موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - محمود احمدي نژاد - كميسيون آموزش و تحقيقات - محمود احمدي - فرهاد مجيدي - استقلالي ها - كميسيون آموزش - رييس كميسيون - شهردار پاكدشت - اينترناسيونال - طرقبه شانديز - هند و ايران - پيمان صاحب جمعي - قطر اس سي - گلستان شهدا - ميرزامحمد - علي نظري - ميدان صادقيه - آموزشگاه زبان سخن برتر - گفتگوي خبري - محمد هدايتي

مطالب مرتبط:
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست رییس جمهور برگزار شد
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست رییس جمهور برگزار شد
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست رییس جمهور برگزار شد
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا به ریاست رییس جمهور برگزار شد
سهم 80 درصدی هلال احمر از واردات واکسن
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 1 مهر 1400 ساعت 00:002021-09-22سياسي

تعطیلی هفت ماهه جلسات شورای عالی هلال احمر/ آقای رییس و اعضای شورا چه می گویند؟!


تعطیلی جلسات شورای عالی هلال احمر در شرایط کرونایی و نیاز کشور به واکسن، قریب به هفت ماه شده است.

- "، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از جمله نهادهایی است که بیشتر تصمیمات آن باید در یک جمع 16 نفر به اسم شورای عالی جمعیت هلال احمر گرفته شود، اما جلسات این شورا قریب به هفت ماه است که تشکیل نشده است.

محمد صادق اسلامی فارسانی عضو شورای عالی هلال احمر درباره این باره به خبرنگار آنا می گوید: وظیفه تشکیل جلسات مطابق قانون اساسنامه با رییس جمعیت هلال احمر است و مطابق قانون اساسی، رییس جمعیت رییس شورای عالی هم است و وی باید جلسات را تشکیل دهد، اما در حال حاضر جلسات را تشکیل نمی دهد و این کار غیرقانونی است.

رییس جمعیت به دلیل اینکه اعتقادی به این اعضا به خصوص اعضای منتخب و دیدگاه فکری و روحی جمع گرایی ندارد، باعث شده تا آسیب های فراوانی به سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی جمعیت وارد شود.

این قانون گریزی رییس جمعیت باعث مواردی نظیر برگزار نشدن هفت ماهه جلسات شورای عالی از اسفند تا به امروز شده است.

وی برهمین اساس ادامه می دهد: طبق قانون اساسنامه هر یک ماه حداقل باید یک بار جلسات برگزار شود.

ما در تاریخ 31/6/1399 مصوب کردیم به دلیل انبوه کارهایی که در جمعیت هلال احمر وجود دارد، ماهی دو بار جلسات را تشکیل دهند و در حال حاضر هفت ماه است که جلسه را تشکیل نداده اند.

به گفته اسلامی فارسانی شورای عالی جمعیت هلال احمر از هفت عضو منتخب کشوری، چهار نماینده رییس جمهور، چهار عضو نظیر رییس جمعیت، خزانه دار جمعیت، دبیرکل جمعیت، یک نفر به انتخاب رییس جمعیت و یک نفر هم نماینده ولی فقیه تشکیل شده که حق رأی دارند و دو نفر بازرس منتخبی هم در شورا حضور دارند که حق رأی ندارند.

در حال حاضر با وجود گذشته بیش از 40 روز از تشکیل دولت، مدت عضویت چهار عضو قبلی تمام شده و انتظار داریم در انتخاب چهار عضو جدید و معرفی آن ها تسریع شود.

عدم تصویب بودجه 1400 به دلیل برگزار نشدن جلسات شورای عالی هلال احمر این عضو شورای عالی هلال احمر با بیان اینکه همین عدم تشکیل جلسات شورای عالی باعث شده که بودجه 1400 نیز تصویب نشود می گوید تمامی درآمدها و هزینه هایی که در حال حاضر جمعیت هلال احمر" انجام می دهد، فاقد مبنای قانونی است.

این اقدام رییس جمعیت مثل این می ماند دولت روی درآمد و هزینه ای که بدون مصوبه مجلس است سرخود کار کند، در حال حاضر چنین اتفاقی در هلال احمر افتاده و همه این اتفاقات بایستی قبل از شروع سال 1400 انجام می شد که متأسفانه انجام نشده است.

