مطالب مرتبط:
توزیع 7600 بسته لوازم التحریر در پویش مشق احسان بین دانش آموزان محروم استان کرمان آغاز شد + تصاویر
واکسیناسیون دانش آموزان همدانی به زودی آغاز می شود
آغاز واکسیناسیون دانش آموزان استان بزودی
آغاز واکسیناسیون دانش آموزان استان البرز متولد مهر 82 تا مهر 83
ثبت نام واکسیناسیون دانش آموزان آغاز شد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 شهریور 1400 ساعت 17:102021-09-19دانش

کرونا ویروس به روند نزولی خود در استان کرمان ادامه می دهد؛ واکسیناسیون دانش آموزان به زودی آغاز می شود


واکسیناسیون کرونا در استان کرمان برای گروه های مختلفی در حال انجام است و کرونا ویروس به روند نزولی خود در استان کرمان همچنان ادامه می دهد.

- از کرمان، کرونا در پیک پنجم در استان کرمان به روند نزولی خود ادامه داده و در آخرین روزهای تابستان واکسیناسیون کرونا در بزرگ ترین استان کشور به اوج رسیده است.

هر چند طبق آخرین بخشنامه واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای 22 سال در حال انجام است اما محدودیت سنی در کرمان برداشته شده و همه افراد بالای 18 سال در استان می توانند برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

واکسیناسیون دانشجویان و هیئت علمی دانشگاه ها نیز از نیمه شهریور ماه آغاز شده و همچنان در حال انجام است و به گفته مسئولان واکسیناسیون خانواده دانشجویان نیز از روز گذشته آغاز شده است.

چند روز مانده به آغاز سال تحصیلی جدید ثبت نام دانش آموزان 12 تا 18 نیز برای تزریق واکسن آغاز شده و احتمالاً واکسیناسیون این گروه با واکسن های سینوفارم و پاستور تا چند روز آینده آغاز می شود.

واکسیناسیون کرونا نیز در استان کرمان با سرعت خوبی در حال انجام است و تا کنون یک میلیون و 44 هزار نفر در استان کرمان دز اول واکسن و 25 درصد جمعیت هدف استان کرمان 2 نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند.

دانش آموزان با واکسن سینوفارم و پاستور واکسینه می شوند حسین صافی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه 25 درصد جمعیت هدف استان کرمان 2 نوبت واکسن کرونا را دریافت کردند اظهار داشت: روند واکسیناسیون در استان کرمان به خوبی انجام می شود و شاهد استقبال جمعیت هدف از واکسیناسیون هستیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون واکسیناسیون برای متولدین 1378 به قبل آن در حال انجام است عنوان کرد: یک میلیون و 44 هزار نفر در استان کرمان دز اول واکسن را دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه 50 پایگاه تجمیعی واکسیناسیون به همراه مراکز جامع سلامت در سطح استان در نظر گرفته شده گفت: در سطح دانشگاه علوم پزشکی کرمان 16 پایگاه تجمیعی داریم.

وی با اشاره به اینکه کار واکسیناسیون مادران باردار نیز در حال انجام است و هیچ مادر بارداری نباید از واکسیناسیون محروم باشد افزود: توصیه می کنم همه افرادی که فراخوان می شوند، فرصت دریافت واکسن را عقب نیندازند و خودشان را محروم نکنند.

صافی زاده با بیان اینکه واکسیناسیون دانش آموزان به زودی آغاز می شود گفت: نوع واکسنی که برای دانش آموزان در نظر گرفته شده سینوفارم و پاستور است.

بستری های کرونا در بیمارستان های استان کرمان به 550 مورد رسید مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره اینکه با ورود محموله های جدید واکسن کرونا به کشور، واکسیناسیون در استان کرمان سرعت خوبی گرفته اظهار داشت: روزانه بیش از 30 هزار دوز واکسن در استان کرمان تزریق می شود.

