مطالب مرتبط:
ارائه خدمات هوشمند در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار
اولویت دولت توسعه مناسبات اقتصادی در منطقه است
اولویت دولت من اقتصادی است و به دنبال توسعه مناسبات اقتصادی در منطقه هستم
اولویت دولت من اقتصادی است/ به دنبال توسعه مناسبات اقتصادی در منطقه هستم
رییسی در دیدار رییس جمهور بلاروس: به دنبال توسعه مناسبات اقتصادی در منطقه هستم/ تاکید بر اجرای توافقات مشترک
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 26 شهریور 1400 ساعت 12:402021-09-17سياسي

تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود


رییس جمهور با بیان اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر مشارکت فعال در سازمانهای بین المللی، چندجانبه گرایی و مخالفت با یکجانبه گرایی بر پایه عدالت، - رییس جمهور با بیان اینکه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر مشارکت فعال در سازمانهای بین المللی، چندجانبه گرایی و مخالفت با یکجانبه گرایی بر پایه عدالت، همکاری، احترام متقابل و ضرورت ایفای نقش سازنده در مواجهه با چالش های بین المللی و منطقه ای بوده است،گفت: تقویت همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه اقتصادی، عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی سازمان همکاری شانگهای در اقتصاد جهانی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی روز جمعه طی سخنانی در جمع سران و مقام های شرکت کننده در بیست و یکمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، افزود: سازمان همکاری شانگهای به خوبی نشان داده که می تواند با اتکای به ظرفیتهای اقتصادی، سیاسی، ارزشی و جمعیتی خود به نیروی پیشران چند جانبه گرایی جهانی تبدیل شود واین امر نشان دهنده فراهم بودن بستر شکل دهی به جامعه ای بر پایه ارزشهای مشترک کشورهای در حال توسعه است.

رییس جمهور با بیان اینکه امروز جهان وارد دوران جدیدی شده است و سلطه طلبی و یکجانبه گرایی رو به زوال است، اظهار داشت: نظام بین الملل به سوی چند قطبی شدن و بازتوزیع قدرت به سود کشورهای مستقل، در حال تغییر است.

رییسی تصریح کرد: در شرایط کنونی صلح و امنیت جهانی از ناحیه سلطه طلبی و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و جدایی طلبی در معرض تهدید قرار دارد؛ تهدیدهایی که طیف وسیعی از کشورهای جهان و بویژه اعضا و شرکای سازمان همکاری شانگهای را هدف قرار داده است و حفظ و تقویت صلح در این پهنه گسترده، نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است.

رییس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: سازمان همکاری شانگهای و "روح حاکم بر آن" یعنی اعتماد متقابل، منافع مشترک، برابری، رایزنی مشترک، احترام به تنوع فرهنگی و توسعه مشترک، ابزاری کلیدی در راستای حفظ صلح در قرن 21 است.

متن سخنرانی آیت الله رییسی در اجلاس شانگهای به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی سیدنا و نبینا محمد و آله الطاهرین و صحبه المنتجبین جناب آقای امامعلی رحمان، رییس محترم جمهوری تاجیکستان رؤسای محترم جمهور و نخست وزیران محترم جناب آقای دبیر کل محترم سازمان همکاری شانگهای رؤسای محترم هیأتهای بلندپایه میهمانان گرانقدر ابتدا مایلم مراتب تشکر و قدردانی خود را از جناب آقای امامعلی رحمان، رییس جمهور محترم کشور زیبا و فرهنگی تاجیکستان و مردم تاجیکستان به خاطر میهمان نوازی و میزبانی گرم این اجلاس و برنامه ریزی بسیار خوب به عمل آمده طی دوره مدیریت ایشان بر سازمان، اعلام نمایم.

