مطالب مرتبط:
رتبه بندی آموزش عالی وال استریت ژورنال و تایمز برای 2022 اعلام شد
بازدید معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروی جهاد دانشگاهی خوزستان
بازدید معاون رییس جمهور از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی اهواز
عملیاتی سازی محورهای بیانیه گام دوم انقلاب اولویت آموزش عالی باشد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 مهر 1400 ساعت 02:002021-09-23دانش

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه


یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، - کارآمد و کارآفرین است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، سازمان جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی و برخاسته از انقلاب فرهنگی، از زمان شکل گیری در مردادماه 1359، فعالیت های خود را بر توسعه علمی و فناورانه و توسعه فرهنگی، به عنوان دو زیرساخت اصلی پیشرفت دانش بنیان کشور متمرکز کرده است و در طول بیش از 4 دهه فعالیت، در حوزه های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، آموزش، اشتغال و کارآفرینی، دستاوردهای قابل توجهی داشته است.

یکی از برنامه های جهاد دانشگاهی در زمینه توسعه علم، فناوری و فرهنگ، توسعه دانشگاه های غیردولتی معتبر و همچنین، توسعه آموزش عالی و تخصصی با رویکرد تربیت منابع انسانی متعهد، کارآمد و کارآفرین است.

در این راستا و طی سالهای حیات جهاد دانشگاه مراکز آموزش عالی با هدف کمک به توسعه و رشد علمی، در سراسر کشور شکل گرفتند.

در این راستا، دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دانشگاه علم و هنر (یزد)، 6 مؤسسه آموزش عالی شامل مؤسسه آموزش عالی اصفهان، مؤسسه آموزش عالی خوزستان، مؤسسه آموزش عالی رشت، مؤسسه آموزش عالی کاشمر، مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه، مؤسسه آموزش عالی همدان (در مقاطع کاردانی تا دکترا)، همچنین مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی با 38 مرکز فعال در سراسر کشور، مجموعه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهاد دانشگاهی را تشکیل می دهند.

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور و با هدف آشنایی بیشتر با فعالیت های اخیر برخی از این مراکز به ویژه از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید 19، با دکتر سید سعید هاشمی، رییس دانشگاه علم و فرهنگ (تهران)، دکتر محمود اشعاری، رییس دانشگاه علم و هنر (یزد)، دکتر محمدعلی گودرزی، رییس مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی گفت وگو کردیم که طی روزهای آتی منتشر خواهند شد.

اما با هدف آشنایی بیشتر با حوزه آموزش عالی در جهاد دانشگاهی، نگاهی گذرا به دانشگاه ها، مؤسسه های آموزش عالی و مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی خواهیم داشت.

دانشگاه علم و فرهنگ (تهران) جهاد دانشگاهی براساس اهداف و وظایف مندرج در اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت آموزشی خود را در حوزه آموزش عالی با تأسیس مؤسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی جهاد دانشگاهی در سال 1372 آغاز نمود و پس از فعالیت مستمر و کسب موفقیت های آموزشی و در پی احراز شرایط لازم، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم در سال 1384 با ارتقای این مؤسسه به دانشگاه علم و فرهنگ موافقت کرد.

دانشگاه علم و فرهنگ" با 5 دانشکده فنی و مهندسی، هنر و معماری، علوم انسانی، علوم گردشگری، علوم و فناوری های نوین زیستی فعالیت می کند و حدود 9 هزار دانشجو در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه علم و فرهنگ در برگزاری دوره های تحصیلات تکمیلی از توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری مراکز، پژوهشگاه ها و پژوهشکده های جهاد دانشگاهی مانند پژوهشگاه رویان، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشکده توسعه تکنولوژی، پژوهشگاه علوم انسانی و اجتماعی، پژوهشکده گردشگری و پژوهشکده فرهنگ و هنر بهره مند است که این امر منجر به ارتقاء کیفی دوره های آموزشی این دانشگاه شده است.

