مطالب مرتبط:
وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است
تنها شرط کافی برای صلح برقراری عدالت پایدار است
عدالت پایدار تنها شرط لازم برای برقراری صلح است
وزیر دفاع: صلح تنها در سایه ایستادگی مقابل سلطه جویان محقق می شود/ سردار سلیمانی منادی عدالت و صلح بود
آیین افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش برگزار شد
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 17:302021-09-18سياسي

وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است


وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با دعوت از سیاستمداران، فرهیختگان و آزادی خواهان جهان برای جایگزینی عدالت با صلح، گفت: نبود جنگ هم به هیچ وجه شرط کافی برای صلح نیست، - تنها شرط کافی برای صلح برقراری عدالت پایدار است.

سرتیپ محمدرضا قرایی آشتیانی روز شنبه در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه بین المللی صلح و دفاع ارتش جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه جنگ، محرم و صفر را 2 ماه بزرگ و تاثیرگذار برای مسلمانان و آزادگان جهان و یادآور دفاع و شهادت در راه اعتلای آرمان های انسانی و اسلامی عنوان کرد و گفت: قهرمانان عاشورا و در راس آن سرور و سالار شهیدان امام حسین علیه السلام با ایثار همه داشته های خود، درس بزرگ و ماندگاری به تمام آزادیخواهان و عدالت طلبان در طول تاریخ دادند و امروز اسوه و الگو همه مبارزان از هر دین و مسلکی علیه ظلم و جور و سلطه طلبی در جهان هستند.

وزیر دفاع با اشاره به سخنان امام خمینی(ره) درباره قیام امام حسین (ع) و اینکه اگر عاشورا نبود انقلاب اسلامی به پیروزی نمی رسید، افزود: این جمله امام (ره) به این معنا است که قیام امام حسین(ع) حجت و سرمشقی برای تمام مسلمین و مستضعفان جهان برای دستیابی به عدالت و رستگاری در دنیا و آخرت است.

سرتیپ آشتیانی خاطرنشان کرد:امام حسین (ع) و یاران باوفایش کاری کردند و حماسه ای خلق کردند که هیچ عذر و سستی را برای آیندگان که مورد ستم واقع می شوند، باقی نگذاشت و تکلیف همگان را در مواجهه با طاغوت ها مشخص کرد.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) به ما آموخت تحت هر شرایطی موظف به قیام مقابل ظالمان عالم هستیم و سازش و سکوت به هیچ عنوان پذیرفته نیست و به نیستی و نابودی بشر ختم می شود.

احیای زندگی و احیای انسانیت و زیست توام با آرامش و صلح تنها در سایه ایستادگی مقابل سلطه جویان و زیاده خواهان موثر است و سرانجام این جهان به طور قطع و یقین به رستگاری و صلح توام با امنیت ختم می شود.

وزیر دفاع با اشاره به مواضع صلح طلبانه و اصول جمهوری اسلامی ایران گفت: صلح از جمله واژه هایی است که مورد پسند تمامی انسانها و توجه به ذات آنهاست و به همین دلیل غالباً مورد سوء استفاده جنگ طلبان و سلطه گران به ویژه در جهان امروز قرار می گیرد.

سرتیپ آشتیانی ادامه داد: امروز با توسعه تعاملات ارتباطی و فضاهای رسانه ای قدرت در راستای اهداف سلطه جویانه خود در سطح جهان از واژه انسان دوستانه از جمله حقوق بشر، دموکراسی، صلح و رفاه و دیگر واژه های مشابه برای فریب افکار عمومی جوامع و دولت ها استفاده می کنند که این بزرگترین خیانت در حق انسان ها و حقوق ملت ها است.

وزیر دفاع اضافه کرد: بزرگترین ظلم و برداشت انحرافی در حق صلح به عنوان یک آرمان ارزشمند بشری، سوء استفاده قدرت ها در برابر دانستن آن با نبود جنگ است، همان چیزی که در صحنه بین المللی جا افتاده است.

وی یادآور شد: با وجود جنگ، صلح برقرار نمی شود اما نبود جنگ هم به هیچ وجه شرط کافی برای صلح نیست و باید اذعان کرد که تنها شرط کافی برای صلح برقراری عدالت پایدار است.

همان چیزی که مورد توجه نظام بین الملل کنونی قرار نگرفته است.

سرتیپ آشتیانی گفت: سیاستمداران، فرهیختگان و آزادی خواهان جهان را دعوت می کنیم که عدالت را جایگزین واژه صلح کند تا راه سواستفاده از آن را مسدود کنند، چنانچه عدالت برقرار شود صلح هم در پی آن خواهد آمد همیشه باید این را به خاطر داشته باشیم که با پایان جنگ، صلح واقعی محقق نخواهد شد و جنگ به اشکال دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: در دین مبین اسلام، عدالت و عدالتخواهی از اصول اساسی است و سبب حیات و مایه استحکام زندگی و صلح جمله واژه های مورد پسند تمامی انسان ها با توجه به ذات و کرامت ذاتی آنها است.

وی افزود: ما بر اساس آموزه های دینی خود معتقدیم که ظلم پایدار نمی ماند و این موضوع از شعارهای محوری ملت ایران است.

اما آیا نظام بین الملل که روز به روز نقش و تاثیرگذاری آن در سرنوشت ملتها در حال افزایش است یک نظام عدالت محور است؟ قطعا چنین نیست و شاکله آن با عدالت سازگاری چندانی ندارد.

سرتیپ آشتیانی تاکید کرد: اینکه چند قدرت بزرگ برای سرنوشت جهان و به اصطلاح امنیت بین المللی تصمیم بگیرند در حالی که تعدادی از آنها پرونده بسیار ننگینی در ظلم، استعمار و استثمار دارند قابل پذیرش است و آمی توان از چنین نظامی انتظار برقراری صلح جهانی داشت؟ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: ساختار این نظام معیوب در بی عدالتی بنا شده است و امروز بسیاری از چالش ها و ناامنی ها در اقصا نقاط جهان متوجه آن است، اینکه حقوق حقه ملت ها نادیده گرفته می شود و بعضاً مورد اتهام تحریم های ظالمانه و تجاوز قرار می گیرد آیا با عدالت و سر سازگاری دارد و آیا ظلم به ملت مظلوم فلسطین، سوریه و دیگر کشورها مورد ستم از سوی تروریسم دولتی آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی و رژیم های مرتجع قابل توجیه است و با واقعیت صلح و صلح طلبی همخوانی دارد؟ وی گفت: اینها از جمله مصادیق تجاوز و خباثت برخی قدرتهای بزرگ و ابعاد جنگ طلبانه آنان با بهره گیری از شعارهای فریبنده و سوء استفاده از سازوکارهای نظام بین الملل است که با تعریف ناقص از صلح زمینه های بی عدالتی و ظلم ستم به ملت ها را فراهم آورده و ما شاهد یک بی تحرکی، سکون و تعلل در مساله صلح جهانی هستیم و این واقعیت تلخ است.

اما ما و همه ملت های آزادیخواه بر این باور هستیم که صلح بدون مبارزه و مواجهه کسب نمی شود و تا زمانی که استضعاف وجود دارد و مستکبران به سلطه طلبی و یکجانبه گرایی و تجاوز ادامه می دهند معنی و مفهومی نخواهد داشت.

سرتیپ آشتیانی یادآور شد: خداوند متعال در قرآن صلح را در سایه قدرت فیزیکی و روحی و احراز آمادگی های لازم جنگی عنوان می کند و می فرماید اگر متجاوزان تمایل داشته باشند شما هم صلح کنید و مراقب فریب دشمن باشید.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: اسلام با تأسی از احکام و دستورات الهی همواره پیشگام در مقوله صلح و امنیت جهانی بوده و تاکنون در عرصه عمل به آن هزینه زیادی داده است.

وی اضافه کرد: در قاموس جمهوری اسلامی ایران حمایت از مستضعفان همان حقوق بشری است که نظام بین الملل از آن استفاده ابزاری می کند.

شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی با تمام وجود در این مسیر گام برداشت و در مبارزه با تروریستهای تکفیری و سلطه گران آمریکایی و صهیونیستی، به شهادت رسید.

شهید سلیمانی منادی به تمام معنای عدالت و صلح بود.

سرتیپ آشتیانی گفت: ملت ایران بر این باور است که وعده الهی مبنی بر پیروزی حق علیه باطل محقق خواهد شد و مستضعفان وارثان حقیقی زمین خواهند بود و به حول قوه الهی و با تکیه بر همین تجربه و اعتماد راسخ در تمامی حوزه های مرتبط به خود اتکایی رسیده ایم به ویژه در زمینه ساخت و تولید تجهیزات و تسلیحات نظامی و بومی سازی آنان و دستیابی به فناوری های نوین در بخش های مختلف که این توفیقات به خدا و رهبری هوشمند و ایمان قوی و ایستادگی و مقاومت حاصل شده است و همه این ها در جهت صلح جهانی، امنیت و عدالت به کار خواهد رفت.

وی گفت: اعتقاد داریم صلح در جهان برقرار نخواهد شد مگر در سایه عدالت و یقیناً عدالت تنها با آگاهی نگری و تلاش مستمر ملت ها به دست می آید.

23215
کلید واژه ها: وزیر دفاع - ارتش جمهوری اسلامی ایران - عدالت - دفاع - امام حسین علیه السلام - نمایشگاه بین المللی - جمهوری اسلامی ایران - سرور و سالار شهیدان - ارتش جمهوری اسلامی - جمهوری اسلامی - کافی - اسلامی - پایدار - جهان - وزیر - نیروهای مسلح - سالار شهیدان - مراسم افتتاح - علیه السلام - آزادی - بین المللی - فرهیختگان - محرم و صفر - تاثیرگذار - امام حسین - مسلمانان - قهرمانان - نمایشگاه - علیه - ماندگاری

آخرین اخبار سرویس:
دبیر ستاد حقوق بشر: حقوق بشر تبدیل به یک کالا و ابزار سیاسی شده است

معرفی مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی لرستان

راهکارهای اهل بیت(ع) برای حل مشکل دروغگویی در کودکان / کودک دروغ را از چه کسانی یاد می گیرد؟

اژه ای: قوانین و مقررات و مصوبات مربوط به دهه های گذشته پاسخگوی نیازها و مقتضیات امروز کشور نیست

واکنش طالبان به سخنان رهبر انقلاب درباره افغانستان + عکس

بررسی ترافیک این روزهای پایتخت و اصلاح ساعات طرح ترافیک

آیا تست شخصیت شناسی از روی طول انگشتان صحت دارد؟

اپراتور دستگاه چاپ سیلک

برخورد جدی با مفاسد صورت گرفته در واگذاری ها/ قوانین دهه های گذشته پاسخگوی نیازهای امروز نیست

قوه قضاییه باید «از کجا آورده اید؟» را اجرا کند

معاون سطوح عالی حوزه علمیه قم از غرفه موسسه آموزش امام خمینی(ره) شیراز بازدید کرد

مرگ ریحانه پارسا؛ داغ کردن صفحات مجازی و سوءاستفاده از احساسات مردم یا واقعیت؟

4 کرسی تلاوت در شهرستان کارون برگزار شد

دستور رییس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروه آسیب شناسی پرونده های مهم اقتصادی

تست جالب و معتبر شخصیت شناسی ویژه ازدواج

زنگنه در دولت خاتمی و روحانی 60 نماینده مجلس را استخدام وزارت نفت کرد

کمک دولت برای تثبیت هزار شغل در یک واحد صنعتی بزرگ

سرلشکر باقری: ارتقاء دائمی توان رزمی مطالبه همیشگی فرمانده معظم کل قواست

قلمرو اسلامی را نمی توانیم روی سرزمین های مجازی که غربی ها برای ما فراهم کردند ایجاد کنیم

