موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - طرح رتبه بندي - عليرضا بيرانوند - كاپيتان پرسپوليس - افزايش حقوق بازنشستگان - امام حسن مجتبي - طرح رتبه بندي معلمان - ميليون توماني - سوابق تحصيلي داوطلبان كنكور - فولاد زرند - هفته دوازدهم ليگ برتر فوتسال - دفترچه سلامت - شخصيت هاي ديني - عسگر آباد - سبد حمايتي - تحليلگر - سلفي با دموكراسي - فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو - سفر به كابل - بانك يو بي اس - ادلب سوريه

مطالب مرتبط:
هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی
آیین تکریم و معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کاشان
آماده توسعه همکاری های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم
افزایش 30 درصدی مراجعه به مراکز منتخب کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد
تجمع اعتراضی دستیاران دانشگاه علوم پزشکی ایران به عدم پرداخت کمک هزینه
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 17:322022-01-26دانش

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی


به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز چهارشنبه 6 بهمن ماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم .

- " مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت از هدف گذاری ساخت سالانه بین 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: در حال حاضر 34 هزار دانشجوی علوم پزشکی متأهل هستند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت (مفدا)، نشست مجمع دبیران شورا های صنفی دستیاران و دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه های علوم پزشکی کشور امروز چهارشنبه 6 بهمن ماه در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز به کار کرد.

حمیدرضا اشراقی مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، اظهار داشت: شما به عنوان قشر نخبه در کشور شناخته می شوید، قشری که در تمام مراحل دوران ارزشمند انقلاب اسلامی به خوبی درخشیدید و اگر در مقطعی از زمان کلمه ای تحت عنوان شهدای حرم باعث افتخار و سربلندی ما شد و در راس همه این عزیزان شهید سلیمانی عزیز این مفهوم را تبیین کرد، امروز مفهومی در ادبیات محاوره ما با عنوان شهدای مدافع سلامت به دنبال مجاهدت های شما ایجاد شده است.

وی افزود: به لطف خدا علی رغم که در همه سنوات، گروه پزشکی در حوزه های مختلف نظام بهداشت و درمان و سلامت فعالیت کرده اند و مرجع و محل رجوع عام جامعه بودند، در ایام کرونا و در این دو سال افرادی بودند که مرجعیت و بحث اعتلای نظام بهداشت و درمان را دنبال کردند و به عنوان شهدای مدافع سلامت درخشیدند که یادشان را همواره گرامی می داریم.

این مقام مسئول اظهار داشت: وقتی می شنویم در یک دانشگاه بیش از 18 هزار ساعت، دانشجویان ما در عرصه مبارزه با کرونا حضور به هم رساندند و دغدغه جهادی و خدمت به مردم را دنبال کردند؛ با قدرت و افتخار از بحث های دانشجویی حوزه فرهنگی دفاع می کنیم.

دانشجویان ما به عنوان قشر اثرگذار و پیشران در جامعه، همواره محل رجوع و اهتمام همه مسؤولان بوده اند.

اشراقی خطاب به اعضای شورا های صنفی یادآور شد: در حوزه فعالیت خود هیچ گاه نقش خود را علاوه بر موضوعاتی که از دانشجو خواسته می شود مانند آرمان گرایی، بصیرت هوشمندانه، تحلیل درست اوضاع جامعه، و.

فراموش نکنید و دغدغه های دانشجویان را در حوزه های مختلف دنبال کنید.

جنس دغدغه شما از نوعی است که با مسؤولان دانشگاهی و ستادی در تماس هستید و جنس فعالیت های شما از جنس آیین نامه ای و دستورالعمل های کاری است.

وی با بیان این که مسئولانی که به عنوان مدیر و کارشناس فعالیت می کنند نیز بسیاری از مواقع در پیچ و تاب بروکراسی اداری با مشکل مواجه می شوند، اظهار داشت: شما با انگیزه جوانی از همین مسیر برای رفع مشکلات دانشجویان تلاش می کنید.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به دنبال کردن موضوعات دانشجویی، گفت: دانشجویان صنفی و فعالان شورا های صنفی در تضمین تحرک و پویای هوشمندانه جامعه و دانشگاه نقش بسیار مهمی را بازی می کنند.

همیشه خواسته من از دانشجویان این بوده است که در کنار پی گیری های موضوعات صنفی، هیچ گاه نقش اثرگذار و ماندگار خود را به عنوان یک جریان دانشجویی و نمایندگان جریان دانشجویی فراموش نکنید و به موضوعات مبتلا به دانشجویان رزیدنتی و تحصیلات تکمیلی نگاه داشته باشید.

وی با اشاره به موضوع سلامت روان به عنوان یکی از دغدغه های مهم در حوزه دانشجویی، اظهار داشت: سلامت روان بر اثر برخی مؤلفه های بسیار اثرگذار در حوزه بهداشت، مخاطراتی را برای دانشجویان از جمله مؤلفه هایی مانند کشیک های طولانی، کمک هزینه به دنبال دارد.

اشراقی گفت: بر این اساس تاکید داریم تا در کنار برنامه ریزی های خود در روند فعالیت هایی که دارید، به برگزاری کارگاه های مشاوره اهتمام داشته باشند که هم اکنون کارگاه هایی از این دست در دانشگاه های علوم پزشکی ایران به همت شما در شورای صنفی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی در حال برگزاری است.

وی با اشاره به تلاش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت برای تامین شرایط رفاهی بهتر برای دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: در کنار بحث های فرهنگی، تلاش داریم تا حضور دانشجویان را در مجموعه تفریحی و رفاهی خزر آباد ساری پی گیری کنیم تا برای چند روز در آرامش در کنار خانواده باشید.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این که اگر پایه هایی را در جهت پی گیری جنس دغدغه های شما که جامعه چندین هزار نفری دانشجویان علوم پزشکی را در بر می گیرد ایجاد کنیم در مسیر رفع مشکلات دانشجویان موفق خواهیم بود، گفت: در این مسیر ما به شورا های صنفی به عنوان مشاور امین نگاه می کنیم.

وی افزود: این نکته را به صراحت به همه معاونت های فرهنگی و دانشجویی یادآور شده ایم که اگر مدیریت مشارکتی باشد و فعالان شورا های صنفی در این مدیریت مشارکت و جایگاه قابل احترامی داشته باشند، یقینا مدیریت ماندگار خواهد بود، زیرا دانشجوی مشکلات جامعه دانشگاهی را به خوبی حس می کنند.

اشراقی با بیان این که ما اعتقاد داریم که شورا های صنفی می توانند در مدیریت دانشگاه ها کمک کند، خاطرنشان کرد: در قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده چند تکلیف برای ما مشخص شده است از جمله کمک به تامین ودیعه مسکن 50 درصد از دانشجویان متاهل در سال 1401 ، استفاده از ظرفیت تامین خوابگاه های دانشجویی متأهلی با قانون 10 درصد تملک سرمایه بودجه دانشگاه و 10 درصد درآمد اختصاصی دانشگاه تا با استفاده از قانون جهش مسکن ملی که باید سالانه یک میلیون مسکن بسازد، 10 هزار مسکن به خوابگاه های متأهلی دانشجویی اختصاص یابد.

وی با بیان این که هدف گذاری ما ساخت سالانه بین شش تا 10 هزار خوابگاه متأهلی است تا عمده مشکلاتمان در حوزه خوابگاه های متأهلی رفع کنیم، یادآور شد: ما در حال حاضر بیش از 34 هزار دانشجوی متأهل داریم که حدود 5 هزار دانشجو از مقاطع Ph.

D و رزیدنتی هستند.

این مقام مسئول با بیان این که یکی از مهمترین برنامه های ما حمایت از تشکیل خانواده برای دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات تکمیلی است، گفت: شما یکی از بهترین زمان های زندگی خود را که غیرقابل تکرار است در دوران دانشجویی می گذرانید.

اگر در این دوران تشکیل خانواده دهید بسیار بهتر می توانید در زندگی حرکت و رفتار کنید.

این قانون به صورت بسیار ارزشمند به این موضوعات نگاه کرده است و بودجه مناسبی در سال 1401 به این قانون اختصاص داده شده است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت، گفت: در کنار همه موضوعاتی که می تواند دانشجوی ما به عنوان بصیرت و آگاهی، تعهد و دغدغه، مشاوره های امین و دلسوزانه به مدیرت دانشگاه، عملکرد فعالانه در خدمت رسانی به مردم و.

داشته باشد، به صورت ویژه شورا های صنفی ما می توانند در بحث امید بخشی به دانشجویان، ارتقای جایگاه نظام سلامت در جامعه، تحکیم بنیان خانواده ایرانی و اسلامی، رفع موانع نقش آفرینی ارزشمند دانشجو در فرآیند پروسه های اجتماعی، ترویج آموزه های اخلاقی و.

موفق عمل کنند.

وی در پایان خطاب به فعالان دانشجویی به خصوص فعالان صنفی، اظهار داشت: به عنوان یک جوان فعال و اجتماعی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را به عنوان یک راهبرد اساسی پیش روی مسؤولان و جوانان مطالعه کنیم، این مهم را از باب عظمت انقلاب، عظمت راهی که با این حجم از مشکلات طی کرده ایم به عنوان یک الگوی موفق مطالعه و کمک کنیم ایران اسلامی به چشم انداز خود که برای آینده این کشور ترسیم شده است با نقش آفرینی هر کدام از ما دست پیدا کند.


کلید واژه ها: دانشگاه های علوم پزشکی - علوم پزشکی - دانشگاه - معاونت فرهنگی و دانشجویی - سالن همایش های رازی - وزارت بهداشت - دانشجویی - پزشکی - دانشجویان دکتری - علوم - معاونت فرهنگی - دانشگاه علوم - دانشگاه علوم پزشکی ایران - دانشجویان - بهداشت - هدف گذاری - دانشگاه علوم پزشکی - چهارشنبه - دستیاران - خبرگزاری - وزارت - بهمن ماه - خوابگاه - مدیر کل - هزار - معاونت - فرهنگی - سالانه - دبیران - آغاز به کار

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس بازاریابی و فروش دستگاه صنعتی با بیمه و پاداش در اصفهان

پویش اهدای خون در دانشگاه آزاد سیرجان

اعلام جزییات مصاحبه علمی پذیرفته شدگان دکتری

تجلیل از 15 نفر موزه داران به همت گروه گردشگری واحد دانشگاه آزاد یزد

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان اثر «سلام فرمانده»

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شد+ سوابق

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده شصتمین دوره جایزه بنیاد البرز

پیاده سازی سامانه اکتشاف و ردیابی چشمه ها و لکه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان و دوستداران اثر فاخر «سلام فرمانده»

دستور ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه ها در راستای قانون حمایت از خانواده

کادوی خاص همسر بهنوش بختیاری برای تولدش /عکس

استخدام دانشگاه علوم پزشکی کاشان (استخدام جدید)

طراحی سامانه اکتشاف چشمه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

9 شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شد

پرداخت بخشی از بدهی حق التدریس ها و پایگاه های علمی/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

زنجیره مدارس سمای گناباد تکمیل می شود

خلأهای عاطفی؛ جدی ترین چالش زندگی در خوابگاه ها/ اختلافات فرهنگی و اخلاقی منجر به افزایش تنش بین دانشجویان می شود

بخشی از بدهی حق التدریسها و پایگاههای علمی پرداخت شد/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

خانواده ها تمایلی به فرزندآوری ندارند

یکهزار و 802 داوطلب کهگیلویه ای در آزمون ارشد به رقابت پرداختند

روایت کار شبانه روزی استادی که اروپاییان را متعجب کرد/رویداد گام دوم آژیر معرفی دانش به صنعت است

اتفاق عجیبی که برای جهان می افتد

هدیه لاکچری همسر بازیگر معروف به مناسبت تولد 47 سالگی اش +عکس

فعالیت دانشجویان کارگاه عمومی و کارگاه اتومکانیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در رویداد گام دوم

برگزاری استارت آپ کسب و کار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

ایجاد رشته های مهارتی ویژه بانوان

طرح های مناطق آزاد اولویت بندی شوند

طرح ها اولویت بندی شوند

اتفاق عجیبی که برای جهان در حال رقم خوردن است | جدیدترین کشف ناسا به کمک هابل

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

راهیابی 90 اثر یزدی به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

سخنرانی سید حسن نصرالله آغاز شد

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

انتقاد از کم توجهی دولت ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد

رویکردهای جدید دنیا به نهاد خانواده، ازدواج و فرزندآوری

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

حرکات نمایشی یک زن در اوج آسمان ها

رقابت بیش از 530 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در سومین روز

آزمون کارشناسی ارشد 1401 از لنز دوربین

راهیابی 2 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامشهر به مسابقات ملی قرآن کریم

برگزاری همایش ملی زن مسلمان ایرانی در شهرری

خراسان رضوی در جمع سه استان برتر رویداد ملی گام دوم

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در خراسان رضوی

تعداد بستری های مبتلا به کرونا در گلستان 2رقمی شد

عکس عروسی بازیگر خانم لو رفت/ بازیگر مشهور در لباس عروس

تصویری از پژمان بازغی در کنار ماشین لاکچری و میلیاردی اش

انصاف نیوز نوشت/ دبیر انجمن تهران: «نباید توقعی از دانشگاه برای نقش آفرینی اجتماعی داشت!»

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در فارس

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

رویداد ملی گام دوم بستری برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها

بازدید دانشگاهیان دانشگاه آزاد استان مرکزی از یک شرکت تولیدی

تیلور سویفت دکتر شد؛ سخنانی مهم از خواننده مشهور

دیدار رییسی و هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس

سود 40 میلیاردی صنایع دفاعی از محصولی به نام حسگرهای فیبر نوری

برگزاری کنکور ارشد 1401 به خط پایان رسید / جزییات آماری داوطلبان در 6 گروه آزمایشی

طراحی و ساخت داخل پکر های منبسط شونده قابل بازیابی گذرنده از لوله مغزی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

کسب رتبه نخست مسابقات قرآنی توسط دانشجوی دانشگاه آزاد بندرگز

هر سرای دانشجویی یک مرکز فرهنگی

لزوم حمایت همه دستگاه های مسئول از جمله نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

تایید انتخاب 11 نفر از روسای دانشگاههای کشور از سوی شورایعالی اتقلاب فرهنگی

آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در دانشگاه امیرکبیر

مزیت ، نیاز و آینده نگری 3 رکن اساسی در آمایش و تصویب رشته

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

استفاده از اینترنت اشیاء برای طراحی سیستم هوشمند ضدسرقت

حضور 19 دانشجو در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

برگزاری نخستین همایش منطقه ای معماران فردا در مرکز آموزشی پسرانه سما خاتم

جذب و پذیرش هسته های فناور و استارت آپ ها از اهداف رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی است

ضرورت حمایت نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

پیوند دانشگاه آزاد اسلامی، مردم و کسب و کارها در رویداد ملی گام دوم

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

مدل حمایتی وزارت علوم از شرکت های دانش بنیان

افراد علاقه مند به فعالیت در سما بر اساس شایستگی انتخاب شوند

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

وزارت علوم در هفته ای که گذشت/ از برگزاری دوره های شبانه روزی برای آموزش استادان تا تاکید بر دانشگاه بدون دخانیات

طراحی سامانه هوش مصنوعی معمار

زمان اعلام نتایج کنکور دکتری و کارشناسی ارشد 1401 مشخص شد / تامین اعتبار شرط پرداخت معوقات اساتید حق التدریس

دبیر انجمن تهران: بافت دانشگاهی مهندسی شده است

تولید کمپوست بیولوژیک؛ عاری از بیماری ها و عناصر سنگین

برنامه میز گرد اقتصادی با حضور معاون اقتصادی استاندار یزد

همایش نشست یک روز با موزه داران و مجموعه داران در دانشگاه آزاد اسلامی یزد و برگزاری سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد

دانشگاه تربیت مدرس می تواند به قطب تربیت استاد و مدرس در کشور تبدیل شود

آرایش غلیظ و استایل متفاوت سپیده خداوردی

رییسی: دانشگاه تربیت مدرس می تواند به قطب تربیت استاد و مدرس در کشور تبدیل شود

شاهد بمباران پیام های مختلف هستیم

رییسی: دستگاه ها و نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی جزء سه استان برتر کشور در رویداد ملی گام دوم / سهم هشت و نیم درصدی دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دستاورد های رویداد ملی گام دوم / اعزام 170 گروه پژوهشی، زیرساخت و صاحب ایده از استان به رویداد ملی گام دوم

مزیت محوری، نیاز محوری و آینده نگری منطقه ای سه رکن اساسی در آمایش رشته های استان است / کسب رتبه اول دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در نهمین جشنواره ملی فرهیختگان

آیا جامعه ایرانی به سمت تله جمعیتی می رود؟

حکم روسای 11 دانشگاه سراسری و دو موسسه پژوهشی تایید شد

حکم روسای 11 دانشگاه سراسری و دو موسسه پژوهشی تایید شد

رشد 40 درصدی اشتغال در پارک های علم و فناوری کشور

نشست رییس جمهور با اعضای هیئت امناء دانشگاه تربیت مدرس

نشست رییس جمهور با اعضای هیأت امناء دانشگاه تربیت مدرس

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی باید تبیین گر باشد/ رعایت اخلاق حرفه ای در روابط عمومی بسیار مهم است

گرنت فناوری به سامانه نان وصل می شود

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی

هدف گذاری ساخت سالانه 6 تا 10 هزار خوابگاه متأهلی در دانشگاه های علوم پزشکی