اسلامی فارسانی مدعی است رییس جمعیت دسترسی سیستم اتوماسیون اداری اعضای شورا را قطع کرده و در حال حاضر هیچ کدام از اعضا به نامه نگاری های روزانه نیز دسترسی ندارند.

این کار به معنی قطع ارتباط اداری بدنه اجرایی از بدنه داوطلبان و منتخبان آن ها در ساختار حاکمیتی جمعیت است.

وی ضمن مطالبه از دولت مبنی بر معرفی نمایندگانش در شورای عالی هلال احمر خاطرنشان می کند: در حال حاضر جمعیت هلال احمر نزدیک 2 میلیون نفر امدادگر و داوطلب دارد و این افراد انتظارات زیادی دارند تا منتخبانشان در شورای عالی بتوانند در این جهت گام بردارند.

بیشتر بخوانید: رییس آینده جمعیت هلال احمر کیست؟ / بررسی همه گزینه های روی میز" اجرای طرح ملی نذر آب در 23 روستای محروم سیستان و بلوچستان" توزیع بیش از 2 هزار سبد غذایی از سوی هلال احمر سیستان و بلوچستان میان نیازمندان" وی در پاسخ به این سوال که اگر شورا بخواهد رییس جدید را معرفی کند، آیا بدون حضور رییس جمعیت نمی توان این کار را انجام داد، می گوید: قانون گفته که جلسات بایستی با حضور و با دعوت رییس جمعیت تشکیل شود.

شاید اساسنامه مقداری اشکال داشته باشد که در حال حاضر به مجلس رفته و اصلاحیه آن در حال انجام است.

مطابق قانون اساسنامه جلسات باید با دعوت و حضور رییس جمعیت که رییس شورای عالی است برگزار شود و در تشکیل جلسه باید دو سوم اعضا حضور داشته باشند که رسمیت پیدا کند.

اسلامی درباره نحوه خریدهای هلال احمر بدون مجوز شورا اعلام می کند که رییس جمعیت در حال حاضر بدون مصوبه بودجه کار خود را انجام می دهد و مجمع عمومی به عنوان بالاترین رکن جمعیت هلال احمر باید بودجه را مصوب کند، اما به دلیل همان تشکیل نشدن جلسات بودجه مصوب نشده و کار خود را انجام می دهند.

البته بازرسان جمعیت این موارد را طرح دعوی کرده اند و موضوع در حال پیگیری است.

دلایل برگزار نشدن جلسات شورای عالی هلال احمر از زبان آقای رییس اما از سوی دیگر کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر دلیل اصلی برگزار نشدن جلسات شورای عالی هلال احمر را عدم معرفی نمایندگان دولت جدید عنوان می کند و به خبرنگار آنا می گوید: ما منتظر هستیم تا رییس جمهور افرادی را معرفی کنند و در هفته آینده مجمع جمعیت هلال احمر تشکیل خواهد شد و به فاصله چند روز بعد از آن هم شورای عالی تشکیل می شود و ما منتظر معرفی آن 4 عضو هستیم.

همتی در ادامه می گوید: ما برای برگزاری جلسات مشکلی نداشتیم اما مشکلاتی در زمینه جایگزینی افراد در شورای عالی وجود داشت و بر اساس مراجع قانونی برخی افراد باید کنار می رفتند و به همین دلیل تعداد اعضا برای برگزاری جلسه به حد نصاب نمی رسید و از سوی دیگر نمایندگان رییس جمهور هم معرفی نشده اند.

همتی: از اعضا برای برگزاری جلسه دعوت کردیم اما نیامدند! وی در پاسخ به این سوال که آیا عدم تصویب بودجه 1400 به واسطه برگزار نشدن جلسات روند فعالیت های هلال احمر را مختل نمی کند، نیز می گوید: در موضوع تامین مالی مشکلی خاصی وجود ندارد و همیشه بسته شدن بودجه با تعویق مواجه بوده است.

رییس جمعیت هلال احمر در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه دولت جدید تنها حدود دو ماه است که روی کار آمده اما جلسات شورا قریب به هفت ماه است که برگزار نشده، می گوید: کارها بر مدار خوبی پیش می رود.

بین 3 تا 4 ماه مشکل جایگزینی افراد وجود داشت و قبل از آن هم یک جلسه دعوت نامه ارسال شد برخی افراد نیامدند.

