موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - طرح رتبه بندي - طرح رتبه بندي معلمان - فولاد خوزستان - توسعه فناوري - رييس كميسيون - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - مجلس شوراي اسلامي - افزايش حقوق - بسته حمايتي - انتقال آب خزر - ژرمي بوگا - رييس پليس راهور استان سمنان - تيم شهرداري بم كرمان - ليگ فوتبال اروپا - نو كردن خانه - مجتمع امام - رسول حسيني - راديو ماركا - ملت بزرگ ايران اسلامي - گمرك اسلام قلعه - حميد سمندريان - پورعلي گنجي

مطالب مرتبط:
رتبه بندی آموزش عالی وال استریت ژورنال و تایمز برای 2022 اعلام شد
بازدید معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اهواز
عملیاتی سازی محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اولویت آموزش عالی باشد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 مهر 1400 ساعت 02:002021-09-23دانش

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه


یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، - کارآمد و کارآفرین است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سازمان جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی، از زمان شکل گیری در مردادماه 1359، فعالیت های خود را بر توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی، به عنوان دو زیرساخت اصلی پیشرفت دانش بنیان کشور متمرکز کرده است و در طول بیش از 4 دهه فعالیت، در حوزه های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، آموزش، اشتغال و کارآفرینی، دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، کارآمد و کارآفرین است.

در این راستا و طی سالهای حیات جهاد دانشگاه مراکز آموزش عالی با هدف کمک به توسعه و رشد علمی، در سراسر کشور شکل گرفتند.

در این راستا، دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دانشگاه علم و هنر (یزد)، 6 مؤسسه آموزش عالی شامل مؤسسه آموزش عالی اصفهان، مؤسسه آموزش عالی خوزستان، مؤسسه آموزش عالی رشت، مؤسسه آموزش عالی کاشمر، مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه، مؤسسه آموزش عالی همدان (در مقاطع کاردانی تا دکترا)، همچنین مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با 38 مرکز فعال در سراسر کشور، مجموعه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی را تشکیل می دهند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و با هدف آشنایی بیشتر با فعالیت های اخیر برخی از این مراکز به ویژه از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید 19، با دکتر سید سعید هاشمی، رییس دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دکتر محمود اشعاری، رییس دانشگاه علم و هنر (یزد)، دکتر محمدعلی گودرزی، رییس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت وگو کردیم که طی روزهای آتی منتشر خواهند شد.

اما با هدف آشنایی بیشتر با حوزه آموزش عالی در جهاد دانشگاهی، نگاهی گذرا به دانشگاه ها، مؤسسه های آموزش عالی و مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خواهیم داشت.

دانشگاه علم و فرهنگ (تهران) جهاد دانشگاهی براساس اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت آموزشی خود را در حوزه آموزش عالی با تأسیس مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی در سال 1372 آغاز نمود و پس از فعالیت مستمر و کسب موفقیت های آموزشی و در پی احراز شرایط لازم، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در سال 1384 با ارتقای این مؤسسه به دانشگاه علم و فرهنگ موافقت کرد.

دانشگاه علم و فرهنگ" با 5 دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری، علوم انسانی، علوم گردشگری، علوم و فناوری های نوین زیستی فعالیت می کند و حدود 9 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه علم و فرهنگ در برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی از توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری مراکز، پژوهشگاه ها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی مانند پژوهشگاه رویان، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشکده توسعه تکنولوژی، پژوهشگاه علوم انسانی و اجتماعی، پژوهشکده گردشگری و پژوهشکده فرهنگ و هنر بهره مند است که این امر منجر به ارتقاء کیفی دوره های آموزشی این دانشگاه شده است.

بهره برداری از تجربه ها و دستاوردهای علمی سایر کشورها نیز یکی از راهبردهای مهم دانشگاه علم و فرهنگ است و به همین منظور برگزاری دوره های مشترک آموزشی بلندمدت و کوتاه مدت با دانشگاه های معتبر جهانی در راستای ورود به عرصه های بین المللی پیش بینی شده است که از جمله آنها می توان به عقد قرارداد و تفاهم نامه های همکاری آموزشی با دانشگاه های UPM و USM مالزی، Warwick و Sheffield انگلستان، Malardalen سوئد و IMC اتریش اشاره کرد.

دانشگاه علم و هنر (یزد) این دانشگاه با نام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان یزد فعالیت خود را در زمینه آموزش عالی از سال 1375 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت شعبه ای از مؤسسه مرکزی آموزش عالی جهاد دانشگاهی آغاز نمود و از سال 1381 به عنوان یک مؤسسه مستقل در آمده است.

در سال 1392 با موافقت شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین 345 موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کشور، به دانشگاه علم و هنر ارتقاء یافت.

