موضوعات داغ: - افزايش حقوق - رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - كميسيون اقتصادي - تامين اجتماعي - بازنشستگان تامين اجتماعي - رييس كميسيون اقتصادي - كميسيون اقتصادي مجلس - افزايش حقوق بازنشستگان - رييس كميسيون - كيان آباد - سينما و اقتصاد - اقتدار قوه قضاييه - انديشه همكاري - پي پشت - لاگوس - مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا 2021 - ارز ترويحي - كيتكه - استاد تمام - مايه كوبي - مالكيت معنوي - فيلم ستاره بازي

مطالب مرتبط:
باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت
ارشادی: باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت
دولت به دنبال فعال کردن ظرفیت های استان گیلان است
برنامه دولت ایجاد ثبات در سال 1401 است / اعتماد مردم نسبت به حاکمیت عوض خواهد شود
ائتلاف الفتح: گفت وگوها با فراکسیون صدر و کُردها برای رفع انسداد سیاسی ادامه دارد
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 8 بهمن 1400 ساعت 20:072022-01-28سياسي

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با یکدست شدن حاکمیت ، مردود شد


کاشفی، گفت: به جای این که به مردم بگوییم تحمل کنید باید در زمینه های مختلف از کارشناسان کمک بخواهیم و به نظرات شان واقعا توجه کنیم تا برای خروج از این بن بست ، - راهی پیدا کنیم.

حسین کاشفی، درباره این که برخی از مسئولان کشور به جای این که به فکر راه حل برای برون رفت از مشکلات باشند دائم مردم را به تحمل شرایط توصیه می کنند، گفت:مسئولان وظیفه شان این است که معضلات و مشکلات را حل کنند؛حل هر مشکلی هم راه و روش خودش را دارد.

مردم ما جنگ ، تحریم ها و مسائل دیگر را که تحمل کردند.

حال به جای این که مشکلات را حل کنیم به مردم توصیه می کنیم مردم تحمل کنید! اتفاقا امروز باید بررسی کنیم راه دیگری وجود نداشت تا این همه مشکل برای مردم ایجاد نکنیم.

این با بیان این که امروز به جای این که مشکلات را حل کنیم ، توصیه می کنیم که مردم بیشتر مشکلات را تحمل کنند، اظهار داشت: بله، مردم چاره ای جز تحمل ندارند؛ اما در کنارش انتظار دارند دولتی که با شعار مردمی بر سرکار آمده است مسائل و مشکلات را حل کند.

وی با اشاره به اینکه عده ای به دنبال این بودند که دولت و مجلس را یکدست کنند تا مسائل را به گفته خودشان حل کنند، عنوان کرد: یکدست شدن بسیار خوب است، چرا که منجر به همراهی و انجسام می شود اما باید به مسئله هم نگاه کنیم مجلس چه برخوردی با دولت قبل داشت امروز چه برخوردی با دولت جدید دارد؟ چیزهای که آن زمان ممنوع بودند امروز به یک شکل دیگری با آن ها برخورد می کند.

نمی شود که سیاست یک بام و دو هوا را داشت؛ نمی شود در یک جایی شما بگویید مذاکره بد است کسی هم حق چنین کاری را ندارد بعداً در جایی دیگر اعلام کنید بالاخره باید مذاکره کرد تا بتوانیم را مسائل مان را با دنیا حل کنیم.

کاشفی تاکید کرد: طبیعی است که ما باید با دنیا مذاکره و مسائل مان را حل کنیم نباید به گونه ای رفتار کنیم که دنیا ما را به عنوان کسانی که به دنبال جنگ هستیم و به مسائل بین المللی و مفاهمه توجه نداریم بشناسد.

این که نمی شود ما را در همه زمینه مقابل مسائلی که همه دنیا تحت عنوان مسائل بین المللی عرفی می شناسد جبهه بگیریم.

توجه داشته باشید هنگامی که ما عضو سازمان ملل شده ایم طبیعتا باید به یکسری از موارد توجه کنیم.

نمی توانیم رو در روی کشورهای منطقه و سایر کشورها قرار بگیریم و بگوییم هرچی که ما می گوییم درست است و جز این نیست ، بلکه باید با نگاه منافع ملی مسائل را دنبال کنیم.