عضو شورای عالی هلال احمر: جلسه را شب قدر گذاشتند آنهم دیر اطلاع دادند/ چرا بعد از شب قدر جلسه ای نگذاشتند؟! سید حمید جمال الدینی عضو دیگر شورای عالی هلال احمر درباره ادعای همتی مبنی بر دعوت از اعضا برای برگزاری جلسه به خبرنگار آنا می گوید: قرار بود جلسه ای در اردیبهشت ماه و شب قدر ماه مبارک رمضان برگزار شود اما اطلاع رسانی هر جلسه حداقل باید از یک هفته قبل صورت بگیرد نه اینکه 48 ساعت قبل اطلاع رسانی کنند.

اما سوال مهم این است جلسه ای که اینقدر مهم بوده که شب قدر باید برگزار می شد، آن هم به صورت مجازی چه اتفاقی افتاده که 5 ماه بعدش هیچ خبری از برگزاری جلسه نشده است؟ بعد از اردیبهشت ماه علی الرغم اینکه افرد تاکید می کردند که جلسه برگزار شود، دیگر جلسه ای برگزار نشد و در حال حاضر دولت هم دو ماه است مستقر شده و می توانستند جلسه را برگزار کنند، چراکه تعداد اعضا هفت نفر به علاوه اعضای سمت دار در مجمع نظیر رییس جمعیت، دبیرکل، نماینده مقام معظم رهبری، خزانه دار و یک مشاور اکثریت جلسه برگزار و هم زمان هم برای معرفی اعضای جدید مکاتبه می شد.

این عضو شورای عالی هلال احمر ادامه می دهد: برای نخستین بار است که این اتفاق افتاده و هیچ بار این بدعت عدم برگزاری شورای عالی در هلال احمر شکل نگرفته بود و از نظر ما، مصوبه و هزینه کرد بودجه 1400 تا به امروز دچار ابهام است، چراکه ما نمی دانیم از کجا تأییدیه اخذ شده و همه اینها موارد فورس ماژور نیست که بگوییم رییس جمعیت می توانسته هزینه کند و بیاید مصوبه بگیرد.

جمال الدینی با تاکید براینکه در بدترین شرایط هم انتخابات ها در این کشور تعطیل نشده اما چرا جلسات یک شورا باید تعطیل شود خاطرنشان می کند: بدعت تعطیل کردن شوراهایی که برپایه مردم است بسیار خطرناک است.

نکته مهم در شرایط فعلی و فارغ از آنکه مقصر چه کسی است، عدم برگزاری جلسات شورای عالی جمعیتی است که در روزهای کرونایی می تواند تاثیر بسزایی در بهبود حال مردم داشته باشد.

باید منتظر ماند و دید سرانجام طلسم برگزار نشدن جلسات این شورا شکسته خواهد شد یا خیر؟! انتهای پیام/4172/
کلید واژه ها: شورای عالی هلال احمر - هلال احمر - شورای عالی - جمعیت هلال احمر - شورا - شورای - جمعیت - هلال - احمر - عالی - رییس - تشکیل - رییس جمعیت هلال احمر - جمهوری اسلامی ایران - قانون - شرایط کرونایی - جمهوری اسلامی - اعضا - تعطیلی - اسلامی - اعضای شورا - غیرقانونی - محمد صادق - اساسنامه - قریب - فراوانی - تصمیمات - خبرنگار - فارسانی - کرونایی

آخرین اخبار سرویس:
جلسات کمیسیون صیانت از فضای مجازی علنی خواهد بود

مجلس به دنبال بستن پلتفرم ها نیست/ اعتراض عراقی ها به تخلفات انتخابات

رایزنی وزیران امور خارجه ایران و ونزوئلا فردا تهران

جایگاه «مسجد» در برنامه های تلویزیون کجاست؟/ حاجی: کارکردهای مسجد را به مردم یادآوری می کنیم/ تولید سریال و انیمیشن

گزارش کمیسیون اصل نود درباره خاموشی ها نهایی شد

ازدواج احسان علیخانی صحت دارد؟+ تصاویر

40 ویژه برنامه به مناسبت هفته وحدت در خراسان جنوبی برگزار می شود

گزارش تحقیقی خبرگزاری صدا و سیما از مافیای پشت پرده نابودی تولید داخل/ روایت حیرت آور از تهران تا غرب کشور و داخل خاک عراق