این دانشگاه هم اکنون خدمات آموزشی خود را در 3 دانشکده علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر و معماری در مقاطع کاردانی (5 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی پیوسته (30 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ناپیوسته (9 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ارشد (32 کدرشته تحصیلی) و دکتری ( 2 کدرشته تحصیلی) ارائه می کند.

دانشگاه علم و هنر "یکی از معتبرترین و گسترده ترین دانشگاه های غیرانتفاعی در سطح کشور محسوب می شود.

درحال حاضر 6 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی (ناپیوسته و پیوسته)، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

علاوه بر اهتمام جدی مسئولان و اساتید دانشگاه به ارتقای کیفی و رشد علمی و اجتماعی دانشجویان، یکی از مهمترین ویژگی های این دانشگاه ایجاد رشته های آموزشی براساس نیازهای جامعه است که باعث شده تا دانش آموختگان این مرکز آموزشی از فرصت های قابل قبول شغلی بهره مند شوند.

مؤسسه آموزش عالی اصفهان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان باتوجه به مجموعه تجارب و پتانسیل های موجود، در سال 1372 موفق به اخذ مجوز راه اندازی مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از وزارت علوم شد.

مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان" دارای 48 رشته است که از این تعداد، 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، 19 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته، 10 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 5 رشته در مقطع کاردانی پیوسته و 2 رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته هستند.

مؤسسه آموزش عالی خوزستان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان "در سال 1374 تأسیس و در دو رشته کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کاردانی کامپیوتر شروع به فعالیت نمود.

این مؤسسه درحال حاضر دارای 3 دانشکده فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، تحصیلات تکمیلی است.

بزرگترین مؤسسه آموزش عالی غیردولتی در سطح استان، بهره مندی از فضای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی مناسب و مجهز، ارتقا و تأمین شاخص های ارزیابی هیئت نظارت و ارزیابی به عنوان دانشگاه منتخب در سه سال منتهی به سال،97 از مزیت های رقابتی این مؤسسه است.

چشم انداز مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، تبدیل شدن به بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی نسل 3 با رویکرد کارآفرینی در استان خوزستان است.

مؤسسه آموزش عالی رشت مؤسسه آموزش عالی رشت" بنا به درخواست جهاد دانشگاهی واحد استان گیلان در سال 1373 با پذیرش 36 نفر دانشجو در مقطع کاردانی شروع به فعالیت کرد.

این مؤسسه درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر این مرکز در سال 1373 با دریافت مجوز تأسیس مؤسسه آموزش عالی از وزارت علوم برای اولین بار در مقطع کاردانی در دو رشته حسابداری و تولیدات گیاهی موفق به پذیرش دانشجو شد.

به دنبال آن در سال 1376 با اخذ مجوز برگزاری دوره های علمی - کاربردی از وزارت علوم موفق به پذیرش دانشجو در دو رشته کاردانی تکنولوژی گیاه پزشکی و گیاهان دارویی است.

از سال 1381 تا کنون نیز با پیشنهاد دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، زیر نظر واحد مشهد مدیریت می شود.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر" درحال حاضر با 27 رشته در حوزه کشاورزی (گیاه پزشکی، تولیدات باغی، زراعی، گیاهان دارویی)، مدیریت بازرگانی، علوم تربیتی، حسابداری و کامپیوتر در مقطع کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته)، 4 رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته شامل تکنولوژی بذر، بیماری شناسی گیاهی، حشره شناسی کشاورزی و علوم و مهندسی صنایع غذایی فعالیت می کند.

مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه"، فعالیت خود را با پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری از سال 1384 آغاز نمود.

در حال حاضر بیش از 1700 دانشجو در این موسسه در مقاطع کاردانی، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد در 13 گروه آموزشی و 42 رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

مؤسسه آموزش عالی همدان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد همدان" فعالیت خود را از سال 1374 با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر با 9 نفر دانشجو آغاز نمود.

رویکرد این دانشگاه در دورههای آموزشی بلند مدت، تمرکز بر دوره های تحصیلات تکمیلی با هدف کاربردی کردن دانش فنی است که امید است این روند در برنامه آموزشی شتاب بیشتری بگیرد.

این مؤسسه آموزش درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 18 کد رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مجموعه آموزش عالی علمی کاربردی در راستای تحقق برخی از بندهای اساسنامه جهاد دانشگاهی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ سال 1370 مبنی بر"اجرای دوره های رسمی آموزش های علمی-کاربردی مطابق ضوابط و مقررات آموزش عالی کشور و ایجاد تشکیلات آموزشی و تحقیقاتی متناسب با آن بر اساس قوانین و مقررات آموزش عالی" فعالیت خود را از سال 1377 در ذیل معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی با 8 مرکز و 8 عنوان رشته با 284 دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته در سطح کشور آغاز کرد.

با عنایت به مصوبه هیأت امنای جهاد دانشگاهی در سال 1380، با تأسیس مرکز آموزش عالی علمی- کاربردی جهاد دانشگاهی، این فعالیت ادامه یافت.

براساس مصوبه شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1390، رتبه مرکز به مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی ارتقاء پیدا کرد.

این مؤسسه درحال حاضر با دارا بودن 38 مرکز فعال و بیش از 19 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در دو نظام ترمی و پودمانی، بزرگترین مؤسسه آموزش عالی در بین 5 مؤسسه همکار دانشگاه جامع از حیث جمعیت دانشجویی و گستردگی مراکز در سطح کشور محسوب می شود.

ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور؛ ارتقای شاخص های کمی و کیفی آموزش های علمی کاربردی در جامعه؛ فراهم سازی زیربنای مناسب به منظور به کارگیری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی؛ زمینه سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال تکنولوژی نوین، مهم ترین اهداف آموزشی در
کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - دانشگاه - توسعه - دانشگاه های غیردولتی - آموزش عالی - دانش - توسعه دانشگاه - منابع انسانی - عالی - آموزش - سازمان جهاد دانشگاهی - کارآفرین - جهاد - کارآمد - برنامه - فعالیت - فناوری - انقلاب - نهاد انقلابی - یکی از - منابع - تخصصی - تربیت - توسعه علمی - دانش بنیان - در یک نگاه - فناورانه - زمان - زیرساخت - انقلابی

آخرین اخبار سرویس:
مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو به کشور

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد پیام نور از هفته آینده

کلید آزمون دستیاری دندان پزشکی سوم آبان منتشر می شود

تاکید وزیر علوم بر اهتمام دانشجویان برای رسیدن به تراز جمهوری اسلامی ایران

زمان ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه پیام نور اعلام شد

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لنجان منصوب شد

دانشجویان علم و صنعت با ارائه کارت واکسن می توانند به خوابگاه مراجعه کنند

دانشجویان علوم پزشکی تا پایان امروز می توانند برای وام دانشجویی ثبت نام کنند

سرپرست دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی دامغان معرفی شد

مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو

سیره نبوی منبع سرشار و غنی و کارگاه بزرگ انسان سازی است

خدایی که هست / شماره هشتم نشریه علمی تخصصی اجتماعی «انجیر» انجمن علمی ریاضی پردیس شهیده بنت الهدی صدر رشت منتشر شد

مهاجرت معکوس بیش از 2500 دانشجو/ در شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها فعالیت خواهند کرد

سامانه هشدار سریع مخاطرات هوا- دریا راه اندازی می شود

نقشه و جزییات منطقه آزاد تجاری اردبیل تصویب می شود

شبکه سازی هدفمند از روش های دسترسی و نیل به اهداف مراکز تحقیقاتی است

همایش ملی پلیمر ایران در دانشگاه سهند برگزار می شود

همایش ملی پلیمر ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند برگزار می شود

نقشه و جزییات منطقه آزاد تجاری استان اردبیل تصویب می شود

تصویب راه اندازی مدرسه عالی مهارتی معدن و صنعت فولاد

توزیع بسته حمایتی شیر خشک در منطقه محروم جازموریان

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج اعلام شد

دانشجویان علوم پزشکی تا پایان امروز می توانند برای وام دانشجویی ثبت نام کنند

استفاده ازتجربه آموزشی دانشگاه علوم اسلامی رضوی در عراق

تجربه آموزشی در دانشگاه علوم اسلامی رضوی قابل استفاده در آموزش عالی عراق

وزیرعلوم شرایط حضوری شدن دانشگاه ها را اعلام کرد / ماجرای ادامه دار تحقیق و تفحص از سازمان سنجش

همایش پیاده روی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی داراب برگزار شد

به ثمر نشستن گیاه لوفا در مزرعه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی اوز

آغاز مراسم نمازجمعه تهران بعد از 20 ماه وقفه

صوت | امتحان گیرنده ای مهربان و بردبار

دانشگاه هاروارد برترین دانشگاه دنیا+ تاریخچه و شرایط پذیرش

مهلت ثبت نام در آزمون زبان دانشگاه خوارزمی تمدید شد

تصویری خارق العاده از یک کهکشان ستاره فشان!

