موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - لايحه رتبه بندي معلمان - دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي - كميسيون آموزش - خواجه نصيرالدين طوسي - كميسيون آموزش و تحقيقات - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - استقلالي ها - رييس كميسيون - هميشه بهار - ران پا - اوقات شرعي - عزيز كندي - تفسير نور - كرده ده - طراحي و ساخت - ابراهيم پشت كوهي - دالاب - پنير ليقوان - پژوهشگاه رنگ - فراخوان جذب - سالم الدوساري

مطالب مرتبط:
استوری های مشکوک سیدجلال حسینی درباره پرسپولیس ؛ خبری در راه است؟ + سند
تبخال راه های درمان آن
دستور زاکانی در مورد درآمد شهرداری تهران
به من توهین کردی آقای پورموسوی؛ صداقت هم نداری/ دیگر تو را به باشگاه راه نمی دهم
راه اندازی مراکز سیار واکسیناسیون کرونا در شیراز
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 شهریور 1400 ساعت 20:352021-09-20سياسي

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!


"پیوستن ایران به سازمان شانگهای" یک رویداد امیدوارکننده است.

اما کسانی از جریان چپ ایرانی تصمیم گرفته اند با رویکردی متفاوت به استقبال چنین رویداد امیدآفرینی بروند! - "پیوستن ایران به سازمان شانگهای" یک رویداد امیدوارکننده است.

اما کسانی از جریان چپ ایرانی تصمیم گرفته اند با رویکردی متفاوت به استقبال چنین رویداد امیدآفرینی بروند! به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری رسا، وبلاگ مشرق خوانشی روزانه در لابه لای اخبار و مطالب رسانه های کشور است.

ما درباره این خوانش البته تحلیل ها و پیشینه هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می گذاریم.

7:30 هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید.

*** زمانی برای شناساندن "القاگران ناامیدی" به مردم از لبخند برجام تا اشک شانگهای! ورود ایران به باشگاه اعضای رسمی پیمان شانگهای در دولت رییس جمهور رییسی؛ اقدام امیدبخشی است که منتج کردن آن به دستاوردهای مختلف و گزارش لحظه به لحظه به مردم در این باره؛ بسته به عملکرد مسئولان دولت است.

و این مواجهه منطقی با یک رویداد امیدآفرین بین المللی است.

اما جهان برخی اصلاح طلبان، ماهیتی متفاوت دارد! احمد زیدآبادی، از فعالان چپ در بخشی از یک یادداشت در شماره یکشنبه گذشته روزنامه آرمان ملی در این رابطه نوشته است: نگاهی سطحی به کشورهای عضو سازمان شانگهای به روشنی نشان می دهد که پیوندهای چندان عمیقی بخصوص از لحاظ سیاسی و امنیتی بین آنها وجود ندارد و این سازمان عملاً به محل حضور قدرت های رقیب در بخشی از آسیا تبدیل شده است.

رابطه سرد و بعضاً تشنج آمیز هندوستان با چین و پاکستان، به خودی خود، از میزان پیوند و همبستگی اعضای سازمان شانگهای پرده برمی دارد.

بنابراین، تصور اینکه سازمان شانگهای باشگاهی از کشورهای قدرتمند آسیایی در برابر کشورهای غربی است، پایه و اساس محکمی ندارد.

او سپس با برشمردن دو نتیجه غیر اقتصادی برای این رویداد، تأکید می کند: مسیر عضویت کامل ایران در سازمان همکاری های شانگهای به نقطه ای خلاف گفتمانِ مورد علاقه آنها (اصولگرایان) ختم می شود.

[1] در کنار زیدآبادی، احمد شیرزاد هم در یادداشتی دیگری در همین شماره آرمان ملی، با اشاره تلویحی به عضویت ایران در پیمان شانگهای نوشته است: "در مساله واکسن و مشکلات فراوان ناشی از همه گیری کرونا، واجب بود دست همکاری به سایر کشورها داده شود و همین طور که دیده شد رییس دولت پیشقدم شد.

باز هم شرایط همیشه به این سادگی نخواهد ماند.

خوشبختانه در این مورد ناچار نبودند با کشورهای اروپایی تعامل کنند اما همیشه چنین نیست و بالاخره در تعاملات جهانی، ناچار به همکاری با همه به خصوص قدرت های بزرگ خواهند شد.

نمی توان دنیا را در 4 کشور که ایران با آنها در ارتباط است، خلاصه کرد و این باور اصولگرایان نادرست است.

واقعیت این است که چندان نمی توان امیدوار بود ایران در مخاصمه با تمام کشورهای غربی باشد اما پاکستان، ترکیه، ترکمنستان یا دیگر همسایه ها به ایران روی خوش نشان دهند.

همه این کشورها در مقابل کوچک ترین برخورد آمریکایی ها از اقدام خود منصرف می شوند و حاضر نخواهند بود رابطه خود را با کشورهای غربی برای داشتن ارتباط با ایران خراب کنند.

"[2] *دو مواجهه اشاره شده از سوی فعالان اصلاح طلبان با خبر خوب عضویت ایران در سازمان شانگ های؛ شاقول مناسبی برای سنجش رویکردهای آقایان است.

که بر سر شاخه نشسته اند و بن می برّند یا اینکه از امید و لبخند مردم استقبال می کنند و خوبی رخ داده را ولو در کارنامه رقیب هم که باشد می پسندند یا نه؟! البته جریان اصلاحات و رجال ستادی آن سال هاست که باب رواداری امید و لبخند به مردم ایران را بسته اند و هیچ دستور کاری غیر از القای ناامیدی و پمپاژ یأس ندارند.

و ایضا انتظار امیدآفرینی از جریانی که هیچ دستور کاری غیر از ایجاد "فتنه اقتصادی" و ناامید کردن مردم از نظام اسلامی ندارد؛ چندان بخردانه نیست.

جالب است که چپ های ستادی از توافق ضعیف، بی مبنا، بی دستاورد و پر از دروغ و جاسوس برجام حمایت کردند اما حاضر نیستند از اقدام رسمی در پیوستن به سازمان شانگهای استقبال کنند و آنرا مطلوب بنامند! آنچه که اشاره کردیم از باب ثبت در تاریخ و مستند سازی یک رویکرد بود.

تا مردم، جوانان و نسل های آینده بدانند که یک جریان سیاسی چگونه می تواند به "عنصر نامطلوب" علیه مردم و کشورش تبدیل شود و هر سپیدی را تبدیل به سیاهی کند.

دقت شود که همانطور که در مقدمه اشاره کردیم؛ پیوستن ایران به یک سازمان بین المللی تأثیرگذار حتما و یقینا اقدامی امیدآفرین است که باید از آن استقبال کرد.

اما اینکه آقای رییسی و دولت سیزدهم بتواند از دستاوردهای انتظاری این رخداد استفاده کند و گزارش قابل لمسی در این باره به مردم بدهد؛ مسئله دیگریست که باید منتظر نتایجش ماند.

*** وحشت اصلاح طلبان از تکرار مدیریت جهادی در شهرداری تهران لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود! امتداد گزارش داد: حزب اتحاد ملت اخیراً در بیانیه ای پیرامون آغاز به کار شهرداری و شورای شهر جدید تهران، نوشته است: "ما نگرانیم که آقای زاکانی شهرداری را به مسیر پرهزینه، قانون گریزانه و ضد اجتماعی که آقای قالیباف می پیمود برگرداند.

آن راه جز آینده فروشی، تخریب سرمایه های تاریخی و انسانی و زیست محیطی، گران اداره شدن شهر و فسادهای بزرگ به جایی نمی رسد.

ما نگرانیم که تهران به روزهای شوم شهرفروشی برگردد و قصه پرغصه تراکم فروشی های بی حساب و بلندمرتبه سازی های مخرب تکرار شود.

این شهر در سه دهه اخیر بخش مهمی از میراث تاریخی، هویت فرهنگی، پیوستگی اجتماعی و منابع طبیعی خود را از دست داده و حیف است که بیش از این شاهد شهرخواری، گسیختگی اجتماعی و توسعه بی سامان کالبد شهری تهران باشیم.

ما نگرانیم که رویکردهای پلیسی و اقتدارگرایانه به حوزه آسیب های اجتماعی برگردد و به جای فقر با فقیر و به جای محرومیت با محروم برخورد شود.

ما نگرانیم که شهرداری در سال های آینده به روزهای پنهان کاری و گریز از شفافیت که ام الفساد آفات ساختارهای اداری است، برگردد و دوباره معاملات و اطلاعات حوزه های مختلف شهرداری از دسترس شهروندان و متخصصان شهری دور نگه داشته شود.

"[3] *در نگرانی ابراز شده تزویرهای بزرگی وجود دارد.

