مطالب مرتبط:
سلامت دانش آموزان، اطمینان خانواده ها و تلاش مدیران و معلمان سه رکن آغاز سال تحصیلی جدید است
سلامت دانش آموزان، اطمینان خانواده ها و تلاش مدیران و معلمان سه رکن آغاز سال تحصیلی جدید است
آغاز واکسیناسیون دانش آموزان متولد سال 82 تا 83
بیش از 38هزار دانش آموز سال جدید تحصیلی را در شادگان آغاز می کنند
آموزش دانش آموزان ابتدایی در سال تحصیلی جدید چگونه است؟
-209 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 1 مهر 1400 ساعت 00:002021-09-22اجتماعي

جزییات آغاز سال تحصیلی دانش آموزان


سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت آموزشی در 110 کشور جهان به صورت حضوری است، گفت: روز شنبه سوم مهر 1400، آموزش دانش آموزان را در «شاد» آغاز می کنیم.

- سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت آموزشی در 110 کشور وهان به صورت حضوری است، گفت: روز شنبه سوم مهر 1400، آموزش دانش آموزان را در «شاد» آغاز می کنیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفارس، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی در انتهای الوند ، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: کرونا خسارات زیادی به بخش های کشور وارد کرد اما فکر می کنم آسیبی که به نظام تعلیم و تربیت وارد کرد، شاید غیرقابل برآورد و غیر قابل جبران است.

وی به ذکر مثال هایی پرداخت و ادامه داد: آسیب هایی از حیث فردی مانند پرخاشگری، افسردگی، رفتارهای پرخطر و وجود مشکل در مهارت ارتباطی به دانش آموزان وارد شده است؛ همچنین فراموش نکنیم که دانش آموزان بسیاری از آموزه ها و ارزش های فرهنگی را در تعاملات و ارتباطات اجتماعی یاد می گیرند.

کاظمی با بیان اینکه امروزه دانش آموزان ما از درک مهربانی محرومند، گفت: این موارد در کنار آسیب های فضای مجازی است؛ خسارت هایی که کرونا به نظام تعلیم و تربیت وارد کرد، آنقدر زیاد و عمیق است که قطعا در آینده یک شکاف و گسست در تربیت نسلی ایجاد می کند.

وی با اشاره به تجربه جهانی در آموزش، افزود: اکثر کشورها آخرین جایی که بستند و اولین جایی که باز کردند، مدرسه بود؛ در حال حاضر فعالیت آموزشی 110 کشور جهان بصورت حضوری است و 50، 60 کشور به صورت آموزش ترکیبی کار می کنند و برخی کشورها هم الگوی خاصی ارائه نکرده اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در برابر کرونا بهترین واکنش را نشان دادیم، ادامه داد: اولین واکنش را معلمان بعد از 24 ساعت نشان دادند؛ دومین واکنش را صدا و سیما نشان داد و اولین دستگاهی بود که به کمک نظام تعلیم و تربیت آمد و به نظرم یک شاهکار آفرید.

وی افزود: آموزش و پرورش در پایان فروردین 1399 با خلق یک دستاورد بزرگ که می توان آن را بزرگترین دستاورد نظام در دوران کرونا ذکر کرد، شبکه آموزشی شاد را با حمایت تعدادی از دستگاه ها ایجاد کرد البته طبیعتا هر کدام از مسیرها مشکلاتی داشت مثلا معلمان تجربه نداشتند که در طول مسیر کسب کردند.

* واکسیناسیون معلمان به اتمام رسید کاظمی اضافه کرد: مدرسه تلویزیونی در ابتدا با شبکه آموزش شروع شد اما در ادامه شبکه های دیگر به کمک آمدند و 19 هزار برنامه پخش کردیم.

وی با بیان اینکه با تجربه به دست آمده برای سال تحصیلی جدید اقداماتی را آغاز کردیم، اظهار کرد: سه شعار برای سال تحصیلی انتخاب کردیم که شامل تضمین سلامت ، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت است که 3 رویکرد کلان ما هست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه سلامت دانش آموزان خط قرمز ما هست، افزود: با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه ای طراحی شد و چند مسیر را پیش بینی کردیم؛ واکسیناسیون معلمان را به اتمام رساندیم.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون اولیای دانش آموزان جزو اولویت وزارت بهداشت بوده و در حال انجام است، ادامه داد: واکسن رانندگان سرویس مدارس در اولویت است و واکسیناسیون دانش آموزان در حال انجام است و به تدریج دانش آموزان 12 تا 18 ساله واکسن تزریق می کنند.

* واکسیناسیون دانش آموزان زیر 12 سال نیاز نیست کاظمی با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان زیر 12 سال نیاز نیست، گفت: در هیچ جا واکسیناسیون دانش آموزان زیر 12 سال توصیه نشده و انجام هم نشده است.

وی با تشکر از وزارت بهداشت، افزود: در الگویی که برای استمرار آموزش طراحی کردیم، 3 مسیر پیش بینی شده است و تاریخ تعیین نکردیم؛ الگوی اول مدرسه تلویزیونی ایران است که شنبه سوم مهر، زنگ آغاز سال تحصیلی با حضور مسؤولان صدا و سیما به صدا در می آید.

* شنبه سوم مهر، مدارس کشور با شاد آغاز می شوند سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: الگوی دوم، شبکه آموزشی دانش آموزان(شاد) است که نسخه جدید شاد را رونمایی کردیم و روز شنبه سوم مهر، مدارس را با شاد آغاز می کنیم.

وی با اشاره به اینکه سیاست ما بازگشایی آرام، تدریجی، با اطمینان از سلامت دانش آموزان و آموزش با کیفیت است، اظهار کرد: الگوی کار را در سه گام طراحی کردیم؛ گام اول، در کنار مدرسه تلویزیونی و شبکه شاد، بازگشایی مدارس عشایری و روستایی است که جابجایی جمعیت نداریم و همچنین تعداد دانش آموزان آن مدارس، معمولا کمتر 15 نفر است.

کاظمی با بیان اینکه 45 هزار مدرسه کشور دارای جمعیت زیر 75 نفر است، گفت: 100 هزار کلاس درس کمتر از 15 نفر جمعیت دارد و اینها می توانند پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی افزود: تضمین سلامت صرفا به تزریق واکسن نیست؛ شاید اهمیت رعایت فاصله های اجتماعی و دستورالعمل های بهداشت از واکسن زدن بیشتر باشد.

یکی از مهارت هایی که به دانش آموزان باید یاد دهیم مراقبت از خودشان است.

* مدل کاملا منعطف طراحی کردیم سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: گام دوم، به سراغ مدارس متوسط جمعیت یعنی کمتر از 300 دانش آموز رفتیم و عنوان کردیم که می توانیم آنها را به دو یا سه گروه تقسیم کنیم؛ برخی کلاس ها را به صورت حضوری و برخی مجازی برگزار کنیم.

وی اضافه کرد: رویکرد ما تدریجی و آرام است و تاریخ دقیق ندادیم؛ تحلیل هایی که کردیم گفتیم از اواخر مهر و اوایل آبان، می توانیم وارد فضای بازگشایی شویم اما اختیار را به شورای مدارس دادیم.

سامانه ای را طراحی کردیم که مدارس وضعیت خود را برای بازگشایی اعلام کنند و منطقه تأیید می کند.

کاظمی با تأکید بر اینکه مدلی که طراحی کردیم کاملا منعطف و متناسب با شرایط است، افزود: پروتکل هایی که باید رعایت شود را در قالب دستورالعمل ها به مدیران مدارس ابلاغ کردیم.

* تدوین آیین نامه رتبه بندی در دستور کار سرپرست وزارت آموزش و پرورش در واکنش به این جمله که یک خبر خوش به معلمان بدهید، گفت: خبر خوش را امروز مجلس به معلمان داد و بحث رتبه بندی معلمان در آستانه آغاز سال تحصیلی یکی از بهترین خبرها بود که اعلام شد.

وی افزود: ما نیز آمادگی داریم امسال در چارچوب اعتباری که پیش بینی شده است، این طرح را اجرایی کرده و آیین نامه را تدوین کنیم؛ در این راستا همکاران را بسیج کردیم تا بتوانند آیین نامه را آماده کنند تا در نزدیک ترین فرصت بتوانیم رتبه بندی را اجرا کنیم.

* تعیین تکلیف 2 میلیون و 700 هزار دانش آموز که تلفن همراه ندارند کاظمی در خصوص عدم دسترسی حدود 2 میلیون و 700 هزار دانش آموز به تلفن همراه و اینترنت، اظهار کرد: آموزش و پرورش در این زمینه پیشتاز شده و طرح هدایت را پیش بینی کرد که 300 هزار تبلت هم فراهم شد.

وی با بیان اینکه راهکارهای متفاوتی برای جبران این موضوع اندیشیدیم، گفت: از ظرفیت استان ها و خیرین استفاده کردیم و امسال هم مجلس بودجه ای را در این راستا پیش بینی کرده و تخصیص هم داده شد که ان شاءالله به استان ها ارسال می شود.