دانشجویان علم وصنعت با ارائه کارت واکسن می توانند به خوابگاه مراجعه کنند

آغاز ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

ضرورت تحلیل وضعیت موجود برای تحول در دانشگاه های کشور

رییس دانشگاه آزاد یزد با خانواده شهید مهرابی دیدار کرد

مهاجرت معکوس بیش از 2 هزارو 500 دانشجو و فعالیت در دانشگاه های کشور

از آغاز تدریجی کلاس های حضوری دانشجویان تا انتظارات مردم از سفر های رییس جمهور

وزیرعلوم شرایط حضوری شدن دانشگاه ها را اعلام شد / ماجرای ادامه دار تحقیق و تفحص از سازمان سنجش

فعالیت 12 سرای نوآوری در استان تهران

گوش دادن به صدای مریخ!

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

استخدام منشی با بیمه در موسسه گسترش دانش کسری در محدوده الهیه

چهارمین دوره اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص)

کاهش آسیب ها و تهدیدهای عصر تکنولوژی با گسترش سواد رسانه ای

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

بازگشت 2600 نخبه ایرانی به کشور طی 5 سال

تقویت ایمان و باورهای دینی بهترین راهکار ایجاد وحدت است

افتتاح آزمایشگاه زیست فناوری دانشگاه پیام نور قشم

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل های بعدی منتقل شود/ در فرهنگ دانشگاهی شهدا جایگاه ویژه ای دارند

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

نحوه تعیین بدهی و چگونگی بازپرداخت وام های دانشجویی اعلام شد

دانشمندان وارثان انبیا هستند

سفر پرتلاطم کاشف شبه ذره ای بی جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز

احتمال برگزاری کلاس های حضوری در مقطع ارشد و دکترا

ستاری: دانشمندان بزرگ جهان اسلام بعنوان پرچمدار ابتکارات مشترک فرهنگی عمل کنند

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای توسط رییس جمهوری ابلاغ شد

ظهور: چهارمین دوره جایزه مصطفی مورد استقبال 3300 دانشمند و 850 مرکز علمی قرار گرفته است

صفاری نیا: برگزاری جایزه مصطفی با حضور بیش از 50 شخصیت علمی و فناوری از 15 کشور

طنین همدلی در دانشگاه آزاد گنبدکاووس

رتبه و جایگاه دانشگاه شیراز در رتبه بندی موضوعی تایمز 2022

شهدا متعلق به همه هستند

اولین جلسه «هیئت امنای بنیاد مردم سالاری اقتصاد دینی» برگزار شد

مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون آغاز شد

برنامه ها و اقدامات خود را برای جلوگیری از قطعی انرژی اعلام نمایید

جشن حافظان قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس سما دانشگاه آزاد برگزار شد

کامران وفا، فیزیکدان برجسته دنیا و برگزیده جایزه مصطفی را بیشتر بشناسیم

نخستین نشست خبری دهقانی ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد‎‎

جشن بزرگ حافظان قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی کشور برگزار شد

مراکز علمی کاربردی از بهمن ماه دانشجو می گیرند

درک ساختار کوانتومی جهان با استفاده از نظریه ریسمان

وجود بیش از 250طرح عمرانی فنی و حرفه ای نیمه تمام در کشور

روایت فتوح / شماره هشتاد و ششم دو هفته نامه «میدان انقلاب» بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.

همایش پیاده روی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد

تقریب مذاهب مسٔله استراتژیک جهان اسلام است

وجود بیش از 250 طرح عمرانی فنی و حرفه ای نیمه تمام در کشور

موافقت با پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی برای بهمن ماه

همکاری دانشگاه و صنعت برای تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است

تحصیل 15 هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه ادیان و مذاهب قم

زاهد حسن، برگزیده جایزه مصطفی را بیشتر بشناسیم

همکاری نیروی انتظامی و دانشگاه در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی

سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی کارکردگرا و عملیاتی است

ضوابط اجرایی ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولان ازطریق ورزش اعلام شد

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در جشنواره مد لباس«فردخت»

سرنخ هایی در مورد نحوه شکل گیری نخستین کهکشان های جهان

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد در دانشگاه تهران از 3 آبان ماه

کلینیک کشاورزی و دامپروری در تبریز راه اندازی شود

ماده واحده ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی ابلاغ شد

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد در دانشگاه تهران از 3 آبان ماه

درباره محمداقبال چودری، برگزیده چهارمین دوره جایزه مصطفی بیشتر بدانیم

ابلاغ مصوبه «سیاست های ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولان از طریق ورزش»

ابلاغ ماده واحده «ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی»

درک ساختار کوانتومی جهان با استفاده از نظریه ریسمان

ابلاغ تسری امتیازات به دارندگان گواهی نامه های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم

9 راهبرد کلان دانشکاه آزاد در برنامه 5 سال آینده

لزوم وجود سرای نوآوری صنایع خلاق فرهنگی و هنری در دانشگاه آزاد اسلامی

حوزه آسیب های اجتماعی در اردبیل آسیب پذیر است

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه