مطالب مرتبط:
فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با یکدست شدن حاکمیت ، مردود شد
باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت
دولت به دنبال فعال کردن ظرفیت های استان گیلان است
ارشادی: باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت
برنامه دولت ایجاد ثبات در سال 1401 است / اعتماد مردم نسبت به حاکمیت عوض خواهد شود
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 بهمن 1400 ساعت 20:222022-01-28سياسي

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با حاکمیت یکدست ، مردود شد


کاشفی، گفت: به جای این که به مردم بگوییم تحمل کنید باید در زمینه های مختلف از کارشناسان کمک بخواهیم و به نظرات شان واقعا توجه کنیم تا برای خروج از این بن بست ، - راهی پیدا کنیم.

حسین کاشفی، درباره این که برخی از مسئولان کشور به جای این که به فکر راه حل برای برون رفت از مشکلات باشند دائم مردم را به تحمل شرایط توصیه می کنند، گفت:مسئولان وظیفه شان این است که معضلات و مشکلات را حل کنند؛حل هر مشکلی هم راه و روش خودش را دارد.

مردم ما جنگ ، تحریم ها و مسائل دیگر را که تحمل کردند.

حال به جای این که مشکلات را حل کنیم به مردم توصیه می کنیم مردم تحمل کنید! اتفاقا امروز باید بررسی کنیم راه دیگری وجود نداشت تا این همه مشکل برای مردم ایجاد نکنیم.

این با بیان این که امروز به جای این که مشکلات را حل کنیم ، توصیه می کنیم که مردم بیشتر مشکلات را تحمل کنند، اظهار داشت: بله، مردم چاره ای جز تحمل ندارند؛ اما در کنارش انتظار دارند دولتی که با شعار مردمی بر سرکار آمده است مسائل و مشکلات را حل کند.

وی با اشاره به اینکه عده ای به دنبال این بودند که دولت و مجلس را یکدست کنند تا مسائل را به گفته خودشان حل کنند، عنوان کرد: یکدست شدن بسیار خوب است، چرا که منجر به همراهی و انجسام می شود اما باید به مسئله هم نگاه کنیم مجلس چه برخوردی با دولت قبل داشت امروز چه برخوردی با دولت جدید دارد؟ چیزهای که آن زمان ممنوع بودند امروز به یک شکل دیگری با آن ها برخورد می کند.

نمی شود که سیاست یک بام و دو هوا را داشت؛ نمی شود در یک جایی شما بگویید مذاکره بد است کسی هم حق چنین کاری را ندارد بعداً در جایی دیگر اعلام کنید بالاخره باید مذاکره کرد تا بتوانیم را مسائل مان را با دنیا حل کنیم.

کاشفی تاکید کرد: طبیعی است که ما باید با دنیا مذاکره و مسائل مان را حل کنیم نباید به گونه ای رفتار کنیم که دنیا ما را به عنوان کسانی که به دنبال جنگ هستیم و به مسائل بین المللی و مفاهمه توجه نداریم بشناسد.

این که نمی شود ما را در همه زمینه مقابل مسائلی که همه دنیا تحت عنوان مسائل بین المللی عرفی می شناسد جبهه بگیریم.

توجه داشته باشید هنگامی که ما عضو سازمان ملل شده ایم طبیعتا باید به یکسری از موارد توجه کنیم.

نمی توانیم رو در روی کشورهای منطقه و سایر کشورها قرار بگیریم و بگوییم هرچی که ما می گوییم درست است و جز این نیست ، بلکه باید با نگاه منافع ملی مسائل را دنبال کنیم.

معتقدم به جای این که مردم را دعوت به تحمل شرایط کنیم باید با نگاه ملی مسائل را بررسی کنیم که چرا امروز کشور به اینجا رسیده است و چگونه این مشکلات را درست کرده ایم و چه برنامه های برای برون رفت از وضعیتی که در آن قرار داریم باید داشته باشیم و راه حل ها چیست.

وی خاطر نشان کرد: از گذشته در زمینه های مختلف همچون سیاست های داخلی و خارجی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی یکسری تجربیات وجود دارد که می توانیم استفاده کنیم و نباید بگوییم چون که متعلق به گذشته است نباید از آن استفاده کنیم، بلکه اعتقاد دارم از نکات مثبت آن ها باید استفاده و ادامه دهیم و آن نکانی هم که عملی و اجرایی نیست را کنار بگذاریم و نباید فقط به دنبال آزمون و خطا باشیم چرا که نمی شود بعداز 43 از انقلاب که گذشته است هر دولتی که بر سرکار می آید از ابتدا همه چیز را دوباره شروع کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اگر بنا است کاری صورت گیرد باید باتوجه به شرایط روز جامعه آن را انجام دهیم و به اصطلاح نگاه مان را به روز کنیم.

مطلب دیگری که در این میان بسیار حائز اهمیت می باشد این است که نگاه ما در مسائل اقتصادی و حتی سیاسی با نگاه به توانمندی های داخلی کشورمان باشد ما باید از نخبگان و افرادی که متعلق به این کشور هستند استفاده کنیم، چرا که نیروهای انسانی مهم ترین سرمایه این کشور هستند.

باید از اساتید دانشگاه ها و اقتصادانان گرفته تا صنعتگران و نهادهای مدنی را باید دور هم جمع کنیم و اتاق های فکر تشکیل دهیم و از آنها بخواهیم برای بهبود وضعیت کمک کنند اگر این همراهی و همدلی در کارها به دور از شعار و احساس صورت گیرد، قطعا اتفاقات خوبی می افتد.

وی با بیان این که کارها با دستور و شعار درست نمی شود، گفت: برای این که راه حل های درستی را برای شرایط پیش آمده پیدا کنیم باید در هر زمینه ای که مشکل وجود دارد آسیب شناسی صورت گیرد و باتوجه به اقدامات راه کار برای برون رفت از مشکلات ارائه دهیم.

به اعتقاد من بجای این که به مردم بگوییم تحمل کنید باید در زمینه های مختلف از کارشناسان کمک بخواهیم و به نظرات شان واقعا توجه کنیم تا برای خروج از این بن بست و مشکلاتی که در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای کشور درست شده است، راهی پیدا کنیم.

کاشفی با اشاره به این که وظیفه دولت این است که از افراد متخصص، کارشناس و آشنا به امور استفاده کند، گفت: در تمام دنیا و کشورهای توسعه یافته بحث حکمرانی خوب و درست مطرح است؛حکمرانی خوب هم از کجا آغاز می شود؟ از آنجا که به جای این که از افراد وابسته به گروه و دسته های جناحی و سیاسی استفاده کنیم و بخواهیم منافع گروه و جریانی را پیش ببریم از انسان های با دانش و تجربه و دارای بینش مناسب استفاده کنیم، چرا که نگاه گروهی و جناحی رافع مشکلات نخواهد بود و باید مشکلات را با با نگاه منافع ملی به دور از این که فرد از چه نحله فکری ،قومتی، دینی و مذهبی برخوردار است استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امروز مشاهده می کنیم در کارها و امور حضور زنان ، قومیت ها ، اقوام کمرنگ است یا حضور ندارند، در صورتی در این اقشار، افراد توانمندی داریم چرا نباید استفاده شود تا انسجام ملی به وجود بیاید انسجام ملی با عمل و اجرا به وجود می آید نه با شعار و حرف، بنابراین اگر می خواهیم تکرار مشکلات نکنیم برای حل و رفع مشکلات باید راه حل داشته باشیم راه هم این است از کارشناسان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شما امروز بحث تورم و گرانی را مشاهده کنید؟ امروز جایگاه و منزلت یک ایرانی را در خارج از مرزها مشاهده کنید؛ باید همه این مشکلات حل شود و تا به آن عزت و جایگاهی که مردم ایران باید داشته باشند برسیم.

دولت هم آمده است این کار را انجام دهد و باید خودش را برای برون رفت از این وضعیت تجهیز کند تا مردم باید بتوانند از آرامش ، امنیت و ثبات اقتصادی به صورت نسبی برخوردار باشند و این تنگناها نجات و خلاصی پیدا کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: در ابتدا گمان کردند اگر همه چیز یکدست شود همه چیز گل و بلبل خواهد شد اما بعدها مشاهده کردند این گونه هم نیست زیرا هنگامی مسائل را از حالت کارشناسی و آن توانمندی خارج کنیم حتما روز به روز وضعیت بدتری پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس برای این که نشان دهند مشکلات و معضلات را مشاهده می کنند و برای این که نخواهند در مسائل به وجود آمده، سهیم شوند در مواردی صحبت هایی مانند استیضاح را مطرح می کنند.

بیشتر بخوانید: بیانیه پایانی کنگره حزب اتحاد ملت : کنار اکثریت جامعه می مانیم / تا سر حد توان از حقوق ملت و منافع ملی دفاع می کنیم " هشدار دبیرکل حزب اتحاد ملت به رییسی درباره پیامدهای اجتماعی و اقتصادی سه بحران ورزشی " این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: نگاه به مسائل باید بر اساس منافع ملی و مردم باشد نه این که امروز یک شخصی استیضاح شود و فرد دیگری بیاید، بلکه افرادی باید بر سرکار قرار گیرند که علاوه بر داشتن دانش و تجریه پاک دست باشند.

وی ادامه داد: درست است که رأی اعتماد و استیضاح حق نمایندگان مجلس است اما در زمان رأی اعتماد و داشتن نظارت باید با نگاه منافع ملی به مسائل نگاه کنند تا روز به روز به مشکلات اضافه نشود.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: هنگامی که نمایندگان بحث استیضاح وزرای دولت را مطرح می کنند در واقع می خواهند این پیام را بدهند که نارضایتی های مردم را دیده و شنیده اند و می خواهند به مردم بگویند ما هم می بنیم همه چیز خوب نیست و مشکلات را متوجه هستیم .

ضمن این که خود مجلس در این زمینه باید پاسخگو باشد اگر امروز مسائلی مطرح است خودتان زمانی نامه برای حضور رییس جمهور امضا کرده اید حالا باید جواب بدهید .

وی یادآور شد: بودجه ای که برای سال آینده پیشنهاد کرده اند کسری دارد و سوالی که پیش می آید این کسری را چگونه جبران کنند؟ طبیعتا مشکلات اضافه تر هم خواهد شد و باید هم مجلس و هم دولت در این زمینه نسبت به مردم پاسخگو باشند و بگویند چرا نتواستند این مسائل را حل کنند.

کاشفی گفت:کسانی که امروز بر سرکار هستند زمانی دیگران را نقد می کردند و اتفاقا با این شعار به روی کار آمدن که وضع را بهتر می کنند؛ بازهم تاکید می کنم هر دولت و مجلسی که به روی کار می آید با از تجربیات گذشته استفاده کند تا بهتر کار کند نه این که بیاید از قبل هم اقدامات و عملش نادرست تر باشد.

219
کلید واژه ها: کنیم - مردم - مشکلات - مشکل - تحمل - توصیه - مسئولان - امروز - کارشناسان - دیگر - تحریم ها - معضلات - حاکمیت - بن بست - شرایط - دیگری - مختلف - سیاسی - یکدست - مسائل - تحریم - بررسی - وظیفه - کشور - تصور - بیان - بلبل - چاره - حسین - برون

آخرین اخبار سرویس:
رژیم صهیونیستی افول و نابودی وعده داده شده امامین انقلاب را می بیند

انتشار شماره جدید فصلنامه «اخلاق» با رویکرد اخلاق و روان شناسی

اولین فیلم از هنگام ریزش متروپل

وزیر علوم: حرکت و تحول حوزه های علمیه از حالت سنتی به حالت سیستمی، می تواند از نقاط قوت آنها باشد

وجود بیش از 2 هزار یادمان دفاع مقدس در کشور/ مزار شهدای گمنام ثبت ملی می شود

کشف نزدیک 30 تن روغن احتکار شده در ایذه

رژیم صهیونیستی افول وعده داده شده امامین انقلاب را می بیند

نخستین یادواره شهدای ارتش غرب مشهد برگزار شد

توزیع 5100 بسته معیشتی در کردستان آغاز شد

محدودیت استقرار متقاضیان مسکن ملی در ایوانکی برداشته شد

برنامه های فرهنگی فردوس در شورای فرهنگ عمومی تصویب شود

واکنش سخنگوی سازمان ملل درباره ترور شهید حسن صیاد خدایی

تولید علم باید در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی باشد

تارتار: می توانستیم در نیمه اول کار نساجی را تمام کنیم

3 محکوم به قصاص در زندان مرکزی مشهد از مرگ نجات یافتند

واکنش کوبا به ترور سردار «حسن صیاد خدایی»

تست شخصیت / پنهان ترین کابوس خود در عشق را بشناسید

بی بی سی: منچستر یونایتد یک آشغاله!

نمایشگاه «حضور صد ساله خورشید» در قم برپا می شود

راهبرد ایستادگی و مقاومت مهم ترین مولفه در تمدن سازی گام دوم انقلاب

واکنش سخنگوی سازمان ملل به ترور شهید صیاد خدایی

حرفهای تازه حسن روحانی در جمع اعضای دولت اش

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر معرفی شد

بررسی آخرین وضعیت حادثه متروپل در جلسه امشب وزیر کشور/ سازه متروپل تخریب می شود

وزارت کشور در زیر تیغ مجلس

تأکید باقری بر اقدام عملی برای کمک به استقرار صلح و ثبات در افغانستان و یمن

تنها راه برون رفت از مشکلات شهرها مدیریت جهادی است/ضرورت پرهیز از نگاه تبعیض آمیز

مهلت دو هفته ای مجلس به وزارت نفت برای اجرای قانون قیر تهاتری

ماموریت مخبر به هیات 3 نفره

حمید وکیلی مراسم یادواره شهدای دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع)

خروج 70 هزار کیسه آرد خبازی از چرخه تولید نان در خراسان جنوبی

توزیع بسته های کمک معیشت خانواده های کم برخوردار در شهرستان هیرمند

افتتاح طرح آبرسانی به 63 روستای دارای تنش آبی کرمان در شهربابک

بررسی مشکلات 132نفر از مراجعان در دیدار مردمی مسئولان قضایی تهران

انتقاد از مخالفت دولت با افزایش مستمری ها به اندازه ی مصوبات شورایعالی کار/ «10 درصد» را از کجا آورده اید؟

افراد باهوش چه ویژگی هایی دارند؟ امتحان کن ببین خودت با هوشی

بررسی ظرفیت ها و توانمندی های طبس در خدمت به زائران حضرت رضا(ع)

وزارت «پول نفت» تشکیل دهید

کارگاه آموزش سوادرسانه ای برای کارشناسان اداره کل اوقاف آذربایجان شرقی برگزار می شود

همایش ملی جلوه های جهادی در مدیریت شهری در تبریز

ولایتمداری، درس مهم شهدا برای مدیریت جهادی است/مدیران نباید سیاهی لشکر دور خود جمع کنند

وداع با خادم رسانه ای حرم مطهر رضوی

خاطرات روحانی جانباز از مجاهدت های رزمندگان اسلام

برش نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام در تبریز

بررسی تقویت و توسعه توانمندی های طبس در خدمت به زائران حضرت رضا(ع)

آلودگی هوا کتابخانه مجلس را تعطیل کرد

فراکسیون اکثریت برای معرفی نامزد های هیات رییسه به توافق نرسید

لزوم توجه ویژه به تولید دانش بنیان باتوجه به بیانات رهبر انقلاب/ فعال بودن بیش از هزار شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی

نمایندگان مجلس فردا با رهبری دیدار می کنند

تولیت آستان قدس رضوی به طبس سفر می کند

لحظات غرورآفرین اعلام آزادسازی خرمشهر

نواخته شدن زنگ مقاومت و ایثار در مدارس آذربایجان شرقی

گل دوم استقلال به مس (فیلم) / نتیجه نهایی: 2 بر صفر به نفع آبی ها

برگزاری همایش خرمشهرها در پیش است در مشهد

دیدار معاون وزیر صمت با نماینده ولی فقیه در گیلان

برگزاری ششمین انتخابات سراسری شورای هیئات مذهبی کشور

فرایند دریافت کارت شرکت در آزمون تشریحی جذب عمومی تصدی منصب قضاء قوه قضاییه سال 1400 آغاز شد

صحبت های فردی که در فضای مجازی به مرحوم حسین عبدالباقی شبیه شده بود

استاندار سمنان: مردم ایران هر روز را «سوم خرداد» بدانند

کتاب «ما هم جنگیدیم» در البرز رونمایی شد

4 هزار فرزند مسئولان در آمریکا، اروپا و کانادا زندگی می کنند/جبلی: دستور و خواهش از گوشه و کنار بود که فقط در حد دو سه ساعت به آبادان بپردازیم/لاریجانی: دوستی با خاتمی و موسوی را تمام کردم/صنعت خودروسازی ایران، توجه هندی ها راجلب کرد

معرفی رییس جدید جهاد دانشگاهی

واکنش علیرضا شیری به قرار گرفتن نام او در بین غیر روانشناسان بدون مجوز

سردار راستی: قدرت برتر جمهوری اسلامی در منطقه، دشمن را به شکست کشانده است

تفاهم نامه برق رسانی به هفت هزار هکتار از اراضی پرورش میگو امضاشد

ویدئو | لحظه فرو ریختن متروپل آبادان از نمای نزدیک

هدیه عمانی ها به رییس جمهور ایران + عکس

آبادانی ها معترض شدند | هنوز مردم زیرآورهستند! + ویدئو

نمایندگان با رهبری دیدار می کنند

100 مدرسه جدید در البرز با مشارکت خیرین ساخته می شود

تاکید بر تسریع امدادرسانی به حادثه متروپل

گرامیداشت سالروز آزاد سازی فتح خرمشهر در خراسان جنوبی

شرایط بین المللی و تهدیدهای جهانی رأیزنی مستمر و تعامل پیوسته را می طلبد

بابایی: دولت در پرداخت حقوق کارگران خلاف قانون عمل کرده است

زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری نظرآباد فراهم شود

موفقیت جهادگران لرستانی در کسب 7 کرسی کارگروه های تخصصی کشور

تولیدات حوزه دفاع مقدس صدا و سیمای استان یزد رونمایی شد

ماموریت هیاتی از سوی «مخبر» برای بررسی حادثه ریزش ساختمانی در آبادان

شهرداری ها برای پیشگیری از بحران های احتمالی اقدام کنند

پیام وزیر اطلاعات در پی ترور شهید صیاد خدایی

حضور ناتو و غرب در افغانستان راهبردی ترین درس تاریخی است

وضعیت آلودگی نفتی ساحل شهر سیراف بررسی شد

گرامیداشت سالروز آزاد سازی فتح خرمشهر در استان

جزییات دیدار علی باقری با دبیرکل وزارت خارجه ایتالیا

قدرتمندی درونی ملت ایران در مقابل تهاجم های فرهنگی غرب

نجابت: اعضای هیئت تحقیق و تفحّص از شهرداری آبادان و اروندکنار تعیین شدند

بزرگداشت شهدای دوره نهم دانشگاه افسری دانشگاه امام حسین (ع)

تصویر معروف آزادسازی خرمشهر روی سازه های تبلیغاتی پایتخت بازسازی شد

4‎ هزار فرزند مسئولان در آمریکا، اروپا و کانادا زندگی می کنند

نماز آدرسی کامل برای گُم نشدنِ انسان در جهان است

سردار سلامی: ایران لبریز از فرماندهان مقتدر و با ایمان است

برش نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام در تبریز

برش نفیس ترین فرش قرآنی جهان اسلام در تبریز

جزییات دیدار باقری و دبیرکل وزارت امور خارجه ایتالیا

ارائه وکالتنامه رسمی بلاعزل برای اثبات بیع کافی نیست

پاسخ سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به سوالات مردم

عظمت آزادی خرمشهر برای معرفی 8 سال دفاع مقدس به دنیا کافی است

علم الهدی: فرزندان خود را از ترس تنگدستی به قتل نرسانید

4‎ هزار فرزند مسئولان در آمریکا، اروپا و کانادا زندگی می کنند

ضرورت تأمین سرویس های استعلامی موردنیاز دستگاه های دولتی

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با حاکمیت یکدست ، مردود شد

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با حاکمیت یکدست ، مردود شد