موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - دانشگاه امام صادق - فارغ التحصيلان دانشگاه - فارغ التحصيلان - جمهوري آذربايجان - فريبا نادري - بانك ايران زمين - لايحه رتبه بندي معلمان - ابراهيم رييسي - اتحاديه اروپا - داماد جوان - مهدي توتونچي - آمورش و پرورش - پويش هرهفته_الف_ب_ايران - انداده - نگرش - ليگ برتر بسكتبال كشور - رييس جمهور منتخب ونزوئلا - نيلي افشار - شهر درب بهشت - دانشجويان غير ايراني - آبرساني - مصدوميت قائدي

مطالب مرتبط:
دلیل نگاه تبعیض آمیز بین کارمندان چیست؟!
واریکوسل چیست و چگونه درمان می شود؟
تداوم تبعیض نژادی در امی 2021/ هیچ هنرپیشه رنگین پوستی برنده نشد!
شرایط جدید دورکاری کارمندان دانشگاه شریف اعلام شد
برومند: آقای مددی! یک بار دلت برای استقلال سوخت؟/ نمی دانم اصرار مجیدی برای ماندن برای چیست
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 شهریور 1400 ساعت 19:152021-09-20اقتصادي

دلیل رفتار تبعیض آمیز بین کارمندان چیست؟!


رفتارهای تبعیض آمیز در حوزه حقوق پرداختی کارمندان به اندازه ای است که این کارمندان قدرت چانه زنی وزارت خانه مطبوعشان عامل معیار پرداختی ها دانسته و خواهان اجرای عدالت در رویه پرداخت ها شده اند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از رشت، بی سروسامانی در پرداخت حقوق و فوق العاده های دستگاه ها و وزارتخانه های مختلف، گله مندی های زیادی برای کارکنان و کارمندان ادارات و وزارت خانه ها ایجاد کرده، افزایش حقوق کارمندان برخی از وزارتخانه ها نسبت به حقوق کارمندان دیگر دستگاه ها، سؤال جدی و به جایی است که ذهن بسیاری را مشغول کرده که چرا یکسان سازی حقوق و یکپارچه سازی در تمام دستگاه ها اتفاق نمی افتد؟! این نابسامانی به اندازه ای است که وقتی بخشی از مطالبات افزایش حقوق دستگاه ها محقق شده صدای اعتراض بخش دیگر بلند می شود و این موضوع مشکلاتی را برای کسانی که در پی حل مشکند ایجاد می کند به این معنی که افزایش حقوق نیازمند تأمین اعتبار است و اگر این تأمین اعتبار صورت نگیرد قطعاً محقق نشده و رضایتمندی کارمندان را فراهم نمی کند.

به نظر می رسد این نارضایتی، نارضایتی به حقی است چراکه کار برابر، مدرک و تخصص برابر نیازمند دریافتی یکپارچه و برابر است البته تفاوت های جزیی نسبت به تخصص و مدارک بالاتر قابل درک بوده اما تفاوت چند 10 میلیونی بین کارمندان وزارتخانه ها و ادارات مختلف به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

با توجه به گستردگی و تنوع کارکنان دولت و مسائل صنفی هرکدام از دستگاه ها، لزوم رفع تبعیض در میزان پرداختی های کارکنان دولت مشهود است چراکه بسیاری از کارمندان دولت نصف خط فقر حقوق دریافت می کنند و عملاً از تأمین معیشت خود عاجز بوده و بستر فساد در کار اداری را باز می کند، فسادی که اگر ریشه یابی نشود می تواند اثرات سویی برای کشور و جامعه ایجاد کند و منجر به ناامیدی" مدنی شود.

چرا بین کارمندان تفاوت می گذارید؟! سیاوش آقاجانی  در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: من با مدرک فوق لیسانس و 20 سال سابقه کار و باوجوداینکه کارشناس مسؤول هستم با حق اضافه کاری که نهایت 200 هزار تومان است حقوق دریافتی ام 6 میلیون و 500 هزار تومان و دیگر همکارانم با 10 سال سابقه کار حدوداً چهار تا پنج میلیون تومان است.

وی با ابراز تأسف از عدم یکپارچه بودن حقوق دستگاه های مختلف گفت: طبق درصدی که مسؤولین وزارت تعاون، کار و رفاه اعلام کرده اند؛ کارکنان این وزارتخانه پایین ترین دریافتی حقوق را در دولت و وزارتخانه دریافت می کنند.

این کارمند با سابقه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی" با ابراز گلایه از وعده مسؤولین درباره افزایش حقوق و مزایا تصریح کرد: بر اساس وعده سال گذشته قرار بر دریافت مزایای فوق العاده ویژه بود به طوری که مزایا از 20 به 50 درصد افزایش یابند، اما این ها فقط در حد وعده بوده اند و هنگامی که پیگیر می شویم پاسخمان یک جمله است آن هم در دست اقدام است یا کمبود بودجه داریم.

رفع تبعیض صراحت قانون و تکلیف مجریان بی شک رعایت عدالت و رفع تبعیض از بدیهی ترین حقوق انسان ها و تکالیف حکومت هاست به نحوی که طبق بندهای یک و 9 از اصل سوم قانون اساسی، رفع تبعیضات ناروا، ایجاد امکانات عادلانه برای همه در تمام زمینه های مادی و معنوی، ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی از اهداف و تکالیف جمهوری اسلامی است، ازاین رو، افراد و گروه های فعال صنفی در وزارتخانه های مختلف به صورت هماهنگ و بعضاً برای مجموعه خود اقداماتی ازجمله مکاتبات گسترده با رییس جمهور دولت سیزدهم در فضای مجازی و هم به طور حقیقی به منظور رفع تبعیض های موجود، مکاتبه و جلسه حضوری با مسؤولان دولتی و نمایندگان مجلس برای جلب نظرات آن ها در راستای کاهش شکاف موجود در وضعیت کارکنان دولت و همراهی و هماهنگی نمایندگان صنفی وزارتخانه های مختلف برای نیل به اهداف مشترک برگزار کرده اند.

ایجاد کارزار ویژه و درخواست از رییس جمهور جدید به عنوان یکی دیگر از اقدامات کارکنان دولت برای رساندن صدای خود به مسؤولین است که با امضای بیش از 14 هزار کارمند دستگاه های دولتی که به عنوان رفع تبعیض خواهان برقراری سقف 50 درصدی فوق العاده ویژه که در ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری به صراحت ذکرشده را جمع آوری کرده و خواهان مطرح شدن آن در اولین جلسات هیئت دولت هستند.

آن ها می کوشند تا از طریق ظرفیت های قانونی و مدنی خود برای پیشبرد اهداف صنفی خود استفاده کنند و مطالبات خود را یکی پس از دیگری برطرف کنند حالا چشم انتظارند تا دولتی که شعارش رفع تبعیض بوده آستین همت را بالا زند و گامی مهم در رفع دغدغه کارمندان کم درآمد کشور بردارند.

یکپارچه نبودن حقوق ها بحران آفرین است پیش تر جبار کوچکی نژاد عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد دراین باره در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت عدم یکپارچه سازی حقوق ها منجر به بحران پرداخت حقوق و دستمزد به کارکنان دستگاه های مختلف دانسته بود و معتقد بود که این بحران به طوری است که مشکل هر گوشه ای برطرف شود مشکل بخش دیگر نمود پیدا می کند چراکه این موضوع محصول عدم جدیت دستگاه های تصمیم گیر در یکپارچه سازی حقوق و دستمزد دستگاه هاست.

وی گفته بود که شورای حقوق دستمزد و هیئت وزیران هرکدام بخشی را برای اصلاح در دست گرفته و مصوباتی انجام دادند، دولت وقت برخی از این مصوبات را اجرا و برخی ها را که دلش نمی خواست اجرا نمی کرد.

عضو کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی" با انتقاد از مقطعی دیدن مشکلات و رفع مقطعی آن گفت: مقطعی دیدن موضوعات، مشکلات را به صورت کلی حل نکرده و مجلس باید برای برون رفت از این مشکلات چاره ای بیندیشد، همان طور که گفته می شوند کارکنان وزارت کار و تعاون از حقوق پایین تری برخوردار بوده و انتظار به حقی دارند که حقوق آن ها مانند سایر دستگاه ها افزایش پیدا کند.

کوچکی نژاد افزایش حقوق برخی از دستگاه ها بدون قاعده و قانون در دولت قبل را باعث مشکلاتی برای دولت سیزدهم دانست و افزود که افزایش حقوق در ماه های پایانی عمر دولت وظایفی را بر عهده دولت سیزده گذاشته که ممکن است دولت را دچار مشکل کند، بی نظمی و هرج ومرج در این مسئله مشهود است.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون برنامه وبودجه باید در این موضوع واردشده و ساماندهی پرداخت ها را در دست بگیرد، گفته که انتظار به حقی است که کم درآمدها افزایش حقوقی نسبت به سایر کارمندان داشته باشند و این باید هر چه سریع تر به سرانجام برسد.

