موضوعات داغ: - مهران غفوريان - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق بازنشستگان - هواداران پرسپوليس - ايالت كاليفرنيا - فيلم هاي ايراني - آزادراه تهران-شمال - دختر مهران غفوريان - افزايش حقوق - روابط عمومي - رحيم ليالي - فروش مسكن مهر - خبرگزارس فارس - فوتبال سنگال - فرمانده انتظامي گلپايگان - اخلالگران اقتصادي - آل طيب - ازبكستان و روسيه - ايالت شيكاگو - 60 هزار نفر - شاهزاده چارلز - كميسون ملي يونسكو - آگي بند بست

مطالب مرتبط:
اعتراض جمعی از دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب قم به برگزاری حضوری امتحانات
دانشگاه آزاد اسلامی آماده تعامل با آموزش و پرورش است
پیگیری تخلف اجباری کردن آموزش حضوری در شاهین شهر
نقش نظام آموزش عالی و دانشگاه ها در تربیت اسلامی بسیار مهم است
فیلم | حضور طلاب در مدارس آموزش و پرورش واجب است
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 7 بهمن 1400 ساعت 12:572022-01-27دانش

دانشگاه ها در یک قدمی ازسرگیری آموزش های حضوری/ تمهیدات لازم برای حضور دانشجویان فراهم می شود


نیمسال دوم دانشگاه‎ ها در حالی آغاز می شود که دانشجویان خود را برای حضور در مراکز آموزشی آماده می کنند.

- "؛ پس از تأکید رییس جمهوری برای بازگشت آموزش های حضوری، وزیر کشور به عنوان فرمانده عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با صدور ابلاغیه ای خطاب به وزیران علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آموزش و پرورش و رییس دانشگاه آزاد اسلامی بازگشایی کلاس های درس دانشگاه ها و مدارس را ابلاغ می کند.

احمد وحیدی وزیر کشور با تأکید بر این امر که در موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه های کشور نسبت به سلامت دانش آموزان و دانشجویان حساسیت زیادی داریم؛ می گوید: تلاش می کنیم با تقویت روند واکسیناسیون و همچنین رعایت اصول بهداشتی نظیر استفاده از ماسک ضمن حفظ سلامت دانش آموزان و دانشجویان، فرایند تحصیل و آموزش هم شکل گیرد.

بر اساس این اعلام رسمی؛ وزارتخانه های علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی برای حضوری شدن کلاس های دانشجویان خود را آماده می کنند.

محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم با بیان اینکه مدارس و دانشگاه ها مراکز اصلی علمی و تحقیقاتی کشور هستند؛ می گوید: ادامه تعطیلی مراکز علمی به آینده علمی کشور آسیب می زند و برای همین بایستی مقدمات بازگشایی مدارس با دستورالعمل های بهداشتی فراهم شود.

محمدرضا آهنچیان، مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این زمینه تأکید می کند: بخشنامه وزارت کشور لازم الاجرا است چون مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا را دارد و دانشجویان موظف به انجام آن هستند.

آهنچیان ادامه می دهد: در مورد جامعه دانشجویی نیز تأکید شده بود دانشجویان مکلف به واکسیناسیون هستند و در غیر این صورت باید تا زمانی که واکسینه نشده اند، آزمایش منفی کرونای خود را هر 15 روز یک بار به دانشگاه تحویل دهند تا وقتی واکسینه شده و کارت واکسن خود را به دانشگاه ارائه دهند.

وی بیان می کند: در این بخشنامه تأکید شده واکسیناسیون برای جامعه دانشگاهی الزامی است، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ها موظف به واکسیناسیون هستند.

هاشم داداش پور رییس سازمان امور دانشجویان نیز با اشاره به موافقت ستاد ملی کرونا با بازگشایی دانشگاه ها، می گوید: دانشگاه ها برای ازسرگیری آموزش حضوری خود را آماده کنند.

وی تأکید می کند: با موافقت ستاد ملی کرونا و تأکید رییس جمهور اولویت ما، ازسرگیری کامل دانشگاه ها از اول نیمسال دوم تحصیلی و بهمن ماه است و در همین مسیر آماده دریافت پیشنهادهای معاونان دانشجویی هستیم.

بر این اساس قرار است در روزهای 14 و 15 بهمن ماه معاونان دانشجویی دانشگاه های گردهم آیند تا درباره جزییات ازسرگیری آموزش حضوری تصمیم گیری شود.

بیشتر بخوانید: حضوری شدن دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی نیز در مسیر حضوری شدن قرار گرفته اند.

حمیدرضا اشراقی مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت درباره تصمیم دانشگاه ها برای حضوری شدن عنوان می کند: تصمیم بر این است که همچنان مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا با رویکرد حداکثری به آموزش حضوری پیگیری شود.

