موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - همسان سازي حقوق - باشگاه استقلال - فرهاد مجيدي - برنامه و بودجه - رتبه بندي معلمان - سازمان برنامه و بودجه - سازمان برنامه - تست هاي پزشكي - آكادمي نوبل سوئد - پرزي - بازار شهر سي سخت - اغتشاشات آبان ماه - قاپ زني - عايق حرارتي - جنايت و مكافات - گروه دوم ليگ قهرمانان آسيا - قاچاق كالا و ارز - لنز دوربين - روستاي شورك - شركت آرامكو عربستان - نتايج اوليه كنكور سراسري

مطالب مرتبط:
رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان علوم پزشکی/ کاهش 50 درصدی آرای قطعی
رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان/تدوین «نظام نامه آموزشی شوراهای انضباطی»
رشد 20 درصدی آمار دانش آموزان در سمای نجف آباد
خبری از تخفیف شهریه نیست! / دانشجویان برای سال تحصیلی جدید چقدر باید شهریه بدهند؟
رشد 45 درصدی درآمد های عمومی فارس
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 مهر 1400 ساعت 14:002021-09-26پزشكي

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان در سال گذشته/افت نزاع های دانشجویی


دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در سال 99 رشد چشمگیری را در تخلفات رایانه ای در دانشگاه های علوم پزشکی کشور شاهد بودیم، - دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان در سال گذشته/افت نزاع های دانشجویی دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در سال 99 رشد چشمگیری را در تخلفات رایانه ای در دانشگاه های علوم پزشکی کشور شاهد بودیم، گفت: تخلفات رایانه ای دانشجویان که عمده آن مربوط به برگزاری آزمون های مجازی بودند، در سال 1399 بیشتر از 200 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است و همچنین در مدت اخیر آرای قطعی انضباطی دانشجویان علوم پزشکی 50 درصد کاهش یافته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر وحید صرامی از جمله مهمترین اقدامات شورای مرکزی انضباطی درنیمه اول سال 1400 را ارزیابی و رتبه بندی شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری دبیران شوراهای انضباطی مناطق دهگانه آمایشی عنوان کرد و گفت: نتایج این دوره از ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مرداد ماه جاری اعلام شد و دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در حال حاضر هم در شورای مرکزی انضباطی در حال تدوین کتابچه ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستیم.

وی با عنوان اینکه رتبه بندی و ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 18 شاخص اختصاصی بهره می گیرد، افزود: در کارنامه نهایی ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی که برای دانشگاه ها صادر می شود، دانشگاه ها می توانند با توجه به نمرات اکتسابی در هر شاخص، به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و در جهت تقویت نقاط ضعف خود اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از برگزاری دوره های آموزشی شورای مرکزی انضباطی در 6 ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و تاکید کرد: با توجه به اینکه دوره های آموزشی شوراهای انضباطی در دانشگاه ها مطابق نظام نامه آموزشی به صورت فصلی و منطقه ای همه ساله برگزار می شود، اما در شورای مرکزی انضباطی هم در شهریور ماه سال جاری کارگاه آموزشی کشوری 2 روزه آیین رسیدگی غیر حضوری به تخلفات انضباطی دانشجویان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گفته وی، در سال جاری آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، نظام نامه آموزشی شوراهای انضباطی و دستورالعمل آیین رسیدگی مجازی به تخلفات انضباطی دانشجویان را مورد تجدید نظر و اصلاح قرار دادیم که آیین نامه های جدید و اصلاح شده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

بطور مثال در نظام نامه آموزشی نسبت به سال قبل یکی از تغییرات این بود که عناوین دوره های آموزشی از 4 دوره(توجیهی، پایه، عمومی و تخصصی) به 3 دوره(تخصصی توجیهی، تخصصی پایه و تخصصی حرفه ای) تقلیل پیدا کرد، یعنی دوره آموزشی عمومی و تخصصی را با هم ادغام کردیم.

همچنین برای برگزاری دوره های آموزشی منطقه ای اخذ مجوز از شورای مرکزی انضباطی برداشته شد و از این به بعد فقط برای برگزاری دوره های آموزشی کشوری اخذ مجوز از شورای مرکزی انضباطی نیاز خواهد بود.

