مطالب مرتبط:
سه ماموریت رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی برای رسیدگی سریع به پرونده ها
سه ماموریت رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی برای رسیدگی سریع به پرونده ها
3 ماموریت مهم رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی برای رسیدگی سریع به پرونده های فساد اقتصادی، پرونده های کثیرالشاکی و تعیین تکلیف بازداشت های موقت
سه ماموریت رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی برای رسیدگی سریع به پرونده ها
فراخوان رییس قوه قضاییه برای نظارت همگانی بر روندهای قضایی
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 14:152021-08-02سياسي

قوه قضاییه با تمام توان در جهت پیشبرد اهداف دولت جدید و حل گرفتاری ها و مشکلات مردم آماده است/ 3 ماموریت مهم رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی


رییس قوه قضاییه درخصوص تسریع در تعیین تکلیف پرونده های فساد اقتصادی، پرونده هایی که متهم زندانی دارند و پرونده های کثیرالشاکی ماموریت ویژه ای به روسای کل دادگستری و دادستان ها داد و از دادستان کل کشور خواست که به روند رسیدگی و صدور هرچه سریعتر تصمیم .

- " رییس قوه قضاییه درخصوص تسریع در تعیین تکلیف پرونده های فساد اقتصادی، پرونده هایی که متهم زندانی دارند و پرونده های کثیرالشاکی ماموریت ویژه ای به روسای کل دادگستری و دادستان ها داد و از دادستان کل کشور خواست که به روند رسیدگی و صدور هرچه سریعتر تصمیم نهایی در این رابطه نظارت کند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایلنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای صبح امروز دوشنبه در ابتدای جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک 25 ذی الحجه روز خانواده و تکریم بازنشستگان و همچنین روز مباهله، بهره مندی از فضائل روز های باقیمانده ماه پر برکت ذی الحجه را برای همگان مسئلت کرد.

رییس قوه قضاییه بر اجرای سند تحول قضایی تاکید کرد و گفت: برگزاری مرتب و مستمر جلسات ستاد راهبری تحول به صورت هر دو هفته یکبار به منظور پیشبرد اهداف سند تحول و تعالی ضروری است.

وی خطاب به اعضای شورای عالی قوه قضاییه تاکید کرد که به صورت فعال در جلسات شورای تحول شرکت کرده و مصوبات را جدی بگیرند و در اجرای آن اهتمام لازم را داشته باشند.

بخش دیگری از اظهارات حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در این جلسه شامل دستور مهمی خطاب به روسای کل دادگستری ها و دادستان ها بود.

رییس قوه قضاییه در رابطه با تسریع در تعیین تکلیف پرونده های مفاسد اقتصادی، پرونده هایی که در آن متهم زندانی حضور دارد و پرونده های کثیرالشاکی ماموریت ویژه ای به این مقامات قضایی داد و از دادستان کل کشور خواست که به روند رسیدگی و صدور هرچه سریعتر تصمیم نهایی در این رابطه نظارت کند.

وی تاکید کرد: پروند ه هایی که زندانی دارد باید هرچه زودتر به تصمیم نهایی برسد و اگر احیانا به هر دلیلی رسیدگی به پرونده طول می کشد لازم است تکلیف زندانی روشن شود.

محسنی اژه ای با اشاره به قانون آیین دادرسی کیفری در مورد تعیین تکلیف هرچه سریع تر متهمان در بازداشت، گفت: قانون، قوه قضاییه را موظف می کند که نباید بازداشت موقت متهم بیش از زمان مقرر در این ماده باشد.

