مطالب مرتبط:
دلیل ابطال انتخابات شورای شهر در 6 شهر استان تهران
ریاضی: کشتی در خراسان رضوی، پیشینه قوی ندارد!/ برخی به ‎دنبال جناحی کردن کمک های شورای شهر به کشتی هستند
هوشمندسازی شهر قم به کمک نهادها و تشکل های مردمی باید مطالبه شود
شهردار تهران: 2 سال آینده شهر هوشمند برای مردم ملموس می شود!
آشنایی با تازه های نشر مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران
-3 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 13:202021-08-02سياسي

کمک 100 میلیاردی شورای شهر جلوی جیره بندی آب تهران را گرفت


اگر کمک 100 میلیاردی شورای شهر برای اتمام تصفیه خانه ششم نبود، در این تابستان مردم تهران با جیره بندی آب رو به رو می شدند.

- خبرگزاری مهر"، یکصد و نهمین جلسه کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز با حضور رییس و مشاوران این کمیته برگزار شد.

سید آرش حسینی میلانی در ابتدای این جلسه، با مروری بر اقدامات و حوزه فعالیت های کمیته محیط زیست و خدمات شهری گفت: تعدادی از مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری، متخصصین بودند که در شورای چهارم به اعضا شورای شهر مشاوره می دادند و تعدادی از مشاوران نیز در این دوره به شورا پیوستند و ما توانستیم از مجموع نظرات کارشناسی آنها در بررسی طرح ها و لوایح و همچنین بعد نظارتی شورا بهره مند شویم.

وی با تاکید بر ضرورت تثبیت اقدامات ماندگار شورای پنجم در حوزه محیط زیست و خدمات شهری اظهار داشت: باید چشم انداز کارها و اقدامات که در این دوره ریل گذاری شدند، مشخص شده و زمینه تداوم فعالیت ها در دوره های بعدی مدیریت شهری فراهم شود.

در ادامه این جلسه، آقای دکتر نیما حیدرزاده، مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری یکی از شاخص ترین اقدامات شورای پنجم را تصویب طرح جامع مدیریت پسماند دانست و تصریح کرد: اکنون اجرای این طرح به عزم شهرداری تهران بستگی دارد و به همین خاطر، شورای شهر باید نظارت دقیقی در روند اجرای آن داشته باشد.

این استاد دانشگاه خوارزمی ادامه داد: من امیدوارم مدیریت شهری دوره ششم اجرای طرح جامع مدیریت پسماند را متوقف نکند زیرا نه توان مالی شهر و نه ظرفیت محیط زیستی تهران، قادر به تداوم روند موجود است.

وی با ضروری دانستن مشخص شدن برنامه زمانبندی اجرای طرح جامع مدیریت پسماند، خواستار تهیه گزارش آخرین وضعیت مدیریت پسماند از سوی شهرداری و همچنین روند مطالعات و تدوین این طرح و ارائه آن به منتخبین شورای ششم شد.

غزل کرامتی، مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری نیز در این جلسه، با اشاره به بحران های محیط زیستی کشور خاطرنشان کرد: بحران آب چالشی است که این روزها کشور با آن درگیر است و متأسفانه تا پیش از شورای پنجم، توجه ویژه ای از نسبت به موضوع آب تهران نشده بود.

این استاد دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به رویکرد کمیته محیط زیست و خدمات شهری به منابع و میراث طبیعی تهران ابراز داشت: خوشبختانه رویکرد مثبتی از سوی شورای پنجم در حوزه میراث طبیعی از جمله توجه به درختان خیابان ولیعصر، رود دره ها، درختان کهن سال شهر تهران و… وجود داشت که تبلور آن را می توان در برنامه سوم توسعه شهر تهران دید.

وی ضمن هشدار به خطر احیای مجدد طرح برج باغ، خواستار نهایی شدن وضعیت سند راهبردی حریم شهر تهران و ابلاغ آن از سوی استانداری شد ناصر مهردادی دیگر مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری هم حضور مهندس حسینی میلانی در جلسات کارگروه آلودگی هوای استانداری تهران را برای تشریح نظرات شورای شهر مفید برشمرد و اقدامات کمیته محیط زیست و خدمات شهری را در حوزه های منابع و کیفیت آب، تصفیه خانه فاضلاب منطقه 22، تدوین طرح جامع مدیریت پسماند و احیای رود دره ها را راهبردی و بنیادین برشمرد.