از فرصت استفاده می کنم و فرا رسیدن بیستمین سالگرد تأسیس سازمان همکاری شانگهای را به تمامی اعضای محترم تبریک گفته و امیدوارم سازمان شانگ های در ادامه نیز، مسیر بالنده خود را که موجب شده است در مدتی کوتاه جایگاه منطقه ای و بین المللی ممتازی را کسب نماید، تداوم بخشد.

اجازه دهید خرسندی خود را از بابت حضور در این نشست مهم و تاثیرگذار که یکی از معدود فرصت های گفتگو برای تضمین صلح و همکاری واقعی در سطح منطقه ای است، ابراز نمایم و از تمامی اعضاء محترم برای عضویت دائمی ایران اسلامی صمیمانه تشکر نمایم.

خانم ها و آقایان توسعه فرهنگی، دستور کار اول همکاری بین کشورهای صاحب تمدن است.

بخش عمده خزانه فرهنگ و معنویت جهان در آسیا قرار دارد.

آسیا مهد تمدن بشری است و قلب تپنده آن در چین، هند، تاجیکستان و ایران فرهنگ ساز بوده است.

فرهنگ و تمدن آسیایی همیشه با همگنی (Harmony)، صبر، ادب، احترام متقابل و خیرخواهی و در یک کلام، حکمت و عدالت همراه بوده است.

بزرگترین ادیان ابراهیمی در آسیا بوده اند.

معنویت، نیاز همیشگی بشریت و گمشده انسان امروز است.

بحران معنویت زیرساخت همه بحران های جهان است.

انحصارگرایی، خشونت و نقض حقوق بشر جلوه هایی از پیامدهای دوری از معنویت است؛ ایران می تواند نقش مهمی در توسعه منطقه گرایی فرهنگی ایفا کند.

عالیجنابان زمانی که من به ریاست جمهوری اسلامی را عهده دار شدم، جهت گیری سیاست خارجی خود را تمرکز بر "چندجانبه گرایی اقتصادی" و تقویت "سیاست همسایگی" به معنی وسیع آن و تقویت حضور در سازمانهای منطقه ای معرفی کردم.

ترکیب دو ابتکار اوراسیایی و جاده - کمربند می تواند تحقق عینی بخشی از این رویکرد باشد و ظرفیت های عظیم جمهوری اسلامی ایران به لحاظ ژئوپلتیک، جمعیت، انرژی، حمل و نقل، نیروی انسانی، و از همه مهمتر معنویت، فرهنگ و تمدن می تواند تحرک معناداری به این چشم انداز ببخشد.

این منطقه در طول تاریخ پیوستگی شگرفی داشته است و احیای این پیوستگی از کارویژه های پیمان شانگهای و مورد تاکید جمهوی اسلامی ایران است.

آسیا سرزمینی غنی از تمدنها و ارزشهاست.

نقش آفرینی آسیا در عرصه بین الملل نیازمند حفظ تجانس (هارمونی) بین ملتها و تمدن های خود است.

ایران تجانس بین ملتها و تمدن های آسیایی را تقویت می کند.

خانم ها و آقایان جهان وارد دوران جدیدی شده است.

سلطه طلبی و یکجانبه گرایی رو به زوال است.

نظام بین الملل به سوی چند قطبی شدن و بازتوزیع قدرت به سود کشورهای مستقل، در حال تغییر است.

در شرایط کنونی صلح و امنیت جهانی از ناحیه سلطه طلبی و چالش هایی همچون تروریسم، افراط گرایی و جدایی طلبی در معرض تهدید قرار دارد؛ تهدیدهایی که طیف وسیعی از کشورهای جهان و بویژه اعضا و شرکای سازمان همکاری شانگهای را هدف قرار داده است.

آسیا همچون گذشته های نه چندان دور در کانون تغییرات جهانی قرار دارد.

حفظ و تقویت صلح در این پهنه گسترده، نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است.

سازمان همکاری شانگهای و "روح حاکم بر آن" یعنی اعتماد متقابل، منافع مشترک، برابری، رایزنی مشترک، احترام به تنوع فرهنگی و توسعه مشترک، ابزار کلیدی در راستای حفظ صلح در قرن 21 است.

