مطالب مرتبط:
130 هزار میلیارد تومان کسری بودجه امسال با بدهی پوشش داده شده است
کشور در ماه های ابتدایی بافروش اوراق اداره شده است/ سهم ناچیز نفت در تامین بودجه
دستور رییس جمهور برای تدوین برنامه پوشش جاماندگان سهام عدالت/ برنامه دولت برای جبران کسری بودجه بزودی اعلام می شود
اعلام برنامه دولت برای جبران کسری بودجه+ اخبار جدید از پوشش جاماندگان سهام عدالت
دستور رییس جمهور به وزارتخانه های اقتصاد و کار برای تدوین برنامه پوشش جاماندگان سهام عدالت/ برنامه دولت برای جبران کسری بودجه بزودی اعلام می شود
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 شهریور 1400 ساعت 12:102021-09-19سياسي

دولت روحانی کسری بودجه را با ایجاد بدهی پوشش داده است/ سهم ناچیز نفت در تامین منابع


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، مهدی طغیانی صبح امروز با حضور در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن ابراز امیدواری از موفقیت تیم جدید مدیریت شهری اظهار کرد: اعضای شورای شهر فعلی خیلی خوب توسط مردم انتخاب شده اند و تک تک دوستان تجاربی دارند که برای مدیریت شهری ذی قیمت است؛ سال ها تجربه فعالیت شهری در حوزه های مختلف و تجربیات گران سنگی که شورای شهر جدید را از دوره های قبل متمایز می کند و بهترین مشاوران برای شهردار و مجموعه شهرداری برای انجام وظایف هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی" افزود: همدلی باعث موفقیت این مجموعه بسیار خوب می شود، اگر همدلانه کار در شورا پیش برود ظرفیت ها بسیار خوب است و هر کدام از اعضا می توانند در حد شهردار یک کلان شهر فعالیت کنند و این واقعاً برای اصفهان فرصت است.

ارائه گزارش دیوان محاسبات از وضعیت 4 ماهه بودجه کشور وی در ادامه با اشاره به مطالبات اعضای شورا شهر، به توضیح شرایط فعلی کشور در حوزه بودجه پرداخت و مطرح کرد: دیوان محاسبات چند روز گذشته گزارشی از وضعیت 4 ماهه قانون بودجه 1400 ارائه داده است، طبق این گزارش درآمدهای مالیاتی در 4 ماهه اول امسال در کشور 82 درصد و سایر درآمدهای دولت هم 65 درصد محقق شده است.

طغیانی ادامه داد: تحقق فروش نفت 9.

5 درصد نسبت به پیش بینی 4 ماهه، فروش اموال 2.

3 درصد(اموالی که قرار بود فروش آن ها مقدار زیادی از کسری را پوشش دهد) و فروش طرح ها 0.

3 درصد بوده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با طرح این سؤال که در ازای این میزان تحقق برای جبران این کمبود چه کردیم، گفت: فروش اوراق مالی اسلامی 144 درصد یعنی تقریباً کشور با فروش اوراق و انتشار بدهی اداره شده است، صندوق توسعه ملی51 درصد، فروش سهام شرکت های دولتی 0.

2 درصد و برداشت از تنها خزانه 65 هزار میلیارد تومان، می توان گفت تقریباً در 4 ماهه اول امسال 130 هزار میلیارد تومان کسری را با بدهی پوشش دادیم.

اطلاع از وضع موجود کمک کننده در تعیین استراتژی های پیش رو وی در ادامه گفت: اطلاع از وضع موجود در تعیین استراتژی های پیش رو برای عملکرد نمایندگان مجلس و شورای شهر می تواند کمک کننده باشد، این متغیرها تعیین کننده عملکرد ما است، اگر به عنوان مثال در دولت گفته می شود می خواهیم سالانه یک میلیون واحد مسکونی بسازیم باید حواسمان به این اعداد و ارقام و وضعیت موجود باشد تا کاری که می خواهیم انجام دهیم واقعی و قابل عملیاتی شدن باشد.

طغیانی با اشاره به اینکه بخش اعظمی از اوراق منتشره را بانک ها خریداری می کنند، بیان کرد: بانک ها در این حالت به جای اینکه منابع خود را صرف تسهیلات دهی کنند صرف پوشش کسری بودجه" دولت می کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی عنوان کرد: در این رابطه گفته می شود که قرار نیست مانند مسکن مهر همه این تعداد توسط دولت ساخته شود، چراکه گفته می شود مردم سالانه بین 350 هزار تا 400 هزار واحد مسکونی در سال می سازند، اگر شرایط تسهیل شود و پروانه دهی و مجوزدهی های دولت راحت شود خود مردم حدود 200 تا 300 هزار واحد مسکونی بیشتر می توانند بسازند و بقیه را دولت بسازد.

