مطالب مرتبط:
آخرین اخبار از رتبه بندی معلمان/ رتبه بندی در پاییز تعیین تکلیف می شود
رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود
رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود؟
رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود
آخرین خبر از رتبه بندی معلمان/ تعیین تکلیف رتبه بندی در پاییز
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 20:002021-09-18سياسي

رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود؟


ان شاءالله رتبه بندی تا قبل از پایان مهر ماه در ‎مجلس تصویب خواهد شد.

- رتبه بندی معلمان سالهاست که مطالبه اصلی مجالس در دوره های مختلف بوده و نمایندگان زیادی در این باره کار کرده اند که خیلی از آن ها یا معلم بوده اند و یا مدیر ادارات آموزش و پرورش.

بیش از 10 است که چشم فرهنگیان به رتبه بندی معلمان است و دولت های مختلف در این باره قول و وعده های بدون عمل دادند، اما در نهایت کلیات آن در مجلس یازدهم به تصویب رسید و چشم انتظاری ها پایان یافت، اما وارد مرحله سخت اجرا شد؛ حالا در شرایط اقتصادی فعلی کشور بار مالی سنگین رتبه بندی، اجرا را به اما و اگر انداخته است، اما دولت و مجلس انقلابی می کوشد این مهم را به سرانجام مقصود رسانده و اجرایی کنند.

برای بررسی این موضوع با مهدی اسماعیلی نائب رییس کمیسیون آموزش مجلس و تحقیقات مجلس شورای اسلامی که پیش از ورود به بهارستان مدیر اداره آموزش و پرورش و معاون آموزش و پرورش استان بوده گفتگو کردیم.

وی درباره رتبه بندی معلمان گفت: یکی از آرزوهای دیرین فرهنگیان رتبه بندی معلمان بوده است.

طرح رتبه بندی در دو محور اهدافی را دنبال می کند که تکریم ارتقا منزلت معلمان و توجه به معیشت آنان بخشی از این اهداف است که می کوشیم صلاحیت حرفه ای معلمان را ارتقا دهیم.

وی افزود: طرح رتبه بندی معلمان بسیار جامع است و بنا داریم که نگاه متفاوتی را به آموزش و پرورش و معلمان داشته باشیم.

بعد از 10 سال جشم انتظاری، مجلس یازدهم رتبه بندی را تصویب کردنائب رییس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: طرح رتبه بندی معلمان 10 سال است که در زمان های مختلف به آن توجه شده، اما در مجلس یازدهم نگاه ویژه ای به آن شد و تلاش می کنیم که به سر منزل مقصود برسد.

اسماعیلی گفت: دولت سابق لایحه ای را تحت عنوان نظام رتبه بندی معلمان تقدیم مجلس کرد و بررسی های اولیه نشان داد که این لایحه ایرادات شکلی داشته و قابلیت اجرا به نحوی که بتواند معلمان را بعد از گذشت 10 سال اقناع کند نداشته است، لذا کلیات این لایحه را برای آنکه نشان دهیم مجلس طرفدار معلمان است تصویب کردیم و بعد از اینکه لایحه رتبه بندی معلمان دو شوری شد، بررسی بیشتر آن در کمیسیون آموزش دنبال شد.

وی خاطرنشان کرد: در کمسیون آموزش مجلس بررسی های زیادی درباره لایحه رتبه بندی معلمان صورت گرفت، اما رقمی که دولت برای اجرای رتبه بندی معلمان پیش بینی کرده بود کافی نبود و با توجه به تغییر دولت و رییس جمهور شدن آیت الله رییسی، رقم اجرای رتبه بندی معلمان با رقم پیشنهادی دولت سابق بسیار متفاوت بود.

وی تأکید کرد: رقم دولت سابق برای رتبه بندی معلمان گویا به منظور اجرای این قانون نبوده و فقط افزایش حقوق آن ها محسوب می شود که این رقم برخلاف ماهیت رتبه بندی بوده است.

حداقل 30 تا 40 هزار میلیارد تومان بودجه برای رتبه بندی می خواهیموی گفت: اینکه بخواهیم رتبه بندی معلمان را تقریبا شبیه به هم ترازی هیأت علمی دانشگاه ها کنیم، رقمی فراتر از بودجه های فعلی می خواهد.

