مطالب مرتبط:
شفاف سازی در هیأت دولت و شورای عالی قضایی مکمل شفافیت آرای نمایندگان مجلس خواهد بود/ طرح شفافیت آرای نمایندگان در صحن علنی
تجمع اعتراضی فرهنگیان برای طرح رتبه بندی معلمان همزمان با بازگشایی مدارس+ عکس
گروههای فلسطینی تصویب طرح پشتیبانی دولت امریکا از سامانه گنبد آهنین رامحکوم کردند
طرح نمایندگان مجلس برای الزام دولت به تثبیت قیمتها و کنترل تورم / افزایش قیمت کالاها و خدماتی در صورت تصویب هیئت وزیران مجاز خواهد بود
مدارس گناوه آماده بازگشایی هستند/ همه به آموزش و پرورش کمک کنند
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 مهر 1400 ساعت 00:052021-09-25اقتصادي

تصویب طرح مدارس عالی مهارتی «تجارت بین الملل» و «اتوماسیون صنعتی»


معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب از تدوین و تصویب اولیه طرح توجیهی 2 مدرسه عالی مهارتی «تجارت بین الملل» با رویکرد صادرات و واردات و «اتوماسیون صنعتی» خبر داد.

- "، دوازدهم بهمن 99 با صدور بخشنامه ای، نظام نامه نظام آموزش فنی، حرفه ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی -که به تصویب شورای گسترش دانشگاه رسیده بود - ابلاغ شد که براساس آن، آموزش های فنی، حرفه ای و مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی براساس رویکردهای تدوین استانداردهای آموزشی مبتنی بر شایستگی های حرفه ای ، برنامه ریزی گسترش انواع آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی بر اساس تقاضای بازار کار ، توسعه رشته ها در قالب خوشه های حرفه ای، متناسب با آمایش ملی و استانی ، گنجاندن پرورش روحیه کارآفرینی در تمامی شئون برنامه های آموزش و آموزش توأمان نظری و عملی برای افزایش توانایی سرمایه انسانی برنامه ریزی و اجرا می شود.

خرداد 1400 آیین نامه نحوه تأسیس و اداره امور دانشکده های مهارت و کارآفرینی به رؤسای استانی و واحدهای ویژه دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ و تأکید شد؛ این آیین نامه که به تفصیل دراختیار واحدهای دانشگاهی قرار گرفته، شامل مواردی از جمله مقدمه و تعاریف، تأسیس دانشکده های مهارت و کارآفرینی، اداره امور دانشکده های مهارت و کارآفرینی، آموزش های کوتاه مدت و.

است.

بیشتر بخوانید: واحدهای دانشگاهی براساس بندهای این آیین نامه و بنا به مقتضیات سند مأموریت و آمایش، برنامه ریزی و کارآفرینی دانشگاه و شرایط ناحیه ای با تأمین امکانات می توانند دانشکده مهارت و کارآفرینی تأسیس کنند.

در این راستا طبق مصوبه شورای دانشگاه آزاد اسلامی، دانشکده های مهارت و کارآفرینی در واحدهای دانشگاهی راه اندازی شدند و آموزشکده های فنی حرفه ای سما در این دانشکده ادغام و وظایف جدیدی برعهده گرفتند.

معاونت آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی هم اعلام کرد که برای اجرایی کردن مصوبه شورای دانشگاه علاوه بر ظرفیت های سایر بخش های دانشگاه، آموزشکده های سما به دانشکده مهارت و کارآفرینی تبدیل می شوند و متولی اصلی اجرای آموزش های فنی وحرفه ای و مهارتی در واحدهای دانشگاهی خواهند بود و مدارس عالی مهارت هم به زیرمجموعه دانشکده های مهارت و کارآفرینی منتقل می شوند.

خبرنگار خبرگزاری آنا" با توجه به نقش مهم مهارت در اشتغال فارغ التحصیلان و اقدام دانشگاه آزاد اسلامی در ایجاد دانشکده های مهارت و کارآفرینی و آغاز ادغام آموزشکده ها طبق بخشنامه از شهریور 1400 با مسئولان دانشگاه و معاونان آموزش های عمومی و مهارتی واحدهای دانشگاهی گفت وگو کرده است که در این شماره از پرونده خبری دانشجو، مهارت، اشتغال گفت وگو با جواد صحفی بناب معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب را می خوانیم.

