مطالب مرتبط:
مقیمی: مشکلی برای حضور دانشجویان در دانشگاه تهران نداریم / تزریق واکسن؛ شرط اسکان در خوابگاه
هیچ عضو هیات علمی از دانشگاه اخراج نشده است / آموزش حضوری در دانشگاه تهران الزامی نیست
بازگشت 5 هیئت علمی قطع همکاری کرده به دانشگاه/در خصوص فعالیت اعضای هیئت علمی رفتار سیاسی نداریم
کلاس های درس کدام دانشگاه های تهران حضوری است؟ + جدول
استخدام نماینده علمی در شرکت اشبال شیمی در تهران، اصفهان و البرز
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 9 بهمن 1400 ساعت 14:222022-01-29سياسي

توضیحات مقیمی درباره روند هیئت علمی شدن دولتمردان سابق در دانشگاه تهران


رییس دانشگاه تهران روند جذب برخی از دولتمردان در دانشگاه تهران را تشریح کرد.

- خبرگزاری تسنیم"، سید محمد مقیمی، رییس دانشگاه تهران در اولین نشست خبری خود با اشاره به شیوه مدیریت این دانشگاه در دوران جدید جهاد علمی برای تحقق دانشگاه کارآفرین با رویکرد اجتماعی را شعار استراتژیک این دانشگاه دانست و عقلانیت، معنویت و عملگرایی را از عناصر تحقق این شعار اعلام کرد.

وی پاسخگو بودن دانشگاه را مهمترین ویژگی این دوران دانست و افزود: هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان به عنوان سه رکن اصلی دانشگاه در انتخابات و انتصابات دانشگاه نقش آفرین هستند و کمیته های منتخب پس از ارزیابی افراد از نظر مسائل مختلف علمی و شایستگی نسبت به معرفی آنها با توجه به اقبال عمومی ارکان دانشگاه به رییس دانشگاه اقدام می کنند و پس از جمع بندی نهایی انتصابات دانشگاه اتفاق می افتد.

مقیمی حرکت و رویکرد دانشگاه در دوران جدید را متناسب با نیازهای جامعه خواند و با تاکید بر نقش دانش آموختگان در این مسیر از تاسیس رشته های مورد نیاز کشور و میان رشته ای در این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشکده های گردشگری، حکمرانی و تجارت از جمله دانشکده های تازه تاسیس در این دانشگاه خواهند ود و تلاش می شود دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه به تغییر نگرش و ایجاد کارآفرینی در جهت رفع نیازهای جامعه کمک کنند.

** آموزش ترکیبی حضوری مجازی در دانشگاه تهرانرییس دانشگاه تهران در ادامه به آخرین تصمیمات این دانشگاه در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از بهمن ماه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دانشگاه تهران مدیریت آموزش عالی استان تهران که 70 درصد بار آموزش عالی کشور را عهده دار است، در اختیار دارد لذا این دانشگاه تصمیماتی در خصوص آموزش دانشجویان از نیمسال جاری، مختص خود و دانشگاه های استان تهران گرفته است.

وی افزود: پس از صدور مجوز بازگشایی آموزش حضوری دانشگاه ها، دانشگاه های استان تهران محدودیت های خود را در این زمینه اعلام کردند.

در مصوبه سومین جلسه استانی آموزش عالی تأکید کردیم که آموزش دانشجویان تحصیلات تکمیلی این مراکز از بهمن ماه باید به صورت حضوری آغاز شود و در صورت پایداری وضعیت از نظر شیوع کروناویروس آموزش های دانشجویان کارشناسی نیز به صورت تدریجی حضوری ادامه پیدا کند.

مقیمی درباره برنامه این دانشگاه برای بازگشایی آموزش حضوری و حضور دانشجویان مقاطع مختلف در دانشگاه نیز گفت: این دانشگاه پس از دستور رییس جمهور مبنی بر بازگشایی حضوری مراکز آموزشی، تلاش هایی را در این زمینه انجام داد.

