

جای خالی کمی تدبیر

اشتباهات رایج مضر برای سلامتی در اتاق خواب

آیین رونمایی از مجموعه آثار تولیدی صداوسیما مرکز یزد با موضوع ایثار و شهادت

درخواست رسیدگی به وضعیت حقوق کتابداران کتابخانه های عمومی

ببینید | آخرین وضعیت ساختمان ریزش کرده 10 طبقه در آبادان

سنج می زنند تا متروپل جنازه ها را پس بدهد

سخنان تند فرمانده سپاه قدس علیه «پیروان دوم خرداد»!

استخدام کارمند پروژه با بیمه در شرکت پنجره آریا در تهران

نیش دشمنان را با ذوالفقار پاسخ می دهیم/ اقتدار ایران در دریا

پیگیری کم عرض بودن ورودی روستای کندلج مرند

تصاویر/ آیین معنوی جشن شکرانه نماز در مجتمع آموزشی فرهنگی دکتر حسابی قم

نیش دشمنان را با ذوالفقار پاسخ می دهیم

درخواست رسیدگی حقوق اندک کتابداران کتابخانه های عمومی

فیلم| همخوانی سرود سلام فرمانده در میدان جهاد کاشان

چند بمب ساعتی در شهر داریم؟/مخفی شدن ساختمان های ناایمن پشت خلاءهای قانونی

اعتراض کتابداران نهاد کتابخانه های عمومی کشور از حقوق دریافتی و در تنگنا بودن وضعیت معیشتی

همایش فرزندان جهان آرا در میدان جهاد کاشان برگزار شد

نماینده خوزستان: جزییا حادثه آبادان را نمی دانم

تفاوت رییس قوه مقننه با روسای قوای مجریه و قضاییه از نگاه یک نماینده: او سخنگوی مجلس است

آرامش و امنیت امروز را مدیون شهدا هستیم

انتقاد از مخالفت دولت با افزایش مستمری ها به اندازه ی مصوبات شورایعالی کار/ «10 درصد» را از کجا آورده اید؟

ترتیل صفحه 432 قرآن/ سرمایه گذاری مطمئن+فیلم، متن و مفاهیم

جامعه ما نیازمند فرهنگ ایثار و شهادت است

مراسم یادواره شهدای دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)

سردار سلامی از فرماندهان خط شکن جبهه تقدیر کرد+اسامی

واکنش روحانی به حادثه متروپل آبادن و ترور پاسدار صیادخدایی

4 هزار فرزند مسئولان در آمریکا، اروپا و کانادا زندگی می کنند/جبلی: دستور دادند که فقط در حد دو سه ساعت به آبادان بپردازیم/لاریجانی: دوستی با خاتمی و موسوی را تمام کردم/صنعت خودروسازی ایران، توجه هندی ها راجلب کرد

چند نفر شهید و جانباز شدند تا خرمشهر آزاد شود ؟

بزرگان زمینه را برای حضور جوانان و نوجوانان در مسجد و هیئت فراهم کنند

پیام وزیر اطلاعات درپی شهادت صیاد خدایی

آیین افتتاحیه نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» برگزار می شود

تصاویر/ اجتماع دهه نودی ها در میدان جهاد کاشان

تصاویر/ حضور نماینده ولی فقیه در خوزستان در محل حادثه ساختمان متروپل آبادان

سردار سلامی از فرماندهان خط شکن جبهه تقدیر کرد+اسامی

طرح های فرهنگی متناسب با فرهنگ غنی استان سمنان تبیین شود

پیام وزیر اطلاعات به ملّت شریف ایران

عمل به فرامین امامین انقلاب رمز بقای نظام اسلامی است

معین به مردم آبادان تسلیت گفت

برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم بازار در استان سمنان

احتمال سهمیه بندی زائران اربعین از سوی عراق/ ویزای اربعین برای سفرهای زمینی لغو می شود؟

اعلام زمان ثبت نام از نامزدهای انتخابات کمیته ملی المپیک

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 4 خرداد 1401

چشمان عقاب داری یانه؟ پلنگ رو در تصویر تشخیص بده / تست بینایی

جشنواره قرآنی تبیان زرندیه به کار خود پایان داد

3 روز عزاداری 65 هیأت در شهادت امام صادق(ع)

چند بمب ساعتی در شهر داریم؟/مخفی شدن ساختمان های ناایمن پشت خلاهای قانونی

تصاویر | بازدید وزیر کشور از ساختمان متروپل آبادان

خواسته های رزمندگان معسر نیرو های مسلح

رییسی: بزرگ ترین سرمایه ایران و عمان اعتماد به یکدیگر است

ویدئو | روانشناس نماها زیر ذره بین

لزوم «جهاد تبیین» از سوی استادان و نخبگان برای مقابله با جنگ نرم دشمن

لزوم «جهاد تبیین» از سوی استادان و نخبگان برای مقابله با جنگ نرم دشمن