صلح و توسعه از مسیر همکاری و هماهنگی کشورهای کلیدی این منطقه حاصل می شود.

در این مسیر، شکل دهی و تقویت پیوندهای زیرساختی میان کشورهای مختلف اهمیت و ضرورت دارد.

ابتکار کمربند - راه، اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کریدور شمال - جنوب به عنوان طرح های کلیدی در حوزه اتصالات زیرساختی می توانند در تقویت منافع مشترک کشورهای در حال توسعه و تقویت صلح در این منطقه نقش ایفا نمایند.

این پروژه ها نه رقیب، بلکه مکمل یکدیگرند.

ایران حلقه وصل سه طرح زیرساختی فوق است.

ایران می تواند از طریق کریدور شمال - جنوب حلقه وصل جنوب و شمال اورسیا باشد و آسیای مرکزی و روسیه را به هند پیوند دهد.

کریدور شمال-جنوب می تواند زیرساخت سخت همگرایی در قالب "اوراسیای بزرگ" را تقویت نماید.

ایران در مسیر یکی از کریدورهای ابتکار کمربند و راه، یعنی کریدور چین آسیای مرکزی غرب آسیا قرار دارد و می تواند پیوند دهنده شرق و غرب اوراسیا باشد.

همچنین بندر بزرگ چابهار ایران ظرفیت تبدیل شدن به مرکز تبادلات چندین کشور عضو و همسایه را به نحو ویژه دارد که با همت اعضا می تواند به نمادی از همکاری همه اعضای سازمان شانگهای باشد.

خانم ها و آقایان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همواره مبتنی بر مشارکت فعال در سازمانهای بین المللی، چندجانبه گرایی و مخالفت با یکجانبه گرایی بر پایه عدالت، همکاری، احترام متقابل و ضرورت ایفای نقش سازنده در مواجهه با چالش های بین المللی و منطقه ای بوده است.

امروز نظام بین الملل با چالش ها و مشکلات متعددی رو به روست که حل آنها توسط یک دولت به تنهایی امکان پذیر نیست.

چالش اول، همه گیری کرونا است که نه تنها سلامت ملت های جهان را هدف قرار داده بلکه پیامدهای اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی قابل توجهی نیز در بر داشته است.

ما از تلاش های اعضای سازمان شانگهای، بخصوص چین و روسیه و هند، برای کمک به واکسیناسیون جهانی تشکر می کنیم و آن را در راستای کمک به روح همکاری در عرصه بین الملل ارزیابی می دانیم.

هرگونه اختلال در روند کمک به سلامت انسان ها از طریق واکسیناسیون جهانی به بهانه تحریم، ضد حقوق بشر و جنایت علیه بشریت است.

حل این مشکل، شدیدا نیازمند همکاری بین المللی است و اعضای پیمان شانگهای پتانسیل فراوانی را در این زمینه دارند و جمهوری اسلامی ایران حاضر است در این زمینه فعالانه همکاری کند.

تحریم یا تروریسم اقتصادی، چالش دیگری است که به مهمترین ابزار سلطه طلبان برای تحمیل اراده به دیگران بدل شده است.

تحریم یا تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود.

سازمان همکاری شانگهای به طراحی ساختارها و مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم نیاز دارد.

تحریم های یکجانبه تنها علیه یک کشور نیست بلکه همانگونه که در سال های اخیر روشن شده تعداد بیشتری از کشورهای مستقل بویژه اعضای سازمان را در بر می گیرد.

طراحی مکانیسم های مقابله جمعی با تحریم های یکجانبه در قالب این سازمان اهمیت و ضرورت دارد.

از سوی دیگر، ناامنی مخل توسعه و پیشرفت و تروریسم مانع رشد اقتصادی پایدار است.