به این معنی که حزب اتحاد ملت عملا بخشی از آنچه که در دوران استیلای همپیمانان خودش بر شورای شهر پنجم رخ داده را به دوران قالیباف و مدیریت اصولگرایان بر شهرداری تهران ربط داده است.

جالب آنکه در بیانیه مذکور ادعا می شود که قالیباف شهر تهران را گران اداره کرده است! این در حالی است که در دوران شهرداری اصلاح طلبان بود که همواره بر لزوم گرانی بلیط مترو تأکید می شد و حتی زمانی فرا رسید که نهاد شهرداری تهران رسماً از سوی سازمان تعزیرات به عنوان گرانفروش شناخته و محکوم شد.

[4] و انصافا کسی نمی داند علت اینهمه پافشاری بر دروغ و کتمان تاریخ در اردوگاه اصلاح طلبان چیست؟! آنها در بیانیه شان از این گفته اند که راه قالیباف به "فسادهای بزرگ" منجر می شود! و این در حالی است که راه قالیباف به اذعان همه راه کارآمدی و مدیریت جهادی بود که توانست تهران را به اندازه پایتخت های بزرگ اروپا بسازد و مورد تحسین دوست و دشمن واقع شود.

بحث فساد نیز صرفا ادعاهایی است که اصلاح طلبان درباره بدهی های شهرداری و املاک نجومی مطرح کردند.

ادعاهایی که در هیچ محکمه ای به اثبات نرسید و مدعیان آنها نه تنها نتوانستند هیچ مدرک مستدلی را ارائه کنند بلکه پس از اثبات دروغگویی؛ یا مثل محمود میرلوحی به زندان و شلاق محکوم شدند و یا مثل پیروز حناچی؛ حرف های خود علیه قالیباف را پس گرفتند تا به جرم دروغگویی عازم زندان نشوند.

[5] بحث شفافیت و ادعای شفافیت نیز در حالی است که قالیباف پیش از اصلاح طلبان شورای پنجم از شفافیت گفت و سامانه های مربوط به شفافیت را راه اندازی کرد.

بماند که اصلاح طلبان در شهرداری و شورای شهر نیز پیرامون شفافیت، مخدوش عمل کردند.

[6] پیرامون مابقی ادعاهای اصلاح طلبان نیز بیش از آنچه که گفتیم، حقیقتی وجود ندارد و پر واضح است که پای گذاشتن زاکانی در مسیر "مدیریت جهادی" که قالیباف بر طریق آن رفت؛ موجب سعادت دنیای و عقبای زاکانی و اصولگرایان شورای شهر ششم می شود.

گفتنیست، دکتر زاکانی در جلسات شورای شهر تهران با تکریم و احترام از کارنامه مدیریتی قالیباف یاد کرده است.

*** مسئولی که نباید در مقابل اشتباه مسئول بالاتر سکوت کند! نامه امیرکبیر برای مشکلات امروز ما در کتاب "نامه های امیرکبیر" به تدوین سیدعلی آل داود، نامه ای از امیر به ناصرالدین شاه وجود دارد که خوانش آن حاوی درسهای بزرگی برای جامعه و سیاست ماست.

این نامه در سطحی از اهمیت قرار دارد که حتی در مقدمه کتاب نیز به آن اشاره شده و بعنوان سند استحکام شخصیتی امیر و حریّت او از آن یاد می شود.

امیر در این نامه که در چارچوب مکاتبات جاری بین صدر اعظم و شاه تقریر شده؛ خطاب به ناصرالدین شاه می نویسد: "قربان خاک پای همایون مبارکت شوم.

دستخط همایون زیارت شد.

اولا استفسار حال این غلام را کرده بودند، بد نیست.

حکیم این غلام موسی کلیکه و ملامحمد هر دو هستند.

ثانیا در باب سان سواره نانکلی، مقرر فرموده بودند که در میدان نمی شود بیرون بروید.

اگر آجودان باشی عرض کرده یا خود اختیار فرموده اند، امر با قبله عالم است و لکن به این طفره ها و امروز و فردا کردن و از کار گریختن در ایران، به این هرزگی، حُکماً نمی توان سلطنت کرد.

گیرم من ناخوش، یا مُردم! فدای خاک پای همایون، شما باید سلطنت بکنید یا نه؟ اگر شما باید سلطنت بکنید، بسم اللّه، چرا طفره می زنید؟ موافق قاعده کلّ عالَم، پادشاهان سابق چنان نبوده که همگی در سن سی ساله و چهل ساله به تخت نشسته باشند بلکه- در ده سالگی نشسته و سی و چهل در کمال پاکیزگی پادشاهی کردند.

