مطالب مرتبط:
وزیر دفاع: صلح تنها در سایه ایستادگی مقابل سلطه جویان محقق می شود/ سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود
وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است
وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است
آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش برگزار شد
واکنش عجیب وزیر دفاع آمریکا بابت کشتار اخیر غیرنظامیان در کابل
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 17:452021-09-18سياسي

وزیر دفاع: سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صلح تنها در سایه ایستادگی در مقابل سلطه جویان و زیاده خواهان میسر است.

- امیر سرتیپ آشتیانی در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش:صلح تنها در سایه ایستادگی مقابل سلطه جویان محقق می شود/ به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش؛ امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح امروز در آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران که با حضور نماینده سازمان ملل متحد و وابستگان نظامی از کشورهای مختلف در دافوس آجا برگزار شد، با تسلیت ایام صفر بر همه آزادگان جهان اظهار داشت: محرم و صفر دو ماه بزرگ و تاثیرگذار در عالم هستی برای مسلمانان و آزادگان جهان است و همچنین یادآور دفاع و شهادت در راه اعتلای آرمان های بشری انسانی و اسلامی است.

وی گفت: قهرمانان عاشورا و در راس آن سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام با ایثار همه داشته های خود درس بزرگ و ماندگاری به تمام آزادیخواهان و عدالت طلبان در طول تاریخ دادند و امروز اسوه و الگو همه مبارزان از هر دین و مسلکی علیه ظلم و جور و سلطه طلبی در جهان هستند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) در این خصوص که اگر قیام امام حسین در روز عاشورا نبود این انقلاب هم به پیروزی نمی رسیدخاطر نشان کرد: این جمله امام به این معنا است که قیام امام حسین حجت و سرمشقی برای تمام مسلمین و مستضعفان جهان برای دستیابی به عدالت و رستگاری در دنیا و آخرت است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی گفت: امام حسین و یاران باوفایش کاری کردند و حماسه ای خلق کردند که هیچ عذر و سستی را برای آیندگان که مورد ستم واقع می شوند باقی نگذاشت و تکلیف همگان را در مواجهه با طاغوت ها مشخص کرد.

وی ادامه داد: امام حسین به ما آموخت تحت هر شرایطی موظف به قیام در برابر ظالمان عالم هستیم و سازش و سکوت به هیچ عنوان پذیرفته نیست و به نیستی و نابودی بشر ختم می شود.

احیای زندگی و احیای انسانیت و زیست توام با آرامش و صلح تنها در سایه ایستادگی در مقابل سلطه جویان و زیاده خواهان میسر است و سرانجام این جهان به طور قطع و یقین به رستگاری و صلح توام با امنیت ختم می شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به مواضع صلح طلبانه و اصول جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: صلح از جمله واژه هایی است که مورد پسند تمامی انسان ها و توجه به ذات آنهاست.

و به همین دلیل غالباً مورد سوء استفاده جنگ طلبان و سلطه گران به ویژه در دنیای امروز قرار می گیرد.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی ادامه داد: امروز با توسعه تعاملات ارتباطات و فضاهای رسانه ای قدرت در راستای اهداف سلطه جویانه خود در سطح جهان از واژه انسان دوستانه از جمله حقوق بشر دموکراسی صلح رفاه و دیگر واژه های مشابه برای فریب افکار عمومی جوامع و دولت ها استفاده می کنند که این بزرگترین خیانت در حق انسان ها و حقوق ملت ها است.

وی گفت: بزرگترین ظلم و برداشت انحرافی در حق صلح به عنوان یک آرمان ارزشمند بشری سواستفاده قدرت ها در برابر دانستن آن با نبود جنگ است همان چیزی که در صحنه بین المللی جا افتاده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اذعان کرد: اگرچه با وجود جنگ صلح برقرار نمی شود اما نبود جنگ هم به هیچ وجه شرط کافی برای صلح نیست و باید اذعان داشت که تنها شرط کافی برای صلح برقراری عدالت پایدار است.

همان چیزی که در نظام بین الملل مورد توجه قرار نگرفته است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی گفت سیاستمداران فرهیختگان و آزادی خواهان جهان را دعوت می کنیم که عدالت را جایگزین واژه صلح کند تا راه سوء استفاده از آن را مسدود کنند چنانچه عدالت برقرار شود صلح نیز به دنبال آن خواهد آمد همیشه باید این را به خاطر داشته باشیم که با پایان جنگ، صلح واقعی محقق نخواهد شد و جنگ به اشکال دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

وی گفت: در دین مبین اسلام عدالت و عدالتخواهی از اصول اساسی است و سبب حیات و و مایه استحکام زندگی و صلح جمله واژه هایی است که مورد پسند تمامی انسان ها با توجه به ذات و کرامت ذاتی آنها است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: ما بر اساس آموزه های دینی خود معتقدیم که ظلم پایدار نمی ماند و این موضوع از شعارهای محوری ملت ایران است.