فرهاد نصرالله پور، مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری هم در این جلسه خواستار اهتمام بیشتری شورای ششم در نظارت بر پروژه های مدیریت شهری و تعامل بدنه کارشناسی شهرداری با مشاوران و کارشناسان شورای شهر شد.

حسین یوسفی دیگر مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری هم ضمن هشدار به افزایش درجه حرارت در تهران، تشکیل جزایر گرمایی را چالشی اساسی برای مدیریت شهری در حوزه های آب، فضای سبز و پروژه های مدیریت شهری برشمرد.

آناهیتا گودرزی، مشاور کمیته محیط زیست و خدمات شهری هم ضمن تاکید بر بازآفرینی معادن شن و ماسه در منطقه 18، خواستار اجرای برنامه طراحی شده در این باره شد و احیای احتمالی طرح برج باغ را ضربه به آخرین باغات باقی مانده شهر تهران دانست.

ناصر عبادتی، مشاور ارشد کمیته محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به ضرورت تقویت بعد نظارتی شورای شهر، بر تقویت نظام نظارتی شورا به ویژه در حوزه شاخص های عملیاتی تاکید کرد و خواستار اصلاح نظام بودجه ریزی در مدیریت شهری شد.

پرستو متینی زاده، دبیر کمیته محیط زیست و خدمات شهری نیز با تشکر از نظرات و پیشنهادات کارشناسی رییس و مشاوران کمیته محیط زیست و خدمات شهری، ابراز امیدواری کرد که مسیر سبز ریل گذاری شده شورای پنجم در ادوار بعدی مدیریت شهری ادامه یابد و اعضای شورای ششم پیگیر دفاع از حقوق عامه را در دستور کار قرار دهند.

در پایان این جلسه، حسینی میلانی با اشاره به گستره کاری و پیگیری های کمیته محیط زیست و خدمات شهری عنوان کرد: با پیگیری های انجام شده، به نمایندگی از شورا در جلسات کارگروه آلودگی هوای استانداری تهران حضور یافتم و این حضور برای تشریح نظرات شورا بسیار اهمیت داشت.

وی ادامه داد: در این چارچوب، تلاش شد تا اقداماتی برای جلوگیری از مازوت سوزی از سوی صنایع و نیروگاه های انجام شود و در این چارچوب، کمیته محیط زیست آماده بود از ظرفیت حقوقی شورا برای اقامه دعوای قضایی استفاده کند.

این عضو شورای شهر با اشاره به ارتباطات نزدیک کمیته محیط زیست و خدمات شهری با سمن ها و تشکل های محیط زیستی گفت: ارتباطات خوبی با سمن ها و تشکل های محیط زیستی برقرار و تلاش شد تا از نظرات کارشناسی آنها برای اصلاح روندها استفاده شود که از جمله آنها، می توان به اصلاح طرح ترافیک و مصوبه جایگزین طرح برج باغ اشاره کرد.

حسینی میلانی جایگزینی چمن و اصلاح الگوی کشت را یکی از دغدغه های اصلی خود برشمرد و اظهار داشت: در این دوره تلاش شد تا چنارهای محور ولیعصر احیا شوند و در این چارچوب اقداماتی انجام شد اما با توجه به تنش آبی و افزایش درجه حرارت، ممکن است مدیریت شهری در آینده ناچار شود به دلیل مصرف بالای آب از سوی این درخت، با چنارها در برخی از نقاط شهر خداحافظی کند.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در حوزه تغییر الگوی کشت انجام شد، تصریح کرد: ایستگاه تحقیقاتی فضای سبز در این دوره احداث شد و تفاهم نامه همکاری هم میان شهرداری و دانشگاه تهران برای ایجاد باغ گیاه شناسی به امضا رسید که می تواند مقدمه خوبی برای تغییر الگوی کشت باشد.

