مطالب مرتبط:
عملکرد مدیریت شهری دوره پنجم نمره قبولی نمی گیرد/ گردش کار شهرداری تهران معیوب است
آمادگی وزارت نفت برای استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی
اجلاس شانگهای، فرصتی برای کنترل سلطه جویی آمریکاست/ شهردار جدید قزوین با محور آسایش مردم کار خود را آغاز کند
نمی توان مشهد را با بودجه کنونی توسعه داد/رفع موانع سرمایه گذاری اولویت ماست
استخدام محقق و پژوهشگر در بهزیست دانش نارون از اصفهان جهت کار در مشهد
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 20:452021-09-17اقتصادي

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت


آنچه در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

- گروه استان ها- شهردار مشهد گفت: آنچهدر اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

از مشهد مقدس، سید عبدالله ارجایی در نشست با فعالان اقتصادی مشهد اظهار داشت: برخی برای راه اندازی سریع تر کارها در دستگاه های اجرایی به دنبال حامی و تسهیل کننده هستند، ما با افتخار اعلام می کنیم برای تسهیل سرمایه گذاری در جهان شهر مشهد آمده ایم و اولویت ما هموار کردن راه و رفع موانع سرمایه گذاری است.

وی با بیان این مطلب که با بودجه کنونی فقط می توان مشهد را نگهداری کرد اما قطعا نمی توان مشهد را توسعه داد افزود: بروکراسی های پیچیده اداری شهرداری را برای تسریع سرمایه گذاری با کمک شورای شهر حذف می کنیم، هر چند مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد اما با این وجود برای رفع مشکلات و موانع خارج از مدیریت شهری نیز تلاش و به سرمایه گذاران کمک خواهیم کرد.

شهردار مشهد تصریح کرد: آنچه در اختیار مدیریت شهری است؛ حتی آبرویمان را برای دفاع و حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت.

در خراسان و شهر مشهد در مسیر حمایت از سرمایه گذاری فرهنگ متفاوتی وجود دارد و همه باید با هم تلاش کنیم تا این فرهنگ را عوض کنیم.

وی با اشاره به اینکه در مقوله اقتصادی چند راهبرد مد نظر داریم خاطرنشان کرد: راهبرد اول اینکه ما به شهر ثروتمند اعتقاد داریم، یعنی تمام ارکان شهر ثروتمند باشند و به جای سهم بری از ثروت انباشته مردم معتقد به سهم بری از فرصت ایجاد ثروت هستیم.

شهردار مشهد گفت: به زبان ساده معتقدیم اگر مردم ثروتمند شوند در کوچکترین مقیاس پروانه بهتری از ما خواهند گرفت و این درآمد بیشتر و درپی آن خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم را از سوی شهرداری به دنبال خواهد داشت.

ارجایی افزود: اما اگر مردم ثروت کمتری داشته و یا ثروتی نداشته باشند، همان زمینی را هم که در اختیار دارند به دو یا سه قسمت می کنند و بدون مجوز می سازند و سهم شهرداری را نمی دهند و دردسر بیشتری برای شهر و شهرداری درست می کنند با توجه به این موضوع فرصت ایجاد ثروت برای ما مهمتر از سهم بری از ثروت انباشته مردم است.

مشهد به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شودشهردارمشهد ادامه داد: اگر فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران هزار فرصت شغلی برای مشهد ایجاد کنند خوشایندتر است تا اینکه هزار میلیارد تومان ثروت انباشته داشته باشند زیرا آن هزار نفری که برایشان اشتغال ایجاد شود هم اثر مثبتش به شهرداری می رسد هم آسیب های اجتماعی با ایجاد شغل کاهش خواهد یافت و لازم نیست هزینه زیادی برای آن پرداخت کنیم.

ارجایی ادامه داد: مشهد چند هزار معتاد متجاهر دارد که شهرداری سالانه بیش از 10 میلیارد تومان برای جمع آوری و نگهداری آنها به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کمک مالی مستقیم می کند.

در حالی که می توانست در سال های گذشته این مبلغ را صرف اشتغال زایی کند تا مشکل ریشه ای برطرف شود.

وی با اشاره به برنامه های مدیریت جدید شهری گفت: مشهد باید به قطب صنایع خلاق در منطقه تبدیل شود و از سرمایه گذاری در این راستا حمایت می کنیم.

