مطالب مرتبط:
دست آورد بزرگ دولت رییسی رخ خواهد داد؟/ دانش آموزان 6 تا 11 سال ایرانی واکسن «فایزر» خواهند زد؟
سهم 20 برابری دهک های بالا از یارانه بنزین/ به هر ایرانی 19 میلیون تومان یارانه تعلق می گیرد
جزییات لطمات جدی که دولت روحانی بر صنعت گردشگری کشور وارد کرد
خودروسازان ایرانی لوس و ننر شدند!
چرا پذیرش عشق خواننده آمریکایی و نامزد ایرانی اش دشوار است؟
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 شهریور 1400 ساعت 12:102021-09-21سياسي

دولت دانمارک، مادر ایرانی را از فرزندش جدا کرد


در دانمارک، کشوری که به دولت رفاه معروف است و مردمش راضی ترین مردم جهان معرفی می شوند زندگی سخت تر از آنی است که تصور می شود.

- در دانمارک، کشوری که به دولت رفاه معروف است و مردمش راضی ترین مردم جهان معرفی می شوند زندگی سخت تر از آنی است که تصور می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا به نقل از جام جم آنلاین، دانمارک یک چهره بزک شده بیرونی دارد و یک چهره خشن و بی عاطفه درونی.

کشوری که به اسم حمایت از حقوق کودکان در روابط خانوادگی با برودتی خاص دخالت می کند و با ظلمی که به اسم قانون، نهادینه اش کرده آدم ها را زجر می دهد.

حصر کودکان در این کشور زیر پوشش موجه قانون به اندازه ای جدی است که برخی خانواده ها ترجیح می دهند از این کشور بگریزند تا لااقل مالک فرزندان شان باشند.

آنچه در این کشور کوچک قطبی می گذرد داستان یک کودک ربایی دولتی است که زندگی هزاران خانواده دانمارکی و مهاجرانی که بهشت گمشده خود را در این سرزمین یافته اند، تلخ و تاریک کرده است.

حمیده سلامتی، مادر33 ساله مشهدی که شش سال پیش ازدواجش با اسماعیل حیدری، یک افغانستانی الاصل بزرگ شده در ایران، او را به عنوان مهاجر به دانمارک کشانده، یک شاهد عینی است از آنچه در این کشور پادشاهی با قوانین سرد و یخی می گذرد.

این قوانین عجیب، داستان فراق حمیده و داریوش به عنوان مادر و فرزند را به طرزی تکان دهنده شکل داده به طوری که حمیده ترجیح داده به ایران، به کشوری که دوستش دارد، بازگردد تا ظلمی را که زیر نقاب قانون به خانواده ها و کودکان در دانمارک روا داشته می شود، فاش کند.

دولت دانمارک دو سال و نیم است که این مادر و فرزند را به بهانه های واهی از هم جدا کرده و کودک را به خانواده ای دانمارکی سپرده تا او نیز یکی از هزاران کودکی باشد که به اجبار از آغوش خانواده جدا و صاحب سرنوشتی می شوند که دولت دانمارک برایشان طراحی کرده است.

شروع یک پیوند حمیده می خواست مثل هر دختر دیگری در دنیا خوشبخت باشد.

او می خواست در سرزمین مادری اش و در مشهدی که نفس کشیدن در آن برایش اوج لذت بود، بماند و زیر یک سقف با مردی که دوستش داشت زندگی کند که البته سرنوشت نخواست.

اسماعیل، خواستگار افغانستانی حمیده که مدت ها در دانمارک زندگی می کرد، آمده بود تا زن دلخواه را با خود ببرد.

حمیده، اما نمی خواست.

او دلش با ایران بود، ولی چه می شد کرد که دلش با اسماعیل هم بود.

این شد که بار و بنه سفر را بستند و هواپیما از ایران به سمت دانمارک، سرزمینی که جاذبه هایش ذهن ها را قلقلک می داد، پرواز کرد.

سال 2015 بود که زوج جوان در سرزمین جدید ساکن شدند.

زندگی خوب و شیرین بود تا روزی که نطفه فرزند در بطن حمیده بسته شد و به زندگی رنگ دیگری پاشید.

داریوش 9 ماه بعد متولد شد و خانواده سه نفره خوشبختی را شکل داد.

