موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - حقوق بازنشستگان - افزايش حقوق - طرح رتبه بندي - عليرضا بيرانوند - كاپيتان پرسپوليس - افزايش حقوق بازنشستگان - امام حسن مجتبي - طرح رتبه بندي معلمان - ميليون توماني - سوابق تحصيلي داوطلبان كنكور - فولاد زرند - هفته دوازدهم ليگ برتر فوتسال - دفترچه سلامت - شخصيت هاي ديني - عسگر آباد - سبد حمايتي - تحليلگر - سلفي با دموكراسي - فدراسيون شنا، شيرجه و واترپلو - سفر به كابل - بانك يو بي اس - ادلب سوريه

مطالب مرتبط:
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود/ بعد سیاسی فرد مهم ترین شاخص انتخاب در هیات امنا
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود / هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد
آیین نامه هیئت های امنا دانشگاه ها بازنگری می شود
آیین نامه مدیریت دانشگاه ها بازنگری می شود
هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد/ هر مصوبه ای که بار مالی داشته باشد، هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 6 بهمن 1400 ساعت 15:572022-01-26دانش

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود


وزیر علوم با اشاره به ضرورت بازنگری کلیدی آیین نامه های دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد و مهم ترین شاخص آن بعد سیاسی فرد است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکترمحمد علی زلفی گل در جلسه 365 شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: پیشنهادهایی را به مرور در دستور کار این شورا برای بازبینی قرار خواهیم داد که یکی از مهم ترین این موارد آیین نامه مدیریت دانشگاه ها است.

آیین نامه مدیریت دانشگاه ها به دلیل قدیمی بودن و عدم هماهنگی با اتفاقات زمانه ناگزیر به بازنگری است.

به عنوان مثال در آیین نامه حاضر، بحث پارک های علم و فناوری و شیوه ارتباط آنها با دانشگاه ها و بحث های اجرایی آن واضح نیست.

روسای پارک های علم و فناوری با دانشگاه های وزارت علوم هیچ گونه ارتباطی ندارند و برعکس این موضوع هم صادق است و باید این ارتباط دو سویه شکل بگیرد.

وی اضافه کرد: هر کسی که در محیط دانشگاه با دانشجو سر وکار دارد، باید آگاهانه رفتار کند چون نحوه برخورد و تعامل آن در آموزش دانشجویان موثر است؛ بنابراین ضرورت دارد تا مباحث مختلف دانشگاه ها و مراکز آموزشی را بازنگری کنیم.

وزیر علوم به بازنگری کلیدی آیین نامه هیئت های امنا اشاره کرد و گفت: هیچ شاخصی برای انتخاب افراد در جایگاه هیئت امنایی دانشگاه ها وجود ندارد و مهم ترین شاخص آن بعد سیاسی فرد است.

ما در قبال آیندگان مسئولیم و باید شاخص برای اعضای هیئت امنای دانشگاه ها مشخص کنیم.

بنابراین سالها بعد افراد دیگری در جایگاه وزارت علوم قرار می گیرند و باید در این فرصت در راستای ساختار سازی و بهینه کردن و بالابردن استقلال دانشگاه ها قدم برداریم.

سوال اصلی این است که افراد عضو هیئت امنا باید چه شاخص حداقلی داشته باشند؟ و نیز وظیفه اعضای هیئت امنا چیست.

دکتر زلفی گل تصریح کرد: با جمع بندی مباحث این موضوعات را به موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم ارایه خواهیم داد تا مطالعات تطبیقی ملی و فراملی پشتوانه بروزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی قرار بگیرد و در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی به بحث و بررسی گذاشته می شود.

رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی با توجه به سخنان اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: بازنگری در وظایف هیئت امنا به نظر جای کار دارد.

درواقع هر مصوبه ای که بار مالی داشته باشد، هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند که این مورد جزو وظایف آن است.

آنچه مسلم است برنامه های راهبردی دانشگاه ها را هیئت امنای دانشگاه ها باید تصویب کند چون اصل برنامه دارای بار مالی است.

بر این اساس مقرر شد مطالعات تطبیقی ضمیمه بحث بازنگری آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی قرار گیرد و با پیگیری های مداوم، کارشناسی بهینه ای با رویکرد تحولی برای بازنگری آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی برای چهل ساله دوم انقلاب انجام شود.

وظایف هیأت امنا و شورای عمومی دانشگاهها به روشنی تعریف شود در بخش دیگر جلسه دکتر سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به دو مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه و آیین نامه ارتقا در زمینه راهبری دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: این دو مصوبه کلیدی است که برای تحقق هر نوع اتفاق فرهنگی، دینی و علمی در دانشگاه باید از این دو مکانیزم بهره برد.

بنابراین اهمیت این مسئله بسیار بالا است و نهایتا در این جلسه ها موضوعات نهایی سازی می شود تا در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران، هیئت امنا را یک رکن دانشگاه دانست و افزود: ما با در نظر گرفتن ارکان دانشگاه باید بدانیم چه وظیفه ای را برای هیئت امنا قائل هستیم و نیز چه وظیفه ای را برای شورای عمومی دانشگاه مد نظر داریم.

وی تصریح کرد: عملا شورای عمومی دانشگاه ها نقش و کارکرد لازم را ندارند اما فرض این است که شورای عمومی دانشگاه ها باید کارهای محتوایی در زمینه شرح وظایف هیئت امنا قائل شود.

درحقیقت این شورا باید ارکان دانشکاه را در نظر بگیرد تا همزمان مسئولیتی به ارکان مختلف دانشگاه ها محول نشود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر تعریف ارکان هیئت امنای دانشگاه ها تصریح کرد: به هرحال به روزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی یکی از کارهای مهم شورای عالی انقلاب فرهنگی است که الحمدالله دکتر زلفی گل به اهمیت موضوع توجه داشته اند.

تغییر ماموریت ها باید لحاظ شود حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و مراکز آموزشی بیان کرد: نکاتی که در جلسه مطرح شده چند موضوع را تقویت می کند؛ اول اینکه قانونی که مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1367 با توجه به فضای آموزش عالی آن زمان تصویب نموده است، با تنوع و گسترش امروز نیاز به بازنگری دارد.

وی افزود: آیا بازنگری جزیی باشد؟ به طوریکه فقط آیین نامه هیئت امنا را اصلاح کنیم و یا اینکه در جریان کلان تر با توجه به تحول شورای عالی انقلاب فرهنگی و تحول جریان علمی کشور، آن را لحاظ کنیم؟ درواقع در جریان کلان سیاست گذاری هدایت و نظارت آموزش عالی ممکن است نقش ها و سطح های دیگری تعریف شود؛ آیین نامه مدیریت دانشگاه ها ممکن است تغییراتی کند و شبیه این موضوعات شاید اتفاق بیفتد.

بنابراین بحث هیئت امنا به صورت جزیی و بدون نگاهِ اتصالش به سایر مقررات و آیین نامه ها، شاید کامل نباشد.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی افزود: براساس آیین نامه، هیئت امنا کاملا مالی و معاملاتی است و نیز شورای دانشگاه به مباحث داخلی دانشگاه می پردازد.

گاهی اوقات در یک دانشگاه سند راهبردی نوشته شده است؛ یعنی چند نفر سند 20 ساله یک دانشگاه را می نویسند بدون اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارتخانه و هیئت امنا بر روی آن نظارتی داشته باشند و در شورای دانشگاه ها به تصویب می رسانند که این امر بر مبنای این است که یک جای خالی وجود دارد.

آیا هیئت امنا باید این جای خالی را به عنوان حلقه هادی و ناظر دانشگاه پر کند، بنابراین تغییر ماموریت ها باید لحاظ شود.

باید نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها اصلاح شود در ادامه جلسه دکتر محمد علی کی نژاد رییس هیات عالی جذب گفت: هر سیاست و آیین نامه ای باید بعد از مدتی به روزرسانی شود.

از سال 1368 آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی سالها تغییر نکرده است؛ درحالیکه در این مدت کلی تجربه کسب کرده ایم و به کمبودها و اشکالات هیئت امنای دانشگاه ها واقف هستیم.

وی به نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها به عنوان یک شاخص اشاره کرد و افزود: باید نحوه ترکیب هیئت امنای دانشگاه ها اصلاح شود و نیز در هر استان یک هیئت امنا داشته باشیم.

به نظرم جایگاه هیئت امنا دانشگاه ها است و جایگاه هیئت امنا را برای سایر دستگاه ها مشخص کرد همچنین بحث ترکیب آن و تعداد هیئت امناها به صورتی تعیین شود تا رییس هیئت امنا -وزیر علوم - در جلسات آن بتواند شرکت کند.

در ادامه دکتر محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: دو هیئت امنا در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت دارند؛ یک هیئت امنا در دانشگاه و دیگری به عنوان هیئت امنای استانی عمل می کند که در هیئت امنای استانی دو نفر نماینده شورای عالی، چهار نفر نماینده دانشگاه آزاد و استاندار وجود دارد یعنی هیئت امناهای متفاوتی وجود دارد که بسیار متفاوت عمل کرده اند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: یک زمانی هیئت امنای دانشگاه ها را قوه عاقله دانشگاه ها می دانیم و رییس دانشگاه قوه مجریه است.

اما زمانی می گوییم هیئت امنای دانشگاه ها قوه نظارتی دانشگاه ها و قوه عاقله شورای دانشگاه ها است که این موارد را باید بحث و بررسی کنیم.

معتقدم یک نظام اجرایی در دانشگاه ها وجود دارد که از وزیر تا روسای دانشگاه ها و.

آغاز می شود و نیز یک شبکه نظارتی و تصمیم سازی داریم که از شورای انقلاب فرهنگی آغاز و تا هیئت امنای دانشگاه ها امتداد دارد؛ هیئت امنا را باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم کنیم.

بررسی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی حجت الاسلام و المسلمین روح الله شاطری دبیرشورای اسلامی شدن دانشگاهها با تاکید بر پرداختن به بحث احراز صلاحیت روسای دانشگاه ها و نیز اصلاح آیین نامه هیئت امنا در راستای بازنگری و ارتقاء آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها بیان کرد: با نگاهی کلان به مجموعه آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، این شورا پس از گذشت یک دهه از اصلاح قبلی آیین نامه جامع مدیریت، مورد توجه قرار داده است.

وی افزود: بحث آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی در جلسه قبل با تاکید کمیته مدیریت سند دانشگاه اسلامی به ریاست دکتر رنجبر سپرده شد که ایشان با تشکیل جلساتی به مباحث و جزییات موضوع آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی به خوبی پرداخته اند که در این جلسه گزارشی ارائه می دهند.

در ادامه این جلسه دکتر رنجبر رییس کمیته مدیریت سند دانشگاه اسلامی و دکتر سقزچی؛ دبیر کمیته تلفیق گزارشی را در زمینه اجرایی سازی به روزرسانی آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی با عناوینی چون مسائل کلیدی هیئت امنا، جایگاه و شان هیئت امنا، راهکار مباحث مطروحه و.

ارایه دادند و اعضا به بیان نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشگاه ها - دانشگاه - آیین نامه - پارک های علم و فناوری - شورای اسلامی شدن دانشگاه - علم و فناوری - بازنگری - آیین - نامه - اسلامی شدن دانشگاه ها - ارتباط - مهم ترین - فناوری - مدیریت - مراکز آموزشی - شورای اسلامی - وزارت علوم - وزیر علوم - دستور کار - شاخص - پارک - شورا - هیئت - علوم - بازبینی - هماهنگی - آموزشی - انتخاب - اسلامی - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان اثر «سلام فرمانده»

مدیر عامل صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شد+ سوابق

دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزیده شصتمین دوره جایزه بنیاد البرز

پیاده سازی سامانه اکتشاف و ردیابی چشمه ها و لکه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

تقدیر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از خالقان و دوستداران اثر فاخر «سلام فرمانده»

دستور ویژه صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه ها در راستای قانون حمایت از خانواده

کادوی خاص همسر بهنوش بختیاری برای تولدش /عکس

استخدام دانشگاه علوم پزشکی کاشان (استخدام جدید)

طراحی سامانه اکتشاف چشمه های نفتی با استفاده از تصاویر ماهواره ای

9 شهرستان کرمان در وضعیت آبی کرونایی قرار گرفتند

نتایج اولیه دعوت به مصاحبه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اعلام شد

پرداخت بخشی از بدهی حق التدریس ها و پایگاه های علمی/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

زنجیره مدارس سمای گناباد تکمیل می شود

خلأهای عاطفی؛ جدی ترین چالش زندگی در خوابگاه ها/ اختلافات فرهنگی و اخلاقی منجر به افزایش تنش بین دانشجویان می شود

بخشی از بدهی حق التدریسها و پایگاههای علمی پرداخت شد/ بلاتکلیفی در نحوه اجرای همسان سازی حقوق اساتید

خانواده ها تمایلی به فرزندآوری ندارند

یکهزار و 802 داوطلب کهگیلویه ای در آزمون ارشد به رقابت پرداختند

روایت کار شبانه روزی استادی که اروپاییان را متعجب کرد/رویداد گام دوم آژیر معرفی دانش به صنعت است

اتفاق عجیبی که برای جهان می افتد

هدیه لاکچری همسر بازیگر معروف به مناسبت تولد 47 سالگی اش +عکس

فعالیت دانشجویان کارگاه عمومی و کارگاه اتومکانیک دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در رویداد گام دوم

برگزاری استارت آپ کسب و کار دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

ایجاد رشته های مهارتی ویژه بانوان

طرح های مناطق آزاد اولویت بندی شوند

طرح ها اولویت بندی شوند

اتفاق عجیبی که برای جهان در حال رقم خوردن است | جدیدترین کشف ناسا به کمک هابل

درگذشت استاد پیشکسوت دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

راهیابی 90 اثر یزدی به رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی

سخنرانی سید حسن نصرالله آغاز شد

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

انتقاد از کم توجهی دولت ها به ظرفیت علمی و اجرایی دانشگاه آزاد

رویکردهای جدید دنیا به نهاد خانواده، ازدواج و فرزندآوری

جزییات حمایت های معاونت علمی از طرح های تحقیقاتی حوزه علوم شناختی

حرکات نمایشی یک زن در اوج آسمان ها

رقابت بیش از 530 داوطلب آزمون کارشناسی ارشد در سومین روز

آزمون کارشناسی ارشد 1401 از لنز دوربین

راهیابی 2 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامشهر به مسابقات ملی قرآن کریم

برگزاری همایش ملی زن مسلمان ایرانی در شهرری

خراسان رضوی در جمع سه استان برتر رویداد ملی گام دوم

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در خراسان رضوی

تعداد بستری های مبتلا به کرونا در گلستان 2رقمی شد

عکس عروسی بازیگر خانم لو رفت/ بازیگر مشهور در لباس عروس

تصویری از پژمان بازغی در کنار ماشین لاکچری و میلیاردی اش

انصاف نیوز نوشت/ دبیر انجمن تهران: «نباید توقعی از دانشگاه برای نقش آفرینی اجتماعی داشت!»

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در فارس

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

رویداد ملی گام دوم بستری برای سرمایه گذاری در استارت آپ ها

بازدید دانشگاهیان دانشگاه آزاد استان مرکزی از یک شرکت تولیدی

تیلور سویفت دکتر شد؛ سخنانی مهم از خواننده مشهور

دیدار رییسی و هیات امنای دانشگاه تربیت مدرس

سود 40 میلیاردی صنایع دفاعی از محصولی به نام حسگرهای فیبر نوری

برگزاری کنکور ارشد 1401 به خط پایان رسید / جزییات آماری داوطلبان در 6 گروه آزمایشی

طراحی و ساخت داخل پکر های منبسط شونده قابل بازیابی گذرنده از لوله مغزی

بورس بین الملل در مناطق آزاد تاسیس می​ شود

کسب رتبه نخست مسابقات قرآنی توسط دانشجوی دانشگاه آزاد بندرگز

هر سرای دانشجویی یک مرکز فرهنگی

لزوم حمایت همه دستگاه های مسئول از جمله نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

تایید انتخاب 11 نفر از روسای دانشگاههای کشور از سوی شورایعالی اتقلاب فرهنگی

آزمون کارشناسی ارشد سال 1401 در دانشگاه امیرکبیر

مزیت ، نیاز و آینده نگری 3 رکن اساسی در آمایش و تصویب رشته

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

استفاده از اینترنت اشیاء برای طراحی سیستم هوشمند ضدسرقت

حضور 19 دانشجو در آزمون صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی یزد

برگزاری نخستین همایش منطقه ای معماران فردا در مرکز آموزشی پسرانه سما خاتم

جذب و پذیرش هسته های فناور و استارت آپ ها از اهداف رویداد گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی است

ضرورت حمایت نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها

دستگاه ها و نهاد های مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

پیوند دانشگاه آزاد اسلامی، مردم و کسب و کارها در رویداد ملی گام دوم

کنکور و آزمون| رقابت بیش از 247 هزار داوطلب در آخرین نوبت کنکور ارشد 1401

مدل حمایتی وزارت علوم از شرکت های دانش بنیان

افراد علاقه مند به فعالیت در سما بر اساس شایستگی انتخاب شوند

نحوه حمایت وزارت علوم از دانش بنیان ها

وزارت علوم در هفته ای که گذشت/ از برگزاری دوره های شبانه روزی برای آموزش استادان تا تاکید بر دانشگاه بدون دخانیات

طراحی سامانه هوش مصنوعی معمار

زمان اعلام نتایج کنکور دکتری و کارشناسی ارشد 1401 مشخص شد / تامین اعتبار شرط پرداخت معوقات اساتید حق التدریس

دبیر انجمن تهران: بافت دانشگاهی مهندسی شده است

تولید کمپوست بیولوژیک؛ عاری از بیماری ها و عناصر سنگین

برنامه میز گرد اقتصادی با حضور معاون اقتصادی استاندار یزد

همایش نشست یک روز با موزه داران و مجموعه داران در دانشگاه آزاد اسلامی یزد و برگزاری سیزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان یزد

دانشگاه تربیت مدرس می تواند به قطب تربیت استاد و مدرس در کشور تبدیل شود

آرایش غلیظ و استایل متفاوت سپیده خداوردی

رییسی: دانشگاه تربیت مدرس می تواند به قطب تربیت استاد و مدرس در کشور تبدیل شود

شاهد بمباران پیام های مختلف هستیم

رییسی: دستگاه ها و نهادهای مالی از فعالیت های توسعه ای دانشگاه ها حمایت کنند

دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی جزء سه استان برتر کشور در رویداد ملی گام دوم / سهم هشت و نیم درصدی دانشگاه آزاد خراسان رضوی از دستاورد های رویداد ملی گام دوم / اعزام 170 گروه پژوهشی، زیرساخت و صاحب ایده از استان به رویداد ملی گام دوم

مزیت محوری، نیاز محوری و آینده نگری منطقه ای سه رکن اساسی در آمایش رشته های استان است / کسب رتبه اول دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در نهمین جشنواره ملی فرهیختگان

آیا جامعه ایرانی به سمت تله جمعیتی می رود؟

حکم روسای 11 دانشگاه سراسری و دو موسسه پژوهشی تایید شد

حکم روسای 11 دانشگاه سراسری و دو موسسه پژوهشی تایید شد

رشد 40 درصدی اشتغال در پارک های علم و فناوری کشور

نشست رییس جمهور با اعضای هیئت امناء دانشگاه تربیت مدرس

نشست رییس جمهور با اعضای هیأت امناء دانشگاه تربیت مدرس

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی باید تبیین گر باشد/ رعایت اخلاق حرفه ای در روابط عمومی بسیار مهم است

گرنت فناوری به سامانه نان وصل می شود

نشست رییس جمهور با اعضای هیأت امناء دانشگاه تربیت مدرس

نجف پور کردی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان شد

حضور فعال دانشگاه آزاد اسلامی در نمایشگاه کتاب؛ از برگزاری نشست های علمی تا حضور گرم دوستداران در غرفه 110

نتایج معرفی شدگان به مصاحبه دکتری اعلام شد

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود

آیین نامه هیئت امنای دانشگاه ها باید بازنگری شود