مطالب مرتبط:
جهان وارد دوران جدیدی شده/ سلطه طلبی رو به زوال است
رواسی: نسل جدیدی در پاراوزنه برداری به جهان معرفی خواهد شد
کرونا در جهان/ مرگ 10353 نفر در 24 ساعت گذشته + جدول تغییرات
می توان دوره جدیدی از همکاری های گسترده اقتصادی را رقم زد
کووید 19 طولانی مدت خطر زوال عقل را افزایش می دهد
-65 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 13:102021-09-17سياسي

جهان وارد دوران جدیدی شده و سلطه طلبی رو به زوال است


تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه اقتصادی، عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی سازمان همکاری شانگهای در اقتصاد جهانی است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری موج، دکتر سید ابراهیم رییسی روز جمعه طی سخنانی در جمع سران و مقام های شرکت کننده در بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای افزود: ابتدا مایلم مراتب تشکر و قدردانی خود را از امامعلی رحمان، رییس جمهوری کشور زیبا و فرهنگی تاجیکستان و مردم تاجیکستان به خاطر میهمان نوازی و میزبانی گرم این اجلاس و برنامه ریزی بسیار خوب به عمل آمده طی دوره مدیریت ایشان بر سازمان، اعلام نمایم.

وی اظهار داشت: از فرصت استفاده می کنم و فرارسیدن بیستمین سالگرد تأسیس سازمان همکاری شانگهای" را به همه اعضای محترم تبریک گفته و امیدوارم سازمان شانگ های در ادامه نیز، مسیر بالنده خود را که موجب شده است در مدتی کوتاه جایگاه منطقه ای و بین المللی ممتازی را کسب نماید، تداوم بخشد.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: اجازه دهید خرسندی خود را از بابت حضور در این نشست مهم و تاثیرگذار که یکی از معدود فرصت های گفتگو برای تضمین صلح و همکاری واقعی در سطح منطقه ای است، ابراز نمایم و از تمامی اعضاء محترم برای عضویت دائمی ایران اسلامی صمیمانه تشکر نمایم.

رییس جمهوری گفت: توسعه فرهنگی، دستور کار اول همکاری بین کشورهای صاحب تمدن است.

بخش عمده خزانه فرهنگ و معنویت جهان در آسیا قرار دارد.

آسیا مهد تمدن بشری است و قلب تپنده آن در چین، هند، تاجیکستان و ایران فرهنگ ساز بوده است.

فرهنگ و تمدن آسیایی همیشه با همگنی، صبر، ادب، احترام متقابل و خیرخواهی و در یک کلام، حکمت و عدالت همراه بوده است.

بزرگترین ادیان ابراهیمی در آسیا بوده اند.

رییسی تصریح کرد: معنویت، نیاز همیشگی بشریت و گمشده انسان امروز است.

بحران معنویت زیرساخت همه بحران های جهان است.

انحصارگرایی، خشونت و نقض حقوق بشر جلوه هایی از پیامدهای دوری از معنویت است؛ ایران می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه گرایی فرهنگی ایفا کند.

وی ادامه داد: زمانی که من به ریاست جمهوری اسلامی را عهده دار شدم، جهت گیری سیاست خارجی خود را تمرکز بر چندجانبه گرایی اقتصادی و تقویت سیاست همسایگی به معنی وسیع آن و تقویت حضور در سازمانهای منطقه ای معرفی کردم.

رییس جمهوری گفت: ترکیب دو ابتکار اوراسیایی و جاده - کمربند می تواند تحقق عینی بخشی از این رویکرد باشد و ظرفیت های عظیم جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ژئوپلتیک، جمعیت، انرژی، حمل و نقل، نیروی انسانی، و از همه مهمتر معنویت، فرهنگ و تمدن می تواند تحرک معناداری به این چشم انداز ببخشد.

این منطقه در طول تاریخ پیوستگی شگرفی داشته است و احیای این پیوستگی از کارویژه های پیمان شانگهای و مورد تاکید جمهوی اسلامی ایران است.