معتقدم به جای این که مردم را دعوت به تحمل شرایط کنیم باید با نگاه ملی مسائل را بررسی کنیم که چرا امروز کشور به اینجا رسیده است و چگونه این مشکلات را درست کرده ایم و چه برنامه های برای برون رفت از وضعیتی که در آن قرار داریم باید داشته باشیم و راه حل ها چیست.

وی خاطر نشان کرد: از گذشته در زمینه های مختلف همچون سیاست های داخلی و خارجی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی یکسری تجربیات وجود دارد که می توانیم استفاده کنیم و نباید بگوییم چون که متعلق به گذشته است نباید از آن استفاده کنیم، بلکه اعتقاد دارم از نکات مثبت آن ها باید استفاده و ادامه دهیم و آن نکانی هم که عملی و اجرایی نیست را کنار بگذاریم و نباید فقط به دنبال آزمون و خطا باشیم چرا که نمی شود بعداز 43 از انقلاب که گذشته است هر دولتی که بر سرکار می آید از ابتدا همه چیز را دوباره شروع کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: اگر بنا است کاری صورت گیرد باید باتوجه به شرایط روز جامعه آن را انجام دهیم و به اصطلاح نگاه مان را به روز کنیم.

مطلب دیگری که در این میان بسیار حائز اهمیت می باشد این است که نگاه ما در مسائل اقتصادی و حتی سیاسی با نگاه به توانمندی های داخلی کشورمان باشد ما باید از نخبگان و افرادی که متعلق به این کشور هستند استفاده کنیم، چرا که نیروهای انسانی مهم ترین سرمایه این کشور هستند.

باید از اساتید دانشگاه ها و اقتصادانان گرفته تا صنعتگران و نهادهای مدنی را باید دور هم جمع کنیم و اتاق های فکر تشکیل دهیم و از آنها بخواهیم برای بهبود وضعیت کمک کنند اگر این همراهی و همدلی در کارها به دور از شعار و احساس صورت گیرد، قطعا اتفاقات خوبی می افتد.

وی با بیان این که کارها با دستور و شعار درست نمی شود، گفت: برای این که راه حل های درستی را برای شرایط پیش آمده پیدا کنیم باید در هر زمینه ای که مشکل وجود دارد آسیب شناسی صورت گیرد و باتوجه به اقدامات راه کار برای برون رفت از مشکلات ارائه دهیم.

به اعتقاد من بجای این که به مردم بگوییم تحمل کنید باید در زمینه های مختلف از کارشناسان کمک بخواهیم و به نظرات شان واقعا توجه کنیم تا برای خروج از این بن بست و مشکلاتی که در زمینه های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی برای کشور درست شده است، راهی پیدا کنیم.

کاشفی با اشاره به این که وظیفه دولت این است که از افراد متخصص، کارشناس و آشنا به امور استفاده کند، گفت: در تمام دنیا و کشورهای توسعه یافته بحث حکمرانی خوب و درست مطرح است؛حکمرانی خوب هم از کجا آغاز می شود؟ از آنجا که به جای این که از افراد وابسته به گروه و دسته های جناحی و سیاسی استفاده کنیم و بخواهیم منافع گروه و جریانی را پیش ببریم از انسان های با دانش و تجربه و دارای بینش مناسب استفاده کنیم، چرا که نگاه گروهی و جناحی رافع مشکلات نخواهد بود و باید مشکلات را با با نگاه منافع ملی به دور از این که فرد از چه نحله فکری ،قومتی، دینی و مذهبی برخوردار است استفاده کنیم.

وی ادامه داد: امروز مشاهده می کنیم در کارها و امور حضور زنان ، قومیت ها ، اقوام کمرنگ است یا حضور ندارند، در صورتی در این اقشار، افراد توانمندی داریم چرا نباید استفاده شود تا انسجام ملی به وجود بیاید انسجام ملی با عمل و اجرا به وجود می آید نه با شعار و حرف، بنابراین اگر می خواهیم تکرار مشکلات نکنیم برای حل و رفع مشکلات باید راه حل داشته باشیم راه هم این است از کارشناسان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: شما امروز بحث تورم و گرانی را مشاهده کنید؟ امروز جایگاه و منزلت یک ایرانی را در خارج از مرزها مشاهده کنید؛ باید همه این مشکلات حل شود و تا به آن عزت و جایگاهی که مردم ایران باید داشته باشند برسیم.

