موضوعات داغ: - رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش و تحقيقات - كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس - لايحه رتبه بندي معلمان - كميسيون آموزش - رييس كميسيون آموزش و تحقيقات - محمود احمدي نژاد - محمود احمدي - ستاد حقوق بشر - دانشگاه آزاد - رابي - مسابقات بين قاره اي - محمد دلكش - انتظار فرو - شاخص كسب و كار - برترين هاي آسيا - سازمان اوقاف و امور خيريه كشور - خط انتقال - كانادا - خان محمدي - صنعت گاز ايران - دامپزشكي البرز - مراكز توانبخشي معلولان

مطالب مرتبط:
توسعه فعالیت های دانش بنیان هدف توافق آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی
توافق آستان قدس رضوی و دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه فعالیت های دانش بنیان
صدور پروانه ایجاد 22 رشته ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
برگزاری موفق آزمون EPT در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرگان
صدور پروانه ایجاد 22 رشته ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 23:102021-09-17دانش

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان


رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد گیلان گفت: مسیر کیفی سازی فعالیت کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان صحیح بوده و باید با ریل گذاری درست شتاب بیشتری بگیرد.

- "؛ اکنون بیش از هزار و 260 کانون فرهنگی اجتماعی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با محور دانشجویان فعال و دارای مجوز، اساسنامه، دبیر و اعضای مشخص هستند.

کانون های دانشجویی یکی از قالب های مهم و اثرگذار فعالیت های دانشجویی بوده که با هدف ایجاد بستر و زمینه مناسب مشارکت دانشجویان در اجرای برنامه های دینی، انقلابی، فرهنگی و هنری دانشگاه ایجاد شده است و هرقدر زمینه های فعالیت، وسعت جذب و پاسخگویی به نیاز فرهنگی مخاطب دانشگاهی در کانون ها بیشتر دیده شود، طبیعتاً می تواند منتج به فعالیت کیفی بهتر و پاسخگویی بیشتر به سلایق گوناگون باشد.

بیشتر بخوانید: فعال سازی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی یکی از چند برنامه اداره کل فرهنگی و اجتماعی معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای دانشگاهی است، کانون هایی که با کار تیمی دانشجویان علاقه مند در حوزه های مختلف فعال هستند و حوزه فرهنگی اجتماعی دانشگاه را فعال و پویا نگه داشته اند و بخش هایی از جامعه نیز از خدمات آنها بهره مند می شوند.

خبرنگار خبرگزاری آنا" در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی با برگزیدگان جشنواره سراسری رشد و دبیران و متولیان کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور، عملکرد، فعالیت ها و مأموریت های این کانون ها را در قالب پرونده خبری کانون های دانشجومحور بررسی می کند.

در این شماره گفت وگو با محمد دوستار رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت که همراه قاسم قاسمی معاون فرهنگی دانشجویی این دانشگاه به عنوان رییس و معاون برتر متولی امور کانون ها در کشور عنوان دومی جشنواره سراسری رشد را از آن خود کردند را می خوانیم.

آنا: چه شاخص ها و مؤلفه هایی باعث انتخاب شما به عنوان رییس برتر(دوم) متولی امور کانون های دانشجویی در جشنواره سراسری رشد شد؟ دوستار: با توجه ویژه معاونت فرهنگی دانشجویی و رییس دانشگاه آزاد اسلامی به گسترش فعالیت های کانون ها و تشکل ها با به کارگیری صحیح دانشجویان فعال در حوزه های مختلف، ایجاد فضای انگیزشی در آنان، هدف گذاری مناسب در زمینه شناسایی و پرورش استعدادهای ناب دانشجویان و نیز اهتمام بخش های مختلف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، موجب شد تا به این توفیق نائل شویم.

آنا: چه تعداد کانون فرهنگی اجتماعی در دانشگاه آزاد استان گیلان و در چه زمینه هایی فعال هستند؟ دوستار: اکنون 42 کانون فعال فرهنگی اجتماعی دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان فعالیت های اثربخش و اقدامات ماندگار فرهنگی را به ثبت رسانده اند.