ضمن اینکه امیدواریم با رویکردی که امسال در نظر گرفتیم، آن تعداد دانش آموزی که از آموزش مجازی محرومند از ابتدای مهر در کلاس درس حضور یابند.


کلید واژه ها: سرپرست وزارت آموزش و پرورش - وزارت آموزش و پرورش - دانش آموزان - آموزش و پرورش - آموزش - وزارت آموزش - فعالیت آموزشی - دانش - سرپرست - برنامه تلویزیونی - وزارت - پرورش - آغاز سال تحصیلی - در انتهای الوند - رفتارهای پرخطر - مهارت ارتباطی - کشور - آموزشی - تعلیم و تربیت - فعالیت - آغاز - علیرضا کاظمی - حضوری - سال تحصیلی - گرامیداشت - تلویزیونی - آسیب - شنبه - صورت - بیان

آخرین اخبار سرویس:
برنامه سازمان نوسازی مدارس، مبتنی بر «سند تحول بنیادین» است

استخدام کارشناس بهداشت محیط در شرکت جانبو در تبریز

مفتخریم توفیق خدمتگزاری به آینده سازان دیار کریمان نصیبمان شد

سرما و باران در روزهای آینده؛ دمای چند شهر به زیر صفر می رسد

کاهش دمای کرمانشاه به صفر درجه/ از محصولات کشاورزی محافظت کنید

تهدید بزرگ برای پوشش گیاهی تالاب هامون

پیش بینی بارش برف و باران در جاده ها

انسداد آزادراه تهران- شمال تا سوم آبان تمدید شد

محمد مهدی پور عرب خط چهار حصار

زیارت اهل قبور را به روزهای آخر هفته موکول نکنید!

احتمال بارش برف در ارتفاعات البرز

طوفان بخشی از سیستان و بلوچستان را در می نوردد

در بحث موفقیت های آموزشی جنوب استان مدیون گهرزمین هستیم

برداشت غیر مجاز شن و ماسه با برخورد قاطع دستگاه قضا همراه می شود

شرایط بازگشایی مدارس دارای 300 دانش آموز و بالاتر در آبانماه

فصل سرد حوادث نزدیک است؛ تکلیف هلال احمر را تعیین کنید

ویدئو/ گشت و گذار لاکچری الناز شاکردوست در لندن

برخورد قاطع حفاظت محیط زیست دلفان با متخلفین زنده گیری پرندگان شکاری

آزادراه تهران - شمال تا 6 روز دیگر هم بسته است

روز های پرتکرار آلودگی هوای شهرهای صنعتی استان مرکزی

تعداد یوزپلنگ های توران به 4 نفر رسید

استخدام منشی با حقوق و مزایای عالی در اصفهان

استخدام ویزیتور مویرگی با بیمه و پورسانت در سلامت پخش تبریز در تبریز

استخدام مهندس مکانیک و مهندس برق در شرکت ورق های فشرده چهلستون در اصفهان

شاخص هوای اصفهان در 8 منطقه قرمز و نارنجی است

واکسیناسیون کامل بیش از 421 هزار اردبیلی

اوقاف با حمایت از دانش بنیان ها از لایه های قدیمی و سنتی خود خارج شده است

روستای هزاوه زادگاه امیرکبیر اصلاح گر بزرگ تاریخ ایران

درگیری نمادین با اشرار در جشن دانش آموختگی مرزبانان

تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو با تعویض پلاک حذف می شود؟

آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر مسدود است

راه اندازی مراکز آموزشی درمجاورت صنایع اولویت فنی وحرفه ای خوزستان است

چشم پوشی بر دو هزار سال تاریخ «قلعه دختر» کرمان

هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد

بارش باران و کاهش دما امروز و فردا درگلستان

دمای هوا در این شهر ها به زیر صفر می رسد

تصاویری از گردبادی نادر در کوبا

سردار اشتری: اشرار و قاچاقچیان را تحت کنترل داریم / رصد مسیرهای ترانزیت حمل مواد مخدر با پهپاد

زلزله به 95 مدرسه در اندیکا آسیب زد

مقبولیت اجتماعی طرح موتوریار انکارناپذیر است

هشدار هواشناسی؛ وزش باد شدید و کاهش دما در کرمان

زنگ ورزش های پهلوانی در مدارس خراسان جنوبی نواخته می شود

امضای تفاهم نامه میان جهاددانشگاهی آذربایجان شرقی و مرکز علمی کاربردی خانه کارگر

گونه کمیاب عقاب خالدار کوچک برای نخستین بار در خوزستان ثبت شد

مانور زلزله و ایمنی در ایرانشهر برگزار شد

اعلام آخرین وضعیت محدودیت تردد کرونایی و شبانه

تداوم انسداد آزادراه تهران - شمال تا 3 آبان

یادمان شهدای شهر تهران در میدان امام خمینی(ره) نصب شد

فاجعه ای به نام موتورسیکلت های فرسوده/ دو شرط لازم برای تعیین فرسودگی خودروها

آقایان شورای شهر تهران! موتورسیکلت های برقی را دریابید!

روز های پرتکرار آلودگی هوای شهرهای صنعتی

برگ سبز خودرو مورد تأیید راهنمایی و رانندگی است

تمدید انسداد آزادراه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

فیلم| چرا باید مدارس را باز کنیم؟/ هشدار درباره رشد اجتماعی و بی انگیزه شدن دانش آموزان

استخدام کارشناس اداری با بیمه، بیمه تکمیلی، نهار، سرویس در آذربایجان شرقی

سرما و یخبندان در راه خراسان جنوبی

آخرین وضعیت ترافیکی در تهران/ ترافیک سنگین در نواب

اجرای پروژه ها با پیوست های فرهنگی و اجتماعی راهبرد اصلی مناطق آزاد

کاهش کیفیت هوای تهران در پی خیزش گرد و خاک

سرما و باران در روز های آینده

سرما و باران در راه است/ دمای چند شهر به زیر صفر می رسد

بیشتر مناطق تهران در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت

پیش بینی بارش برف و باران در محورهای 12 استان کشور

تکمیل یادمان شهدای شهر تهران در میدان امام خمینی(ره)

هوای تهران به شرایط سالم بازگشت

بازگشایی 8 فروشگاه محصولات کانون در تهران و استان ها

ترافیک سنگین معابر پایتخت در روز چهارشنبه

باور عجیب تمدن های باستانی و دانستنی های مردم مورچه ای!

کاهش کیفیت هوای تهران در پی خیزش گرد و خاک

مشهد در دومین روز آلودگی هوا قرار گرفت

انسداد آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

هواشناسی ایران، امروز 1400/07/28

انسداد آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

طعم بد آب، تا اواسط آبان ماه مهمان بجنوردی ها/ساقی از مردم عذرخواهی کرد

هوای اراک در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس

استخدام کارشناس کنترل کیفیت، تکنسین امور فنی مهندسی و انباردار با بیمه

80 درصد دانش آموزان مازندرانی واکسینه شدند

فعالیت کارمندان بدون داشتن کارت واکسن ممنوع است

کاهش 10 درجه ای دما و انتظار بارش برف در ارتفاعات البرز و شمال غرب

محدودیت سفر و اعمال جریمه به 115 شهر ادامه دارد

علی اسمی پیشکسوت تعزیه درگذشت

انسداد آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

گزارشی درباره تردید خانواده ها از بازگشایی مدرسه ها

کاهش کیفیت هوای تهران در پی خیزش گرد و خاک

پیش بینی بارش برف و باران در جاده ها/ انسداد آزادراه تهران _شمال

پیش بینی وضعیت آب و هوای تهران فردا پنجشنبه 29 مهر 1400

آخرین خبر از وضعیت اعمال محدودیت های کرونایی و منع تردد شبانه

کاهش محسوس دمای هوا در استان قزوین

چاقی دانش آموزان خانه نشین در روزگار کرونا

تنازع بقا

چرا باید مدارس را باز کنیم؟

استقرار راهداران در جاده های مازندران

دمای دو استان به زیر صفر درجه می رود

لزوم بهره گیری از تکنولوژی های نوین در ساخت مدارس خیّری

فعلا ابلاغیه ای در خصوص اجباری بودن حضور در مدرسه نداریم/ واکنش به اخذ تعهد از والدین بابت سلب مسئولیت از درگیری دانش آموزان به کرونا

سرما و باران در روزهای آینده؛ دمای چند شهر به زیر صفر می رسد

بررسی وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان زرقان

ترافیک سنگین صبحگاهی در پایتخت

لزوم ترویج اخلاق پهلوانی و دوره های استعدادیابی ورزش زورخانه ای در مدارس

وضعیت آب و هوا در 28 مهر/ کاهش نسبی دما در 8 استان کشور

جزییات آغاز سال تحصیلی دانش آموزان

جزییات آغاز سال تحصیلی دانش آموزان