دولت هم آمده است این کار را انجام دهد و باید خودش را برای برون رفت از این وضعیت تجهیز کند تا مردم باید بتوانند از آرامش ، امنیت و ثبات اقتصادی به صورت نسبی برخوردار باشند و این تنگناها نجات و خلاصی پیدا کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: در ابتدا گمان کردند اگر همه چیز یکدست شود همه چیز گل و بلبل خواهد شد اما بعدها مشاهده کردند این گونه هم نیست زیرا هنگامی مسائل را از حالت کارشناسی و آن توانمندی خارج کنیم حتما روز به روز وضعیت بدتری پیدا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس برای این که نشان دهند مشکلات و معضلات را مشاهده می کنند و برای این که نخواهند در مسائل به وجود آمده، سهیم شوند در مواردی صحبت هایی مانند استیضاح را مطرح می کنند.

بیشتر بخوانید: بیانیه پایانی کنگره حزب اتحاد ملت : کنار اکثریت جامعه می مانیم / تا سر حد توان از حقوق ملت و منافع ملی دفاع می کنیم " هشدار دبیرکل حزب اتحاد ملت به رییسی درباره پیامدهای اجتماعی و اقتصادی سه بحران ورزشی " این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: نگاه به مسائل باید بر اساس منافع ملی و مردم باشد نه این که امروز یک شخصی استیضاح شود و فرد دیگری بیاید، بلکه افرادی باید بر سرکار قرار گیرند که علاوه بر داشتن دانش و تجریه پاک دست باشند.

وی ادامه داد: درست است که رأی اعتماد و استیضاح حق نمایندگان مجلس است اما در زمان رأی اعتماد و داشتن نظارت باید با نگاه منافع ملی به مسائل نگاه کنند تا روز به روز به مشکلات اضافه نشود.

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: هنگامی که نمایندگان بحث استیضاح وزرای دولت را مطرح می کنند در واقع می خواهند این پیام را بدهند که نارضایتی های مردم را دیده و شنیده اند و می خواهند به مردم بگویند ما هم می بنیم همه چیز خوب نیست و مشکلات را متوجه هستیم .

ضمن این که خود مجلس در این زمینه باید پاسخگو باشد اگر امروز مسائلی مطرح است خودتان زمانی نامه برای حضور رییس جمهور امضا کرده اید حالا باید جواب بدهید .

وی یادآور شد: بودجه ای که برای سال آینده پیشنهاد کرده اند کسری دارد و سوالی که پیش می آید این کسری را چگونه جبران کنند؟ طبیعتا مشکلات اضافه تر هم خواهد شد و باید هم مجلس و هم دولت در این زمینه نسبت به مردم پاسخگو باشند و بگویند چرا نتواستند این مسائل را حل کنند.

کاشفی گفت:کسانی که امروز بر سرکار هستند زمانی دیگران را نقد می کردند و اتفاقا با این شعار به روی کار آمدن که وضع را بهتر می کنند؛ بازهم تاکید می کنم هر دولت و مجلسی که به روی کار می آید با از تجربیات گذشته استفاده کند تا بهتر کار کند نه این که بیاید از قبل هم اقدامات و عملش نادرست تر باشد.

219
کلید واژه ها: کنیم - مردم - مشکلات - مشکل - تحمل - توصیه - مسئولان - امروز - کارشناسان - دیگر - تحریم ها - معضلات - حاکمیت - بن بست - شرایط - دیگری - مختلف - سیاسی - یکدست - مسائل - تحریم - بررسی - وظیفه - کشور - تصور - بیان - بلبل - حسین - برون - خروج

آخرین اخبار سرویس:
دوچرخه سواران کرمانشاهی از قم تا حرم رضوی رکاب می زنند

فراخوان شناسایی داستان موفقیت 100 کسب ‎و کار برجسته ایرانی در معتبرترین کتاب بازاریابی و کسب‏وکار جهان

استخدام انباردار و کمک انباردار در شرکت ISS در تهران

امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و سازمان مدیریت بحران کشور

