مطالب مرتبط:
ورود رییسی به محل برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای
تصاویر | حضور رییسی دراجلاس سران سازمان همکاری شانگهای
آغاز بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای/ سخنرانی آیت الله رییسی تا ساعتی دیگر
تصاویر | حضور دکتر رییسی دراجلاس سران سازمان همکاری شانگهای
آغاز بیست و یکمین اجلاس سازمان همکاری «شانگهای» با حضور آیت الله رییسی
-138 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 13:052021-09-17سياسي

رییسی: سازمان همکاری شانگهای می تواند به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود


رییس جمهور با بیان اینکه سازمان همکاری شانگهای می تواند به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود، تاکید کرد: تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه اقتصادی، - ، تاکید کرد: تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه اقتصادی، عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی این سازمان در اقتصاد جهانی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری ایران پرس"، سیدابراهیم رییسی روز جمعه طی سخنانی در جمع سران و مقامات شرکت کننده در بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، اظهار داشت: سازمان همکاری شانگهای به خوبی نشان داده که می تواند با اتکای به ظرفیت های اقتصادی، سیاسی، ارزشی و جمعیتی خود به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود واین امر نشان دهنده فراهم بودن بستر شکل دهی به جامعه ای بر پایه ارزشهای مشترک کشورهای در حال توسعه است.

متن سخنرانی رییس جمهوری در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین جناب آقای امامعلی رحمان، رییس محترم جمهوری تاجیکستان رؤسای محترم جمهور و نخست وزیران محترم جناب آقای دبیر کل محترم سازمان همکاری شانگهای رؤسای محترم هیأت های بلندپایه میهمانان گرانقدر ابتدا مایلم مراتب تشکر و قدردانی خود را از جناب آقای امامعلی رحمان، رییس جمهور محترم کشور زیبا و فرهنگی تاجیکستان و مردم تاجیکستان به خاطر میهمان نوازی و میزبانی گرم این اجلاس و برنامه ریزی بسیار خوب به عمل آمده طی دوره مدیریت ایشان بر سازمان، اعلام نمایم.

از فرصت استفاده می کنم و فرا رسیدن بیستمین سالگرد تأسیس سازمان همکاری شانگهای را به تمامی اعضای محترم تبریک گفته و امیدوارم سازمان شانگ های در ادامه نیز، مسیر بالنده خود را که موجب شده است در مدتی کوتاه جایگاه منطقه ای و بین المللی ممتازی را کسب نماید، تداوم بخشد.

اجازه دهید خرسندی خود را از بابت حضور در این نشست مهم و تاثیرگذار که یکی از معدود فرصت های گفت وگو برای تضمین صلح و همکاری واقعی در سطح منطقه ای است، ابراز نمایم و از تمامی اعضاء محترم برای عضویت دائمی ایران اسلامی صمیمانه تشکر نمایم.

توسعه فرهنگی، دستور کار اول همکاری بین کشورهای صاحب تمدن توسعه فرهنگی، دستور کار اول همکاری بین کشورهای صاحب تمدن است.

بخش عمده خزانه فرهنگ و معنویت جهان در آسیا قرار دارد.

آسیا مهد تمدن بشری است و قلب تپنده آن در چین، هند، تاجیکستان و ایران فرهنگ ساز بوده است.

فرهنگ و تمدن آسیایی همیشه با همگنی (Harmony)، صبر، ادب، احترام متقابل و خیرخواهی و در یک کلام، حکمت و عدالت همراه بوده است.

بزرگترین ادیان ابراهیمی در آسیا بوده اند.

معنویت، نیاز همیشگی بشریت و گمشده انسان امروز است.

بحران معنویت زیرساخت همه بحران های جهان است.

انحصارگرایی، خشونت و نقض حقوق بشر جلوه هایی از پیامدهای دوری از معنویت است؛ ایران می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه گرایی فرهنگی ایفا کند.

نقش آفرینی آسیا در عرصه بین الملل نیازمند حفظ هارمونی بین ملتها است زمانی که من به ریاست جمهوری اسلامی را عهده دار شدم، جهت گیری سیاست خارجی خود را تمرکز بر چندجانبه گرایی اقتصادی و تقویت سیاست همسایگی به معنی وسیع آن و تقویت حضور در سازمانهای منطقه ای معرفی کردم.