ایجاد تعامل قانون مند با جامعه و برپایی جشنواره هایی مانند جشنواره رشد نقش بسزایی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی کانون ها دارد.

آنا: جایگاه و وظایف کانون های فرهنگی اجتماعی در دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟ دوستار: در کنار فعالیت های متمرکز هر کانون فرهنگی با توجه به ماهیت فعالیت های آن کانون، دانشجویان عضو این کانون ها به شرایط محیطی جامعه اسلامی بی تفاوت نبوده و فعالیت های گسترده و اثربخش کانون های فرهنگی را مختص به محیط دانشگاه نکرده و در جامعه اقدامات ثمربخشی انجام داده اند.

ماندگاری استعدادهای جوانان با راه اندازی باشگاه رشد آنا: حمایت از کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان را چگونه ارزیابی می کنید و مشکلات و چالش های مسیر فعالیت آنها را چه چیزهایی می دانید؟ راهکارهایتان چیست؟ دوستار: آیین نامه کانون های فرهنگی دانشجویی اوایل شهریور سال گذشته اصلاح شد، اکنون هزار و 256 کانون فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال بوده و این مهم نویدبخش برنامه های ارزشمند برای کانون هاست.

باید فضایی را فراهم و بستر مناسبی را ایجاد کرد تا همه سلایق و علایق در جایگاه انسانی که حق انتخاب دارند، بتوانند در محیط دانشگاه در ترویج ارزش های والای انقلاب اسلامی و نیز توسعه همه جانبه کشور و دانشگاه مؤثر عمل کنند.

این فضا را باید دانشگاه فراهم کند که گام نخست با برگزاری جشنواره رشد از سوی معاونت فرهنگی دانشجویی خوب برداشته شده و اکنون با راه اندازی باشگاه رشد استعدادهای هنری و ادبی جوانان این حرکت اثربخش ماندگار خواهد شد.

آنا: کانون های فرهنگی اجتماعی چگونه تقویت می شوند تا در پیشبرد اهداف علمی فرهنگی دانشگاه و جامعه موفق باشند؟ دوستار: ایجاد بسترهای مناسب برای فعالیت های کانون، ارائه خدمات در شأن کانون ها، در اختیار قراردادن امکانات و فضای مناسب کار، برگزاری نشست های منظم با اعضای کانون ها، ایجاد تعامل قانون مند با جامعه و برپایی جشنواره ها مانند جشنواره رشد نقش بسزایی در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی کانون های فرهنگی دانشجویی دارد.

آنا: نحوه همکاری مسئولان مربوط (حوزه فرهنگی دانشجویی دانشگاه) در دانشگاه با کانون ها چگونه بوده است؟ دوستار: طبیعتاً با توجه به ارزیابی انجام شده و کسب رتبه دوم معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت در کشور، نشان دهنده عزم جدی مسئولان این حوزه و تلاش خوب و اثربخش همکاران حوزه فرهنگی و دانشجویی با کانون هاست.

در عین حال در نشست های صمیمانه با دبیران و اعضای کانون ها، دانشجویان رضایت خود را از مسئولان امر اعلام کرده که مایه خوشحالی و خرسندی است.

آنا: جدیدترین برنامه های در حال اجرا و پیش روی معاونت فرهنگی دانشجویی واحد رشت در حوزه کانون های فرهنگی اجتماعی دانشجویان چیست؟ و چه بایدها و نبایدهایی باید مدنظر مسئولان در این حوزه باشد.

دوستار: مایه مباهات و افتخار است که با حضور جوانان اندیشمند و خداجو و در عین حال متعهد و متخصص، کانون های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت فعالیت های برجسته ای داشته و دارند.

دانشجویان در شرایط کنونی جامعه که اولویت اصلی سلامت آحاد جامعه در پی شیوع ویروس منحوس کروناست، جان نثارانه در حال خدمت به مردم هستند.

مسئولان فرهنگی باید با برنامه های انگیزشی، روحیه نشاط و تعالی را بین دانشجویان تقویت کنند و در برنامه ریزی های خود حتماً از نظر مؤثر اعضای کانون های فرهنگی بهره مند شود.

تولید ماسک به صورت شبانه روزی در ایام پیک شیوع کرونا و توزیع آن در جامعه به صورت رایگان از اقدامات مؤثر کانون های فرهنگی بوده است.

آنا: دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی و اساسنامه های مرتبط با کانون های دانشجویی تا چه اندازه کارآمد بوده و به فعالیت کیفی دانشجویان کمک می کند؟ دوستار: با اصلاحیه ای که در آیین نامه کانون های فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با دستور دکتر طهرانچی و اهتمام فرزاد جهان بین معاون فرهنگی دانشجویی صورت گرفته و با حضور دانشجویان و کانون ها در جشنواره رشد نشان داد که مسیر کیفی سازی فعالیت آنان صحیح بوده و باید با ریل گذاری درست شتاب بیشتری بگیرند.

اقدامات کانون های دانشگاه آزاد اسلامی گیلان برای مبارزه با کرونا آنا: چنانچه فعالیت های اجتماعی، علمی، فرهنگی، افتخارات، موفقیت ها و دستاوردها و محصولات شاخص در حوزه کانون ها داشته اید، تشریح کنید.

دوستار: با بروز ویروس منحوس کرونا و شیوع گسترده بیماری کووید 19 که از سال 98 استان گیلان را درگیر کرد، دانشجویان در کانون های فرهنگی مجاهدانه و با روحیه شهادت طلبی در زمینه مقابله، آگاهی رسانی و نیز اقدامات عملی با این ویروس که هنوز ادامه دارد، همچنان در میدان حضور داشته و دارند.

بیشتر بخوانید: بنا به گزارش سایت قطره و به نقل ازمعاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و واحد رشت ازجمله این اقدامات می توان حضور به عنوان نیروی جهادی در بیمارستان های شهر رشت در این ایام را نام برد تا جایی که دانشجو فرزام قنبری به عنوان دانشجوی فداکار کشور در جشنواره تندیس ملی دانشجویان فداکار در زمینه فعالیت های جهادی در مقابله با کرونا، شناخته و قدردانی شد.

ضدعفونی معابر و اماکن پرتردد در استان گیلان به یاد سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار ضدعفونی محیط واحدها و مراکز آموزشی استان گیلان، تولید ماسک به صورت شبانه روزی در ایام پیک شیوع کرونا و توزیع آن در جامعه به صورت رایگان از اقدامات مؤثر کانون های فرهنگی بوده است.

در زمینه مواسات و کمک های مؤمنانه به اقشار کم درآمد جامعه، طبخ 55 هزار پرس غذا، تهیه بسته معیشتی و توزیع آن بین خانواده های نیازمند، برگزاری دوره های آموزشی به صورت وبینار و جمع آوری کمک های نقدی مؤمنانه در چندین مرحله و نیز تهیه اجناس و لوازم خانگی برای جهیزیه جوانان نیازمند صورت پذیرفت.

آنا: برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره سراسری رشد و .

تا چه اندازه در رشد و پیشرفت و فعالیت کانون های فرهنگی دانشجویی مؤثر هستند؟ دوستار: همیشه ارزیابی فعالیت ها نقش بسزایی در تعالی سازمانی و بخش های مختلف جامعه داشته و برگزاری جشنواره رشد و به رقابت گذاشتن فعالیت ها این انگیزه را برای حضور پررنگ تر بیشتر می کند.