هر روز، از حال شهر چرا خبردار نمی شوید که چه واقع می شود و بعد از استحضار چه حکم می فرمایند؟ از در خانه (همان دربار) و مردم و اوضاع ولایات چه خبر می شود و چه حکم می فرمایند؟ قورخانه (اسلحه خانه) و توپی که بایست به استرآباد برود، رفت یا نه؟ این همه قشون که در این شهر است، از خوب و بد و سرکرده های آن‏ها چه وقت خواسته و از حال هر فوج (گردان) دایم خبردار شدند و همچنین بنده ناخوشم و گیرم هیچ خوب نشدم، شما نباید دست از کار خود بردارید یا دایم محتاج به وجود یک بنده ای باشید.

اگرچه جسارت است اما ناچار عرض کردم.

باقی الأمرِ همایون.

"[7] *ملاحظه می شود که امیر در انتقادی مهیب اما متین و خردمندانه، سلطان صاحبقران را نکوهش کرده است که چرا از کار مملکت داری طفره می رود و وظایف خود را انجام نمی دهد.

آیا امیر نمی توانست همچون بسیاری دیگر از رجال مملکتی، خود را هواخواه و چاکر بی چون و چرای مسئول بالادستی خود جلوه داده و از تمام قیام و قعود او تعریف و تمجید کند؟! حتما می توانست و یقینا با این کار بر اندوخته دنیوی خود افزوده بود و حکما به دستور شاه کشته نمی شد.

اما "عقلانیت حکومتی"، وجدان شیعی، مسئولیت پذیری و مردم مداری میرزاتقی خان اجازه نمی دهد که چنین باشد و بعنوان یک مدیر اجرایی، از خطاهای رییس خود چشم پوشی کند.

بلکه او بعنوان یک مسئول، باید به احترام خرد، به حکم اعتقاد به شریعت مقدس، برای مسئولیت پذیری و بخاطر مردم؛ از رفتار مقام بالاتر، که به اشتباه بودن آن یقین دارد انتقاد کند و برای بیان این انتقاد نیز از مقام انتقاد شونده هیچ هراسی به دل راه نمی دهد.

و این همان درس بزرگ امیر به مسئولان ایرانی و به مردم ایران است.

که "انتقاد اصولی" را خاصه در سیاست که کلید حل و پیشرفت در تمام مسائل است، پاس بداریم و آنرا با هیچ چیزی سودا نکنیم.

قابل تأمل است که کارنامه اجرایی امیرکبیر در سمت صدر اعظمی ایران؛ اگرچه کوتاه بود اما به دلیل همین برخورداری از عقلانیت حکومتی و وارستگی بود که آنسان پر بار شد.

و آنچنان پر بار که همه محققین و پژوهشگران در قبالش حیرت زده اند.

بیان این نکته نیز ضروریست که؛ امیرکبیر کسی را اینچنین به ورطه نقد و مذمت اصولی کشیده است که سلطان بوده نه یک انسان معمولی.

و سلاطین نیز آنچنان که تاریخ روایت می کند؛ بعضا در خونخواری و خونریزی هیچ مانعی را در مقابل خود نمی دیدند و در کتب تاریخی مواردی از اعدام در مقابل انتقاد؛ حتی پس از کسب امان نامه از سلطان دیده می شود.

"نقد اصولی" و راهی که امیر بر آن رفته صد البته چیزی جز توصیه امیرالمؤمنین(ع) نبود و نیست و ایضا شاهدیم که این مقوله در نظام جمهوری اسلامی ایران نیز مورد تأکید مکرر رهبر معظم انقلاب نیز قرار دارد و ایشان حتی به مسئولان تأکید کرده اند که انتقاد را ولو با فریاد نیز پذیرا باشند.

به تأسی از امیرکبیر و یادگاران مانای او در اجراییات حکومتی ایران بدانیم که امر حکومت جز با انتقاد اصولی و پذیرش آن اصلاح نمی شود و این مسئله البته به اهتمامی همگانی نیاز دارد.

اهتمامی که البته نقش مسئولان دولتی در آن بیش و پیش از همه تعریف شده است.

چه اینکه اصلاح امر حکومت به معنی اصلاح زندگانی مردم است.

*** 1_ https://www.

armanmeli.

ir/fa/main/print/322746 2_ https://www.

armanmeli.

ir/fa/main/print/322724 3_ http://emtedad.

news/?p=4008 4_ https://www.

tasnimnews.

com/fa/news/1399/02/15/2256683 5_ mshrgh.

ir/1180731 6_ http://fna.

ir/1cvsf 7_ https://hawzah.

net/fa/Note/View/50000
کلید واژه ها: شانگهای - ایران - رویداد - امیدآفرینی - استقبال - پیمان شانگهای - متفاوت - سازمان - ایرانی - تصمیم - تحلیل - رییس جمهور - رییس - امیدبخشی - خبرگزاری - مخاطبان - قالیباف - باشگاه - زاکانی - روزانه - جمهور - گزارش - لبخند - اقدام - اخبار - پیمان - همراه - وبلاگ - زمانی - برجام

آخرین اخبار سرویس:
اعتبارات زیارتی و فرهنگی پایتخت معنوی ایران نیازمند بازنگری

با همراهی مردم و نخبگان آذربایجان شرقی را به جایگاه اصلی خود می رسانیم

شهادت یکی از پاسداران ناحیه خمین در درگیری با سارقین مسلح

رای اعتماد دولت به استاندار منتخب آذربایجان شرقی

حضور یکروزه رییس سازمان بسیج در گلستان به روایت تصویر

استاندار البرز: واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل باید با سرعت احیا شوند

بررسی برنامه های شرکت ملی گاز برای تامین سوخت زمستانه کشور در کمیسیون انرژی

عابدین خرّم به عنوان استاندار آذربایجان شرقی انتخاب شد

راهبرد توسعه اقتصادی شهر نگاه همه جانبه می طلبد

سپاه: شهادت یک پاسدار در درگیری با سارقین مسلح

خطری بدتر از سیل 98 در انتظار شیرازی ها/ 250 هکتار از اراضی شمال غرب شیراز در مسیر گسل قرار دارد

بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در پژوهشکده شورای نگهبان

طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی علنی بررسی می شود

الکاظمی: سیاست نزد بعضی به منزله باج خواهی، دروغ، درگیری و فریب مردم است

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور | تایید انتصاب نظری به عنوان استاندار خراسان رضوی

«یعقوب علی نظری» استاندار خراسان رضوی شد

رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار آذربایجان غربی

کسب لوح و تندیس توسط شرکت معدنی املاح ایران

معرفی نماینده ویژه ایران در امور افغانستان | رییسی : حملات در افغانستان با هدف ایجاد تفرقه، جنگ و خونریزی مذهبی انجام می شود

رییس جمهور: استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند

سلسله نشست های تحول در صدا و سیما

«حسن کاظمی قمی» نماینده ویژه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان شد

عابدین خرّم به عنوان استاندار آذربایجان شرقی انتخاب شد

داعش درپی تکمیل ماموریت شکست خورده اشغالگران در افغانستان است

احیای جهاد سازندگی نیازمند وحدت نظر و همفکری همه جهادگران است

رییس جمهور در جلسه هیات دولت: استانداران، امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند

بیجار در ادبیات آیینی و عاشورایی کشور جایگاه ویژه دارد / تخصیص 38 میلیارد تومان اعتبار به تالار مرکزی سنندج

بازدید ستاری و ضرغامی از نمایشگاه ایران ساخت

قالیباف : جلسات کمیسیون ویژه صیانت از کاربران فضای مجازی علنی خواهد بود

بررسی طرح تسهیل صدور برخی مجوزهای کسب و کار در پژوهشکده شورای نگهبان

اصول سئو برای تولید محتوای بهینه شده

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی شد

اعزام 10 هزار زوج دانشجو تا پایان سال به مشهد مقدس

شورای عالی آب هرچه زودتر تشکیل شود

استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند/شورای عالی آب هر چه زودتر تشکیل شود

مرمت مناطق حاشیه شهر ایلام به اسم کنگره ملی شهدا

رییس شورای شهر کرج عذرخواهی کرد

طرح احیاء جهاد سازندگی بیانگر خلأهایی در عرصه جهادگری است

واکنش قالیباف به شایعه فیلتر اینستاگرام | مراحل رسیدگی به طرح صیانت از حقوق کاربران علنی است

اتحاد رسانه ها برای جهش در آبادانی فارس

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

تجمع در کتابخانه ملی برای پاداش های بی ضابطه و ناپدید شدن 24 میلیارد تومان

مذاکره برای واردات گاز از ترکمنستان ادامه دارد

معتمدیان به عنوان استاندار آذربایجان غربی انتخاب شد

رای اعتماد دولت به استانداران جدید 3 استان کشور

استانداران خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی تعیین شدند + سوابق

رأی اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور

ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان ها برای پیشبرد اهداف دولت

در اولین جلسه بررسی طرح صیانت چه گذشت؟

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور

مجلس به دنبال بستن اینستاگرام و سایر پلتفرم ها نیست

اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 25 مهر

رأی اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور

تأکید بر توسعه همکاری ها در دیدار آیت الله رمضانی با مسئولین مراکز دینی جنوب لبنان

خضری مدیرعامل بهمن دیزل و محمدی مدیرعامل سیبا موتور شد

رای اعتماد دولت به استانداران جدید 3 استان

مخبر:پیش نویس طرح احیاء جهاد سازندگی تدوین شود

جلسات کمیسیون ویژه صیانت از کاربران فضای مجازی علنی خواهد بود

غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه شد

برگزاری آزمون تبدیل وضعیت روحانیون عتبات در 30 مهر

لزوم بررسی ویژه وضعیت واحدهای صنعتی آسیب دیده و تعطیل البرز

استخدام مسئول دفتر با پاداش 3 تا 6 میلیون در یک هلدینگ بزرگ در تهران

غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر شد

سرلشکر باقری: قراردادهای خرید تسلیحاتی در سفر به روسیه پیگیری می شود

به تعدادی نیروی کار جوان (زیر 30 سال) نیازمندیم کادرفنی

موافقت کمیسیون کشاورزی با کلیات طرح نحوه پرداخت به موقع غرامت خسارت دیدگان بیمه کشاورزان

«یعقوب علی نظری» استاندار خراسان رضوی شد + بیوگرافی

محور های اصلی سفر سردار باقری به روسیه

علت عشق همسر دوم «پیمان قاسمخانی» به گربه اش لو رفت/ عکس

استانداران آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و خراسان رضوی انتخاب شدند + سوابق

رییسی: شورای عالی آب هر چه زودتر تشکیل شود

توضیحات قالیباف درباره طرح صیانت/ اینستاگرام مسدود نمی شود

نمایشگاه دائمی شهرداری واقع در چغاسبز در اختیار کنگره سه هزار شهید ایلام قرار می گیرد

از نظر حاج قاسم درباره شهادت باباپنجعلی در پایتخت تا شایعه پرداخت نجومی اوج

رییسی تاکید کرد: ضرورت استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان ها برای پیشبرد اهداف دولت

احیاء جهاد سازندگی نیازمند وحدت نظر و همفکری همه جهادگران است

بازار سوریه فرصت خوبی برای افزایش صادرات کالاهای ایرانی و ارزآوری است

استفاده از نیروهای جوان، کارآمد و انقلابی در استان ها برای پیشبرد اهداف دولت

سرلشکر باقری وارد روسیه شد

رییس مجلس:شبکه های اجتماعی مسدود نخواهند شد

هیات وزیران به سه استاندار منتخب کشور رأی اعتماد داد

وحدت اسلامی باید به گفتمان تبدیل شود

خانواده مهم ترین جزء تحقق نوین اسلام است

نماینده مجلس: واردات محدود خودرو به کشور انجام خواهد شد

آیین اختتامیه دوره توانمندسازی امامان محله بنیاد علوی خوزستان برگزار شد

پاداش های نجومی برای منصوبان منسوب / سکوت مسئولان در برابر اتهامات

استانداران امیدآفرینی را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند

برخورد با کارکنان اداراتی که تمایل به تزریق واکسن ندارند

خانواده مهم ترین جز تحقق نوین اسلام است

لایحه رتبه بندی معلمان در هفته جاری بررسی خواهد شد

وظیفه ما حفظ میراث فرهنگی است

رأی اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان کشور

پرونده های حقوقی شوراهای اسلامی کشور بررسی شد

رای اعتماد دولت به استانداران جدید سه استان

شرایط ثبت و استعلام چک چیست؟

وحدت اسلامی بایدگفتمان شود

عکس دیده نشده از همسر احمدی نژاد در دبی

هیئت وزیران به سه استاندار منتخب کشور رأی اعتماد داد

رد صلاحیت 10 نامزد نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی/ پروانه 2 داوطلب تعلیق شد

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!

لطفا زاکانی به راه قالیباف نرود!