سخنگوی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری افزود: ساماندهی بوستان ولایت نیز در این دوره مورد پیگیری قرار گرفت و در این چارچوب، مشاور احداث اکوپارک در این بوستان انتخاب شده است.

بر این اساس، قرار است به اندازه بیست هکتار در بوستان ولایت احداث شود که علاوه بر نقش تفرجگاهی در جنوب شهر، می تواند یک اقدام اساسی در جلوگیری از تشکیل جزایر گرمایی باشد.

حسینی میلانی با اشاره به تخریب های صورت گرفته در حوزه رود دره ها خاطرنشان کرد: 95 درصد روددره های شهر تهران تا پیش از دوره کنونی مدیریت شهری، از بین رفتند و احیای آن یک پروژه بزرگ و نیازمند سرمایه گذاری هنگفتی است که با توجه به وضعیت اقتصاد شهری، در آینده باید امکان سنجی شود.

با این وجود، تمام توجه شورای پنجم متمرکز بر صیانت از میراث طبیعی باقی مانده شد و در این چارچوب، طرح الزام شهرداری به صیانت از حریم جنوبی توچال در شورا به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه سه هزار هکتار فضای سبز و مشجر در حریم جنوبی توچال وجود دارد که حفاظت از آنها ضروری است، ابراز داشت: کوهستان در معرض تغییرات انسانی و اقلیمی است و حفاظت از آن بسیار سخت است.

اقداماتی هم برای حفاظت از بی بی شهربانو انجام شد اما صیانت از آن، نیازمند تفاهم فرا دستگاهی و کلان است.

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری بوستان پردیسان را از جمله مناطق بسیار ارزشمند اکولوژیکی برای شهر تهران برشمرد و بیان کرد: مطالعات انجام شده در بوستان پردیسان نشان از ارزش بسیار بالای این بوستان از نظر تنوع گیاهی است بنابراین هرگونه بهره برداری از آن باید با توجه به مطالعات انجام شده باشد.

حسینی میلانی اقدام شورای شهر را برای تأمین منابع مالی طرح ها و پروژه های آب و فاضلاب را راهبردی دانست و یادآور شد: اگر کمک 100 میلیاردی شورای شهر برای اتمام تصفیه خانه ششم نبود، در این تابستان مردم تهران با جیره بندی آب رو به رو می شدند.

همچنین به مدت یک سال تلاش شد تا موافقت وزارت نیرو برای افزایش مختصری در آب بها کسب شود تا منبع مالی، برای صیانت از کیفیت اب حوزه بالادست صرف شود.

وی با تاکید بر حمایت طلبی شورای شهر از اتوبوس عنوان کرد: بیش از پنجاه درصد از ناوگان اتوبوسرانی فرسوده است.

شورای پنجم تلاش کرد تا منابع مالی تأمین اتوبوس را متنوع سازد و در این چارچوب، 250 دستگاه اتوبوس برای اولین بار در 10 سال گذشته به مدیریت شهری اضافه شدند اما نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و پیشبرد طرح های مانند اتوبوس برقی و موتور برقی نیازمند بهبود وضعیت اقتصادی کشور است.

این عضو هیأت رییسه شورای شهر اضافه کرد: متأسفانه در مقطع کنونی سطح اعتماد عمومی کاهش یافته و باید نسبت به اعتمادسازی اقدام کرد.

در همین چارچوب، باید این گفت وگو را در سطح مسائل شهری تقویت کرد و مردم را برای همکاری و مشارکت جذب کرد و نه دفع.

اگر این رویکرد دنبال نشود، امکان انجام بسیاری از فعالیت ها برای شهرداری آسان نخواهد بود.


کلید واژه ها: خدمات شهری - محیط زیست - شورا - شورای - شورای شهر - جیره بندی آب - اقدامات - شورای اسلامی شهر تهران - کمیته - خدمات - میلیاردی - شهری - زیست - محیط - تهران - شورای اسلامی شهر - آرش حسینی میلانی - برگزار - شورای اسلامی - تصفیه خانه - شورای پنجم - شهر تهران - صبح امروز - بندی - کارشناسی - حوزه - خبرگزاری - بهره مند - آب تهران - ماندگار

آخرین اخبار سرویس:
موافقت رهبر انقلاب با استعفای محسن رضایی

زمان ثبت نام بیکارها در اپلیکیشن ملی اشتغال

حدیث روز | عملی که برای مؤمن مناسب نیست

موسوی: شرط واردات خودروی خارجی صرفا مشوقی برای صادرکنندگان قطعات است

استخدام طراح چاپ با بیمه و پاداش در مجتمع صنعتی تک ایران (چاپ بازرگان)

استخدام حسابدار با بیمه در شرکت آرمان فردا در اصفهان

هوشنگ توکلی: درد عمومی تاریخی ما از دهه 40 و پس از شکل گیری رویای آمریکایی شروع شد و همچنان هم ادامه دارد

احکام شرعی| حکم اهدای عضو از شخص زنده به شخص زنده

آماده سازی فاز دوم بیمارستان کرونایی سپاه با 150 تخت تا اربعین

وعده جدید ضرغامی درباره روادید توریستی ایران

ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

شهردار موقت کابل: زنان سر کار نروند

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

تاکید گوترش بر برقراری ارتباط با طالبان

تقدیر فرمانده کل ارتش از صداوسیما و رسانه ها

وزیر دفاع یمن: ائتلاف متجاوز آخرین مراحل خود را سپری می کند

سرلشکر سلامی: شکست آمریکا و احتضار عربستان حاصل مقاومت است

مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

سلفی جدید علی اوجی با همکارش /عکس

استخدام سرایدار با حقوق مکفی و بیمه در شرکت Bennext در تهران

وزیر کشور حکم شهردار کاشان را صادر کرد

سلفی جدید علی اوجی با همکارش /عکس

تولد علی ضیا در کافه ای عجیب /عکس

«علی دارابی» قایم مقام وزارت میراث فرهنگی شد

19 حمله سایبری علیه سیستم رای گیری انتخابات روسیه

افتخار طلبگی یا دکترای آکادمی؟! /رفتار دوگانه غرب و آژانس در قبال نقض «ان پی تی» /مبارزه با فساد از طریق حکمرانی خوب

تولد علی ضیا در کافه ای عجیب /عکس

رفتار متناقض دولت

روایتی از زندگی یک معلم فداکار

واگذاری مدیریت شرکت هفت تپه به وزارت اقتصاد

ببینید | پیگیری فوری درمان نوجوان 15 ساله ایذه ای

وعده ضرغامی درباره ویزای توریستی ایران

استخدام تکنسین آزمایشگاه در شرکت تداوم خرد پژوهان کاسپین منطقه آزاد انزلی

فال حافظ / سحر به بوی گلستان دمی شدم در باغ

گام های مثبتی در زمینه کاهش تورم برداشته شده است

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل در شرکت بین المللی آداک زرین در تهران

تحکیم وحدت فقط تا دهه 80

تقدیر فرمانده کل ارتش از رییس صداوسیما و رسانه های کشور

آزیتا ترکاشوند با چادر و مقنعه نماز /عکس

آزیتا ترکاشوند با چادر و مقنعه نماز /عکس

نحوه مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران تامین اجتماعی

عضویت رسمی ایران در شانگهای چشم انداز های مفیدی در آینده دارد

استخدام کارگر ساده آقا جهت کار در کلیشه سازی در تهران

شهرداری تهران نگاه ویژه ای به ایثارگران داشته باشد

خلاءهای قانون حمایت از معلولان برای پوشش خدمات بیمه ای

محمد مخبر کیست؟

انتشار عمدی گاز کلر باعث مسمومیت مردم شد

مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

خلاءهای قانون حمایت از معلولان برای پوشش خدمات بیمه ای

استخدام کارشناس حسابداری با بیمه، پاداش در برایند تدبیر اندیشه در غرب تهران

پشت پرده مرگ مشکوک معلم نیشابوری

خبر مهم وزیر اقتصاد برای جاماندگان سهام عدالت

حمایت و توانمندسازی طلاب برای ورود به فناوری های نوین و اقتصاد دیجیتال

انهدام یک تیم تروریستی در شمالغرب کشور

«صبح جمعه با شما»، دوباره به آنتن بازخواهد گشت

6 ماه فرصت طلایی دولت سیزدهم

تحقیق و تفحص از وزارت نیرو برای حق آبه لرستان

مهاجران هاییتی

استخدام طراح سه بعدی در Bennext در تهران

استخدام نماینده علمی فروش (دارویی) با حقوق ثابت، پورسانت و بیمه در ساری

پیمان جبلی گزینه اول ریاست رسانه ملی

ریشه دفاع مقدس با تفکر عاشورایی گره خورده است

چرا آیت الله رییسی به صورت حضوری در نشست مجمع عمومی سازمان ملل شرکت نمی کند؟

استخدام مشاور املاک با شرایط و پورسانت عالی در تهران

روزهای پایانی فیلمبرداری مستند زندگینامه شهید کریمی/ پخش مستند از شبکه دوم سیما+فیلم

استخدام رییس استان در فروشگاه افق کوروش در کهگیلویه و بویراحمد

خبر های جنجالی از حقوق جدید کارمندان در سال 1401+ جزییات

تحکیم وحدت فقط تا دهه 80

محاکمه حسن روحانی؟ چرا عده ای خواستار دادگاهی شدن رییس جمهور سابق هستند

نظم نوین شرقی /رییسی در سازمان ملل چه بگوید /نارضایتی معلمان از نظام پرداخت ناعادلانه

فراخوان مقاله سومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی

برپایی بزرگترین موزه زنده و نمایش میدانی دفاع مقدس در بوستان ولایت

واگذاری مدیریت شرکت هفت تپه به وزارت اقتصاد

آیا می توان در هر نقطه مرزی از کشور ورود و خروج کرد؟

«حزب روسیه متحد»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

نگاه غربگرایانه «روحانی» مانع عضویت ایران در سازمان شانگهای بود

فرمانده سپاه: این امت، امام و رهبر خود را عاشقانه دوست دارند

نقش اثر گذار و برجسته مرزنشینان در دوران دفاع مقدس

«حکیم زاده» به صورت رسمی شهردار اشتهارد شد

پورابراهیمی: ساختار نهادهای عمومی باید اصلاح شود

«حزب روسیه متحد»؛ پیشتاز انتخابات پارلمانی در روسیه

گروه موسیقی سل لا دزفول و هدیه ارزشمند امام جمعه

پایان اختلال یک قطبی

واکنش مالک برند «مجید» به تقدیر رهبر انقلاب از این شرکت ایرانی به خاطر استفاده گسترده تولیداتش در المپیک

برق چه زمانی دوباره گران می شود؟

پشت بام فروشی در شهر به کجا رسید؟/ هشدار به اخلال گران و دلالان

خطیب زاده: امیدواریم قبل از دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی شاهد برگزاری دادگاه باشیم

تعیین تکلیف برجامی روسیه برای ایران!

پروتکل های بهداشتی برای یک سفر ایمن از کرونا

مالیات خانه های خالی تا امروز صفر!

خطیب زاده: پیام ابتکار اجلاس تهران در رابطه با افغانستان کاملا روشن است

یادداشت دیپلمات روس درباره تغییر احتمالی تیم مذاکره کننده هسته ای ایران

استاندار گلستان: تلاش ما توجه جدی به ضرورت های آب و برق است

استخدام رییس فروش (دارویی) با بیمه تکمیلی در شرکت گلرنگ در تهران

مدرک دکتری روسای جمهور ایران، از هاشمی و خاتمی، تا احمدی نژاد و روحانی و رییسی

جلیلی و دستان خالی از پست

مذاکرات وین باید از نقطه ای که تا 20 ژوئن به آن رسیده، از سر گرفته شود

الحوثی: تردید «گوترش» درباره احکام قضایی در یمن سیاسی است

کرونا 3 سمنانی دیگر را از نفس انداخت

لزوم نقش مؤثرتر حوزه در کادر سازی و تربیت نیرو برای نظام اسلامی

کمک 100 میلیاردی شورای شهر جلوی جیره بندی آب تهران را گرفت

کمک 100 میلیاردی شورای شهر جلوی جیره بندی آب تهران را گرفت