نائب رییس کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: دولت 15 هزار میلیارد تومان برای اجرای رتبه بندی معلمان اعلام کرده است، اما این میزان به هیچ وجه کفاف اجرای این طرح را نمی دهد، چرا که این طرح حداقل بین 30 تا 40 هزار میلیارد تومان بودجه می خواهد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: دولت باید منابع پایداری را برای اجرای رتبه بندی معلمان درنظر بگیرد.

هر چند که کشور مشکلات عدیده اقتصادی دارد.

وی افزود: اجرای رتبه بندی معلمان از اول فروردین سال 1400 است و تنها مشکل اجرای آن، تأمین اعتبار است و اگر این اعتبار تأمین شود، اجرای آن بلافاصله آغاز خواهد شد.

نائب رییس کمیسیون آموزش مجلس در پایان گفت: هم اکنون تعامل بسیار خوبی بین مجلس و دولت وجود دارد و امیدوارم که این طرح به منزل مقصود برسد و در آینده نزدیک شاهد اجرای رتبه بندی معلمان باشیم.

رتبه بندی معلمان با افزایش 25 تا 50 درصدی حقوق، تغییر شکل خواهد داشتدر همین راستا رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این باره گفت: اجرای رتبه بندی 200 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و ظاهراً شدنی نیست، رتبه بندی معلمان تغییر شکل خواهد داشت.

علیرضا منادی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: 25 اسفند 99 لایحه رتبه بندی از سوی رییس جمهور سابق به صورت عادی به مجلس فرستاده شد و در کمیسیون آموزش بررسی اولیه را انجام دادیم.

همچنین 96 درصد نمایندگان مجلس به کلیات رتبه بندی در صحن مجلس رأی دادند.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: شاکله رتبه بندی ایراداتی داشت که آن را اصلاح کردیم؛ طبق قانون، مجلس نمی تواند بالاتر از آنچه که دولت پیش بینی کرده است تغییراتی در لایحه ایجاد کند و اگر یک ریال بار مالی داشته باشد شورای نگهبان آن را رد می کند.

در کمیسیون آموزش مجلس پیشنهاد دادیم و 80 درصد حقوق هیئت علمی را مبنا قرار دادیم؛ با آقای نوبخت که صحبت کردیم تأیید کرد اعتبار رتبه بندی را تأمین می کنیم، اما یک باره نامه محرمانه آقای نوبخت برای آقای قالیباف آمد که ما این پول را نداریم! وی بیان کرد: در جایی از لایحه رتبه بندی گفته است حقوق معلمان 25 درصد بیشتر از حقوق متوسط تمام کارکنان دولت شود؛ وزیر آموزش و پرورش قبلاً گفته بود رتبه بندی را در بودجه 1400 با اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی لحاظ کردیم که بنده گفتم 15 هزار میلیارد تومان و معلمان درخواست داشتند که با 30 هزار میلیارد تومان، رتبه بندی را امسال اجرا کنیم.

اگر کمیسیون مجلس بر همان رتبه بندی متناظر با هیئت علمی بایستد، آقای نوبخت گفت 200 هزار میلیارد تومان و آقای قالیباف و سایرین گفتند 160 هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد و کل بودجه وزارت آموزش و پرورش 116 هزار میلیارد تومان است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اگر حقوق معلمان 25 درصد بیشتر از حقوق متوسط کارکنان دولت که الآن حدود 6 و نیم میلیون تومان است، باشد، حقوق معلمان یک میلیون و 750 هزار تومان افزایش می یابد و اگر 50 درصد اِعمال شود 3 میلیون و 200 هزار تومان افزایش می یابد که این نیز خوب است و برای معلمان حدود 3 تا 5 میلیون تومان افزایش حقوق رقم می زند.