انتهای پیام/4121/4062/
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - فعال - کانون های فرهنگی - فرهنگی - فعالیت - کانون - دانشجویان - رییس دانشگاه آزاد اسلامی - اسلامی - فعالیت های دانشجویی - کانون های دانشجویی - ریل گذاری - دانشجویی - رییس دانشگاه آزاد - پاسخگویی - اجتماعی - آزاد - فرهنگی و هنری - رییس دانشگاه - کانون فرهنگی - مناسب - گیلان - واحد - شتاب - مشارکت - برنامه - یکی از - سلایق

آخرین اخبار سرویس:
پیش بینی 3 هزار تخت برای پیک بعدی کرونا در خوزستان

اهمیت شبکه های اجتماعی برای دانشکده ها در این روزها

ارتباط صنعت و دانشگاه، عامل توسعه است

84 درصد دانش آموزان گیلانی دز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند

چالش برانگیزترین شرط برای ثبت اختراع آموزش داده می شود

فهرست محصولات اولویت دار دانش بنیان منتشر شد

مهارت های «غم گریزی و شادکامی» از نگاه مولانا

رائفی پور بدون صحت سنجی ادعاها به دانشگاه آزاد توهین می کند

توسعه کسب و کار های گردشگری و صنایع دستی

مددجوی دیروز، کارآفرین امروز

اساتید پیشگامان کار فرهنگی در شرایط کرونا هستند

پیشگیری محله محور تنها راه کاهش معضلات اجتماعی است

مددجوی دیروز، کارافرین امروز

ارائه کارت واکسن دیجیتال شرط اسکان در خوابگاه های دانشجویی

امضاء تفاهمنامه شرکت کسب و کار رضوی با مرکز رشد دانشگاه فردوسی

ملاک تبدیل و تمدید وضعیت رؤسای مراکز علمی کاربردی

تولید ابزار ضروری آزمایشگاهی در گلستان

بسیج دانشجویی دانشگاه های قشم و کیش: «اندیشه ما می توانیم» در مناطق آزاد جاری شود

هوش مصنوعی و حتی شبیه سازی مغز انسان تضادی با دین ندارد

آخرین وضعیت تسهیلات رفاهی دانشگاه ها

از تدوین برنامه های فرهنگی ویژه تا جذب بیشتر دانشجویان داخلی و خارجی

حفظ، صیانت و کرامت نخبگان به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود

اطلاعیه شماره 12 دبیرخانه پویش سفیران حسینی (ع)

ساختار شناسی سوره معارج بررسی می شود

نشست «مهارت های نگارش مقاله علمی پژوهشی» برگزار شد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی منصوب شد

آخرین وضعیت تسهیلات رفاهی دانشگاه ها

دانشگاه فردوسی جزء برترین های جهان قرار گرفت

800 کدرشته محل جدید در دانشگاه جامع علمی کاربردی

دانشگاه فردوسی جزء برترین های جهان قرار گرفت

گذراندن دوره های توانمندسازی شرط تعیین وضعیت رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی شد

شناسایی پروتیینی که خاطرات بد را پاک می کند

هدف گذاری در جهت تجاری سازی علوم انسانی

حاصل بازبینی نتایج آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی اعلام شد

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجان معرفی شد

رفتار شهروندی از نیازها و چالش های جدی زندگی بشری است

کرمی: رونق اقتصاد با حمایت از زیست بوم خلاق / دستاورد های فرهنگی فرصتی برای صادرات می شود

دومین روز جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت نام آزمون کتبی و شفاهی دانشنامه و گواهینامه تخصصی دندانپزشکی آغاز شد

مسابقات مبارزه جنگجویان ووشو

انتصاب سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی

افزایش 12 درصدی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد + جزییات

ارائه کارت واکسیناسیون برای خوابگاه دانشجویی الزامی است

شکافی در دل منظومه شمسی اولیه

تجلیل از 61 هنرجوی فیروزه ای پذیرفته شده در دانشگاه های فنی کشور

نمایشگاه صنایع خلاق و فرهنگی

وزیر علوم سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی را منصوب کرد

اسامی دانشجویان ممتاز دانشگاه یزد اعلام شد

زندگینامه: محمدعلی زلفی گل (1345-)

ناگفته های محمد رضا گلزار از ازدواجش /عکس

بررسی عملکرد دانشگاه علمی کاربردی جهاد در زمینه آموزش مجازی

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی منصوب شد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

وبینار سینما و رسانه برگزار می شود

ناگفته های محمد رضا گلزار از ازدواجش /عکس

رائه کارت واکسن دیجیتال شرط اسکان در خوابگاه های دانشجویی

سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد+ سوابق حسن کریمی مزرعه شاهی

عضویت استاد دانشگاه مراغه در اتحادیه بین المللی تاریخ و فلسفه علم و فناوری

پرتاب لوسی به فضا و آغاز مأموریت 12 ساله

صیانت از نخبگان، یک پروژه ملی است

جلسه هم افزایی مرکز حراست دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منصوب شد

سرپرست دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی منصوب شد

ستاری: تجاری سازی علوم انسانی در قالب توسعه صنایع خلاق و فرهنگی دنبال می شود

حکم شهردار قزوین صادر شد

فراخوان شرکت در مسابقات آنلاین اطلاعات عمومی ورزشی دانشگاهیان اعلام شد/ مهلت ثبت نام تا 30 آبان ماه

محتوای متناسب با رشته های آموزشی معارف تولید می شود

راه اندازی مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در نیشابور

روسای دانشگاه های کشور های اسلامی با دبیرکل شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام دیدار می کنند

جلوگیری از فقر اخلاقی جوانان در دانشگاه

حفظ، صیانت و کرامت نخبگان باید به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود

آخرین وضعیت تسهیلات رفاهی دانشگاه ها برای ترم جدید

نشست خبری «رییس سازمان هنری رسانه ای اوج»

قابلیت دانلود کلاس های درس برای دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد فراهم شد

متروپولیتن 2023؛ لوکس ترین شاسی بلند لندروور

حفظ، صیانت و کرامت نخبگان باید به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود / لزوم حمایت از پژوهش های فناورانه

اولویت حضور در دانشگاه کوثر با دانشجویان تحصیلات تکمیلی است

تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد گرمسار و جهاد کشاورزی آرادان منعقد شد

مشکل جدی دانشجویان دانشگاه های بجنورد با سرویس های ایاب و ذهاب بعد از بازگشایی دانشگاه ها

اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد تا پایان هفته جاری/ آغاز آموزش پذیرفته شدگان از آبان

نتایج کنکور بورد تخصصی دامپزشکی شهریور دانشگاه آزاد

ماهواره دانشجویی اپسکو با موفقیت به فضا پرتاب شد

درسی که باید از علامه حسن زاده آملی بیاموزیم

مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اردبیل مجهز به زیرساخت های مناسب است

اعلام فراخوان شرکت در مسابقات آنلاین اطلاعات عمومی ورزشی دانشگاهیان

اعمال فاصله گذاری در کلاس های حضوری ضرورت دارد

وجود شکاف در دل منظومه شمسی اولیه

اختتامیه «جشنواره تحقیقات برتر شعب ایسپا» طرح پژوهشگر لرستانی برگزیده شد

برگزاری کارگاه مقاله نویسی و استارتاپ

حفظ صیانت و کرامت نخبگان باید به عنوان یک پروژه ملی تعریف شود

اعلام نتایج اولیه آزمون بورد تخصصی گروه دامپزشکی دانشگاه آزاد

نتایج نهایی کارشناسی ارشد چرا اعلام نمی شود؟

کارگاه آموزشی پروپوزال نویسی برگزار می شود

برگزاری کارگاه تخصصی سطح یک تدبر در قرآن کریم

نام نویسی «جشنواره قرآنی هدهد» ویژه دانشجویان علوم پزشکی شیراز تمدید شد

مشاوره هایی که در خانه نسل توحیدی ارائه می شود

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

تولید علوفه دامی در گلخانه های یزد

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان

فعالیت کیفی کانون های فرهنگی با ریل گذاری مناسب شتاب می گیرد | 42 کانون فعال در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان