موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - نظام رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - سند تحول بنيادين - مجلس شوراي اسلامي - سند تحول بنيادين آموزش و پرورش - فراكسيون فرهنگيان مجلس - شوراي اسلامي - نمايندگان مجلس - آموزش و پرورش - إيران - حرم عبدالعظيم - بهترين هاي تاريخ فوتبال - نماينده ولي فقيه در استان قزوين - وحدت امت اسلامي - عادل نجف زاده - علي القاصي مهر - ساخت و ساز در پايتخت - كودكان و نوووانان - مدير فوتبالي - وزير ارشاد - واكسن كووبركت - ثريا قاسمي

مطالب مرتبط:
علیرضا تابش: سیاست وزارت ارشاد تداوم برگزاری جشنواره ها است/ انتظارات فرهنگی از سینما بخصوص در کشوری مثل ایران بالا است
مشکل تکراری استقلال برای برگزاری تمرین/ پیشنهاد عجیب بازیکنان و تهیه آب معدنی توسط کادر فنی
مشکل تکراری استقلال برای برگزاری تمرین/ پیشنهاد عجیب بازیکنان و تهیه آب معدنی توسط کادر فنی
استقلال | پیشنهاد باورنکردنی برای تهیه آب معدنی!
تصاویر| ویدئو مپینگ برج آزادی به مناسبت هفته دفاع مقدس
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 مهر 1400 ساعت 00:102021-09-24سياسي

5 پیشنهاد برای برگزاری بهتر دور دوم «جشنواره رشد» | آزادی عمل و مشارکت حداکثری دانشجویان در حوزه فرهنگی فراهم شود


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان گفت: زمینه سازی برای ایجاد رقابت ملی و بین المللی و پیش بینی امتیازات و مشوق ها برای شرکت کنندگان ازجمله پیشنهادها برای برگزاری بهتر جشنواره سراسری رشد در دور دوم است.

- "؛ اکنون بیش از هزار و 260 کانون فرهنگی اجتماعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با محور دانشجویان فعال و دارای مجوز، اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص هستند.

کانون های دانشجویی یکی از قالب های مهم و اثرگذار فعالیت های دانشجویی بوده که با هدف ایجاد بستر و زمینه مناسب مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه های دینی، انقلابی، فرهنگی و هنری دانشگاه ایجاد شده است و هرقدر زمینه های فعالیت، وسعت جذب و پاسخگویی به نیاز فرهنگی مخاطب دانشگاهی در کانون ها بیشتر دیده شود، طبیعتاً می تواند منتج به فعالیت کیفی بهتر و پاسخگویی بیشتر به سلایق گوناگون باشد.

فعال سازی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی یکی از چند برنامه اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی است، کانون هایی که با کار تیمی دانشجویان علاقه مند در حوزه های مختلف فعال هستند و حوزه فرهنگی اجتماعی دانشگاه را فعال و پویا نگه داشته اند و بخش هایی از جامعه نیز از خدمات آنها بهره مند می شوند.

خبرنگار خبرگزاری آنا" در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی با مسئولان دانشگاه و دبیران کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور و برگزیدگان جشنواره سراسری رشد، عملکرد، فعالیت ها و مأموریت های این کانون ها را در قالب پرونده خبری کانون های دانشجومحور بررسی می کند.

بیشتر بخوانید: خبرگزاری آنا" به همین مناسبت با علیرضا فیروزفر رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد زنجان گفت وگو کرده است که مشروح آن را می خوانید.

آنا: چه شاخص ها و مؤلفه هایی موجب انتخاب شما به عنوان برتر رؤسای متولی امور کانون های فرهنگی دانشجویی در جشنواره سراسری رشد شد؟ فیروزفر: مؤلفه ها و شاخص های متعددی توسط هیئت داوران مدنظر و ملاک عمل بوده است؛ اما از مهم ترین آنها می توان مواردی مانند تلاش در راستای افزایش تعداد کانون های دانشجویی ، تعدد کانون های برتر از لحاظ میزان و نوع فعالیت های تعریف شده ، ارتباط مستمر و مؤثر با فعالان فرهنگی و برگزاری جلسات متعدد در راستای هم افزایی و فعالیت آنان و تعدد و افزایش درصد مصوبات مربوط به فعالیت کانون ها در جلسات شورای فرهنگی و نقش محوری کانون ها در سیاست گذاری و برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی را ذکر کرد.

آنا: چه تعداد کانون فرهنگی اجتماعی در واحد زنحان و در چه زمینه هایی فعال هستند؟ فیروزفر: اکنون بیش از 22 کانون فعال فرهنگی و پنج تشکل دانشجویی و یک هیئت مذهبی دانشجویی دارای اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان فعال هستند و هر کانون یک استاد مشاور داشته و در زمینه های فرهنگ و تمدن، مسائل اجتماعی، دینی و مذهبی، انقلاب اسلامی، رسانه و فضای مجازی فعالیت می کنند.

کانون ها با کار تیمی دانشجویان علاقه مند در حوزه های مختلف فعال هستند آنا: جایگاه و وظایف کانون های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟ و کانون ها به عنوان هسته های فعال تخصصی در دانشگاه چه نقشی در پیشبرد اهداف فرهنگی دانشجویی و توسعه علم و فرهنگ دارند؟ فیروزفر: کانون ها با کار تیمی دانشجویان علاقه مند در حوزه های مختلف فعال هستند و حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه را پویا و فعال نگه داشته و بخش های مختلف جامعه دانشگاهی از خدمات آنها بهره مند می شوند.

کانون های دانشجویی یکی از قالب های مهم و اثرگذار فعالیت های دانشجویی بوده که با هدف ایجاد بستر و زمینه مناسب مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه های دینی، انقلابی، هنری و فرهنگی دانشگاه ایجاد شده است و هرچه قدر زمینه های فعالیت، وسعت جذب و پاسخگویی به نیازهای فرهنگی مخاطبان دانشگاهی در کانون بیشتر دیده شود، مسلماً می تواند منتج به فعالیت کیفی بهتر و یا پاسخگویی بیشتر به سلایق گوناگون باشد.

کانون های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه به عنوان بازوان اجرایی حوزه فرهنگی علاوه بر ایفای نقش برجسته به بهره وری بیشتر فعالیت ها نیز کمک قابل توجهی می کند.

نبود دسترسی به دانشجویان برای ارتباط دوسویه چالش مهم کانون های دانشجویی آنا: حمایت از کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید و مشکلات و چالش های مسیر فعالیت آنها را چه چیزهایی می دانید؟ راهکارهای شما چیست؟ فیروزفر: سال های اخیر رویکرد حمایتی بسیار جدی و پررنگ تر پیگیری شده و به عنوان اولویت های فعالیت دانشگاه قرار گرفته است.

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان حمایت از کانون ها، پذیرش و باور به نقش محوری کانون ها در سیاست گذاری، برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی، تشکیل جلسات ماهانه منظم و مستمر با دبیران کانون ها و ایجاد فضای هم افزایی و تعامل در شورای فرهنگی و اختصاص بودجه مناسب برای اجرای برنامه های پیش بینی شده توسط کانون ها و اعطای امتیازات تشویقی به دبیران کانون ها، استفاده از نظرهای احصاشده دانشجویان در اولویت بوده و خواهد بود.

باید آزادی عمل در فعالیت های دانشجویی و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت حداکثری دانشجویان و فعالان در حوزه فرهنگی مدنظر مسئولان باشد.

چالش مهم کانون های دانشجویی با شیوع ویروس منحوس کرونا نبود دسترسی به دانشجویان برای ارتباط دوسویه و تعمیق و گسترش برنامه های حضوری با مخاطبان خود بوده و در بحث رسانه و فضای مجازی نیاز شدید به حمایت و پشتیبانی و آموزش دارند.

درگیرکردن فعالان دانشجویی با فرآیندهای اداری نیز می تواند از دیگر چالش ها باشد که در واحد زنجان با تمهیدات لازم برطرف شده است.

آنا: کانون های فرهنگی اجتماعی چگونه تقویت می شوند تا در پیشبرد اهداف علمی فرهنگی دانشگاه و جامعه موفق باشند؟ فیروزفر: نیازسنجی و آسیب شناسی نقاط ضعف و قوت کانون ها و ایجاد فضا و بستر فعالیت برای کانون ها در زمینه های مختلف، توجه به آموزش های لازم برای رشد کانون ها موجب تقویت و بالندگی آنها می شود.

برقراری ارتباط مستمر دانشجویان و اعضای دانشجویی کانون ها با استادان معتمد فرهنگی و دارای تجربه نیز در تقویت آنها مؤثر خواهد بود و ارتباط مستمر و مستقیم کانون ها به صورت جلسات مستمر هم در تقویت آنها بسیار مثمر است.

آنا: نحوه همکاری مسئولان مربوط (حوزه فرهنگی دانشجویی دانشگاه) در دانشگاه با کانون ها چگونه بوده است؟ فیروزفر: حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان نقش حمایت، هدایت و پشتیبانی از فعالیت کانون ها را ایفا کرده و در برنامه ریزی، سیاست گذاری و اجرای برنامه ها نقش اصلی و محوری را به کانون ها محول کرده که این فرآیندها پس از ارائه برنامه و تصویب در شورای فرهنگی قابل اجرا هستند.

در عملیاتی کردن برنامه ها، پشتیبانی های مالی و اداری لازم نیز به صورت کاملاً شفاف و برنامه ریزی شده اجرا می شوند.

آزادی عمل در فعالیت های دانشجویی مدنظر مسئولان باشد آنا: جدیدترین برنامه های در حال اجرا و پیش روی معاونت فرهنگی دانشجویی واحد زنجان در حوزه کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان چیست؟ و چه بایدها و نبایدهایی باید مدنظر مسئولان در این حوزه باشد؟ فیروزفر: جدیدترین برنامه های در حال اجرا و پیش روی معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در حوزه کانون ها توجه ویژه به رسانه و فضای مجازی و معرفی الگوهای موفق دانشگاهی در راستای امیدباوری و معرفی فارغ التحصیلان موفق، چهره های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و احصای مشکلات پیش روی کانون ها با نیازسنجی از دبیران کانون ها و ارائه راه حل های پیشنهادی ارزش گذاری و آموزش و ارائه مشاوره های رایگان برای مقابله با استرس، بی هویتی و مسائل مبتلابه، برگزاری دوره های آموزشی فنون مناظره و مذاکره، آموزش دوره های نشریات دانشجویی و مهارت های انجام کار تشکیلاتی و کادرسازی، تلاش در راستای ایجاد شبکه اطلاع رسانی با محور دبیران کانون ها و بسیاری از اقدامات دیگر است.

بیشتر بخوانید: باید آزادی عمل در فعالیت های دانشجویی و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت حداکثری دانشجویان و فعالان در حوزه فرهنگی مدنظر مسئولان باشد.

آنا: دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی و اساسنامه های مرتبط با کانون های دانشجویی تا چه اندازه کارآمد بوده و به فعالیت کیفی دانشجویان کمک می کند؟ فیروزفر: دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی ابلاغی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی موجب چارچوب مندی و قانونمندی فعالیت کانون های دانشجویی، گره گشایی امور و تسهیل فرایندها شده و از تصمیمات و اقدامات سلیقه ای برخی مدیران پیشگیری کرده و موجب شفافیت امور می شود.

آنا: چنانچه فعالیت های اجتماعی، علمی، فرهنگی، افتخارات، موفقیت ها و دستاوردها و محصولات شاخص در حوزه کانون ها داشته اید، تشریح کنید.

فیروزفر: برگزاری مسابقات کرسی های آزاداندیشی با مشارکت بیش از 29 تیم از دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان با محور کانون های فرهنگی و دانشجویی، شرکت گسترده در جشنواره شعر امید، حضور مؤثر در جشنواره از حماسه تا حماسه، برگزاری مراسم شب های احیای قدر توسط هیئات مذهبی دانشجویی، برگزاری مراسم جشن روز دختر توسط کانون های فرهنگی، برگزاری وبینارهای سلامت روان، ازدواج موفق، مبارزه با اعتیاد و وبینارهای مختلف دیگر، اجرای بیش از 20 برنامه به مناسبت روز دانشجو، تولید فیلم کوتاه و کسب رتبه و مقام اول و دوم در جشنواره رشد در زمینه تولید محتوا و فیلم کوتاه ازجمله اقدامات انجام شده در کانون های فرهنگی است.

آیین نامه های اجرایی ابلاغی از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی موجب قانونمندی فعالیت کانون های دانشجویی، گره گشایی امور و تسهیل فرایندها شده است.

آنا: تا چه اندازه به نیازهای فرهنگی اجتماعی و اجرایی کانون ها بسته به نوع مطالبات آنها رسیدگی می شود؟ و آیا سامانه های موجود پاسخگوی نیازها بوده است؟ فیروزفر: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان حداکثر تلاش برای پاسخگویی به مطالبات دانشجویان با برگزاری جلسات منظم و متعدد با فعالان دانشجویی انجام شده است.

؛ اما در این راستا ایجاد سامانه های اختصاصی برای ارتباط گیری با دانشجویان علاقه مند ضروری است.

آنا: برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره سراسری رشد و .

تا چه اندازه در رشد و پیشرفت و فعالیت کانون های فرهنگی دانشجویی مؤثر هستند؟ فیروزفر: برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره سراسری رشد منجر به شناسایی استعدادها، ایجاد حس رقابت بین دانشجویان در مناطق و دانشگاه های مختلف و بالفعل شدن ظرفیت دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و ایجاد انگیزه در فعالان فرهنگی و دانشجویی شده است و اقدامی مؤثر در شناسایی استعدادهای دانشجویی و معرفی آنان به جامعه است.

5 پیشنهاد برای بهتر برگزارشدن جشنواره سراسری رشد آنا: پیشنهادهای شما برای بهتر برگزارشدن جشنواره سراسری رشد برای دومین دوره در دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟ فیروزفر: پیشنهادهایی مانند تأکید بر شناسایی دانشجویان مستعد هنگام ورود به دانشگاه ، برنامه ریزی بلندمدت و سالانه ، معرفی و ارتباط بخشی استادان با دانشجویان و تعریف استاد مشاور در حوزه های مختلف از جمله هنر و ادبیات ، زمینه سازی برای ایجاد رقابت ملی و بین المللی با اعلام فراخوان از دانشجویان سایر دانشگاه ها و پیش بینی امتیازات و مشوق هایی برای شرکت کنندگان برای برگزاری بهتر جشنواره سراسری رشد دانشگاه آزاد اسلامی برای دوره دوم مطرح است.

آنا: و سخن پایانی .

فیروزفر: ارتباط مستقیم و مستمر دانشجویان با مسئولان و هیئت رییسه دانشگاه بیشترین اثرگذاری را در فعالیت های آنها داشته است.

در پایان از خدمات و فعالیت های جهادی فرزاد جهان بین مدیر انقلابی و معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی و همکاران وی به دلیل برگزاری برنامه هایی با رویکرد دینی و انقلابی صمیمانه سپاسگزاری می کنم.

انتهای پیام/4103/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشجویان - فرهنگی - دانشگاه آزاد - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - فعالیت - فعالیت های دانشجویی - کانون های دانشجویی - فعال - دانشجویی - رییس دانشگاه آزاد - کانون - برگزاری - جشنواره - پیشنهاد - مشارکت حداکثری - دور دوم - مشارکت - آزاد - اسلامی - فرهنگی و هنری - رییس دانشگاه - کانون فرهنگی - بین المللی - زمینه سازی - واحد - پاسخگویی - پیش بینی - حداکثری

آخرین اخبار سرویس:
تاکید سردار باقری بر تعمیق روابط با روسیه

مراسم 13 آبان در لرستان برگزار می شود

مژده وزیر بهداشت به مردم

بیش از 600 هکتار از اراضی ملی گلستان به منابع طبیعی بازگشت

وزیر کشور: ایران در عالی ترین سطح مبارزه با مواد مخدر قرار دارد

کلیات طرح صیانت هنوز تصویب نشده است/ خبرهای مطرح شده درباره رفع فیلترینگ یا اعمال محدودیت صحت ندارد

انتصاب مشاوران مدیر حوزه های علمیه خواهران

واکنش مطهری به خبر پیشرفت مذاکرات ایران و عربستان

افشای راز 29 زنه بودن مرد ایرانی پس از مرگش ! / رکورد عجیب !

ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت هفته وحدت

رونمایی از مجموعه ای نفیس از آثار آیت الله بلادی بوشهری

تقلید علمی بزرگترین آفت مراکز عملی و دانشگاهی است / دانشگاه ها باید با تولید علم به دنبال حل مشکلات بروند

26 شهر استان تهران شهردار ندارد

اختتامیه دومین دوره طرح ملی «فصل سخن» برگزار می شود

استخدام کارمند اداری در شرکت امیدان تخفیف ایرانیان (امیدان سلامت) در کرمان

انتقاد شدید احمدی نژاد از نظام تصمیم گیری در کشور/ برخی می خواهند ایران را ژاپن اسلامی کنند!

عادی سازی رابطه با اسراییل مغایر فضایل اخلاقی و احکام الهی است

معلمان اجاره نشین؛ صاحبخانه می شوند

امیر دریادار سیاری: ارتش آمادگی مقابله با هرگونه تهدید دشمن را دارد

چه کسانی از هیات امنای فارابی حذف شدند

فیلم | اهمیت احترام به مقدسات از منظر قرآن و نهج البلاغه

تصاویر/ دیدار علمای اهل سنت با نماینده ولی فقیه در هرمزگان به مناسبت هفته وحدت

آقای ضرغامی! روی معدن طلا، هویج نمی کارند

وزیر کشور: آقایانی که FATF را درست کردند، خودشان قاچاقچی و پولشو هستند

استخدام چرخکار راسته دوز با بیمه در شرکت روکش صندلی سوشیانت در تهران

معاون دادستان کل کشور: اگر بر روی رفت وآمد مواد مخدر چشم می بستیم، یک جوان اروپایی سالم نمی ماند

زمان صدور مجوز نشریات دانشجویی دانشگاه آزاد به 5 روز کاهش یافت

اژه ای با قاطعیت به موضوع طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار ورود کند/ تا پایان سال آزمون وکالت برگزار خواهد شد

هفته وحدت در نگاه حجت الاسلام عبادی زاده

نشست شورای مرکزی کانون مداحان کشور برگزار شد

بررسی ساماندهی وضعیت مالی بانک رفاه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت

آموزش مجازی نباید تعطیل شود

مردم عراق مخالف نتایج انتخابات هستند

ضرورت احیای جهاد سازندگی به عنوان یکی از دو بال انقلاب اسلامی

شقایق دهقان 20 سال پیششو رو کرد؛ پیر نمیشه فقط خوشگل تر میشه!

استخدام کارمند اداری در مجموعه ایران تایپیست در تهران

2 عضو هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شدند

بررسی ابهامات طرح ساماندهی خودرو در رادیو پیام

هدیه سازمان بازرسی تقدیم وزیر کشور شد

اختلاف زاکانی و عضو شورا برسر مصوبه املاک در اختیارِ غیر

اماراتی ها دلار می شمارند؛ ما عکس های احمدی نژاد را می بینیم

مدیریت ارتباطات منتشر شد/از اثررسانه ای تا تاثیر اخبار بر کودکان

مراحل احضار متهم به دادسرا

رجایی نیا: مجلس و دولت استقبال ویژه ای از برنامه های حوزه دارند

تذکر امام جمعه شهرکرد به مسئولان؛ مردم زلزله زده کوهرنگ همچنان مشکلات عدیده ای دارند+تصاویر

فیلم | مسابقات قرآنی اوقاف در مرحله نیمه نهایی برگزار شد

اجتماع حوزویان اصفهانی در محکومیت کشتار مردم افغانستان

اعتماد سازی موجب استفاده بهتر از ظرفیت های مردمی است

اولین جلسه کمیته فنی دبیرخانه طرح اعطای مدرک حفظ عمومی قرآن برگزار شد

سرپرست بنیاد ملی نخبگان منصوب شد

ثبت نام جشنواره «امتنان از کارگران» در کرمانشاه آغاز شد

عضویت افتخاری و نشان جامعه خیرین مدرسه ساز کشور به شهردار منطقه یک اهدا شد

همکاری امور مساجد و بنیاد احسان در احسان مهدوی / 25 هزاربسته معیشتی توزیع شد

بررسی لایحه رتبه بندی معلمان

تجارت مرزی کوره راه ها

ایجاد سازمان ساحلی در دستور کار شهردار بندرعباس قرار گیرد

استخدام کانتر تور خارجی و کمک حسابدار در محدوده مطهری تهران

«دین پژوهی ایرانی» در سوره مورد بحث قرار می گیرد

شبکه اجتماعی همیاران سایبری راه اندازی می شود

هیات امنای بنیاد فارابی معرفی شد

قدردانی رییس جمهور از دیوان محاسبات در ارائه گزارش تفریغ بودجه

شروع انقلاب اسلامی با ملت ایران و استمرار آن با دوستداران آن در سراسر جهان است

میرتاج الدینی: کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات مجلس تشکیل می شود