آسیا سرزمینی غنی از تمدنها و ارزشهاست.

نقش آفرینی آسیا در عرصه بین الملل نیازمند حفظ تجانس (هارمونی) بین ملتها و تمدن های خود است.

ایران تجانس بین ملتها و تمدن های آسیایی را تقویت می کند.

وی افزود: جهان وارد دوران جدیدی شده است.

سلطه طلبی و یکجانبه گرایی رو به زوال است.

نظام بین الملل به سوی چند قطبی شدن و بازتوزیع قدرت به سود کشورهای مستقل، در حال تغییر است.

در شرایط کنونی صلح و امنیت جهانی از ناحیه سلطه طلبی و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و جدایی طلبی در معرض تهدید قرار دارد؛ تهدیدهایی که طیف وسیعی از کشورهای جهان و بویژه اعضا و شرکای سازمان همکاری شانگهای را هدف قرار داده است.

رییس جمهوری اظهار داشت: آسیا همچون گذشته های نه چندان دور در کانون تغییرات جهانی قرار دارد.

حفظ و تقویت صلح در این پهنه گسترده، نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است.

سازمان همکاری شانگهای و روح حاکم بر آن یعنی اعتماد متقابل، منافع مشترک، برابری، رایزنی مشترک، احترام به تنوع فرهنگی و توسعه مشترک، ابزار کلیدی در راستای حفظ صلح در قرن 21 است.

رییسی تاکید کرد: صلح و توسعه از مسیر همکاری و هماهنگی کشورهای کلیدی این منطقه حاصل می شود.

در این مسیر، شکل دهی و تقویت پیوندهای زیرساختی میان کشورهای مختلف اهمیت و ضرورت دارد.

ابتکار کمربند - راه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کریدور شمال - جنوب به عنوان طرح های کلیدی در حوزه اتصالات زیرساختی می توانند در تقویت منافع مشترک کشورهای در حال توسعه و تقویت صلح در این منطقه نقش ایفا نمایند.

این پروژه ها نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگرند.

وی خاطر نشان کرد: ایران حلقه وصل سه طرح زیرساختی فوق است.

ایران می تواند از طریق کریدور شمال - جنوب حلقه وصل جنوب و شمال اورسیا باشد و آسیای مرکزی و روسیه را به هند پیوند دهد.

کریدور شمال-جنوب می تواند زیرساخت سخت همگرایی در قالب "اوراسیای بزرگ" را تقویت نماید.

ایران در مسیر یکی از کریدورهای ابتکار کمربند و راه، یعنی کریدور چین آسیای مرکزی غرب آسیا قرار دارد و می تواند پیوند دهنده شرق و غرب اوراسیا باشد.

همچنین بندر بزرگ چابهار ایران ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تبادلات چندین کشور عضو و همسایه را به نحو ویژه دارد که با همت اعضا می تواند به نمادی از همکاری همه اعضای سازمان شانگهای باشد.

رییسی افزود: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر مشارکت فعال در سازمانهای بین المللی، چندجانبه گرایی و مخالفت با یکجانبه گرایی بر پایه عدالت، همکاری، احترام متقابل و ضرورت ایفای نقش سازنده در مواجهه با چالش های بین المللی و منطقه ای بوده است.

وی اظهار داشت: امروز نظام بین الملل با چالش ها و مشکلات متعددی رو به روست که حل آنها توسط یک دولت به تنهایی امکان پذیر نیست.

چالش اول، همه گیری کرونا است که نه تنها سلامت ملت های جهان را هدف قرار داده بلکه پیامدهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی قابل توجهی نیز در بر داشته است.

ما از تلاش های اعضای سازمان شانگهای، بخصوص چین و روسیه و هند، برای کمک به واکسیناسیون جهانی تشکر می کنیم و آن را در راستای کمک به روح همکاری در عرصه بین الملل ارزیابی می دانیم.

هرگونه اختلال در روند کمک به سلامت انسان ها از طریق واکسیناسیون جهانی به بهانه تحریم، ضد حقوق بشر و جنایت علیه بشریت است.

