مطالب مرتبط:
رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم
رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم | تکریم شهیدان از عالم جهل زدایی می کند
رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجهیم | تکریم شهیدان از عالم جهل زدایی می کند
رییسی: معرفی راه و نام شهید سبب جهل زدایی می شود / امروز با یک جاهلیت مدرن در جهان مواجه هستیم
آیت الله رییسی: دشمن با رسانه و جاهلیت مدرن نداشته هایش را مخفی می کند
-167 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 12:202021-09-21سياسي

رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم


رییس جمهوری با بیان اینکه تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس مصون سازی نسل جوان است، گفت: راه صیانت بخشی به نسل امروز و نیاز عصر های آینده این است که عاشورا معرفی شود.

- جامعه 24-"آیت الله سید ابراهیم رییسی روز سه شنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در باغ موزه دفاع مقدس با تسلیت ایام اربعین حسینی و با قدردانی از برگزار کنندگان این نشست نورانی افزود: این نشست ها و جلسات برای نسل امروز و نسل آینده درس آموز است.

رییس جمهوری با اشاره به وجود حضرت اباعبدالله در زیارت اربعین اظهار کرد: فلسفه قیام اباعبدالله این بود که ملت ها را از جهالت و نادانی بیرون بیاورد و آنان را از گمراهی نجات دهد.

وی افزود: می خواهم مراسم تجلیل از شهیدان و پیشکسوتان دفاع مقدس را جلوه ای از روشنگری نسبت به راه، پیام و هدف شهیدان بدانم، چون هیچ کس در عالم دچار جهل نشود و در نادانی نماند و اگر افرادی به هر دلیل، فتنه فتنه گران و شیطنت شیاطین، انحراف و گمراهی در فکر اخلاق و اندیشه آنان شود، با آن نورانی بودن راه شهیدان از ضلالت و گمراهی نجات پیدا کند.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: در این مقطع افراد دست اندرکار تا هرچه می توانند یاد، نام، وصیتنامه، هدف و مسیر نورانی شهیدان را در جهت تنویر افکار عمومی نشان دادن راه نورانی آن ها برای رهایی یافتن از ضلالت و گمراهی و فتنه های فتنه گران را انجام دهند.

وی ادامه داد: تجلیل و تکریم از پیشکسوتان و دفاع مقدس مصون سازی نسل جوان است راه صیانت بخشی به نسل امروز و نیاز های و عصر های آینده این است که عاشورا معرفی و معلوم شود عاشورا امتداد دارد.

امتداد عاشورا امروز جلوه شهدایی است که برای خدا و یک امر مقدس در میدان ظاهر شده اند بسیاری در دنیا نبرد و جنگ می کنند و جنگ های بسیاری با خونریزی در دنیا وجود دارد، اما کدام یک از آن ها دفاع مقدس است.

رییس دولت سیزدهم اظهار کرد: نظامات در دنیا و نظامات حکومتی بسیاری در کره زمین برقرار هستند، اما کدام از آن ها نظام مقدس است و سوال این است که چه چیزی باعث تقدس نظام، دفاع و بسیج ماست؟وی با طرح این سوال که رمز قدسیت دفاع ما در چیست و چرا دفاع ما مقدس و نظام ما قدسی است، تصریح کرد: آنچه مسلم است هیچ امر مشخص و زمانی و زمین و زمانی قدسی نمی شود مگر در پرتو قدوس.

فقط خدا قدوس است؛ اگر زمینی قدسیت دارد در پرتو ارتباط با قدوس است و اگر مکانی و شخصی قدوس می شود باید با خدا ارتباط برقرار کند.

بیشتر بخوانید: تاکید رییس جمهور بر ثبات در بازار" رییسی با اشاره به قدسیت نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: نظام ما به دلیل مبتنی بودن بر دین و آموزه های دینی، کتاب و سنت، قدسی است و این رمز قدسیت نظام ما است.

نظام اسلامی که می خواهد تمام ارتباطاتش براساس دین و آموزه های دینی تنظیم شود نظام مقدس می شود.

دوم اینکه در راس نظام ما حاکمیتی است که نیابت از حجت خدا، ولی عصر دارد.

امر، دستور و نظر او امروز برای ما حجت است.

رییس دولت سیزدهم اضافه کرد: قدسیت حاکمیت برای آن است که این جانشینی از طرف حجت خدا به نظام قدسیت می بخشد طوری که امروز نیرو های مسلح ما مفتخر هستند تحت فرمان فرماندهی کل قوا خدمت و امر او را اطاعت می کنند و با این کار وظیفه و تکلیف خود را انجام داده اند.

امروز افتخار همه ما این است که تحت نظر، ولی فقیه جامع الشرایطی هستیم که جانشینی وجود مولا، ولی عصر (عج) را دارد.

رییسی خاطرنشان کرد: در نظام ما هیچ قانون، مقررات و باید و نبایدی مصوب و اجرا نمی شود مگر اینکه مطابق شرع و موازین شرعی باشد.

برای شورای نگهبان، برای دستگاه قضا، دیوان عالی را تضمین گذاشتند تا هیچ حکم و قانونی خلاف شرع در مجموعه نظام تصویب و اجرا نشود.

هر حکم، قانون و مقرره ای خلاف موازین شرعی از درجه اعتبار ساقط است.

وی با بیان اینکه حضرت امام (ره) از روز اول اعلام کردند قوانین باید منطبق شرع و موازین شرع باشد، اضافه کرد: علاوه بر این قدسیت در عمل هم می خواهیم یعنی هم حسن فعلی و هم حسن فاعلی می خواهیم.

یعنی اگر نماینده ای، کارگزاری، فرماندهی، استانداری و فرمانداری در جایی که خدمت می کند علاوه بر حسن فعلی، حسن فاعلی هم می خواهد.

یک اخلاص هم می خواهد تا به کار قیمت دهد.

همه سلسله مراتب کار قدسی باشد، اما در عمل با قدسیت حرکت نکند عمل او قیمتی که باید را ندارد.

علاوه بر همه ساز و کاری که وجود دارد، عامل عمل هم باید از در اخلاص برای قدوس کار کند تا قدسیت داشته باشد.

رییس دولت سیزدهم تاکید کرد: رمز ماندگاری نام شهیدان ما در دفاع از مقدس، حرم و حریم و ارزش های انقلاب اسلامی این است که خود نیز قدسی شده اند.

چون برای خدا حرکت کرده اند و ماندگاری آن ها به دلیل اخلاص آن ها است و برای خدا از جان خود و آینده این دنیایی گذشتند و آینده جاودانه را به دست آورده اند.

رییسی با اشاره به این جمله امام راحل خطاب به سربازان نظامیان که فرمودند "وقتی با شما سربازان و افسران مواجه می شوم، احساس خاصی دارم"، گفت: امام با آن جایگاه خود در عرفان و شناخت خدا به عظمت سربازان اشاره می کند و واژه حقارت را به زبان می آورند و می گویند من با همه عظمت الهی و جایگاهم به جایگاه شما غبطه می خورم.

در واقع امام می خواهد مخاطب خود را معرفی کند که جایگاه شما بالا است.

به همه ما می خواهد معرفی کند کسی که در لباس سربازی، سرداری و افسری این نظام ظاهر شود و در جایگاه حافظ ناموس قرار می گیرد به قدری بالا است که من امام به حال او غبطه می خورم.

وی افزود: این توفیق برای امروز و همه عصر ها است و این خط و راه نورانی و از این قدسیتی که در دفاع با عظمت ما بود، همواره باید تجلیل و تکریم شود تا نام ایران بماند، چون دفاع و بسیج قدسی شد، جاودانه هستند.

رییس جمهوری با اشاره به نام راهیان نور در محل شهادت شهدا گفت: کسانی که در این مسیر نورانی با نام راهیان نور قرار می گیرند با نورانیت همراه می شوند، چون افراد در جبهه، مخلصان روزگار بودند که باید به حالشان غبطه خورد.

فرماندهان و پیشکسوتان این عرصه جایگاه منحصر به فرد دارند که برخی در میان ما نیستند.

وی ضمن طلب آمرزش و رحمت برای شهدایی که نامشان زینت بخش هرکوی برزن است، گفت: خانواده معظم شهدا پرچم های برافراشته در هر کوی و برزن، در هر اداره و سازمان و دانشگاهی هستند که راه و هدف شهید را معرفی می کنند و باید همواره گرامی داشته شوند.

به نام، یاد و خانواده مکرم آنان باید افتخار کنیم.

رییس جمهوری با بیان اینکه همه آن ها فرمانده بزرگی دارند که در دوران جنگ و قبل از جنگ همواره در کنار امام یار امام و در صفوف مقدم حضور داشته است، اظهار کرد: این نمایشگاه توانست برخی از جلوه های زندگی او را نشان دهد؛ جلوه ای از زندگی ایشان در کسوت ارادتمند به امام، یک شاگرد مکتب امام و مکتب انبیاء الهی.

وی اضافه کرد: از سال 42 و بعد از آن در سال های مبارزه با نظام شاهنشاهی هم باید به این مجموعه اضافه شود تا معلوم شود این حرکت ممتد و ادامه دار یک چهره انقلابی، عالم، فرزانه و فقیه در کنار امام و نقش آفرینی ایشان بعد از امام برای جامعه ما روشن شود که امروز جامعه ما توسط فقیه جامع الشرایطی اداره می شود که به مردم نمی گوید بروید بلکه به مردم می گوید بیایید.

رییسی ادامه داد: ایشان خود در قله ای قرار دارد که جایگاه او جایگاه سیاقت نیست بلکه جایگاه قیادت است و بین سیاقت و قیادت فرق است.

در سیاقت سوق دادن به یک هدف است در قیادت یعنی شما هم بیایید تا ملکوتی شوید.

رهبری خود به این جایگاه رسیده است.

فرماندهان ما در جایگاهی هستند که به افسران و سربازان خود نمی گویند بروید.

رییس جمهوری گفت: البته مصلحان بسیاری در عالم داریم که به مردم می گویند راستگو باشید و میثاق شکن نباشید و امانتدار باشید.

از این دست مصلحانی که ادعای خوبی و پاکی دارند در جهان کم نیستند، اما چرا محبوب عالم نیستند و در دل ها جایی ندارند، چون خود نرسیده اند.

وی یادآورشد: این نمایشگاه گویای شخصیتی است که در جایگاه فرماندهی کل قوا قرار دارد و وقتی جایگاه فرمانده ام را می بینم که خود امروز در این میدان پیشکسوت است و با اخلاص در این میدان حاضر است و نقش آفرینی می کند، بنده افتخار می کنم سرباز ایشان باشم.

رییسی در ادامه با قدردانی از دست اندرکاران برپایی این مراسم گفت: توفیق داشتم قبل از این جایگاه و قبل از دوران کرونایی در مراسم گرامیداشت برخی شهیدان می رفتم مثلا بیستمین یا سی امین سالگرد شهادت بسیار باشکوه برگزار می شد طوری که انگار همین دیروز شهید شده اند و مردم تجلیل می کردند و این نشان دهنده آمادگی مردم است و باید این جلوه ها بماند.

رییس جمهوری افزود: تجلیل از شهیدان و معرفی راه شهیدان همواره باید پیش روی ما باشد، چون تجلیل از شهیدان از عالم جهل زدایی می کند.

ما با جاهلیت مدرنی مواجه هستیم که مجهز به علم، فناوری سلاح است و قدرت مالی و نظامی فراوانی پشت این جاهلیت مدرن است که نداشته های خود را به عالم عقده می کنند.

رییس دولت سیزدهم یادآور شد: زشت ترین کار ها به عنوان جلوه های تمدن و مدنیت در این عالم جاهلیت مدرن معرفی می شود و آن قدرت عظیمی که می تواند چهره این جاهلیت را برملا کند و نقاب از صورتشان بردارد، یاد و نورانیت شهیدان و بیان فلسفه عاشورا و راه عاشوراییان است.

رییس دولت سیزدهم خاطرنشان کرد: عاشوراییان در عاشورا متولد شدند، چون می خواستند عاشورا پایان عاشوراییان باشد.

بر بدن های مطهر اسب ها را تازاندند، سر ها را جدا کردند، خیمه ها را هم آتش زدند تا نامی از حسین نباشد، اما عاشورا تولد عاشوراییان شد.

به ما بگویند سال تولد حبیب بن مظاهر سال کی است نمی دانیم و مورخان می دانند، اما حبیب و زهیر را به نام عاشورا می شناسیم.

وی با اشاره به این جمله از یک بزرگ که نام آوران دو روز تولد دارند یکی روز تولد شخص و دیگری روز تولد شخصیت است، گفت: شهیدان عاشورا در روز عاشورا متولد شدند و از این رو به خانواده های شهدا تبریک می گویم روز شهادتشان تاریخ تولدشان است.

اینکه پایان شان چه روزی است باید بگویم تا وقتی که زمین است و زمان، آنان میدرخشند.

چون خدا فرموده احیاء عند ربهم یرزقون .

آن ها قرار است همان کار اباعبدالله (ع) یعنی جهل زدایی را انجام دهند.

این بیداری منطقه به برکت خون شهدا است و این بیداری همواره ادامه دارد، چون شهدای ما در مسیر حق گام برداشتند.


کلید واژه ها: پیشکسوتان دفاع مقدس - دفاع مقدس - پیشکسوتان - رییس جمهوری - نسل امروز - باغ موزه دفاع مقدس - مقدس - رییس - سید ابراهیم رییسی - دفاع - ایام اربعین حسینی - تجلیل - موزه دفاع مقدس - ابراهیم رییسی - شهیدان - اربعین - جمهوری - الله - اربعین حسینی - زیارت اربعین - سید ابراهیم - مراسم تجلیل - آینده - رییسی - امروز - نسل آینده - نشست - نسل جوان - باغ موزه - روشنگری

آخرین اخبار سرویس:
رهبر انقلاب: برای وحدت مسلمین باید تبیین، برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم

آیت الله رییسی: ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

استخدام فروشنده با حقوق و شرایط عالی در فروشگاه لوازم خانگی در خراسان رضوی

استخدام نیروی خدماتی با بیمه و ناهار در شرکت زاگرس چوب سام در تهران

توزیع بسته لوازم تحریر بین دانش آموزان چاروسا/اقدامی زیبا از جوانان یک روستا در چاروسا

استخدام کمک حسابدار و کارمند اداری در شرکت مهندسی تجهیزات برق بهین تجربه

رییس جمهورآلمان استعفای مرکل را پذیرفت

قرارگاه خادمان و یاوران قرآن کریم در خوزستان تشکیل شد

استعفای مرکل پذیرفته شد

جزییات درگیری کارگر شهرداری با عضو شورای شهر خرمشهر+تصاویر

6 عاملی که باعث بسیاری از اختلافات و سردی های زندگی مشترک هستند

ظرفیت گسترش روابط با عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در شرکت داریا فولاد ایرانیان در اصفهان

هلال احمر در ایام کرونا خدمات ارزنده خوبی را ارائه کرد

«گربه هفت جان دارد» این اصطلاح از کجا می آید؟

پیام تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی شهادت شهید نوروزی

عمل به آموزه های اسلامی، نسخه علاج معضلات مربوط به نهاد خانواده است

پیام استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی شهادت شهید نوروزی

رییسی: آمریکایی ها در حوادث و ناامنی های اخیر افغانستان دست دارند

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق پایه، پورسانت، بیمه، بیمه تکمیلی و وام

استخدام نیروی خدماتی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت مهرآب بهشت در تهران

سند دوم شکست مسکن دولتی

علیرضا قربانی در جشنی خانوادگی /عکس

وقتی دولت صف های واکسن کرونا را در شاهرود برچید+ تصاویر

صداوسیما متحول شده؟ نکته مهم در ماجرای بنزین و سیلی به صورت استاندار

110 مداح و واعظ تهرانی صاحبخانه می شوند

آغاز ثبت نام دوره های حفظ مجازی قرآن بیت الاحزان

استخدام کارشناس بهداشت حرفه ای در شرکت رضوان شکلات در البرز

انسان را از آیات قرآن بشناسیم / میان نفس و جسم نباید فاصله قائل شویم

استخدام کارشناس اداری مسلط به زبان انگلیسی در شرکت جهان تجهیز حکیم /اصفهان

مبلغان سیره نبوی در طب را تبیین کنند

پنجمین همایش بین المللی «سیره نبوی در طب» آغاز به کار کرد

ببینید | تلاش جالب و موفقیت آمیز یک شهروند برای نجات آهوی گرفتار در آب

داماد سرخونه های سیاست

مسیرغلط شورای ششم کرمانشاه؛ پیچیده تر از ادوار گذشته!

ماجرای کتک خوردن کارگر شهرداری خرمشهر چه بود؟

استخدام صندوقدار با بیمه در مجموعه رستوران های زنجیره ای دونرگاردن در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور کتاب و محصولات فرهنگی با پورسانت عالی در تهران

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت PIERSEZ در تهران

زخم هایی در سر ایران که استاندار جدید باید مداوا کند

مجرمان سابقه دار و خطرناک تحت رصد دستگاه های انتظامی و امنیتی قرار می گیرند

تصمیم نهایی درباره بازگشایی دانشگاه ها اتخاذ شده است

تناسبی بین حق بیمه تامین اجتماعی و ارائه خدمات وجود ندارد| شستا و شرکت های تأمین پاسخگو باشند

بازشماری آرای بیش از 2 هزار حوزه اخذ رای در عراق

توطئه سایبری سوخت /دبه کردن آمریکا قبل از احیای برجام /خط قرمز خدمت در جبهه های انقلاب

22 روستای منطقه ترشیز با تانکر آب رسانی می شود

نسبت جلیلی با دولت رییسی

استخدام مدرپ (نماینده علمی) در مجموعه دکتر نکست در خراسان شمالی

استخدام نماینده علمی با بیمه و شرایط حقوقی خوب در فارس

استخدام کمک آشپز در مجموعه فست فود فکرکده در تهران

استخدام سرایدار با بیمه و اسکان در یک مجموعه معتبر در تهران

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

«از کجا آورده اید» محرمانه شد

جای خالی دیپلماسی آب

امنیت سایبری، صفر و صد ندارد

پاسخ قاطع هیأت دیپلماتیک ایران به ادعاهای امارات و بحرین در سازمان ملل

انتصاب داماد زاکانی، صدای تلویزیون را هم درآورد / فیلم

آیت الله نوری همدانی: وحدت ادیان و مذاهب در لبنان الگویی برای دیگران است

داماد آقای شهردار در بهشت

استخدام مهندس متالورژی در یک شرکت تولیدی معتبر در خرمشهر

استخدام خزانه دار با بیمه، بیمه تکمیلی، وعده غذایی از تهران و البرز

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل با بیمه در شرکت دناوب در خراسان رضوی

فیلم | تواضع و فروتنی در زمان دفاع مقدس

بیسوادانی که با عناوین جعلی تخصص از آمریکا خدمات روانشناسی می دهند

رحمان دوست: ارتباط نزدیک رییس جمهور با مردم در 8 سال اخیر آسیب دیده است/ ابطحی: مسئولان دولت جدید وعده های غیرقابل تحقق ندهند

فتوتیتر | مصرهای کوچک و بزرگ

برنامه دشمن، تضعیف نیروهای انقلاب و تزلزل در ثبات قدم آنان است

نیاز 1000 کیلومتر جاده در اصفهان به روکش آسفالت / اصفهان خراب ترین راه ها را دارد

راز طول عمر پیرترین مرد بریتانیا از زبان خودش

آداب مطالبه حقوق شهروندی چیست؟/ راه های پیش پا افتاده ای که بَلَد نیستیم!

«محمدعلی فروغی»؛ سیاستمداری که ایران را بدون انگلیس، هیچ می دانست

ماله کشی یاران زاکانی بر انتصابات فامیلی اش در شهرداری تهران/ این شهر عروس هزار داماد است

ترتیل صفحه 256 قرآن/ شکر نعمت، نعمتت افزون کند+فیلم، متن و مفاهیم

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 4 آبان

استخدام مسئول ایمنی و بهداشت در شرکت تولیدی و صنعتی هواساز در تهران

افغانستان نیازمند هدایتگر در حوزه کنش های اجتماعی و محلی است/ دیگر نمی توان مانند حاج قاسم را پیدا کرد

نگهبان ساعت 16 تا 9 صبح .

خشکسالی؛ عامل اصلی فرونشست در ایران/ 30 استان کشور در خطر فرونشست قرار دارد

عارف رییس هیات مدیره مجمع وزیران ادوار شد

8500 پاسخ به سؤال «چی بپزم؟»

رییسی در دیدار با میهمانان نشست تهران: نتیجه حضور بیگانگان به ویژه آمریکا در افغانستان جز بدبختی و خون ریزی نبوده است

رییسی: آمریکایی ها در حوادث و ناامنی های اخیر افغانستان دست دارند

قانونی که منطق نداشته باشد مطرود است/ درخواست برای رفع ابهامات قانون تسهیل کسب و کار وکلا

رهبر انقلاب: برای وحدت مسلمین باید تبیین، برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم

اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید

ببینید | فیروزآبادی: حمله سایبری به سامانه های سوخت توسط یک کشور خارجی بود

معاون وزارت کشور: قرار بود استانداران با سابقه نظامی خیلی کم باشند / در همه فهرست گروه های سیاسی، حداقل یک نظامی برای پست استانداری معرفی شده بود

آیت الله رییسی: ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

تصمیم کمیسیون انتخابات عراق برای شمارش دستی آراء

عنایت ویژه امام رضا(ع) به مرحوم علامه حسن زاده آملی

استخدام نماینده علمی با شرایط حقوقی خوب و بیمه در اصفهان

رییسی: فصل جدیدی در روابط ایران و تاجیکستان آغاز شده است

رییسی درنخستین جلسه شورای عالی آب چه گفت؟

اکبری تالارپشتی: جامعه جهانی نباید در برابر تحریم های آمریکا سکوت کند

عکس/ وقتی عمو پورنگ ریش و سبیل داشت!

آغاز ثبت نام وام دانشجویی از امروز

پاشنه آشیل سایبری ایران کجاست؟

کشورهای منطقه می توانند در امنیت افغانستان موثر باشند

انتصاب معاونان جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم

رییسی: با جاهلیت مدرن در دنیا مواجه ایم