وی اظهار می کند: برای نیمسال دوم سال تحصیلی 1401 - 1400 نیز مقرر شده است اولویت اصلی با آموزش حضوری باشد اما دانشگاه ها با توجه به شرایط برخی دروس که امکان ادامه آن به صورت مجازی وجود دارد را برای گروهی از ورودی ها به صورت مجازی ارائه کنند.

در واقع شیوه تلفیقی و ترکیبی مجازی و حضوری با توجه به شرایط پیگیری می شود.

اشراقی درباره وضعیت ظرفیت خوابگاه های علوم پزشکی در زمان نیمسال دوم سال تحصیلی 1401 - 1400 و شروع آموزش حضوری دانشگاه ها با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، می گوید: شرایط پروتکل های بهداشتی خوابگاه ها تغییر نکرده است و همه دانشگاه ها می توانند از ظرفیت کامل خود برای اسکان دانشجویان استفاده کنند.

وی در پاسخ به کمبودهای احتمالی ظرفیت خوابگاهی برای همه دانشجویان خوابگاهی می گوید: مقرر شده است مدیران دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی تدابیر لازم را برای ترم جدید به کار بگیرند و در صورت کمبود یا خوابگاه های جدید اجاره کنند و یا از امکانات بومی استفاده کنند و شرایط را برای اجاره خوابگاه توسط دانشجویان فراهم کنند.

حضوری شدن کلاس های دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ابلاغیه وزیر کشور برای حضوری شدن آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی، مسئولان این دانشگاه نیز در حال تدارک آموزش حضوری هستند.

در این زمینه دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی آموزش مجازی را نسخه دائمی نمی داند و معتقد است که دانشگاه سه ساحت تربیت و رشد شامل تربیت تخصصی، اجتماعی و مهارتی دارد و در بهترین شرایط تنها می توان رشد تخصصی را در آموزش مجازی فراهم کرد.

بی شک مهارت های تعاملی و اجتماعی، مهارتی و اشتغال محور در آموزش مجازی رخ نمی دهد، بنابراین اصرار دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری کلاس ها توجه به هر سه بعد تربیتی دانشگاه است.

به عقیده وی، آموزش برای دانشگاه آزاد اسلامی موضوع اصلی است آنچه برای دانشگاه آزاد اسلامی اهمیت دارد، یادگیری عمیق دانشجویان است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از دانشجویان انتظار دارد که کیفیت آموزش را مطالبه کنند، چراکه دانشجویان از کم فروشی آموزش بیزارند.

دانشجویان حاضر نیستند که کیفیت کلاس ها، قربانی برخی راحت طلبی ها شود و اجازه نمی دهند آموزش امروز که امیدآفرین فرداست، قربانی برخی راحت طلبی ها شود.

واحدهای درسی کارورزی دانشجویان علوم پزشکی و واحدهای مربوط به کارگاه و آزمایشگاه دانشجویان باید به صورت حضوری برگزار شود و پذیرفته نیست که هیچ یک از واحدها رفتار دیگری در این خصوص داشته باشند.

بنابراین تأکید رییس دانشگاه آزاد اسلامی بر این است که با کاهش آمار ابتلا به کرونا کلاس ها حضوری شود.

وی آموزش حضوری را باعث ارتقای اعتبار مدرک این دانشگاه می داند.

بر این اساس معاونت های علوم انسانی و هنر و علوم پایه، مهندسی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی در دستورالعملی مشترک بر آموزش حضوری تأکید می کنند.

محمدکاظم کاوه پیشقدم، قائم مقام معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این باره به خبرنگار آنا می گوید: به دستور رییس جمهور و رییس دانشگاه آزاد اسلامی کلاس ها در نیمسال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار می شوند مگر اینکه دستورالعمل های بهداشتی و قرمز بودن شهرها این اجازه را ندهد.

البته بنا بر شرایط استانی درصد محدودی از کلاس ها این امکان را پیدا کرده اند که به صورت مجازی برگزار شود.

قائم مقام معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص اعلام کرد که بر این اساس عمده کلاس ها در حوزه علوم انسانی حضوری خواهد بود و اساتید و دانشجویان مانند رویه های گذشته در کلاس ها حضور خواهند یافت.

کلاس های رشته های علوم پایه، مهندسی و کشاورزی در دانشگاه آزاد اسلامی نیز به صورت حضوری برگزار می شود.

البته برخی از واحدهای دانشگاهی که با تأمین فضا یا مشکلات دیگر مواجه هستند می توانند تعداد محدودی از کلاس ها را به صورت مجازی برگزار کنند.

با این حال به نظر می رسد که تقریبا همه دانشگاه های کشور به سمت حضوری شدن آموزش ها پیش می روند چراکه به اذعان بسیاری از مسئولان ادامه آموزش مجازی به وجهه علمی کشور آسیب می زند و نمی تواند اهداف تعیین شده علمی را برآورده سازد.

انتهای پیام/4040/
کلید واژه ها: دانش - دانشجویان - دانشگاه - سلامت دانش آموزان - آموزش - دانشگاه ها - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - ستاد ملی مقابله با کرونا - دانش آموزان - دانشگاه آزاد اسلامی - درمان و آموزش پزشکی - وزیر کشور - حضور - بازگشایی - رییس دانشگاه آزاد - دانشگاه های کشور - مقابله با کرونا - استفاده از ماسک - بازگشایی مدارس - کشور - آموزش و پرورش - وزیر - درمان و آموزش - مراکز آموزشی - رییس دانشگاه - دانشگاه آزاد - تمهیدات لازم - کلاس های درس - واکسیناسیون - آموزش پزشکی

آخرین اخبار سرویس:
افزایش 15 درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

آفتاب با این روش هرگز غروب نخواهد کرد

تیلور سوییفت خواننده پاپ مدرک دکترا گرفت

نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی و رویداد ملی عصر امید

ویدیو/ لوس شدن بامزه مهران غفوریان برای دخترش!

ویدیو/ لوس شدن بامزه مهران غفوریان برای دخترش!

خانواده ها تمایلی به فرزندآوری ندارند

خانواده ها تمایلی به فرزندآوری ندارند

دوازدهمین دوره مراسم دانش آموختگی پردیس دانشگاه صنعتی شریف

افزایش 3 برابری پایه سنوات اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

برگزاری شب فرهنگی و فرزانگی در کیش

امضا تفاهم نامه همکاری معاونت علمی و دانشگاه علمی کاربردی/ارتقا مهارت ها برای راه اندازی کسب و کارهای صنایع خلاق

طهرانچی: حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با دولتی برابر شد

واردارت خودرو آزاد شود

موزه تاریخ علوم دانشگاه محقق اردبیلی برای ششمین بار پیاپی موزه برتر کشور شد

تصاویر/ دیدار اعضای هیئت امنای جامعه المصطفی با تولیت آستان قدس رضوی

طرح دستیار فناوری در دانشگاه علمی کاربردی اجرا می شود

استخدام کارشناس اخذ پذیرش در موسسه اعزام دانشجو صباپلن در تهران

استخدام مشاور امور ثبت نام درموسسه مهاجرتی و اعزام دانشجوی صبا پلن در تهران

گشایش نمایشگاه دواخانه در دانشگاه فردوسی مشهد

برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 منتشر شد

برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 منتشر شد

افزایش 15 درصدی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد

حرکت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت اشتغال دانشجویان/ افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با رشد پایه و ملحقات آن به صورت پلکانی از 57 تا 21 درصد

مرکز ناباروری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان آماده ارائه خدمات به زوج های استان

جزییات افزایش حقوق کارمندان دانشگاه آزاد در 1401

رویداد ملی عصر امید طلیعه حرکت دانشگاه آزاد است

ظرفیت بالقوه دانشگاه آزاد اسلامی در حل مسائل استان یزد

هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات برگزار می شود

پورحسن: مسابقات دانشجویان خارجی به میزبانی واحد تهران مرکزی برگزار می شود

امضای تفاهم نامه صندوق پژوهش با جهاد کشاورزی

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان یک سرود فاخر/ «سلام فرمانده» یک گمشده هویتی بود

آسیب های فضای مجازی با مدیریت اصولی به حداقل برسد

بی رغبتی به رشته های علوم پایه نگران کننده است

هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات برگزار می شود

افزایش حقوق و اصلاح پایه سنوات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

افزایش حقوق و اصلاح پایه سنوات اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد دارای بزرگترین زیرساخت های حوزه نوآوری در منطقه غرب آسیاست

حمایت از نخبگان دانشگاه آزاد در راستای مهارت افزایی

خانواده و جامعه بانشاط نتیجه ازدواج سالم است

نشست خبری چهلمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی

تفاهمنامه همکاری بین سازمان فنی حرفه ای با دانشگاه قرآن و حدیث

افتخارآفرینی تیم دانشگاه آزاد ملایر در مرحله کشوری کرسی های آزاداندیشی

طهرانچی: افزایش 3 برابری پایه سنوات اعضای هیأت علمی

دومین فراخوان پذیرش مرکز نوآوری تخصصی علوم مهندسی دانشگاه شیراز منتشر شد

هفتمین دوره مسابقات چالش های فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می شود

نشست آزاد اندیشی دانشجویی با عنوان «پشت پرده دخالت» در تبریز برگزار می شود

نهمین همایش بین المللی علوم شناختی برگزار شد

مهلت ثبت نام انتقال و مهمانی دانشجویان علوم پزشکی امشب به اتمام می رسد

پذیرش دو پژوهشگر پسا­دکتری جدید در دانشگاه سمنان

حرکت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت اشتغال دانشجویان/ حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی 15 تا 57 درصد افزایش یافت

دانشجویان نخبه دانشگاه آزاد شناسایی و حمایت می شوند

گام هایی در حوزه علم و فناوری در دهه پیش رو

کمپ ترک اعتیاد خاوران

استخدام نقشه کش صنعتی با بیمه، بیمه تکمیلی در شرکت آبسال در تهران

دانشگاه آزاد بزرگترین زیر ساخت علم و فناوری در غرب آسیا

برگزاری حضوری آزمون های دانشگاه علمی کاربردی خوزستان

فرایند ارزیابی شرکت های دانش بنیان ارتقا می یابد

تقدیر از خالقان و دوستداران سرود «سلام فرمانده»

حال و هوای واحدهای دانشگاهی در 40سالگی دانشگاه آزاد اسلامی

بهبود تصویربرداری پزشکی با نرم افزار طراحی شده توسط محققان کشور

نقش دانشگاه آزاد اسلامی در شتاب توسعه علمی کشور

فعالیت درس دفاع مقدس دانشگاه آزاد کرمانشاه با هزار و 300 دانشجو

ساخت شهرک برای اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

50 هزار مترمربع از بهترین ساختمان های دانشگاه آزاد در اختیار دانش بنیان ها

حقوق هیات علمی دانشگاه آزاد با دولتی برابر شد

هرمشکل در کشور بذر توسعه کسب وکار جذاب است / 50 هزار مترمربع از بهترین ساختمان های دانشگاه آزاد در اختیار دانش بنیان ها

افزایش حقوق کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد از ماه جاری

شناسایی و حمایت نخبگان یکی از برنامه های اولویت دار دانشگاه آزاد

استخدام کارشناس تحقیق و توسعه با بیمه، پاداش در یک مجموعه تولیدی در اصفهان

معرفی طرح های برتر بهداشت مواد غذایی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد بزرگترین زیر ساخت علم و فناوری در غرب آسیا

حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد با دولتی برابر شد/ 3 برابر شدن حق پایه ای سنوات هیات علمی آزاد

فرصت ثبت نام درس «آشنایی با طب ایرانی و مکمل» 10 خرداد پایان می یابد

همکاری سازمان اداری و استخدامی جهت اشتغال آفرینی نخبگان

فعالیت بیش از 10 هزار انجمن علمی دانشجویی در دانشگاه های کشور

حرکت دانشگاه آزاد اسلامی به سمت اشتغال دانشجویان/ تبدیل مقاله های غیرهدفمند به پژوهش های حل مسأله و کاربردی

تولید و اشتغالی که بر پایه پژوهش باشد دوام بیشتری دارد

اعلام جزییات برگزاری جشنواره حرکت

همکاری سازمان امور استخدامی با معاونت علمی برای تحول اشتغال دانش آموختگان

افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

تعامل بین رشته ای میان محققان علوم شناختی درحال توسعه

فرایند ارزیابی شرکت های دانش بنیان ارتقا می یابد

طول مدت اقامت دانشجویان خارجی افزایش یافت

قرار گرفتن 50 هزار هکتار از ساختمان های دانشگاه آزاد در اختیار دانش بنیان ها

جشنواره حرکت رویدادی اثرگذار برای دانشگاهیان و نسل آینده کشور است

نشست خبری رویداد ملی عصر امید در چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی

نشست خبری رویداد ملی عصر امید در چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی

به دنبال ایجاد دانشگاه های اجتماعی در ایران هستیم

خط ویژه سازمان امور استخدامی برای جذب نخبگان در دستگاه ها

پیمان جبلی سخنران مراسم سوم خرداد دانشگاه شریف

بیش از نصف زوج های بوشهری 5 سال بعد از ازدواج بچه دار می شوند

بورسیه 1500 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در صنعت

انتخاب دانشگاه آزاد نطنز به عنوان مرکز توسعه گردشگری

برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان مشکل خوابگاه داریم

علی اکبری: دانشجویان نخبه دانشگاه آزاد اسلامی شناسایی و حمایت می شوند

بازدید بطحایی از شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد آباده

استخدام پرسشگر میدانی با بیمه در شرکت EMRC در البرز

استخدام پرسشگر میدانی با بیمه در شرکت EMRC در تهران

استخدام پرسشگر میدانی در شرکت EMRC در تهران و البرز

دانشگاه ها در یک قدمی ازسرگیری آموزش های حضوری/ تمهیدات لازم برای حضور دانشجویان فراهم می شود

دانشگاه ها در یک قدمی ازسرگیری آموزش های حضوری/ تمهیدات لازم برای حضور دانشجویان فراهم می شود