موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش - تامين اجتماعي - تبليغات محيطي - پرسپوليسي ها - استقلالي ها - سازمان تامين اجتماعي - مجلس شوراي اسلامي - پيراهن استقلال - زندانيان داعشي در شمال سوريه - موزه سعد آباد - ثبت نام ميهماني دانشجويان - دليا اوئنز - مشكلات قلبي و عروقي - 20 هزار تومان - شهرستان البرز - سبيل - حرفه آموزي زندانيان - اشخاص خارجي - نشست شوراي همكاري - خواب عميق - جوانان روستايي

مطالب مرتبط:
واکنش علی کریمی به حضور در هیات مدیره پرسپولیس
کلیپ منتشر شده از تجمع در مرز شلمچه آرشیوی است/ هیچ موردی از حضور مردم در مرز های غربی کشور وجود ندارد
حضور و غیاب دانش آموزان به خودشان سپرده شود
آیا ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تمدید می شود؟
اتاق های فرار ترسناک در ایران!
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 31 شهریور 1400 ساعت 12:052021-09-22دانش

فعلا الزامی برای حضور دانشجویان نیست/ اسکان یک نفر در هر اتاق خوابگاهی


رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در آستانه اول مهرماه و آغاز سال جدید تحصیلی گفت: فعلا به دلیل شرایط کرونایی، الزامی از طرف دانشگاه برای حضور دانشجویان در تهران وجود ندارد.

- " به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دکتر حمیدرضا خانکه با نظارت بر چگونگی بازگشایی خوابگاه های دانشجویی برای دانشجویان مقطع کارشناسی جهت حضور در دوره های کارورزی و کارآموزی، گفت: فعلا به دلیل شرایط کرونایی، الزامی از طرف دانشگاه برای حضور دانشجویان در تهران و گذراندن واحدهای عملی، وجود ندارد.

وی افزود: حضور هیچ دانشجویی برای هیچ واحدی الزامی نیست.

دانشجویان درصورتی که تمایل داشته باشند می توانند در دوره های کارورزی و کارآموزی شرکت کنند، بنابراین دانشجویانی که از شهرستان به تهران می آیند، ضمن اینکه باید دو دوز واکسن را تزریق کرده باشند، رضایت خودشان را نیز کتبا اعلام می کنند و ان شاالله مراقبت از خودشان و دیگران را هم بعهده می گیرند.

حضور دانشجویان آسیب پذیر اختیاری است رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی خاطرنشان کرد: برخی از دانشجویان تماس گرفتند که والدین آسیب پذیری دارند، یا فرزند کوچک دارند، یا باردارند و تمایل ندارند که به تهران آمده و در خوابگاه ها اقامت کنند، لذا فعلا دانشگاه، حضور دانشجویان در دوره های کارورزی را اختیاری گذاشته تا کمی شرایط بلحاظ شیوع متغیر بود و متاسفانه موج پنجم با وضعیت بسیار بدی مردم را درگیر کرد و آسیب زیادی به جامعه زد، اما با توجه به اینکه مسئولیت آموزشی سنگینی بر دوش دانشگاه است، همچنان تصمیم بر پیگیری امور مربوط به بازگشایی خوابگاه ها بود.

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: بواسطه همین اصل، در تیرماه کمیته بازگشایی با حضور معاونان آموزشی و دانشجویی و نمایندگان تشکل های دانشجویی شکل گرفت، و سعی شد تا فضاهای آموزشی ارزیابی بشوند، برغم اینکه فشار زیادی بلحاظ شیوع کرونا بود، فضاهای آموزشی بازسازی شدند.

وی گفت: هرچند که منابع مالی محدود بود و به دلیل تورم شرکت های پیمانکاری تمایلی به همکاری برای عملیات عمرانی نداشتند ولی تمام توانمان را گذاشتیم و خوابگاه جدید پسران (فردوس 2) بازسازی و تجهیز شد، در نهایت، با تصمیم هیات رییسه و با نظر کمیته بازگشایی، با مدیران پنج گروه آموزشی که مقطع کارشناسی دارند، تبادل نظر شد.