استمرار منع آمد و شد شبانه در بندرعباس

رمزگشایی از سوره مبارکه طه/ چگونه حروف ابجد طه اشاره به چهارده معصوم(ع) دارد؟

سرمایه معنوی محله نـارمک

آیا مادران دارای کودک زیر 6 سال می توانند به دورکاری ادامه دهند؟

سخنگوی دولت به زودی انتخاب می شود/ جدی ترین گزینه کیست؟

اجرای سامانه جامع زکات از ابتدای آذرماه در کشور

دستور رییس قوه قضاییه برای تشکیل کارگروه آسیب شناسی پرونده های مهم اقتصادی

شاکری: سازمان هواپیمایی کنترلی بر ایرلاین ها ندارد

اعتبارسنجی کاربست روش « نظریه زمینه ای» در دوفصلنامه مطالعات قرآن و حدیث

ثبت نام رویدادتولید محتوای دیجیتال بسیج درآذربایجان غربی آغازشد

سلفی عجیب مریم معصومی از روی شیشه مغازه /عکس

بازگشت آسایش و رفاهی به شورای شهر بوشهر

مقاومت یک مادر برای جلوگیری از تخریب قبر فرزندش در فلسطین (فیلم)

از کارآفرینی تا نخبه پروروی در مسجد چند منظوره طفلان مسلم

حضور همزمان اکبر میثاقیان و مهاجری در تمرین شهرخودرو+ ویدئو

آغاز واکسیناسیون سرخک از 8 آبان در میناب

چرا گوگل در روسیه جریمه شد؟

مصرف بی رویه گاز در بخش خانگی چه عواقبی دارد؟

فهرست 60 نماینده مجلس که بیژن زنگنه در وزارت نفت جذب کرد

سردار جلالی: پاسخ کشورهایی که به ما حمله سایبری کند را می دهیم

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری آذربایجان شرقی منصوب شد

واکنش زاکانی به انتصاب داماد خود به سمت مشاور ویژه

میقاتی: امیدوارم انتخابات بتواند ایستگاهی برای تجدید حیات سیاسی و انتقال قدرت باشد

ترکیب رزم هواپیماهای »با« و »بدون« سرنشین

بازخوانی صحبت های یک کهنه سرباز ارتشی

قدردانی از برترین های سبک دفاع شخصی در گرمسار

نماینده استاندار مازندران در رویداد ساری 2022 معرفی شد

سخنگوی دولت بزودی انتخاب می شود/ جدی ترین گزینه کیست؟

امام جمعه بندرعباس: گردشگری دریایی فعال شود

بررسی پرونده ارتقای مرتبه اساتید پیام نور / ارتقای 12 عضو علمی

دستیابی به کمال با علوم صرفاً مادی ممکن نیست

برنامه های 13 آبان در ورامین

صلوات بر پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) عذاب را دفع می کند

اعلام آمادگی قرقیزستان برای تقویت همکاری های بانکی با تهران

انتقاد شدید یک حقوقدان از رویه شورای نگهبان/ لاریجانی و پزشکیان از اشخاص سالم هستند

