مطالب مرتبط:
شرایط برگزاری کلاس های نیم سال اول دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد
329 گروه جهادی بسیج برای واکسیناسیون روستاها و مناطق سخت عبور هرمزگان پا به کار شدند+عکس
برگزاری موفق آزمون EPT در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
آغاز کلاس های مجازی نیمسال اول دانشگاه معارف اسلامی
تکمیل واکسن شرط حضور دانشجویان در کلاس ها و خوابگاه های دانشگاه علوم پزشکی مشهد
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 27 شهریور 1400 ساعت 10:002021-09-18دانش

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان


یکی از عواملی که در سال های اخیر منجر به تغییر سبک آموزشی دانشجویان از حضوری به مجازی شده، شیوع کرونا است.

دستیابی دانشجویان به یادگیری و علم آموزی در کلاس های مجازی با چالش های بسیاری روبرو است.

- ایسنا/هرمزگان یکی از عواملی که در سال های اخیر منجر به تغییر سبک آموزشی دانشجویان از حضوری به مجازی شده، شیوع کرونا است.

دستیابی دانشجویان به یادگیری و علم آموزی در کلاس های مجازی با چالش های بسیاری روبرو است.

هرچند امکانات تعاملی اینترنت و گسترش محیط یادگیری در آموزش های مجازی منجر به راحت تر شدن تحصیل و یادگیری دانشجویان شده است، اما به نظر می رسد دانشجویانی بیشتر به موفقیت در آموزش های مجازی دست خواهند یافت که توانایی هماهنگ شدن راحت تری با شرایط دارند و همچنین دارای امکانات اولیه مناسبی باشند، حال باسرعت گرفتن روند واکسیناسیون دانشجویان، در ترم های پیش رو کلاس های درسی به سوی برگزاری حضوری خواهند رفت.

برای یافتن پاسخ این سوال که واکسیناسیون دانشگاهیان در چه مرحله ای قرار دارد و کلاس ها در ترم پیش رو به چه صورت برگزار خواهندشد به گفت و گو با روسای دانشگاه ها پرداختیم.

احتمال واکسیناسیون کامل دانشجویان دانشگاه هرمزگان تا سه ماه آینده رییس دانشگاه هرمزگان گفت: واکسیناسیون اساتید و کارکنان دانشگاه هرمزگان طبق اعلام به صورت متمرکز در حال انجام است.

علی اکبرشیخی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: تعدادی از اساتید دریافت کننده واکسن سینوفارم دوز دوم واکسن خود را نیز دریافت کرده اند، اساتید دریافت کننده واکسن آسترازنکا عموما دوز اول را دریافت و با توجه به فاصله بیشتر بین دوز اول و دوم منتظر رسیدن زمان مورد نظر جهت تزریق واکسن هستند.

وی با بیان این که به طور کلی می توان گفت واکسیناسیون روند خوبی دارد، افزود: در خصوص واکسینه شدن نیروهای شرکتی و عمرانی که در حال انجام کار در دانشگاه هرمزگان هستند، باید هماهنگی هایی صورت گیرد.

شیخی با اشاره به اینکه این موضوع خوشبختانه شروع شده است، ادامه داد: دانشجویان با ثبت نام در سامانه ثبت نام خود را انجام می دهند و در نوبت خود جهت دریافت واکسن به محل مورد نظر مراجعه می کنند.

رییس دانشگاه هرمزگان بیان کرد: به عقیده بنده اگر روند واکسیناسیون تغییر نکند می توان گفت تا سه ماه آینده تمامی دانشجویان موفق به دریافت واکسن خواهند شد، هرچند تاریخ و زمان دقیق باید توسط ستاد ملی کرونا اعلام شود.

وی در خصوص برگزاری کلاس های ترم پیش رو به صورت مجازی یا حضوری عنوان کرد: در حال حاضر تصمیم بر این است که در مقطع کارشناسی و همچنین در مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری غیر از کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی که به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی باید برگزار شوند، سایر کلاس ها به صورت مجازی خواهند بود.

شیخی همچنین در خصوص خوابگاه های این دانشگاه افزود: برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی و دکتری که برای شرکت در کلاس های کارگاهی و آزمایشگاهی دارند، خوابگاه های ما آماده پذیرش دانشجویان به شکل هر دانشجو در یک اتاق هستند.

وی در پایان گفت: درخصوص امتحانات پایان ترم این دانشگاه تصمیم قطعی گرفته نشده است، اما به نظر می رسد برگزاری امتحانات به شکل ترکیبی حضوری و مجازی نیز امکان پذیر است.

اتمام واکسیناسیون اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد هرمزگان تا پایان آبان رییس دانشگاه آزاد استان هرمزگان گفت: 99 درصد از اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد هرمزگان علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

احسان کامرانی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: واکسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد استان آغاز شده و انتظار می رود واکسیناسیون اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های آزاد استان هرمزگان تا پایان آبان سال جاری به اتمام برسد.

وی در خصوص بازگشایی دانشگاه های آزاد و تشکیل کلاس ها به صورت حضوری، افزود: بنا بر تصمیمات اتخاذ شده ترم تحصیلی پیش رو همچنان به صورت مجازی خواهد بود مگر در خصوص واحدهای کارگاهی و ازمایشگاهی که در صورت صلاحدید با رعایت کامل پرتکل های بهداشتی به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

کامرانی همچنین در خصوص نحوه برگزاری امتحانات پایانی ترم پیش رو، به صورت مجازی یا حضوری بیان کرد: در حال حاضر در خصوص امتحانات پایان ترم تصمیمی اتخاذ نشده است، به محض تصمیم گیری همچون ترم های گذشته به اطلاع دانشجویان خواهد رسید.

رییس دانشگاه آزاد استان هرمزگان در خصوص روند ثبت نام دانشجویان ورودی جدید، ادامه داد: ثبت نام با کنکور به اتمام رسیده و ثبت نام بدون کنکور در محل، در جریان بوده و در حال انجام است.

وی در پایان گفت: در این بازه زمانی نمی توان به طور دقیق افزایش درصد ثبت نامی ها را در مقایسه با سال های گذشته اعلام کرد اما حداقل 20 درصد افزایش ثبت نامی ورودی های جدید محرز است.

پایان واکسیناسیون اساتید دانشگاه جامع علمی و کاربردی هرمزگان/دانشجویان در حال دریافت رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی هرمزگان گفت: مراحل اولیه دریافت واکسن اساتید و کارکنان دانشگاه طی اعلام وزارت علوم و تحقیقات و همچنین وزارت بهداشت صورت گرفته است.

مهدی میرزاده کوهشاهی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: برخی از اساتید و کارکنان که واکسن خاصی را مد نظر داشته اند منتظر رسیدن نوبت دوم دریافت واکسن های خود هستند.

وی ادامه داد: تعداد 900 نفراز اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی هرمزگان معرفی و حداقل یک نوبت از واکسن خود را دریافت کرده اند.

میرزاده کوهشاهی در خصوص واکسیناسیون دانشجویان افزود: زیرساخت های مدنظر آماده و به دانشجویان، ثبت نام جهت دریافت واکسن اطلاع رسانی شده است.

وی با اشاره به این که دانشجویان با سنین بالا پیش از اعلام واکسیناسیون دانشجویی توسط وزارت بهداشت طبق سال تولد واکسن دریافت کرده بودند، بیان کرد: با سرعت گرفتن روند و انجام واکسیناسیون دانشجویی بخش عمده ای از دانشجویان واکسن های خود را دریافت کرده اند، اما پیش بینی می شود تا حدود یک ماه آینده اگر روند تزریق تغییر نکند، دریافت واکسن به اتمام خواهد رسید.

میرزاده با بیان این که یک چهارم از دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان ورودی جدید هستند با توجه به عدم دریافت شماره دانشجویی، درحال حاضر واکسنی دریافت نکرده اند، افزود: در خصوص این دانشجویان پیش بینی می شود تا کمتر از دوماه دیگر واکسیناسیون انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان با بیان این که تامادامی که وضعیت به حالت عادی بازنگردد کلاس ها به صورت مجازی برگزارخواهندشد، عنوان کرد: در خصوص کلاس های عملی در مواردی که شرایط استان مناسب باشد، کلاس ها به شکل نوبت بندی شده برگزار می شوند.

اما به طور کلی در خصوص برگزاری کلاس ها تابع تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم.

وی در پایان گفت: کارگاه ها از اواخر آبان ماه جاری با رعایت پروتکل ها در صورت فراهم بودن شرایط به شکل حضوری برگزار می شود، برگزاری این کلاس ها در فضای باز با ظرفیت محدود انجام خواهد شد که از نظر ریسک و خطر ابتلا نگرانی برای دانشجویان و خانواده ها وجود نداشته باشد.

پایان واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه فرهنگیان هرمزگان رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: تمام اساتید و کارکنان و به طور کلی تمام همکاران ما علیه ویروس کرونا واکسینه شده اند.

منوچهر ضیایی در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: در دانشگاه فرهنگیان پیش از سایر دانشگاه ها واکسیناسیون همکاران و دانشجویان خود را آغاز کردیم که خوشبختانه طبق اطلاعات و آمارهای به دست آمده تمامی اساتید و همکاران ما واکسن دریافت کرده اند، در خصوص دانشجویان طبق اطلاعات به دست آمده دانشجویان در پایگاه های واکسیناسیون واکسن های خود را دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: با این وجود اگر دانشجویی به هر دلیلی از واکسیناسیون جامانده است با مراجعه به پایگاه های واکسیناسیون به صورت دانشجویی با دریافت پیامک امکان تزریق واکسن را دارد.

ضیایی در پایان گفت: ترم پیش رو بنابر مصوبات وزارت علوم به صورت غیر حضوری خواهد بود و آغاز ترم تحصیلی جدید از 27 شهریور خواهد بود، این تصمیم تا زمانی که نظر وزارت علوم و فناوری تغییر نکند پابرجا خواهد ماند، ضمن این که در خصوص امتحانات پایان ترم در حال حاضر تصمیمی اتخاذ نشده است.

پایان واکسیناسیون اساتید، کارکنان و دانشجویان پردیس بندرعباس دانشگاه امیرکبیر رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تمامی اساتید و کارکنان پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر علیه ویروس کرونا واکسن دریافت کرده اند.

مصباح سایبانی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: تمامی اساتید و کارکنان پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر علیه ویروس کرونا واکسن دریافت کرده اند.

رییس پردیس بندرعباس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه تمام دانشجویان نیز واکسن های خود را دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: کلاس های درسی ترم پیش رو و امتحانات تماما مجازی خواهد بود.

پایان واکسیناسیون اساتید دانشکده فنی و حرفه ای دختران بندرعباس/دانشجویان در حال دریافت رییس دانشکده فنی دختران بندرعباس گفت: طبق اعلام وزارت علوم و تحقیقات سابق تنها واکسیناسیون هیات علمی دانشگاه ها انجام شده بود.

آزاده آریانا در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: خوشبختانه در حال حاضر با سرعت گرفتن روند واکسیناسیون بیشتر اساتید غیرهیات علمی نیز موفق به دریافت واکسن شده اند.

وی افزود: همچنین دانشجویان با ثبت نام در سامانه به نوبت در حال دریافت واکسن هستند و اگر در مواردی هرچند کم مشکلاتی برای دانشجویان جهت ثبت نام در سامانه به وجود آمد، از طریق دانشگاه رفع شده است.

آریانا با بیان این که متاسفانه کارکنان دانشگاه تنها به ترتیب رده سنی قادر به دریافت واکسن هستند، ادامه داد: طبق صحبتی که با مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان انجام شد، مقرر شد پیگیری واکسیناسیون کارکنان این دانشکده توسط وی صورت گیرد.

وی با بیان این که ترم پیش رو به صورت مجازی خواهد بود، عنوان کرد: مدت تحصیل در دانشکده فنی و حرفه ای دو ساله است، که با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام کلاس های درسی به صورت مجازی برگزار می شود اگر دانشجویان در کلاس های عملی حضور نیابند از نظر علمی و عملی آن چه را که باید کسب نخواهند کرد.

آریانا افزود: در ترم گذشته، تعداد کمی از کلاس های عملی( کارگاه ها) را با رعایت پروتکل های بهداشتی، به صورت کلاس های 6 نفره به صورت اختیاری و نه اجباری برای دانشجویانی که در بندرعباس بودند بنا به درخواست اساتید و دانشجویان تشکیل دادیم.

وی در پایان گفت: امتحانات پایانی ترم پیش رو نیز قطعا مجازی است ، اما اگر نیازی به برگزاری کلاس ها به صورت عملی باشد دانشکده این آمادگی را دارد که همچون ترم گذشته با رعایت پروتکل های بهداشتی کلاس های مورد نیاز را برگزار کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، در نهایت علی رغم اعلام بیشتر دانشگاه ها مبنی بر اتمام واکسیناسیون دانشگاهیان در دو نوبت و برخی دیگر اتمام نوبت اول، همچنان کلاس ها در ترم پیش رو بنابر اعلام ستاد ملی کرونا مجازی است و به نظر می رسد در صورت کنترل شرایط شیوع کرونا اگر قرار بر تغییر روند برگزاری کلاس ها باشد این تغییرات از ترم های آتی اعمال خواهد شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: دانشجویان - مجازی - آموزش های مجازی - یادگیری - واکسیناسیون - آموزش - شیوع کرونا - امکانات - هرمزگان - آموزشی - کلاس - برگزاری کلاس - یکی از - تغییر - ایسنا - حضوری - کرونا - دانشگاه ها - روند - شیوع - چالش - دانشگاه - برگزاری - توانایی - اینترنت - موفقیت - هماهنگ - شرایط - گسترش - تحصیل

آخرین اخبار سرویس:
گوش دادن به صدای مریخ!