وی درباره اینکه اگر بودجه رتبه بندی مشروط به بودجه سنواتی شود انتقادهایی انجام می شود، بیان کرد: وقتی اسم ردیف در بودجه است می توانیم در سقف بودجه 1400 اعتبار آن را تأمین کنیم و اگر حقوق معلمان 25 درصد بیشتر از حقوق کارکنان دولت باشد به 14 هزار میلیارد تومان اعتبار و اگر 50 درصد باشد به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

لایحه رتبه بندی معلمان تا پایان مهر به تصویب می رسدگویا شرایط به صورتی است که باید حالا حالاها منتظر اجرای رتبه بندی معلمان بود چرا که نایب رییس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از تصویب جزییات لایحه رتبه بندی معلمان در صحن مجلس تا پایان مهرماه خبر داد.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توییتر، نوشت: ضمن عذرخواهی از تمامی ‎فرهنگیان عزیز کشورمان به دلیل تاخیر در تعیین تکلیف لایحه رتبه بندی معلمان، ان شاءالله این مورد تا قبل از پایان مهرماه در ‎مجلس تصویب خواهد شد.

اجرای رتبه بندی معلمان شاید نیمه دوم سال و شاید هم سال بعدحسین محمد صالحی عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی هم در همین راستا گفته است: در حال حاضر نمایندگان به رتبه بندی برای بررسی بیشتر در کمیسیون رای داده اند و دولت، کمیسیون و هیأت رییسه مجلس همگی موافق این طرحند و تنها موضوع برای اجرایی شدن آن، تعلل در تامین اعتبار آن است وگرنه 100 درصد باید اجرایی شود.

وی اظهار کرد: اگر کاری برای فرهنگیان انجام شود تاثیرش در همه ی جوانب زندگی مردم خواهد بود، زیرا اگر فرزندان درست تربیت شوند می توانیم کشور موفقی داشته باشیم و به همین دلیل بحث رتبه بندی معلمان حائز اهمیت است.

محمدصالحی تصریح کرد: در طرح رتبه بندی معلمان ابتدا تاکید روی حقوق 80 درصد هیأت علمی نبود و بعدا روی این موضوع تاکید شد؛ علت نیز این بود که ما کسری بودجه بیش از 40 درصد داشتیم و با این کسری بودجه نمی توانستیم وعده ای بدهیم که محقق نشود، اما اکنون با تصویب مالیات های جدید مثل مالیات بر خانه های خالی امید داریم که کمی از کسری بودجه برطرف شود، همانطور که گفته شد، درآمدها در نیمسال دوم مشخص می شود و در آن زمان می توانیم بگوییم که تامین اعتبار لازم انجام خواهد شد یا خیر.

اقدام رییس جمهور در خصوص رتبه بندی معلمانمعاون امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با اشاره به طرح رتبه بندی معلمان خاطر نشان کرد این طرح مهم مورد حمایت رییس جمهور قرار گرفته و در حوزه رتبه بندی معلمان اقداماتی موثر انجام شده است.

قاسم احمدی لاشکی تدوین لایحه رتبه بندی معلمان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در رتبه بندی معلمان بر اساس 80 درصد میانگین هیات علمی دانشگاه ها پیش بینی شده بود که اعتبار مورد نیاز آن 61 هزار میلیارد تومان بدون در نظر گرفتن ماده 27 برنامه ششم توسعه مصوبه یکسان سازی برای شاغلان و بازنشسته ها در نظر می گرفت با این وجود اگر امسال با 30 هزار میلیارد تومان این طرح آغاز شود مسیر درستی را پیش رفته ایم.


کلید واژه ها: رتبه بندی معلمان - رتبه بندی - آموزش و پرورش - رییس کمیسیون آموزش مجلس - رتبه - مجلس - بندی - معلمان - مجلس شورای اسلامی - معلم - آموزش - شرایط اقتصادی - کمیسیون آموزش - مهدی اسماعیلی - اجرا - شورای اسلامی - رییس کمیسیون - مجلس یازدهم - تعیین تکلیف - تصویب - مختلف - دولت و مجلس - پایان - پرورش - نمایندگان - نائب رییس - اسماعیلی - مدیر - بهارستان - فرهنگیان

آخرین اخبار سرویس:
آخر هفته به کدام نمایشگاه های هنری برویم؟

بچه ها برای مسئولان صداوسیما مهم نیستند/ «دست و جیغ و هورا» همه خلاقیت تلویزیون برای کودکان

ادامه کشمکش بر سر واردات خودرو/وزیر صمت عقب نشینی کرد؟

امنیت پایدار در مرزهای کشور حاکم است

برگزاری کنفرانس وحدت اسلامی خدمت بزرگی به جهان اسلام است

مدیرعامل جدید موسسه همشهری انتخاب شد + سوابق محسن مهدیان

جمعی از علمای اهل سنت: جمهوری اسلامی الگوی مناسبی در زمینه وحدت است/ لزوم پرهیز از اهانت به مقدسات

شمولیت طرح رتبه بندی معلمان شفافیت بیشتر می خواهد/ «نظام معلمی» مشابه سایر نظام ها ایجاد شود

ترتیل صفحه 250 قرآن/ راه حفظ سلامت و سعادت انسان+فیلم، متن و مفاهیم

پاسخ ابتکار به گزارش کمیسیون اصل 90 درباره بنزین های آلوده | سرطانزایی بنزین محرز بود

استخدام حسابدار با بیمه، عیدی، سنوات و پاداش در پوشینه بسپار پرنیان - تهران

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی با بیمه و سرویس در دیبا نقش الماس در تهران

استخدام کارشناس حسابدار با بیمه در شرکت آرتا فولاد مهر در تهران

سرلشکر باقری: درباره همکاری های نظامی دریایی با روسیه توافق کردیم

لزوم تبیین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی برای جوانان

شهـرداری ها در امر مدیـریت بحران نقش کلیدی دارند/رعایت الزامات طرح جامع شهری ضامن سلامت شهروندان است

شهردار قم هفته وحدت را تبریک گفت

تکدی گری چهره شهر ایلام را زشت می کند

پیام آیت الله سعیدی به دنبال انتخاب تولیت عتبه علوی

برگزاری جلسه بررسی مشکلات اهالی منطقه پردیسان

نشست کارشناسان فرهنگی ادارات تبلیغات اسلامی خوزستان تشکیل شد

معترضان عراقی تصویر شهیدان حاج قاسم و ابومهدی را به اهتزاز درآوردند

دیدار نماینده ویژه رییسی با هیات طالبان در مسکو

استخدام مدرس زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان بارمان در اصفهان

لایحه رتبه بندی معلمان اصلاح شد / عناوین رتبه معلمان تغییر کرد

6 کد مخفی آیفون چیست؟

دستور دادستان یزد برای بهسازی مقبره مرحوم آذر یزدی

نمایشگاه آثار نقاشیخط غلامرضا راهپیما افتتاح شد

مسلمانان به عنوان پیروان پیامبر(ص) باید برای همدلی ارجحیت قائل شوند

وزیر بهداشت به مردم مژده داد!

تفاوت مسلمانان تنها در میزان تقوای آن ها است

استخدام منشی خانم در یک دفتر وکالت در کرج

یکی از مهمترین حیله های دشمن اختلاف بین شیعه و سنی است

استخدام بسته بند با بیمه در شرکت آروین زیست سلامت در تهران

تأکید بر تشکیل دولت فراگیر افغانستان در نشست مسکو+متن کامل بیانیه

خداوند مجوز جهاد به معنای تهاجم و جنگ را صادر نمی کند

استخدام کارشناس کنترل پروژه با بیمه در شرکت ایده افروز شریف در تهران

نشست مسکو درباره افغانستان: تأکید بر تشکیل دولت فراگیر

معاون سیاسی سپاه: آمریکا و صهیونیست و کشورهای مرتجع، سیلی اصلی را از ایران خورده اند

وجود انگل در منابع آب آشامیدنی کشور؛شایعه یا واقعیت؟

آغاز دوره آموزشی سطح دوم حوزه علمیه در لندن

پاسخ معصومه ابتکار به اتهامات سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس

رییس جمهور برزیل با اتهام جنایت علیه بشریت روبروست

همکاری وزارت ارتباطات و سازمان بازرسی در توسعه دولت الکترونیکی

محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری شد

محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری شد

تأکید بر ضرورت تشکیل موسسه جهانی زکات از سوی ولیعهد پیشین اردن

استخدام کارشناس فن آوری اطلاعات در شرکت تولیدی صنعتی فراسان در فارس

اعتراض به انتخابات باید در چارچوب قانون باشد

استخدام بازاریاب و ویزیتور در شرکت پارس کرون در تهران

سهراب سپهری رکورددار تعویض سنگ قبر در جهان!

نیازمند گذار از گفتمان تحریف قرآن در شیعه به نسبت قرائت اهل بیت(ع) و قرائت عامه هستیم

برگزاری جلسه ستاد سالگرد مرحوم آیت الله یزدی

برنامه استکبار جهانی منشعب ساختن و تکه تکه کردن امت اسلامی است

بیانیه مشترک نشست مسکو درباره افغانستان+متن کامل

محفل شب شعر «امام خمینی مظهر وحدت و اسلام ناب» برگزار می شود

دیدار رییس سازمان انرژی اتمی با سفیر اتریش

رایزنی دیپلمات های ایران و روسیه در ژنو درباره آخرین تحولات سوریه

محسن مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری شد

دیدار عمار حکیم با هیئت سیاسی جریان صدر

بیش از 76درصد مردم چاروسا واکسینه شدند/انتقاد از وعده های بدون عمل بعضی مسئولین استان در نشست ها

تعیین حسابرس مستقل و بارزس قانونی اصلی و علی البدل بانک پارسیان

هشدار وزارت اطلاعات درباره شایعات علیه اتباع افغانستانی

آمادگی اتریش برای پیشرفت مذاکرات هسته ای

عصائب اهل الحق امارات را به «تقلب» در انتخابات عراق متهم کرد

رسانه ها از مهمترین ابزار جنگ نرم به شمار می روند

برگزاری جشن ازدواج 800 زوج ساکن حاشیه مشهد در هفته وحدت

رییسی جمعه به اردبیل سفر می کند

عکس روز| اکسپوی دوبی

مهدیان مدیرعامل موسسه همشهری شد + سوابق

استخدام کارآموز وکالت در یک دفتر وکالت در البرز

استخدام خیاط ماهر زنانه دوز در یک مجموعه در تهران

استخدام کارشناس فروش بین الملل (زبان ترکی) در انتشارات جنگل در تهران

استخدام کارشناس املاک ملکی و تملیکی در بانک ایران زمین در تهران

برگزاری جشن های سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم از 7 تا 23 آبان

تصاویر / دیدار شهردار و اعضای شورا شهر همدان با آیت الله موسوی اصفهانی و آیت الله طه محمدی

سفیر اتریش: اتریش برای هر نوع مساعدت برای پیشرفت روند مثبت مذاکرات هسته ای آمادگی دارد

«با آمدنت عید به قم می آید» شعار امسال روز قم

رییس جمهور در شیراز هم خبرساز شد!

دیدار نماینده ویژه روسیه با مشاور ارشد وزیر خارجه ایران

مدیرعامل موسسه همشهری منصوب شد

لایحه رتبه بندی معلمان پشت سد شورای نگهبان؟

سفر یک روزه رییس مجلس شورای اسلامی به قم

ویدئو| همایش محوری وحدت در مشهد با سخنرانی آیت الله علم الهدی

میرکاظمی: ارزش پول ملی در بودجه 1401 کاهش نخواهد یافت

آیت الله حکیم عمر خود را در مسیر نشر معارف دینی سپری کرد

رایزنی دیپلمات های ایران و روسیه در ژنو درباره آخرین تحولات سوریه

تصاویر/ گردهمایی فعالان فضای مجازی استان آذربایجان شرقی

تصاویر/ نشست مدیران مدارس علمیه استان زنجان با حضور آیت الله اعرافی

سرلشکر باقری: درباره همکاری های نظامی دریایی با روسیه توافق کردیم

اشتغال، بهترین روش برای اصلاح زندانیان است

میرکاظمی: ارزش پول ملی در بودجه 1401 کاهش نخواهد یافت

مشاور وزیر علوم در امور حوزه های علمیه و علوم انسانی منصوب شد

فیلم/رییس جمهور در شیراز هم خبرساز شد

بازدید سرلشکر باقری از فعالیت های نیروی دریایی روسیه در کرونشتات

استخدام کارمند اداری در شرکت ارجان پی پایدار در تهران

دانلود مولودی میلاد پیامبر صل الله علیه و آله/ محمدحسین پویانفر

فرمانده سپاه کردستان: هفته وحدت نماد دوستی شیعه و سنی است

رایزنی نماینده ویژه روسیه با مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان

بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت الله حکیم درقم برگزار شد

رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود؟

رتبه بندی معلمان در پاییز تعیین تکلیف می شود؟