بهره برداری از دبیرستان دخترانه مطهره در شهرضا

اسلام در غرب رو به گسترش است یا رو به افول؟

خانواده، مدارس و دانشگاه ها مهم ترین بستر برای آموزش خطرات مواد مخدر

وحدت از مهم ترین اهداف مبانی دین است

حل مشکل آب شرب سنندج نیازمند برنامه ریزی دقیق است

کمک 6.3 میلیون دلاری ژاپن به ایران برای تقویت توان مبارزه با کرونا

 درخواست رسمی برای لغو منع تردد شبانه

ضرورت توجه بیشتر مسئولین به دفاتر تسهیلگری

مساعدت 287 میلیون ریالی به بیماران سخت درمان همدان

زمان ورود اتوبوس و واگن جدید مترو به تهران/ گزارش هیات انتصابات در صحن شورا

انتخاب چهره های ماندگار تبلیغ در شهرستان های استان اصفهان

مزیت های استان گلستان را در دولت پیگیری می کنیم

اجرای شبکه فاضلاب فامنین بودجه ملی گرفت/ اختصاص 101 میلیارد تومان بودجه

مخالفت مجلس با انحصار رشته های پزشکی/ وزارت بهداشت با افزایش دانشجو کمبود پزشک را جبران کند

شب شعر قرار فاطمی در حرم حضرت معصومه(س) برگزار می شود

کارگران منتظر تغییر؛ ضرورت تشکیل ماهانه جلسات شورای عالی کار

باغ موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازگشایی شد

جزییات استخدام دختر یکی از نمایندگان مجلس در وزارت نفت (فیلم)

فرمانده کل سپاه: پیشرفت چشمگیر سپاه در عرصه های سایبری و «جنگال»/ قلمرو قدرت دریایی ایران در حال گسترش است

اصل طلایی اخلاق از دیدگاه ائمه اطهار(ع) چیست؟

بررسی مشکلات مارگون و بویراحمد توسط رییس تلفیق بودجه مجلس

قضاوت یک نماینده سابق درباره مجلس یازدهم/ فعالان سیاسی هنوز در شوک ردصلاحیت های انتخابات هستند

آغاز نهضت سواد رسانه آموزی ایران در 10 شهر یادگیرنده یونسکو

مسدود شدن صفحه بچه های مسجد از سوی اینستاگرام

حمایت کنید

کنترل مجرمان حرفه ای و سابقه دار از مولفه های تامین امنیت و حفظ حقوق شهروندان است

تخفیف ویژه نورشاپ تا پایان هفته

علی رهبری در ازمیر کنسرت برگزار می کند

فرمانده کل سپاه: پیشرفت چشمگیر سپاه در عرصه های سایبری و «جنگال» / قلمرو قدرت دریایی ما در حال گسترش است

سهم آموزش مجازی بیش از 50 درصد نیست

ماده 6 قانون صدور مجوزهای کسب و کار پختگی لازم را ندارد

ارتش آمرکا به دنبال تولید سوخت جت از هوا!

توضیحات زاکانی درباره انتصاب مشاور شهردار در حوزه هوشمندسازی

دستور اژه ای برای تشکیل کارگروه مشترکی جهت آسیب شناسی پرونده های مهم اقتصادی

چرا گرامرمون خوب نمیشه؟

ورود کمیسیون اصل نود به یک چالش قدیمی بورس/ ماجرای رسوب پول در حساب شرکتها

همه کارکنان نیرو های مسلح، جهادی کار می کنند

کلاس های طلاب پایه اول تا سوم مدرسه امام خمینی حضوری برگزار می شود

70درصد شهروندان سیرجانی دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند/ نگرانی از غرش شیر خفته کرونا در پیک ششم

فیروزآبادی: برای زندگی راحت تر باید در فضای مجازی قلمرو اسلامی ایجاد کنیم

واکنش اسراییلی ها به تهدید سفت و سخت علی شمخانی؛ ایران بلوف نمی زند!

نماینده بر سر دوراهی؛ منفعت یا ملت!

چه کسانی مشمول طرح رتبه بندی معلمان نمی شوند؟

ثبت نام سومین رویداد سراسری بسیج در استان آذربایجان غربی آغاز شد

توجه ویژه به ارزش های اخلاقی و دینی در دانشگاه ها

انتقاد تند جواد امام از انتصابات دولت رییسی/ آنها مخالف انتساب های فامیلی بودند و به دیگران برچست هزار و یک فامیل می زدند

وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است

وزیر دفاع: عدالت پایدار تنها شرط کافی برای برقرای صلح است