اما آیا نظام بین الملل که روز به روز نقش و تاثیرگذاری آن در سرنوشت ملت ها در حال افزایش است یک نظام عدالت محور است؟ قطعاً چنین نیست و شاکله آن با عدالت سازگاری چندانی ندارد.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی افزود: اینکه چند قدرت بزرگ برای سرنوشت جهان و به اصطلاح امنیت بین المللی تصمیم بگیرند در حالی که تعدادی از آنها پرونده بسیار ننگینی در ظلم، استعمار و استثمار دارند آیا قابل پذیرش است و آیا می توان از چنین نظامی انتظار برقراری صلح جهانی داشت.

وی خاطر نشان کرد: ساختار این نظام معیوب در بی عدالتی بنا شده است و امروز بسیاری از چالش ها و ناامنی ها در اقصا نقاط جهان متوجه آن است اینکه حقوق حقه ملت ها نادیده گرفته می شود و بعضاً مورد اتهام تحریم های ظالمانه و تجاوز قرار می گیرد آیا با عدالت و صلح سازگاری دارد آیا ظلم به ملت مظلوم فلسطین سوریه و دیگر کشورها مورد ستم توسط تروریسم دولتی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی و رژیم های مرتجع قابل توجیه است.

و با واقعیت صلح و صلح طلبی همخوانی دارد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اینها از جمله مصادیق تجاوز و خباثت برخی قدرت های بزرگ و ابعاد جنگ طلبانه آنان با بهره گیری از شعارهای فریبنده و سواستفاده از سازوکارهای نظام بین الملل است.

که با تعریف ناقص از صلح زمینه های بی عدالتی و ظلم ستم به ملت ها را فراهم آورده و ما شاهد یک بی تحرکی سکون و تعلل در مسئله صلح جهانی هستیم و این واقعیت تلخ است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی بیان کرد: اما ما و همه ملت های آزادیخواه بر این باور هستیم که صلح بدون مبارزه و مواجهه کسب نمی شود و تا زمانی که استضعاف وجود دارد و مستکبران به سلطه طلبی و یکجانبه گرایی و تجاوز ادامه می دهند معنی و مفهومی نخواهد داشت.

وی یادآور شد: خداوند متعال در قرآن صلح را در سایه قدرت فیزیکی و روحی و احراز آمادگی های نظامی عنوان می کند و می فرماید اگر متجاوزین تمایل به صلح داشته باشند شما هم صلح کنید و مراقب فریب دشمن باشید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: نظام اسلامی با تأسی از احکام و دستورات الهی همواره پیشگام در مقوله صلح و امنیت جهانی بوده است و تاکنون در عرصه عمل آن هم به هزینه زیادی داده است.

امیر سرتیپ محمدرضا آشتیانی در ادامه اظهار داشت : در قاموس جمهوری اسلامی ایران حمایت از مستضعفین همان حقوق بشری است که نظام بین الملل از آن استفاده ابزاری می کند.

شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی با تمام وجود در این مسیر گام برداشت و با مبارزه با تروریست های تکفیری و سلطه گران آمریکایی و صهیونیستی مورد کینه دشمنان واقع شد و به شهادت رسید.

شهید سلیمانی منادی به تمام معنای عدالت و صلح بود.

وی خاطر نشان کرد: ملت ایران بر این باور است که وعده الهی مبنی بر پیروزی حق علیه باطل محقق خواهد شد و مستضعفان وارثان حقیقی زمین خواهند بود و به حول قوه الهی و با تکیه بر همین تجربه و اعتماد راسخ در تمامی حوزه های مرتبط به خود اتکایی رسیده ایم به ویژه در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و تسلیحات نظامی و بومی سازی آنان و دستیابی به فناوری های نوین در بخش های مختلف که این توفیقات به خدا و رهبری هوشمند و ایمان قوی و ایستادگی و مقاومت حاصل شده است و همه اینها در جهت صلح جهانی، امنیت و عدالت به کار خواهد رفت.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اعتقاد داریم صلح در جهان برقرار نخواهد شد مگر در سایه عدالت و یقیناً عدالت تنها با آگاهی نگری و تلاش مستمر ملت ها به دست می آید.