ابتدا اینکه امکانات دانشگاه برای بازگشت حضوری دانشجویان در نشست های مختلف دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت و ما نیز ستادی در این زمینه تشکیل دادیم و هم راستا با آن بازدیدهایی نیز از خوابگاه های دانشگاه انجام دادیم و پس از برگزاری جلساتی با سازمان برنامه و بودجه به جمع بندی هایی در خصوص نحوه آموزش دانشجویان از نیمسال پیش رو رسیدیم.

رییس دانشگاه تهران با بیان اینکه ما از یک طرف با اقبال تعدادی از دانشجویان برای بازگشت به دانشگاه ها مواجهیم و از طرف دیگر نیز اعضای هیئت علمی معتقد هستند محیط دانشگاه بدون حضور دانشجو نمی تواند تأثیرگذاری خود را داشته باشد، افزود: در نتیجه مقرر شد که اگر مشکلی در نظر ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی دانشگاه ها وجود نداشته باشد بدون محدودیت پذیرای تمامی دانشجویان به صورت حضوری از نیمسال دوم باشیم.

وی با بیان اینکه دانشجویان تمامی مقاطع دانشگاه تهران می توانند به صورت حضوری در کلاس درس حاضر باشند، گفت: در ترم پیش رو کلاس های آموزش دانشجویان به صورت ترکیبی برگزار خواهد شد یعنی همزمان با آموزش حضوری در کلاس های درس، اساتید به صورت مجازی این کلاس ها را برای دانشجویان مدیریت می کنند.

** امتحانات نیم سال تحصیلی دوم دانشگاه حضوری استرییس دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه امتحانات پایان ترم تمامی دانشجویان دانشگاه تهران به صورت "حضوری" برگزار خواهد شد، گفت: همچنین دانشجویانی که مایل نبودند به صورت حضوری در کلاس های آموزشی شرکت کنند بعد از ماه مبارک رمضان موظف هستند دروس عملی خود را به صورت حضوری و فشرده بگذرانند.

وی با اشاره به اینکه تمامی دانشجویان غیربومی متقاضی در خوابگاه اسکان داده می شوند و تلاش می کنیم تغذیه این دانشجویان با کیفیت بهتری از قبل ارائه شود، گفت: از ورود دانشجویانی که واکسن نزده اند به خوابگاه ها جلوگیری می شود، در عین حال تسهیلاتی در دانشگاه تهران فراهم کردیم که دانشجویانی که واکسن نزده اند بتوانند واکسینه شوند.

رییس دانشگاه تهران اضافه کرد: دانشجویانی هم که هیچ کدام از مراحل واکسن را دریافت نکردند باید قبل از ورود به خوابگاه حداقل یک مرحله از واکسن را دریافت کرده باشند.

اگرچه درصد بالایی از دانشجویان دانشگاه تهران در برابر کرونا ویروس واکسینه شده اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتشار شایعاتی مبنی بر اخراج یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: خوشبختانه جوی که در دانشگاه حاکم است، این نوع نگاه را ندارد.

خبرهایی در خصوص اخراج یکی از اساتید شنیدم که همان موقع گفتم موضوع را بررسی کنند، بررسی ها نشان داد که اصلا این فرد اخراج نشده است.

این فرد از سال 98 عضو هیئت علمی ما نیست و حکمی ندارد که بخواهد اخراج شود.

درخواستی از سمت وی مبنی بر بازگشت به کار نداشتیم.

به نظر می رسد رسانه ها عبارات و واژه ها را در این خصوص باید به درستی بیان کنند.

**بازگشت به کار 5 سه عضو هیئت علمی به دانشگاه تهرانمقیمی افزود: ما نه تنها کسی را از دانشگاه اخراج نکردیم بلکه طی سه جلسه کمیته جذب دانشگاه، 5 عضو هیئت علمی که یا قطع ارتباط شده بودند و یا قراردادهای آن ها تمدید نشده بود به کار برگشتند.

در دوره ما هیچ کسی قطع ارتباط نشده است و هرکسی هم شده می تواند درخواست و دلایل و مستندات علمی خودش را ارائه دهد و ما با توجه به انصاف و دلایل علمی خودمان بررسی می کنیم .

**برخی از بورسیه های دانشگاه تهران جذب دانشگاههای دیگر شدندوی درباره تصمیم این دانشگاه درباره بورسیه هایی که طی سال های گذشته با ممانعت مسئولان دانشگاه از جذب در این دانشگاه باز ماندند نیز گفت: مسئله بورسیه ها مدت ها در فضای رسانه ای و علمی کشور مطرح شد سیاست ما در این زمینه بررسی وضعیت جذب دانش آموختگان و نهایتا جذب انهایی است که مسیر قانونی را طی کردند.

تا کنون مراجعه و شکایتی در این زمینه نداشتیم.

طبق اطلاع بنده برخی از بورسیه ها جذب سایر دانشگاهها شدند.

**توضیحات مقیمی درباره هیئت علمی شدن برخی دولتمردان سابق در دانشگاه تهرانمقیمی درباره عدم پاسخگویی مسئولان سابق دانشگاه تهران به انتقادات در جذب وزیر سابق نفت و اینکه آیا جذب وی و برخی دولتمردان دولت قبل قانونی بوده است،گفت: برخی از این اساتید در بازدهی از زمان عضو هیئت امنای دانشگاه بودند و پس از آن به هیئت علمی این دانشگاه راه پیدا کردند.

مقیمی در ادامه پاسخ خود به این سوال به حواشی ایجاد شده در تعیین هیئت امنای این دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این دوره ما نه تنها از افراد سیاسی استفاده نکردیم بلکه از اعضای هیئت علمی خود دانشگاه برای هیئت امنا استفاده کردیم که برخی از افراد مانند آقای قالیباف که عضو هیئت علمی گروه جغرافیای دانشگاه است دعوت کردیم که بنا به دلایلی انصراف دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه در گذشته افرادی که به عنوان فرد سیاسی در هیئت امنای دانشگاه عضو می شدند از این طریق به هیئت علمی راه پیدا کردند که البته دوستان باید درباره این روند پاسخگو باشند اما ما در تعیین اعضای هیئت امنای دانشگاه از بین اعضای هیئت علمی خود دانشگاه مانند آقای قالیباف، حاجی بابایی، مصلی نژاد، زاکانی مورد هجمه و انتقاد قرار می گیریم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: دانشگاه - دانشگاه تهران - رییس دانشگاه - رییس دانشگاه تهران - تهران - دولتمردان - هیئت علمی - انتصابات - علمی - دانشگاه کارآفرین - مقیمی - رییس - دوران - استراتژیک - دانشجویان - جهاد علمی - نشست خبری - کارآفرین - روند - انتخابات - شعار - هیئت - خبرگزاری - تحقق - سید محمد - اجتماعی - شایستگی - کارکنان - ارزیابی - معنویت

آخرین اخبار سرویس:
داشتن «جهان کوچک من» از نیازمندی های اینروزهای هر انسان است

کتابخوانی یکی از برنامه های موثر در پیشگیری از وقوع جرم است

در دوران بازنشستگی چگونه سالم بمانیم؟

77 تُن آرد نیمه یارانه ای در طرقبه شاندیز کشف شد

نادیا پُرماه نشست خبری منطقی |||معاون صنایع حمل ونقل وزیر صمت

مراسم سی اُمین سال برقراری روابط دیپلماتیک تهران-بیشکک + تصاویر

تأکید دادستان اهواز بر تسریع در تکمیل پل روگذر دانشگاه شهید چمران

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت امید تابناک پارسیان در مشهد

لزوم احداث کارخانه زباله سوزدر کرج

41 درصد جمعیت شهر قم زیر پوشش شبکه فاضلاب است

پیام تبریک معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

گزارش کشف حجاب در خودرو ملزم به داشتن سند تصویری شد

دادستانی تهران به بازسازی بستر رودخانه کن در محدوده فرودگاه مهرآباد ورود کرد

تعطیلی واحد های قضایی تهران امروز 27 اردیبهشت 1401

نشست خبری نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران

تصاویر | تهرانی ها آیت الله فاطمی نیا را «حسین گویان» بدرقه کردند | چهره هایی که به تشییع پیکر استاد اخلاق آمدند

