مطالب مرتبط:
دوره توان افزایی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی
اعضای هیئت علمی بازوان اصلی چرخش های تحول آفرین دانشگاه آزاد اسلامی هستند/ باید در جهت مرجعیت آفرینی، تمدن سازی و الهام بخشی حرکت کنیم
نخستین دوره نشست ملی «کوثر هدایت» در مشهد برگزار شد
معرفی دانشجویان ماهر و جوانان مخترع به مرکز رشد واحدهای فناور/ سند تحول و تعالی دانشگاه با 8 تفاهم نامه اجرایی شد
تبدیل وضعیت دکتر معلم ها به هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 22:322022-01-26دانش

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی


مراسم اختتامیه نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه ورزش خبرگزاری آنا" از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم اختتامیه نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی امروز در استان مازندران برگزار شد.

دوره توان افزایی بدو خدمت اساتید برای نخستین بار در دانشگاه آزاد اسلامی به همت مرکز جذب و امور هیئت علمی از روز جمعه اول بهمن ماه آغاز و تا امروز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ادامه داشت.

مراسم افتتاحیه نخستین دوره توان افزایی بدواستخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رییس دانشگاه، عباس اشرفی رییس مرکز جذب و امور هیئت علمی، حسین کرمانیان رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و اساتید در اردوگاه فرهنگی رفاهی سازمان سما برگزار شد.

رنجبر: وظیفه اصلی اساتید تربیت و شاگردپروری در راستای اخلاق است بیژن رنجبر قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم افتتاحیه این دوره با اشاره به سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اساتید عالی ترین رکن دانشگاه هستند و سند تحول و تعالی چراغ راه آموزش و پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

وظیفه اصلی اساتید تربیت و شاگرد پروری در راستای اخلاق است.

وی با بیان اینکه دوره توان افزایی بدواستخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای نخستین بار در این دانشگاه اجرا می شود، اظهار کرد: قطعاً با حضور اساتید نتیجه این دوره تأثیرگذار خواهد بود، چرا که در مرحله نخست، اساتید جوان با نگاه به آینده می توانند از دیدگاه های استادان با تجربه بهره مند شوند و این آشنایی می تواند به شیوه و نحوه تدریس کمک کند.

مباحثی که برای این دوره در نظر گرفته شده، بسیار مؤثر است.

قائم مقام رییس دانشگاه آزاد اسلامی اجتماعی بودن این دانشگاه را مزیت اصلی نظام آموزش کشور دانست و افزود: نخستین دانشگاهی که براساس سند تحول اسلامی با تأثیر ارزش های دینی در تولید علم نقش آفرینی کرد، دانشگاه آزاد اسلامی بود.

یکی از موضوعات مهم که در نقش ارزش ها در توسعه فناوری باید به آن توجه کرد، غایت گرایی در تولید فناوری و نوآوری است.

رنجبر خاطرنشان کرد: اساتید جوان دانشگاه با رعایت اصول اخلاقی در فرایند تحقیق و پژوهش، انگیزه، نحوه و نتیجه پژوهش تأثیرگذار هستند.

در این دوره کارگروه تخصصی علوم انسانی و هنر با حضور حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، کارگروه تخصصی فنی و مهندسی با حضور جواد علمایی معاون فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگروه عمومی فرهنگی با حضور دکتر اکبر اشرفی نماینده معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، کارگاه های آموزشی فنون تدریس با حضور دکتر نیرو، کارگاه مخاطب شناسی با حضور دکتر نوروزیان، کارگاه مهارت های ارتباطی با حضور دکتر خلخالی، کارگاه آشنایی با سامانه ها (پژوهشیار و آموزشیار) با حضور دکتر محمدعلی اکبری و دکتر مستقل و کارگاه انتقال تجربه با حضور خانم دکتر فراهانی و خانم دکتر سپهریان برگزار شد.

دکتر طهرانچی: قصد داریم به تدریج و با ارتقای کیفیت علمی، دانشگاه آزاد اسلامی را تا سطح معتبرترین دانشگاه جهان پیش ببریم همچنین کارگاه آموزشی دکتر طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان بررسی سیر تکوین آموزش عالی و سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی امروز برگزار شد و به مدت سه ساعت به طول انجامید.