آنا: ایده بازنگری در ساختارهای قبلی نظام مهارت آموزی دانشگاه آزاد، ادغام آموزشکده های فنی و حرفه ای و تولد دانشکده های مهارت و کارآفرینی را چگونه ارزیابی می کنید؟ صحفی بناب: با توجه به نیاز کارخانه ها و کارگاه های بزرگ و کوچک به افراد متخصص دارای مهارت و کارآفرین به اصطلاح افراد آچار به دست، این ایده می تواند برای ایجاد تعامل سازنده با شرکت های خصوصی و دولتی و صاحبان صنایع بسیار مؤثر واقع شود و دانشکده های مهارت و کارآفرینی می توانند با تربیت نیروی انسانی متعهد و تکنسین های ماهر، کمک قابل توجهی به رفع نیازهای کشور کنند.

آنا: آیا در واحد بناب پروژه ادغام صورت گرفته و دانشکده مهارت و کارآفرینی از مهر 1400 دانشجو جذب می کند و اینکه چه تعداد دانشجو در آموزشکده های سما مشغول به تحصیل هستند؟ صحفی بناب: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب اقدامات لازم برای ادغام انجام شده و با توجه به تصویب رشته های جدید مهارتی و رشته هایی که از قبل به صورت فعال دانشجو داشتیم، از مهر 1400 جذب دانشجو داریم و با توجه به این ادغام بالای 200 نفر دانشجو در دانشکده خواهیم داشت.

آنا: طرح ادغام چه چالش هایی را برای واحدهای دانشگاهی خواهد داشت؟ چه ملاحظاتی باید در اجرای طرح لحاظ شود تا این طرح موفق شود؟ صحفی بناب: از چالش های پروژه ادغام آموزشکده های فنی و حرفه ای، تأمین کادر اداری دانشکده مهارت و کارآفرینی است، با توجه به چارت سازمانی دانشکده(حدود 24 پست تعریف شده) و تعداد کارکنان آموزشکده های سما باید از طرف واحد دانشگاهی تأمین نیرو شود که هزینه بر است؛ بنابراین پست های تعریف شده در دانشگاه اعمال می شود.

تحصیل 320 دانش آموز در دبیرستان دخترانه و پسرانه سمای بناب آنا: اکنون از چه تعداد دانش آموز و دانشجو در سما برخوردارید و در مورد ظرفیت و امکانات دانشکده مهارت و کارآفرینی و دیگر بخش های سما توضیحاتی بدهید.

صحفی بناب: تعداد دانش آموزان دبیرستان دخترانه و پسرانه سمای بناب بالای 320 دانش آموز است که با توجه به آغاز سال تحصیلی افزایش می یابد و حدود 119 دانشجوی فعال در دانشکده فنی حرفه ای داشته ایم که حدود 80 دانشجو هم از دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته با توجه به ادغام دانشکده از طرف دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب به دانشکده مهارت و کارآفرینی می آیند.

دوره های کوتاه مدت به آموزش هایی اطلاق می شود که هدف آن ارتقای سطح دانش و توان دانشجویان و علاقه مندان مرتبط با حوزه های صنعت و ایجاد مهارت های شغلی در آنهاست.

در مورد امکانات هم باید گفت که سمای دانشگاه آزد اسلامی واحد بناب دارای امکانات خوب و کم نظیر در سطح منطقه است، دانشکده مهارت و کارآفرینی دارای فضای آموزشی مستقل و باکیفیت با ساختمان جداگانه است که کلاس های مجزا و تجهیزشده به ویدئوپروژکتور است و کلاس های تئوری مان در آنجا برگزار می شود.

تمام کارگاه ها و آزمایشگاه های رشته های موجود در دانشکده مهارت از مکانیک خودرو، برق صنعتی، کامپیوتر و .

واقعاً مجهز هستند و به تازگی در بازرسی سازمان فنی و حرفه ای برای کسب مجوز مرکز مدیریت و مشاوره شغلی مورد تحسین بازرسان قرار گرفت و در منطقه بی نظیر خوانده شد و با توجه به همجواری با واحد دانشگاهی بناب از یک سوله ورزشی با امکانات و کیفیت عالی در رشته های فوتسال، والیبال، بسکتبال، کشتی، تنیس روی میز و تنیس روی زمین برخوردار است.

آنا: اهداف نظام نامه نظام آموزشی فنی و حرفه ای و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟ صحفی بناب: از اهداف این نظام نامه ایفای نقش جدی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه تربیت دانشجوی ماهر و کارآفرین مبنی بر ترویج فرهنگ کار و تولید و کارآفرینی و آموزش نیروی انسانی متخصص و کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار است که البته دانشگاه آزاد اسلامی با سرمایه گذاری و برنامه ریزی مناسب می تواند به این هدف عالی برسد.

آنا: آیا تفاهمنامه ای در حوزه مهارت و کارآفرینی با دیگر ادارات منعقد شده؟ این تفاهمنامه ها در چه راستایی هستند؟ صحفی بناب: در این راستا امضای قرارداد با اداره فنی وحرفه ای شهرستان بناب در راستای کسب مهارت و کارآفرینی انجام شده که برگزاری کلاس ها در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب انجام می شود و ارائه مدرک معتبر از طرف سازمان فنی وحرفه ای است.

بیشتر بخوانید: مورد بعدی تفاهمنامه ای با صاحبان فولاد ظفر و فولاد صنعت بناب بوده که زیرمجموعه آن فولاد شاهین است، همکاری دانشگاه در قالب سرای نوآوری فولاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب است که قرار شده دوره های کوتاه مدت برگزار کنیم.

تفاهم نامه بعدی برای ایجاد مرکز مدیریت و مشاوره شغلی با اداره فنی وحرفه ای بناب است که در این راستا می توانیم مدرک دوامضایی را از طرف سما و فنی وحرفه ای برای کارآموزان، دانشجویان و افراد علاقه مند صادر کنیم.

برگزاری دوره های کوتاه مدت در حوزه فولاد آنا: در محورهای فعالیت دانشکده مهارت و کارآفرینی، دوره های کوتاه مدت نیز دیده شده است، منظور از این دوره ها چیست و آیا اقدامی کرده اید؟ صحفی بناب: دوره های کوتاه مدت به آموزش هایی اطلاق می شود که هدف آن ارتقای سطح دانش و توان دانشجویان و علاقه مندان مرتبط با حوزه های صنعت و ایجاد مهارت های شغلی در آنهاست، این دوره ها به منظور توسعه دانش تخصصی افراد، افزایش بهره وری نیروهای انسانی شاغل در دستگاه های اداری و افزایش دانش کاربردی و توانمندسازی آنهاست که فراگیران با شرکت در این دوره ها و به پایان رساندن آنها به اخذ گواهینامه نایل می شوند و می توانند از آن استفاده لازم را داشته باشند.

دوره های کوتاه مدت به منظور توسعه دانش تخصصی افراد، افزایش بهره وری نیروهای انسانی شاغل در دستگاه های اداری و افزایش دانش کاربردی و توانمندسازی آنهاست.

با بررسی میدانی و با توجه به صنعتی بودن شهرستان بناب به برگزاری دوره های کوتاه مدت در حوزه تجارت بین الملل اقدام کردیم و با توجه به تصویب سرای نوآوری فولاد واحد بناب و وجود کارخانجات متعدد فولاد، برگزاری دوره های کوتاه مدت در حوزه فولاد را با همکاری اعضای هیئت علمی در اولویت قرار دادیم و دوره هایی مانند ICDL و اتوماسیون صنعتی برای علاقه مندان را برنامه ریزی کردیم و مقدمات برای برگزاری آنها آماده می شود.

آنا: فعالیت مدارس سما در زمینه مهارت و کارآفرینی به چه شکلی است و آن را چگونه ارزیابی می کنید؟ صحفی بناب: با برنامه ای که پیش رو است و تدابیری که اندیشیده شده، مدارس سما به سمت مهارت و کارآفرینی پیش می روند؛ البته با توجه به ایجاد دانشکده مهارت و کارآفرینی، می توانیم طرح بوستان تربیت را اجرا و افراد را از مهد کودک تا دانشگاه و آینده ای برتر برای مدارس سما تربیت کنیم.

آنا: باید و نبایدهای حوزه مهارت، کارآفرینی و اشتغال سما را چه چیزهایی می دانید؟ صحفی بناب: باید و نبایدهای حوزه مهارت، کارآفرینی و اشتغال را ارتباط نزدیک و مثمر با حوزه صنعت، کشاورزی و تجارت می دانم که با تجهیز مدارس، دانشکده و کارگاه ها و آزمایشگاه ها و بالابردن کیفیت آنها با تأمین استادکار ماهر و استفاده از اعضای هیئت علمی میسر است.

تدوین طرح توجیهی 2 مدرسه عالی مهارتی آنا: دانشگاه مدتی است به راه اندازی مدارس عالی مهارت هم اقدام کرده است، مأموریت این مدارس با مأموریت دانشکده های مهارت و کارآفرینی تداخلی ندارد و آیا واحد بناب مدرسه عالی مهارتی را راه اندازی کرده است؟ صحفی بناب: فعالیت مدارس مهارت تداخلی با دانشکده های مهارت و کارآفرینی ندارد و اینها مکمل همدیگر هستند و ایده خوبی برای آموزش است.

سمای بناب طرح توجیهی دو مدرسه عالی مهارتی تجارت بین الملل با رویکرد صادرات و واردات و اتوماسیون صنعتی را تدوین کرده و در استان به تصویب اولیه رسیده و منتظر داوری است که در سازمان انجام می شود که به محض تصویب در این راستا اقدام می کنیم؛ البته اگر امکانش باشد در صورت تسریع به این طرح ها، برای اهداف عالی آن اقدامات اساسی انجام خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازآنا، معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی به تازگی از فعالیت 116 دانشکده مهارت و کارآفرینی در سال تحصیلی جدید در واحدهای دانشگاهی مختلف کشور خبر داد و اعلام کرد که در این دانشکده ها آموزش های مهارتی جایگزین آموزش فنی و حرفه ای کلاسیک می شوند و ورود به این دانشکده ها براساس سوابق تحصیلی داوطلبان و علاقه مندان خواهد بود.

سیدمحمد بطحایی با اعلام اینکه مدارس عالی مهارتی هم از دل دانشکده های مهارت و کارآفرینی شکل می گیرند، خبر داد که تاکنون 103 مدرسه پیشنهاد شده است و 70 مدرسه مجوز راه اندازی دریافت کرده اند.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - مهارتی - آموزش - دانشگاه آزاد - دانشگاه - آموزش های فنی و حرفه ای - حرفه - اسلامی - نامه - تصویب - صادرات و واردات - آزاد - برنامه - اساس - فنی و حرفه ای - شورای گسترش - معاون آموزش - برنامه ریزی - گسترش - تدوین - کارآفرینی - بازار کار - نظام - عالی - بخشنامه - شایستگی - توانایی - دوازدهم - آموزشی - متناسب

آخرین اخبار سرویس:
روستابازارها بستری برای حمایت از تولیدکننده و تعدیل نرخ کالاهای اساسی

استخدام متخصص شبکه با بیمه تکمیلی در شرکت تجارت الکترونیک و فناوری اتکا

12 درخواست بازنشستگان کارگری از تامین اجتماعی

340 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شد

استخدام حسابدار و کارمند فروش در یک شرکت معتبر در تهران

تشدید بازدید تعزیرات از واحد های صنفی در کردستان

استخدام مهندس سرناظر، ناظر عمران و ناظر مکانیک در مرکزی

آخرین آمار کرونا در جهان

ارزش 2.6 تریلیون دلاری رمز ارز ها در جهان

روند افزایشی قیمت محصولات ایران خودرو+ جدول

فرش دستباف در گرداب بی تدبیری

کارتون | افزایش ابتلا به کرونا در پی افزایش سفرها

250 هزار کنتور هوشمند می شود

صف روان عرضه بنزین در یکی از جایگاه های سوخت اصفهان

پیش بینی بورس هفته دوم آبان 1400

فهرست جدید آزمایشگاه های تشخیص کرونا اعلام شد

استخدام کارمند اداری، کمک حسابدار و کارشناس فروش ثبتی با بیمه در تهران

هنرستان تخصصی رشته معدن در بندرعباس راه اندازی شد

معارضان محلی مانع سرمایه گذاری و توسعه معادن است

فراخوان جشنواره کارگری و کارفرمایی اِمتنان

ام تی ان، دومین اپراتور ارتباطی در بین کارفرمایان برتر جهان شناخته شد

رکورد قیمت پراید

توافق با ترکمنستان برای اجرای سوآپ گازی از مسیر ایران

اطلاعیه مرکز افتا درباره حادثه سایبری حمله به سامانه هوشمند کارت سوخت کشور

بزودی؛ تکمیل طرح آبیاری تحت فشار پایاب سد بابا احمدچالدران

افزایش قیمت برنج ایرانی در بازار همدان | برنج تایلندی و هندی در فروشگاه ها توزیع شد

قیمت روز موبایل در 5 آبان ماه

53 نازل جایگاه های سوخت ناحیه کاشمر به چرخه خدمات رسانی بازگشت

بازگردانی سریع جایگاههای سوخت نشانه توانمندی سایبری کشور است

استخدام سرپرست برنامه ریزی و انبارها با بیمه تکمیلی و وام در یزد

استخدام کارمند اداری با بیمه، سرویس و پاداش در شرکت برنا صنعت توس

استخدام ویزیتور فروش با بیمه، پورسانت و پاداش در شرکت پرگاس طب در گلستان

استخدام کارشناس برق و ابزار دقیق با بیمه در گروه تانا انرژی در بهبهان

انجام عملیات لرزه نگاری چهار میدان نفتی و گازی

اطلاعیه مرکز افتا درباره حمله سایبری به سامانه سوخت

قیمت گوشی های شیائومی 5 آبان 1400 +جدول

9 شیوه خود آموز برای یادگیری انگلیسی در خانه

استخدام نیروی خدمات و نظافتچی در شرکت آهن نت در تهران

افزایش ریسک سرمایه گذاری نتیجه بی اعتمادی به بورس

«زاگرس» در مهرماه چه کرد ؟

حضانت فرزند بعد از فوت پدر با کیست؟

ایرلاین های متخلف و گرانفروش جریمه شدند

کم برخورداری 72 شهرستان خراسان رضوی از نظر راه های روستایی در سطح کشور

استخدام سرپرست آزمایشگاه حقیقی در زرین رویا در ساوه

استخدام کارشناس فروش با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت غیرتجاری فنی شاهرخی

خسارت باد و باران به مزارع ذرت در شهرستان فاریاب

26 جایگاه سوخت در رفسنجان و انار فعال است

استخدام کارشناس فروش میدانی با دریافتی بیش از 14 میلیون، پورسانت عالی، بیمه

بازگردانی سریع جایگاههای سوخت به چرخه توزیع نشانه توانمندی سایبری کشور است

نجار: دولت تا رفع کامل مشکلات زلزله زدگان در کنار مردم است

جزییات تعلیق مجوز پرواز 7 ایرلاین

نشست رفع موانع توسعه چادرملو با حضور استاندار یزد

ثروت موسس علی بابا با فشار چین بر ثروتمندان کاهش یافت

استخدام کارشناس فروش میدانی با دریافتی بیش از 14 میلیون و بیمه در بابلسر

آغاز کشت سیر در مزارع آ ذربایجانغربی

افزایش کرایه تاکسی غیرقانونی است

معارضان محلی مانع سرمایه گذاری و توسعه معادن هستند

کارت اعتباری یارانه به چه کسانی تعلق می گیرد؟

خبر مهم برای خریداران و سهامداران خودرو / درخواست عشقی از وزیر صمت

تکمیل 68 درصد مخازن سوخت نیروگاهی کشور

مختومه کردن 400 هزار پرونده اجرا در سال 1400 / مهلت 5 ماهه به بدهکاران

رابطه عاطفی لئوناردو دی کاپریو با این دختر رکورد زد!

استخدام کارمند فروش با حقوق ثابت و بیمه در شرکت البرز ابتکار مبین در البرز

استخدام سرپرست انبار در انتشارات بین المللی گاج در البرز

استخدام سرپرست انبار در انتشارات بین المللی گاج در تهران

استخدام سرپرست انبار در انتشارات بین المللی گاج در تهران و البرز

استخدام کارشناس برنامه ریزی تولید با بیمه و سرویس در شرکت بالین تک در تهران

عرضه بنزین 1500 تومانی در 8 جایگاه سوخت گیلان

قیمت دلار از مرز 27 هزار و 700 تومانی هم گذشت

ام تی ان، دومین اپراتور ارتباطی در بین کارفرمایان برتر جهان

خبر مهم برای خریداران و سهامداران خودرو / درخواست رییس بورس از وزیر صمت

پیش بینی اقتصادی: آغاز فروش بیت کویت توسط دارندگان بلندمدت

رشد 3 درصدی تناژ حمل کالادر آذربایجان غربی

اجرای پروژه های سرمایه گذاری محور دیدار مقامات تاجیک و بانک اروپایی بازسازی و توسعه

احتمال افزایش ساعت طرح ترافیک تهران/ پیشنهاد لغو منع تردد شبانه به ستاد ملی کرونا

استخدام کارشناس فروش میدانی با حقوق پایه 5میلیون، پورسانت عالی، بیمه/ یاسوج

قیمت انواع موتورسیکلت در 5 آبان 1400

وام ودیعه مسکن چند ضامن می خواهد؟

علت آشفتگی های اخیر بازار فولاد

مختومه کردن 400 هزار پرونده اجرا در هفت ماه سال 1400 / مهلت 5 ماهه بدهکاران برای مختومه کردن پرونده ها

آیا مذاکرات بروکسل بر قیمت طلا و سکه موثر است؟

محصولات با کیفیت تری از ترکیه ای می سازیم

تولیدکنندگان به کیفیت و قیمت کالا توجه جدی کنند

افتتاح دوطرح کشاورزی وگردشگری در عنبر آباد

استخدام مدیر کارخانه در مجتمع فولاد نفیس ایرانیان در قزوین

پیش بینی بورس هفته آینده/ کدام گروه ها وضعیت بهتری دارند؟

جنوب کرمان در حال جهش است

برنامه ریزی ویژه برای کشت پسته در خراسان جنوبی آغاز شد

طالبان با ادامه پروژه گازی «تاپی» موافقت کرد

نرخ روز دلار، یورو، قیمت طلا و سکه امروز چهارشنبه 5 آبان 1400

340 جایگاه عرضه سوخت به سامانه هوشمند متصل شد

ثبت رکوردی جدید در صنعت پتروشیمی

صرفه جویی 2 میلیون لیتر سوخت مایع در خراسان جنوبی

چه محصولاتی را می توانیم اینترنتی بفروشیم؟

استخدام فروشنده با حقوق ثابت، پاداش، بیمه و پورسانت در فروشگاه شمعدون

انسداد 91 حلقه چاه غیر مجاز در استان تهران

استخدام کارشناس فروش بیمه در بیمه سامان نمایندگی 1166 در مازندران

واکسینه شدن بیش از 2 میلیون و 900 هزار نفر در فارس علیه کرونا

کاهش قابل توجه رضایت آمریکایی ها از عملکرد کنگره

وزیر نفت: سوخت گیری در 2 هزار و 200 جایگاه عرضه فعال شد

تصویب طرح مدارس عالی مهارتی «تجارت بین الملل» و «اتوماسیون صنعتی»

تصویب طرح مدارس عالی مهارتی «تجارت بین الملل» و «اتوماسیون صنعتی»