مطالب مرتبط:
تامین 6 میلیون دوز واکسن پاستوکووک تا مهر / محدودیتی برای واردات وجود ندارد
سرعت بخشیدن به واکسیناسیون مانع ورود به موج بعدی کرونا
فراهم شدن زمینه آزادی 25 زندانی در مرودشت
محمود العارضه پس از بازداشت مجدد: آزادی را نفس کشیدم
تجمع اعتراض آمیز کارگران استادیوم آزادی مقابل وزارت ورزش+عکس
-133 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 14:402021-09-18سياسي

هر محدودیتی مانع از آزادی نیست


منتظری در برنامه «چراغ» شبکه پنج سیما با اشاره به لزوم تعریف صحیح واژه آزادی گفت: هر محدودیتی مانع از آزادی نیست.

شاید خود آن محدودیت اصلاً اساس و زیربنای آزادی باشد.

- منتظری در برنامه چراغ شبکه پنج سیما با اشاره به لزوم تعریف صحیح واژه آزادی گفت: هر محدودیتی مانع از آزادی نیست.

شاید خود آن محدودیت اصلاً اساس و زیربنای آزادی باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا"، برنامه چراغ شبکه پنج سیما در هفته جاری میزبان فاطمه منتظری پژوهشگر، محقق و مترجم تعداد زیادی از مقالات و کتب علمی اسلامی از زبان آلمانی به فارسی، مشاور و مبلّغ خانواده، دکترای تکنولوژی آموزشی و مدرک BBA مدیریت اجرایی بود که به موضوع نسبت بین حجاب و آزادی پرداخته شد.

منتظری با اشاره به لزوم تعریف صحیح واژه آزادی گفت: هر محدودیتی مانع از آزادی نیست.

شاید خود آن محدودیت اصلاً اساس و زیربنای آزادی باشد.

این اولین ایرادی است که می خواهیم در این بحث بیاوریم و ایراد دوم این هست که گاهی اوقات دو کلمه با هم اشتباه به کار گرفته می شود، یکی کلمه ی عقیده و قانون با کلمه ای به نام امیال؛ انسان این استعداد را دارد به گونه ای بر امیالش متمرکز شود که تبدیل به خُلقیات او شود و بنابراین چون به تکرار آن رفتار عادت می کند، اسمش را عقیده می گذارد.

برای مثال اگر در یک خانواده هر کس بخواهد در هر ساعتی که دلش می خواهد غذا بخورد، اختلال به وجود می آید؛ اسم این میل و هوس بازی هست.

لذا محدود کردن ساعت غذا خوردن یک قانون می شود.

اینجا آزادی کسی سلب نمی شود.

زمانی آزادی معنا پیدا می کند که در یک جمع یا در جامعه ، همه احساس آرامش کنند نه احساس راحتی! راحتی همیشه ملاک آزادی نیست! به عبارت دیگر رسیدن به آرامش، از طریق راحتی اتفاق نمی افتد.

در ادبیات قرآنی هم می بینیم انسان را به آرامش دعوت می کند نه آسایش، حتی در ادبیات قرآنی می فرماید شما را در رنج آفریدیم.

لذا دو واژه مطرح است؛ رنج و زجر.

رنج، تحمل سختی برای رسیدن به یک هدف متعالی است.

چون هدف متعالی است، رنج را تحمل می کند و خیلی شیرین موانع را رد می کند، اما زجر نوعی تحمیل و حبس است، به عبارتی منظور از زجر همان عسرت است که در قرآن هم از آن یاد شد.

اگر هر کس، هر طور دوست دارد، عمل کند -براساس قواعد و نظریاتی که امروزه در حوزه ی هرمنوتیک یا پلورالیسم یا غیره مطرح می شود و هر نوع میلی را اسمش عقیده می گذارند، در واقع شخصی سازی اش می کنند- در این صورت معنای زندگی جمعی چه می شود؟ چگونه می توان به همه ی انسان ها اجازه داد که هر کس هر طور دلش می خواهد باشد، پس اینجا فرق ما با عالم حیوانات چیست؟ بنابراین باید دید مبنای رفتارها غریزه است یا شعور انسانی؟ وجه تفاوت انسان با سایر موجودات در شعور است.