رییس قوه قضاییه در مورد پرونده های کثیرالشاکی مانند پرونده های لیزینگی و تعاونی های اعتباری، برخی از پرونده های کلاهبرداری و مفاسد اقتصادی نیز علاوه بر روسای کل دادگستری ها و دادستان ها، ماموریتی را نیز برای مرکز رسانه قوه قضاییه تعریف کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید این پرونده ها به جهت اثری که در جامعه دارند با سرعت رسیدگی و از سوی مرکز رسانه قوه قضاییه در جهت بازدارندگی و ارتقای آگاهی های مردم در سطح جامعه تبیین شوند تا از تشکیل مجدد چنین پرونده هایی پیشگیری شود حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای تاکید کرد: روسای کل دادگستری ها و دادستان ها پرونده های کثیرالشاکی را هر چه زودتر تعیین تکلیف کنند و مرکز رسانه قوه قضاییه نیز در مورد پرونده هایی که حکم قطعی آن صادر می شود، برابر موازین قانونی اطلاع رسانی هنرمندانه به منظور پیشگیری از وقوع جرم را انجام دهد.

وی همچنین خطاب به رییس کل دادگستری استان تهران به وی ماموریت داد که به برخی پرونده های شعبات مفاسد اقتصادی که رسیدگی به آن ها طولانی شده نظارت دقیقی صورت دهد تا هرچه سریعتر با اتخاذ تدبیر ویژه وضعیت این پرونده ها مشخص شود.

رییس قوه قضاییه همچنین با اشاره به پرونده های اعاده دادرسی در دیوان عالی کشور گفت: قضات دیوان عالی غیر از دریافت لایحه از وکیل و شنیدن حرف وکیل و متهم حتما پرونده قضایی را هم بخوانند و درصورت لزوم با قاضی صحبت کنند که پرونده ای بی وجه دچار اطاله نشود.

اژه ای با ماموریت به سازمان بازرسی به منظور نظارت بر اجرای قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، علی الخصوص در رابطه با وظایف شورای رقابت، تصریح کرد: در قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44، شورایی با عنوان شورای رقابت پیش بینی شده است، فسلفه این شورا تسهیل رقابت و جلوگیری از انحصار ها است.

وی ادامه داد: وظیفه مهم شورای رقابت این است که اجازه ندهد با ایجاد انحصار ثروت در دست عده معدود باشد و فقر گریبانگیر عده ای دیگر از مردم شود، لذا انتظار است شورای رقابت این موضوع را با توجه به شرایط اقتصادی امروز مردم جدی تر مورد توجه قرار دهد و بازرسی کل کشور نیز بررسی مجدد به روند کاری شورای رقابت داشته باشد تا قانون در این خصوص آن طور که نوشته شده به صورت ضد انحصار اجرا شود.

محسنی اژه ای همچنین بر پیگیری ماموریت های سپرده شده به اعضای شورای عالی قوه قضاییه در جلسات قبل و ارائه گزارش آن تاکید نمود.

رییس قوه قضاییه در بخشی از جلسه شورای عالی قضایی با خیرمقدم به حجت الاسلام و المسلمین رحیمی معاونت قضایی جدید قوه قضاییه، تاکید کرد: معاون قضایی سابق قوه قضاییه اقدامات خوبی برای ساماندهی امور صورت دادند که نیاز است اقدامات خوب قبلی تقویت و کار های بر زمین مانده تکمیل شود.

اژه ای همچنین تاکید کرد که اگر در رسیدگی به پرونده ها در معاونت قضایی با پرونده خلاف شرع بین مواجه شدید حتما با قاضی صادر کننده رای در این زمینه صحبت و توضیحات وی شنیده شود و اگر حکم خلاف شرع بیّن در استانی و چند شعبه به طور مکرر صادر شده است حتما به رییس کل دادگستری تذکر داده شود تا تدبیری برای رفع آن صورت گیرد.

رییس قوه قضاییه همچنین طی انتقادی این سوال را مطرح کرد که چرا وقتی در برخی موارد حکم خلاف بین شرع در یک استان و یک شعبه دادگستری به صورت مکرر صادر شده دادگستری مربوطه توجه ویژه ای برای رسیدگی به علت این امر نداشته است.

وی با اشاره به روز های پایانی دولت دوازدهم و قدردانی از همه کسانیکه تلاش کردند و خدمت صادقانه داشتند، فرصت هایی که برای خدمت به نظام و مردم پیش می آید را یک نعمت بزرگ الهی دانست و افزود: فرصت های پیش آمده در جهت تحقق اهداف نظام و خدمت به مردم را باید غنیمت شمرد و از لحظه لحظه آن استفاده کرد.

وی با اشاره به آغاز به کار دولت سیزدهم در روز های آتی، ابراز امیدواری کرد که دولت جدید با اتکال به خداوند بزرگ و تکیه بر آموزه های دینی و اعتماد به مردم در استفاده از تمام ظرفیت ها و توانایی ها و ظرفیت های فوق العاده موجود در جمهوری اسلامی در جهت گره گشایی از کار مردم تلاش وافری را به منصه ظهور و بروز برساند.

رییس قوه قضاییه همچنین به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون عدم اعتماد به دشمن اشاره و با ابراز تعجب از کسانی که با وجود آگاهی از جنایت های آمریکا در طول سال های متمادی در دنیا، منطقه و کشورمان، بازهم بر اثر غفلت یا شیطنت های دیگر به دشمن اعتماد می کنند و در پی حل مشکلات با تکیه بر دشمن هستند، گفت: این روز ها سالگرد بمباران اتمی هیروشیما یکی از جنایت های بزرگ آمریکا است که بر اثر آن هزاران انسان کشته و یا مجروح و معلول شدند.

وی یادآور شد: این جنایت امریکا در تاریخ می ماند و کسانیکه این جنایت را مرتکب شدند و افراد بعدی که از این جنایت عذرخواهی نکردند و به این اقدامات جنایتکارانه ادامه دادند، باید پاسخگو باشند.

رییس دستگاه قضا گفت: هرجا به خدا تکیه کردیم مشکلاتمان حل شد و پیروز شدیم و جلو رفتیم و هرجا به غرب خصوصا آمریکا تکیه کردیم، عقب افتادیم و گرفتاری ها مضاعف شد.

محسنی اژه ای با اعلام آمادگی برای کمک به دولت سیزدهم، تاکید کرد: قوه قضاییه با تمام توان در جهت پیشبرد اهداف دولت جدید آماده است و تلاش می کنیم تا هر مقدار می توانیم از گرفتاری ها و رنج های مردم بکاهیم.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: قوه قضاییه - رییس قوه قضاییه - پرونده - روند - قضایی - دادستان - دادستان کل کشور - روند رسیدگی - تعیین تکلیف - ماموریت - شورای عالی قوه قضاییه - دادستان کل - دادگستری - زندانی - رسیدگی - رییس - هایی - محسنی اژه ای - حجت الاسلام - مشکلات مردم - تصمیم - تکلیف - تسریع - شورای عالی - صبح امروز - کشور - ویژه - صدور - متهم - المسلمین

آخرین اخبار سرویس:
انتقال آب از خلیج فارس تنها راه درمان کم آبی فارس است

روابط ایران و ارمنستان همواره دوستانه و سازنده بوده است

یادواره شهدای شهرستان بهشهر

سخنرانی مجازی رییسی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد | امیرعبداللهیان به نیویورک می رود

ایرانیان خارج از کشور، سرمایه هایی هستند که باید در خدمت پیشرفت کشور قرار گیرند

سیاست خارجی ایران مبتنی بر مخالفت با یکجانبه گرایی و چندجانبه گرایی برپایه عدالت و احترام متقابل است

آغاز برنامه های جدید تزریق واکسن در تهران

رییسی در اجلاس شانگهای: تهدید و فشار، پای دیپلماسی را سست می کند و دست آن را می بندد

انتقاد حکیمی پور از رویکرد مشورتی دولت جدید/ جریان اصلاحات عملکرد دولت را رصد می کند

تروریسم اقتصادی از موانع کلیدی پیشبرد همگرایی منطقه ای محسوب می شود

ایران مداخله در برنامه هسته ای صلح آمیز، موشکی و سیاست های دفاعی بازدارنده خود را مردود می داند

ایران تجانس بین ملت های آسیایی را تقویت می کند/ جهت گیری سیاست خارجی ایران متمرکز بر چندجانبه گرایی است

ببینید | رییسی: دخالت خارجی بر مشکلات افغانستان می افزاید

فیلم| استقبال مردم لواسان از امام جمعه جدید

زالی: 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم

رییس جمهوری سه شنبه آینده در سازمان ملل سخنرانی می کند/ امیرعبدالهیان به نیویورک می رود

آغاز انتخابات 3 روزه مجلس دومای روسیه

رییس جمهوری چین: ایران به عنوان عضو کامل سازمان شانگهای پذیرفته می شود

اظهارنظر سخنگوی شورای نگهبان درباره ارسال نفتکش ایرانی به لبنان

حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در شمال اقیانوس اطلس مایه غرور است

سخنرانی رییس جمهور در نشست سران سازمان همکاری شانگهای

دستیار دندانپزشکی

اپل برای ساخت خودروی برقی تنها ماند

ببینید | ماجرای حمله یک گرگ زخمی به امدادگر کوهستان و کشتی گرفتن با او!

نسبت میان دین و جان امام معصوم

جلسه فوق العاده ستاد کرونای تهران/ سرعت گرفتن واکسیناسیون افراد بالای 18 سال

تصاویر| حضور رییسی دراجلاس سران سازمان همکاری شانگهای

فراهم شدن زمینه آزادی 220 زندانی در شیراز

وزیر بهداشت: به دانش آموزان از 2 هفته آینده واکسن زده می شود

رتبه بندی معلمان و طرح جدید مجلس

تشریح برنامه 10 روزه واکسیناسیون افراد بالای 18 سال

لازمه مقابله با جنگ نرم دشمن احیاء بصیرت فاطمی زنان است

فیلم| افتتاح پایگاه تجمیعی واکسیناسیون سردار سلیمانی در آمل

شکوه پارسه

جلسه فوق العاده در ستاد مبارزه با کرونا پایتخت/ واکسیناسیون سرعت می گیرد

ایران به عضویت دائم سازمان همکاری شانگهای درآمد

ایرانیان خارج از کشور، سرمایه هایی هستند که باید در خدمت پیشرفت کشور قرار گیرند

رییس جمهور: از تمامی اعضا برای عضویت دائمی ایران در سازمان صمیمانه تشکر می کنم

جهان وارد دوران جدیدی شده/ سلطه طلبی رو به زوال است

لحظه اعلام پذیرش کامل عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای

رییس جمهور چین : ایران به عضویت کامل سازمان شانگهای پذیرفته می شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: اجرای طرح صدور مجوزهای کسب و کار باعث «حذف رانت و رفع بروکراسی اداری» در کشور می شود

فضای مجازی ناامن و بدون نظارت، سرمایه اجتماعی را تضعیف می کند

رییسی در دیدار رییس جمهور قزاقستان: مذاکره را برای مذاکره نمی خواهیم

جلسه فوق العاده ستاد کرونای تهران/ سرعت گرفتن واکسیناسیون افراد بالای 18 سال

رییس جمهوری چین: ایران عضو کامل سازمان شانگهای می شود

عمار یاسر؛ صحابی بزرگ

زالی: 7 میلیون دز واکسن نیازمندیم 

دفاع نماینده مجلس از طرح محدودیت اینترنت

نظر یک نماینده درباره قانونی شدن شفافیت آرا

گرامیداشت یاد شهدای کوی رضوی گرگان+فیلم

انتقاد امیرعبداللهیان از بی تفاوتی سازمان های بین المللی در کمک به پناهجویان

اگر خدشه ای به طرح اقدام راهبردی وارد شود مجلس واکنش شدید خواهد داشت

شناسایی 89 واحد تولیدی راکد در چهارمحال و بختیاری

چه کسانی بیش از دیگران در خطر خودکشی هستند؟

جلسه فوق العاده ستاد کرونای تهران/ واکسیناسیون 10 روزه افراد بالای 18 سال

معاون پارلمانی دولت احمدی نژاد خطاب به اصلاح طلبان: پرسشگری نکنید!

نشست سران سازمان همکاری شانگهای یکی از معدود فرصت های تضمین صلح و همکاری در منطقه است

خروج آمریکایی ها از منطقه، انتقام خون حاج قاسم بود

لزوم راه اندازی شورای فرهنگی در مساجد

سخنرانی رییس جمهوری چین در افتتاحیه شانگهای و تصمیم گیری درباره عضویت کامل ایران

تخت روانچی: امیرعبداللهیان به نیویورک می رود/ سخنرانی مجازی رییسی در مجمع عمومی

آسیا در کانون تغییرات جهانی/ صلح جهانی در معرض تهدید است

تشخیص کارهای خیر از شر

رییس جمهور: توسعه فرهنگی، دستور کار اول همکاری بین کشورهای صاحب تمدن است

رییسی: امنیت «سرمایه» و «سرمایه گذار» را در دولت تضمین کردیم

واکسیناسیون سربازان نیروی دریایی سپاه

مهم ترین مطالبات دانشجویان دختر از دولت سیزدهم، چیست؟

دور جدیدی از همکاری های گسترده اقتصادی را رقم می زنیم

زنان به جای «مهریه و سکه» این حقوق را هنگام ازدواج بگیرند

درخشش سه حافظ در مسابقات سراسریِ قرآن کریم مشکات

«صباهنگ» حال مخاطب را خوب می کند/ شوخی با ترانه ها

ایران و قزاقستان ظرفیت های زیادی برای گسترش روابط اقتصادی دارند/ روابط ایران و ارمنستان دوستانه و سازنده بوده است

پیگیری آخرین وضعیت 12 ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

درخشش سه حافظ در مسابقات مشکات

استاندارفارس درحداین استان باشد/گزینه های پیشنهادی مجمع نمایندگان

رابطه اخلاق با ایمان

مجوز پروازهای العراقیه ابطال شد

کاهش حقوق باید از وزرای دولت شروع شود/نباید به معلمان و بازنشستگان لطمه بخورد

سیاست خارجی ما تقویت روابط همسایگی

جلسه فوق العاده ستاد کرونای تهران/ سرعت گرفتن واکسیناسیون افراد بالای 18 سال

چین: ایران عضو کامل سازمان شانگهای می شود

53 درصد از مردم شمیرانات در برابر کرونا واکسینه شدند

ساماندهی و تعدیل کرایه حمل مواد معدنی با صدور دستور ویژه قضایی در هرمزگان

استاندارفارس درحداین استان باشد/گزینه های پیشنهادی مجمع نمایندگان

حجت الاسلام سیدمهدی حائری زاده در بیمارستان بستری شد +عکس

اقامه نمازجمعه در 11 شهر هرمزگان

تسلیم استوارنامه سفیر آکردیته ایران به رییس جمهور موزامبیک

سخنرانی «رییسی» در اجلاس سران سازمان همکاری های شانگهای آغاز شد

سخنرانی رییس جمهور در اجلاس شانگهای آغاز شد

اجلاس سران شانگهای از دوربین «فارس» + تصاویر

پیگیری مشکلات دانشجویان ایرانی در دیدار امیرعبداللهیان با وزیر خارجه بلاروس

رییسی: تشکیل کارگروه های تخصصی نقطه عطف روابط تهران و ایروان است

باز تولید تحجر سیاسی با اتکاء به فقه طالبانی/ حواسمان باشد دچار دگم اندیشی نشویم

بزرگداشت علما و بزرگان اقدامی مؤثر در مقابله با گسست نسل ها است

معیار هم نشینی با افراد بد

چه طور موهای بسته زیبایی داشته باشیم؟

تاکید کمیسیون امنیت ملی مجلس بر رعایت 2 شاخصه در انتخاب سفرا

تأکید امیرعبداللهیان بر رفع مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در بلاروس

پیگیری آخرین وضعیت 12 ایرانی بازداشت شده در دیدار سفیر ایران با مقامات موزامبیک

قوه قضاییه با تمام توان در جهت پیشبرد اهداف دولت جدید و حل گرفتاری ها و مشکلات مردم آماده است/ 3 ماموریت مهم رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی

قوه قضاییه با تمام توان در جهت پیشبرد اهداف دولت جدید و حل گرفتاری ها و مشکلات مردم آماده است/ 3 ماموریت مهم رییس قوه قضاییه به بخش های مختلف قضایی