دعوت به همکاری نماینده علمی با بیمه در شرکت فارمد سلامت سینا در مشهد

انجمن نویسندگان کودک و نوجوان به مردم آبادان تسلیت گفت

استخدام برنامه نویس ASP.Net بصورت تمام وقت در شرکت مهندسین نیکا رایان پویا

انفجار متروپل منتفی شد

علوم شناختی و خطر رشد کاریکاتوری جامعه در رسانه ها

چرا رتبه بندی معلمان همچنان اجرایی نشده است؟

تخصیص اعتبارات وزارت ارشاد برای نوسازی و تجهیز فضاهای فرهنگی

استخدام حسابدار خانم و آقا مسلط به سپیدار در تهران

13 شهرستان در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

آغاز مرمت کاروانسرای شاه عباسی میامی

زمان آغاز پروازهای حج تمتع 1401 مشخص شد

بیمه حوادث برکت همه خانه های روستایی یزد

دستگیری عامل کلاهبرداری گسترده تحت عناوین نظامی و امنیتی در دماوند

فلور نظری یک شبه دختر 20 ساله شد!/ عکس

یادواره 26 شهید عملیات بیت المقدس مامونیه

حوزه های برتر مخابرات منطقه اصفهان معرفی شدند

حضور فرزندان مسئولین در چین و روسیه اشکالی ندارد/ 4 هزار نفر از فرزندان مسئولین در خارج از کشور حضور دارند

فال حافظ امروز 7 خرداد| نیت کنید+ تفسیر

نباید به بهانه کارهای اجتماعی درس و بحث را تعطیل کرد | با خدا رفیق باشیم

چرا دادستان آبادان بازداشت نشده است؟

آوار برداری متروپل وارد مرحله جدید شد/جست و جوی مفقودین تا سه روز آینده به پایان می رسد

راغب برای مردم آبادان خواند

استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ در شرکت حیات پوشش اکسیژن پاک در تهران

استخدام کمک انباردار در گروه کارخانجات پارت سازان در خراسان رضوی

متن طرح ساماندهی اجاره بهای املاک | از 3برابر شدن جریمه ها تا الزام به ارسال قرارداد

دولت باید با مبارزه قاطعانه با قاچاق کالا، آن را ریشه کن کند

برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه دوازدهم شهر رشت در 40 حوزه امتحانی

گرامیداشت سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر/ اجرای گروهی سرود سلام فرمانده توسط فرزندان کارکنان گروه سایپا

سکانس هایی از فیلم وکیل اول

تصمیم های اصولی برای نگهداری از مدرسه تاریخی حلبیان اصفهان اتخاذ شود

153 هکتار از زمین های «نداجا» به مردم کنارک واگذار شد

رییس کل دادگستری استان ایلام به مشکلات حقوقی 67 نفر از مراجعان در دیدار مردمی رسیدگی کرد

افشاگری جنجالی کتایون ریاحی از آزار جنسی | سعید پور صمیمی چکار کرده؟ | استوری امروز کتایون ریاحی + تصاویر

جدول بودجه محرومیت زدایی در راستای تسهیل نظارت بر تخصیص اعتبارات تنظیم می شود

بخش خصوصی هم بدون ایراد نیست

پاساژ دراکولا و آلومینیوم همچنان ناایمن هستند

نشان یونسکو به عبدالمجید ارفعی اهدا شد

استخدام حسابدار آشنا به نرم افزار راهکارن و همکاران در یک شرکت پیمانکاری

استخدام تعمیرکار پرینتر و ماشین های اداری با بیمه و کمیسیون در تهران

استخدام شرکت آسان سرویس

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه و پاداش

استخدام کارشناس بازرگانی مسلط به زبان انگلیسی در مجموعه اپال ماشین

متن طرح ساماندهی اجاره بهای املاک | از جریمه سه برابری عدم ثبت معاملات تا لزوم ارسال قرارداد به اداره مالیات

استخدام نیروی کار فنی برای کارگاه طلاسازی در اصفهان

استخدام کارمند اداری، فروش، مهندس شیمی یا مکانیک در یک شرکت

استخدام مسئول دفتر در شرکت میراث تجارت ایرانیان در تهران

اجتماع عظیم «من دختر حاج قاسم هستم»برگزار می شود

استخدام نگهبان در شرکت مارلیک سان در قزوین

استخدام رییس شعبه با حقوق ثابت، پورسانت، پاداش در ارس پر بنیس در هرمزگان

استخدام نگهبان و مسئول بهداشت حرفه ای در شرکت مارلیک سان در قزوین

استخدام کارمند اداری با سابقه برای یک شرکت در تهران

مهلت 10 روزه دادستان شهرستان تاکستان به شرکت های پیش فروش خودرو

شعبه دوم سازمان قضایی نیروهای مسلح در استان فارس ایجاد شود

چرا اقتصاد چین جهانی شده است؟

سفر به دنیای حسن کچل با تبلت خاموش

آغاز عملیات حج تمتع از 22 خردادماه

اجرای سرود «سلام فرمانده» در مناطق حاشیه ای کرمانشاه + فیلم

پروازهای حج تمتع امسال از کی آغاز می شود؟

نامه رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: افزایش حقوق بازنشستگان زودتر مصوب شود