هر جا شعور پر رنگ می شود، پای قواعد به میان می آید؛ درست است که من دوست دارم الان غذا بخورم، ولی، یک ولی می آید کنارش.

درست است که من دوست دارم این گونه لباس بپوشم ولی، این ولی ها همان قواعد و قوانینی هستند که وضع می شود.

در کشورهایی که مذهبی نیستند، حقوق دان هایشان قوانین اعتباری را می نویسند، در جوامع مذهبی هم چون ریشه در وحی دارند از وحی الهام می گیرند که طبیعی است.

جامعه ی وحیانی موفق تر است؛ چون قواعدش را از کسی می گیرد که خودش خالقش انسان است و بالاترین، بهترین و بیشترین معرفت را به وجود انسان دارد.

در کشورهایی که مذهبی نیستند، حقوق دان هایشان قوانین اعتباری را می نویسند، در جوامع مذهبی هم چون ریشه در وحی دارند از وحی الهام می گیرند که طبیعی است.

جامعه ی وحیانی موفق تر است؛ چون قواعدش را از کسی می گیرد که خودش خالقش انسان است و بالاترین، بهترین و بیشترین معرفت را به وجود انسان داردوی خاطر نشان کرد: زمانی که به عنوان توریست به کشور دیگر عزیمت کنیم؛ چون صنعت توریست برای نشان دادن زیبایی هاست فرد می رود تا زیبایی های یک کشور را ببینید- به همین علت هم جاذبه های گردشگری می گویند- اگر صد سال هم توریست باشد فقط برای دیدن زیبایی های آن کشور می رود.

بنابراین نگاه یک توریست نمی تواند یک نگاه استاندارد و معیار باشد برای کسانی که می خواهند بین دو جامعه مقایسه بکنند، مقایسه ی بین جامعه ی ما و جوامع اروپایی و شرقی یا هر جامعه ی دیگر.

من همیشه به کسانی که علاقه به مهاجرت دارند عرض می کنم، می گویم یک ماه بروید زندگی کنید، خیلی بهتر از این است که چند سال توریست باشید؛ چون یک کسی که می رود زندگی کند با چالش ها رو به رو می شود و تازه با موانع برخورد می کند.

باید خود فرد دست و پا بزند و زندگی اش را مدیریت کند.

وقتی وارد جامعه اروپایی شد، می تواند در حوزه هوایی که در کشور خودش منع می شد آنجا را ملاحظه و بررسی کند؛ ببیند این هایی که این مسیر را تا آخر رفتند خوشبخت شدند؟ عاقبت به خیر شدند یا نشدند؟ بعد بر اساس آن با خود بیندیشد که شیوه ی کشور خودش درست تر است یا شیوه ی جوامع غربی! اگر واقعاً زنان غربی راحت هستند، آرامش دارند و کسی به آن ها توجه نمی کند، پس چرا آمار جرم و جنایت، تعدیات و تجاوزات جنسی آنجا صدها برابر بیشتر است؟ اگر در جامعه با بی حجابی خانم ها میل آقایان کم می شود و توجهی به زنان ندارند به و خانم ها از نظر رفتاری آزادی مطلق دارند، پس این همه فیلم های سینمایی پورن برای چیست؟ چرا آمارهای بالای جرم و جنایت در حوزه ی کودکان اتفاق می افتد؟ با وجود آزادی در جوامع غربی پس نباید دیگر اصلاً مشکلی وجود داشته باشد!این روانشناس و مشاور خانواده یادآور شد: این نکته که گفته می شود در کشور خود ما هم این آمارها کم نیست، یک ادعا ست و باید بر اساس آمار صحبت کنیم؛ ابتدا باید به این قطعیت برسیم که در فضای اینترنت، از سازمان های بین المللی که آمار جرم و جنایت را در کشورهای مختلف اعلام می کنند، صحت دارد یا خیر؟ اگر درست بود بررسی کنیم ببینیم از چه زمانی این اتفاق رخ داد؟ از همان زمانی که فضای مجازی پایش در خانه های ما باز شد، از آن زمانی که تعداد زیادی از شبکه های ماهواره ای در اختیار ما قرار گرفت، آمار جرم و جنایت بیشتر شد؟ این مشکلات در بافت اجتماعی ما قبلاً سابقه نداشت؛ به اصطلاح قدیم از این اتفاقات نمی افتاد این قدیم برمی گردد به بیست سال قبل نه صد سال قبل- پس همه مشکلات در عصر ارتباطات و تکنولوژی و ورود رسانه های جمعی به بستر خانواده اتفاق افتاد؛ یعنی نوع خاصی از سبک زندگی به صورت هدفمند از طریق فضای مجازی القا می شود و در افکار مردم نفوذ می کنند.

فیلم ها را چه کسی برای جامعه ما می سازد؟ در همین شبکه های تلویزیونی خودمان چند درصد از فیلم ها پلیسی و جنایی هستند؟ بالاخره این فیلم ها در حدی آموزش دارد و برخی اندیشمندان خودمان به این حد از فیلم های تهاجمی که خیلی چیزها را نشان می دهد، معترض هستند.

منتظری تصریح کرد: ریشه ادیان آسمانی در وحی است و از طرف خداست.

آیا برای خدا زمان و مکان وجود دارد؟ آیا حرفی که خدا می زند قانون ثابتی که می گذارد آیا با گذشت زمان تغییر می کند یا لایتغیر است؟ خداوند عالم بالغیب است.

از آغاز تا ابد، علم خدا پاسخگو است.

چطور ممکن است خداوند قانونی بگذارد که در برهه ای از زمان قدرت اجرایی داشته باشد ولی در زمان های دیگر به کار نیاید! پس اگر قانونی گذاشته شده برای تمام زمان ها است.

تغییر در شیوه ها امکان دارد، ولی در اصل قانون هیچ تغییری نداریم.

نکته دیگر اینکه ادیان برای مدیریت مخلوقات نازل شده اند.

آیا فیزیک خانم ها یا فیزیک آقایان تغییر کرده، یا غرایز آن ها تغییر کرده است؟ آیا آقایی که امروز با غرایزش زندگی می کند با آقایی که صد سال قبل با غرایزش زندگی می کرد تغییر کرده یا این که نه، شیوه ها دارد تغییر می کند؟ ما یکسری اصول داریم و یکسری شیوه ها؛ اصول هیچ تغییری نمی کنند، گاهی روش ها تغییر می کند ولی این مسأله که خانم برای آقا جذابیت دارد، تغییر نمی کند.

وقتی می گوییم که اصول تغییر نمی کنند، به این معنی است که حد پوشش تغییر نمی کند.

حد پوشش بر اساس فیزیک جسمانی بشر و براساس نفع و ضررهایی که از با حجابی یا بی حجابی متوجه فرد می شود، از طرف خداوند تعیین شده است.

آن چیزی که تغییر می کند شاید شکل یا رنگ پوشش می تواند باشد.

همان طور که عرض کردم فیزیک بدن انسان از قدیم تا امروز تغییری نکرده، غرایز او هم فرقی نکرده است.

این کارشناس و مشاور حوزه خانواده در بخشی از سخنانش اشاره کرد: امروزه علم هورمون شناسی به طور جدی به سمت دستورات دینی ما گرایش دارد تا حدی که خودمان نمی توانیم تصور کنیم که چقدر با کشف فعالیت هورمون ها، خلقیات انسان ها بهتر شناخته شده و اینکه چقدر احکام الهی با این کشفیات تطابق دارد، خودش را نشان می دهد.

کشفیاتی که درباره ی حقیقت فیزیک انسان است، که آقایان تحت الشعاع ترشح یک تعدادی از هورمون ها هستند که در بدن خانم ها فعالیت کمتری دارند و در خانم ها هم همین طور، فعالیت بعضی هورمون ها غالب تر است تا در بدن آقایان.