کودک که قد می کشید، اما حمیده می دید که پسرک با بچه های دیگر فرق دارد، انگار مشکلی در رفتارش هست، زیادی فعال است، کم می خوابد و کم می خورد و کم ارتباط چشمی می گیرد.

این شروع مراجعات مکرر حمیده به پزشکان اطفال در دانمارک بود.

حمیده حدس زده بود که کودکش مبتلا به اوتیسم است، ولی پزشکان این را تایید نمی کردند.

جدال ذهنی حمیده با خودش آغاز شد و به حدی بالا گرفت که برای بررسی های بیشتر به ایران برگشت.

متخصص اطفال در ایران به محض دیدن کودک احتمال اوتیسم را تایید کرد، اما حمیده و داریوش، چون باید خیلی زود به دانمارک برمی گشتند امکان درمان وجود نداشت و پزشک بسنده کرد به نوشتن شرح حالی به زبان انگلیسی برای پزشکان دانمارکی.

هواپیما باز هم پرواز کرد و در دانمارک نشست.

باز هم داریوش ویزیت شد و نامه پزشک ایرانی روی میز همکار دانمارکی رفت و بازهم اوتیسم تایید نشد.

در این کشور قاعده این است که در این گونه موارد پزشک از شهرداری کسب تکلیف می کند تا اگر لازم است کلینیک درمانی به خانواده معرفی شود.

نامه نگاری ها انجام شد، ولی شهرداری پاسخ نداد.

داریوش حالا دو ساله است و زمان به ضررش می گذرد.

حمیده چه می توانست بکند جز تحمل و کمک به فرزندش تا به سمت عقب ماندگی نرود.

تلاش برای نقل مکانداریوش با بیماری بزرگ می شود و حمیده با بیماری فرزند می جنگد.

سال 2017 است.

اسماعیل در شهر نیکوبین شیلند یک پیتزافروشی خریده و باید به آنجا نقل مکان کنند.

قوانین دانمارک این گونه است که هر جا به جایی باید سه ماه قبل توسط افراد به شرکت های مسکن اطلاع داده شود؛ آنجا بیشتر خانه ها شرکتی است نه شخصی.

حمیده و اسماعیل شرکت را مطلع کرده اند، ولی بعد از سه ماه در شهر جدید نتوانستند خانه پیدا کنند، در نتیجه چاره ای نداشتند جز اقامت در خانه های موسوم به خانه تابستانی.

در این خانه موقتی نه داریوش به مهدکودک می رفت و نه حمیده به کلاس زبان که این شروع دخالت های شهرداری در زندگی این خانواده سه نفره بود، چون شهرداری اجازه نمی دهد کودکی به مهدکودک نیاید و یک مهاجر کلاس های زبان را ترک کند.

این اجبار، خانواده داستان ما را مجبور به ترک پیتزافروشی و بازگشت به شهر اول - وردین بورگ- کرد که شروع یک سلسله حوادث تلخ بود.

خانه وحشتخانه جدید چند ماهی بود که خالی مانده بود.

فلکه آب را که باز کردند تا شروع به کار و نظافت کنند دیوار ها نم کشید و نم در عرض چندروز همه جا را گرفت و دیوار ها کپک زد.

حمیده می گوید از بداقبالی بود.

در این خانه نمی شد زندگی کرد، شرکت هم گفته بود باید دوماه صبر کنند تا صاحبخانه بیاید و به اوضاع برسد، اما صبر هم نمی شد کرد.

قوانین دانمارک می گوید هرشهروندی که دچار حادثه خاص می شود باید به شهرداری اطلاع دهد.

پس حمیده و شوهرش هم چنین کردند و از شهرداری کمک خواستند.

بازرسان شهرداری آمدند، در خانه قدم زدند و وضعیت را بررسی کردند.

لابه لای قدم های آن ها داریوش داشت نوتلا می خورد، چون این یکی از معدود خوراکی هایی بود که او لب می زد.

بازرسان شهرداری تذکر دادند که بچه چرا نوتلا می خورد، چرا در این خانه کپک زده زندگی می کند، چرا لاغر است و چرا حرف نمی زند و هزار ایراد دیگر که حمیده می گوید همان شکایت هایی بود که خودم به گوش پزشکان دانمارکی می خواندم و بی اعتنایی می کردند.