انتهای پیام
کلید واژه ها: نمایشگاه بین المللی - وزیر دفاع - دفاع - نیروهای مسلح - ارتش جمهوری اسلامی ایران - بین المللی - جمهوری اسلامی ایران - نماینده سازمان ملل - ارتش جمهوری اسلامی - نمایشگاه - ایستادگی - آشتیانی - آزادگان - سازمان ملل متحد - وابستگان نظامی - کشورهای مختلف - سردار سلیمانی - جمهوری اسلامی - ارتش - افتتاح - اسلامی - وزیر - روابط عمومی - گزارش ایسنا - سرتیپ - جویان - سازمان ملل - محرم و صفر - تاثیرگذار - صبح امروز

آخرین اخبار سرویس:
باقری: توافق کردیم پیش از پایان ماه نوامبر مذاکرات را آغاز کنیم

کشف بزرگترین مزرعه استخراج رمز ارز توسط سپاه خوزستان

انتصابات جدید در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد

استخدام کارشناس فروش و پشتیبان نرم افزار در موسسه توان آفرین وستا در تهران

تاکید امیرعبداللهیان بر اهمیت تقویت و پیشبرد همکاری های ایران و ازبکستان در حوزه های مختلف

ابوترابی؛ خطیب این هفته نماز جمعه تهران

استخدام 3 عنوان شغلی در موسسه آموزشی توان آفرین وستا در تهران

استخدام سرپرست و مدیر آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در تهران

موسوی: شستا را مردمی و شفاف اداره کنید

جزییات بیشتر از پرونده سارق بادام هندی

انتقاد تند حقیقت پور از واکنش شلخته مسئولان به حمله سایبری/ در زمان بحران یک نفر حرف بزند

بیانیه ستاد حقوق بشر در واکنش به گزارش ناعادلانه و سیاسی گزارشگر ویژه ایران

توضیح و روشنگری در خصوص انتشار یک خبر کذب

مجازات نشر اکاذیب در فضای مجازی چیست؟

تصاویر/ سی و پنجمین همایش مدیران مرکز خدمات حوزه های علمیه

خطیب زاده: گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر از خواب سنگین برخیزد و آثار مخرب تروریسم اقتصادی را محکوم کند

2باب سالن مطالعه در مشهد افتتاح شد

کوتاهی در برگزاری مزایده های کارخانجات سرب و روی کوهبنان/واگذاری زغالسنگ به دالاهو واقعیت ندارد

2 باب سالن مطالعه در مشهد افتتاح شد

کلنگ اجرایی پل جمهوری اسلامی در شیراز بر زمین زده شد

تاکید بر بودجه ریزی متوازن دولت در لایحه بودجه

استخدام گرافیست با پاداش در آژانس تبلیغاتی فیکسو در تهران

ماجرای سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی به کجا رسید؟

دستگیری 7 زن و 5 مرد فاسد در خانه های تیمی بابل

تازه ترین انتصابات وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی

رییس قوه قضاییه پنجشنبه به خوزستان سفر می کند

مهم ترین خبر های جامعه که در 5 آبان ماه رخ داد

پربازدید های خبرگزاری صداوسیما

طرح منظومه روستایی شهرستان نهاوند پیشگام است/نهاوند پیشرو در صدور سند

استخدام 5 عنوان شغلی با بیمه تکمیلی در شرکت مهندسین مشاور کان آذین

رهبر انقلاب تنها نیست و سپاهیان جان فدای بسیاری دارد

علت کتمان رابطه آذربایجان با رژیم صهیونیستی

ورود مدعی العموم به ماجرای ضرب و جرح یک پاکبان در خرمشهر

تاریخ دقیق مذاکرات هفته آینده اعلام خواهد شد

بازدید رایگان از برج آزادی تهران

استخدام مسئول دفتر با بیمه، بیمه تکمیلی و سرویس در آبیک

طرح ترافیکی زوج و فرد و ممنوعیت تردد شبانه در اصفهان از سر گرفته می شود

اطلاعیه سازمان پدافند درباره حمله سایبری

استخدام کارشناس روابط عمومی در شرکت یگانه اندیش سرمایه در تهران

اعضای کمیته انتصابات را نمی شناسم!

خطیب زاده: گزارش سازمان ملل علیه ایران مردود است

توافق با ایران برای اختصاص منطقه ای به ترکمنستان در بندر شهید رجایی

قابلیت جدید واتساپ برای آیفونی ها

خون رزمندگان نُجَباء و مسیحیان در سوریه آمیخته شد/ پشت پرده هجوم تبلیغاتی علیه مقاومت

هزینه های عمومی و اداری شهرداری رشت متناسب با درآمد آن نیست

علی رستمی مدیر عامل شستا شد

ماجرای هک پمپ بنزین ها؛ اوضاع به روال عادی برگشت؟

دانش آموزان در قالب انجمن اسلامی، محور مسجد و مدرسه را تقویت کنند

مراجع قضایی مکلف به اطلاع رسانی و ابلاغ ممنوعیت خروج افراد از کشور شدند

دولت منابع مالی بازگشایی دانشگاه ها را ندارد

ماجرای سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی به کجا رسید؟

علی اکبر صفایی مدیرعامل جدید سازمان بنادر و دریانوردی

300 دستگاه ماینر غیر مجاز در اندیمشک کشف شد

راه اندازی 24 موزه دفاع مقدس در مراکز استان ها

خطیب زاده: گزارشگر ویژه وضعیت حقوق بشر از خواب سنگین برخیزد و آثار مخرب تروریسم اقتصادی را محکوم کند

اعلام تاریخ دقیق مذاکرات برجام در هفته آینده

پیش از پایان آذرماه مذاکرات برجام را شروع می کنیم

معاون سیاسی وزیر خارجه زمان شروع مذاکرات را اعلام کرد

فرماندهان پایگاه های بسیج طلاب حاجی آباد معرفی شدند

بازدید از محلات برای شناسایی مشکلات و رفع آنها در منطقه 16

اعلام زمان آغاز مذاکرات احیای برجام

کشف دو خانه فساد در بابل

عکس نوشت | نظر مراجع، جلوگیری از فعالیت فضای مجازی نیست بلکه مدیریت درست آن است

دومین نشست وزرای امور خارجه کشورهای همسایه افغانستان

برگ سبز خودرو همچنان ول معطل است/ آخرین اخبار از دیوان عدالت اداری

هشدار! بعد از خوردن میوه آب نخورید

آغاز فصل جدید روابط همه جانبه ایران و ترکمنستان

کارکردهای سابق مساجد باید احیا شود

توافق ایران با اتحادیه اروپا برای آغاز مذاکرات/ باقری کنی: تاریخ دقیق هفته بعد اعلام خواهد شد

عدم ثبت تولد بسیاری از کودکان در جهان در پی شیوع کرونا

«پروین» در پالایشگاه گاز سرخون و قشم معارفه شد

استخدام منشی در یک کلینیک در تهران

استخدام تکنسین فنی با بیمه و پاداش در شرکت نیروی غرب در همدان

ضرورت توجه به ترافیک روزهای بارانی در بابل

استخدام مهندس مکانیک، اپراتور فرز cnc، تراشکار، کارگر فنی و فرزکار منوال

اثر هنری صحنه ورود حضرت معصومه(س) به قم رونمایی شد

مذاکرات هسته ای را از 2 هفته پیش در تهران آغاز کرده ایم

تاکید بر توسعه همکاری ها در زمینه صدور خدمات فنی، مهندسی و افزایش مبادلات اقتصادی ایران و تاجیکستان

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان منصوب شد

رییس سازمان پدافند غیرعامل: دولت گذشته یک سهل انگاری جدی در حوزه امنیت سایبری داشت/ گزارش نهایی مان از حمله سایبری را تحویل مراجع قضایی می دهیم

مراجع قضایی مکلف به اطلاع رسانی و ابلاغ ممنوعیت خروج افراد از کشور شدند/ ایجاد سامانه جامع ثبت اطلاعات و اطلاع رسانی ممنوعیت خروج در قوه قضاییه

استخدام کمک انباردار و کارگر انبار از زنجان و قزوین جهت کار در ابهر

بازشماری دستی آرا در عراق در بیش از دو هزار حوزه آغاز شد

روشنفکر؛ پیگیر مشکل روستاهای زیان دیده از عبور خط لوله گاز هستیم

خانواده های شهید فهمیده و شهید لندی در نمازجمعه این هفته تهران تجلیل می شوند

معاون وزیر کشور از مناطق زلزله زده کوهرنگ دیدن کرد

عدم ثبت تولد بسیاری از کودکان در جهان در پی شیوع کرونا

کیش مستحق اجرای عدالت اجتماعی و اقتصادی است

استقبال از شهید مدافع امنیت «موسی نوروزی» در دهدشت

اجرای پایلوت سیستم امداد هوشمند در خوزستان

ارومیه ؛ میزبان همایش بین المللی نقش قرآن در وحدت مسلمین

ابهام در تامین بار مالی لایحه رتبه بندی معلمان

«دشمن در حال نابودی است»

تاکید معاون اول رییس جمهور بر ادامه واکسیناسیون عمومی

معارفه ی استاندار جدید گیلان

اجرای 450 برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در استان مرکزی

اخبار 18:30 شبکه 5 سیما؛ 5 آبان

باقری: تاریخ دقیق مذاکرات هفته آینده اعلام خواهد شد

مشروح نشست خبری سخنگوی قوه قضاییه

«پسر خورشید» رونمایی می شود

وزیر دفاع: سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود

وزیر دفاع: سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود