مطالب مرتبط:
سوء استفاده سارق از حواس پرتی یک خانم
وزیر راه: با سوء استفاده کنندگان از پروازهای زائران اربعین برخورد می شود
سوء استفاده سارق از حواس پرتی یک زن
دستگاه تبلیغاتی ما از بازنمایی دلاوری های ارتش جا مانده است/ ضرورت استفاده از سرمایه اجتماعی ارتش برای توسعه فرهنگ در کشور
الگوهای راهبردی دفاع مقدس در جنگ اقتصادی امروز مورد استفاده باشد
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 مهر 1400 ساعت 13:352021-09-26سياسي

جلوی سوء استفاده از منابع آب بالادست گرمسار گرفته شود


امام جمعه گرمسار بر ضرورت جلوگیری از سوء استفاده از منابع آب گرمسار تاکید کرد و گفت: آب با لوله گذاری منتقل شود تا کسی نتواند در بالا دست به بهانه ایجاد باغ از این آب استحصال کند.

- "، حجت الاسلام سید علیرضا آرامی ظهر یکشنبه در نشست پیگیری مسائل آب، دامداری و کشاورزی شهرستان گرمسار به میزبانی فرمانداری با بیان اینکه نباید تحت هر فشاری عقب نشینی کرد و باید پای حق مردم گرمسار ایستاد، ابراز کرد: آب بحثی نیست که با تعارف ورود کرد درباره مقوله آب باید با تمام توان ایستاد وگرنه حق مردم از دست می رود.

اگر با روحیه جهادی جلو نیاید، این حق از دست می رود لذا باید همه دست به دست بدهیم بایستیم و حق مردم گرمسار را بگیریم.

وی درباره استحصال آب در یک منطقه استان تهران، بیان کرد: یکی از شهرک های صنعتی استان تهران برای آب گرمسار نقشه داشته و مدعی هستند که تخصیص آب نیز گرفته اند.

مگر می شود کسی که مالک مکانی است بتواند آب بگیرد؟ بالادست بارها دیده شده و مرتباً گزارش شده است که چه مقدار آب استحصال می شود و هیچکس نیست که جلوی آنها را بگیرد.

امروز حتی در بالادست آسفالت جاده اصلی کنده کاری می شود، به جای آن لوله گذاری و سپس دوباره جاده آسفالت می شود بدون اینکه کسی جلوی آن را بگیرد.

باید مالک آب مشخص شود امام جمعه گرمسار گفت: شرع و قانون این است که آب حتی برای وضو نیز احتیاط دارد زیرا باید مالک آب مشخص باشد اما در بالا دست برخی هکتارها باغ تأسیس می کنند از آب نیز استحصال می کنند آن هم بدون حساب و کتاب؛ از بن کوه تا محمود آباد و … این اتفاق رخ می دهد در نتیجه باید این مقوله لوله گذاری از سوی نماینده گرمسار در مجلس از سوی وزارت خانه پیگیری شود و هر اقدامی که لازم است باید انجام شود حتی اگر نیاز است که سهم آب گرمسار با لوله منتقل شود باید این کار صورت گیرد.

آرامی با بیان اینکه نخستین طرح این است که لوله گذاری سهم آب گرمسار را منتقل کند وگرنه هیچ فایده ای ندارد چرا که در میان راه این آب استحصال می شود، ابراز کرد: دومین اقدام این است که از ایجاد و تأسیس باغات بالا دست که برخی نهادها پشت آن هستند جلوگیری شود.

معنایی ندارد 300 هکتار باغ توسط یک تعاونی که یک مجموعه نیز پشت او است به نام اشتغال باغ تأسیس کند یا در مکان دیگری قرار است شهرک صنعتی شماره دو بنا شود، آب آن باید از حبله رود و نمرود گرفته شود لذا باید محکم ایستاد و مقابل این اقدامات را گرفت.

وی خواستار پیگیری مسئولان شهرستانی و استانی شد و افزود: انتظار این است که با همدلی برای حق مردم گرمسار و کشاورزانی که بخشی شأن درآمدی ندارند و حتی کارشان را رها کرده اند، کاری صورت داد، گفت: باید کسانی که دلسوز هستند پای موضوع بایستند.

لوله گذاری تنها راه است امام جمعه گرمسار همچنین گفت: بارها در خطبه ها هم به گونه ای موضع گرفته ایم که مردم در برابر مردم قرار نگیرند، بیان کرد: لوله گذاری در عرض چند ماه برای سرخه انجام شد؟ نهایتاً شش ماه بودجه توسط روحانی به سرخه داده شد چرا باید گرمسار سال ها معطل بماند؟ نابرابری ها در بین مردم نگرانی ایجاد می کند.

باید انصاف داشت روحانی که از جیب شخصی خودش که پول نداده است در نتیجه اگر بیت المال است باید رعایت عدالت شود آنچه در سطح دیده می شود آب خروجی سد نمرود آبی باعظمت بود اما همزمان در گرمسار ورودی آب به صفر می رسید و حتی برای آب شرب هم با مشکل روبرو شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان نیز در این نشست گفت: 21 جلسه در استانداری تهران درباره مشکلات آب گرمسار و استان سمنان برگزار شده است، تاکید کرد: حتی برخوردهای خشنی با همکاران ما در محدود استان تهران انجام شده که پرونده آن در جریان رسیدگی است همکار ما علی رغم ضرب و شتم خسارت زدند اما از حقوق استان کوتاه نمی آییم.

محمد طاهری بیان کرد: حق آبی که از سد نمرود تخصیص یافته و بر آن اساس برنامه ریزی می شود که در بخش کشاورزی، شرب و صنعت تفاوتی ندارد لذا می بایست جلسه ای مجدداً با حضور وزیر کشور و نیرو داشته باشیم تا قاعدتاً سازمان هایی که در استان تهران هستند مسئولیت کار خودشان را بپذیرند چرا که 90 درصد حوزه آب در تهران است و لذا آب مقوله مهمی است ما معتقد هستیم که توسعه در بالا دست گرمسار معنی دار نیست منابع آب رفته رفته در حال اتمام است در نتیجه اگر کوچک ترین بی احتیاطی صورت گیرد، دچار مشکل خواهیم شد به همین جهت است که سند سازگاری با کم آبی تدوین شده و استان ها موظف هستند که در چارچوب آن عمل کنند.

هدف غایی سد نمرود است مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سمنان با اشاره به اینکه هدف غایی ما سد نمرود است زیرا تخصیص از آن داریم و باید از آنجا آب تأمین شود، تاکید کرد: معضل اصلی سد نمرود این است که سازه سد و اسکان مجدد باید به موازات هم پیش برود.

امروز در استان مبدا سد به حدود 90 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده اما اسکان مجدد روستای مجاور این سد در زمینه بنیاد مسکن انجام نشده است یکی از اعتراضات ما این است که چرا تاکنون این امر صورت نگرفته است طبیعی است که وقتی اسکان مجدد مردم دیرتر انجام شده مبالغ هنگفتی را نیز می طلبد.

طاهری افزود: کار اشتباه دیگری که فرمانداری آن منطقه انجام می داد این بود که گاز در اختیار آن روستا می گذاشت و توسعه می یافت! تمام زیرساخت های مورد نیاز آن روستا باید متوقف شود زیرا جانمایی سد انجام و سد احداث و در نتیجه آب ذخیره شده باید در فصل مورد نیاز انتقال یابد و در پایین دست استفاده شود.

بالغ بر 20 الی 25 نامه به حوزه آبریز ارسال کرده و درخواست داریم که موضوع اصلی و اساسی ما سد نمرود است و باید اسکان مجدد روستای مجاور آن صورت گیرد تا در تراز نرمال آبگیری شود.

امروز نهایتاً بتوان با 20 الی 25 میلیون مترمکعب سر را آبگیری کرد و نه نهایت ظرفیت سد در نتیجه این امر برای گرمسار دشواری هایی را ایجاد می کند.

منابع آب باید برای 1401 استان تهران تخصیص یابد تا روستای مجاور نمرود جابجا شود و قرارگاه سازندگی نیز به زودی سد را تکمیل کند.

وی با بیان اینکه از سوی دیگر باید گفت برداشت غیرمجاز در بالادست انجام می شود، تاکید کرد: تخصیص های ابلاغی خط قرمز ما است و همان میزان باید باشد.