سرلشکر باقری: در جریان سفر به روسیه قرارداد های خرید تسلیحاتی با این کشور پیگیری خواهد شد

نوع آوری در مد اسلامی با برند ایرانی/ تن پوش داخلی بر تن خارجی ها

آغاز مذاکرات از بروکسل

هفته وحدت نماد دوستی برای پیروان راستین و حقیقی مکتب اسلام است

ازدواج احسان علیخانی صحت دارد؟+ تصاویر

23 هزار مسجد و هزار امام جماعت اهل سنت پای کار مشکلات مردم آمدند

23 هزار مسجد و 1000 امام جماعت اهل سنت پای کار مشکلات مردم آمدند

پارلمان محرمانه ها

لغو دورکاری کارمندان ادارات در لرستان

پیام دکتر احمدی نژاد در پایان سفر به اکسپو 2020 دبی: به زودی گزارش کاملی خدمت ملت عزیز ارائه خواهم کرد + فیلم

تصاویر/ کرسی آزاداندیشی بررسی «ماهیت شناسی فقه های مضاف» در حوزه علمیه خوزستان

شهردار اهواز: مدیریت جهادی باید توام با برنامه ریزی و ترغیب نیروها به نوآوری باشد

بیگی: استقبال بین المللی از دکتر احمدی نژاد موجب نگرانی برخی افراد شده است

در جلسه عصر یکشنبه هیأت وزیران انجام شد؛ رأی اعتماد دولت به خرم استاندار منتخب آذربایجان شرقی

چند پیشنهاد به ضرغامی پس از حواشی پاسارگاد

لحظات فرود هواپیما و خروج دکتر احمدی نژاد از فرودگاه امام در پایان سفر به دبی

سایه ترس بر سر نمایندگان پارلمان انگلیس

چند کار ممنوعه و اشتباهات رایج در رابطه جنسی

مقابله با یک ذهنیت غالب و البته ناصواب بین مسلمانان

نوع آوری در مد اسلامی با برند ایرانی/تن پوش داخلی بر تن خارجی ها

برگزاری شانزدهمین کمیسیون مشترک ایران و ترکمنستان در تهران

سفیر تاجیکستان با وزیر نیرو دیدار کرد

مادرتان عزادار نعش نکبت تان شود!

دکتر احمدی نژاد دبی را به مقصد تهران ترک کرد

برای ایجاد اشتغال ابتدا باید شفاف سازی صورت گیرد

منشأ «اقتصاد توحیدی» بنی صدر چه بود؟

تحرکات شیطانی!

چگونگی تامین سوخت زمستانی در کمیسیون انرژی مجلس بررسی شد

احیای سفرهای زمینی خارجی با پروتکل های جدید

کنگره 3000 شهید ایلام باید گویای مجاهدت های مردم استان در دفاع مقدس باشد

پارلمان محرمانه ها

چه زمانی چت با نامحرم حرام است؟

تصاویر/ یادواره شهدا در مدرسه علمیه امام باقر (ع) شهرستان کامیاران

عضویت ایران در شانگهای؛ دسترسی به خلیج فارس برای روسیه مهم است| نیاز چین به تهران برای موازنه منطقه

لیگ دسته دوم اسپانیا| تساوی پونفرادینا برابر حریفی 10 نفره

غایبان بزرگ نمایشگاه کتاب فرانکفورت/ حتی ناشران آلمان هم نیستند!

بازدید دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) از مراکز دینی جنوب لبنان

تدوین پیش نویس اصلاح قانون اساسی سوریه هفته جاری آغاز می شود

تصاویر/ مراسم تودیع و معارفه مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای ارومیه

تلاش ترامپ برای حضور دوباره در کاخ سفید

باحضور دکتر سرمست عقب افتادگی اقتصادی قم جبران شد

زنجان به مرکز لجستیک شمال غرب کشور تبدیل می شود/دو تابعیتی نیستم

لوشامپیونه| مارسی با بازگشت به جاده پیروزی، به رتبه سوم جدول رسید

راه اندازی رشته تحصیلی امر به معروف و نهی از منکر

«حسن زاده» مدیر مدرسه علمیه امام خامنه ای ارومیه شد

ببینید | احمدی نژاد مجبور به ترک پیش از موعد امارات شد!

رییس سازمان اوج: اوج یک نهاد مطالبه گر است و فیلم خروج هم بر همین مبنا ساخته شد.

بهرام بیات نخستین نشست خبری استاندار جدید زنجان

کلیپ بازدید دکتر احمدی نژاد از پاویون مکزیک در اکسپوی دبی

معاون جدید علمی و فناوری ریاست جمهوری چه زمانی معرفی می شود؟

شهید «نورعلی شوشتری» به روایت خودش/ شهیدی که وعده شفاعت از امام (ره) داشت

(ویدیو) موی بلوند زن بی حجاب همسر احمدی نژاد را غیرتی کرد!

رسانه ها و دستگاه قضایی باید رابطه ای متقابل و سازنده داشته باشند

قدردانی از حسن اعتماد دولت/ از درج پیام تبریک و نصب بنر خودداری کنید

ببینید | احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد!

ببینید | احمدی نژاد مجبور به ترک پیش از موعد امارات شد!

ترتیل صفحه 247 قرآن/ پیراهن یوسف+فیلم، متن و مفاهیم

راه اندازی رشته تحصیلی امر به معروف و نهی از منکر

علت کناره گیری لاریجانی از اجرای قرارداد 25ساله ایران با چین

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 25 مهر

فال روزانه 26 مهر 1400

«حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان شد

ببینید | احمدی نژاد مجبور به ترک امارات شد!

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی کلانشهر تهران منصوب شد

نظام مهارتی بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شد/برگزاری استارتاپ ترمه

مادران شهدا عبودیت را با جان و دل درک کردند

برگزاری سومین دوره از جشنواره ابتکاری رسانه و عدالت در کرمان

سرلشکر باقری: در جریان سفر به روسیه قرارداد های خرید تسلیحاتی با این کشور پیگیری خواهد شد

(ویدئو) گام اول طالبان برای تشکیل نیروی هوایی

پیام های دینی و معنوی با زبان هنر ماندگار می شود

حزب الله عراق: انتخابات بزرگترین عملیات کلاهبرداری و فریب بود

«ماموستا عبدالسلام کریمی» مشاور رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی شد

رشته تحصیلی امر به معروف و نهی از منکر راه اندازی می شود

زائران امام رضا(ع) از آستان قدس چه انتظاراتی دارند؟

جزییات دیپورت احمدی نژاد از امارات/ پلیس به او و تیم همراه تذکر داد

این نشانه ها می گویند شما وسواس نظافت دارید

کتاب «خانه عموحسین» در اردکان رونمایی شد

محمود احمدی نژاد از دبی اخراج شد؟

جزییات استعفای شهردار منتخب شورای ششم قائم شهر

توافق دولت سوریه و مخالفان بر سر آغاز روند تدوین پیش نویس اصلاحیه قانون اساسی

دیپورت احمدی نژاد از امارات!+ فیلم

بزرگترین عملیات کلاهبرداری و فریب از نگاه حزب الله عراق

خطیب زاده: جلسه در بروکسل برای ادامه گفتگو ها با مورا است نه آغاز مذاکرات

سامانه ای در نظر گرفته شده تا مسئولان اموال و دارایی های خود را در آن قید کنند

لایحه موافقتنامه بین دولت ایران و بلاروس به مجلس تقدیم شد

دیدار سفیر تاجیکستان با علی اکبر محرابیان

سوابق انقلابی سردار «خرّم» گامی ارزشمند برای رسیدن به اهداف جهادی است

سفیر تاجیکستان با علی اکبر محرابیان دیدار کرد

انتصاب 6 شهردار جدید در چهارمحال و بختیاری

جزییات دیپورت احمدی نژاد از امارات/ پلیس به احمدی نژاد تذکر داد

کلمه «محروم» شایسته استان کردستان نیست

مراسم رونمایی از مستند سحر

تعطیلی هفت ماهه جلسات شورای عالی هلال احمر/ آقای رییس و اعضای شورا چه می گویند؟!

تعطیلی هفت ماهه جلسات شورای عالی هلال احمر/ آقای رییس و اعضای شورا چه می گویند؟!