کمیته امداد فیروزکوه پیشرو در جذب و اعطای تسهیلات اشتغالزایی

آخرین وضعیت تدوین آیین نامه اجرایی مجلس درباره رتبه بندی معلمان

«ولنگاری اطلاع رسانی» مدیریت بحران در کشور را پرهزینه کرده است

قوه قضاییه بار دیگر به شهروندان هشدار داد

تحول در حوزه اطلاع رسانی کمیسیون مسئولیت اجتماعی و حاکمیت شرکتی اتاق بازرگانی ایران با همکاری تریبون

بازداشت عامل کلاهبرداری گسترده با عناوین نظامی و امنیتی

ایران ترور سردار «حسن صیاد خدایی» را چگونه تلافی می کند؟

استخدام منشی در یک شرکت معتبر داروسازی در البرز

اهدای 153 هکتار از اراضی نیروی دریایی ارتش به مردم کُنارک

عشقه رنگ و استایل آبی داری؟ اول بشناسش بعد برو تو نخ مانتو شلوار و یه تیپ ناااب بساز

ترامپ: کاخ سفید را پس می گیریم

دیدار اعضای شورای اسلامی کار مخابرات زنجان با نمایندگان مجلس

عباس عبدی: شبهه ها درباره عبدالباقی به طور مستقیم مربوط به بی اعتباری نهاد رسانه های رسمی است

دعوت آستان قدس رضوی از تولیت های عراق برای حضور در مراسم میلاد امام رضا (ع)

ببینید | قتل میترا استاد پس زمینه سیاسی امنیتی دارد | گودرزی: اگر پرونده قتل نجفی معمولی است چرا با او مانند قاتل معمولی برخورد نمی کنید؟  

نایب رییس کمسیون اقتصادی مجلس: جلوگیری از افزایش قیمت نان، دارو و بنزین خط قرمز مجلس است

دوچرخه سواران کرمانشاهی از قم تا حرم رضوی رکاب می زنند.

عملیات انفجار ساختمان متروپل آبادان منتفی شد

قبل از صدور پروانه ساخت متروپل کلید خورده بود

پشت پرده پخش سرود سلام فرمانده در پنج شنبه همزمان با عزای عمومی آبادان | / دهه نودی ها امتحان داشتند

رییس جمهور ایران فرا رسیدن سالگرد استقلال جمهوری آذربایجان را تبریک گفت

اهتمام نسبت به معرفی سیره شهدا از مصادیق مهم جهاد تبیین است

امیرعبداللهیان: خانواده دستگاه دیپلماسی هم داغدار حادثه ناگوار در آبادان است

الزام حمایت مجلس از بخش معدن

مدیریت شهری پشتیبان شرکت های دانش بنیان است

چون دهه نودی ها امتحان داشتند «سلام فرمانده» را شب شهادت امام صادق (ع) برگزار کردیم!

استخدام کارشناس متالورژی با حداقل مدرک فوق دیپلم در گروه فلز

استخدام مهندس شیمی یا مکانیک برای یک شرکتی در تهران

استخدام گرافیست مسلط به نرم افزارهای ادیت عکس و وکتور در شرکت آرا طرح آرتمن

تویسرکانی: «جهاد تبیین» باید مستمر و همیشگی باشد/ رسالت جریان انقلابی و نخبگان بسیار سنگین است

استخدام مهندس مکانیک در شرکت توکاطرح صفاهان در اصفهان

دادگستری خوزستان: 13 نفر در خصوص حادثه متروپل آبادان بازداشت شده اند

نکات مهم برای داشتن استایل مونوکوروم در آقایان

استخدام نیروی خانم و آقا با مدرک کارشناسی IT برای شرکت معتبر تولیدی در تهران

عامل کلاهبرداری با عناوین نظامی و امنیتی بازداشت شد

افغانستانی های ساکن مشهد شناسه دار خواهند شد

مدیریت فرهنگی لازمه اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت/ یادداشت حسن بنیانیان

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با یکدست شدن حاکمیت ، مردود شد

فعال سیاسی : تصور گل و بلبل شدن همه چیز با یکدست شدن حاکمیت ، مردود شد