ترکیب دو ابتکار اوراسیایی و جاده - کمربند می تواند تحقق عینی بخشی از این رویکرد باشد و ظرفیت های عظیم جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ژئوپلتیک، جمعیت، انرژی، حمل و نقل، نیروی انسانی و از همه مهمتر معنویت، فرهنگ و تمدن می تواند تحرک معناداری به این چشم انداز ببخشد.

این منطقه در طول تاریخ پیوستگی شگرفی داشته است و احیای این پیوستگی از کارویژه های پیمان شانگهای و مورد تاکید جمهوی اسلامی ایران است.

آسیا سرزمینی غنی از تمدنها و ارزشهاست.

نقش آفرینی آسیا در عرصه بین الملل نیازمند حفظ تجانس (هارمونی) بین ملتها و تمدن های خود است.

ایران تجانس بین ملتها و تمدن های آسیایی را تقویت می کند.

حفظ و تقویت صلح در آسیا یک ضرورت است جهان وارد دوران جدیدی شده است.

سلطه طلبی و یکجانبه گرایی رو به زوال است.

نظام بین الملل به سوی چند قطبی شدن و بازتوزیع قدرت به سود کشور های مستقل، در حال تغییر است.

در شرایط کنونی صلح و امنیت جهانی از ناحیه سلطه طلبی و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و جدایی طلبی در معرض تهدید قرار دارد؛ تهدیدهایی که طیف وسیعی از کشورهای جهان و بویژه اعضا و شرکای سازمان همکاری شانگهای را هدف قرار داده است.

آسیا همچون گذشته های نه چندان دور در کانون تغییرات جهانی قرار دارد.

حفظ و تقویت صلح در این پهنه گسترده، نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است.

سازمان همکاری شانگهای و روح حاکم بر آن یعنی اعتماد متقابل، منافع مشترک، برابری، رایزنی مشترک، احترام به تنوع فرهنگی و توسعه مشترک، ابزار کلیدی در راستای حفظ صلح در قرن 21 است.

صلح و توسعه از مسیر همکاری و هماهنگی کشورهای کلیدی این منطقه حاصل می شود.

در این مسیر، شکل دهی و تقویت پیوندهای زیرساختی میان کشورهای مختلف اهمیت و ضرورت دارد.

ابتکار کمربند - راه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کریدور شمال - جنوب به عنوان طرح های کلیدی در حوزه اتصالات زیرساختی می توانند در تقویت منافع مشترک کشورهای در حال توسعه و تقویت صلح در این منطقه نقش ایفا نمایند.

این پروژه ها نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگرند.

ایران حلقه وصل سه طرح زیرساختی فوق است.

ایران می تواند از طریق کریدور شمال - جنوب حلقه وصل جنوب و شمال اورسیا باشد و آسیای مرکزی و روسیه را به هند پیوند دهد.

کریدور شمال - جنوب می تواند زیرساخت سخت همگرایی در قالب اوراسیای بزرگ را تقویت نماید.

ایران در مسیر یکی از کریدورهای ابتکار کمربند و راه، یعنی کریدور چین آسیای مرکزی غرب آسیا قرار دارد و می تواند پیوند دهنده شرق و غرب اوراسیا باشد.

همچنین بندر بزرگ چابهار ایران ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تبادلات چندین کشور عضو و همسایه را به نحو ویژه دارد که با همت اعضا می تواند به نمادی از همکاری همه اعضای سازمان شانگهای باشد.

مشارکت فعال در سازمان های بین المللی و چندجانبه گرایی الویت سیاست خارجی ایران سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر مشارکت فعال در سازمان های بین المللی، چندجانبه گرایی و مخالفت با یکجانبه گرایی بر پایه عدالت، همکاری، احترام متقابل و ضرورت ایفای نقش سازنده در مواجهه با چالش های بین المللی و منطقه ای بوده است.

تبیین چالش های امروز نظام بین الملل امروز نظام بین الملل با چالش ها و مشکلات متعددی رو به روست که حل آنها توسط یک دولت به تنهایی امکان پذیر نیست.

چالش اول، همه گیری کرونا است که نه تنها سلامت ملت های جهان را هدف قرار داده بلکه پیامدهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی قابل توجهی نیز در بر داشته است.

ما از تلاش های اعضای سازمان شانگهای، بخصوص چین و روسیه و هند، برای کمک به واکسیناسیون جهانی تشکر می کنیم و آن را در راستای کمک به روح همکاری در عرصه بین الملل ارزیابی می دانیم.

هرگونه اختلال در روند کمک به سلامت انسان ها از طریق واکسیناسیون جهانی به بهانه تحریم، ضد حقوق بشر و جنایت علیه بشریت است.

حل این مشکل، شدیدا نیازمند همکاری بین المللی است و اعضای پیمان شانگهای پتانسیل فراوانی را در این زمینه دارند و جمهوری اسلامی ایران حاضر است در این زمینه فعالانه همکاری کند.

تحریم یا تروریسم اقتصادی، چالش دیگری است که به مهمترین ابزار سلطه طلبان برای تحمیل اراده به دیگران بدل شده است.

تحریم یا تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود.

سازمان همکاری شانگهای به طراحی ساختارها و مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم نیاز دارد.

تحریم های یکجانبه تنها علیه یک کشور نیست بلکه همانگونه که در سال های اخیر روشن شده تعداد بیشتری از کشورهای مستقل بویژه اعضای سازمان را در بر می گیرد.

طراحی مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم های یکجانبه در قالب این سازمان اهمیت و ضرورت دارد.

از سوی دیگر، ناامنی مخل توسعه و پیشرفت و تروریسم مانع رشد اقتصادی پایدار است.

جمهوری اسلامی ایران با سابقه بیش از 40 سال تقابل و مبارزه بی امان با تروریسم و افراط گرایی، خدمات شایسته ای برای تحقق صلح و عدالت در منطقه غرب آسیا انجام داده است.

ما هم پیمان عراق و سوریه در تقابل با داعش و سایر جریان های تروریستی بوده ایم.

شراکت راهبردی ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سوریه، تجربه ای ارزشمند و الگویی موفق برای همکاری با سایر شرکای منطقه ای و فرامنطقه ای در آینده است.

اینجانب دست همکاری برای تحقق صلح و هم پیمانی برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به سوی همه دولتهای مشارکت کننده در این اجلاس دراز می کنم.

ما نیازمند اقدام جمعی برای تامین امنیت و عدالت به عنوان زیرساخت های اصلی توسعه و پیشرفت هستیم.

متأسفانه بیش از دو دهه مبارزه نمایشی آمریکا با تروریسم در افغانستان و عراق، موجب از دست رفتن فرصتهای فراوان این دو کشور در تامین امنیت و رفاه برای ملتهای خود گردید.

آمریکا چند سال است که این الگوی ناموفق را به سوریه نیز صادر کرده است.

مراکز حضور و تحرک نیروهای آمریکا در سوریه، از ناامن ترین و بی ثبات ترین مناطق این کشور است.

جمهوری اسلامی ایران معتقد به امنیت مشترک است و امنیت را تفکیک شده نمی داند.

راه تامین امنیت مشترک، راه بومی است که صرفا با مشارکت قدرت های منطقه ای و بدون مداخله خارجی امکان پذیر است.

آمریکا، مسئول وضعیت ایجاد شده در افغانستان مسئولیت وضعیت ایجاد شده در افغانستان، تماما بر عهده ی آمریکا و کشورهای همکار او در این مدت است.

اما ما کشورهای منطقه بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا مردم افغانستان بتوانند بر مشکلات خود چیره شوند و مسیری را برای آینده ای مطمئن ترسیم کنند.

از نظر جمهوری اسلامی، این مهم تنها از طریق کمک کشورهای منطقه به مشارکت مؤثر همه ی اقوام در حاکمیت آینده افغانستان محقق خواهد شد.

طبیعتا کشورهای منطقه صرفا نقش تسهیل گری دارند.

دخالت خارجی در افغانستان بر مشکلات می افزاید و در نهایت، بر بی ثباتی در آن کشور دامن می زند.

بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران آماده است تمام توان خود را در خدمت ایجاد حکومتی فراگیر، همه شمول و مستقل در افغانستان قرار دهد و همانند تمامی این سال های سخت که در کنار برادران و خواهران افغانی خود بوده ایم، به یاری آنان بشتابیم.