حل این مشکل، شدیدا نیازمند همکاری بین المللی است و اعضای پیمان شانگهای پتانسیل فراوانی را در این زمینه دارند و جمهوری اسلامی ایران حاضر است در این زمینه فعالانه همکاری کند.

رییس جمهوری خاطر نشان کرد: تحریم یا تروریسم اقتصادی، چالش دیگری است که به مهمترین ابزار سلطه طلبان برای تحمیل اراده به دیگران بدل شده است.

تحریم یا تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود.

سازمان همکاری شانگهای به طراحی ساختارها و مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم نیاز دارد.

تحریم های یکجانبه تنها علیه یک کشور نیست بلکه همانگونه که در سال های اخیر روشن شده تعداد بیشتری از کشورهای مستقل بویژه اعضای سازمان را در بر می گیرد.

طراحی مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم های یکجانبه در قالب این سازمان اهمیت و ضرورت دارد.

رییسی ادامه داد: از سوی دیگر، ناامنی مخل توسعه و پیشرفت و تروریسم مانع رشد اقتصادی پایدار است.

جمهوری اسلامی ایران با سابقه بیش از 40 سال تقابل و مبارزه بی امان با تروریسم و افراط گرایی، خدمات شایسته ای برای تحقق صلح و عدالت در منطقه غرب آسیا انجام داده است.

ما هم پیمان عراق و سوریه در تقابل با داعش و سایر جریان های تروریستی بوده ایم.

وی افزود: شراکت راهبردی ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سوریه، تجربه ای ارزشمند و الگویی موفق برای همکاری با سایر شرکای منطقه ای و فرامنطقه ای در آینده است.

اینجانب دست همکاری برای تحقق صلح و هم پیمانی برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به سوی همه دولتهای مشارکت کننده در این اجلاس دراز می کنم.

ما نیازمند اقدام جمعی برای تامین امنیت و عدالت به عنوان زیرساخت های اصلی توسعه و پیشرفت هستیم.

رییس جمهوری گفت: متأسفانه بیش از دو دهه مبارزه ی نمایشی آمریکا با تروریسم در افغانستان و عراق، موجب از دست رفتن فرصتهای فراوان این دو کشور در تامین امنیت و رفاه برای ملتهای خود گردید.

آمریکا چند سال است که این الگوی ناموفق را به سوریه نیز صادر کرده است.

مراکز حضور و تحرک نیروهای آمریکا در سوریه، از ناامن ترین و بی ثبات ترین مناطق این کشور است.

رییسی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد به امنیت مشترک است و امنیت را تفکیک شده نمی داند.

راه تامین امنیت مشترک، راه بومی است که صرفا با مشارکت قدرت های منطقه ای و بدون مداخله خارجی امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: مسئولیت وضعیت ایجاد شده در افغانستان، تماما بر عهده ی آمریکا و کشورهای همکار او در این مدت است.

اما ما کشورهای منطقه بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا مردم افغانستان بتوانند بر مشکلات خود چیره شوند و مسیری را برای آینده ای مطمئن ترسیم کنند.

از نظر جمهوری اسلامی، این مهم تنها از طریق کمک کشورهای منطقه به مشارکت مؤثر همه ی اقوام در حاکمیت آینده افغانستان محقق خواهد شد.

طبیعتا کشورهای منطقه صرفا نقش تسهیل گری دارند.

دخالت خارجی در افغانستان بر مشکلات می افزاید و در نهایت، بر بی ثباتی در آن کشور دامن می زند.

رییس جمهوری اظهار داشت: بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران آماده است تمام توان خود را در خدمت ایجاد حکومتی فراگیر، همه شمول و مستقل در افغانستان قرار دهد و همانند تمامی این سال های سخت که در کنار برادران و خواهران افغانی خود بوده ایم، به یاری آنان بشتابیم.

لکن، مایلم تأکید کنم که تحقق چنین هدفی از عهده هیچ کشوری به تنهایی برنمی آید و نیازمند کار مشترک و سامان یافته در قالب ساز و کارهای منطقه ای است.

وی تاکید کرد: تامین حقوق ملت ایران در حوزه برنامه صلح آمیز هسته ای، تضمین منافع مشترک کشورهای در حال توسعه است.

هیچ موضوعی نمی تواند فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ایران را که در چارچوب مقررات بین المللی انجام می شود، دچار توقف نماید.

دیپلماسی یکی از ابزارهای تامین منافع ملی کشورهاست، ولی دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرفها در عمل به آن پایبند باشند.

تهدید و فشار، پای دیپلماسی را سست می کند و دست آن را می بندد.

متاسفانه برخی طرف ها با استفاده از ابزار تهدید و فشار تصور می کنند می توانند دیپلماسی را به نفع خود رقم بزنند، در حالی که با این ترفند عملا دیپلماسی را از میدان به در می کنند و آن را از کارایی می اندازند.

رییس جمهوری افزود: جمهوری اسلامی ایران رفع تحریمها را حق تردیدناپذیر ملت ایران می داند و هر فرایندی که خلاف این حق باشد را در راستای منافع ملت ایران نمی داند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به رفتار مستقل کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و به رسمیت نشناختن تحریم های ظالمانه یکجانبه آمریکا و عدم پیروی از سیاست های تحریمی غیرقانونی این کشور، تقویت همکاری های دوجانبه را به ویژه در عرصه اقتصادی عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی سازمان همکاری شانگهای در اقتصاد جهانی می داند.

رییسی اظهار داشت: در پایان لازم می دانم، توجه اعضای سازمان را به ضرورت همکاری در موضوعات محیط زیستی در موضوعاتی مثل رشد فناوری، همکاری های پساکرونا، امنیت سایبری، دیپلماسی مردمی و ارتباط قوی با مردم و برخورد سازمان یافته با جرایم سازمان یافته با مواد مخدر و تروریسم اعلام نمایم.

وی خاطر نشان کرد: معتقدم اعضای سازمان شانگهای با اعتماد به پیشینه ریشه دار تمدنی خود می توانند روشهای موجود برای دستیابی و گسترش صلح و امنیت را بر مبنای دیپلماسی و تعامل همه جانبه مبتنی بر عدالت و معنویت استوار نمایند.

رییس جمهوری افزود: بار دیگر از رییس جمهور محترم تاجیکستان تشکر و قدردانی می نمایم.

برای دولت و مردم این کشور آرزوی سعادت و بهروزی دارم و ریاست کشور ازبکستان را بر این سازمان تبریک عرض می کنم و در پایان یکبار دیگر از همه اعضای محترم برای عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم از رییس جمهور محترم تاجیکستان، رییس جمهور محترم روسیه آقای پوتین و رییس جمهور محترم چین صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.


کلید واژه ها: سازمان همکاری شانگهای - سازمان - همکاری - شانگهای - تاجیکستان - سید ابراهیم رییسی - ابراهیم رییسی - اقتصاد - اقتصاد جهانی - تقویت همکاری - دوره مدیریت - سید ابراهیم - رییس جمهوری - برنامه ریزی - اجلاس - بین المللی - شرکت کننده - سران - رییس - بیست - خبرگزاری - شانگ های - میزبانی - بیستمین - ابراهیم - راهبردی - قدردانی - استفاده - ارتقای - برنامه

آخرین اخبار سرویس:
قانون اساسی مترقی دهه اول انقلاب و تغییرات ایجاد شده در آن

لایحه رتبه بندی معلمان اصلاح شد/ تغییر در عناوین رتبه معلمان

اقدامات پیامبر(ص) در تحقق وحدت اسلامی/ جذب حداکثری با خُلق نیکو

اجرای طرح «خانه محلات» با هدف شناسایی ظرفیت های خرم آباد

آموزش وحدت باید از مهدکودک ها آغاز شود

وضع قانون واکسیناسیون اجباری برای نمایندگان مجلس کانادا

چرا بعد از چهل سال چهار مقاله خوب در نقد قانون اساسی نداریم

لایحه رتبه بندی معلمان پشت سد شورای نگهبان؟

جنجال محرمانگی

تصویب لایحه رتبه بندی معلمان اقدامی راهبردی در مجلس یازدهم

فال حافظ امروز 29 مهر 1400

اهتمام دستگاه قضایی اراک بر کادرسازی و ترویج روحیه انقلابی

خدای متعال شخصیت روحی و اخلاقی پیامبر اکرم را در ظرفی تربیت کرد که بتواند آن بار عظیم امانت را بر دوش حمل کند

توافق ایران و روسیه برای همکاری نظامی دریایی

خواص درمانی کرسی در زمستان

تقدیر از پیشکسوتان از سوی فولاد مبارکه

مروری بر زندگی آیت الله کوهستانی؛ فرزندی از کاشان که در مازندران رشد کرد

درخواست حاج احمدآقا از آیت الله مهدوی کنی چه بود؟

حدیث روز | کوه سخت تر است یا مؤمن؟!

وعده عجیب میرکاظمی به مردم/ حفظ ارزش پول ملی، از رویا تا واقعیت +جزییات

احزاب فقط در انتخابات کرکره خود را بالا می کشند

لزوم تهیه پیوست فرهنگی و رسانه ای در حوزه فناوری اطلاعات

سازش 3 طایفه پس از 30 سال با تلاش شورای حل اختلاف قزوین

در حاشیه گفتگوی تلویزیونی رییس جمهور/تاثیر های منطقه ای روابط ایران و عربستان/تشکیل اتاق عملیات تخریب دولت و مجلس انقلابی

واکنش افغان ها به کناره گیری خلیل زاد

رایزنی نماینده ویژه روسیه با مشاور ارشد وزیر خارجه کشورمان درباره بحران سوریه

از فساد در مناقصه تا سفرهای کارکنان شهرداری بندرعباس به خارج از کشور با پول مردم!

مادر علی اوجی /عکس

تعبیر دیدن ماهی در خواب

تروریست های داعش تحت پوشش امنیتی آمریکا در افغانستان فعالیت می کنند

اتاق تخریب جریان اصلاحات نگران محاکمه «مسببان وضع موجود» است

فال حافظ / زلفت هزار دل به یکی تار مو ببست

اصرار یک پسربچه برای برداشتن کلاه پاپ!

اعلام آمادگی بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی برای همکاری با عراق

ساخت چندین واحد کلاس درس توسط امام محله شهرستان کارون + عکس

آژانس بین المللی انرژی اتمی روابط خود با ایران را بر مبنای منافع آمریکا هماهنگ نکند

(عکس) هدیه سرکنسولگری ایران به مقام طالبان

برگزاری مراسم نخستین سالگرد خادم الشهدا در آبادان+عکس

سعید محمد را بیشتر بشناسید

از دور زدن قانون تا بی اعتنایی به نامه وزیر/ ترکیه گردی؛ پاداش انتخابات نظام مهندسی هرمزگان!

معنی ندارد اموال مسئولان محرمانه بماند

امارات بازیگر اصلی تقلب در انتخابات عراق است

برگزاری جشن میلاد حضرت رسول (ص) در کشور مالی+ تصاویر

«منتظران ظهور» به زندانیان فارس رسید

«بوی رجایی» در دوبی؟

درخواست از مجس برای بررسی لایحه «دائمی شدن متناسب سازی حقوق بازنشستگان»

بسیج نهادی وسیع برای پاسخگویی به نیازهای اساسی جامعه است

حساب و کتاب رتبه بندی معلمان در مجلس / دستور کار آمریکا به گروسی /رجزخوانی مضحک صهیونیست ها

عکس مهناز افشار در آسانسور با استایلی خاص

پوشش عجیب و غریب مارال فرجاد / عکس

نیازمند ارتقای سواد رسانه ای در جامعه و رسانه ها هستیم

وحدت احرار را باید در میدان عمل دنبال کنیم

هشدار عضو شورای شهر درباره بروز یک فاجعه

تلاقی مصلحت ملت و دولت /کارگران ناتوان در خرید اقلام اساسی /قهر تجار با دولت

دچار عملیات فریب دشمن نشویم / رسانه ها؛ مهم ترین لشکر انقلاب در دوره جدید

از دور زدن قانون تا بی اعتنایی به نامه وزیر/ کنسرت تتلو؛ پاداش انتخابات نظام مهندسی هرمزگان!

ویروس تفرقه به جان جهان اسلام افتاده است | «وحدت» نسخه شفا بخش امت رسول اعظم(ص)

مسعود نوفرستی کرسی تلاوت حامد شاکرنژاد به مناسبت هفته وحدت در بیرجند

دفاع از مهران با پای برهنه

بهترین و ساده ترین غذا برای زمستان

چرا انتخاب وزیر آموزش و پرورش سخت شده است؟!

پیام تبریک رییس ستاد کل نیروهای مسلح به همتایان خود در کشورهای اسلامی

6 نکته درباره سفرهای استانی رییسی: خوب یا بد؟!

صفحه نخست روزنامه های پنجشنبه

طرح واردات خودرو به کجا رسید؟

سفیر غنا: ایران ظرفیت های زیادی برای توسعه مراودات تجاری دارد

(ویدئو) فروش روغن بنفشه در مقابل مجلس

5 برگزیده امسال جایزه مصطفی (ص) چه کسانی هستند؟

بازگشت جامعه روحانیت به سیاست

دستیار دندانپزشک

نوبت ابتکار و زنگنه رسید

العامری معترضان به نتیجه انتخابات عراق را به تظاهرات مسالمت آمیز دعوت کرد

پیام تبریک رییس ستاد کل نیروهای مسلح به همتایان خود در کشورهای اسلامی

عکس/ فرشته حسینی از لباس عروس شیشه ای و پرنسسی جدید خود رونمایی کرد!

دیدار نماینده ویژه رییس جمهور با هیات طالبان در مسکو

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با نماینده آیت الله سیستانی در لبنان دیدار کرد

خلبانی که در سومین روز جنگ شهید شد

مسئولیت جدید سپاه در پایتخت

تجدید میثاق شرکت کنندگان در سی وپنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با آرمان های امام خمینی(ره)

پاسخ صریح معصومه ابتکار به اتهام نماینده مجلس

دانلود مولودی میلاد پیامبر صل الله علیه و آله/ حسین سیب سرخی

سفیر اتریش با اسلامی دیدار کرد

تأکید بر تشکیل دولت فراگیر افغانستان در نشست مسکو

ایران «بهانه» را از آذربایجان گرفت + سند

مهم ترین رویدادهای تاریخی بیست ونهم مهر

بهشت هشتم رسماً افتتاح شد

دادستان زرند از محدوده نیروگاه برق بازدید کرد

نگاه ملی و فرامنطقه ای مدیران، راهگشای مشکلات فولاد

وحدت اساس موفقیت و پیشرفت کشورهای اسلامی است

آیا لیزر موهای زائد واقعا باعث نازایی می شود؟

پست برزو ارجمند برای مهران غفوریان /عکس

اشتغال، بهترین روش برای اصلاح زندانیان است

رایزنی نماینده ویژه روسیه با مشاور ارشد وزیر امور خارجه کشورمان

دستگاه قضایی با مجرمان حرفه ای و سابقه دار، بدون اغماض برخورد می کند

عیادت مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی از مهران غفوریان

هوشنگ توکلی:در نامه به آقای رییسی نوشتیم به جای شورای عالی سینما شورای عالی هنر تشکیل شود

بخشنامه استخدام ایثارگران در آموزش و پرورش ابلاغ شد

طرح های تفکیک پسماند منطقه 21 می تواند برای سایر مناطق 22گانه الگوسازی شود

بزرگداشت چهلمین روز ارتحال آیت الله حکیم در قم برگزار شد

سرپرست هیأت مرکزی گزینش شهرداری تهران منصوب شد

جهان وارد دوران جدیدی شده و سلطه طلبی رو به زوال است

جهان وارد دوران جدیدی شده و سلطه طلبی رو به زوال است