موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - لايحه رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - محمود احمدي نژاد - محمود احمدي - ستاد حقوق بشر - دانشگاه آزاد - رابي - مسابقات بين قاره اي - محمد دلكش - انتظار فرو - شاخص كسب و كار - برترين هاي آسيا - سازمان اوقاف و امور خيريه كشور - خط انتقال - كانادا - خان محمدي - صنعت گاز ايران - دامپزشكي البرز - مراكز توانبخشي معلولان

مطالب مرتبط:
ابر چالش شهرداری تهران
یک هزار و 230میلیارد تومان اوراق مشارکت در شهرداری مشهد منتشر شد
افزایش 4 برابری سهم مسکن از تسهیلات بانکی کشور
فرزند فروشی در افغانستان/ قیمت از 120 تا 200 دلار
اعضای جدید هیات مدیره استقلال؛ سردار، جانباز و گزینه شهرداری
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 14:302021-09-25اقتصادي

سهم تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری کمتر می شود


جابه جایی تناسب درآمدهای شهرداری و توسعه مشارکت مردم و سرمایه گذاران رویکرد مدیریت شهری در حوزه مالی و اقتصادی است.

- "، علی قاسم زاده پیش از ظهر امروز _شنبه 3 مهرماه 1400_ در مراسم تکریم و معارفه معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان با قدردانی از مرتضی طهرانی، معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری به عنوان شخصیتی فرهیخته و قابل ستایش اظهار کرد: در این مدت انصافاً آقای طهرانی بیشترین تعامل را داشت و این تعامل حاصل پختگی در امور و دوری از تعصبات جناحی و حزبی بوده و نگرشی ناشی از دغدغه نسبت به صرفه و صلاح شهرداری است.

وی ادامه داد: بحث های مالی در شهرداری نیاز به گزارش سایت قطره و به نقل ازندارد چراکه سیستم بزرگی مانند این نهاد که خدمات خود را به روز به مردم ارائه می کند، وقتی درست کار کند یعنی خون در شریان های این اندام جریان دارد.

شهردار اصفهان با تشکر از موافقت محسن رنجبر برای حضور در سمت معاون مالی و اقتصادی شهرداری در این دوره و بازگشت به شهرداری اصفهان اظهار کرد: برگرداندن آقای رنجبر کار آسانی نبود و با موافقت آقای سقاییان نژاد به شهرداری بازگشتند، زیرا وی نقش کلیدی در شهرداری قم داشت؛ نگاه مهندسی وی به مسائل سبب می شود تا از موقعیت ها نقشه ای هوایی در ذهن خود ترسیم کنند و بعد وارد حل مسئله شوند.

قاسم زاده با بیان اینکه در رویکرد مدیریت شهری یکی از انتظارات از حوزه شهردار، جابه جایی تناسب درآمدهای پایدار و ناپایدار شهرداری است، گفت: برای این منظور باید با شیبی ملایم از مسیر درآمدهای متکی به تراکم به سمت درآمدهای دیگر برویم و آقای رنجبر باید این انتظار شهرداری و شورا را محقق کند.

شهردار اصفهان افزود: از بخش مشارکت های شهرداری در این مسیر بیشترین انتظار را داریم؛ باید به مردم و سرمایه گذاران اعتماد کنیم و اینکه سرمایه گذاران خارج از ایران و اصفهان باید به کمک آبادانی اصفهان بیایند.

وی انتظار دیگر شهرداری از معاونت مالی و اقتصادی را پویاتر کردن منابع شهرداری و گردش آن برای ایجاد درآمد عنوان و اظهار کرد: بهتر است بخشی از املاک در مسیر ارزش افزوده قرار گیرد تا درآمدهای متکی به فروش تراکم کمتر و ظرفیتی برای افزایش مشارکت مردم فراهم شود.

استمرار و تکمیل خزانه داری متمرکز شهرداری محمد نور صالحی، رییس شورای اسلامی شهر اصفهان همچنین در ادامه، با قدردانی از زحمات مرتضی طهرانی، اظهار کرد: انتظار می رود آقای رنجبر از رویه های خوبی که در دوره آقای طهرانی ایجاد شده است، استفاده کند و آنها را ادامه دهد.

وی تحقق انضباط مالی، رعایت دقیق ضوابط حوزه مالی، شفافیت در حوزه درآمد، هزینه و املاک، داشتن برنامه برای تحقق درآمدهای پایدار شهرداری را از جمله انتظارات شورای اسلامی شهر اصفهان از معاون مالی و اقتصادی شهرداری عنوان کرد و گفت: لوایح 52 گانه که در دوره قبلی مدیریت شهری مصوب شده است مورد بازنگری قرار گیرد چراکه مردم گلایه هایی را نسبت به برخی از هزینه ها دارند که از طاقت آنها خارج است و می تواند مشمول اصلاحاتی شود.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان توجه به سرمایه گذاری و مشارکت مردم را از اولویت های این حوزه شهرداری دانست و گفت: وقتی مردم حاضرند سرمایه های اندک خود را به بورس ببرند می توان از این ظرفیت برای اجرای پروژه های شهری و مشارکت مردم در اجرای طرح ها استفاده کرد و امیدواریم روش های جدیدی در این بخش به کار گرفته شود.

نور صالحی با تاکید بر استمرار و تکمیل خزانه داری متمرکز شهرداری افزود: استفاده از اوراق و منابع بانکی اقدام مثبتی است، اما برای بازپرداخت و استفاده بیشتر از این منابع باید برنامه ریزی کرد.

وی افزود: بنا بر گزارش های دریافت شده تا سال 1404 باید 5 هزار میلیارد تومان بدهی از سوی شهرداری پرداخت شود که این موضوع نباید سکته و وقفه ای در امور شهرداری ایجاد کند.

رییس شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: همچنین پروژه های عمرانی شهر همچون رینگ چهارم، تکمیل فازهای سالن اجلاس سران، خط دوم مترو و دیگر طرح ها باید با روش های قدیم و جدید تأمین و پشتیبانی مالی شود.

ضریب تحقق بودجه شهرداری به بیش از 90 درصد رسید مرتضی طهرانی، معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان در این جلسه با اشاره به اینکه تداوم اقدامات زیربنایی در شهرداری به سود مردم است، اظهار کرد: بسیاری از اقداماتی که برای این منظور انجام شده است مربوط به نظام شهرداری است و هرچه در این مسیر عقلانی تر، مستحکم تر و قانون مندتر تصمیم گیری شود به نفع مردم است.

وی ادامه داد: بسیاری از کارها چون از پشتوانه منطقی برخوردار است در دوره بعد هم ادامه پیدا خواهد کرد؛ بیشترین وظیفه این حوزه در بخش درآمد و بعد هزینه است به طوری که اگر همه برنامه ها به خوبی برنامه ریزی شود، اما پشتیبانی مالی صورت نگیرد، کارها نیمه کاره رها خواهد ماند.

معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان تصریح کرد: در دوره قبل، پیش از آنکه طرحی با مشکل مواجه شود ما به سراغ آن می رفتیم به طوری که برای تأمین اعتبار طرح های عمرانی و … موردی را سراغ ندارم که به علت مشکل مالی متوقف شده باشد.

طهرانی با بیان اینکه اگر موفقیتی در دوره قبل اتفاق افتاده است حاصل کار گروهی و تیمی بوده است، اظهار کرد: در این دوره سعی کردیم شفافیت مالی تا جایی که امکان پذیر است عملیاتی شود به طوری که همه مناقصه ها و مزایده های شهرداری در روزنامه های رسمی و سایت منتشر شد.

همه صورت مالی و تفریغ بودجه را منتشر کردیم اما مواردی مانند حقوق که نیاز به اجازه فرد برای انتشار داشت، منتشر نشد.

وی از انطباق درآمدهای شهرداری با بودجه سالانه گفت و افزود: در ابتدای دوره ما، بودجه شهرداری دو هزار و 750 میلیارد تومان بود و اکنون به حدود 10 هزار میلیارد تومان رسیده است و بودجه سال های گذشته هم محقق شده است.

ضریب تحقق بودجه بیش از 90 درصد است به طوری که سال گذشته 110 درصد از بودجه به صورت رسمی و با اصلاحات 94 درصد محقق شد.

رانت برخی شرکت های وابسته به شهرداری را به حداقل رساندیم معاون سابق مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان تاکید کرد: اگر حمایت و همراهی شورای شهر نبود این بودجه قابل تحقق نبود.

طهرانی با اشاره به اینکه در سال 98 توانستیم لوایح 52 گانه درآمدهای شهر را با بازنگری به تصویب شورای اسلامی شهر برسانیم، گفت: این بازنگری در درآمدهای سال های 98 و 99 شهرداری متبلور شد و با ایجاد دگرگونی در لوایح تشویقی با وجود کرونا موفق به تحقق درآمد شدیم.

وی مکانیزم تحقق انضباط مالی در شهرداری را تمرکز پرداخت و درآمد عنوان و اظهار کرد: اخیراً راه اندازی خزانه داری غیرنقدی را کلید زدیم تا از اموال غیر نقد مناطق استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه در این دوره توانستیم همه مناقصات را نقد کنیم چراکه مناقصات 50 درصد غیر نقد سبب منازعه و فساد در سیستم می شود، گفت: رانت برخی شرکت های وابسته به شهرداری را به حداقل رساندیم به طوری که سود برخی شرکت های تأمین نیرو که در گذشته 15 تا 20 درصد بود به یک و نیم درصد کاهش پیدا کرد.

مشارکت مردم در محلات با نقشه راه محسن رنجبر، معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: بعد از شش سال به شهرداری اصفهان بازگشتم و با همکاری همه امیدوارم خدمتگزاری صدیق برای مردم شهر اصفهان و همه افرادی که اصفهان را دوست دارند، باشیم.

وی با تاکید بر اینکه خدمت باید برای رضایت خداوند باشد، گفت: از شهردار اصفهان و شورای اسلامی شهر که به بنده اعتماد کردند قدردانی می کنم؛ ما در این دوره شهرداری به دنبال مشارکت واقعی مردم هستیم.

معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان تصریح کرد: ادبیات سیاستی این است که اصفهان شهر زندگی باشد و با این ادبیات به سراغ مردم می رویم تا در توسعه محلات هم از مشارکت آنها استفاده کنیم.

وی افزود: آقای طهرانی فارغ از مباحث حزبی، عمل گرایانه در شهرداری کار کردند.

ما به دنبال ادبیات حکمروایی یعنی مشارکت مردم به صورت گسترده با پرچم داری شهردار و حمایت شورای شهر هستیم و این کار را از بخش های مختلف شهرداری آغاز می کنیم.

رنجبر تاکید کرد: در این زمینه با نقشه راه پیش خواهیم رفت و مشارکت را به دل محلات خواهیم برد تا شاهد ارتقای کیفی زندگی در محلات باشیم.

تدوین منشور رویکردهای کلان از سوی شورای ششم شهر اصفهان مصطفی نباتی نژاد، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه، بر ایجاد همزیستی برون سازمانی برای استفاده از تجارب مدیران سابق شهرداری تاکید و اظهار کرد: شورای ششم شهر اصفهان در حال تدوین منشوری در سطح رویکردهای کلان است و در این میان باید مرز بین رویکرد و برنامه در سطح معاونان نیز مشخص شود.

وی خطاب به شهردار و معاون مالی و اقتصادی شهرداری اصفهان تصریح کرد: باید پرداخت های مالی به پروژه ها ناظر به سطح درگیری مردم با این طرح ها باشد تا نارضایتی حاصل از اجرای یک طرح در سطح شهر ایجاد نشود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، در این جلسه که با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، اعضای شورا و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد، از زحمات مرتضی طهرانی در سمت معاون مالی و اقتصادی شهرداری تقدیر و محسن رنجبر با حکم شهردار اصفهان به عنوان معاون جدید مالی و اقتصادی شهرداری منصوب شد.


کلید واژه ها: شهرداری - شهردار - درآمدهای شهرداری - اقتصادی شهرداری - اقتصادی - مالی - معاون مالی - مراسم تکریم و معارفه - معاون - شهرداری اصفهان - تکریم و معارفه - سرمایه گذاران - شهردار اصفهان - اصفهان - مشارکت مردم - مراسم تکریم - مدیریت شهری - تراکم فروشی - تعامل - جابه جایی - مردم - بیشترین - قدردانی - مشارکت - موافقت - مهرماه - سرمایه - معارفه - مدیریت - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
مردم و تولیدکنندگان عامل توسعه استان هستند

جزییات وام 240 میلیونی ازدواج/ این وام به چه کسانی پرداخت می شود؟ + شرایط وام ازدواج 100 میلیونی

قیمت گوشی های شیائومی 25 مهر 1400 +جدول

خسارت 57 هزار میلیارد ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی/ از 43 بلایای طبیعی دنیا،32 در ایران رخ می دهد

قیمت بازار جهانی فلزات غیرآهنی/ امروز یکشنبه 25 مهر

محصولات شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه جیتکس عرضه شد

تغییرات قیمت خودروهای داخلی

از ادل تا مهران غفوریان، کاهش وزن عجیب سلبریتی ها

جدیدترین آمار تقسیماتی کشور اعلام شد

نیروی جوان فنی و زرنگ برای کارخانه

نرخ جدید لوله فلزی در بازار اعلام شد

جزییات ثبت نام وام های دانشجویی از آبان 1400

مقصد پول های خروجی از بورس کجاست؟

رمزارزی که دریک هفته بیش از533میلیون درصد سود کرد!

مشغول به کار شدن بیش از 10 هزار نفر در بخش صنعت کردستان

رمزارز ملی راه اندازی می شود

نام نویسی وام های دانشجویی آغاز شد

توزیع روزانه سوخت زمستانی در روستاها

تشکیل بیش از پنج هزار پرونده تخلف صنفی در خوزستان

مشکلات تخصیص ارز دولتی برای دارو چیست؟

از ادل تا مهران غفوریان، کاهش وزن عجیب سلبریتی ها

«علی فکری» رییس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران کیست؟

افزایش بی سابقه قیمت برخی کالا ها در ایالات متحده

تزریق 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید کردستان

پیگیری مطالبات معدنکاران در اولویت دستگاه قضایی

جشنواره نیمه پاییز هنگ کنگ - 2021

روایتی مستند از قاچاق پوشاک به کشور

مروری بر مهمترین اخبار کرونایی 25 مهر 1400

کارکرد شبکه های اجتماعی چیست؟

تاثیر آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره بر قیمت دلار

خزامیا نیسان آبی را گران کرد

خبر خوش برای اجاره نشینان؛ شرایط دریافت وام مسکن 300 میلیونی

محدودیت قطعی کشت پاییزی در چهار حوضه مهم آبی خوزستان

کاربران خبرآنلاین آینده نرخ ارز را پیش بینی کردند/دلار چقدر می شود؟

بانکها قبل از صدور اجراییه باید موضوع را در کارگروه رفع موانع تولید مطرح کنند

ماجرای کمیاب شدن شربتی که عمو پورنگ برای مادرش خرید!

استاندار سمنان: سرمایه گذار فرش قرمز نیاز ندارد/شبانه روز در کنار بخش اقتصادی و تولید خواهم بود

شرایط برای بهبود و بازگشت اعتماد به بازار مهیاست

تعاونی مرتعداران تیران و کرون برتر شد

خسارت 57 هزار میلیارد ریالی به بخش کشاورزی آذربایجان شرقی/ از 43 بلایای طبیعی دنیا ،32 در ایران رخ می دهد

به یک نفر کارگر ساده نیازمندیم

بد یا خوبِ تراریخته ها/ آینده تأمین غذای بشر در دستان کشاورزی پیشرفته

روند استقرار صنایع در شرق زنجان مطلوب است|نگاه به توسعه همه مناطق

(ویدئو) خریداران ایرانی خانه در ترکیه، چقدر ضرر کرده اند؟

مشاوره ازدواج در کشور افزایش می یابد

قیمت ارزهای دیجیتالی امروز 25 مهر

عموپورنگ: شربت 50 هزار تومانی مادرم را یک میلیون تومان می فروشند!

استخدام کارشناس فروش تجهیزات پزشکی و سرپرست بازرگانی خارجی تجهیزات پزشکی

سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در حوزه صنعت و صنایع معدنی کردستان

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت مدیریت و تدارک کالای سلامت صدف در تهران

اقتصاد فرش و تابلو فرش دستباف در دهه گذشته

شرایط برای بهبود و بازگشت اعتماد به بازار مهیاست

ببینید کمبود بنزین چه کرده با مردم!

جزییات وام 240 میلیونی ازدواج/ این وام به چه کسانی پرداخت می شود؟ + شرایط وام ازدواج 100 میلیونی

کم و زیاد شدن مبلغ یارانه به کجا رسید؟

واکسیناسیون کرونا سالی دوبار انجام خواهد شد / فیلم

چند خبر کوتاه از مدرسه خواهران بروجرد

قیمت محصولات سایپا در بازار 25 مهر 1400 + جدول

هیچ گونه کمبود ارز نداریم/ راه اندازی رمز ارز ملی به صورت آزمایشی

علت اختلال در یکی از مهمترین سامانه های بورس چه بود؟

اهدا خون در ایلام 13 درصد افزایش یافت

واکسیناسیون کرونا سالی دوبار انجام خواهد شد

خرج بسیار و دخل کم

تزریق واکسن کرونا در گلستان به مرز یک میلیون و 600هزار دُز رسید

کولبران مجاز به ورود 800 قلم کالا هستند

بدقولی در پرداخت حقوق معوقه

اجرای پروژه های بزرگ باعث اشتغالزایی در استان است/ توزیع ثروت در بین مردم با حمایت ازصنایع کوچک / گره گشایی از مشکلات پتروشیمی زنجان الویت اصلی است

نام نویسی وام های دانشجویی آغاز شد + آدرس سامانه ثبت نام

نیازمندنیرو برای کار درمنزل کاربسته بندی

مدیریت جدید بورس، می تواند اعتماد و ثبات را به بازار بازگرداند

آمار های تازه پیری جمعیت | ایران از 2050 کشور سالمند می شود | 36 درصد دختران مجرد هستند | به ازای یک سرپرست خانوار آقا ، 17 سرپرست خانم

هزینه اجاره خانه در امیرآباد

کرونا افزایش بیماران و عادی انگاری ها در گیلان

نحوه پرداخت سود شستا هنوز تعیین نشده است

بازار رشت زیر ذره بین نظارت ها

کرونا افزایش بیماران و عادی انگاری هادر گیلان

حجم واکسن های وارداتی از 100 میلیون دز گذشت

پیش بینی رفتار دولت سیزدهم در قبال مذاکرات

خروج 56 هزار کیلو فرآورده دامی خراسان شمالی از چرخه مصرف

افزایش قیمت جهانی گاز؛ فرصت یا تهدید بازار سرمایه؟

طرح اجاره داری حرفه ای چیست؟

برای سفر به کدام کشورها ارائه کارت واکسن الزامی است؟

پس از بحران، انرژی پاک جایگزین سوخت های فسیلی می شود

به تاخیر انداختن برنامه های هفته میراث فرهنگی به احترام ایام سوگواری

تشکیل کارگروه بررسی سازوکارهای مورد نیاز برای واردات خودرو

خریداران بزرگ بازار در انتظار حرکت بانک مرکزی

سایپا و ایران خودرو؛ تولید ملک به جای خودرو!

آخرین خبر از چگونگی پرداخت سود شستا

شرط صدور مجوز شرکت های سبدگردان چیست؟

خبرنامه اقتصاد ایران - یک شنبه 25 مهر

صداوسیما؛ آفتابه لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی!

مدیرعامل فولاد هرمزگان: دولت در تامین انرژی حمایت کند

آخرین اخبار از زمان و نحوه پرداخت سود شستا

خبر مشروح 20، یکشنبه 25 مهر 1400

قیمت مسکن در پردیس متری چند؟

آخرین قیمت محصولات ایران خودرو در کارخانه

حمایت از ایده سمن ها با هدف توسعه ازدواج آسان/ مراکز تخصصی ازدواج در همدان دو برابر شود

شرایط برای بهبود و بازگشت اعتماد به بازار مهیاست

کارت واکسیناسیون کرونا به درب مغازه ها نصب شود

شوک آزادسازی منابع بلوکه شده ایران در کره به قیمت دلار

سهم تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری کمتر می شود

سهم تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری کمتر می شود