موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - مهران غفوريان - مجلس شوراي اسلامي - بازيكن پرسپوليس - شوراي اسلامي - نظام رتبه بندي معلمان - هواداران پرسپوليس - آموزش و پرورش - يحيي گل محمدي - ركورد نقل و انتقالاتي - سانسور - ضايع - وليبال - نظام اسلامي - اصل 44 قانون اساسي - مارتين گريفيتس - ومكان - انتخاب سرمربي تيم ملي هندبال - شهر پير - خرابكاري در نطنز - بركناري رضا رحماني - مبنا سرشت پارسيان

مطالب مرتبط:
رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان/تدوین «نظام نامه آموزشی شوراهای انضباطی»
قبر خالی / شماره هفتم «نگاه» انجمن اسلامی دانشجویان مستقل علوم پزشکی یاسوج منتشر شد
کاهش وزن کودکان چاق در سنین رشد
حداکثر و حداقل ژتون غذایی دانشگاه های علوم پزشکی تعیین شد
درخشش دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حوزه سلامت و علوم بالینی
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 مهر 1400 ساعت 13:152021-09-26پزشكي

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان علوم پزشکی/ کاهش 50 درصدی آرای قطعی


دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت از رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان علوم پزشکی خبر داد و گفت: عمده این تخلفات مربوط به برگزاری آزمون های مجازی سال 99 بودند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر" به نقل از معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر وحید صرامی با بیان این مطلب افزود: نوع تخلفات حوزه انضباطی در سال 1399 در دانشگاه های علوم پزشکی کشور همانند سنوات پیشین بوده یعنی بیشترین تخلفات به ترتیب در حوزه های آموزشی، اخلاقی، عمومی و سیاسی است.

وی افزود: در مورد تخلفات آموزشی بیشترین مورد همانند سنوات قبل تقلب را شامل بوده ولی در مورد تخلفات اخلاقی، عدم رعایت شئون دانشجویی با رشد حدود 40 درصدی همراه بوده است.

صرامی گفت: تخلفات عمومی در سال 1399 رشد چشمگیری را در تخلفات رایانه ای داشتیم که مربوط به برگزاری آزمون های مجازی بودند.

در واقع تخلفات رایانه ای در سال 1399 بیشتر از 200 درصد نسبت به سال قبل از آن رشد داشته است.

افت چشمگیر نزاع های بین دانشجویان در سال 1399 وی در خصوص سایر تخلفات انضباطی دانشجویان در سال 1399 در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: نزاع های بین دانشجویان شامل ضرب و جرح، توهین و تهدید در سال 1399 افت چشمگیری داشته که به نوعی با عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ها به دلیل شرایط کرونایی کشور توجیه پذیر بوده و بیشتر از 50 درصد در سال 1399 در این مورد کاهش تخلفات را شاهد بودیم.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت مهمترین اقدامات شورای مرکزی انضباطی در نیمه اول سال 1400 را ارزیابی و رتبه بندی شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری دبیران شوراهای انضباطی مناطق دهگانه آمایشی برشمرد و گفت: نتایج این دوره از ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مرداد ماه جاری اعلام شد.

وی افزود: دانشگاه های علوم پزشکی سبزوار، هرمزگان و شهید بهشتی رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در حال حاضر هم در شورای مرکزی انضباطی در حال تدوین کتابچه ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور هستیم.

رتبه بندی و ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با 18 شاخص اختصاصی صرامی با عنوان اینکه رتبه بندی و ارزیابی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از 18 شاخص اختصاصی بهره می گیرد، گفت: در کارنامه نهایی ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی که برای دانشگاه ها صادر می شود، دانشگاه ها می توانند با توجه به نمرات اکتسابی در هر شاخص، به نقاط ضعف و قوت خود پی برده و در جهت تقویت نقاط ضعف خود اقدامات لازم را انجام دهند.

وی از برگزاری دوره های آموزشی شورای مرکزی انضباطی در 6 ماهه ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: دوره های آموزشی شوراهای انضباطی در دانشگاه ها مطابق نظام نامه آموزشی به صورت فصلی و منطقه ای همه ساله برگزار می شود.

شورای مرکزی انضباطی هم کارگاه آموزشی کشوری آیین رسیدگی غیر حضوری به تخلفات انضباطی دانشجویان را برگزار کرد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در سال جاری آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور ، نظام نامه آموزشی شوراهای انضباطی و دستورالعمل آیین رسیدگی مجازی به تخلفات انضباطی دانشجویان را مورد تجدید نظر و اصلاح قرار دادیم.

وی افزود: آیین نامه های جدید و اصلاح شده به دانشگاه های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد و در نظام نامه آموزشی نسبت به سال قبل تغییراتی از جمله تغییرات در عناوین دوره های آموزشی و ادغام دوره ها بوجود آمد.

شرط اخذ مجوز از شورای مرکزی انضباطی برای برگزاری دوره های آموزشی منطقه ای برداشته شد.

صرامی در خصوص تغییرات آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1400 اظهار داشت: در شاخص امکانات امتیازی را برای خرید لپ تاپ اختصاصی و گوشی هوشمند با توجه به بودجه دانشگاه ها در نظر گرفتیم و همچنین برای انجام امور پژوهشی در دبیرخانه شوراهای انضباطی دانشگاه ها امتیاز مثبت لحاظ شد.

لحاظ شدن امتیاز منفی برای دانشگاه هایی که در حوزه انضباطی بیش فعال یا کم فعال باشند وی از دیگر تغییرات آیین نامه ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی را لحاظ شدن امتیاز منفی برای دانشگاه هایی که در حوزه انضباطی بیش فعال یا کم فعال باشند، عنوان کرد و گفت: در سال جاری به شوراهای انضباطی که بیشتر از دو برابر میانگین سرانه چهار سال اخیر و یا کمتر از نصف میانگین سرانه چهار سال اخیر پرونده انضباطی داشته باشند برای هر دو مورد امتیاز منفی در نظر گرفته شد.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در خصوص بارزترین تفاوت های نتایج ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شوراهای انضباطی دانشگاه ها نسبت به سنوات قبل گفت: با توجه به اینکه سال 1399 سال کرونایی بود آنچه که در نتایج رتبه بندی این سال بارز بود درصد امتیاز شاخص آموزش کارکنان شوراهای انضباطی دانشگاه ها بود.

وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی در کشور حدود 20 درصد امتیاز شاخص آموزش کارکنان کاهش پیدا کرد که دلیل آن سوق پیدا کردن آموزش ها به سمت فضای مجازی و اولین سال شیوع کرونا" بوده است.

رشد شاخص رضایت مندی دانشجویان محکوم از فرایند دادرسی صرامی شاخص رضایت مندی دانشجویان محکوم از فرایند دادرسی را از تفاوت های نتایج ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 شوراهای انضباطی اعلام کرد و گفت: در این شاخص نسبت به سنوات قبل حدود 10 درصد رشد در رضایت مندی دانشجویان محکوم از فرایند دادرسی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور داشتیم.

وی گفت: در مجموع آرای انضباطی قطعی در کل دانشگاه های علوم پزشکی در سال های 96، 97 و 98 بطور میانگین حدود 900 رأی قطعی داشتیم که این تعداد در سال 99 به حدود 400 رأی قطعی رسید و به عبارت دیگر سرانه آرای قطعی بطور میانگین در سه سال به ازای 1000 دانشجو 4 رأی بوده است که در سال 1399 به حدود 1.

8 رأی رسیده است که حدود 50 درصد کاهش را شاهد بودیم.

دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت درباره امتیاز مناطق در ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1399 گفت: بیشترین رشد در مناطق ده گانه آمایشی نسبت به سنوات قبل به منطقه 10 شامل دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران اختصاص داشت و بیشترین افت هم مربوط به منطقه 2 آمایشی بوده که شورای انضباطی را به تازگی تأسیس کرده بودند.

وی در خصوص سطوح پنج گانه دانشگاه ها در ارزیابی و رتبه بندی شوراهای انضباطی در سال 1399 گفت: با در نظر گرفتن سطوح پنج گانه عالی (امتیاز بین 900 تا 100)، خوب (امتیاز 900 تا 800)، متوسط (امتیاز600 تا 800)، ضعیف (امتیاز500 تا 600) و غیر قابل قبول (امتیاز کمتر از 500)، در ارزیابی و رتبه بندی سال 1399 رشد چشمگیری در سطح عالی داشتیم.

به طوری که سال قبل آن 11 درصد دانشگاه ها در این سطح قرار داشتند اما در سال 1399 این میزان به 30 درصد دانشگاه ها رسیده است یعنی شاهد رشد حدود 300 درصدی در این بخش بوده ایم.

انتظار برای تایید اصلاحیه شیوه نامه انضباطی دانشجویان صرامی درباره اقدامات پیش روی شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت در سال جاری گفت: راه اندازی اتوماسیون محرمانه دبیرخانه شورای انضباطی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که سال قبل آغاز شده بود به دلیل عدم توافق در پاره ای از موضوعات با واحد حراست وزارت بهداشت محقق نشد ولی امیدواریم بتوانیم در 6 ماهه دوم آن را به سرانجام برسانیم.

وی اظهار داشت: همچنین اصلاحیه شیوه نامه انضباطی دانشجویان را که سال قبل به دلیل نزدیکی به تغییرات دولت در نهاد ریاست جمهوری معطل مانده بود امیدواریم در دولت جدید بتوانیم آن را اصلاح کرده و ابلاغ کنیم.


کلید واژه ها: تخلفات - دانشجویان علوم پزشکی - علوم پزشکی - دانشجویان - رایانه ای - وزارت بهداشت - معاونت فرهنگی و دانشجویی - برگزاری - دانشگاه های علوم پزشکی - رایانه - دانشجویی - پزشکی - بیشترین - معاونت فرهنگی - مورد - آموزشی - بهداشت - علوم - سال 1399 - شورای مرکزی - آزمون - سنوات - عمومی - وزارت - مربوط - مجازی - حوزه - خبرگزاری - دانشگاه - معاونت

آخرین اخبار سرویس:
خمیردندان عسلی برای کودکان

بهترین رژیم غذایی برای کنترل سلیاک

آغاز مراسم بزرگداشت استاد جوشقانی شهید مدافع سلامت

ورود 6 میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور

678 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شدند/فوت 17 نفر

معاون وزیر بهداشت: واکسیناسیون کودکان یک اولویت جهانی است

برای اینکه سرما نخوریم چه بخوریم؟

وقتی دندان درد داریم، چه بخوریم؟

تهیه ساده کوکو سویا | طرز تهیه کوکوی سویا به دو روش

کاشت دندان در کلینک تخصصی ایمپلنت دکتر اختری

تعطیلی مدارس و عادات غذایی نامناسب در آینده کودکان تاثیر منفی دارد

هزینه های ویرانگر ناباروری

هیچ بیماری در گناباد منتظر تخت آی. سی. یو نخواهد ماند

کرج در وضعیت نارنجی قرار دارد

آمار کرونا اصفهان 27 مهر؛ 12 فوتی و 678 ابتلای جدید

تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر درمان

پدیده شایع ویزیت همزمان بیماران در کرمانشاه/ بیماران از وضعیت آزاردهنده در مطب پزشکان گلایه دارند

آمار کرونا کاشان 27 مهر؛ 1 فوتی و 30 بستری جدید

وزارت بهداشت: مدارس باید منطقی و معقولانه بازگشایی شوند

خطر پیک ششم کرونا در لرستان، 488 بیمار بدحال

اگر دوز دوم واکسن کووید-19 را دریافت نکنید، چه اتفاقی رخ می دهد؟

تصمیم کمیته علمی کرونا درباره بازگشایی مدارس / ضرورت بازگشایی منطقی و معقولانه

کرونا به زندگی 7 نفر دیگر در البرز پایان داد

دسترسی به غذای سالم، حق مردم است

واکنش اسنپ دکتر به اظهارات روزگذشته رییس سازمان غذا و دارو

بازگشایی منطقی و معقول مدارس ضرورت دارد

افزایش زباله های عفونی کرونایی/زباله ها در«تل سیاه»دفن می شود

آغاز تزریق دوز سوم واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان خوزستان

استخدام گرافیست در شرکت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کسر آسیا در تهران

این قرص مرگ و میر کرونا را کم می کند

معاون وزارت بهداشت: کرونا در تهران روند کاهشی دارد

ابتلای بیش از 49 هزار نفر دیگر به کرونا در انگلیس

مدیر کل بیمه سلامت استان کرمانشاه : بیماران خاص و صعب العلاج استان برای انتساب پزشک خانواده مراجعه کنند

تاثیر واکسیناسیون در آمار فوت بیماران دیابتی مبتلا به کرونا

واکسیناسیون سیار کرونا برای گروه های آسیب پذیر کرمانشاه

تصمیم کمیته علمی کرونا درباره بازگشایی مدارس

آخرین وضعیت مهران غفوریان پس از عمل جراحی

واکنش اسنپ دکتر به اظهارات روزگذشته رییس سازمان غذا و دارو

ارسال کمک های بشردوستانه ایران به مردم قندهار

یک بهبودیافته سرطان: رفتار پرفسور «پروانه وثوق» باعث شد به پزشکی علاقه مند شوم

بستری 188 بیمار کرونایی در استان اردبیل/ تزریق یک میلیون و 200 هزار دز واکسن

اثربخشی واکسن فرانسوی والنِوا مشابه آسترازنکاست

شیوع یک بیماری مرموز مغزی در کانادا

آخرین وضعیت کرونا در البرز

پوشش واکسیناسیون خوزستان نسبت به متوسط کشوری عقب است

اگر دوز دوم واکسن کرونا را نزنم چه اتفاقی می افتد؟

افزایش شمار بستری شدگان کرونا در مازندران

آغاز تزریق دُز اول واکسن آسترازنکا در مراکز تجمیعی واکسیناسیون قم

ایمنی غذا از مباحث چالشی است/مردم از نشانگرها خبر ندارند

33.7 درصد زنان همدان اضافه وزن دارند

تصمیمات کمیته علمی کووید 19 برای بازگشایی مدارس

آغاز تزریق دُز اول واکسن آسترازنکا در مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان قم

ادامه تناقض گویی سازمان غذا و دارو / سرم های دپو شده در گمرک احتمالا مجوز ندارند!

چند دلیل برای سفارش پیتزا

پیگیری روش های روز دنیا در مجموعه درمانی جهاددانشگاهی استان مرکزی

افزایش چشمگیر زباله های عفونی پس از شیوع کرونا

یخ زدایی مواد غذایی

اگر دوز دوم را دریافت نکنید چه اتفاقی رخ می دهد؟

خواص دانه های طلایی ذرت

روسیه، رکورددار فوتی ها و انگلیس، رکورددار مبتلایانِ کرونا در قاره سبز

کرونا 7 البرزی دیگر را به کام مرگ کشید

اصفهان تا آخر پاییز به ایمنی در برابر کرونا می رسد

جزییات کامل بازگشایی مدارس تشریح شد

چگونه می توانیم خطر ابتلا به پوکی استخوان را کاهش دهیم؟

آشنایی با یک نوشیدنی که چربی های خطرناک را در خواب می سوزاند

تکذیبیه اسنپ دکتر در واکنش به خبر «انتقاد سازمان غذا و دارو از اسنپ دکتر»

مصرف قرصی که به کاهش مرگ کرونا کمک می کند

واکسن کرونا تا چه مدت ایمنی بدن را ضمانت می کند؟

چربی سوزی را با این تمرین تجربه کنید

چای داغ، کمربند سرطان مری

علی اسمی درگذشت

بیم پیک ششم کرونا در کشور / 3 ضلع کنترل کووید

ترفندهای ساده برای پیشگیری از زوال عقل مرگبار

شناسایی 285 مبتلای جدید به کرونا در لرستان/ 3 بیمار دیگر فوت شد

با یکدیگر همنفس شدیم

عوارض وحشتناک استفاده زودهنگام کودکان از فضای مجازی / چرا والدین فرزندان را به سمت فضای مجازی ترد می کنند؟

اطلاعات کامل و مفید در مورد زینک

یخ زدایی مواد غذایی

تصمیم کمیته علمی کرونا درباره بازگشایی مدارس / ضرورت بازگشایی منطقی و معقولانه

مدت زمان نگهداری غذا در یخچال و فریزر چقدر است ؟

محموله سرم های دپو شده در گمرکات احتمالا مجوز ندارند

آشنایی با طلایی ترین سن باروری در زنان

اگر دوز دوم واکسن کرونا را نزنید، چه اتفاقی می افتد؟

اگر دوز دوم واکسن کووید-19 را دریافت نکنید، چه اتفاقی رخ می دهد؟

طلایی ترین سن باروری در زنان دقیقا چه سنی است؟

دو واکسن موثر برای واکسیناسیون افراد زیر 18 سال

بشنوید | چرا هزینه های درمان سرطان زیاد است؟

تاثیر سرکه سیب در کنترل قند خون

ارسال 526 هزار دوز واکسن «فایزر» از آمریکا به ازبکستان

مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در قم راه اندازی شد

بازگشایی منطقی و معقول مدارس، ضرورت دارد

هزینه های درمان ناباروری چقدر است؟

سرکه سیب چه فوایدی دارد؟ + بهترین زمان مصرف آن

9 درمان خانگی برای تسکین دندان درد در شب

ضرورت آگاهی بخشی درباره بیماری خاموش پوکی استخوان

دلیل کاهش 35 درصدی مرگ ومیر کودکان در خاش چه بود؟

سپاه گیلان آماده واکسیناسیون تمام مردم استان در سریع ترین زمان ممکن است

پروتیین رابط اصلی میان سرکوب اشتها و چاقی است

چند روز می شود انواع مواد غذایی را در یخچال نگه داشت؟

فناوری کریسپر راهی برای دست یافتن بشر به عمر جاودانه

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان علوم پزشکی/ کاهش 50 درصدی آرای قطعی

رشد 200 درصدی تخلفات رایانه ای دانشجویان علوم پزشکی/ کاهش 50 درصدی آرای قطعی