لزوم تغییر پارادایم در تأمین منابع شهر و کشور وی با بیان اینکه در صحبت های انتخاباتی مطرح می شد که بودجه شهرداری را باید با روش دیگری تأمین و از شهرفروشی و تراکم فروشی باید پرهیز کرد، ابراز داشت: اینکه با این اوضاع و احوال دولت و شهرداری بخواهیم گام بزرگی برداریم نشدنی نیست اما سخت است و به تغییر پارادایی احتیاج داریم، پارادایم قبلی در اداره کشور و شهر ما را به جایی که قرار داریم رسانده است.

طغیانی تأکید کرد: برای اینکه دوره جدیدی را در اداره شهر و کشور شروع کنیم باید در تأمین منابع شهرداری و تأمین منابع لازم برای توسعه کشور تغییر پارادایمی ایجاد کنیم، تقاضای بنده این است که روی حوزه های تغییر پارادایمی فکر کنید و عملیاتی شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای شهر اصفهان باید سرگرم جزییات نشود و ثانیاً بی توجه به جزییات نشوند که البته جمع کردن این دو در کنار هم سخت است، سرگرم شدن به جزییات اتلاف وقت است و ضربه می زند اما بی توجهی هم هزینه زا است.

شفافیت در بحث زاینده رود مهمترین چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد وی در ادامه با اشاره به تأکیدات اعضای شورای شهر به حل مسأله آب اصفهان خاطرنشان کرد: آب در اصفهان بسیار پیچیده شده است و جوانب مختلف هم دارد، در این یک سال گذشته تقسیم کاری در زمینه آب داشتیم و دو نفر از نمایندگان به عنوان علمدار انتخاب شده و بقیه نقش حمایتی داشتند اما این اتفاق نیفتاد، یعنی دو نفری که به عنوان علمدار انتخاب شدند گرفتاری های فراوانی داشتند که یکی از آن ها هم علمداری مسأله آب شد، در حالی که قرار بود تنها گرفتاری آن ها علمداری حل مسأله آب باشد.

طغیانی اضافه کرد: در ماه های اخیر با استقرار دولت جدید بنده یک جلسه اساتید دانشگاه، صاحب نظران و اعضای سازمان های مردم نهاد را جمع کردم که بیایید در رابطه با آب با هم فکر کنیم و به یک فهرست اقدام برسیم و برنامه اقدام عملیاتی را از داخل آن در بیاوریم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: و مدیریت منابع آب کشور بوده است که همه را ناراضی کنند، مصرف کننده بالادست، بین راه و کسانی که چاه دارند، کسانی که برداشت می کنند و کسانی هم که از این آب استفاده نمی کنند همه ناراضی هستند، این نشان دهنده این است که شفافیت نیست.

لزوم ایجاد سامانه شفافیت وی افزود: بنده پیشنهاد دادم در اصفهان، شهرکرد و هر جایی آب برداشته می شود تابلویی زده شود که چه قدر از زاینده رود آب برداشت می شود، این چیز عجیبی نیست؛ کل فضای سبز اصفهان 5 هزار و 500 هکتار است، فقط ذوب آهن 17 هزار هکتار فضای سبز دارد، سیمان سپاهان 900 هکتار فضای سبز دارد، اینها از کجا آبیاری می شوند؟ بالادست چند هزار هکتار توسعه باغات و فضای زراعی داریم، اینها از کجا آمده و کدام مصوبه را داشته است؟ طغیانی با بیان اینکه شفافیت کمک می کند که بفهمیم هر مجموعه ای چه قدر آب لازم است داشته باشد، اذعان کرد: ایجاد سامانه شفافیت، تثبیت مالکیت حقوق بهره برداری، ایجاد بازار حقوق آب، ایجاد ساز و کار بازدارنده از تخلف، مدیریت حریم و بستر و اصلاح آب بها به شفافیت و مدیریت مصرف آب کمک می کند.