کشف یک مکانیسم مهم که در ترمیم سریع عضلات نقش دارد

استخدام منشی با بیمه در موسسه گسترش دانش کسری در محدوده الهیه

چهارمین دوره اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص)

کاهش آسیب ها و تهدیدهای عصر تکنولوژی با گسترش سواد رسانه ای

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

بازگشت 2600 نخبه ایرانی به کشور طی 5 سال

تقویت ایمان و باورهای دینی بهترین راهکار ایجاد وحدت است

افتتاح آزمایشگاه زیست فناوری دانشگاه پیام نور قشم

فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل های بعدی منتقل شود/ در فرهنگ دانشگاهی شهدا جایگاه ویژه ای دارند

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

نحوه تعیین بدهی و چگونگی بازپرداخت وام های دانشجویی اعلام شد

دانشمندان وارثان انبیا هستند

سفر پرتلاطم کاشف شبه ذره ای بی جرم تا رسیدن به الکترونیک سبز

احتمال برگزاری کلاس های حضوری در مقطع ارشد و دکترا

ستاری: دانشمندان بزرگ جهان اسلام بعنوان پرچمدار ابتکارات مشترک فرهنگی عمل کنند

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای ابلاغ شد

مصوبه سیاست های راهبردی رسانه ای توسط رییس جمهوری ابلاغ شد

ظهور: چهارمین دوره جایزه مصطفی مورد استقبال 3300 دانشمند و 850 مرکز علمی قرار گرفته است

صفاری نیا: برگزاری جایزه مصطفی با حضور بیش از 50 شخصیت علمی و فناوری از 15 کشور

طنین همدلی در دانشگاه آزاد گنبدکاووس

رتبه و جایگاه دانشگاه شیراز در رتبه بندی موضوعی تایمز 2022

شهدا متعلق به همه هستند

اولین جلسه «هیئت امنای بنیاد مردم سالاری اقتصاد دینی» برگزار شد

مراسم چهارمین دوره اعطای جایزه مصطفی (ص) از هم اکنون آغاز شد

برنامه ها و اقدامات خود را برای جلوگیری از قطعی انرژی اعلام نمایید

جشن حافظان قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس سما دانشگاه آزاد برگزار شد

کامران وفا، فیزیکدان برجسته دنیا و برگزیده جایزه مصطفی را بیشتر بشناسیم

نخستین نشست خبری دهقانی ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد‎‎

جشن بزرگ حافظان قرآن کریم ویژه دانش آموزان مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی کشور برگزار شد

مراکز علمی کاربردی از بهمن ماه دانشجو می گیرند

درک ساختار کوانتومی جهان با استفاده از نظریه ریسمان

وجود بیش از 250طرح عمرانی فنی و حرفه ای نیمه تمام در کشور

روایت فتوح / شماره هشتاد و ششم دو هفته نامه «میدان انقلاب» بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف منتشر شد.

همایش پیاده روی دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی یزد

تقریب مذاهب مسٔله استراتژیک جهان اسلام است

وجود بیش از 250 طرح عمرانی فنی و حرفه ای نیمه تمام در کشور

موافقت با پذیرش دانشجو در مراکز علمی کاربردی برای بهمن ماه

همکاری دانشگاه و صنعت برای تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است

تحصیل 15 هزار دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه ادیان و مذاهب قم

زاهد حسن، برگزیده جایزه مصطفی را بیشتر بشناسیم

همکاری نیروی انتظامی و دانشگاه در زمینه های مختلف آموزشی و پژوهشی

سند تحول دانشگاه آزاد اسلامی کارکردگرا و عملیاتی است

ضوابط اجرایی ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولان ازطریق ورزش اعلام شد

درخشش دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در جشنواره مد لباس«فردخت»

سرنخ هایی در مورد نحوه شکل گیری نخستین کهکشان های جهان

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد در دانشگاه تهران از 3 آبان ماه

کلینیک کشاورزی و دامپروری در تبریز راه اندازی شود

ماده واحده ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی ابلاغ شد

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد در دانشگاه تهران از 3 آبان ماه

درباره محمداقبال چودری، برگزیده چهارمین دوره جایزه مصطفی بیشتر بدانیم

ابلاغ مصوبه «سیاست های ترویج فرهنگ حضور و افتخارآفرینی جانبازان و معلولان از طریق ورزش»

ابلاغ ماده واحده «ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی»

درک ساختار کوانتومی جهان با استفاده از نظریه ریسمان

ابلاغ تسری امتیازات به دارندگان گواهی نامه های تخصصی حفظ و قرائت قرآن کریم

9 راهبرد کلان دانشکاه آزاد در برنامه 5 سال آینده

لزوم وجود سرای نوآوری صنایع خلاق فرهنگی و هنری در دانشگاه آزاد اسلامی

حوزه آسیب های اجتماعی در اردبیل آسیب پذیر است

رفع نیاز های آزمایشگاه ها با جذب نیرو های متخصص

آزاد شدن صید میگوی سفید در خوزستان

قدیمی ترین آسیاب آبی همدان به روایت تصویر

معاونان جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علامه طباطبایی منصوب شدند

اقتدار آفرینی؛ از دلایل اهمیت فناوری های فضایی

کدام دانشگاه های دنیای بالاترین اشتغال پذیری را دارند؟

ماده واحده ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی ابلاغ شد

دوفصلنامه علمی روان شناسی فرهنگی ویژه تابستان 1400

با وجود تحریم ها پابه پای دنیا پیش می رویم / جبهه فضایی جهادگر می طلبد

کتابفروشان؛ حلقه مفقوده توسعه فرهنگی

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد در دانشگاه تهران از 3 آبان ماه

گفتگو با مهرداد زنگیه وندی ، نویسنده جوان و موفق منابع زبان آزمون های ارشد و دکتری

اعلام مجدد نگرانی علوم پزشکی اهواز از هرس نشدن کنوکارپوس ها

دانشمندان مسلمان نقش برجسته ای در افزایش درک بشر از فیزیک داشته اند/ کشف تصادفی نظریه ریسمان

5 چرخش مهم در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی

اثر یحیی تیعلاتی، دانشمند برجسته مسلمان در جایزه مصطفی چه بود؟

ابلاغ ماده واحده «ساماندهی برگزاری آزمون های بین المللی»

آزمون های بین المللی ساماندهی شدند

اعلام شرایط جدید استفاده از خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه تهران از سوم آبان

بیش از سه میلیون و 800 هزار دُز واکسن کرونا در خوزستان تزریق شد

4 شتاب دهنده و مرکز نوآوری در حوزه لیزر و ساخت ایجاد شد

71 درصد جمعیت واجد شرایط در لرستان در برابر کرونا واکسینه شدند

جزییات ثبت نام پذیرفته شدگان ارشد دانشگاه تهران

پیش دفاع های متمرکز دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر کیفی سازی پایان نامه های دانشجویی

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی: رشته های دانشگاه علمی کاربردی با نیاز شغلی جامعه منطبق است

شناسایی بی سابقه استعدادهای دانشجویی در معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی

سیاست گذاری نیاز به درک ماهیت «قدرت» دارد/ تغییر را کلید بزنید

برگزاری 45 دوره تخصصی در دانشگاه آزاد اسلامی یزد

دانشجویان، کارآفرین تربیت شوند

نحوه تعیین بدهی و چگونگی بازپرداخت وام های دانشجویی در دوران کرونا اعلام شد

رشته های دانشگاه علمی کاربردی بر اساس نیاز جامعه ایجاد شده است

شرط جدید استفاده از خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت

خطیب زاده خبر داد: 2 راننده بازداشت شده ایرانی در باکو آزاد شدند

اولین مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در بافت راه اندازی شد

برنامه های دانشگاه امیرکبیر برای ترم جدید/ تلاش می کنیم امتحانات حضوری برگزار شود

طعنه علی جنتی به ترکیب هیات امنای بنیاد فارابی

بازیابی اقلیم زمین با چه سرعتی رخ می دهد؟

بیمه پاسارگاد گواهینامه 3ستاره کنفرانس بین المللی مدیریت دانشی گرفت

ثبت نام پذیرفته شدگان کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان از یکم آبان آغاز می شود

نحوه تعیین بدهی و چگونگی بازپرداخت وامهای دانشجویی در دوران کرونا

شرط جدید استفاده از خوابگاه های دانشگاه علم و صنعت

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان

گزارش ایسنا از روند واکسیناسیون دانشگاه ها تا وضعیت برگزاری کلاس ها در هرمزگان