دکتر طهرانچی در این کارگاه تخصصی به نگاه جامع دانشگاه و معلمی اشاره کرد و خطاب به اساتید، گفت: شما اساتید دانشگاه در امور اداری و مسائل پیش رو، با چرخ های مربعی شکل مواجه هستید که باید با نیروی محرکه خود آن را به حرکت درآورید و چرخ مربعی را به 8 وجهی و در نهایت به چرخ دایره ای تبدیل کنید.

وی ادامه داد: یأس و ناامیدی از رحمت الهی از بزرگترین گناهان کبیره است.

انسان ناامید نمی تواند به جوان امید دهد، بنابراین نشاط و امید و خوش رویی ویژگی اول یک معلم است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه نیازمند تولید دانش در عرصه تعلیم و تربیت هستیم، اظهار کرد: اگر با دقت به جایگاه استاد دانشگاه و تربیت کننده دانشجو و جوان توجه شود به راحتی قابل قبول است که استاد دانشگاه از جایگاه رفیع کم نظیری برخوردار باشد که این موضوع اقتضا می کند با دقت بیشتری حرکت کنید، اما نکته حائز اهمیت این است که باید توجه داشته باشیم که در زمینه پژوهش، دانشجوی مسئله محور و نظریه پرداز تربیت کنیم نه مقلد.

دکتر طهرانچی در کارگاه آموزشی دوره توان افزایی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به تشریح و توضیح مواردی از جمله دانشگاه اجتماعی، تولید علم و فناوری، الگوگیری از جریان خلقت، مسئله یابی، مسئله سازی، نهادینه کردن شکرگذاری در تربیت جوانان پرداخت و گفت: باید شکرگذاری را در جوانان نهادینه کنیم.

جوانان باید بدانند با چه نعمت های بی شماری در زندگی روبه رو هستند و قدردان آنان باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه باید یک محیط کاملاً تحقیقی باشد، اظهار کرد: قصد داریم به تدریج و نه دفعتاً و با ارتقای کیفیت علمی این دانشگاه را تا سطح بهترین و معتبرترین دانشگاه جهان پیش ببریم.

دکتر طهرانچی خطاب به اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه گفت: از سال 1398 که جمعیت دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به کمتر از یک میلیون دانشجو رسید، تا امروز هر سال 30 هزار دانشجوی جدید جذب دانشگاه شده اند.

یکی از دلایل این افزایش اقبال عمومی، شما اعضای هیئت علمی دانشگاه هستید.

ما در دانشگاه آزاد اسلامی یک اجتماع فرهنگی تربیتی از اعضای هیئت علمی که مولد است و تربیت می کند، تشکیل داده ایم.

در ادامه، دکتر محمد علی اکبری مشاور رییس دانشگاه و مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه توضیحاتی درخصوص برنامه علمی دانشگاه و همچنین سامانه پژوهشیار پرداخت و تأکید کرد که این سامانه زنده است و به صورت هفتگی بروز شده و امکانات مورد نیاز به آن اضافه می شود.

وی با بیان اینکه حدود 30 برنامه علمی در حوزه های مختلف علوم انسانی، فنی مهندسی، علوم پایه و.

تعریف شده و در اختیار دانشجویان و استادان قرار گرفته است، گفت: در آینده نزدیک سطح حمایت ها از برنامه های علمی دانشگاه بالاتر خواهد رفت، چون هم دانشگاه به آن نیاز دارد و هم صنعت و جامعه به آن اقبال نشان می دهد؛ بنابراین پیگیری و اجرای این برنامه ها در دانشگاه جدی تر نیز خواهد شد.

دکتر علی اکبری همچنین به سؤالات برخی از اعضای هیئت علمی حاضر در جلسه درخصوص مسائلی ازجمله تطابق و عدم تطابق پروپوزال ها با برنامه علمی دانشگاه، ثبت پروپوزال ها در ایرانداک، پایان نامه ها، شورای حوزه دانشی مستقر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، انعقاد تفاهم نامه و قرارداد با صنایع به منظور حمایت از رساله ها و پایان نامه ها و.

پاسخ گفت.

همچنین نظرات اعضای هیئت علمی شرکت کننده در این دوره، در قالب کلیپ در سالن به نمایش درآمد.

این دوره در راستای تحقق ارتقا و کارآمدی دوره های تحصیلی در سند تحول و تعالی مبنی بر برگزاری دوره های مستمر و توجیهی و ارزیابی استادان در جهت انطباق فکری و روشی با مبنای تربیتی توحیدی و شیوه های آموزش نوین تحول آفرین انجام شده است.

اساتید شرکت کننده در این دوره که به تازگی احکام آنها صادر شده، ضمن آشنایی با اسناد بالادستی به ویژه سند تحول و تعالی دانشگاه، ساختارها، آیین نامه ها و فرآیندهای مرتبط، آموزش های اولیه و عمومی مورد نیاز را در دو حوزه مهارت افزایی و معرفت افزایی به مدت 32 ساعت دریافت کردند.

همچنین مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت آثار آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی(ره)، با حضور دکتر طهرانچی برگزار شد.

لازم به ذکر است؛ نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور خانواده های اساتید شرکت کننده برگزار شد، با قرائت گروهیِ سوگندنامه توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر قانونی به همراه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رسید.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - استخدام اعضای هیئت علمی - دانشگاه آزاد - دانشگاه - اعضای هیئت علمی - هیئت علمی - اسلامی - نخستین - افزایی - آزاد - استخدام - مراسم اختتامیه - استان مازندران - برگزار - دکتر طهرانچی - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - طهرانچی - دوره - توان - علمی - هیئت - اختتامیه - حضور - رییس دانشگاه آزاد - مازندران - دکتر - محمدمهدی طهرانچی - مراسم - مراسم افتتاحیه - رییس دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
بررسی وضعیت پوشش دانشجویان در دانشگاه هاروارد/ سختگیرانه ترین قوانین مربوط به کدام دانشگاه است؟

بازدید رییس سازمان امور استخدامی از نمایشگاه محصولات دانش بنیان

اهمیت روز اهدای عضو در رادیو ایران

برترین مراکز مشاوره دانشگاهی معرفی شدند

زمان برگزاری کنکور ارشد پزشکی مشخص شد

آزادتاک، روایت هنری صاحبان آثار با استفاده از اجرای صحنه

مدیرعامل جدید صندوق ذخیره فرهنگیان معرفی شد

دست به دست هم علیه بهره وری

کنکور و آزمون| کنکور ارشد پزشکی 5 و 6 خرداد برگزار می شود/ اعلام جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

چهلمین دوره آزمون صلاحیت بالینی در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

ظرفیت بالقوه دانشگاه آزاد اسلامی یزد در حل مسائل استان

دانشگاه آزاد اسلامی گلستان آماده حضور در رویداد عصر امید با 55 گروه

برنامه زمانی مصاحبه کنکور دکتری 1401 منتشر شد/ ظرفیت 24 هزار نفری پذیرش در دکتری

جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

استخدام کارشناس بازاریابی و فروش دستگاه صنعتی با بیمه و پاداش در اصفهان

پویش اهدای خون در دانشگاه آزاد سیرجان

اعلام جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

تجلیل از 15 نفر موزه داران به همت گروه گردشگری واحد دانشگاه آزاد یزد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان اثر «سلام فرمانده»

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شد+ سوابق

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده شصتمین دوره جایزه بنیاد البرز

پیاده سازی سامانه اکتشاف و ردیابی چشمه ها و لکه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان و دوستداران اثر فاخر «سلام فرمانده»

دستور ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه ها در راستای قانون حمایت از خانواده

کادوی خاص همسر بهنوش بختیاری برای تولدش /عکس

استخدام دانشگاه علوم پزشکی کاشان (استخدام جدید)

طراحی سامانه اکتشاف چشمه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

9 شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شد

پرداخت بخشی از بدهی حق التدریس ها و پایگاه های علمی/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

زنجیره مدارس سمای گناباد تکمیل می شود

خلأهای عاطفی؛ جدی ترین چالش زندگی در خوابگاه ها/ اختلافات فرهنگی و اخلاقی منجر به افزایش تنش بین دانشجویان می شود

بخشی از بدهی حق التدریسها و پایگاههای علمی پرداخت شد/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

خانواده ها تمایلی به فرزندآوری ندارند

یکهزار و 802 داوطلب کهگیلویه ای در آزمون ارشد به رقابت پرداختند

روایت کار شبانه روزی استادی که اروپاییان را متعجب کرد/رویداد گام دوم آژیر معرفی دانش به صنعت است

اتفاق عجیبی که برای جهان می افتد

هدیه لاکچری همسر بازیگر معروف به مناسبت تولد 47 سالگی اش +عکس

فعالیت دانشجویان کارگاه عمومی و کارگاه اتومکانیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در رویداد گام دوم