بهره برداری از تجربه ها و دستاوردهای علمی سایر کشورها نیز یکی از راهبردهای مهم دانشگاه علم و فرهنگ است و به همین منظور برگزاری دوره های مشترک آموزشی بلندمدت و کوتاه مدت با دانشگاه های معتبر جهانی در راستای ورود به عرصه های بین المللی پیش بینی شده است که از جمله آنها می توان به عقد قرارداد و تفاهم نامه های همکاری آموزشی با دانشگاه های UPM و USM مالزی، Warwick و Sheffield انگلستان، Malardalen سوئد و IMC اتریش اشاره کرد.

دانشگاه علم و هنر (یزد) این دانشگاه با نام موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان یزد فعالیت خود را در زمینه آموزش عالی از سال 1375 با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت شعبه ای از مؤسسه مرکزی آموزش عالی جهاد دانشگاهی آغاز نمود و از سال 1381 به عنوان یک مؤسسه مستقل در آمده است.

در سال 1392 با موافقت شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین 345 موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی کشور، به دانشگاه علم و هنر ارتقاء یافت.

این دانشگاه هم اکنون خدمات آموزشی خود را در 3 دانشکده علوم انسانی، فنی مهندسی، هنر و معماری در مقاطع کاردانی (5 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی پیوسته (30 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ناپیوسته (9 کدرشته تحصیلی)، کارشناسی ارشد (32 کدرشته تحصیلی) و دکتری ( 2 کدرشته تحصیلی) ارائه می کند.

دانشگاه علم و هنر "یکی از معتبرترین و گسترده ترین دانشگاه های غیرانتفاعی در سطح کشور محسوب می شود.

درحال حاضر 6 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی، کارشناسی (ناپیوسته و پیوسته)، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

علاوه بر اهتمام جدی مسئولان و اساتید دانشگاه به ارتقای کیفی و رشد علمی و اجتماعی دانشجویان، یکی از مهمترین ویژگی های این دانشگاه ایجاد رشته های آموزشی براساس نیازهای جامعه است که باعث شده تا دانش آموختگان این مرکز آموزشی از فرصت های قابل قبول شغلی بهره مند شوند.

مؤسسه آموزش عالی اصفهان جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان باتوجه به مجموعه تجارب و پتانسیل های موجود، در سال 1372 موفق به اخذ مجوز راه اندازی مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از وزارت علوم شد.

مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان" دارای 48 رشته است که از این تعداد، 12 رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، 19 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته، 10 رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 5 رشته در مقطع کاردانی پیوسته و 2 رشته در مقطع کاردانی ناپیوسته هستند.

مؤسسه آموزش عالی خوزستان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان "در سال 1374 تأسیس و در دو رشته کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کاردانی کامپیوتر شروع به فعالیت نمود.

این مؤسسه درحال حاضر دارای 3 دانشکده فنی و مهندسی، ادبیات و علوم انسانی، تحصیلات تکمیلی است.

بزرگترین مؤسسه آموزش عالی غیردولتی در سطح استان، بهره مندی از فضای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و پژوهشی مناسب و مجهز، ارتقا و تأمین شاخص های ارزیابی هیئت نظارت و ارزیابی به عنوان دانشگاه منتخب در سه سال منتهی به سال،97 از مزیت های رقابتی این مؤسسه است.

چشم انداز مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان، تبدیل شدن به بزرگترین دانشگاه غیرانتفاعی نسل 3 با رویکرد کارآفرینی در استان خوزستان است.

مؤسسه آموزش عالی رشت مؤسسه آموزش عالی رشت" بنا به درخواست جهاد دانشگاهی واحد استان گیلان در سال 1373 با پذیرش 36 نفر دانشجو در مقطع کاردانی شروع به فعالیت کرد.

این مؤسسه درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر این مرکز در سال 1373 با دریافت مجوز تأسیس مؤسسه آموزش عالی از وزارت علوم برای اولین بار در مقطع کاردانی در دو رشته حسابداری و تولیدات گیاهی موفق به پذیرش دانشجو شد.