تنگه علیمردانی

کارمندان باید تا اول آبان یک دز واکسن کرونا تزریق کنند

جشنواره استانی تجلیل از نخبگان جامعه کاروتولید سیستان وبلوچستان

استخدام حسابدار با بیمه تکمیلی در شرکت تولیدی آرد روشن تهران در ماهدشت کرج

جشنواره روایتگری «ماجرای روز سی ام» توسط دانش آموزان همدان

با انعکاس اخبار صحیح و شفاف پاسخگو خواهیم بود

امام جمعه زاهدان: وحدت اسلامی در گرو یکی شدن دل هاست

رییس مجلس اعلای اسلامی الجزایر: تفکر نژادپرست صهیونیستی خطری جدی برای مسلمانان است

فراخوان همایش علوم انسانی اسلامی در اندیشه علامه مصباح یزدی

کم محلی مردان نشانه چیست؟

«چرخ» میزبان برگزیده جایزه مصطفی (ص)

انتقاد نماینده مجلس به لغو دورکاری و احتمال پیک ششم

نامه حسنوند به وزیر نفت درباره ضرورت ساخت و نصب سکوهای افزایش فشار پارس جنوبی

وزیر بهداشت: هفته گذشته به اندازه جمعیت امارات واکسن در کشور تزریق شد/ کرونا نابود شدنی نیست/ باید به زندگی با این ویروس عادت کنیم

فیلترینگ از طرح صیانت حذف می شود؟ / سخنگوی کمیسیون طرح صیانت: چنین چیزی در دستور کار نیست

دشمن نه به بودن شیعه راضی است و نه سنی

فیلم | اهانت به مخالفین فکری و مقدسات آنان از منظر قرآن و نهج البلاغه

استخدام مهندس مکانیک با بیمه تکمیلی، اسکان در گروه جهان صادرات در نطنز

«عیسی زارع پور» به عنوان عضو حقیقی هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی منصوب شد

نشان «سرو سپید» در بیمارستان لبافی نژاد رونمایی شد

امروز به جای اتحادیه عرب نیازمند اتحادیه جوامع اسلامی هستیم

اجماع همه گروه ها در احیای «شورای مرکزی جهاد سازندگی»

ضرورت تشکیل کارگروه حسابرسی و نظارت مالی در دوره جدید شورا

افزایش بصیرت و تقویت وحدت بین مسلمانان آبادانی و سعادت به ارمغان می آورد

هم اینک پخش زنده بزرگداشت آیت الله مهدوی کنی از خبرگزاری حوزه

استفاده از ظرفیت نخبگان اهل سنت و شیعه برای تشکیل کارگروه های قرآنی

غلط املایی نماینده مجلس در توییتر/ کریمی قدوسی دوباره گاف داد

مجلس 2 ابهام طرح ساماندهی خودرو را برطرف کند، مشکلی با تصویب آن نداریم

همراه اول موفق به دریافت بالاترین نشان مسئولیت اجتماعی شد

قطع ارتباط چشمی در زمان صحبت کردن نشانه چیست؟

تصمیم جدید و مهم مجلس برای رتبه بندی فرهنگیان

نگاهی نو به اکسپوی 2020 امارات/ آنها دلار می شمارند؛ ما عکس های احمدی نژاد را می بینیم

غلط املایی نماینده مجلس در توییتر

نخستین جلسه کارشناسان قرآنی در ماهان برگزار شد

وحدت اسلامی در گرو یکی شدن دل ها است

ساخت دستگاه سنجش میزان اسیدی و قلیایی بودن محلول ها برای نخستین بار در ایران

تصویب دو فوریت توقف اجرای اساسنامه سازمان های وابسته به شهرداری/ ایجاد جایگاه های کوچک سوخت رسانی در تهران

5 پیشنهاد برای برگزاری بهتر دور دوم «جشنواره رشد» | آزادی عمل و مشارکت حداکثری دانشجویان در حوزه فرهنگی فراهم شود

5 پیشنهاد برای برگزاری بهتر دور دوم «جشنواره رشد» | آزادی عمل و مشارکت حداکثری دانشجویان در حوزه فرهنگی فراهم شود