گزارش کشف حجاب در خودرو ملزم به داشتن سند تصویری شد

گرد و غبار و آلودگی هوا، بازدید حضوری از نمایشگاه بین المللی کتاب را به تعطیلی کشاند

معاون اجتماعی دادگستری سیستان و بلوچستان: افزایش نظارت بر مجرمان حرفه ای پیش شرط ارتقای امنیت اجتماعی است

تاریخچه بیمارستان امام رضا(ع) از زبان پسر یکی از بانیان

خصوصی سازی سهام عدالت جاماندگان تا پایان سال

شرکت 200 نوجوان نخبه در اولین رویداد رسانه ای نوآوین

وزیر اقتصاد: اصلاح تخصیص ارز ترجیحی خواسته فعالان اقتصادی بود

از کدام نمایشگاه کتاب حرف می زنید؟

اعلام نتایج رسمی 12 حوزه انتخاباتی لبنان| مقاومت به 32 کرسی دست پیدا کرد

ابوالفضل محمدی تکریم و معارفه فرمانده سپاه الغدیر یزد

استخدام منشی با بیمه، عیدی و سنوات در تهران

گوترش برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان را تبریک گفت

استخدام منشی مرکز تماس خانم در آژانس هواپیمایی آرزوی آسمان آبی

استخدام کارخانه قنادی بوی گندم

استخدام سرویسکار و تعمیرکار آسانسور با بیمه در شرکت اوج گستر استیلا

سند جامع آب استان قم تدوین شود/ضرورت توزیع عادلانه آب در شهر قم

استخدام شرکت دیبا گستر

استخدام شرکت گل پونه

استخدام کارخانه برنا کامبوچا

گرامیداشت هفته روابط عمومی و ارتباطات در ایران کیش

اخبار کوتاه 27 اردیبهشت از کهگیلویه و بویراحمد

تیرماه؛نام نویسی آزمون سالانه حفظ قرآن کریم و نهج البلاغه حوزه های علمیه

لزوم ایجاد مرکز کارآفرینی در شهرستان بافق

سهم گمشده مردم در فرهنگ

10 هزار میلیارد تومان برای مصوبات سفر رییس جمهور به فارس تعریف شد

فرجی راد: دو جریان اطلاعاتی پشت بازداشت مورا قرار دارد

عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای در سال 2023

«نه» خاموش دستگاه ها به «واگذاری ویلاهای دولتی»/آزادسازی شمال تعلیق شد؟

چرا قطعه «سلام فرمانده» این قدر بین نوجوانان محبوب شده است؟

ورود دستگاه قضا به مشکل 20 ساله یک شرکت لبنیاتی در ارومیه

استخدام کمک حسابدار، اپراتور فروش، نگهبان و کمک انباردار در تهران

استخدام کارمند با بیمه و پاداش در شرکت اوج گستر استیلا در تهران

رویکرد روابط عمومی ها تقویت ارتباط با رسانه ها باشد

استاندار یزد: توجه به حوزه ارتباطات لازمه حکمرانی خوب و مردمی است

متن نامه پرویز پرستویی به رهبر انقلاب 27 اردیبشهت

دولت چه تصمیمی برای رتبه بندی معلمان گرفت

ببینید | افتتاح کارخانه تولید پهپاد ایران در تاجیکستان

بانکی پور: وزیر بهداشت برای اجرای قانون جوانی جمعیت بیشترین پیگیری را داشته

نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی از قانون شفافیت مسنثنی شدند؟

غیر از شورای عالی کار هیچ نهادی اجازه دخالت در حقوق کارگران را ندارد/ دولت به سرعت دستورات لازم برای تعیین حقوق بازنشستگان را صادر کند

آموزش 14 زبان خارجی در اپلیکیشن تیکا

درخواست نمایندگان مجلس از ضرغامی + جزییات

انتصاب مدیر جدید شبکه آی فیلم معاونت برون مرزی سازمان صدا و سیما

فیلم/بر شانه های مردم ... وداع با آیت الله فاطمی نیا

اعلام نتایج نهایی انتخابات لبنان

گپ و گفت با شماری از کودکان و نوجوانان پویش بزرگ «سلام فرمانده» در مشهد

همه برای توسعه شهر

نحوه دریافت فیش حقوقی اردیبهشت 1401 معلمان

اقدام خودسرانه دهیار علیصدر در تخریب دیوار روستا و محوطه غار/ برخورد می کنیم

استخدام منشی جهت پاسخگویی به تلفن و فایلینگ در شرکت نگین شیمی ایرانیان

استخدام شرکت پارس مهارت

اعتماد مردم به هلال احمر بزرگ ترین مهم ترین سرمایه برای این جمعیت است

استخدام رستوران هفت ستون

توجه به حوزه ارتباطات لازمه حکمرانی خوب و مردمی است

احمدوند درگذشت آیت الله فاطمی نیا را تسلیت گفت

پیام تبریک سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مازندران به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

استخدام کمیته امداد (اخبار جدید)

استخدام حسابدار با بیمه، پاداش، عیدی، سنوات در شرکت ثمین آفتاب کیش در تهران

کشف 3 هزار و 500 تن روغن خام خوراکی احتکار شده توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) در بهشهر

«حزب الله» و «أمل» 32 کرسی به دست آوردند/ جزییات نتایج

استخدام شرکت ارس زنجان

انحلال برخی «نهاد های عمومی» افغانستان توسط طالبان

وزارت مردم، جلوه جهاد تبیین و امیدآفرینی

سید حسن نصرالله جمعه سخنرانی می کند

گرامیداشت آزادسازی خرمشهر در مرکز علمی کاربردی خانه کارگر اسلامشهر/ تشییع پیکر دو شهید گمنام

رونمایی از پهپاد ایرانی ابابیل (2) تحویل داده شده به نیروی هوایی تاجیکستان

کنفرانس مهندسی برق ایران با حضور و حمایت ایرانسل برگزار می شود

اتمام عملیات اصلاح هندسی معابر شهرک صدرا تا چند روز آینده

سعد حریری: لبنان در آستانه نقطه عطفی جدید است

توسعه علمی شرط تثبیت امنیت و بقای جامعه است

ورود دادستانی تهران به بازسازی بستر رودخانه کن در محدوده فرودگاه مهرآباد

اختتامیه مراسم یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر

اژه ای: درمان دردهای مزمن اداری با جیغ و فریاد همراه است / برای کوتاه کردن فرآیند دادرسی برنامه داریم

با وجود پساب در صنعت آلومینیوم حفظ محیط زیست در جاجرم توسط شرکت آلومینای ایران جای تقدیر دارد

رد مال مسروقه یا رد مال حاصل از سرقت

گفتمان سازی نقش دانشگاه در تعلیم و تربیت اجتماعی

مراسم تشییع پیکر آیت الله فاطمی نیا

افتتاح کارخانه تولید پهپاد ایرانی ابابیل 2 در تاجیکستان

پهپاد ابابیل 2 چه ویژگی هایی دارد؟

روابط عمومی های ایران کجای کار هستند

کنفرانس مطبوعاتی وزیر کشور لبنان برای اعلام نتایج انتخابات

دولت قبل 8 سال برای پیگیری سدسازی های ترکیه و مقابله با ریزگردها وقت داشت

تاکید استاندار فارس بر تحول جهشی در عرصه کتابخانه ها/ جامعه ما باید فرهنگی اداره شود

تصاویر| بازدید فرمانده نهاجا از پایگاه هوایی شهید فکوری

توضیحات مقیمی درباره روند هیئت علمی شدن دولتمردان سابق در دانشگاه تهران

توضیحات مقیمی درباره روند هیئت علمی شدن دولتمردان سابق در دانشگاه تهران