اولویت حضور با دانشجویان مقطع کارشناسی دارای کارورزی و کارآموزی آنان عقب افتاده خانکه یادآور شد: اولویت حضور دانشجویان، برای دانشجویان مقطع کارشناسی که کارورزی و کارآموزی آنان عقب افتاده و در شرف فارغ التحصیلی هستند، تعیین شد.

وی در پاسخ به این سئوال که چه تعدادی از دانشجویان دارای این اولویت، در خوابگاه ها اقامت خواهند داشت؟ گفت: به دلیل رعایت فاصله اجتماعی در سکونت دانشجویان در خوابگاه ها (حتی الامکان اقامت یک نفر در هر اتاق)، مجموع دانشجویان دختر و پسر که می توانند در خوابگاه ها اقامت داشته باشند، حداکثر 200 نفر است.

سکونت دانشجویان در خوابگاه ها حتی الامکان اقامت یک نفر در هر اتاق رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی اظهار داشت: این تعداد بتدریج در خوابگاه ها پذیرش می شوند و با حضور در دوره های فشرده کارآموزی و کارورزی، به شهر خود بازمی گردند و جای خود را به گروه دیگری از دانشجویان می دهند که طبق برنامه ریزی گروه های آموزشی، در تهران حضور داشته و واحدهای عملی خود را می گذرانند.

وی از مدیران گروه های آموزشی، خواست تا بنوعی برنامه ریزی کنند که کارورزی دانشجویان بشکل پیوسته انجام بشود و دانشجویان مجبور به اقامت طولانی در خوابگاه ها نشوند و فرصت به گروه های دیگر و مراکز دیگر داده شود.

و اگر با احتیاط عمل کنیم و همه از خود و دیگران مراقبت کنند، احتمالا امکان بازگشایی کامل خوابگاه ها را خواهیم داشت.

خانکه در پاسخ به این سئوال که آیا مراکز درمانی تابعه دانشگاه، آمادگی پذیرش دانشجویان بصورت پیوسته را دارند؟ گفت: با معاونت درمان هماهنگی شده و دو بیمارستان رازی و رفیده و دو کلینیک نظام مافی و اسماء آمادگی دارند که دانشجویان را برای دوره های بالینی و کارورزی ها بپذیرند.

وی گفت: اما دانشجویان باید در نظر داشته باشند که در دو بیمارستان رازی و رفیده، بیمارانی بستری هستند که جزو گروه های آسیب پذیرند و باید قرنطینه معکوس باشند و دانشجویان باید مراقب باشند که این بیماران بستری را آلوده به ویروس کووید نکنند و حتما با ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، بر بالین بیماران حاضر شوند.

دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فقط در موارد خاص که مجبور به حضور در تهران هستند رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در مورد دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هم گفت: این دانشجویان فقط در موارد خاص که مجبور به حضور در تهران هستند و با تایید شورای تحصیلات تکمیلی، می توانند از خوابگاه استفاده کنند.

وی گفت: هم اکنون یک خوابگاه دختران و یک خوابگاه پسران، دانشجویان اولویت دار را پذیرش کرده و اقامت دارند و ان شاالله تا یکی دو هفته آینده، همه خوابگاه ها آماده هستند و با سرعتی که واکسیناسیون جلو می رود، این امکان وجود دارد که ما فضای بیشتری را در اختیار دانشجویان بگذاریم.

خانکه افزود: منتها با توجه به اینکه امکان ابتلا و حتی ابتلا به نوع شدید در افرادی که بیماری زمینه ای دارند و یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند، وجود دارد ، ما مجبوریم احتیاط کنیم، و بتدریج دانشجویان را اسکان بدهیم.

وی تاکید کرد: از طرفی، با توجه به اینکه در صورت ابتلای دانشجویان، این دانشگاه امکانات تشخیصی، بستری و خدمات درمانی حوزه کووید را ندارد، لذا، همه مسئولان دانشگاه نگران هستند که اگر خدای ناکرده وضعیت مجددا قرمز بشود و یا موجی اتفاق بیافتد، چگونه سلامتی دانشجویان را حفظ کنند.

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی به دانشجویان توصیه کرد که حداقل تماس را با یکدیگر داشته و در محیط های کارورزی حتما از ماسک استفاده کرده و اصول فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

دانشجویان در خوابگاه باید حداقل تماس را داشته باشند وی گفت: دانشجویان در سوییت های خوابگاهی که دو یا سه نفر اقامت دارند، باید حداقل تماس را داشته باشند که اگر احیانا یکی از آنان، آلوده بود، ویروس را به دیگران منتقل نکند.

هم اکنون ساعت برگشت به خوابگاه با قبل از شیوع کرونا، متفاوت است و چون به دلیل کرونا، اماکن عمومی و استفاده از مترو و وسایل عمومی برای تردد، امکان سرایت و انتقال بیماری را افزایش می دهد، به دانشجویان توصیه می شود که تا حد امکان از حضور در اماکن عمومی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی خودداری کرده و زودتر به خوابگاه ها برگردند.

خانکه با اشاره به اینکه در تمام خوابگاه ها، تب سنجی و اندازه گیری اکسیژن برای دانشجویان صورت می گیرد، افزود: اگر دانشجویی خودش احساس کرد که علائم بیماری را دارد و یا بدحال است، سریعا به مسئول خوابگاه اطلاع بدهد.

در هر خوابگاه، فضایی برای قرنطینه دانشجویان بیمار در نظر گرفته شده تا از تماس با دیگران پرهیز کنند.

ضمن آنکه از معاونت درمان خواسته شده که پزشکان بصورت مرتب به خوابگاه مراجعه کرده و دانشجویان را معاینه کرده و داروهای اولیه با نظر متخصص عفونی در دسترس مسئولان خوابگاه ها باشد.

وی اظهار داشت: بهرحال، حرکتی را شروع کردیم و بتدریج با توجه به شرایط پیش می رویم، اما باید در نظر داشته باشیم که بیش از 75 درصد مرگ و میر در ایران، مربوط به 12 درصد جمعیت سالمندانی است که واکسن نزده اند، بنابر این، همچنان احتمال ابتلا به نوع شدید و مرگ و میر و آسیب های زیاد وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی یادآور شد: توصیه من این است که همه همت کنیم، مراقبت کنیم، خود دانشجویان فاصله گذاری را رعایت کنند، همکاران مستقر در خوابگاه ها و مراکز درمانی و معاونان دانشگاه تمام دقت شان را بخرج بدهند که ان شاالله بتوانیم بتدریج یک تجربه موفقی را رقم بزنیم.

واحدهای تئوری مانند گذشته، بصورت مجازی ارائه می شود وی افزود: از طرفی، بهتر است که واحدهای تئوری مانند گذشته، بصورت مجازی ارائه بشود، بهرحال این ارائه مجازی، فرصتی است برای توسعه زیرساخت ها و جلوی سفرهای غیرضرور، و گردش ویروس را می گیرد.

به امید روزی که بتوانیم پذیرای کلیه دانشجویان در خوابگاه ها و دانشگاه باشیم.

خانکه از برنامه ریزی برای برگزاری تور آشنایی دانشجویان ورودی 99 و 1400 با فضای دانشگاه خبر داد و گفت: این تور با ثبت نام دانشجویان علاقه مند به شرکت و بصورت تلفیقی از بخش های مجازی و حضوری، برگزار خواهد شد.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشگاه - بازگشایی خوابگاه های دانشجویی - سلامت اجتماعی - الزامی - دانشگاه علوم - حضور - خوابگاه های دانشجویی - کارآموزی - دانشجویی - توانبخشی - تهران - خوابگاه - اجتماعی - کارورزی - آغاز سال جدید - رییس دانشگاه - شرایط - سلامت - دوره - بازگشایی - علوم - کارشناسی - شهرستان - حمیدرضا - مهرماه - آستانه - رضایت - تزریق - نظارت

آخرین اخبار سرویس:
مصوبه جدید درباره تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی اعلام شد

اعلام نتایج داوری جشنواره حرکت در دانشگاه بناب

درخشش کارمند دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در جشنواره «از حماسه تا حماسه»

عکس | همایش پژوهش های «میان رشته ای قرآن و انگاره های علوم زیستی» در ساری

کارگاه آموزش صفر تا صد انتگرال برگزار می شود

انعقاد 20 قرارداد در «طرح پویش» دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد

کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

معرفی گرایش های کارشناسی ارشد ریاضی

میزان اجرایی شدن سند دانشگاه اسلامی بررسی می شود

ورزش عامل سلامتی، انسجام، نشاط اجتماعی و غرور ملی است

عکس | برگزاری همایش ملی پژوهش های میان رشته ای قرآن و انگاره های علوم زیستی در ساری

انعقاد تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار و جهاد کشاورزی آرادان

استفاده از حربه دین ستیزی علیه بشریت

عکس | نشست تخصصی «نقش آفرینی دانشجویان در توسعه کشور» در دانشگاه لرستان

برداشت 21 تن لوبیا از مزرعه تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی اقلید

تجلیل از دانشجویان قهرمان دانشگاه آزاد

جوانان طلایه داران عصر انتظار و ظهور هستند

انجام نخستین پیوند موفقیت آمیز قلب در خوزستان

پیش نویس تبدیل مقطع دستیاری به شغل تدوین شد

سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد در یزد اجرایی می شود

کارگاه آموزش نرم افزار GAMS بررسی می شود

جزییات تکمیل پرونده ثبت نام پذیرفته شده آزمون سراسری دانشگاه ارومیه اعلام شد

تجلیل از 23 دانشجوی مدال آور

استخدام پشتیبان تحصیلی در یک مجموعه معتبر در تهران

کدام واحدهای دانشگاهی رتبه «عالی» و «خیلی خوب» فرهنگی گرفتند؟ + جدول

تفاهم نامه راه ‎اندازی «خانه خلاق و مرکز نوآوری شهر» امضاء شد / کرمی: گامی برای توسعه بازار و صادرات صنایع فرهنگی

آیا در مریخ زندگی باستانی وجود داشته است؟

برگزاری یادواره شهدای دانشگاه آزاد همدان در آبان

سه ایلامی دیگر قربانی کرونا ویروس شدند

جریمه دانشگاه آزاد برای واکسن نزده ها

نفوذ ابرخازن های نانویی آلمان در حوزه های مختلف صنعتی

روباتی با الهام از حشرات آب پیما ساخته شد

راه اندازی رشته های میان رشته ای و نوظهور در دانشگاه امیرکبیر

نیروی متخصص و اتاق فکر دانشگاه گره گشای چالش های کشور

دانشگاه شتاب دهنده توسعه کشور است/ نقش آفرینی دانشجویان در بیانیه گام دوم

واکسینه شدن 95 درصد از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ایلام

گفت و گو با حسن بنیانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی

وزیر علوم رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها شد

آمار واکسیناسیون دانشجویان سراسری و آزاد اسلامی اعلام شد

تقدیر از مدال آوران المپیک و پارالمپیک در هفته تربیت بدنی

چرا تجربه های استرس زا را بهتر از تجربه های دیگر به یاد می آوریم؟

ساخت یک ربات با الهام از حشرات آب پیما!

راهکارهای اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی برای تحول در این نهاد بررسی می شود

زلفی گل رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها شد/ بیش از 80 درصد اساتید واکسینه شدند

دانشگاه شتاب دهنده توسعه کشور است / برجستگی نقش دانشجویان در بیانیه گام دوم

داده های علوم جوی و اقیانوسی از کهکشان ها و فضای ماوراء جو کمتر است

پذیرش دانشجو در 4 رشته جدید دانشگاه آزاد اسلامی کنگاور

مراسم تکریم و معارفه رییس دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود

فرهنگ و زبان های ایرانی در گستره ای فراتر از مرز های سیاسی است

دیوار پوش ایرانی سدی در برابر اشعه فرابنفش

رتبه پنجم کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه سهند در بین دانشگاه های صنعتی کشور

ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد

لزوم گسترش و تقویت فلسفه علم در دانشگاه صنعتی امیرکبیر

حال خوش نفیسه روشن /عکس

همایش «آشنایی با گرایش های مهندسی معدن» برگزار می شود

مناظره علمی و حقوقی پلیس با دانشگاه آزاد اسلامی

برگزاری سمپوزیوم تنوع زیستی شهر و مدیریت اکولوژی شهری در دانشگاه تبریز

کارنامه داوطلبان کنکور ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

راه اندازی رادیو اینترنتی علوم پزشکی تهران با مدیریت دانشجویان

مزایای طرح پایش برای دانشگاه آزاد اسلامی چیست؟

تمرکز بر سنت نبوی نشان دهنده عشق به پیامبر (ص) است

علت اصلی عطسه پس از دیدن نور شدید چیست؟

وزیر علوم رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها شد

استاندارد یزد و دانشگاه آزاد میبد تفاهم نامه امضاء کردند

نحوه ارسال مدارک پذیرفته شدگان آزمون تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان اعلام شد

انتخاب وزیر علوم به ریاست شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی

وزیر علوم رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها شد

دانشگاه باید فناوری پشتیبان تولید وسیله های ورزشی را خلق کند

دبیر: رفیق بازی هم کرده باشم، دیدید که نتیجه داد

انتشار کارنامه آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام مدارک لازم برای ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه پیام نور

وزیر علوم به ریاست شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی انتخاب شد

مرحله سوم از معوقات کارکنان دانشگاه فنی و حرفه ای پرداخت شد

دانشگاه فضایی ایجاد کند که ورزشکاران پس از دوران اوج در انتقال مفاهیم غرور ملی کمک کنند

وزیر علوم به عنوان رییس شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراکز آموزشی انتخاب شد

کارنامه کنکور کارشناسی ارشد چه زمانی منتشر می شود؟

جریمه دانشگاه آزاد برای واکسن نزده ها/ تمام کارکنان و دانشجویان تا اول آبان باید واکسینه شوند

دبیر: هر 13 ورزشکار قهرمان جهان و المپیک ما دانشجو هستند/ در فرنگی تیم اول دنیا هستیم

میز خبر 28 مهر، انسداد آزاد راه تهران- شمال تا 6 روز دیگر

فراخوان جذب پرسنل امریه ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها منتشر شد

اسکان دانشجو در خوابگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی

مربیگری قهرمانان در مراکز مهارتی دانشگاه آزاد

کرونا و بلاتکلیفی خوابگاه های دانشجویی

همکاری واحد علوم و تحقیقات و دانشگاه آزاد کهگیلویه و بویراحمد

مصوبه جدید درباره تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی اعلام شد

کمک جدی دانشگاه آزاد به ورزش کشور

کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

10 بسته کاری دانشگاه آزاد در 5 سال آینده

گشایش مرکز کارآموزی جوار کارگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی بروجن

ابلاغ 11 مصوبه دیگر شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رییس جمهور

دوره «آشنایی با تفکر سیستمی» برگزار می شود

علی نژاد: دانشگاه آزاد قهرمانان را برای زندگی اجتماعی آماده می کند

متقاضیان وام دانشجویی هفته آینده اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند

غدار: فرزندان مقاومت در هر نقطه ای از لبنان با فساد مبارزه می کنند

کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 1400 دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد

صالحی امیری: عملکرد ایران در المپیک توکیو قابل دفاع است

هدایت تحصیلی رشته مهندسی شیمی

کارنامه آزمون کارشناسی ارشد 1400 دانشگاه آزاد منتشر شد

آزاد راه تهران - شمال همچنان بسته است

فعلا الزامی برای حضور دانشجویان نیست/ اسکان یک نفر در هر اتاق خوابگاهی

فعلا الزامی برای حضور دانشجویان نیست/ اسکان یک نفر در هر اتاق خوابگاهی