لکن، مایلم تأکید کنم که تحقق چنین هدفی از عهده هیچ کشوری به تنهایی برنمی آید و نیازمند کار مشترک و سامان یافته در قالب ساز و کارهای منطقه ای است.

جمهوری اسلامی ایران رفع تحریم ها را حق تردیدناپذیر ملت ایران می داند تامین حقوق ملت ایران در حوزه برنامه صلح آمیز هسته ای، تضمین منافع مشترک کشورهای در حال توسعه است.

هیچ موضوعی نمی تواند فعالیت های صلح آمیز هسته ای ایران را که در چارچوب مقررات بین المللی انجام می شود، دچار توقف نماید.

دیپلماسی یکی از ابزارهای تامین منافع ملی کشورهاست، ولی دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف ها در عمل به آن پایبند باشند.

تهدید و فشار، پای دیپلماسی را سست می کند و دست آن را می بندد.

متاسفانه برخی طرف ها با استفاده از ابزار تهدید و فشار تصور می کنند می توانند دیپلماسی را به نفع خود رقم بزنند، در حالی که با این ترفند عملا دیپلماسی را از میدان به در می کنند و آن را از کارایی می اندازند.

جمهوری اسلامی ایران رفع تحریم ها را حق تردیدناپذیر ملت ایران می داند و هر فرایندی که خلاف این حق باشد را در راستای منافع ملت ایران نمی داند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به رفتار مستقل کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و به رسمیت نشناختن تحریم های ظالمانه یکجانبه آمریکا و عدم پیروی از سیاست های تحریمی غیرقانونی این کشور، تقویت همکاری های دوجانبه را به ویژه در عرصه اقتصادی عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی سازمان همکاری شانگهای در اقتصاد جهانی می داند.

در پایان لازم می دانم، توجه اعضای سازمان را به ضرورت همکاری در موضوعات محیط زیستی در موضوعاتی مثل رشد فناوری، همکاری های پساکرونا، امنیت سایبری، دیپلماسی مردمی و ارتباط قوی با مردم و برخورد سازمان یافته با جرایم سازمان یافته با مواد مخدر و تروریسم اعلام نمایم.

معتقدم اعضای سازمان شانگهای با اعتماد به پیشینه ریشه دار تمدنی خود می توانند روشهای موجود برای دستیابی و گسترش صلح و امنیت را بر مبنای دیپلماسی و تعامل همه جانبه مبتنی بر عدالت و معنویت استوار نمایند.

بار دیگر از رییس جمهور محترم تاجیکستان تشکر و قدردانی می نمایم.

برای دولت و مردم این کشور آرزوی سعادت و بهروزی دارم و ریاست کشور ازبکستان را بر این سازمان تبریک عرض می کنم و در پایان یکبار دیگر از همه اعضای محترم برای عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم از رییس جمهور محترم تاجیکستان، رییس جمهور محترم روسیه آقای پوتین و رییس جمهور محترم چین صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته / متشکرم 117
کلید واژه ها: سازمان همکاری شانگهای - چند جانبه گرایی جهانی - همکاری - سازمان - شانگهای - اقتصاد - تقویت همکاری - جهانی - رییس جمهور - کشورهای در حال توسعه - رییس - سیدابراهیم رییسی - نیروی - گرایی - اقتصاد جهانی - رییس جمهوری - متن سخنرانی - جمهور - تقویت - سیدابراهیم - رییسی - شرکت کننده - ویژه - سران - نشان - خبرگزاری - راهبردی - سخنرانی - ارتقای - مقامات

آخرین اخبار سرویس:
چند خصلت پیامبر اسلام مختص عصر حاضر

انتقاد شدید کتائب حزب الله عراق از بیانیه شورای امنیت

رهبر ایران به مناسبت میلاد پیامبر (ص) با عفو و تخفیف مجازات 3458 محکوم موافقت کرد

ضرورت نهضت نخبگانی در ایجاد جامعه اسلامی و وحدت امت اسلام

حوزه علمیه پرچمدار معارف و احادیث اهل بیت (ع) است

بررسی نوسان وحدت شیعه و سنی در طول تاریخ اسلام

آقا مجتبی تهرانی: پیامبر، امیرالمومنین و مومنین چگونه تربیت شدند؟

اسوه ای به نام «محمد(ص)»