از جمله ی این هورمون ها، هورمون دوپامین و هورمون سروتونین و هورمون اندروفین که هورمون لذت است و اگر ما اینها را خوب بشناسیم، خیلی از حقایق و خلقیات انسانی را خواهیم شناخت.

امروزه می گویند علم هورمون شناسی یکی از نزدیک ترین حوزه های پزشکی به علم روان شناسی است.

چون هورمون ها در رفتار ما نقش تعیین کننده ای دارند.

فرض بگیرید اختلال در هورمون تیروکسین، چقدر در رفتار انسان ها اثر دارد؟ تیرویید کم کار، پرکار یا گواتر چقدر در خلقیات انسان ها تغییر ایجاد می کند؟ آن ها را بدخلق، کج خلق یا خوش خلق می سازد، یا بی انگیزه می سازد.

در بخشی از این کشفیات نشان داده شده که خانم ها ذاتاً وجود مستوری دارند به علت ترشح هورمون اوکسیتوسین.

در رفتارهایشان به راز بودن تمایل بیشتری دارند.

دوست دارند رازگونه باشند و کشف بشوند.

خیلی به چشم آمدن را دوست ندارند.

یک پزشک روانشناس آمریکایی که کتاب معروف مریخی ها و ونوسی ها را هم نوشتند، اعلام می کند که نسبت به سلامتی خانم ها در دوران جدید ظلم شده است؛ در ظهور پدیده فمینیسم، که خانم ها را سوق دادند در حوزه ی فعالیت مردانه و به رقابت با مردها وادارشان کردند.

لذت رقابت، حاصل از ترشح هورمون تستسترون در خون آقایان است.

هورمون تستسترون از شما یک فردی می سازد که دوست دارید دیده شوید، دوست دارید عرض اندام کنید، دوست دارید اعتبار داشته باشید، دوست دارید برنده باشید در هر عرصه ای به چشم بیایید، چشمگیر باشید و لذا آقایان وقتی هورمون تستسترون در خونشان به اصطلاح بیشتر ترشح می شود، سلامتی، نشاط و طراوت بیشتری به دست می آورند.

بعد می گوید که: وقتی خانم ها را آوردیم به این حوزه، خانمی که ذات به اصطلاح فیزیکی اش، به طرف مستور بودن، رازگونه بودن هست، مجبور است با آقایان رقابت کند و خیلی عجیب ایشان می گوید: در رقابت یک لذتی است، که آن لذت اگر با لذتی که حاصل از ترشح هورمون اکسیتوسین است جابه جا بشود، خانم ها شروع می کنند به رقابت کردن با آقایان، مثلاً در عرصه فعالیت های اجتماعی شأن، کارهای روزمره در اداره یا غیره و متوجه نمی شوند که از جسمشان دارند خرج می کنند.

چون به احتساب روانشناسی و آمار، زنان باید ده برابر بیشتر تلاش کنند تا بتوانند غلبه کنند.

نکته دیگر اینکه برخی می گویند شعور آقایان زیاد شده است و یا در مقابل برخی می گویند آقایان باید شعورشان را بالا ببرند، با یک مثال در مورد غریزه خوردن می گویم: انسان نوع غذا خوردنش با قبل بسیار فرق کرده است.

وقتی به بشرگفته می شود پرخوری کار خوبی نیست، مثلاً کم بخور، کم خوری هم یک طور مشکل است.

شعور بشر در غذا خوردن از چه راهی ثابت می شود؟ از کم خوردن یا پرخوردن یا از درست خوردن؟ برای درست خوردن باید قواعدی رعایت شود؛ انسان باید جسم و روح خودش را بشناسد و بداند کجا کمبودها دارد و کجا نقطه قوتش است، براساس آن برای بدنش غذا دریافت کند.

علیرغم اینکه امروزه علم و دانش افراد نسبت به تغذیه خیلی زیاد شده و سواد و آگاهی ها بالا رفته است، ولی فست فودها بلای اجتماع بشری شدند.

لذا نه تنها هیچ چیزی تغییر نکرد بلکه پرخوری های قدیمی شاید سالم تر از امروز بود.

در این غریزه هم، همینطور است.

نمی توانیم بگوییم که حالا چون شعور مردان بیشتر شده است، خانم ها حجاب را کنار گذارند، یا آقایان قبلاً بی شعور تر نبودند که حالا باشعورتر شوند تا ما بی حجاب شویم یا با حجاب شویم، ربطی ندارد.

هر انسانی در تمامی ابعاد وجودی اش اگر بخواهد خوشبخت شود، باید درست زندگی کند و درست زندگی کردن و درست عمل کردن مستلزم رعایت قواعدی است و رعایت کردن یعنی محدود کردن وجود.

یکی از مشکلات ما این است که، نسبت به فرهنگ سازی در زمینه حجاب کم کاری و تساهل شده است.

از سویی متأسفانه هم و غمی که برای تربیت مذهبی دخترانمان به خرج داده ایم در طول تاریخ، برای آقایان به خرج نداده ایم و برای آقایان یک آزادی هایی را قائل بوده ایم که برای خانم ها نبوده ایم؛ در صورتی که آقایان هم به فراخور و شرایط خودشان، چون اسلام دین عالمانه ای است و به فراخور هرچیزی قانون تعیین شده است.

آقایان هم، در شأن لباس پوشیدنشان دستوراتی دارند ولی ما می بینیم از آن صحبت نمی شود و سخت گیری هوایی که براساس نگاه های قرآنی به آقایان در بحث عفاف و در ارتباط با نامحرم، شده است شاید آن سخت گیری ها در آن حد برای خانم ها نشده باشد.

آیه 35 سوره نساء، آیه ی جنجال برانگیزی که خیلی ها به آن انتقاد دارند، خیلی ها هم دفاع می کنند.

الرجال قوامون علی النساء.

همین کلمه قوامون علی النساء.

قوام بودن یعنی مسئول بودن، مسئول نسبت به چه چیزی؟ علی النساء، گفته نشده علی نسائهم، خانم هاشان، خواهرانشان، خاله هایشان.

هیچ مالکیت یا نسبت خونی ای مطرح نیست.

علی النساء، یعنی آقایان مسئول اند نسبت به کل جمعیت زنان یک اجتماع؛ یعنی اگر برای خواهر خودشان، برای مادر خودشان شأنی را قائل اند که اجازه نمی دهند یک غریبه بخواهد تخطی ای از این شئونات داشته باشد، عین همان احساس را هم، باید برای یک خانم غریبه در خیابان داشته باشد.

او هم خواهر است.

قدیمی تر ها بیشتر می گفتند: خواهر من، مادر من، این هایی که یک مقدار ناموس پرست هستند، از این تعبیرات استفاده می کنند.


کلید واژه ها: آزادی - محدودیت - شبکه پنج سیما - منتظری - شبکه پنج - برنامه چراغ - برنامه - مانع - اشاره - تکنولوژی آموزشی - مدیریت اجرایی - چراغ - شبکه - صحیح - سیما - واژه - اساس - زبان آلمانی - زبان - خبرگزاری - تکنولوژی - اجتماعی - آموزشی - میزبان - فرهنگی - اسلامی - آلمانی - مدیریت - مقالات - مترجم

آخرین اخبار سرویس:
استخدام مهندس معماری در یک مجموعه در محدوده مطهری

استخدام حسابدار در نمایندگی هیوندا خیاط زاده در خوزستان

استخدام انباردار در شرکت کیمیا ژن ایرسا در تهران

استخدام دستیار دندانپزشک در دندانپزشکی دکتر عارف از تهران و البرز

استخدام بازاریاب و ویزیتور با بیمه و پاداش در لبنیات صباح در البرز

استخدام منشی و نیروی خدماتی (آبدارچی و نظافتچی) با بیمه در تهران

استخدام سوپروایزر انگلیسی در آموزشگاه زبانهای خارجی اسپیکان در تهرانپارس

استخدام کارشناس مهاجرت تحصیلی در گروه مشاوره آریا در تهران

دیدار دبیرکل وزارت خارجه اتریش با امیرعبداللهیان چگونه گذشت؟

خبر خوش برای کادر اداری در مورد رتبه بندی معلمان

استخدام مددکار اجتماعی در انجمن اهدای عضو ایرانیان در محدوده ونک - تهران

تلویزیون کارشناس جدید اختراع کرد و مضحکه شد! +عکس

شعرباف شهردار کرمان شد

آیت الله عیسی قاسم نسبت به تلاش دشمنان اسلام برای تفرقه افکنی هشدار داد

در این 4 ماه چند درصد قانون بودجه عملی شد؟

دیدار دبیرکل وزارت امور خارجه اتریش با وزیر امور خارجه کشورمان

جشنواره ملی موسیقی نواحی با رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کرمان برگزار می شود

نماز جمعه تهران این هفته اقامه می شود

انفصال از خدمت یک ماهه کارکنانی که کارت واکسیناسیون ندارند

البرز با افزایش مهاجرت و رشد جمعیت، نیازمند توجه ویژه است

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق اعلام شد

عین اللهی: بیش از 66 میلیون دز واکسن تزریق شده است

کمیته امداد امید و پناهگاه نیازمندان است

انتصابات جدید در شهرداری تهران | شهرداران 8 منطقه و روسای 2 سازمان منصوب شدند

ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از رشد داعش و گروه های تکفیری در افغانستان

جشن باشکوه بیرجندی ها در بیعت با امام زمان(عج) به روایت تصویر

آیت الله سعیدی: دولت درحال عمل به وعده هاست

شهردار کرمان منصوب شد

تصاویر/ مراسم بیعت با امام زمان (عج) در مصلای امام خمینی (ره) ارومیه

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق 2021 مشخص شد/ پس از بازشماری آرا هم تغییری صورت نگرفت

تمایل شرکت های اتریشی برای حضور در بازار ایران

استخدام کارگر ساده در شرکت تولیدی صنعتی قرقره شمال در گیلان

استخدام نظافتچی با بیمه در دبیرستان دخترانه نشانه مهر در تهران

استخدام پیک با موتور با بیمه در شرکت تسلاکالا در تهران

استخدام نصاب کابینت با بیمه در شرکت مهندسین مشاور هنر چیدمان آسیا چوب

استخدام کارشناس سی آر ام (CRM) با بیمه در به پردازان نماد آتیه در تهران

استخدام 9 عنوان شغلی در شرکت کاشی ارس در اصفهان

گره گشایی از کار مردم؛دستاورد اصلی سفر هیات دولت به فارس

فرماندهان ارتش تاسیس سازمان عقیدتی سیاسی این نیرو را تبریک گفتند

حمله دزدان دریایی به دو نفتکش ایرانی در خلیج عدن / فرمانده نیروی دریایی ارتش: دفع شد

رییس دفتر رییس جمهور وضعیت زلزله زرند را بررسی کرد

تاکید استاندار قم بر اتمام هر چه سریعتر بیمارستان الهادی قم

ایرادات لایحه رتبه بندی معلمان در صحن مجلس برطرف می شود

رییس جمهور به اردبیل سفر می کند

مراسم با شکوه «عید بیعت» در میدان آیینی امام حسین (ع) برگزار شد

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی عراق مشخص شد

نامه انجمن صنفی وی آودی ها به ابراهیم رییسی

کاروان بیعتی برای همیشه در ساری

جهان باید از ظرفیت بالقوه نخبگان شاهد و ایثارگر بهره ببرد

استخدام کارشناس امور اجرایی از تهران و قزوین جهت کار در بویین زهرا

استخدام MDF کار، آبدارچی و کارگر ساده در مجموعه تلاشه در گیلان

استخدام کارشناس تحلیل سیستم در شرکت هوشمند ارتباطات بامداد در تهران

استخدام ظرف شوی و کارگر رستوران با حقوق بالا و بیمه در کبابی شبزدگان

اعتراف ماکرون به حقایق؛ الجزایری ها را وحشیانه قتل عام کردیم

رییسی به اردبیل سفر می کند/ توضیحاتی درباره مقدمات سفرهای استانی

دو خبر کوتاه از مدرسه علمیه خواهران کوهدشت

«لوطی» ها هم به فعالان عرصه خدمات حقوقی اضافه می شوند!

گزارشی از نشست «ضرورت طرح نظام عناصر دین»

استاندار سمنان: همکاری و مساعدت با ستاد بازسازی عتبات انجام می شود

شهرداران 8 منطقه و روسای 2 سازمان منصوب شدند

برگزاری فراخوان طراحی پوستر روز کیش

گره گشایی از کار مردم; دستاورد اصلی سفر هیات دولت به فارس

رییسی به اردبیل سفر می کند

دفع حمله دزدان دریایی خلیج عدن توسط تکاوران دریایی ارتش

اجتماع مردمی عید بیعت با امام زمان (عج) در مشهد

سردار احمد وحیدی حکم جدید صادر کرد

عکس نماز خواندن الهلالی ها پیش از دیدار مقابل پرسپولیس

جزییات حمله دزدان دریایی به نفتکش ایرانی

کلیات طرح ساماندهی نیروهای دولتی در 5 ماده تصویب شد

تأکید اسماعیلی بر رسیدگی به زلزله زدگان شهرستان زرند

برگزاری پنجمین دور گفتگو های سیاسی جمهوری اسلامی ایران و اتریش

زمان پخش «امیرکبیر در خون»

گفت و گوی تلفنی اسماعیلی با استاندار کرمان درباره آخرین وضعیت زلزله زرند

فیلم| ماجرای قالتاق گفتن بیوک میرزایی چه بود؟

سردار اشتری: پیام مقام معظم رهبری در هفته ناجا امید آفرین بود

رابطه مردم و روحانیت نیازمند آسیب شناسی جدی است/ روحانی موفق از نگاه قرآن

تایید کتک زدن سالمندان در مرکز زیرنظر بهزیستی

تصاویری از مرکز کنترل و فرماندهی پدافند هوایی سپاه

تصاویری از مرکز کنترل و فرماندهی پدافند هوایی هوافضای سپاه

توسعه مناسبات دوجانبه، محور دیدار دبیرکل وزارت خارجه اتریش با امیرعبداللهیان

شورا از ظرفیت های بنیاد ملی نخبگان استفاده می کند

اعداد فشار خون به چه معناست؟

دیدار رییس اورژانس کشور با سه نماینده مجلس

شرکت های اتریشی برای حضور در بازار ایران ابراز تمایل کردند

خرس قهوه ای در ارتفاعات سوادکوه در قاب دوربین محیط بان

رییس جمهور به اردبیل سفر می کند

هفته وحدت با رویکرد مشارکت مردمی در اراک برگزار می شود

دلایل کسری ساختاری بودجه

ناگفته هایی از تیپ 55 هوابرد شیراز

علم پزشکی و علم فقه همواره در کنار یکدیگر هستند

سفر قریب الوقوع ابراهیم رییسی به اردبیل

انتصاب سید علیرضا رسولی به سمت مشاور شهردار یزد در امور پروژه های ویژه

آبرسانی به 80 خانوار روستایی استان ایلام

ورود 7 میلیون د‏ُ‏ز واکسن کرونا تا 24 ساعت آینده

وبینار سازگاری با کم آبی با حضور پژوهشگر ارشد سازمان آب کالیفرنیا برگزار می شود

لایحه رتبه بندی معلمان با رای بالا تصویب می شود/ قول نایب رییس مجلس به معلمان و بازنشستگان

پایان سفر سعید محمد به منطقه آزاد اروند+فیلم

ضرورت مراجعه اصناف لرستان برای تزریق واکسن کرونا

سعید شعرباف تبریزی شهردار کرمان شد

آغاز به کار دوباره فعالیت سازمان ملل در هرات

هر محدودیتی مانع از آزادی نیست

هر محدودیتی مانع از آزادی نیست