احداث شهرک فناوری درمشهدارجایی تصریح کرد: فرصت های سرمایه گذاری جذاب و با راهبرد، برد برد از اصولی است که بدون شک به آن پایبند هستیم، زیرا این موضوع را درک می کنیم که اگرقرار باشد سرمایه گذار 20 درصد سود کند برایش بهتر است که پولش را سپرده کند لذا به سودهای این رقمی برای سرمایه گذاران قانع نیستیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه مشهد ظرفیت سرمایه گذاری و پتانسیل اقتصادی بالایی دارد، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه هایی که می تواند مد نظر قرار گیرد پیشنهاد رییس شورای شهر برای احداث شهرک فناوری در مشهد است، چنین تفاهم نامه ای می تواند با مجموعه اقتصادی جوانمرد نیز به امضاء برسد .

وی گفت: قدرسرمایه گذاران داخلی را می دانیم آنها می توانستند مانند بسیاری، این پول را از کشور خارج کنند و جای دیگری سرمایه گذاری کنند اما ماندند و درکشور خودشان سرمایه گذاری کردند این را درک می کنیم و از آنها حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

بهبود وضعیت اقتصادی مردم با رونق سرمایه گذاری میسر استحسن موحدیان رییس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: هدف حکومت اسلامی، تعالی انسان هاست که برای تحقق این مهم باید وضعیت اقتصادی مردم بهبود یابد؛ این بهبود وضعیت با رونق سرمایه گذاری محقق می شود.

وی افزود: اقتصاد مسئله مهمی است که مقام معظم رهبری سالهاست برآن تاکید دارند.

هدف حکومت اسلامی تعالی انسان هاست اما ابزار آن ابزار اقتصادی است و ما نمی توانیم بدون ابزار اقتصادی به این مهم دست پیدا کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برای تعالی انسان ها باید وضعیت اقتصادی آنها را سامان ببخشیم، اظهارکرد: باید بدانیم که مناسب کردن وضعیت اقتصادی مردم با حضور سرمایه گذاران محقق می شود.

موحدیان تصریح کرد: نگاه شهرداری در حوزه اقتصادی تغییر کرده و ما از سرمایه گذاران بزرگ مانند بانک ملل انتظار داریم در اجرای پروژه های کلان مانند احداث شهرک فناوری اطلاعات مشارکت داشته باشند.

وی ادامه داد: عصر امروز عصر فناوری اطلاعات است و پروژه های آجر وسیمان کمتر پاسخگو خواهد بود، لذا از سرمایه گذاران دعوت می کنیم که به سرمایه گذاری در حوزه فناوری ورود پیدا کنند، زیرا ما در این حوزه از دنیا عقب هستیم.

شورای شهر و شهرداری نیز از سرمایه گذاری در این بخش حمایت خواهند کرد.

مشهدمقدس بهشت سرمایه گذاری می شودمجید دبیریان رییس کمیسیون اقتصادی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر مشهد نیزگفت: شرایط را به نحوی فراهم می آوریم که مشهد به بهشت سرمایه گذاری تبدیل شود.

در نگاه متفاوتی که بنا است در حوزه اقتصادی مدیریت شهری اجرایی شود از شهردار خواهیم خواست تا با تعریف مدل های جدیدی در قراردادها تلاش شود مشکلی برای سرمایه گذاران به وجود نیاید.

وی افزود: اگر قرار است در حوزه سرمایه گذاری با شهرداری تعامل شود، ابتدا باید خودمان را جای سرمایه گذار ببینیم و منافع آنها را نیز در نظر بگیریم.

رییس کمیسیون اقتصادی شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه اگر سرمایه گذار نباشد اقتصاد این شهر هم نخواهد چرخید، اظهارکرد: دراین راستا باید شرایطی را فراهم کنیم تا به گفته شهردار، شهر مشهد تبدیل به بهشت سرمایه گذاران شود.

دبیریان تصریح کرد: با نگاهی که اکنون در شهرداری مشهد در حوزه اقتصادی وجود دارد، انتظار داریم سرمایه گذاران به ویژه مجموعه های اقتصادی بزرگ نیز نگاه متفاوتی به سرمایه گذاری در مشهد داشته باشند اگر صرفا هدف از سرمایه گذاری تنها گذاشتن آجروسیمان روی هم باشد معتقدیم اینگونه سرمایه گذاری ها امروزه پاسخگو نخواهد بود.

حافظ حقوق سرمایه گذاران در مشهدالرضا(ع) هستیمهاشم دائمی رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر مشهد اظهارداشت: از حقوق افرادی که در شهر علی بن موسی الرضا(ع) سرمایه گذاری می کنند، صیانت خواهیم کرد.

در این دوره نگاه شورای شهر به حوزه سرمایه گذاری بسیار باز و وسیع است.

وی اضافه کرد: شهردارجهان شهرمشهد نیز در ابتدای کار خود درخصوص رویکرد مدیریت شهری درحوزه سرمایه گذاری به این نکته تاکید داشتند که مشهد را به بهشت سرمایه گذاران تبدیل خواهند کرد.

رییس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه نگاه شهردار به حوزه اقتصادی بسیار نوید بخش است، گفت: این موضوع نشان می دهد که امنیت به حوزه سرمایه گذاری برمی گردد.

دائمی تصریح کرد: کمیسیون حقوقی و نظارت شورای شهر همانطور که وظیفه خود می داند بر تمامی قراردادها نظارت داشته و از حقوق شهر دفاع کند، وظیفه خود نیز می داند که از حقوق افرادی که در شهر علی بن موسی الرضا(ع) سرمایه گذاری می کنند، صیانت نماید.

وی ادامه داد: معتقدیم هر قراردادی که در قالب سرمایه گذاری مشارکتی و یا سایر قالب ها در شهر امام رضا(ع) منعقد شود منجر به رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و نهایت به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری مشهد منتج می شود.

انتهای پیام/281/ح
کلید واژه ها: سرمایه گذاران - سرمایه - سرمایه گذاری - مدیریت شهری - مشهد - شهردار مشهد - شهردار - مدیریت - موانع سرمایه گذاری - دستگاه های اجرایی - حمایت - فعالان اقتصادی - شهری - تسهیل - راه اندازی - شورای شهر - رفع موانع - سریع - کنیم - دفاع - توان - بروکراسی - شهر مشهد - عبدالله - اقتصادی - نگهداری - شهرداری - دستگاه - اولویت - افتخار

آخرین اخبار سرویس:
ببینید | آغاز تولید انبوه تارا اتوماتیک با حضور وزیر صمت

ایران با همکاری ترکیه خودرو می سازد؟

آخرین رنگ بندی شهرستان های کردستان در مقابله با کرونا + جزییات

فروش نفت به روپیه، یوان و یورو تا 23 درصد زیان آور است

نکات کلیدی در نوشتن قولنامه ماشین

ثبت نام مجردها برای مسکن فعلا در حد پیشنهاد است

چین از واکسیناسیون 75 درصد مردم این کشور خبر داد

مدیران عامل دو بانک دولتی منصوب شدند

استخدام کارمند اداری در شرکت افرا صنعت در البرز و تهران

استخدام کارشناس خرید با بیمه و سرویس در تعاونی پایا بسپار آریا در همدان

استخدام کارشناس فروش با حقوق ثابت، پاداش، پورسانت و بیمه در تهران

استخدام مدیر تولید و کارشناس برنامه ریزی و تولید با بیمه و بیمه تکمیلی

استخدام کارمند واحد لجستیک با بیمه در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در زنجان

استخدام مدیر فروش روغن موتورهای خودرویی، دیزلی، صنعتی با بیمه در تبریز

وزارت راه زمین خالی برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی دارد

مدیرکل شیلات خوزستان پیش بینی کرد ؛ برداشت 153 تن ماهی از استخرهای دو منظوره در بهبهان

موانع موجود در راه ثبت جهانی بسطام احصا و رفع شود

سهم مناطق آزاد از طرح های صنعتی، فقط 1 درصد!

جزییات سهام دار شدن 20 میلیون جامانده از آخر آبان

زنان مجرد هم می توانند در طرح ملی مسکن ثبت نام کنند؟

اطلاعات نهانی

محاسبه افزایش حقوق معلمان؛ از مهرماه

بعد از بازی با استقلال انتظارات از ما بالا رفته است

چین از واکسیناسیون 75 درصد مردم این کشور خبر داد

مجموع تزریق واکسن کرونا در کشور از 80 میلیون دُز فراتر رفت

چین از واکسیناسیون 75 درصد مردم این کشور خبر داد

کرونا چند کارگر را بیکار کرد؟

قیمت بنزین در سال 1401 افزایش می یابد؟

انتشار اطلاعیه پذیره نویسی شرکت تأمین سرمایه خلیج فارس

دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه شد

احتمال رد طرح افزایش پلکانی حقوق کارمندان

تله بودجه 1401 /دو هشدار درباره سند مالی سال آینده چیست؟

موانع ثبت جهانی بسطام احصاء شده است/ تبیین اهمیت گردشگری شاهرود

مدیرعامل توییتر: یک ابَر تورم پیش روی اقتصاد آمریکا است

اتوماسیون صنعتی چیست و در ایران چه وضعی دارد؟

خودروسازی ظرف 2 سال باید به افتخار ملی تبدیل شود

جزییاتی از فعالیت مراکز معاینه فنی کشور

راه آهن بستان آباد- تبریز از برنامه زمانبندی عقب است

بیست و یکمین نمایشگاه صنعت برق برگزار می شود

جزییات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده

تخم مرغ ارزان شد؟

کدام خودروها راحت تر به فروش می روند؟

استخدام کارشناس ارشد مالی در یک شرکت معتبر در فارس

استخدام منشی دفتری با بیمه و پاداش در یک شرکت معتبر در تهران

دعوت به همکاری جهت اعطای کد نمایندگی بیمه در تهران

اطلاعیه پذیره نویسی تأمین سرمایه خلیج فارس منتشر شد

استخدام رییس حسابداری و کارشناس طرح و برنامه در البرز

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت افرا صنعت در البرز

استخدام حسابدار در موسسه پارس کامیاب پارسیان در کرج

استخدام بازاریاب با حقوق ثابت، بیمه و پورسانت در مجموعه سروین در تهران

استخدام فروشنده HRC (مواد غذایی) در شرکت صنعتی بهشهر در تهران

با ارمنستان برای جایگزینی مسیرهای جدید حمل و نقل کالا توافق کردیم

جدیدترین وضعیت تولید خودروهای سنگین

ایران با همکاری ترکیه خودرو می سازد؟

حذف قیمت گذاری دستوری خودرو و عرضه برخی محصولات در بورس کالا

استخدام کارشناس تضمین کیفیت با بیمه تکمیلی در شرکت هدایت سرمایه کاسپین

آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400

جایگزینی برای حذف ارز 4200 تومانی

استخدام سرپرست جذب و استخدام، کارشناس جذب و استخدام در شرکت اصالت در اصفهان

نیرو ساده خانم

خودروسازی ظرف 2 سال باید به افتخار ملی تبدیل شود

جزییات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده /جاماندگان چه زمانی سهام دریافت میکنند؟

آغاز پرداخت خسارت نوسانات برق سال 1400

نیاز به همه گروه های خونی

قیمت طلا، سکه و ارز 1400/08/02/ بازار صعودی شد

همکاری ایران و ژاپن برای تقویت تعاونی های روستایی

«نان فاطمی» در قم آغاز به کار کرد

چهار قلوهای مشهدی از بدو تولد، زیر چتر حمایتی شهرداری قرار داشتند

افزایش سرمایه شرکت فولاد خوزستان از محل سود انباشته مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار کشور قرار گرفت.

جزییات تخصیص سهام عدالت به 20 میلیون جامانده

همکاری ایران و جایکا برای توسعه کیفی تعاونی ها

اقتصاد ایران از رکود خارج شده است

ایران با همکاری ترکیه خودرو می سازد؟

قیمت مسکن در شهر تبریز چقدر است؟

حباب مسکن در شهرهای بزرگ جهان چه قدر است؟

قیمت جدید گوشت اعلام شد

درآمد ارزی حیرت آور ترکیه از فروش خانه به خارجی ها

فیلمی جالب از کارخانه هوشمند نیسان

قیمت جدید گوشت اعلام شد

پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی آسیا کاهشی شد

جزییات ساخت یک میلیون مسکن در سال/ 70 درصد تهرانی ها زیر خط فقر مسکن هستند

جزییات واگذاری سهام عدالت به 20 میلیون جامانده

70 درصد تهرانی ها زیر خط فقر مسکن هستند

افزایش قیمت کالاها چقدر است؟

استخدام حسابدار در صنایع غذایی ستاره کاسپین در تهران

استخدام کارشناس فروش با حقوق، بیمه تکمیلی، ناهار، وام و پورسانت در اصفهان

استخدام کارشناس مهندسی عملیات لجستیک با بیمه و سرویس در تهران

استخدام گرافیست در شرکت البرز صنعت مبنا از تهران و البرز

آخرین خبرها از افزایش قیمت بنزین/ مجلس نمی تواند به امور بانک ها ورود پیدا کند

اطلاعیه جدید صندوق بازنشستگی کشوری درباره خرید اقساطی لوازم خانگی

نیمی از واحدهای مسکن روستایی کشور مقاوم سازی و نوسازی شده است

تبدیل 21 کیلومتر شبکه سیمی برق به کابل خود نگهدار در اهواز

توضیح رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره افزایش حقوق کارمندان در سال آینده | افزایش حقوق 1401 چند درصد است؟

جزییات جدید از وام قانون جهش تولید مسکن

قیمت یخچال فریزرهای اسنوا در بازار + جدول

لوازم خانگی ایرانی|دلیل کاهش کیفیت و رشد قیمت برخی اقلام لوازم خانگی/صرفه اقتصادی در تولیدِ داخل شدن کالاها

اجرای طرح رتبه بندی معلمان به 80 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد

پیش بینی برداشت 160هزار تن انار از باغ های مرکزی

باید نظارت دقیق بر زنجیره توزیع کالا در کشور صورت گیرد

افزایش قیمت کالاها چقدر است؟

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت

شهردار مشهد: آن چه در اختیار مدیریت شهری است در حمایت از سرمایه گذاران به کار خواهیم گرفت