به دنبال آن در سال 1376 با اخذ مجوز برگزاری دوره های علمی - کاربردی از وزارت علوم موفق به پذیرش دانشجو در دو رشته کاردانی تکنولوژی گیاه پزشکی و گیاهان دارویی است.

از سال 1381 تا کنون نیز با پیشنهاد دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی، زیر نظر واحد مشهد مدیریت می شود.

مؤسسه آموزش عالی کاشمر" درحال حاضر با 27 رشته در حوزه کشاورزی (گیاه پزشکی، تولیدات باغی، زراعی، گیاهان دارویی)، مدیریت بازرگانی، علوم تربیتی، حسابداری و کامپیوتر در مقطع کاردانی و کارشناسی(پیوسته و ناپیوسته)، 4 رشته کارشناسی ارشد ناپیوسته شامل تکنولوژی بذر، بیماری شناسی گیاهی، حشره شناسی کشاورزی و علوم و مهندسی صنایع غذایی فعالیت می کند.

مؤسسه آموزش عالی کرمانشاه مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه"، فعالیت خود را با پذیرش دانشجو از طریق کنکور سراسری از سال 1384 آغاز نمود.

در حال حاضر بیش از 1700 دانشجو در این موسسه در مقاطع کاردانی، کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) و کارشناسی ارشد در 13 گروه آموزشی و 42 رشته تحصیلی مشغول به تحصیل هستند.

مؤسسه آموزش عالی همدان مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی واحد همدان" فعالیت خود را از سال 1374 با پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته نرم افزار کامپیوتر با 9 نفر دانشجو آغاز نمود.

رویکرد این دانشگاه در دورههای آموزشی بلند مدت، تمرکز بر دوره های تحصیلات تکمیلی با هدف کاربردی کردن دانش فنی است که امید است این روند در برنامه آموزشی شتاب بیشتری بگیرد.

این مؤسسه آموزش درحال حاضر در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در 18 کد رشته اقدام به پذیرش دانشجو می کند.

مؤسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مجموعه آموزش عالی علمی کاربردی در راستای تحقق برخی از بندهای اساسنامه جهاد دانشگاهی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ سال 1370 مبنی بر"اجرای دوره های رسمی آموزش های علمی-کاربردی مطابق ضوابط و مقررات آموزش عالی کشور و ایجاد تشکیلات آموزشی و تحقیقاتی متناسب با آن بر اساس قوانین و مقررات آموزش عالی" فعالیت خود را از سال 1377 در ذیل معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی با 8 مرکز و 8 عنوان رشته با 284 دانشجو در مقطع کاردانی ناپیوسته در سطح کشور آغاز کرد.

با عنایت به مصوبه هیأت امنای جهاد دانشگاهی در سال 1380، با تأسیس مرکز آموزش عالی علمی- کاربردی جهاد دانشگاهی، این فعالیت ادامه یافت.

براساس مصوبه شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1390، رتبه مرکز به مؤسسه آموزش عالی علمی- کاربردی ارتقاء پیدا کرد.

این مؤسسه درحال حاضر با دارا بودن 38 مرکز فعال و بیش از 19 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد در دو نظام ترمی و پودمانی، بزرگترین مؤسسه آموزش عالی در بین 5 مؤسسه همکار دانشگاه جامع از حیث جمعیت دانشجویی و گستردگی مراکز در سطح کشور محسوب می شود.

ایجاد بستر مناسب برای فعالیت همه جانبه در گسترش اعتلای دانش و پژوهش علمی کاربردی کشور؛ ارتقای شاخص های کمی و کیفی آموزش های علمی کاربردی در جامعه؛ فراهم سازی زیربنای مناسب به منظور به کارگیری توان دانش آموختگان دوره های نظری در حل مسائل کاربردی؛ زمینه سازی زیربنای مناسب برای ایجاد انتقال تکنولوژی نوین، مهم ترین اهداف آموزشی در
کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی - دانشگاه - توسعه - دانشگاه های غیردولتی - آموزش عالی - دانش - توسعه دانشگاه - منابع انسانی - عالی - آموزش - سازمان جهاد دانشگاهی - کارآفرین - جهاد - کارآمد - برنامه - فعالیت - فناوری - انقلاب - نهاد انقلابی - یکی از - منابع - تخصصی - تربیت - توسعه علمی - دانش بنیان - در یک نگاه - فناورانه - زمان - زیرساخت - انقلابی

آخرین اخبار سرویس:
اعلام فراخوان شرکت در مسابقات آنلاین اطلاعات عمومی ورزشی دانشگاهیان

اعمال فاصله گذاری در کلاس های حضوری ضرورت دارد

وجود شکاف در دل منظومه شمسی اولیه

اختتامیه «جشنواره تحقیقات برتر شعب ایسپا» طرح پژوهشگر لرستانی برگزیده شد

برگزاری کارگاه مقاله نویسی و استارتاپ

حفظ صیانت و کرامت نخبگان باید به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود

اعلام نتایج اولیه آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد

نتایج نهایی کارشناسی ارشد چرا اعلام نمی شود؟

کارگاه آموزشی پروپوزال نویسی برگزار می شود

برگزاری کارگاه تخصصی سطح یک تدبر در قرآن کریم

نام نویسی «جشنواره قرآنی هدهد» ویژه دانشجویان علوم پزشکی شیراز تمدید شد

مشاوره هایی که در خانه نسل توحیدی ارائه می شود

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

تولید علوفه دامی در گلخانه های یزد

حفظ، صیانت و کرامت نخبگان باید به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود

انتخاب مجدد دانشگاه علوم پزشکی آبادان به عنوان حامی کنگره جهانی یوسرن

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در جمع «سخنوران سبزوار»

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شهرداری زاهدشهر در ساخت پروژه تفریحی

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

ایجاد ایستگاه های سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی کرج

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد/آغاز آموزش پذیرفته شدگان از آبان

استقبال داوطلبان از ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی آباده

تجلیل از حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافق

طرح اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو اعلام وصول شد

زیست بوم خلاق، مجالی برای تجاری سازی علوم انسانی

بازدید محمدی از آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه

بیانیه انجمن اسلامی دانشگاه تهران؛ می خواهند دانشجو و استاد و محتوای درسی را مطابق خواست قدرت سیاسی یکدست کنند

نتایج کنکور بورد تخصصی دامپزشکی شهریور دانشگاه آزاد

فرونشست در اصفهان دیگر یک فرضیه نیست

محمدرضا گلزار با لباسی عجیب /عکس

محمدرضا گلزار با لباسی عجیب /عکس

غزل شاکری در خواب ناز /عکس

تحول در آموزش حافظه محور با ایجاد انگیزه تغییر در دانشگاهیان

تشخیص سریع کرونا با فناوری آزمایشگاه روی تراشه

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره دانشجویی کوچک (SSS) اپسکو به فضا

مرکز رشد پارک علم و فناوری در ناحیه مرند راه اندازی می شود

کنگره شهدای دانشجوی استان زنجان با حضور وزیر علوم برگزار می شود + فیلم

نتایج اولیه آزمون بورد تخصصی دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

بیش از 100 طرح در حوزه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت حمایت شد

استانداردسازی آزمایشگاه ها یک اصل است/ فعالیت 6 هزار عنوان آزمایشگاه در دانشگاه آزاد اسلامی

ارائه کارت واکسن دیجیتال شرط اسکان در خوابگاه های دانشجویی

نتایج اولیه آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی آزاد اعلام شد

824 بیمار مشکوک به کرونا در کرمانشاه بستری هستند/ حال 30 نفر وخیم است

خبرگیری خاص به روش اسرا

دستگاه تشخیص سریع کرونا تجاری سازی می شود

آغاز ثبت نام وام های دانشجویی

اعطای رتبه علمی ب به نشریه دانشگاه پیام نور

روند ترخیص بیماران کرونایی کند پیش می رود

نتایج کارنامه فرهنگی دانشگاه آزاد اعلام شد / تقدیر از برگزیدگان

نتایج اولیه آزمون بورد تخصصی دامپزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

راه اندازی دفتر مشاوره شهید فخری زاده در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

ساختمان دانشگاه کوثر بجنورد پس از 10 سال آماده بهره برداری شد

شناسایی پروتیینی که خاطرات بد را پاک می کند!

تجربه های یک دانشجویی ایرانی در ایتالیا؛ از تغییر روش تدریس بخاطر دانشجو تا ماجرای اشتغال

رشته های مراکز علمی کاربردی متناسب با ظرفیت های اردبیل راه اندازی می شود

دانشگاه تهران میزبان مسابقات کشوری تیراندازی دانشجویان شد

شهر هوشمند با کمک هوش مصنوعی در کشور توسعه یافت

مسابقات بین المللی برنامه نویسی دانشگاه امیرکبیر آبان ماه برگزار می شود

اعطای رتبه علمی «ب» به نشریه زبان شناسی اجتماعی دانشگاه پیام نور

گردشگری و میراث فرهنگی، در مسیر توسعه

برگزاری کارگاه تئوری و عملی طراحی پرایمر

رتبه بندی برترین دانشگاه های کانادا در 5 رشته

وبینار «آشنایی با نوروساینس» برگزار می شود

ارائه کارت واکسن دیجیتال شرط اسکان در خوابگاه های دانشجویی

نخستین جلسه وبینارهای آموزشی خوداشتغالی بین المللی برگزار شد/ آموزش 5 هزار فریلنسر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

دوازدهـــمین نمایشگـــاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

واکسیناسیون تکمیلی دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی انجام می شود

وزیر علوم، رییس دانشگاه فردوسی مشهد را زودتر انتخاب کند

تعلل در اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد

طرح «الف و ب» ترمیم کننده حقوق اساتید است/ اختصاص 20 هزار متر مربع فضا در استان تهران برای ایجاد سراهای نوآوری

شناسایی پروتیینی که خاطرات بد را پاک می کند!

تعلل در اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد

برگزاری حضوری برخی کلاس های دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان شرقی

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره دانشجویی اپسکو به فضا

دوازدهمین نمایشگاه کار دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود

رتبه واحدهای دانشگاهی آزاد بر اساس کارنامه فرهنگی اعلام شد

پذیرش مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جهرم در ژورنال بین المللی

تقدیر از روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل کارنامه خوب فرهنگی/ انعقاد تفاهم نامه همکاری بین استان های گیلان و اصفهان

صعود تیم کوهنوردی واحد شهرکرد به بلندترین قله رشته کوه الوند

خبرگزاری آنا خبرگزاری علم و فناوری کشور است

پیشرفت علمی در سایه تعامل با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی

250 امتیاز فرهنگی برای سنجش مدیران دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شده است

دومین روز انسداد آزاد راه تهران - شمال

تزریق 83 درصدی دُز نخست واکسن کرونا در گیلان

ریشه ی ما همان فهم ما است

مرکز تحقیقات محصولات زراعی و باغی استراتژیک ایجاد می شود

نهمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت برگزار می شود

درنگی بر پیوند تاریخی «معتزله » و «تفویض» در فصلنامه «پژوهش های فلسفی کلامی»

طرح دانشجوی واحد تنگستان در جشنواره صنایع خلّاق حائز رتبه برتر شد

دومین روز هفدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

ممنون تدبیر الهی در سلوک سرخ اشراقیم

تلاش محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان برای تامین قطعات آساک دوچرخ

آغاز جذب دانشجو در 7 رشته جدید دانشگاه آزاد اسلامی اهواز

اعمال فاصله گذاری در کلاس های حضوری ضرورت دارد

دانشگاه آزاد اسلامی نظرآباد | لیست رشته ها و امکانات

انتصاب استاندار لرستان به ریاست هیئت امنا مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان

جلسه «آشنایی با نانوفناوری و چالش های پیش رو» برگزار شد

وبینار «آشنایی با علم داده» برگزار می شود

پذیرش 300 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه صنعتی کرمانشاه

نتایج تعلل در اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه

مراکز آموزش عالی در جهاد دانشگاهی در یک نگاه