حاصل این بازرسی این شد که شهرداری برای چهارماه یک جایی مثل پانسیون در اختیار خانواده بگذارد، راه حلی که اصلا دلچسب نبود، ولی حمیده فکر می کرد از هیچ بهتر است.

بهانه تراشییک مشاور مسلمان ترک به حمیده گفته بود در این فمیلی سنتر ها دولت دانمارک نقشه جدایی بچه ها از خانواده هایشان را می کشد و به قدری روی اعصاب و روان افراد راه می روند تا بهانه این جدایی جور شود.

حمیده کلی ترسیده بود و برای این که بهانه به دست ماموران مرکز نیفتد همیشه می گفت چشم.

اما برای حمیده گزارش های بدی نوشته بودند.

یک روز داریوش دستش را به سمت لیوان آبی دراز کرده بود که عنقریب از روی میز می افتاد و حمیده لیوان را از او گرفته بود.

یک روز هم داریوش از یخچال یک تخم مرغ خام برداشته بود و، چون ممکن بود بیفتد و بشکند حمیده او را از دستش گرفته بود.

گزارش هایی که ماموران به شهرداری داده اند عجیب است: مادر از دادن آب وغذا به کودک امتناع می کند.

درمانگران بسیار نگران رفاه، سلامت و پیشرفت داریوش هستند.

داریوش را بردندچهار ماه با سختی و تلخی گذشت.

حمیده و اسماعیل در وردین بورگ خانه پیدا کرده بودند و قصد داشتند از فمیلی سنتر بروند.

با این درخواست موافقت شد، ولی یک مامور باید 24ساعته با آن ها زندگی می کرد.

حمیده و اسماعیل این را هم پذیرفتند و درخانه جدید مستقر شدند.

ظهر بود، زن و شوهر را دوباره به مرکز خانواده خواستند، جلوی ساختمان چند مامور و دو ماشین پلیس بود.

اسماعیل گفت یا امام زمان، می خواهند بچه را ببرند.

جلسه شروع شد، کارمند مرکز دو راه پیش پای حمیده و اسماعیل گذاشت: یا رضایت می دهید بچه را به ما بدهید یا بچه را به زور می گیریم.

حمیده پیش خودش گفته بود که این دو راه، یک راه که بیشتر نیست، ولی اجازه حرف زدن به او داده نشد.

کارمند به حمیده گفت که گزارش شده شما دیشب دچار حمله های عصبی و رفتار های پرخاشگرانه شده اید و حمیده به این حرف خندیده بود.

او یادش آمد در آخرین شب اقامت در فمیلی سنتر، وقتی یکی از ماموران ناگهان در اتاق را باز کرد و حمیده لباس مناسبی به تن نداشت با عصبانیت از او خواسته بود که از اتاق بیرون برود.

کارمند گفته بود شما برای بچه خطرناکید.

یکی از روز های آوریل 2019 بود که شهرداری داریوش را برد؛ حمیده که به اینجای حرف می رسد ضعف می کند و چند جرعه چای می نوشد و شکلاتی را فرو می دهد تا حالش جا بیاید.

ملاقات با اعمال شاقهداریوش دوسال ونیم است که با یک خانواده دانمارکی از آن افراطی های ضد اسلام زندگی می کند و مجبور است به یک زن خارجی موآ (مادر) بگوید.

از آوریل 2019 به حکم دادگاه که در شهرداری وردین بورگ برگزار می شد، حمیده و اسماعیل هر دو هفته یک ساعت حق ملاقات با داریوش را دارند، ولی در عمل این ملاقات کوتاه تر می شود، چون مامور ناظر معتقد است این دیدار ها باعث آشفتگی کودک می شود.

ملاقات داریوش با پدر و مادرش تحت سخت ترین تدابیر انجام می شود.

دو نماینده از سوی دولت باید در هر جلسه حضور داشته باشند.

حمیده و اسماعیل حق ندارند به داریوش دست بزنند و او را ببوسند، حتی نباید با او حرف بزنند یعنی نباید شروع کننده صحبت باشند، اما اگر داریوش خودش حرفی زد آن وقت پدر و مادر حق حرف زدن دارند.

حمیده می گوید در دانمارک این مقررات را وضع کرده اند تا از نظر عاطفی میان پدر و مادر و فرزند فاصله بیفتد و بچه دلتنگی نکند.

او می گوید در دانمارک اصل بر این است که روابط خانوادگی نباید مستحکم باشد، چون خانواده اهمیت ندارد.

حمیده نقل می کند یک خانم دانمارکی که روزنامه ها درباره اش نوشته اند یک روز به طور ناگهانی وارد اتاق دختر خردسالش می شود و او را در وضعیتی نامناسب می بیند و از دخترش می شنود که این کار را در مدرسه آموزش دیده است.

این مادر از مدرسه شکایت می کند، ولی به رای دادگاه محکوم می شود که چرا بدون اجازه وارد اتاق کودک شده و حریم خصوصی او را نقض کرده است.

حمیده معتقد است دولت و شهرداری ها در دانمارک از تضعیف کانون خانواده و محدود کردن حق پدر و مادر در تربیت فرزندان سود می برند.

نفع دولت در این است که تربیت خانوادگی جای خودش را به تربیت دولتی می دهد و دولت افرادی را تحویل می گیرد که تحت یک فرهنگ واحد تربیت شده اند و یک مدل فکر و رفتار می کنند.

نفع شهرداری ها هم در این است که از جدا کردن کودکان از خانواده ها سود می برند.

به این نحو که دولت بابت هر کودکی که از خانواده ها جدا می شوند (به اسم حمایت از حقوق کودکان) مبلغی را در اختیار شهرداری ها قرار می دهد و شهرداری ها بخش کوچکی را خرج کودکان می کنند و بخش بزرگی را در صندوق خود نگه می دارند.

حمیده حتی می گوید روی برخی از بچه ها آزمایش های انسانی انجام می شود و دلیلش برای این حرف گفته های پسر جوان ایرانی الاصلی است که از خود وی شنیده 12سال به او دارو های مختلف می داده اند و آمپول های جورواجور به او تزریق می کرده اند.

حمیده می گوید این پسر که حرف می زند به دیوانه ها می ماند و جنون دارد.

تلاش برای نجات داریوشحمیده و اسماعیل بعد از جدا شدن داریوش از آن ها که اسمی بهتر از ربودن کودک برایش نیافته اند تا توانستند به محاکم شکایت بردند، وکیل گرفتند و پیگیری کردند، ولی در نهایت دادگاه بدوی، دادگاه تجدیدنظر و دادگاه عالی هر سه علیه آن ها رای دادند.

آنچه که ملاک رای دادگاه قرار گرفته استدلال های سستی است که ماموران شهرداری و دولت در گزارش های خود ذکر کرده اند که جام جم آن ها را ترجمه کرده است: ما به طور جدی نگران نیاز های اساسی داریوش هستیم/ والدین باید از دادن شیشه شیر به بچه خودداری کرده و غذای جامد به او بدهند/ شب ها صدای بیدار شدن داریوش شنیده می شود.

او با گریه های پراکنده در ساعات بین 12 شب تا 30/5 صبح بیدار است/ وضعیت روحی حمیده برای داریوش مضر تلقی می شود.

حتی مشاهده شده که حمیده دیوار های آپارتمان را با رنگ قرمز رنگ آمیزی کرده است/ خانواده منکر نیاز داریوش به حمایت است و نگرانی های دولت را جدی نمی گیرند/ رفتار مادر در جلسه با کارگزار بسیار نگران کننده است.

او به شدت ناپایدار، جیغ زن و دارای خشونت فیزیکی به نظر می رسد تا جایی که چندین بار خود را روی زمین می اندازد (گزارش مربوط به رفتار حمیده در روز جدایی از فرزند).

بعد از این که رای دادگاه به کلی حمیده و اسماعیل را ناامید کرد و پس از آن که به حمیده گفتند دیگر برای بچه غذا هم نیاور، آن ها یک تصمیم بزرگ گرفتند: گرفتن بچه از خانواده دانمارکی و فرار به سمت آلمان.

حمیده می گوید روزی که کشیک می کشیدیم تا داریوش را برای بردن به مهدکودک آماده کنند، قلبم به حدی از ترس می تپید که حس می کردم ماشین تکان می خورد و زمین زیر پایم می لرزد.