کشاورزی که حق آب دارد نباید تابستان دستش پیش دیگران دراز باشد نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کشاورزی که حق آب دارد نباید تابستان دستش پیش دیگران دراز باشد، هر چند دیگری هم از آن آب استفاده می کند ولی حق را باید از او خریداری کرد که به گدایی نیفتد؛ از طرفی با متخلفان باید برخورد شود هرچند از 20 سال پیش این اتفاق افتاده باشد و از 20 سال پیش این تخلف ادامه داشته است، هر چه سنوات می گذرد تخلفات به یک حق تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه دولت جمعیت مستقر می کند و چند صد هزار واحد مسکن در شهرهای جدید می سازد، این سؤال را پرسید که این اتفاق با کدام آب می افتد و گفت: مگر در سند بالادستی جمعیت استقرار در فلات مرکزی محدود نشده است، منابع اینها پیش بینی شود، اشکال ندارد.

طغیانی با بیان اینکه مدیریت کیفیت آب که تأمین آب یکی از اقدمات لازم است، اذعان کرد: یکی از اشتباهاتی که در مدیریت استان در دوره ای که گذشت اتفاق افتاد این بود که همه هم و غم را بر روی تأمین آب گذاشتیم که به نتیجه نرسید.

انتقال آب صرفاً مسکن بوده است نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نظر ما برای حل مسأله آب باید به یک متن اجماع ساز برسیم و در اختیار رییس جمهور و معاون اول و وزیر قرار دهیم و بگوییم حل مسأله زاینده رود با این مجموعه از اقدامات شدنی است.

وی ادامه داد: انتقال آب" یکی از راهکارها است، اما انتقال دوره ای مشکل را حل کرده و صرفاً مسکن بوده است چون موارد چاره نشده بوده است افزایش بی رویه مصرف در حوزه های مختلف عملاً کل انتقال را بی اثر کرده است.

تعداد روزهای ناسالم اصفهان بیشتر از تهران است طغیانی با اشاره به اینکه چند ماه دیگر درگیر آلودگی هستیم، اظهار کرد: مسأله آب و هوای اصفهان خاص است، تعداد روزهای ناسالم ما بیشتر از تهران است و تهران در چند ماه گذشته 2 روز هوای پاک داشته که اصفهان همان دو روز هوای پاک را هم نداشته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد روزهای ناسالم اصفهان چندبرابر تهران است، عنوان کرد: معنای این مسأله این است که حاکمیت سعی کرده است مسأله آلودگی هوای تهران را حل کند، ولی مسأله آلودگی هوای اصفهان حل نشده است، چشمه های آلایندگی در قطب های صنعتی و گذرگاه های پیرامون شهر اصفهان هستند.

وی در ادامه مطرح کرد: بعضی از مسائل اولویت دارد، شهرداری برای حل مشکل آلودگی هوا پای کار بیاید، سازمان محیط زیست و شهرک های صنعتی را هم ما پای کار می آوریم، بنده یک توافق اولیه با شرکت شهرک های صنعتی کرده ام که نیمی از همه هزینه های سامانه آنلاین رصد و پایش آلودگی هوای اصفهان را شرکت شهرک های صنعتی اصفهان پرداخت کند که امضا و صورتجلسه شد؛ بنده به استاندار نشان دادم که بودجه آلودگی اصفهان امسال صفر است.

اولویت ما توسعه گردشگری دانش بنیان است طغیانی بیان کرد: وضعیت میراث اصفهان هم کم از کشور ندارد، اولویت ما توسعه گردشگری دانش بنیان است، با مهاجرت مخالف نیستیم اما مهاجرت نخبگان به اصفهان اتفاق بیفتد، مهاجرت انبوه کارگری به نفع اصفهان نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: مهمترین مشکل اصفهان نرم افزاری است، امید جوانان به آینده این شهر و آینده خودشان در این شهر و تمدنی که در آن قرار دارند بسیار مهم است که باید کار فرهنگی و رویاسازی در این زمینه کرد.

انتهای پیام/63088/ج/ی
کلید واژه ها: اصفهان - شورای اسلامی - شورای اسلامی شهر اصفهان - مدیریت شهری - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - شورا - شورای - گزارش دیوان محاسبات - نماینده مردم اصفهان - شهردار - شورای شهر - شورای اسلامی شهر - اعضای شورای شهر - دیوان محاسبات - خبرگزاری فارس - موفقیت - شهری - فعالیت - اسلامی - مدیریت - نماینده مردم - مهدی طغیانی - گزارش - کسری بودجه - شهر اصفهان - جلسه علنی - صبح امروز - اعضا - امیدواری - مردم

آخرین اخبار سرویس:
کتاب «پشت صحنه زندگی» روانه بازار نشر شد

آتش سوزی پست برق در بندرعباس

برگزاری سلسله جشن های هفته وحدت در شمال شرق تهران

فرمانده نیروی هوایی ارتش با سربازان اهل تسنن دیدار کرد

راهکار رفع مشکلات فرهنگی دانشگاه ها توسل عملی به آموزه های دینی است

حرکت کاروان های شادی در محلات منطقه 14

نظر رییسی درباره تزریق دز سوم واکسن کرونا

در کارگاه های زیر 10 نفر امنیت شغلی نیست/ کارگران کارگاه های کوچک قبل از کرونا هم مشکل داشتند

شکار بی رحمانه میمون مادر

9 انتصاب جدید در شعب صندوق خسارت های بدنی

مهریه توافق است، مرد می تواند امضا نکند

(ویدئو) ماجرای آزادی «استانداری که سیلی خورد» از اسارت داعش

شمخانی: بزرگنمایی هیبت پوشالی رژیم صهیونیستی نشانه مسلمانی و قدرت نیست

حکم نماز وقتی سفر شخصی با ماشین اداری میروی / پاسخ حضرت آیت الله شبیری زنجانی

نمایشگاه خوشنویسی، نقاشیخط و تایپوگرافی صلوات آغاز شد

صدر: با تایید نتایج انتخابات از سوی شورای امنیت، مخالفان نتایج را بپذیرند

لغو مصوبه دورکاری در چهارمحال و بختیاری

برگزاری جشن و مولودی خوانی در میدان آیینی امام حسین (ع)

انتخاب وزیر اصلح برای آموزش و پرورش ضروری ترین اقدام جهت تحول در نظام آموزشی است

بازدید مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی از راکتور تحقیقاتی شهید فخری زاده

لزوم ورود جدی دولت به معضل حاشیه نشینی در آذربایجان غربی

موزه خودروهای تاریخی ایران در سطح بین المللی قابل توجه است

سیلی زدن به استاندار جدید آذربایجان شرقی در جلسه معارفه! + فیلم

تغییر آرادان از آبی به وضعیت زرد/ پروتکل های بهداشتی رعایت شود

دانشگاه امام صادق حاصل کدام جریان فکری است؟/ آیت الله مهدوی کنی قائل به استقلال نهاد علم از قدرت بودند

جشن هفدهم ربیع در حرم فرزند امام صادق(ع) برگزار می شود

اهل بیت(ع) محور وحدت/ گزارش به کنسول

بیانیه سپاه عاشورا در مورد تعرض به استاندار جدید

لغو مصوبه مصوبه دورکاری در چهارمحال و بختیاری

کوتاهی در اجرای مبانی قرآن؛ بزرگترین معضل جامعه اسلامی

تثبیت 99 درصد از اراضی ملی استان گلستان در سامانه کاداستر

امیر عبداللهیان: بزودی مذاکرات هسته ای با 4+1 از سرگرفته می شود

میادین میوه و تره بار تهران فردا تا ظهر باز است

امشب آسمان مشهد نورافشانی می شود (1 آبان 1400)

ازدواج نباید ابزاری برای ترک اعتیاد باشد

اتحاد کم نظیر شیعه و سنی در خراسان شمالی بارزترین جلوه تحقق وحدت

افتتاح موزه خودروهای تاریخی ایران

نزدیک شدن سوت قطار اردبیل با مشارکت بانک ملی ایران

ویزای ایران

مشروعیت نظام اسلامی از دین و حضرت صاحب الامر(عج) است

تصمیمات و برنامه ریزی های حاکمیت در خانواده ها نقش مهمی دارد

قرآن بالاترین هدیه پیامبر اسلام(ص) به انسان بود

ارزیابی عملکرد فرمانداران فعلی استان تهران/ بومی گزینی یکی ازملاک های مهم درانتصاب ها خواهد بود

آموزشگاه تخصصی طراحی لباس و عکاسی در تهران

حمایت از معرفی محصول زرشک

گزارش تصویری: جشن میلاد پیامبر رحمت در دفتر آیت الله فاضل لنکرانی

ابقای دبیر تشکل دانشجویی جمعیت وحدت اسلامی واحد گنبدکاووس

اصلاح جامعه و مقابله با آسیب های اجتماعی تنها از مسیر خانواده محوری می گذرد

آغاز مراسم اختتامیه کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با حضور قالیباف

نیکی ملکی؛ عضو جدید هیات مدیره ی همراه اول

سناریوی دشمنان برای شکست وحدت اسلامی چیست؟

دلیل حمله و سیلی از زبان استاندار: ضارب گفت واکسن همسرش را یک آقا تزریق کرده!/ نه همر زم است نه فرزند شهید

نشست مشترک معاون زنان رییس جمهوری با زنان اهل تسنن

بازدید میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی از راکتور تحقیقاتی شهید فخری زاده

وحدت ضرورت جهان اسلام

اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت

تشخیص رییس جمهور برای انتخاب معتمدیان در راستای دغدغه ما بود/ استاندار جدید از ظرفیت تبادلات مرزی استفاده کند

گوش وزیر بهداشت را می گیریم و بیرون می اندازیم!

تنبیه بدنی دانش آموز توسط معلم برای تربیت کردن / پاسخ حضرت آیت الله مکارم

آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره مسابقات خانواده ها و بانوان شاغل آجا

نهادهای اجتماعی و سمن ها با هم افزایی و هماهنگی در مسیر کاهش آسیب های اجتماعی گام بردارند

تقلای ترامپ برای عدم دسترسی بازرسان به اسناد دولتش

امام جمعه ارومیه: استاندار جدید آذربایجان غربی از ظرفیت اندیشمندان و دانشگاهیان بهره گیری کند

وبینار تخصصی «نقش هنر در دیپلماسی» برگزار می شود

کرونا با شیب آرامی رو به افزایش است

دادگاه بخش های قمصر و نیاسر کاشان راه اندازی می شود

تقسیم بندی دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی به 8 ناحیه

آغاز مراسم اختتامیه سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

خبر مهم امیرعبداللهیان درباره مذاکرات وین

همه چیز در مورد دورکاری مادران کودکان زیر 6 سال

عدم اعتماد به جوانان در استان بوشهر باید شکسته شود

استاندار مرکزی: ورود کارکنان واکسینه نشده به ادارات ممنوع است

توزیع 128 سری جهیزیه در سیستان و بلوچستان

تذکر رییسی به وزارت بهداشت +جزییات

پویش «من کتاب می خوانم» برگزار می شود

«فصل اسلام» ویژه برنامه شبکه چهار به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (ص)

امیر عبداللهیان: مذاکرات برجام به زودی از سرگرفته می شود

جوانان انقلابی کارها را بر تقوا و رضای خالق پایه گذاری کنند

استاندار قزوین: تنها مسیر برای حل مشکلات وقف در استان قزوین تفاهم و توافق است

مسئول جدید مرکز تربیت مبلغ معلم معرفی شد

نیکزاد در یک محفل خصوصی مدعی شده به بودن یا نبودن در دولت فکر نمی کند

مشکل اشتغال آذربایجان غربی مورد توجه استاندار جدید قرار گیرد

افتخار فرماندهی نیرویی را دارم که 11 هزار حافظ دارد

انصاریان: آیت الله مهدوی کنی قائل به استقلال نهاد علم از قدرت بودند

روایت دو دیدار

از زلزله تا محرومیت اندیکا به روایت تصویر

سخنان استاندار جدید آذربایجان شرقی پس از جنجال در مراسم معارفه

ازسرگیری مذاکرات هسته ای با 4+1؛ بزودی

عصر شعری به مناسبت میلاد پیامبر (ص)

لزوم استفاده از ظرفیت جوانان برای توسعه همه جانبه آذربایجان غربی

تمسک به قرآن موجب هدایت و جلوگیری از گمراهی می شود

پاسخ اداره کل حقوقی قوه قضاییه به سوالی درخصوص تبصره ماده 478

امیر سرتیپ خلبان واحدی با سربازان اهل تسنن دیدار کرد

تمبر اولین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا 1405 رونمایی شد

دبیرخانه دائمی کنفراس بین المللی «سواد رسانه ای و اطلاعاتی برای همگان» راه اندازی شد

تاکید ائمه اهل سنت و تشیع تایباد بر وحدت مسلمانان؛ وحدت کلمه توصیه بزرگان دین است

تقدیر از کارکنان واحد صادرات توسط فولاد اکسین

جزییات تازه از ماجرای سیلی زدن به استاندار آذربایجان شرقی

تصاویر تکریم و معارفه استاندار آذربایجان شرقی

آغاز قرنطینه هوشمند برای صاحبان مشاغل از 3 آبان در فارس

دولت روحانی کسری بودجه را با ایجاد بدهی پوشش داده است/ سهم ناچیز نفت در تامین منابع

دولت روحانی کسری بودجه را با ایجاد بدهی پوشش داده است/ سهم ناچیز نفت در تامین منابع