واکنش اولیانوف به اظهارنظر وزیر امور خارجه ایران

تصاویر/ برپایی موکب قرارگاه عمار در شب میلاد پیامبر(ص)

عطش «سلمان فارسی» برای رسیدن به حقیقت/ ایرانی جستجوگری که جذب مهر و معرفت حضرت محمد (ص) شد

آنچه پیامبر خاتم از پیروانش انتظار دارد

یک جاده و ده ها توطئه برای کشور/ بررسی مسیرهای جایگزین برای رسیدن به بازار اوراسیا

تعصب با پایداری بر عقیده فرق دارد/ لزوم به کارگیری اهل سنت در مسئولیت های تقریبی

تقویم روز و اوقات شرعی دوم آبان

ابایی برای استفاده از افراد شایسته ندارم

ترتیل صفحه 253 قرآن/ بهترین زندگی+فیلم، متن و مفاهیم

تصور غلط برخی از سفرهای استانی

گل آرایی ضریح امام حسین (ع) در شب میلاد پیامبر اسلام (ص)

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 1 آبان

پیام جهاد اسلامی از تهران، اقدام فرامرزی برای دفاع از فلسطین است/ با حشدالشعبی در تماس و ارتباطیم

اوقات شرعی دوم آبان ماه در سمنان

حضرت محمد(ص) بزرگ ترین نعمت خدا بر انسان هستند

امسال تجمع یوم الله 13 آبان داریم؟

واکنش کنایه آمیز نماینده روسیه در مذاکرات وین به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» یعنی چه؟!

پایان کار سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

نظام جمهوری اسلامی ایران جز سعادت و تکامل انسان و نجات بشریت هدف دیگری ندارد

بیانیه سپاه عاشورا درباره حواشی مراسم معارفه استاندار آذربایجان شرقی

خانواده سالم در گرو توجه به تربیت و معنویت است

کافی:فضای مجازی جای بوسیدن دستان والدین را گرفته است/سپنجی:طرح صیانت از حقوق کاربران خیانت به انقلاب است

قدردانی عمار الحکیم از رهبر معظم انقلاب اسلامی

رد شایعه دیدار میان نخست وزیر ارمنستان با رییس جمهور جمهوری آذربایجان

واکنش نماینده گرگان به افشای درخواست استخدام دخترش در وزارت نفت: توطئه است

امام خمینی (س): مسلمین آگاه برای اعیاد از قبیل مولود رسول اکرم (ص) اجتماع کنند؛ همین موجب تحکیم وحدت آنها می شود

حاجی بابایی: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری دارند

مراسم جشن میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق(ع) برگزار شد

رونمایی از ویدئوهای یک دقیقه ای داستان ناگفته های اصفهان

ویدئو| یادواره 29 شهید روحانی «طلایه داران هدایت» در مشهد برگزار شد

راه تشکیل دولت قوی توجه به شایستگان و جوانان نخبه است/ سهم خواهی از مدیران محکوم است

سیستان و بلوچستان/غرق شادی میلاد پیامبرمکرم اسلام

انتقاد شدید کتائب امام علی (ع) عراق از بیانیه شورای امنیت

4 واگن قطار باری در منطقه ورسک سوادکوه از ریل خارج شد

همدان مهد عارفان و علما بزرگ است

اعلام ممنوعیت واردات لوازم خانگی کره ای به مناطق آزاد

فیلم | اجرای تواشیح گروه قدر در مدح پیامبر (ص)

صدور پیام جدید وزیر کشور

نماهنگ ولادت پیامبر صل الله علیه و آله با اجرای دلنشین صابر خراسانی

وزیر فرهنگ: به عنوان رکنی برای تحقق اسناد فرهنگی، عمل می کنیم

این مرد خوش شانس یه شبه صاحب دو زن شد! ت ت

مسئله وحدت یک پروژه قرآنی است

هفته وحدت فرصتی برای همدلی امت اسلامی

سازمان بازرسی پرونده خودسوزی فرزند شهید را بررسی می کند

محور ریلی شمال بازگشایی شد

اختلاف میان شیعه و سنی، توطئه دشمن برای تضعیف جهان اسلام

کنایه تند و تیر نماینده روسیه به اظهارات امیرعبداللهیان

واکنش کاربران فضای مجازی به سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی

وزیر کشور: امید را با جنبشی جدید در دل مردم زنده کنیم

پس از 13 سال بزرگراه تبریز- اهر توسط رییس جمهور افتتاح می شود

(ویدئو) واکنش نماینده گرگان به درخواست استخدام دخترش در وزارت نفت؛ افشاگری می کنم!

آهنگ ترکی ولادت حضرت محمد(ص) سید طالع برادیگاهی

کتائب امام علی (ع):شورای امنیت از دخالتش در انتخابات عراق پرده برداشت

بهزاد علیپور آیین تکریم و معارفه استاندار همدان

گردشگری یکی از موثرترین روش ها برای پیاده کردن افکار است

وزیر کشور: طی 10سال اقتصاد برتر دنیا می شویم

حاجی بابایی: حدود 40 میلیون نفر از جمعیت کشور نیاز به کمک فوری دارند

(ویدئو) اجرای سامی یوسف در دبی

خودکشی در اتریش قانونی می شود؟

چهارقلوهای مشهدی تحت حمایت آستان قدس رضوی

اظهارات جدید نماینده گرگان درباره جذب دخترش در وزارت نفت: توطئه شده است!

تبریک قالیباف به روسای مجالس کشورهای اسلامی

توییت وزیر کشور به سیلی خوردن استاندار آذربایجان شرقی

تصاویر/ جشن میلاد رسول اکرم (ص) در مسجد جامع قروه با حضور مسئولین و علمای شیعه و اهل سنت

علت سیلی زدن به استاندار آذربایجان شرقی چه بود؟ / دلیل این اقدام عجیب اعلام شد

پنج انتصاب جدید زاکانی در شهرداری تهران

شهرداری آماده همکاری با حوزه گردشگری است/استفاده از هنر قصه گویی برای معرفی فرهنگ اصفهان

جشنواره فرهنگی پاکستان در تهران برگزار شد+ عکس

حمایت آستان قدس رضوی از نوزادان چهارقلو مشهدی

تصاویر / مراسم جشن 17 ربیع الاول در مسجد امام رضا (ع) پردیسان

استوری اینستاگرام ویژه میلاد پیامبر صل الله علیه و آله و امام صادق علیه السلام

جزیره کیش غرق در شادی جشن هفته وحدت

کمیسیون انتخابات عراق: از 340 شکایت دریافتی، 322 شکایت رد شد

نشریه روسی: نگاه به شرق پیروزی راهبردی ایران است

5 جمله شاهکار از آقای خیریت

آغاز به کار وبسایت هندی و رسانه آذری KHAMENEI.IR

یک انتصاب از سوی آیت الله جنتی

توییت جدید حسن روحانی

هشدار حاجی بابایی/ اگر ماده 3 و 7 رتبه بندی اصلاح نشود ، رتبه بندی معلمان به اهداف خود نمی رسد

فیلم | شرح حدیثی شب میلاد حضرت پیامبر(ص) توسط آیت الله آقا مجتبی تهرانی(ره)

خبر جدید درباره رتبه بندی معلمان از زبان حاجی بابایی/ دو ماده باید اصلاح نشود

کمیسیون انتخابات عراق: از 340 شکایت دریافتی، 322 شکایت رد شد

موافقت رهبر انقلاب با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان

17 ربیع الاول، میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) مبارک باد

گاف بزرگ تتلو/ بعضیا تو سالن کنسرت ترکوندن خیلی هام پشت در ترکیدن

فیلم بیرون کشیدن شلوار تتلو در کنسرت

سخنرانی سفیر پاکستان در شب فرهنگی و جشنواره غذای پاکستان

توقیف 4 شناور ترال در غرب هرمزگان

میرکاظمی: بودجه 1401 بدون کسری و خلق پول بسته می شود

توقیف 4 شناور ترال در غرب هرمزگان

سجاد حیات پور حال و هوای حرم کریمه اهل بیت(ع) در شب میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام صادق (ع)

 امت واحده مقدمه رسیدن به تمدن نوین اسلامی است

رییسی: سازمان همکاری شانگهای می تواند به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود

رییسی: سازمان همکاری شانگهای می تواند به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود