موضوعات داغ: - شباب الاهلي - حميد فرخ نژاد - رتبه بندي معلمان - شوراي امنيت - احمد نوراللهي - ميليارد تومان - رييس بنياد شهيد - فوتبال ايران - طرح ملي مسكن - شهرهاي قرمز - خلاف قانون - رييس سازمان صداوسيما - گل باورنكردني - زهره تميزكار - محمود گلزاري - ثروتمند - جهاددانشگاهي استان بوشهر - فدراسيون ورزش هاي همگاني - سريال هاي ايراني - شهر شوسف - الكساندر كوكورين - دونالد ترامپ جونيور - غار اسپهبد خورشيد

مطالب مرتبط:
آموزش حضوری دانش آموزان در مدارس به صورت تدریجی محقق می شود
بازگشایی مدارس و دانشگاه ها منوط به واکسیناسیون همه دانش آموزان و دانشجویان است
آماده بازگشایی مدارس هستیم/حضور حداقلی دانش آموزان در مدارس
عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش مجلس: بازگشایی مدارس و دانشگاه ها منوط به واکسیناسیون همه دانش آموزان و دانشجویان است
جزییات حدید از بازگشایی تدریجی مدارس
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 شهریور 1400 ساعت 12:252021-09-16اجتماعي

جزییات بازگشایی حضوری مدارس از آبان | تحویل ندادن کارنامه به مادران دانش آموزان تکذیب شد


سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفت: اگر مدرسه ای بدون استانداردهای لازم برای بازگشایی اقدام کند، قطعا تخلف مرتکب شده است.

- جزییات بازگشایی حضوری مدارس از آبان  تحویل ندادن کارنامه به مادران دانش آموزان تکذیب شد" سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس گفت: اگر مدرسه ای بدون استانداردهای لازم برای بازگشایی اقدام کند، قطعا تخلف مرتکب شده است.

اگر مدیر مدرسه ای به این موضوع توجه نکند، باید برابر خطراتی که برای دانش آموزان در شرایط کرونا ایجاد می شود پاسخگو باشد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از ایرنا، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حاشیه آیین آغاز انتخابات انجمن اولیا و مربیان در دبیرستان دخترانه شایسته تهران گفت: هیچ مدرسه ای حق ندارد راسا و خلاف ضوابط و دستورالعمل های وزارت بهداشت و آموزش و پرورش عمل کند، اگر مدرسه ای بدون این شرایط و استانداردها برای بازگشایی اقدام کند، قطعا تخلف مرتکب شده است.

اگر مدیر مدرسه ای به این موضوع توجه نکند، باید برابر خطراتی که برای دانش آموزان در شرایط کرونا ایجاد می شود پاسخگو باشد.

وی درباره اینکه برخی از مدارس غیرانتفاعی الزاماتی برای حضور دانش آموزان دارند، افزود: دستورالعملی که صادر شد، برای تمام مدارس کشور ارسال شده است و همه مدارس تحت پوشش سیاست های ملی مقابله با کرونا و وزارت آموزش و پرورش هستند.

کاظمی درباره بازگشایی مدارس توضیح داد: ممکن است مدرسه ای زیر 70 نفر دانش آموز داشته باشد اما نتواند استانداردها را رعایت کند، اما مساله مهم رعایت استانداردهایی است که وزارت بهداشت در تفاهمنامه با وزارت آموزش و پرورش داشته است که همه باید به آن پایبند باشند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اگر کلاسی تشکیل شود حتما باید فاصله اجتماعی در آن رعایت شود، خیلی مهم است چون ما اعلام نکردیم که کلاس های زیر چند نفر دانش آموز باشد، ما فقط استاندارد مشخص کردیم، فاصله های چپ و راست و میانگین فضا برای هر دانش آموز تعیین شده است، البته تراکم مدرسه هم برای ما مهم است.

بازگشایی حضوری و تدریجی مدارس از آبان او گفت: دو شاخص در اختیار اولیا و مربیان قرار دادیم، اما در مناطق شهری ترجیح این است که مدارس با تاخیر برگزار شود که دلیل آن ترددهای شهری است چون علاوه بر اینکه باید استانداردهای داخل کلاس و مدرسه را رعایت کنیم باید ملاحظات جابه جایی درون شهری را هم داشته باشیم، البته وقتی اولیا و مربیان از اتمام واکسیناسیون معلمان، اولیا و مربیان، رانندگان سرویس اطمینان حاصل کردند با تایید منطقه نسبت به حضور دانش آموزان مدارس بازگشایی می شود.

کاظمی تصریح کرد: ستاد ملی کرونا سیاست های کرونا را اعلام کرده که دستورالعملی به وزارت آموزش و پرورش داده شده است که آرام و تدریجی از آبان به بعد مدارس بازگشایی حضوری و تدریجی شود علاوه بر این مجوز، تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت درباره استانداردهای حضور دانش آموزان در خوابگاه ها، کلاس ها و مدرسه مشخص شده است که پیوست الگوی بازگشایی مدارس است.

استانداردها برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره استاندارد برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس گفت: استاندارد 2.

25 مترمربع فضا برای هر دانش آموز و فاصله 1.

5 مترمربع برای هر دانش آموز از طرفین است که باید با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی باشد که در این زمینه کمک اولیا و مربیان را می طلبد که هم دانش آموزان را توجیه و هم کمک کنند در مدرسه و خانه این مسایل رعایت شود، همه این ها لازمه بازگشایی مدارس است.

او افزود: براساس محاسبات معمولی که انجام می شود ممکن است بازگشایی مدارس و حضور دانش آموزان در هر مدرسه متغیر باشد و بستگی به ظرفیت مدارس دارد که چه تعداد دانش آموز در طول روز می تواند در کلاس حضور داشته باشد.

حضور حداقلی دانش آموزان در شهرهای بزرگ کاظمی درباره فضای آموزشی استان تهران با تراکم بالا نیز این گونه توضیح داد و گفت: تحلیل این است که در شهرهای بزرگی همچون تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز و دیگر شهرهای بزرگ در گام سوم بازگشایی صورت می گیرد و مدارسی که با تراکم بالای دانش آموز است حضور حداقلی دانش آموزان را باید تجربه کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: رویکردی که به کار گرفته ایم اقتضایی با تفویض اختیار است که قدرت حضور دانش آموزان را در مدرسه میسر می کند به نظرم بهترین نوع سیاست بود که می توانستیم اتخاذ کنیم و اعتماد و اطمینان به مدیران مدارس و اولیا و مربیان و نظارت منطقه و استان شده است.

ما یک شبکه نظارتی ایجاد کرده ایم و پس از مهر به صورت دقیق تعداد مدارس حضوری، ترکیبی و مجازی را اعلام خواهیم کرد و به همه این مدارس نظارت بهداشتی خواهیم داشت.

لذا جای نگرانی نیست و امیدواریم با کمک همه موضوعی که به شدت به سرمایه انسانی جامعه آسیب رسانده کمک کنیم تا اتفاقات خوبی در جامعه رخ دهد.

اگر منطقه ای قرمز شد، مدرسه تعطیل می شود وی ادامه داد: اگر در منطقه ای وضعیت کرونا قرمز شد براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری می شود و تمام فعالیت های آموزشی نیز تعطیل می شود، البته سیاست ها روشن و شفاف است و جای ابهامی وجود ندارد.

اگر منطقه ای قرمز شد مدرسه تعطیل می شود؛ این تصمیماتی که اکنون گرفته شده است در شرایطی است که در وضعیت قرمز نیستیم.

کاظمی با اشاره به اینکه راه اندازی مدرسه تلویزیونی ایران نیز می تواند به کاهش دغدغه مردم کمک کند، افزود: در کنار شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد و آموزش حضوری، مدرسه تلویزیونی ایران را آغاز می کنیم و برنامه ای با تدریس های برتر است و می تواند نقش برنامه های درسی اصلی و مکمل را برای دانش آموزان داشته باشد.

واکسیناسیون دانش آموزان همزمان با بازگشایی حضوری مدارس سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره واکسیناسیون دانش آموزان نیز توضیح داد: واکسیناسیون دانش آموزان در اکثر نقاط دنیا جزو اولویت ها نبوده و در خیلی از کشورهای دنیا انجام نشده است اما وزیر بهداشت اعلام کرده که واکسیناسیون 12 تا 18 سال در دستور کار آنهاست و با سرعتی که واکسیناسیون گرفته است امیدواریم همزمان با بازگشایی حضوری مدارس واکسیناسیون دانش آموزان هم انجام شود.

وی درباره شبکه اجتماعی دانش آموزان شاد نیز تصریح کرد: همه اقدامات برای شاد انجام شده است و قبل از بازگشایی مدارس شاد جدید رونمایی خواهد شد؛ در الگوی تعیین شده کلاس های درس نیز تعیین شده است.

تحویل ندادن کارنامه به مادران دانش آموزان تکذیب شد کاظمی در پاسخ به این سوال که چرا مادران دانش آموزان نمی توانند کارنامه فرزندان خود را از مدارس دریافت کنند، گفت: این موضوع تکذیب شده است و چنین قانونی وجود ندارد و به این موضوع دیگر نپردازید.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دریافت شهریه در مدارس غیردولتی بابت هزینه های نت و موادضدعفونی ممنوع است، ادامه داد: هیچ هزینه ای از اولیا و مربیان نمی گیریم اما مدارس را نمی توانیم بدون کمک آنها اداره کنیم؛ البته می توانیم اداره کنیم ولی ممکن است سطح مطلوب آن نباشد چون خانواده ها دوست دارند بهترین سطح آموزش آموزشی، پرورشی و تربیتی در سطح مدارس باشد و این با کمک خود آنها امکان پذیر خواهد شد.


کلید واژه ها: سرپرست وزارت آموزش و پرورش - وزارت آموزش و پرورش - بازگشایی - آموزش و پرورش - دانش آموزان - وزارت آموزش - بازگشایی مدارس - مدرسه - وزارت - مدارس - انجمن اولیا و مربیان - سرپرست - دبیرستان دخترانه - آموزش - پرورش - کارنامه - اولیا و مربیان - دانش - مادران - وزارت بهداشت - علیرضا کاظمی - تکذیب - اقدام - دستورالعمل - حضوری - مدیر مدرسه - آبان - دبیرستان - تخلف - بدون

آخرین اخبار سرویس:
آلودگی هوا گریبانگیر شهر/برنامه های مدیریت شهری برای رفع مشکل

نگرانی از کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در اهواز

20 مدرسه عشایری سنگی در کهگیلویه و بویراحمد/فاقد اینترنت بودن 84 درصد دانش آموزان عشایری

جاده مسجدسلیمان - جریک - ایذه تا اطلاع ثانوی بسته است

تقویم روز و اوقات شرعی گیلان، 1 آبان 1400

اوقات شرعی شنبه یکم آبان 1400 زنجان

اوقات شرعی به افق گرگان

پیش بینی هواشناسی در ایران در 1 آبان 1400

اوقات شرعی اول آبان ماه در سمنان

فناوری برای تشخیص راحت تر علائم راهنمایی و رانندگی/ با ایمنی بیشتر در جاده برانید

آبان امسال بسیار خشک و کم بارش خواهد بود

تمامی مدارس تا پایان آبان ماه بصورت حضوری بازگشایی می شوند

افتتاح پل شیشه ای در چین با ارتفاع 140 متر از سطح زمین

رفع تصرف 163 هزار متر مربع از اراضی ملی در کاشان

پیش بینی کمینه و بیشینه دمایی اول آبان ماه در استان سمنان

ورود بی ضابطه آفرود ها به کویر، باعث نابودی طبیعت شده است

اینستاگرام استوری لوبیا پلوی شاهرخ استخری را حذف کرد!

جوی پایدار همراه با وزش باد در سمنان

کدامیک از کارمندان از فردا نمی توانند در اداره حاضر شوند؟

دردسر ترافیک در بهشت سکینه

سفر وزیر کشور به تبریز، فردا

تجهیز پاسگاه های محیط بانی استان یزد به 25 پنل خورشیدی 1200 واتی

تردد از جاده مسجدسلیمان-جریک-ایذه ممنوع است

جاده مسجدسلیمان–جریک-ایذه ممنوع است

آزادراه تهران شمال تا دوشنبه مسدود شد

تصمیم جدید درباره بازگشایی مدارس استان قزوین

جاده چالوس یکطرفه شد

فعال زیست محیطی: ورود بی ضابطه آفرودها به کویر، باعث نابودی طبیعت شده است

استخدام افسر ایمنی در یک شرکت تولیدی معتبر در فارس

هوای اصفهان سردتر می شود

خط و نشان در شورای ترافیک، مسافرکشی در بیم و امید

هوای تهران آلوده می شود

انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو های داخلی

کوچ پاییزی معلمان کیش

محور کرج - چالوس یکطرفه شد

جاده چالوس یکطرفه شد

دومین مدافع سلامت سردشت بر اثر ابتلا به کرونا آسمانی شد

محور کرج - چالوس برای تخلیه بار ترافیکی یک طرفه شد

وزش باد، گرد وخاک و رگبار موقت باران در کرمانشاه

محور کرج - چالوس یک طرفه شد

جاده چالوس یکطرفه شد

احتمال غبار محلی در مناطق غربی و جنوب غربی خوزستان

امکان ثبت سفارش تک جلدی کتاب های درسی

تاییدیه ای که اگر نباشد هوا نیست

ببینید | واکنش عجیب و خنده دار یک آلپاکا به بازدید کننده باغ وحش!

رفع تصرف بیش از 2 هکتار از اراضی دولتی شهرستان زهک

فیلم| خبر خوش کمیسیون آموزش برای معلمان غیررسمی

محور کرج - چالوس موقتا یکطرفه شد

الزام حضور محرم برای سونوگرافی زنان

پیامبراکرم (ص) نسبت به مردم متواضع و ساده زیست بود

برگزاری روز مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در شهرستان سبزوار

اخبارکوتاه خراسان رضوی/30 مهر 1400

پروژه های بزرگ زیست محیطی در مشهد رصد شد

ترافیک در برخی مقاطع جاده چالوس سنگین است

هوای تهران آلوده می شود

هوای تهران آلوده می شود

رزمایش کمک مومنانه در الموت غربی

جانباز اردبیلی به همرزمان شهیدش پیوست

افزایش گشت های شهرداری برای کمک به افراد در معرض آسیب

احتمال وقوع یخبندان در 5 شهرستان خراسان جنوبی وجود دارد

یک روز شاد در روددره زرنو

پیش بینی انباشت آلاینده های جوی و غبار محلی در استان تهران/ افزایش دما

کشار، دره درختان سرسبز

استخدام کارشناس کنترل کیفی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت پیشتاز مبلمان خور

افزایش یک درجه ای دمای هوا، مهر امسال نسبت به بلند مدت

شهید جاویدالاثر به روی مادر آغوش گشود...

جوی آرام و آسمانی صاف در لرستان

تصاویر| تقدیر از رتبه های برتر کنکور

بازگشایی مدارس کرمانشاه، منوط به تصمیم ستاد ملی کروناست

استخدام حسابدار با بیمه، سرویس و پاداش در شرکت پایا روان کاران البرز

استخدام ادمین اینستاگرام و تلگرام، طراح و گرافیست با بیمه و پاداش در تهران

پاییز هزار رنگ شهمیرزاد

استخدام حسابدار با بیمه و سرویس در یک شرکت معتبر در آذربایجان شرقی

روزی روزگاری پل «حاج حیدر»

تصاویر| دسترسی زائران به ضریح حضرت معصومه

ورود بی ضابطه آفرودها به کویر، باعث نابودی طبیعت شده است

معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه 18 | آمار فوتی تصادف در بزرگراه ها را به صفر می رسانیم

صعود کوهنوردان زیرکوه به ارتفاعات 2450 متری کازگان

هوای تهران آلوده می شود

انتقاد پلیس از کیفیت پایین خودرو های داخلی

کمبود زیرساخت های هواشناسی سیستان وبلوچستان از وزارت کشور پیگیری می شود

خطر تعطیلی مدارس از کرونا بیشتر است

دگرگونی جغرافیای طلاق/ اوضاع بهتر گیلانی ها و اصفهانی ها

افتتاح اولین مرکز پزشکی قانونی حیات وحش شرق کشور  در مشهد

استخدام انباردار با بیمه، بیمه تکمیلی و پاداش در شرکت پخش پدیده پایدار

تصاویر| پایان 38 سال چشم انتظاری مادر

رها کردن یک پلیکان در ساحل گناوه

طوفان شن با سرعت 104 کیلومتر بر ساعت سیستان را درهم نوردید/ فیلم

اهالی روستا های کهشور روی خوش زندگی را می بینند

بازدید دادستان نظامی استان همدان از مرکز تعویض پلاک همدان

دومین روز بدون فوتی کرونایی در خراسان شمالی

استخدام کارمند اداری با بیمه و سرویس در شرکت الکترونیکی سهند کیوان

هجوم داغدیده ها و دردسر ترافیک در بهشت سکینه

صدور سند مالکیت کاروانسرای کنارگرد فشافویه ری بعد از 16 سال

افزایش دمای تهران

استخدام کارگر ساده با بیمه در شرکت رخشان چاپ پارس در محدوده وردآورد

جزییات طرح هوشمندسازی قرنطینه / آغاز اجرای آزمایشی در 3 استان

خودروهای عمومی توسط 157 دوربین در راه های خوزستان رصد می شوند

سیلاب جان 2 نفر را در استان گیلان گرفت

افزایش دمای هوا در پایتخت

جزییات بازگشایی حضوری مدارس از آبان | تحویل ندادن کارنامه به مادران دانش آموزان تکذیب شد

جزییات بازگشایی حضوری مدارس از آبان | تحویل ندادن کارنامه به مادران دانش آموزان تکذیب شد