محدوده جغرافیایی و عرصه مورد نظر به استناد ماده 21 قانون توزیع عادلانه آب این موضوع فقط در زمینه وزارت نیرو است و حق شهرستان گرمسار است که بتواند آب را استفاده کند، افزود: با هماهنگی و همکاری فرمانداری، خانه کشاورز، نظام صنفی و … 90 میلیون مترمکعب در چرخه بهره برداری وارد کردیم و با این شرایط سخت که مخازن آبی حتی در شمال کشور زیر 30 درصد آبگیری شده اند، توانسته ایم تا اینجای کار به خوبی پیش رفته ایم و شرایط خشکسالی چنانچه ادامه دار هم باشد، اقداماتی را پیش بینی کرده ایم.

افزایش تصاعدی قیمت آب بها مدیرعامل آب منطقه ای استان سمنان نیز در سخنانی درباره افزایش قیمت آب نیز گفت: نرخ آب بهای کشاورزان نیم بها است، تاکید کرد: برای بخش مسکونی در سال جاری نرخ آب بهای ابلاغی وزارت نیرو در راستای مدیریت مصرف با حداقل افزایش ابلاغ شده و مصرف تا پنج متر مکعب را معاف از افزایش بها تشخیص دادند بین پنج تا 15 متر مکعب را هفت درصد افزایش دادند و بیش از 15 متر مکعب به میزان مصرف بالاتر تصاعدی شده است.

ایرج حیدریان افزود: در بخش دامداری ها با توجه به شرح وظایف شرکت های آبفا که شرب و بهداشت مطرح است، حداکثر ظرفیت 25 متر مکعب داده شده است البته در برخی موارد توان بیشتر بوده و این میزان افزایش نیز پیدا کرده است اما به صورت کلی قریب به دامداری هایی که انشعاب دارند بین 10 تا 25 مترمکعب ظرفیت دارند در نتیجه برای نرخ گذاری اگر در درون رنج میزان مصرف، آب استفاده کرده باشند قاعدتاً طبق نرخ نامه بوده است اما بیش از آن میزان وزارت نیرو به خاطر مدیریت مصرف مستوجب تصاعد دانسته و این امر کشوری نیز محسوب می شود.

وی افزود: از سوی دیگر دامداری هایی هستند که مثلاً دو خانه مسکونی و 140 رأس گاو را در درون خود دارند که این امر نیاز آب بسیاری داشته و می طلبد که برای رفع آن اقدامی شود.

از سوی دیگر باید به این موضوع هم توجه داشت که وقتی جهاد کشاورزی پروانه ای را صادر می کند در آن قید شده که محل تأمین آب چگونه است.

درباره مشکلات دامداران روستای قاطول نیز باید گفت معمولاً چاه های مجاور آب این روستا را تأمین می کنند اما به جهت استفاده دامداری هایی که بیش از حد نرمال آب مصرف دارند مجبور هستیم از چاه هایی که ای سی بالاتری دارند استفاده کنیم در حالت کلی باید گفت تعرفه ابلاغی امسال در زمینه مصرف بیش از اندازه در واقع قیمت آب بها را افزایش داده و این امر کشوری است.


کلید واژه ها: گرمسار - استفاده از منابع - سوء استفاده - استان تهران - منابع آب - استحصال - استفاده - شهرستان گرمسار - شهرک های صنعتی - مردم - روحیه جهادی - حجت الاسلام - تهران - استان - منابع - لوله گذاری - فرمانداری - امام جمعه - عقب نشینی - بیان - توان - تخصیص آب - میزبانی - شهرستان - دامداری - کشاورزی - علیرضا - یکشنبه - پیگیری - یکی از

آخرین اخبار سرویس:
استخدام سرپرست کارگاه مقیم در سایت پروژه از آذربایجان شرقی جهت کار در یزد

استخدام کارشناس تربیت بدنی با بیمه، پاداش، عیدی محدوده سهروردی شمالی

استخدام مهندس برق کلیه گرایش ها در شرکت راهسازان کادوس در تهران

استخدام مسئول دفتر مدیرعامل و اموراداری محدوده میرداماد شریعتی

استخدام کارشناس اجرایی پرونده مهاجرت و ویزای کانادا در تهران

فال حافظ / صلاح کار کجا و من خراب کجا

ویدئوگرافی | داعش غیرنظامیان را در مساجد هدف قرار می دهد

استخدام کارشناس بازاریابی(اتصالات، شیرآلات و لوله صنایع نفت و گاز) در تهران

استخدام سرپرست کارگاه مقیم در سایت پروژه از خراسان جنوبی جهت کار در یزد

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت حسابدار کمک در تهران

استخدام جوشکار CO2 با بیمه تکمیلی در صنایع فلزی چناقچی در تهران

استخدام حسابدار با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت دیلی مارکت در هرمزگان

استخدام کارشناس حسابداری انبار با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت دونا کترینگ

نابینایان هم خواب می بینند!

استخدام نیروی خدماتی (آبدارچی و نظافتچی) با بیمه در شرکت روبینا پرسیا فارمد

استخدام سرپرست کارگاه مقیم در سایت پروژه از ایلام جهت کار در یزد

استخدام کارشناس تبلیغات در شرکت کپکو در مازندران

استخدام کارشناس ممیزی و مسئول دفتر در شرکت آریا تجارت سده در تهران

استخدام مترجم زبان انگلیسی با بیمه در آژانس دیجیتال مارکتینگ یاراپلاس

اولین نماز جمعه بعد از کرونا در تهران همین جمعه اقامه می شود

استخدام مسئول دفتر در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در شیراز

استخدام کارگر ساده با حقوق ثابت و بالا و بیمه در گروه تولیدی بلج از تهران

انتخابات پارلمانی عراق؛ واکنش‎ها و پیامدها

استخدام سرپرست کارگاه مقیم در سایت پروژه از همدان جهت کار در یزد

استخدام کارشناس محتوا (دورکاری آخر هفته) در موپن در تهران

استخدام حسابدار خزانه در چرم کروکو در البرز

استخدام طراح و گرافیست در مجموعه رویای آینده کودکان در تهران

استخدام حسابدار انبار با بیمه در شرکت چابک پخش چاپار در تهران

استخدام حسابدار در موسسه انصارالحسین علیه السلام در تهران

استخدام کارگر انبار با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در پخش دارویی ممتاز/تهران

استخدام کارگر ساده با حقوق ثابت و بالا و بیمه در گروه تولیدی بلج از البرز

ماجرای حمله دزدان دریایی به دو نفتکش ایرانی+فیلم

استخدام مدیر داخلی در گالری جواهر نبی زاده رشت

استخدام فروشنده پوشاک زنانه با بیمه، پاداش، سرویس در فروشگاه لفون در اصفهان

دعوت به همکاری جهت عطای نمایندگی بیمه سامان در تهران

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کارشناس آزمایشگاه در نیشابور

هیئت هماهنگی شیعیان عراق: کمیسیون انتخابات مسئول شکست انتخابات است

عزت الله ضرغامی را بیشتر بشناسید

برنی سندرز: نظام سیاسی آمریکا فاسد است

استخدام منشی با بیمه در شرکت مهندسین مشاور هنر چیدمان آسیا چوب در تهران

استخدام کمک اپراتور چاپ دیجیتال و رنگ کار پیستوله کار در اصفهان

استخدام آشپز با بیمه در کافه رستوران بلوما در تهران

استخدام مشاور املاک در گروه املاک مهر ایران در تهران

استخدام مسئول دفتر در شرکت کوثر سامانه پرداز در تهران

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی با بیمه و پورسانت در تهران

جامعه بین الملل و کشور های اسلامی امنیت ملت مظلوم افغانستان را تأمین کنند

استخدام فیزیوتراپ و کارشناس کاردرمانی در تهران

استخدام منشی در یک مجموعه معتبر در تهران

استخدام مهندسی مکانیک در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام انتظامات (حراست) با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت سبک زندگی خلاق/تهران

وزیر بهداشت با آیت الله جوادی آملی

ساختار اداری مدارس علمیه خواهران نیاز به اصلاح دارد | نظام آموزشی خواهران متناسب با نقش زن در اسلام بازطراحی شود

فتنه وطن فروشان برای تلخ کردن کام مردم لبنان

نیوشا ضیغمی محجبه شد /عکس

استخدام بهداشتکار دهان و دندان در دندانپزشکی دکتر عارف از البرز

استخدام مسئول دفتر در شرکت بابداد در شهرک صنعتی بهارستان- کمالشهر کرج

استخدام لابی من/نگهبان در یک ساختمان مسکونی لوکس در تهران

استخدام کمک حسابدار با بیمه در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام جمعدار اموال با بیمه و بیمه تکمیلی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام سوپروایزر در دندانپزشکی دکتر عارف از تهران و البرز

استخدام گرافیست با حقوق و مزایای عالی در شرکت سامان صنعت پویا در اصفهان

استخدام نیروی خدماتی (آبدارچی) با بیمه در شرکت اکسیر کادوس در تهران

استخدام کارمند ثبت سفارشات تلفنی و راننده در شرکت آروین آسان خرید در تهران

جدال با عربستانی ها؛ تمام شد؟ حتی تاثیرگذار هم نبود!

لزوم توجه مدیریت شهری تهران به زنان توانمند

نیوشا ضیغمی محجبه شد /عکس

استخدام مسئول دفتر (منشی) با بیمه و بیمه تکمیلی در تهران

استخدام کارشناس اتاق عمل در پاد اندیشه درمان در تهران

استخدام کمک آشپز در کترینیگ نمونه در تهران

استخدام کارمند بازرگانی در شرکت کار و اندیشه نوآور در تهران

استخدام حسابدار در شرکت مکث بین الملل در تهران

178 سال انتظار برای خرید خانه!

ورود یک هیئت سوری به ژنو برای شرکت در ششمین دور نشست کمیته قانون اساسی سوریه

تصاویر/ کارگاه آموزشی «مهارت های بیان تفسیر» در اهواز

استخدام نیروی چیدمان با بیمه در سینیور مارکت در اصفهان

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت پرشین کاغذ آریا محدوده ظفر

استخدام فروشنده با حقوق و شرایط عالی و بیمه در تهران

اسلام «علما» و «اطبا» را از مهمترین مشاغل دانسته است

کاهش داروخانه های مستقل با اجرای آیین نامه جدید / جایگزینی داروخانه های زنجیره ای، چه مشکلاتی دارد؟

تصاویر/ جلسه داوری بوم های ظرفیت سنجی و حل مسأله مناطق محروم خوزستان

همه چیز در مورد پیامک های جریمه ای در ایام کرونا

استخدام سرپرست کارگاه مقیم در سایت پروژه از مرکزی جهت کار در یزد

استخدام کارشناس صدور و خسارت درمان بیمه در کهگیلویه و بویراحمد

استخدام مونتاژکار دیپ و smd با بیمه در شرکت ایده گستران تازیک در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، بیمه، بیمه تکمیلی، پاداش و پورسانت

قضیه «محرمانه» بودن لیست اموال مقامات چیست؟

استخدام مشاور تلفنی امور مهاجرتی در شرکت آتیه آفرینان ایرانیان در تهران

(عکس) جنجال احمدی نژاد در دبی

جزییات قتل غزاله به دست آرمان/ خانواده غزاله رضایت می دهد؟

«فولاد سبزوار» موفق به دریافت تندیس شرکت برتر شد

نحوه قرارداد کار متعارف و عرفی بین کارگر و کارفرما چگونه است؟

افزایش یهویی فالورهای الهام حمیدی با خبر دختردار شدنش /عکس

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق مشخص شد

استخدام کارآموز حسابداری در شرکت آرین تراز در البرز

استخدام نیروی خدمات تشریفات و پذیرایی مدیر عامل با بیمه تکمیلی، سرویس، نهار

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در موسسه آموزشی و فرهنگی تام لند در تهران

استخدام کارشناس روابط عمومی در شرکت یگانه اندیش سرمایه در تهران

استخدام رییس منابع انسانی و اداری با بیمه، بیمه تکمیلی، سرویس و پاداش

جلوی سوء استفاده از منابع آب بالادست گرمسار گرفته شود

جلوی سوء استفاده از منابع آب بالادست گرمسار گرفته شود