صرامی در خصوص تغییرات اتفاق افتاده در آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1400 اظهار کرد: در شاخص امکانات امتیازی را برای خرید لپ تاپ اختصاصی و گوشی هوشمند با توجه به بودجه ای که در این خصوص به دانشگاه ها تعلق گرفت، در نظر گرفتیم و همچنین برای انجام امور پژوهشی در دبیرخانه شوراهای انضباطی دانشگاه ها امتیاز مثبت لحاظ شد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از دیگر تغییرات آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور را لحاظ شدن امتیاز منفی برای دانشگاه هایی که در حوزه انضباطی بیش فعال یا کم فعال باشند، عنوان کرد و گفت: در سال جاری به شوراهای انضباطی دانشگاه هایی که بیشتر از دو برابر میانگین سرانه چهار سال اخیر و یا کمتر از نصف میانگین سرانه چهار سال اخیر پرونده انضباطی در دانشگاه شان داشته باشند، برای هر دو مورد امتیاز منفی در نظر گرفته شد.

صرامی در خصوص بارزترین تفاوت های نتایج ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شوراهای انضباطی دانشگاه ها نسبت به سنوات قبل، گفت: با توجه به اینکه سال 1399 سال کرونایی بود، آنچه که در نتایج رتبه بندی این سال بارز بود، درصد امتیاز شاخص آموزش کارکنان شوراهای انضباطی دانشگاه ها بود که با توجه به شرایط کرونایی در کشور حدود 20 درصد امتیاز این شاخص کاهش پیدا کرد که به دلایلی همچون سوق پیدا کردن آموزش ها به سمت فضای مجازی و اولین سال شیوع کرونا می توان اشاره کرد.

وی از دیگر تفاوت هایی که در نتایج ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شوراهای انضباطی اتفاق افتاده است را در شاخص رضایت مندی دانشجویان محکوم از فرایند دادرسی اعلام کرد و گفت: در این شاخص نسبت به سنوات قبل حدود 10 درصد رشد در رضایت مندی دانشجویان محکوم از فرایند دادرسی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور داشتیم.

همچنین در مجموع آرای انضباطی قطعی در کل دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال های 96، 97 و 98 بطور میانگین حدود 900 رأی قطعی داشتیم که این تعداد در سال 99 به حدود 400 رأی قطعی رسیده است، به عبارت دیگر سرانه آرای قطعی بطور میانگین در سه سال به ازای 1000 دانشجو 4 رأی بوده است که در سال 1399 به حدود 1.

8 رأی رسیده است که حدود 50 درصد کاهش را شاهد بودیم.

این مقام مسؤول در مورد نوع تخلفات حوزه انضباطی در سال 1399 در دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: نوع تخلفات انضباطی در سال 1399 همانند سنوات پیشین بوده، یعنی بیشترین تخلفات به ترتیب در حوزه های آموزشی، اخلاقی، عمومی و سیاسی است.

در مورد تخلفات آموزشی بیشترین مورد همانند سنوات قبل تقلب را شامل بوده، ولی در مورد تخلفات اخلاقی، عدم رعایت شئون دانشجویی با رشد حدود 40 درصدی همراه بوده است.

البته باید به این نکته اشاره کنم در تخلفات عمومی در سال 1399 رشد چشمگیری را در تخلفات رایانه ای داشتیم که مربوط به برگزاری آزمون های مجازی بودند.

در واقع تخلفات رایانه ای در سال 1399 بیشتر از 200 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

وی در خصوص سایر تخلفات انضباطی دانشجویان در سال 1399 که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اتفاق افتاده است، گفت: نزاع های بین دانشجویان که شامل ضرب و جرح، توهین و تهدید و .

است و در سال 1399 افت چشمگیری داشته است که به نوعی با عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ها به دلیل شرایط کرونایی کشور توجیه پذیر بوده و بیشتر از 50 درصد در سال 1399 در این مورد کاهش تخلفات را شاهد بودیم.

به نقل از وبدا، صرامی درباره امتیاز مناطق در ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1399 گفت: بیشترین رشد در مناطق دهگانه آمایشی نسبت به سنوات قبل به منطقه 10 اختصاص داشت که شامل دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران بوده و بیشترین افت هم مربوط به منطقه 2 آمایشی بوده که در این سال چند دانشکده، شورای انضباطی را به تازگی تأسیس کرده بودند.

وی در خصوص سطوح پنج گانه دانشگاه ها در ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی در سال 1399 گفت: با در نظر گرفتن اینکه در رتبه بندی شوراهای انضباطی سطوح پنچ گانه شامل سطح عالی (امتیاز بین 900 تا 100)، سطح خوب (امتیاز 900 تا 800 )، سطح متوسط ( امتیاز600 تا 800)، سطح ضعیف (امتیاز500 تا 600) و سطح غیر قابل قبول (امتیاز کمتر از 500) است؛ در ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 رشد چشمگیری را در سطح عالی داشتیم، بطوری که سال قبل آن 11 درصد دانشگاه ها در این سطح قرار داشتند، اما در سال 1399 این میزان به 30 درصد دانشگاه ها رسیده است؛ یعنی شاهد رشد حدود 300 درصدی در این بخش بوده ایم.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص اقدامات پیش روی شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در سال جاری گفت: راه اندازی اتوماسیون محرمانه دبیرخانه شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که سال قبل آغاز شده بود، به دلیل عدم توافق در پاره ای از موضوعات با واحد حراست وزارت بهداشت محقق نشد، ولی امیدواریم بتوانیم در 6 ماهه دوم این مهم را به سرانجام برسانیم.

همچنین اصلاحیه شیوه نامه انضباطی دانشجویان را که سال قبل به دلیل نزدیکی به تغییرات دولت در نهاد ریاست جمهوری معطل مانده بود، امیدواریم در دولت جدید بتوانیم آن را اصلاح کرده و ابلاغ کنیم.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشجویان - رایانه ای - شورای مرکزی - دانشگاه های علوم پزشکی - وزارت بهداشت - تخلفات - رایانه - علوم پزشکی - مرکزی - شورای - دانشجویان علوم پزشکی - بهداشت - دانشجویی - درصد - پزشکی - وزارت - دانشگاه - دبیر - علوم - اشاره - سال 99 - کشور - نزاع - شاهد - برگزاری - اقدامات - سال قبل - سال 1399 - آزمون - گزارش

آخرین اخبار سرویس:
چربی ها لازم و حیاتی برای زنان

زنانه شدن سالمندی در کشور آغاز شده است

اگر فراموشکار شده اید، حتما این مطلب را بخوانید

آمار کرونا کرمانشاه 6 آبان؛ 4 فوتی و 226 ابتلای جدید

سرماخوردگی و آنفولانزا در دوران بارداری باعث سقط جنین می شود؟

یک دوز برای همیشه

تاثیر انار بر کاهش فشار خون

یک دوز برای همیشه

این ادویه را بخورید و تا پایان عمر دیابت نگیرید!

آمار امروز کرونا / پنجشنبه 6 آبان 1400

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره روند کُند واکسیناسیون در آفریقا

اسامی استان ها و شهرستان های در وضعیت قرمز و نارنجی / پنجشنبه 6 آبان 1400

تزریق واکسن به منظور پیشگیری از کرونا ضروری است

177 مورد جدید ابتلا به کرونا در استان مرکزی شناسایی شد/ فوت 3 نفر

آمار کرونا چهارمحال و بختیاری 6 آبان ماه؛ 3 فوتی و 160 ابتلای جدید

طرز تهیه پاستا خامه ای با اسفناج

آمارفوتی های کرونا درآذربایجان غربی همچنان دورقمی است/فوت19 بیمار

دیابتی ها حواسشان به این علائم باشد

شناسایی 133 بیمار کرونا مثبت جدید در قم

نشست مسئولان فنی مراکز توانبخشی شهرستان قدس

هشدار درباره خطر مرگ برای بیماران کلیوی در غزه

داروی درمان روماتویید آرتریت رونمایی شد

تزریق بیش از 84 میلیون دُز واکسن در کشور

مصرف آبمیوه، قند خون دیابتی ها را با نوسان شدید رو به رو می کند

مصرف آبمیوه، قند خون دیابتی ها را با نوسان شدید رو به رو می کند

این رژیم غذایی از زوال عقل جلوگیری می کند

  107 مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در ایلام

واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران باعث شگفتی اندیشمندان شد

ساخت چاقوی چوبی که سخت تر و تیزتر از فولاد است+فیلم

آمار کرونایی 6 آبان ماه خراسان شمالی/یک فوتی و 47 بستری

آمار کرونا اردبیل 6 آبان؛ بدون فوتی و 33 ابتلای جدید

هضم غذاهای مختلف چقدر طول می کشد؟

آیا کمبود خواب راه رفتن شما را مختل می کند؟

بلایی که فست فود سر هورمون های شما می آورد

مبتلایان به آلرژی شدید هم می توانند واکسن کرونا بزنند؟

ورزش همیشه باعث لاغری نمی شود

اختلالاتی که موجب ریزش مو می شوند

درمان رایگان بیماران در درمانگاه فرهنگیان بوشهر

کشف ردپای غیر منتظره ای از ویروس کرونا

دلیل گریه بی دلیل چیست؟

5 بیمار کرونایی در قم فوت کردند/ وخامت حال 60 بیمار

تشییع شهید مدافع سلامت در لرستان

فوت 19 بیمار کرونایی در آذربایجان غربی

نفس های به شماره افتاده 12 بیمار کهگیلویه و بویراحمدی

قُلدری های مجازی؛ کانال هایی که نوجوانان را ترغیب به خودزنی می کنند

دانشمندان لامپی ساختند که قادر است ویروس کرونا را از بین ببرد!

فرزندان شاهد خشونت خانگی؛ مستعد «بزه کاری» یا «بزه دیدگی»

آمار کرونا سیستان و بلوچستان ششم آبان؛ 3 فوتی و 48 بستری جدید

این لامپ ویروس کرونا را از بین می برد؟

با این روش پخت برنج، از ابتلا به سرطان جلوگیری کنید

فوت 256 نفر بر اثر حوادث ترافیکی در استان اردبیل

تشییع شهیده مدافع سلامت در لرستان

آمار کرونا قم 6 آبان؛ 5 فوتی و 48 ابتلای جدید

آمار کرونا همدان ششم آبان؛ 5 فوتی و 285 بستری جدید

گلی که شما را مجبور به خودکشی می کند

وزیر بهداشت: واکسیناسیون عمومی کرونا در ایران باعث شگفتی اندیشمندان شد

قُلدری های مجازی؛ کانال هایی که نوجوانان را ترغیب به خودزنی می کنند

چند گیاه دارویی که باید همیشه در خانه داشته باشیم!

نظر محققان درباره فواید چای سبز تغییر کرد

وقتی با امتناع از دریافت دوز دوم، واکسیناسیون عمومی مختل می شود

دو میوه پرخاصیت پاییز و زمستان

5 بیمار کرونایی در قم فوت کردند/ وخامت حال 60 بیمار

آخرین آمار کرونا در ایران، 6 آبان 1400 / جان باختن 159 نفر دیگر /شناسایی 11409 بیمار جدید

آنچه باید در مورد یائسگی در سن 20 سالگی بدانید

اگر سوزش و گزگز کف پا دارید بخوانید

اگر سوزش و گزگز کف پا دارید بخوانید

یک داروی ضدافسردگی رایج خطر بستری شدن به علت کرونا را کاهش می دهد

آخرین آمار کرونا در ایران، 6 آبان 1400

افت و خیز بیماری ویروسی کرونا در گیلان

تزریق واکسن کرونا در استان کرمان از مرز 3 میلیون دُز گذشت

ثبت 4 فوتی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه

کرونا جان 6943 نفر در فارس را گرفت

عاشقی با شادی های کوچک

سرطان پستان؛ نامی که باید بدون سانسور گفت/ زنان این گزارش را ببینند و اقدام کنند (فیلم)

بازدید استاندار جدید گیلان از مراکز واکسیناسیون کرونا

بستری 89 بیمار تازه مبتلا به کرونا در مازندران

مسکو قرنطینه شد/ ثبت بالاترین رکورد ابتلا و مرگ کرونایی به علت روند کند واکسیناسیون

دبیر انجمن تالاسمی ایران: هیچکدام از داروخانه ها داروی مورد نیاز بیماران تالاسمی را ندارند

شناسایی 107 نفر بیمار جدید کرونایی در ایلام

شناسایی 11 هزار و 409 بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور

دوز سوم این واکسن در مقابل ویروس کرونا کارایی 95.6 درصدی دارد

جان باختن 159 بیمار مبتلا به کرونا /شناسایی 11409 بیمار جدید

آمار مبتلایان به کرونا در چهارمحال و بختیاری از 83 هزار نفر گذشت

داروی ایرانی درمان آرتریت روماتویید رونمایی شد

آمار درخواست مهاجرت پزشکان نگران کننده است

تزریق یک میلیون و 78 هزار دُز واکسن کرونا طی شبانه روز گذشته در کشور

یک ژن ممکن است علت دچار شدن به کووید شدید در افراد جوان سالم باشد

ایران دومین تولیدکننده ی داروی درمان «آرتریت روماتویید» در جهان

میوه هایی که بیشتر از شیر کلسیم دارند

باید ها و نباید ها در آموزش زبان انگلیسی به کودکان

کلید مبارزه با کچلی/ سلول های بنیادی از ریزش مو جلوگیری می کنند

آمار فوتی های کرونا امروز پنجشنبه 6 آبان 1400

مواد طبیعی موثر در درمان شوره سر

دواجو؛ سامانه ای هوشمند برای استعلام بی دردسر موجود بودن دارو

آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران

چه کسانی کبدشان چرب می شود؟

طرز تهیه مرغ وحشی، غذای خوشمزه خوزستانی

شمار جانباختگان کرونا در فارس به 6943 نفر رسید!

جان باختن 159 بیمار مبتلا به کرونا ؛ شناسایی 11409 بیمار جدید

159 بیمار کرونایی جان دادند / 11 هزار و 409 بیمار جدید

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان در سال گذشته/افت نزاع های دانشجویی

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان در سال گذشته/افت نزاع های دانشجویی