حمیده و شوهرش کودک را مقابل خانه دیدند، از خودرو پیاده شدند، زن و شوهر دانمارکی را جلوی خانه دیدند، به آن ها گفتند قصد دارند داریوش را با خودشان ببرند، دانمارکی ها ترسیدند و گفتند خطرناک است و دولت جلویتان را می گیرد، این ها بی اعتنایی کردند و راندند تا فرودگاه، پرواز کردند و در آلمان فرود آمدند و درست در لحظه ای که فکر می کردند همه کابوس ها تمام شده توسط یورو پل دستگیر شدند و برای دو ماه به زندان افتادند، یک زندان مختلط و پر از آدم های ناجور.

مادرانی شبیه حمیدهحمیده سه ماه است به ایران بازگشته تا صدایی را که در دانمارک به گوش کسی نرسید در ایران به گوش هموطنان برساند.

او زمانی که هنوز در دانمارک بود وقتی از مسؤولان محلی ناامید شد از سفارت ایران در کپنهاگ کمک خواست، ولی به هیچ یک از درخواست های وی توجهی نشد.

حمیده می گوید حتی اگر موفق شود داریوش را پس بگیرد بازهم این حق را برای خود محفوظ می داند که بپرسد چرا سفیر ایران سکوت کرد.

حمیده می گوید رفتار دولت دانمارک در ربودن کودکان از خانواده هایشان به سبب پیری جمعیت این کشور و بحران جمعیت که از آن رنج می برد، قابل درک است، ولی سکوت سفیر ایران در این کشور به هیچ وجه قابل فهم نیست.

حمیده حدود 10روز است با وزیرخارجه کشورمان نیز ملاقات کرده و از او دستور رسیدگی به پرونده اش توسط سفارت ایران در دانمارک را گرفته، ولی سفارتخانه همچنان به سکوتش ادامه می دهد.

حمیده حالا به عنوان یک مادر مهاجر، کسی که کشور دانمارک رویا های او را از هم پاشیده و از خانواده سه نفره او یک خانواده مضطرب و ازهم پاشیده ساخته، به افشاگری علیه سیاست های این کشور رو آورده است.

زنان و مردان زیادی در دانمارک، چه اهل این کشور و چه مهاجر، سرنوشتی شبیه حمیده و اسماعیل دارند و حمیده می گوید در یک گروه 7000نفره در فضای مجازی هر کدام شان از شیوه ربایش فرزندشان توسط دولت و شهرداری می گویند.

خانمی را می شناسم که به علت تصادف یک پایش کوچک تر از پای دیگرش می شود و شهرداری بچه را از او می گیرد با این استدلال که توان نگهداری از کودک را ندارد.

روزنامه های دانمارک درباره این زن نوشته اند این درد است که مادری به علت بیماری یا تصادف، بچه اش را از دست بدهد.

خانم دیگری را می شناسم دانمارکی است و تا به حال دو بچه اش را از او گرفته اند و، چون باردار بوده از آن دو بچه صرف نظر می کند و بچه سومش را در آلمان به دنیا می آورد و هنوز غیرقانونی در این این کشور زندگی می کند تا بچه اش را حفظ کند.

حتی خانمی را می شناسم وقتی با رای دادگاه فرزند اول را از او گرفتند تا شش مرتبه دیگر صاحب فرزند شد تا لااقل یک بچه برای خودش داشته باشد، ولی هر بار به محض تولد نوزاد، او را از مادر جدا کردند، چون وقتی یک رای علیه کسی صادر می شود این رای برای همیشه علیه او نافذ است.

این ها را حمیده می گوید و زهرخندی می زند که خیلی از این آدم ها که دلشان در دانمارک خون است در فضای مجازی از خود یک تصویر قشنگ و حسرت برانگیز منتشر می کنند تا در امان باشند.

فمیلی سنترحمیده و اسماعیل و داریوش وارد ساختمانی شدند که شبیه هتل بود، با همان راهرو های دراز و اتاق های متعدد.

محل زندگی آن ها یکی از این اتاق ها بود.

حمیده در این ساختمان چهره های ناجور دیده بود، عده ای معتاد، عده ای عصبی و اهل جنگ و جدال و تقریبا همه آدم هایی ناراحت.

حمیده نمی دانست اینجا جایی شبیه پادگان است، ساکنان باید از 6 صبح بیدار شوند و طبق برنامه ای که به آن ها داده می شود صبح را به شب برسانند.

حتی شام را باید 5 عصر می خوردند و ساعت 7 به رختخواب می رفتند آن هم در کشوری که در آن فصل تا ساعت 10 و 30 شب، آفتاب در آسمان است.

مشکلات از همین جا شروع شد.

حمیده که توضیح می داد این برنامه عملی نیست گزارش می نوشتند که پدر و مادر همکاری نمی کنند، چون در این فمیلی سنتر که نوعی زندان بی قفل بود ده ها مامور کوچکترین حرکات افراد را ثبت می کردند و گزارش می دادند.

حمیده می گوید حتی موقع غذاخوردن دو مامور زل می زدند به ما تا بدانند چه می کنیم، حتی موقع خواب می آمدند و موقع حمام کردن کودک ناگهان پرده را کنار می زدند و مشغول تماشا می شدند؛ و این رسمی بود که در فمیلی سنتر در مورد همه اجرا می کردند و دانمارکی و غیردانمارکی فرقی نداشت.

بعد از یک ماه اقامت حمیده تازه فهمید که کجا آمده است، به یک مرکز که مرکز خانواده نامیده می شود، ولی در واقع محل نگهداری خانواده های مشکل دار است تا درمان شوند.

نقض قوانین دانمارک در دانمارکمحمد مقیمی، وکیل و کارشناس ارشد حقوق بشر هرچند در دانمارک فرزندانی که در خانه تحت خشونت و رفتار های نامناسب قرار می گیرند از پدر و مادر جدا می شوند، اما این کشور در جدا کردن بچه ها از والدین افراط می کند.

در این کشور به علل واهی فرزندان از خانواده جدا می شوند که این خلاف طبیعت است، چون هیچ نهادی نمی تواند جایگزین خانواده شود، همان طور که بند 2 ماده 16 اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر حمایت جامعه و حکومت ها از این نهاد تاکید کرده است.

در خصوص پرونده داریوش باید بگویم که هیچ مدرکی مبنی بر رفتار خشونت بار یا کوتاهی والدین در نگهداری یا تربیت فرزند وجود ندارد و در مورد آن حتی قوانین دانمارک نیز رعایت نشده است.

از سویی دیگر، براساس مواد 9 و 18 کنوانسیون حقوق کودک، حتی اگر خانواده ای صلاحیت نگهداری از فرزندش را نداشته باشد و این موضوع در دادگاه صالح اثبات شود، اگر این خانواده از آن کشور به کشوری دیگر مهاجرت کنند، فرزندشان باید در بهزیستی همان کشوری که اقامت دارند، نگهداری شود تا امکان دیدار با یکدیگر را داشته باشند؛ بنابراین با توجه به این که به داریوش اجازه بازگشت به ایران هم داده نمی شود موارد زیادی از نقض قوانین داخلی و بین المللی در این پرونده وجود دارد.


کلید واژه ها: دانمارک - کشور - حمایت از حقوق کودکان - مردم - دولت - کشوری - زندگی - خانواده - روابط خانوادگی - کودکان - کودک - حقوق کودکان - مادر ایرانی - معرفی - معروف - قانون - کودک ربایی - بهشت گمشده - خانواده ها - شوند - رفاه - تصور - چهره - مهاجرانی - راضی - خانوادگی - دانمارکی - جهان - خبرگزاری - زیر پوشش

آخرین اخبار سرویس:
رهبر انقلاب: برای وحدت مسلمین باید تبیین، برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم

آیت الله رییسی: ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

استخدام فروشنده با حقوق و شرایط عالی در فروشگاه لوازم خانگی در خراسان رضوی

استخدام نیروی خدماتی با بیمه و ناهار در شرکت زاگرس چوب سام در تهران

توزیع بسته لوازم تحریر بین دانش آموزان چاروسا/اقدامی زیبا از جوانان یک روستا در چاروسا

استخدام کمک حسابدار و کارمند اداری در شرکت مهندسی تجهیزات برق بهین تجربه

رییس جمهورآلمان استعفای مرکل را پذیرفت

قرارگاه خادمان و یاوران قرآن کریم در خوزستان تشکیل شد

استعفای مرکل پذیرفته شد

جزییات درگیری کارگر شهرداری با عضو شورای شهر خرمشهر+تصاویر

6 عاملی که باعث بسیاری از اختلافات و سردی های زندگی مشترک هستند

ظرفیت گسترش روابط با عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

استخدام کارشناس ارتباط با مشتری در شرکت داریا فولاد ایرانیان در اصفهان

هلال احمر در ایام کرونا خدمات ارزنده خوبی را ارائه کرد

«گربه هفت جان دارد» این اصطلاح از کجا می آید؟

پیام تسلیت استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی شهادت شهید نوروزی

عمل به آموزه های اسلامی، نسخه علاج معضلات مربوط به نهاد خانواده است

پیام استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پی شهادت شهید نوروزی

رییسی: آمریکایی ها در حوادث و ناامنی های اخیر افغانستان دست دارند

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق پایه، پورسانت، بیمه، بیمه تکمیلی و وام

استخدام نیروی خدماتی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت مهرآب بهشت در تهران

سند دوم شکست مسکن دولتی

علیرضا قربانی در جشنی خانوادگی /عکس

وقتی دولت صف های واکسن کرونا را در شاهرود برچید+ تصاویر

صداوسیما متحول شده؟ نکته مهم در ماجرای بنزین و سیلی به صورت استاندار

110 مداح و واعظ تهرانی صاحبخانه می شوند

آغاز ثبت نام دوره های حفظ مجازی قرآن بیت الاحزان

استخدام کارشناس بهداشت حرفه ای در شرکت رضوان شکلات در البرز

انسان را از آیات قرآن بشناسیم / میان نفس و جسم نباید فاصله قائل شویم

استخدام کارشناس اداری مسلط به زبان انگلیسی در شرکت جهان تجهیز حکیم /اصفهان

مبلغان سیره نبوی در طب را تبیین کنند

پنجمین همایش بین المللی «سیره نبوی در طب» آغاز به کار کرد

ببینید | تلاش جالب و موفقیت آمیز یک شهروند برای نجات آهوی گرفتار در آب

داماد سرخونه های سیاست

مسیرغلط شورای ششم کرمانشاه؛ پیچیده تر از ادوار گذشته!

ماجرای کتک خوردن کارگر شهرداری خرمشهر چه بود؟

استخدام صندوقدار با بیمه در مجموعه رستوران های زنجیره ای دونرگاردن در تهران

استخدام بازاریاب و ویزیتور کتاب و محصولات فرهنگی با پورسانت عالی در تهران

استخدام مسئول دفتر با بیمه در شرکت PIERSEZ در تهران

زخم هایی در سر ایران که استاندار جدید باید مداوا کند

مجرمان سابقه دار و خطرناک تحت رصد دستگاه های انتظامی و امنیتی قرار می گیرند

تصمیم نهایی درباره بازگشایی دانشگاه ها اتخاذ شده است

تناسبی بین حق بیمه تامین اجتماعی و ارائه خدمات وجود ندارد| شستا و شرکت های تأمین پاسخگو باشند

بازشماری آرای بیش از 2 هزار حوزه اخذ رای در عراق

توطئه سایبری سوخت /دبه کردن آمریکا قبل از احیای برجام /خط قرمز خدمت در جبهه های انقلاب

22 روستای منطقه ترشیز با تانکر آب رسانی می شود

نسبت جلیلی با دولت رییسی

استخدام مدرپ (نماینده علمی) در مجموعه دکتر نکست در خراسان شمالی

استخدام نماینده علمی با بیمه و شرایط حقوقی خوب در فارس

استخدام کمک آشپز در مجموعه فست فود فکرکده در تهران

استخدام سرایدار با بیمه و اسکان در یک مجموعه معتبر در تهران

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

ببینید | خط و نشان جدید و جدی فرمانده کل سپاه پاسداران برای دشمنان!

«از کجا آورده اید» محرمانه شد

جای خالی دیپلماسی آب

امنیت سایبری، صفر و صد ندارد

پاسخ قاطع هیأت دیپلماتیک ایران به ادعاهای امارات و بحرین در سازمان ملل

انتصاب داماد زاکانی، صدای تلویزیون را هم درآورد / فیلم

آیت الله نوری همدانی: وحدت ادیان و مذاهب در لبنان الگویی برای دیگران است

داماد آقای شهردار در بهشت

استخدام مهندس متالورژی در یک شرکت تولیدی معتبر در خرمشهر

استخدام خزانه دار با بیمه، بیمه تکمیلی، وعده غذایی از تهران و البرز

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل با بیمه در شرکت دناوب در خراسان رضوی

فیلم | تواضع و فروتنی در زمان دفاع مقدس

بیسوادانی که با عناوین جعلی تخصص از آمریکا خدمات روانشناسی می دهند

رحمان دوست: ارتباط نزدیک رییس جمهور با مردم در 8 سال اخیر آسیب دیده است/ ابطحی: مسئولان دولت جدید وعده های غیرقابل تحقق ندهند

فتوتیتر | مصرهای کوچک و بزرگ

برنامه دشمن، تضعیف نیروهای انقلاب و تزلزل در ثبات قدم آنان است

نیاز 1000 کیلومتر جاده در اصفهان به روکش آسفالت / اصفهان خراب ترین راه ها را دارد

راز طول عمر پیرترین مرد بریتانیا از زبان خودش

آداب مطالبه حقوق شهروندی چیست؟/ راه های پیش پا افتاده ای که بَلَد نیستیم!

«محمدعلی فروغی»؛ سیاستمداری که ایران را بدون انگلیس، هیچ می دانست

ماله کشی یاران زاکانی بر انتصابات فامیلی اش در شهرداری تهران/ این شهر عروس هزار داماد است

ترتیل صفحه 256 قرآن/ شکر نعمت، نعمتت افزون کند+فیلم، متن و مفاهیم

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 4 آبان

استخدام مسئول ایمنی و بهداشت در شرکت تولیدی و صنعتی هواساز در تهران

افغانستان نیازمند هدایتگر در حوزه کنش های اجتماعی و محلی است/ دیگر نمی توان مانند حاج قاسم را پیدا کرد

نگهبان ساعت 16 تا 9 صبح .

خشکسالی؛ عامل اصلی فرونشست در ایران/ 30 استان کشور در خطر فرونشست قرار دارد

عارف رییس هیات مدیره مجمع وزیران ادوار شد

8500 پاسخ به سؤال «چی بپزم؟»

رییسی در دیدار با میهمانان نشست تهران: نتیجه حضور بیگانگان به ویژه آمریکا در افغانستان جز بدبختی و خون ریزی نبوده است

رییسی: آمریکایی ها در حوادث و ناامنی های اخیر افغانستان دست دارند

قانونی که منطق نداشته باشد مطرود است/ درخواست برای رفع ابهامات قانون تسهیل کسب و کار وکلا

رهبر انقلاب: برای وحدت مسلمین باید تبیین، برنامه ریزی و تقسیم کار کنیم

اردوغان خطاب به مقام های باکو؛ از مرزهای ارمنستان هم آن طرف تر می روید

ببینید | فیروزآبادی: حمله سایبری به سامانه های سوخت توسط یک کشور خارجی بود

معاون وزارت کشور: قرار بود استانداران با سابقه نظامی خیلی کم باشند / در همه فهرست گروه های سیاسی، حداقل یک نظامی برای پست استانداری معرفی شده بود

آیت الله رییسی: ظرفیت گسترش روابط تهران – عشق آباد بسیار فراتر از سطح کنونی است

تصمیم کمیسیون انتخابات عراق برای شمارش دستی آراء

عنایت ویژه امام رضا(ع) به مرحوم علامه حسن زاده آملی

استخدام نماینده علمی با شرایط حقوقی خوب و بیمه در اصفهان

رییسی: فصل جدیدی در روابط ایران و تاجیکستان آغاز شده است

رییسی درنخستین جلسه شورای عالی آب چه گفت؟

اکبری تالارپشتی: جامعه جهانی نباید در برابر تحریم های آمریکا سکوت کند

عکس/ وقتی عمو پورنگ ریش و سبیل داشت!

آغاز ثبت نام وام دانشجویی از امروز

پاشنه آشیل سایبری ایران کجاست؟

کشورهای منطقه می توانند در امنیت افغانستان موثر باشند

انتصاب معاونان جدید در سازمان انرژی اتمی ایران

دولت دانمارک، مادر ایرانی را از فرزندش جدا کرد

دولت دانمارک، مادر ایرانی را از فرزندش جدا کرد