افزایش حقوق ها برای جبران تورم سال گذشته است نه کنترل تورم سال بعد سیما شکری فعال صنفی وزارت تعاون کار و رفاه  با اشاره به موانع موجود در جهت رفع تبعیض در وضعیت کارکنان دولت می گوید که بزرگ ترین مانع وجود این نگاه است که رفع تبعیض موجود، بار مالی دارد و تأمین آن، باعث تورم می شود درحالی که افزایش حقوق ها اساساً برای جبران تورم سال گذشته است و نه برای کنترل تورم سال بعد و متأسفانه در دولت های اخیر همواره افزایش حقوق ها کمتر از نرخ تورم بوده و این باعث شده که قدرت خرید بسیاری از کارکنان دولت سال به سال تنزل یابد.

سیما شکری با انتقاد از رفتارهای تبعیض آمیز در سایر ادارات  می گوید درحالی که برخی دیگر از وزارتخانه ها با قدرت چانه زنی بالا توانستند خیلی بی سروصدا با استفاده از بندها و تبصره های قانونی، متناسب با نرخ تورم و حتی بالاتر از آن حرکت کنند و هر بار هم که بقیه کارکنان خواستار رفع تبعیض شدند، آن ها را حامی تورم جلوه دادند.

وی با بیان اینکه تأکید برافزایش حقوق ها به معنی چاپ پول بی پشتوانه نیست، معتقد است که دولت می تواند از محل هایی مثل حذف یارانه های پنهان و کلان سطوح مرفه و اشرافی جامعه و اخذ مالیات واقعی نیاز به افزایش در نظام پرداخت کارمندان آقاجانی دراین باره به خبرنگار فارس گفته، درخواست هایی که ما در فعالیت های صنفی دنبال می کنیم همگی در راستای مقررات و قوانین موجود است اما شایسته است دولت و مجلس مسیری را سیاست گذاری کنند تا استقرار عدالت و شفافیت در نظام پرداخت کارمندان و مدیران به نحو شایسته ای محقق شود اگرنه، همان گونه که نظام هماهنگ پرداخت و لایحه خدمات کشوری نتوانستند در این راستا نقش برجسته ای ایفا کنند، همچنان موفقیت برجسته ای در این راستا حاصل نخواهد شد که البته منش دولت سیزدهم این امید و نوید را می دهد که گام های بلندی در این راستا برداشته شود.

شکاف طبقاتی در پی بی نظمی در پرداخت حقوق ها افزایش حقوق کارمندان با درآمد بالاتر منجر به ایجاد طبقات مختلف و دست وپا زدن طبقه کم درآمد در مشکلات اقتصادی می شود، اینکه کسی که با حقوق 15 میلیون تومانی دنبال گرفتن حقوق 20 میلیون تومان است فاصله طبقاتی زیادی با کارگران و کارمندانی که حقوق سه تا پنج میلیون تومانی می گیرند ایجاد می کند لذا برای جلوگیری از ایجاد شکاف طبقاتی، ساماندهی پرداخت ها و جلوگیری از افزایش حقوق بی قاعده پردرآمدها باید در دستور کار دولت و مجلس قرار بگیرد.

گفتنی است دولت سیزدهم با یک چالش جدی روبروست افزایش حقوق پردرآمدها در روزهای پایانی دولت وقت بدون توجه به تأمین اعتبار از موضوعاتی است که دولت آقای رییسی باید برای آن چاره ای بیندیشند و دولت وقت بی توجه به این موضوع انتظاراتی را برای حقوق بگیران پردرآمد ایجاد کرده است.

به قول کوچکی نژاد نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی اگر دولت برای افزایش حقوق کم درآمدها بودجه ندارد باید حقوق پردرآمدها را نیز افزایش ندهد.

آنچه پیش روی اقتصاد کشور ماست هرج ومرج و نابرابری در پرداخت حقوق سازمان ها و کارمندان است و این موضوع روزبه روز در ایجاد فاصله طبقاتی بین کم درآمدها و پردرآمدها نقش آفرین است.

یکی دیگر از خواسته های کارمندان پرداخت فوق العاده آنان است آن ها می گویند، ما در خصوص فوق العاده ویژه معتقدیم همه کارکنان دولت فارغ از هر تبعیضی مستحق هستند تا سقف فوق العاده ویژه ایشان از 35 درصد به 50 درصد افزایش یابد همان طور که برای برخی از وزارتخانه ها این کار مدت هاست که تصویب و اجرایی شده است، این ارتقا در جلسه مورخ 24 خرداد 1400 در شورای حقوق و دستمزد دولت تصویب شده اما از قرار معلوم چند بار با مخالفت آقای نوبخت معاون رییس جمهور وقت از دستور جلسه هیئت دولت خارج شده است که این به معنای رد مصوبه مربوطه نیست بلکه با جهت گیری عدالت گرایانه دولت، امکان تصویب آن در هیئت دولت بیش ازپیش فراهم است.

انتهای پیام/3389
کلید واژه ها: کارمندان - دستگاه ها - حقوق کارمندان - دستگاه - پرداخت - حقوق - وزارتخانه ها - افزایش حقوق - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - وزارت - خانه ها - وزارت خانه - افزایش حقوق کارمندان - وزارتخانه - خانه - پرداختی - خبرگزاری فارس - افزایش - یکپارچه سازی - پرداخت حقوق - تبعیض - رفتار - یکسان سازی - فوق العاده - سازی - دیگر - خبرگزاری - چانه زنی - کارکنان - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
دولت تامین انرژی صنایع را حمایت کند

پتروشیمی خوزستان، میزبان نمایشگاه رنگ و رزین مشهد

ادمین غیر حضوری

شهرهای قرمز کرونایی دوباره افزایش یافت/228 شهر در وضعیت زرد

چشم انداز بورس با حضور صالح آبادی در بانک مرکزی

مستند «ایران مرز پرگهر» در گیلان تولید می شود

دوگانگی حاکمیتی و عدم تمکین به قانون، یکی از بزرگترین مشکلات منطقه آزاد اروند است

تحریم ها کمتر از موانع داخلی هستند/ فرافکنی نمی کنیم

منطقه زلزله زده اندیکا، نیازمند مصوبه 500 میلیارد تومانی دولت

ساخت 200 واحد مرغداری در سیستان وبلوچستان/تا پایان امسال

استخدام کارمند کمک حسابدار خدماتی انبار دار

رنگ کرونا در 105 شهر آبی شد

راه اندازی شش خط دریایی برای نقل و انتقال کالاهای ایرانی در دریای خزر

فیلم| کلنگ 42 مسکن روستایی در شهرستان اردل به زمین خورد

مرغ 25 هزار تومانی را از اینجا بخرید

پیش بینی کسری 307 هزار میلیارد تومانی بودجه 1400

برنامه عملیاتی صنعت سنگ ایران تدوین می شود

بازسازی منطقه زلزله زده اندیکا، نیازمند مصوبه 500 میلیارد تومانی دولت

مهلت جدید برای ثبت نام و پرداخت وام اجاره مسکن/ شرایط وام ودیعه مسکن + سامانه نام نویسی

کمک رسانی شرکت‎های نفتی به مناطق زلزله زده خوزستان ادامه دارد

طرحی برای بهره وری بیشتر با کشت ارقام مختلف ذرت + فیلم

درد «بیکاری» تحصیل کرده ترین معلولان

کدام بانک ها وام بیشتری می دهند؟

رنگ کرونا در 105 شهر آبی شد/ 115 نقطه قرمز و نارنجی در کشور

خانم و آقا جهت همکاری کار در منزل نیازمندیم بسته بندی

لرستان نیازمند 1.7 میلیارد متر مکعب تخصیص آب/ ظلم تاریخی به استان در حوزه سدسازی

رییس بانک مرکزی این نهاد را باید متناسب با انتظارات عموم مدیریت کند

تامین 10 هزار مگاوات برق با استفاده از سلول های خورشیدی

شرایط فرزندخواندگی چیست؟

سقف 25 درصدی تمدید قرارداد اجاره مسکن رعایت می شود؟

اگر سازوکارهای داخلی اصلاح شود موانع تحریم به چشم نخواهد آمد

این هفته به بورس شوک وارد می شود؟

چرا نمی شود بازار سهام را پیش بینی کرد؟

تحول صنعت برق با تکیه بر نیروی انسانی متخصص

در صورت داغ شدن بیش از حد ماشین باید چکار کرد؟

توزیع زمین رایگان آغاز شد

رنگ بندی کشور از نظر وضعیت کرونایی اعلام شد، از 24 مهر 1400 + نقشه کرونایی و اسامی شهرهای قرمز

علت پیش بینی نشدن بورس از زبان مشاور دژپسند

علائم خرابی گیربکس اتوماتیک

پیش بینی بورس فردا شنبه 24 مهر

طرحی برای بهره وری بهتر از منابع با کشت ارقام مختلف ذرت + فیلم

پولکادات چیست؟ چرا ارز دات معروف است؟

موانع صادراتی صنعت سنگ ظرف 10 روز آینده بررسی می شود

سهم های مورد حمایت حقیقی ها و حقوقی ها/ زاگرس و شپنا صدرنشینان بورس هفته

چرا نمی شود بازار سهام را پیش بینی کرد؟

دلیل جهش 7 درصدی قیمت بیت کوین

دانشگاه کمبریج قرارداد 400 میلیون پوندی با امارات را به هم زد

هشدار درباره وضعیت کرونا در قاره آفریقا

روند نزولی قیمت سکه و طلا متاثر از کاهش نرخ دلار

رتبه نخست آذربایجان غربی در تولید عسل

لاتاری جدید ایران خودرو چقدر سود دارد؟

گزارش دقیقی از نحوه خرج ارز دولتی برای دارو نیست

حسابداری فروشگاهی

اصلاح قیمت بنزین به عنوان یارانه نقدی به مردم برمی گردد؟

پژو پرشیا 383 میلیون تومان شد

قیمت هر لیتر بنزین 14 تومان می شود

منتظر کاهش قیمت خودرو باشیم؟

86 درصد از سد زاینده رود خالی است

86 درصد از سد زاینده رود خالی است

شرایط فرزندخواندگی چیست؟

شرایط فرزندخواندگی چیست؟

استان بوشهر دارای کمترین میزان وقوع جرم و شرارت است

صنایع مادر استان مرکزی را به شیوه هپکو حمایت می کنیم

80 درصد علت نابینایی قابل پیشگیری و درمان است

افزایش امیدواری ها با بالارفتن سرعت واکسیناسیون در قزوین + فیلم

سرمای زودرس گوجه فرنگی را گران کرد

تورم چین به صفر خواهد رسید؟

هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره وضع کرونا در قاره آفریقا

پراید استاندارد نداشت/ پژو 405 نیز به همین دلیل باید از خط تولید خارج شود!

کارگر ساده با سوییت مجهز

کاهش نرخ سیمان حقیقت دارد؟

سهم 40 درصدی زنان در کارفرمایی واحدهای صنفی پوشاک

پیش بینی قیمت دلار برای شنبه 24 مهر/ روند صعودی به بازار ارز باز می گردد؟

برتون وودرز و سلطه دلار، علل و پیامد ها

نقش مهم زنان روستایی در تامین امنیت غذایی کشور / تولید و فروش محصولات سالم؛ ضامن آینده زنان روستایی

تویوتا هایلندر هیبریدی مدل 2022 وارد بازار شد

استخدام کارگر خط تولید با بیمه و سرویس در کارخانه گل آتشی آذر در تبریز

قیمت جهانی نفت در مرز 85 دلار

تحویل خودروهای ایران خوردو و سایپا سرعت می گیرد

بهره برداری از شرکت الیاف بافتینه پارس درسا

حل سهمیه بندی مواداولیه برای واحدهای پایین دستی پتروشیمی تا 2ماه آینده

ورود بازار مسکن به فاز سردرگمی

وزیر صنعت: در زمینه صنایع ماشین سازی به دنبال تجمیع تقاضاها هستیم / به دنبال حمایت از هپکو هستیم

سرمای زودرس گوجه فرنگی را گران کرد

مرکز تحقیقات سنگ ایران بدون هیچ توجیه منطقی در دولت قبل تعطیل شد

استخدام حسابداری برای شرکت خصوصی

قیمت عجیب چری تیگو در بازار

ساختمان مجلل منطقه آزاد اروند به فروش می رسد

خدمات نوین بانک ایران زمین در زمینه بانکداری دیجیتال

سند چشم انداز 4 ساله صادرات صنعت سنگ تدوین می شود

پژو پرشیا 383 میلیون تومان شد

بنزین 14 هزار تومانی در دولت رییسی صحت دارد؟

روحیه جهادی در فولاد هرمزگان یک اصل مهم است

از طریق سازمان شانگهای مراودات تجاری بین المللی ایران تسهیل می شود

40 درصد مبتلایان به کرونا در ترکیه زیر 23 سال

صادرات بیش از 60 میلیارد دلار کالا از گمرکات سیستان وبلوچستان به پاکستان

ممنوعیت خرید و فروش امتیاز طرح اقدام ملی مسکن

برنامه عملیاتی صنعت سنگ ایران تدوین می شود

قیمت هر لیتر بنزین 14 تومان می شود

علت تجمع اعتراضی اخیر معلمان چه بود؟

دلیل رفتار تبعیض آمیز بین کارمندان چیست؟!

دلیل رفتار تبعیض آمیز بین کارمندان چیست؟!