برگزاری استارت آپ کسب و کار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

ایجاد رشته های مهارتی ویژه بانوان

طرح های مناطق آزاد اولویت بندی شوند

طرح ها اولویت بندی شوند

اتفاق عجیبی که برای جهان در حال رقم خوردن است | جدیدترین کشف ناسا به کمک هابل

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

راهیابی 90 اثر یزدی به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

سخنرانی سید حسن نصرالله آغاز شد

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

انتقاد از کم توجهی دولت ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد

رویکردهای جدید دنیا به نهاد خانواده، ازدواج و فرزندآوری

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

حرکات نمایشی یک زن در اوج آسمان ها

رقابت بیش از 530 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در سومین روز

آزمون کارشناسی ارشد 1401 از لنز دوربین

راهیابی 2 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامشهر به مسابقات ملی قرآن کریم

برگزاری همایش ملی زن مسلمان ایرانی در شهرری

خراسان رضوی در جمع سه استان برتر رویداد ملی گام دوم

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در خراسان رضوی

تعداد بستری های مبتلا به کرونا در گلستان 2رقمی شد

عکس عروسی بازیگر خانم لو رفت/ بازیگر مشهور در لباس عروس

تصویری از پژمان بازغی در کنار ماشین لاکچری و میلیاردی اش

انصاف نیوز نوشت/ دبیر انجمن تهران: «نباید توقعی از دانشگاه برای نقش آفرینی اجتماعی داشت!»

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در فارس

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

رویداد ملی گام دوم بستری برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها

بازدید دانشگاهیان دانشگاه آزاد استان مرکزی از یک شرکت تولیدی

تیلور سویفت دکتر شد؛ سخنانی مهم از خواننده مشهور

دیدار رییسی و هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس

سود 40 میلیاردی صنایع دفاعی از محصولی به نام حسگرهای فیبر نوری

برگزاری کنکور ارشد 1401 به خط پایان رسید / جزییات آماری داوطلبان در 6 گروه آزمایشی

طراحی و ساخت داخل پکر های منبسط شونده قابل بازیابی گذرنده از لوله مغزی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

کسب رتبه نخست مسابقات قرآنی توسط دانشجوی دانشگاه آزاد بندرگز

هر سرای دانشجویی یک مرکز فرهنگی

لزوم حمایت همه دستگاه های مسئول از جمله نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

تایید انتخاب 11 نفر از روسای دانشگاههای کشور از سوی شورایعالی اتقلاب فرهنگی

آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در دانشگاه امیرکبیر

مزیت ، نیاز و آینده نگری 3 رکن اساسی در آمایش و تصویب رشته

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

استفاده از اینترنت اشیاء برای طراحی سیستم هوشمند ضدسرقت

حضور 19 دانشجو در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

برگزاری نخستین همایش منطقه ای معماران فردا در مرکز آموزشی پسرانه سما خاتم

جذب و پذیرش هسته های فناور و استارت آپ ها از اهداف رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی است

ضرورت حمایت نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

پیوند دانشگاه آزاد اسلامی، مردم و کسب و کارها در رویداد ملی گام دوم

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

مدل حمایتی وزارت علوم از شرکت های دانش بنیان

افراد علاقه مند به فعالیت در سما بر اساس شایستگی انتخاب شوند

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

وزارت علوم در هفته ای که گذشت/ از برگزاری دوره های شبانه روزی برای آموزش استادان تا تاکید بر دانشگاه بدون دخانیات

طراحی سامانه هوش مصنوعی معمار

زمان اعلام نتایج کنکور دکتری و کارشناسی ارشد 1401 مشخص شد / تامین اعتبار شرط پرداخت معوقات اساتید حق التدریس

دبیر انجمن تهران: بافت دانشگاهی مهندسی شده است

تولید کمپوست بیولوژیک؛ عاری از بیماری ها و عناصر سنگین

برنامه میز گرد اقتصادی با حضور معاون اقتصادی استاندار یزد

همایش نشست یک روز با موزه داران و مجموعه داران در دانشگاه آزاد اسلامی یزد و برگزاری سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد

دانشگاه تربیت مدرس می تواند به قطب تربیت استاد و مدرس در کشور تبدیل شود

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی

نخستین دوره توان افزایی بدو استخدام اعضای هیئت علمی برگزار شد/ کارگاه تخصصی 3 ساعته تحول و تعالی دانشگاه با حضور دکتر طهرانچی