وی با بیان اینکه سن افراد فراخوان شده برای تزریق واکسن کرونا در استان کرمان کاهش داشته افزود: ثبت نام واکسن کرونا برای افراد بالای 22 سال در استان کرمان که در پایگاه های بهداشت پرونده سلامت دارند آغاز شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره اینکه متولدین 1378 و قبل از آن می توانند برای تزریق واکسن در سامانه salamat.

gov.

ir ثبت نام کنند ادامه داد: تأکید ما بر این است که گروه های سنی فراخوان شده به هیچ عنوان بدون ثبت نام و دریافت نوبت به مراکز تزریق واکسن مراجعه نکنند.

وی با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان 550 مورد است.

وی با بیان اینکه از این تعداد 322 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بستری هستند افزود: 30 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 87 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 14 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 97 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 90 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 38 هزار و 642 مورد رسیده است.

وی به فوت 14 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 4 هزار و 598 نفر رسیده است.

شفیعی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان یک میلیون و 86 هزار و 868 مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را 534 هزار و 872 مورد است.

واکسیناسیون اعضای هیئت علمی دانشگاه ها انجام شد اکبر نظری معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید دانشگاه ها از روز گذشته به طور رسمی در کشور آغاز شده است اظهار داشت: در حال حاضر و حداقل آغاز ترم مهرماه 1400 کلاس های دانشگاه به صورت حضوری نیست.

وی با بیان اینکه از اواسط شهریور ماه که واکسیناسیون دانشجویان ابلاغ شد، دانشگاه ها تمهیدات لازم برای واکسیناسیون دانشجویان را فراهم کردند گفت: واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در دستور کار قرار گرفت و در تالار افضل آغاز شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به اینکه از روز گذشته واکسیناسیون خانواده دانشجویان را نیز آغاز کردیم افزود: اعضای بالای 18 سال خانواده دانشجویان می توانند با در دست داشتن کارت معتبر به دانشگاه شهید باهنر مراجعه کرده و واکسیناسیون خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه تا زمانی واکسیناسیون دانشجویان به صورت کامل انجام نشود آموزش حضوری دانشجویان آغاز نمی شود گفت: امیدواریم که با سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور به زودی واکسیناسیون تمامی دانشجویان انجام شده و اجازه آغاز حضوری کلاس ها از طرف وزارتخانه داده شود.

نظری با اشاره به اینکه با فراخوانی که روز گذشته انجام شد کلیه دانشجویان در رده سنی قرار گرفتند افزود: واکسیناسیون اعضای هیئت علمی دانشگاه ها نیز انجام شده و تقریباً تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه باهنر کرمان واکسیناسیون خود را انجام دادند.

ثبت نام واکسیناسیون دانش آموزان آغاز شد نوذر نخعی، استاد پزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه برای واکسیناسیون دانش آموزان 12 تا 18 ساله منتظر بخشنامه هستیم اظهار داشت: در حال حاضر ثبت نام این افراد انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه احتمالاً طی دو، سه روز آینده، واکسیناسیون دانش آموزان آغاز می شود گفت: به دانش آموزان، واکسن سینوفارم و در دو نوبت تزریق خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازتسنیم، حداقل سن ثبت نام و دریافت نوبت واکسن کرونا در تمام کشور 5 سال دیگر کاهش یافته و افراد 22 تا 31 سال در استان کرمان، یعنی متولدین 1369 تا 1378 سالی که در پایگاه های بهداشت پرونده سلامت دارند نیز می توانند از طریق همین سامانه ثبت نام کنند.

براساس آخرین رنگ بندی اعلام شده از 23 شهرستان استان کرمان، 16 شهرستان در وضعیت نارنجی، پنج شهرستان در وضعیت زرد و دو شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند و به گفته مسئولان روند بیماری کرونا در سطح استان کرمان نزولی بوده و تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان تقریباً نصف شده است.

انتهای پیام/511/ش
کلید واژه ها: واکسیناسیون - واکسیناسیون کرونا - استان کرمان - استان - کرمان - کرونا - روند نزولی - کرونا ویروس - دانش آموزان - دانش - آغاز سال تحصیلی جدید - دانشجویان - آغاز - ادامه - سال تحصیلی جدید - آغاز سال تحصیلی - روند - تزریق واکسن - محدودیت سنی - ویروس - افراد - آخرین - شهریور ماه - سال تحصیلی - دانشگاه ها - بزرگ ترین - هیئت علمی - دانشگاه - بخشنامه - محدودیت

آخرین اخبار سرویس:
جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع ارشد دانشگاه های صنعتی تهران اعلام شد

راز های فوق العاده و جذاب منظومه شمسی

تولید و عرضه ده ها محصول فناور در مقیاس آزمایشگاهی با محور مرکز رشد

رسولی: شورای عالی انقلاب فرهنگی ساماندهی می خواهد/ یارانه صدقه ای نمی خواهیم

نوابغ ایرانی مرزهای علم ریاضیات را جابه جا می کنند/ دانشمندان آریایی بر بلندای افتخار

یافته های جدید تایتاتیک/ عکس

نخستین شبیه سازی ابرنواختر در آزمایشگاه

جزییات اجرای طرح استعدادیابی شغلی برای ورودی های جدید

ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه آزاد تا دوشنبه 3 آبان 1400 ادامه دارد + جزییات شهریه ها و نحوه پرداخت

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

آقای رییسی به بحران کمبود پزشک در کشور ورود پیدا کنید

نفوذ غرب‎زده را در دانشگاه ها از نزدیک می بینم

تاثیر شیوع کرونا بر جذب دانشجویان بین المللی چه بود؟

قدم زدن لیلا بلوکات در این ویلای لاکچری در پاییز

پایان رقابت های اتومبیلرانی درگ 200 متر آزاد کشور

شهرداران شهرهای دزفول به دنبال درآمد پایدار باشندگ8

شهردار دزفول معارفه شد

ارائه 150 مقاله در همایش ملی پلیمر ایران در تبریز

دانشگاه سوره، سمپوزیوم «انیمیشــن جهانی و جهان انیمیشن» را بررسی خواهد کرد

حضور در دانشگاه فقط با کارت واکسن

25 زندانی جرائم غیر عمد در کرمانشاه آزاد شدند

وزارت علوم: حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

چه کسانی نمی توانند در کنکور ارشد شرکت کنند؟

کلاس های پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه تربیت مدرس مجازی برگزار می شود

کتاب شرح اشعار عربی «هاتف اصفهانی» چاپ شد

پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه، از شرکت در کنکور ارشد1401 منع می شوند

جزییات اجرای طرح استعدادیابی شغلی برای ورودی های جدید

زمان آغاز کلاس نودانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

تلسکوپی که پرده از اسرار جهان بر می دارد

شرط حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگانی که از دوره روزانه انصراف می دهند

جیمز وب، تلسکوپی که پرده از اسرار جهان بر می دارد

پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد روزانه ثبت نام نکنند، سال آینده از تحصیل محروم می شوند

شرایط حضور دانشجویان در کلاس های دانشگاه اعلام شد

حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تبریز اعلام شد

حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

زمان آغاز کلاس نودانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اعلام شد

رشته پرستاری نیازمند ارتقا و پیشرفت جدی در بخش آموزشی و بالینی

حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

رشته امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه ها دایر می شود؟

توسعه از سرمایه گذاری بر انسان ها آغاز می شود

اجرای طرح استعدادیابی شغلی برای ورودی های جدید در دانشگاه علامه طباطبایی

اعزام دانشجویان علمی کاربردی به آلمان برای گذراندن دوره مهارتی

کارت واکسن شرط ورود دانشجویان به کلاس های دانشگاه

جزییاتی از یک کارنامه که دانشگاه آزاد در حوزه فرهنگی طراحی کرده / جهانبین: ارزیابی دانشگاه ها باعث تقویت فعالیت ها می شود

پروتکل های بهداشتی درخوابگاه های دانشجویی کدامند؟

شرایط کامل دریافت وام دانشجویی در تمام مقاطع برای سال 1400-1401

صفر تا صد جزییات وام های دانشجویی

چیستی ماهیت انواع مقالات/ امتیاز مقاله چگونه بین نویسندگان تقسیم می شود؟ +جدول

تغییرات مهم برای دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد

اعزام دانشجویان علمی کاربردی به آلمان برای گذراندن دوره مهارتی

محرومیت از شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

جزییات اجرای طرح استعدادیابی شغلی برای ورودی های جدید

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

عقلانیت، امتیاز منحصر به فرد شخصیت پیامبر است

پروتکل های بهداشتی برای خوابگاه های دانشجویی کدامند؟

وبینار کاربرد مهندسی شیمی در صنعت و کارآفرینی برگزار می شود

نخستین شبیه سازی ابرنواختر در آزمایشگاه!

منع شرکت در کنکور ارشد 1401 برای پذیرفته شدگان انصرافی دوره روزانه

حضور دانشجویان واکسینه نشده در کلاس ممنوع شد

زمان بندی ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد در دانشگاه فردوسی اعلام شد

مهلت ثبت نام نودانشجویان ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران تمدید شد

استخدام مشاور فروش در موسسه علمی و آموزشی حرف آخر در شیراز

حضور در دانشگاه چگونه خواهد بود؟

برگزاری شب شعر «قصیده همدلی» به مناسبت هفته وحدت

حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

حضور در کلاس های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون ممکن است

نگاه دانشگاه آزاد اسلامی به ورزش یک امر تربیتی است

«کارت واکسیناسیون» شرط ورود دانشجویان به کلاس است

صفر تا صد جزییات وام های دانشجویی اعلام شد

صفر تا صد جزییات وام های دانشجویی اعلام شد

ابلاغ مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد

مهلت ثبت نام نودانشجویان ارشد دانشگاه علوم پزشکی تهران تمدید شد

استخدام کارشناس آزمایشگاه با بیمه در شرکت پالا فرآیند راستین در تهران

جزییاتی از نحوه سفر استادان و کارکنان دانشگاه به خارج از کشور

سیستم آموزش عالی ایران مونولوگ است

مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد

انطباق رشته های مدارس مهارتی دانشگاه آزاد بر اساس نیازهای شغلی

مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان ابلاغ شد

ممنوعیت حضور دانشجویان واکسن نزده در کلاس/ کارت واکسن شرط ورود به دانشگاه

دکتر طهرانچی درگذشت کارمند دانشگاه آزاد اسلامی دامغان را تسلیت گفت

حفظ نخبگان دانشگاهی نیاز به سیاست گذاری کلان در سطح کشور دارد

بازگشایی حضوری دانشگاه های آذربایجان غربی در مقطع دکتری + فیلم

ابلاغ مصوبه اصلاح و تکمیل اساسنامه دانشگاه فرهنگیان/تاکید بر شبانه روزی بودن دانشگاه

جزییاتی از یک کارنامه که دانشگاه آزاد در حوزه فرهنگی طراحی کرده / جهانبین: ارزیابی دانشگاه ها باعث تقویت فعالیت ها در فضای دانشگاهی می شود

تأملاتی درباره ساخت مسجد النبی (ص) در دوره نبوی

عقلانیت، امتیاز منحصر به فرد شخصیت پیامبر است

بزرگ ترین تبلیغ برای اسلام؛ معرفی شخصیت پیامبر اکرم(ص)

کانون های فرهنگی به سمت کار تشکیلاتی بروند

ازدیاد پست است یا قحط الرجال

اینفوگرافیک | پروتکل های بهداشتی برای خوابگاه های دانشجویی کدامند؟

کوتوله سفید چشمک زن در آسمان شب رصد شد

مسابقه کتابخوانی دانشجویان

تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم «روز آمار و برنامه ریزی»

دانشگاه علمی کاربردی برای بهمن 1400 دانشجو می پذیرد

مراسم روز آمار و برنامه ریزی با تقدیر از دانشگاه آزاد اسلامی

تقدیراز دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم روز آمار و برنامه ریزی

کرونا ویروس به روند نزولی خود در استان کرمان ادامه می دهد؛ واکسیناسیون دانش آموزان به زودی آغاز می شود

کرونا ویروس به روند نزولی خود در استان کرمان ادامه می دهد؛ واکسیناسیون دانش آموزان به زودی آغاز می شود