جمهوری اسلامی ایران با سابقه بیش از 40 سال تقابل و مبارزه بی امان با تروریسم و افراط گرایی، خدمات شایسته ای برای تحقق صلح و عدالت در منطقه غرب آسیا انجام داده است.

ما هم پیمان عراق و سوریه در تقابل با داعش و سایر جریان های تروریستی بوده ایم.

شراکت راهبردی ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سوریه، تجربه ای ارزشمند و الگویی موفق برای همکاری با سایر شرکای منطقه ای و فرامنطقه ای در آینده است.

اینجانب دست همکاری برای تحقق صلح و هم پیمانی برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی به سوی همه دولتهای مشارکت کننده در این اجلاس دراز می کنم.

ما نیازمند اقدام جمعی برای تامین امنیت و عدالت به عنوان زیرساخت های اصلی توسعه و پیشرفت هستیم.

متأسفانه بیش از دو دهه مبارزه ی نمایشی آمریکا با تروریسم در افغانستان و عراق، موجب از دست رفتن فرصتهای فراوان این دو کشور در تامین امنیت و رفاه برای ملتهای خود گردید.

آمریکا چند سال است که این الگوی ناموفق را به سوریه نیز صادر کرده است.

مراکز حضور و تحرک نیروهای آمریکا در سوریه، از ناامن ترین و بی ثبات ترین مناطق این کشور است.

جمهوری اسلامی ایران معتقد به امنیت مشترک است و امنیت را تفکیک شده نمی داند.

راه تامین امنیت مشترک، راه بومی است که صرفا با مشارکت قدرت های منطقه ای و بدون مداخله خارجی امکان پذیر است .

همکاران محترم مسئولیت وضعیت ایجاد شده در افغانستان، تماما بر عهده ی آمریکا و کشورهای همکار او در این مدت است.

اما ما کشورهای منطقه بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا مردم افغانستان بتوانند بر مشکلات خود چیره شوند و مسیری را برای آینده ای مطمئن ترسیم کنند.

از نظر جمهوری اسلامی، این مهم تنها از طریق کمک کشورهای منطقه به مشارکت مؤثر همه ی اقوام در حاکمیت آینده افغانستان محقق خواهد شد.

طبیعتا کشورهای منطقه صرفا نقش تسهیل گری دارند.

دخالت خارجی در افغانستان بر مشکلات می افزاید و در نهایت، بر بی ثباتی در آن کشور دامن می زند.

بر همین اساس، جمهوری اسلامی ایران آماده است تمام توان خود را در خدمت ایجاد حکومتی فراگیر، همه شمول و مستقل در افغانستان قرار دهد و همانند تمامی این سال های سخت که در کنار برادران و خواهران افغانی خود بوده ایم، به یاری آنان بشتابیم.

لکن، مایلم تأکید کنم که تحقق چنین هدفی از عهده هیچ کشوری به تنهایی برنمی آید و نیازمند کار مشترک و سامان یافته در قالب ساز و کارهای منطقه ای است.

عالیجنابان؛ تامین حقوق ملت ایران در حوزه برنامه صلح آمیز هسته ای، تضمین منافع مشترک کشورهای در حال توسعه است.

هیچ موضوعی نمی تواند فعالیتهای صلح آمیز هسته ای ایران را که در چارچوب مقررات بین المللی انجام می شود، دچار توقف نماید.

دیپلماسی یکی از ابزارهای تامین منافع ملی کشورهاست، ولی دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرفها در عمل به آن پایبند باشند.

تهدید و فشار، پای دیپلماسی را سست می کند و دست آن را می بندد.

متاسفانه برخی طرف ها با استفاده از ابزار تهدید و فشار تصور می کنند می توانند دیپلماسی را به نفع خود رقم بزنند، در حالی که با این ترفند عملا دیپلماسی را از میدان به در می کنند و آن را از کارایی می اندازند.

جمهوری اسلامی ایران رفع تحریمها را حق تردیدناپذیر ملت ایران می داند و هر فرایندی که خلاف این حق باشد را در راستای منافع ملت ایران نمی داند.

جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به رفتار مستقل کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و به رسمیت نشناختن تحریم های ظالمانه یکجانبه آمریکا و عدم پیروی از سیاست های تحریمی غیرقانونی این کشور، تقویت همکاری های دوجانبه را به ویژه در عرصه اقتصادی عامل مهمی در ارتقای نقش راهبردی سازمان همکاری شانگهای در اقتصاد جهانی می داند.

عالیجنابان؛ در پایان لازم می دانم، توجه اعضای سازمان را به ضرورت همکاری در موضوعات محیط زیستی در موضوعاتی مثل رشد فناوری، همکاری های پساکرونا، امنیت سایبری، دیپلماسی مردمی و ارتباط قوی با مردم و برخورد سازمان یافته با جرایم سازمان یافته با مواد مخدر و تروریسم اعلام نمایم.

معتقدم اعضای سازمان شانگهای با اعتماد به پیشینه ریشه دار تمدنی خود می توانند روشهای موجود برای دستیابی و گسترش صلح و امنیت را بر مبنای دیپلماسی و تعامل همه جانبه مبتنی بر عدالت و معنویت استوار نمایند.

بار دیگر از رییس جمهور محترم تاجیکستان تشکر و قدردانی می نمایم.

برای دولت و مردم این کشور آرزوی سعادت و بهروزی دارم و ریاست کشور ازبکستان را بر این سازمان تبریک عرض می کنم و در پایان یکبار دیگر از همه اعضای محترم برای عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم از رییس جمهور محترم تاجیکستان، رییس جمهور محترم روسیه آقای پوتین و رییس جمهور محترم چین صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته متشکرم انتهای پیام
کلید واژه ها: سازمان همکاری شانگهای - سیاست خارجی جمهوری اسلامی - جمهوری اسلامی ایران - سازمان - همکاری - بین المللی - گرایی - جمهوری اسلامی - شانگهای - سیاست خارجی - جمهور - حجت الاسلام والمسلمین - رییس جمهور - اقتصاد - سید ابراهیم رییسی - اقتصادی - ابراهیم رییسی - احترام متقابل - مشارکت - رییس - اسلامی - مخالفت - جمهوری - اقتصاد جهانی - تقویت همکاری - حجت الاسلام - سید ابراهیم - منطقه - خارجی - سیاست

آخرین اخبار سرویس:
برگزیدگان مرحله دوم طرح مفتاح مرکز تحقیقات اسلامی مجلس مشخص شدند

واکسن هراسی با آگاهی بخشی از بین می رود

ساخت همراه سرا های جدید در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

کانون های مساجد با اهتمام مضاعفی در حوزه وحدت اسلامی فعالیت کنند

ضرورت حمایت از مسلمین جهان در سایه وحدت

اسلام ناب راهکار ترویج وحدت

سلفی مریم کاویانی با یک پسر خوش چهره

چرا حضرت محمد (ص) سرآمد همه انبیاء(ع) است؟

شورای عالی مقاومت ملی افغانستان اعلام موجودیت کرد

آیین نامه «شورای عالی سینما» تغییر می کند؟

برگزاری سومین دوره رقابت های حفظ قرآن الازهر در مصر

حرکت روحانیون حوزه نمایندگی، ولی فقیه همدوش ارگان های امنیتی

«حساب کتاب» از دست خارج شده است

دنیای اسلام بسیار قدرتمند است و با وحدت قدرتمندتر می شود

دلیل فیلترینگ چیست وقتی خود مسئولان هم توییتر و اینستاگرام دارند؟

شورای عالی مقاومت ملی افغانستان اعلام موجودیت کرد

دلیل فهم های مختلف از قرآن در هر دوره چیست؟

شرکت عمران هشتگرد صاحب ندارد/ دلیل تعلل در انتصاب سرپرست چیست؟

تجلیل از حافظان کل قرآن در قائم شهر

امیرآبادی: اجازه فیلترینگ یا کاهش سرعت اینترنت را نخواهیم داد

تکلیف جاماندگان سهام عدالت تا 2 هفته دیگر تعیین می شود/ 10میلیون نفر سهام عدالت می گیرند

تلاش دشمن سست کردن بنیان خانواده و هویت زن ایرانی اسلامی است

خودروهای کلاسیک ایران در معرض دید عموم قرار گرفت

حاجی دلیگانی: مجلس بر تخلفات دولت روحانی نورافکن انداخته/ اصلاح طلبان نگرانند

آغوش گشاده زادگاه امیرکبیر بر روی گردشگران

کاهش تعداد شهدای کادردرمان در پیک پنجم کرونا به کمتر از 10 نفر/ در پیک های قبلی بالای 200 شهید داشتیم

کسب رکورد تولید ماهیانه تختال در فولاد هرمزگان

جلسه ستاد بزرگداشت سردار شهید «غلامرضا سمایی» در مشهد برگزار شد

گروسی: بازرسی آژانس در ایران بسیار قوی است

10 میلیون نفر سهام عدالت می گیرند

نهی از تفرقه باید در الگوی تبلیغی و رفتاری ما ملحوظ شود

در مدیریت شهری کم کاری نکردیم/اجازه ندهید همدان وارد حاشیه شود

دریادار ایرانی با خانواده های شهدا و جانبازان اهل تسنن دیدار کرد

مختصری در باب تواضع و مهربانی رسول خدا(ص)

دیدار دریادار ایرانی و رییس بنیاد شهید با خانواده های شهدای اهل تسنن

تکمیل پروژه های نیمه تمام از اولویت های استاندار جدید آذربایجان شرقی باشد

امیرآبادی: اجازه فیلترینگ یا کاهش سرعت اینترنت را نخواهیم داد

فراوانی نام محمد در کرمان

الگوی وحدت یک الگوی قرآنی است

اخبار قرانی شبکه قران؛ 1 آبان

تصاویر کرسی های جهان

دیوار نگاره های بزرگراه آیت الله رفسنجانی به نام پیامبر مهربانی ها مزین شد

گذشت اولیای دم از قصاص قاتل در ابرکوه

طرح احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل روی میز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

مشکل «سرجوخه» حل شد/پخش از از 3 آبان

شب شعر شاعران همزمان با میلاد پیامبر مهربانی ها/ «سر حلقهٔ انبیاست احمد/ نور دل اولیا، محمد»

(تصاویر) بازدید میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی از برج میلاد

وقتی خدمات درمانی کوچک و کوچکتر می شود| خانه امید کارگران، حیاط خلوت دولت

برگزاری جشن ولادت پیامبر(ص) در امامزاده حسین(ع) قزوین

علی دعموش: حزب الله هیچ زمانی وارد جنگ داخلی در لبنان نمی شود

سیدحسن خمینی: منتظر روزی نباشید که هیچ شیعه سنی کُش و سنی شیعه کُشی پیدا نشود

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده های معظم شهدا و جانبازان اهل تسنن

طرح احیای واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل روی میز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

خبر مهم رییس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره جاماندگان سهام عدالت

حفظ و حراست از منابع طبیعی و اراضی ملی از برنامه های اساسی شورای حفظ حقوق بیت المال است

مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی فردا با رهبر انقلاب دیدار می کنند

واکنش محمد هاشمی به ادعای محرمانه بودن اموال مسئولان در زمان برادرش

دستور رییسی به بانک های سراسر کشور

گذشت اولیای دم از قصاص قاتل در ابرکوه

مهمانان کنفرانس وحدت اسلامی یکشنبه با رهبر انقلاب دیدار می کنند

حضور میهمانان اهل سنت کنفرانس وحدت در نماز جمعه تهران

پاسخ تند احمدی نژاد به منتقدان سفرش به دبی: با پول بیت المال داستان سازی کردند

به مردم نگویید که رییسی چه اقتصادی را تحویل گرفته است (!)

مساله امروز دولت توجه به اولویت ها است / پروژه های نیمه تمام سریعا تکمیل شود

تصویب طرح اصلاح قانون گروه های جهادی در کمیسیون امنیت مجلس

مشکلات کشتارگاه مسجد سلیمان رفع می شود؟

دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی با رهبر انقلاب

مروری بر زندگی شهید حجت الله معارفی در طرح «هر هفته با یک شهید»

عضو مجلس خبرگان: مسلمانان به یکدیگر چوب تکفیر نزنند

خودداری هیئت الجزایری از نشستن پشت سر هیئت اسراییلی در کنفرانس آتن

پروژه های منطقه یک تا پایان سال از بلاتکلیفی خارج خواهد شد

ابلاغ حکم 88 شهردار استان اصفهان

وحدت مسلمانان منحصر به یک هفته نباشد

آیین اختتامیه مرکز واکسیناسیون بوستان گفتگو

پرورش نوعی نژاد جدید از بز ایرانی

نباید فراموش کرد ما تضمین کننده هر آن چیزی هستیم که روی میز سیاست اتفاق می افتد

گروسی: آژانس دائما پیگیر تحولات مذاکرات احیای برجام است | بازرسی ما در ایران بسیار قوی است

کتاب «داداش حبیب» منتشر شد

اعلام موجودیت شورای عالی مقاومت ملی جمهوری اسلامی افغانستان

سانسور سخنان آیت الله صافی گلپایگانی توسط کیهان!

شورای عالی مقاومت ملی افغانستان اعلام موجودیت کرد

رییس جمهور: مناطق آزاد نباید به مرکز واردات کالا تبدیل شود

ضرورت وحدت برای خنثی سازی ترفند های دشمنان

رهایی 17 محکوم به قصاص با تلاش شورای حل اختلاف استان اصفهان

ادامه احیای دریاچه ارومیه بدون بحث های نمایشی، تاکید رییس جمهوری است

میزگرد| مختاری: فساد مسئول مردم را از دین و نظام ناامید می کند/ مهدیان : در مبارزه با فساد سلبریتی زده هستیم

مقصران وضعیت امروز اقتصاد را بهتر بشناسید|ماجرای تفاهم نامه خیانت آمیز دولت خاتمی و هاشمی با صندوق بین المللی پول چه بود؟

آزمایش موشک های ضد قایق انگلیس در اقیانوس آرام

بیانیه شورای امنیت درباره انتخابات عراق

بررسی رویدادهای کودکی رسول گرامی اسلام(ص)/ مزار پدر و مادر پیامبر(ص) کجاست؟ + عکس

خانواده چادرنشین ایلامی صاحب سرپناه شدند

پزشکیان: اطلاعات اموال مدیران اطلاعات شخصی است

خط ملی اعتیاد مشاور امین مردم برای ترک اعتیاد

استخدام نیروی خانم در اصفهان آموزشگاه فنی و حرفه ای

تصمیم گیری برای پروژه های بلاتکلیف منطقه یک/ تکمیل پروژه های نیمه تمام در اولویت است

8 کیلومتر از کابل های شبکه روشنایی کهگیلویه به سرقت رفت

عضو کمیسیون بودجه مجلس: آثار تورمی حذف ارز ترجیحی با هماهنگی مجلس و دولت شناسایی و مهار شود

اتحاد گروه های مختلف برای هجمه به تشیع

از بانک تجارت در دولت روحانی به بانک ملت در دولت رییسی/انتصابی قابل تامل !

برگزاری ختم قرآن به صورت مجازی به مناسبت هفته وحدت در ملایر

تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود

تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود