مطالب مرتبط:
چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است
چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است
چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است
چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟
چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟
-112 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 11:352021-08-02سياسي

چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است


به گزارش سایت قطره و به نقل ازعصرشهروند، به گفته او چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 ناگهان 13 هزار نفر به پرسنل شهرداری اضافه شدند؛ افرادی که حتی یک روز در شرکت های پیمانکاری شهرداری نیز کار نکرده بودند.

- چهار سال پیش زمانی که محمدعلی نجفی شهردار وقت تهران در صحن شورای شهر از تخلفات دوره گذشته مدیریت شهری و ارسال این گزارش ها به قوه قضاییه گفت، اشاره ای هم به جذب ناگهانی 13 هزار نیروی انسانی کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازعصرشهروند"، به گفته او چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری سال 96 ناگهان 13 هزار نفر به پرسنل شهرداری اضافه شدند؛ افرادی که حتی یک روز در شرکت های پیمانکاری شهرداری نیز کار نکرده بودند.

به گفته نجفی به ازای هر صد پست، 426 نفر در شهرداری حضور دارند؛ یعنی این نهاد به ازای هر پست بیش از چهار کارمند دارد.

این اولین چالش استخدام های بی ضابطه در شهرداری تهران در دوره مدیریت گذشته شهر تهران نبود.

در شورای چهارم شهر تهران رحمت الله حافظی، گزارشی از سازمان بازرسی را در صحن قرائت کرد که نشان می داد شهرداری تهران در سال های 90 تا 92، حدود چهارهزارو 200 نفر را به صورت مازاد جذب شرکت بهره‎ برداری متروی تهران کرده است.

بر اساس اخبار منتشرشده در رسانه ها در آن سال ها، 40 نفر از افراد استخدام شده در سال 91 و 92 بیش از 40 سال داشته و 30 درصد از کسانی که جذب متروی تهران شدند، تحصیلاتی زیر پنجم ابتدایی داشته یا بی‎ سواد بوده اند و متوسط حقوق این افراد بین 9 تا 11 میلیون تومان اعلام شده بود.

نبود آمار دقیق استخدام ها در  شهرداری در ابتدای دوره پنجم مدیریت شهری ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، از نبود آماری دقیق درخصوص نیروی انسانی گلایه کرده و گفته بود متأسفانه به دلیل استخدام های متعدد در سال های پایانی شورای چهارم و مدیریت شهری گذشته و عدم ثبت سیستمی این استخدام ها آمار دقیقی از استخدام ها موجود نبود.

بیش از یک ماه اطلاعات به شکل دستی جمع آوری شد و نهایتا به رقم 68 هزارو 257 نفر رسیدیم.

به گفته او در برخی از مناطق تهران نیروهای به کار گرفته شده نه جایی برای نشستن داشتند و نه کاری برای انجام دادن.

این در حالی بود که برخی از پست های تخصصی در شهرداری تهران با کمبود نیروی انسانی مواجه و نیاز بود در حوزه اقتصاد شهری از نخبگان این حوزه استفاده شود.

ورود انفجاری به شهرداری هم زمان با انتخابات بررسی پیک های استخدام در شهرداری نشان از سه پیک دارد؛ نخست در سال 83، دیگری در سال 1392 و آخرین بار در سال 1396.

تحلیل این پیک ها با رویدادهای سیاسی کشور ارتباط معناداری را نشان می دهد و مشخص می کند هرگاه یک رویداد سیاسی مثل انتخابات در کشور رخ داده، با قله های ورود نیروی انسانی به شهرداری روبه رو بوده ایم.

شیخ درخصوص تخلفاتی که در استخدام های سیاسی آن سال ها رخ داده، گفته بود در حالی که تغییر وضعیت استخدام ها تنها به صورت آزمون استخدامی می تواند انجام شود، در برخی مواقع شاهد بوده ایم که این تغییر وضعیت ها به صورت درخواست و بدون آزمون انجام شده است.

در ابتدای سال 1396 و قبل از انتخابات، مجوز برگزاری آزمون استخدامی برای پنج هزار نفر و تغییر وضعیت آنها صادر شد و به تبع این مجوز آزمون استخدامی برگزار شد و کسانی که قبلا قرارداد داشتند در این آزمون شرکت کردند و ابتدا به صورت رسمی-آزمایشی و در مرحله بعد رسمی شدند.

رویداد دیگر در این سال افرادی بودند که در سیستم های پیمانکاری مشغول کار بودند.

این افراد از تمام شرکت های پیمانکاری جمع شدند و در شرکت هادیان شهر متمرکز شدند.

در دوره پنجم مدیریت شهری روی کاهش نیروی انسانی تمرکز شد و به گفته حامد مظاهریان، معاون شهردار تهران، این کاهش از مکانیسم های انگیزشی تشویقی استعفا، انتقال و بازنشستگی بود که کمی از هزینه های شهرداری تهران کاست.

مظاهریان یادآوری می کند که در شروع دوره پنجم مدام سؤال می شد که شهرداری تهران چه میزان نیرو دارد اما متأسفانه آمار مشخصی نبود؛ چراکه هر سازمانی برای خود تعدادی نیرو داشت.

بنابراین مدتی طول کشید تا تعداد این نیروها احصا شود، اما امروز سامانه ای داریم که به روز کم و زیادشدن نیروها را احصا می کند و در سامانه شفافیت نیز فهرست همه نیروها قابل مشاهده است.

او هم افزایش ناگهانی تعداد استخدام نیروها در زمان برگزاری انتخابات ها در دوره های گذشته را یادآوری می کند و می گوید: بدترین ورود نیرو در سال 95 و 96 در شهرداری تهران رخ داده که حدود 12 هزار نفر به سازمان اضافه شدند.

اما برای اولین بار اکنون تعداد نیروهای شهرداری تهران به زیر 60 هزار نفر رسیده و این اتفاق بدون ایجاد نارضایتی گسترده و از طریق ساماندهی نیروها و بازنشستگی انگیزشی محقق شده است.

حالا یک ماه مانده به تغییر مدیریت شهری، مجوز تغییر وضعیت دوهزارو 100 نیروی انسانی در شهرداری گرفته شده بود اما راه یافتگان ششم تمام تلاش خود را برای توقف این تغییر وضعیت ها کردند.

حامد مظاهریان در یادداشتی در کانال تلگرامی اش در این رابطه نوشت: در دو سال گذشته که افتخار حضور در خانواده بزرگ شهرداری تهران را داشته ام، در کنار موفقیت های کسب شده با موانعی در راه رسیدن به اهداف روبه رو بوده ام.

از همان روزهای اولیه انتصابم در جایگاه معاون منابع انسانی شهرداری تهران متوجه تبعیض و بی عدالتی در عرصه های مختلف اداری شدم و لذا تلاش داشتم تا با کمک همکارانم این بی عدالتی ها را کاهش داده و سازمان را به سمت عدالت بیشتر هدایت کنم.

تبدیل وضعیت حدود پنج هزار نفر از نیروهای کارمندی هادیان شهر به خدمات اداری شهر و افزایش شرایط محیط کار و اصلاح پایه حقوق کارمندان قرارداد ثابت (رسمی) و برقراری حق جذب هادیان شهر، ازجمله اقداماتی در همین راستا و کاشت بذر عدالت در حوزه سرمایه انسانی شهرداری تهران بود.

بلافاصله پس از طرح موفق تبدیل وضعیت نیروهای کارمندی هادیان شهر به خدمات اداری شهر، بر اساس قولی که بارها به شما عزیزان داده بودم، طرح تبدیل وضعیت دوهزارو 100 نفر از نیروهای قراردادی به نیروی ثابت رسمی در دستور کار قرار گرفت و پس از نزدیک به یک سال پیگیری و پیمودن تمام موانع نهایتا موفق به کسب مجوز از نهادهای بالادستی برای تبدیل وضعیت از طریق برگزاری آزمونی عادلانه شدیم.

با هم زمانی برگزاری فرایند آزمون با انتخابات شورای اسلامی شهر تهران و به تبع آن دیدگاه متفاوت منتخبین جدید و دخالت نهادهای دیگر در روند آزمون، اکنون لازم می دانم که صراحتا به آگاهی برسانم که فرایند تبدیل وضعیت دوهزارو 100 نفر متوقف شده است.

بر این باورم که منتخبین شورای ششم نیز پس از استقرار، بر اساس مجوز اخذشده در این دوره مسیر طی شده برای برگزاری آزمونی را که اکنون متوقف شده، ادامه خواهند داد و این امر تبدیل وضعیت در سرمایه انسانی شهرداری تهران نیز به سرانجام خواهد رسید.

داستان تغییر وضعیت ها در شهرداری یا به قول برخی استخدام های دقیقه نودی در شهرداری را محسن هاشمی این گونه تشریح می کند: شورای شهر در دوره پنجم به شدت مواظب بود افزایش پرسنل نداشته باشیم و همان طور که می دانید خود من نامه ای را امضا کردم که چهار تا شش درصد هرساله کاهش داشته باشیم که البته این موضوع برای تخریب شورای پنجم مستمسکی بود اما در عمل کسانی را که بازخرید یا بازنشسته می شدند، جایگزین نکردیم و دیدید که ما 11 هزار نفر از پرسنل شهرداری را کاهش دادیم و از 70 هزار نفر به 59 هزار نفر رسیدیم.

به گفته او، نکته دوم اینکه قانون ایثارگران اجازه می دهد ایثارگرانی که در شهرداری به صورت قراردادی مشغول هستند به صورت رسمی استخدام شوند که تعدادشان دوهزارو 700 نفر است و این امر مربوط به قانون ایثارگران است.

هاشمی اضافه می کند: موضوع بعدی بحث استخدام کسانی است که سال هاست به صورت قراردادی در شهرداری مشغول هستند؛ اتفاقی که در انتهای شورای قبلی افتاد و چهار تا پنج هزار نفر را به همین سبک استخدام کردند.

البته مدتی است که شهرداری از سازمان اداری استخدامی درخواست کرده اجازه بدهند بین دو هزار تا دوهزارو 100 نفر استخدام شوند و هدف شهرداری هم این نیست که از بیرون کسی را بگیرد بلکه افراد درون سازمانی بتوانند اندک اندک به سمت استخدام رسمی بروند و این جریان نیز به طور کامل زیر نظر سازمان امور استخدامی و اداری کشور صورت می گرفت.

هرچند مقاومت در برابر استخدام در شهرداری منتقدانی جدی نیز در شورا داشت.

حجت نظری، عضو شورای شهر تهران، درخصوص استخدام های دقیقه 90 و قله های ورودی نیروی انسانی در پایان هر دوره از مدیریت شهری به شهرداری می گوید: اصلا هیچ قله ورودی در شورای پنجم وجود ندارد.

در دوره پنجم مدیریت شهری ما هیچ قله ورود نیروی انسانی نداریم و تنها مقطعی که تعداد درخور توجهی نیرو هم زمان با هم وارد شدند، زمانی بود که با فراخوان عمومی و با آزمون برگزارشده توسط نهادهای بیرونی تعدادی به عنوان دستیار به سیستم مدیریت شهری اضافه شدند.

نظری ادامه می دهد: اتفاقا این یکی از نقاط انتقاد شخص بنده به آقای حناچی است که به حکم شورا به طور کامل عمل نکرد و نیروهایی را تعدیل کرد با وجودی که می توانست نیمی از آنها را به عنوان نیروی جدید مجددا در شهرداری به کار بگیرد، اما این کار را نکرد و شاید کل جذب شده های دوره پنجم مدیریت شهری اندازه کسانی که آقای قالیباف در ماه های پایانی هم جذب کرد، نباشند.

وی می گوید: از این نظر هم کاملا سیاسی کاری شده و فرافکنی می شود.

من یک بار هم در صحن شورا این را عرض کردم که ترجمه صحبت غوغاسالارانی که این روزها دارند خودشان را به دروغ مدافع حقوق ملت جلوه می دهند، این است که شما جذب نکنید تا ما بیاییم و رفقای خودمان را سر کار بیاوریم.

بنابراین من تأکید می کنم که این اتفاق نشده و با تأسف هم می گویم که این اتفاق نشده و معتقدم که اتفاقا باید خون جدیدی در رگ های مدیریت شهری در دوره پنجم جریان پیدا می کرد که این اتفاقا با سوء تدبیر و با بزدلی و محافظه کاری بعضی از مدیران دوره پنجم به وقوع نپیوست.


کلید واژه ها: شهرداری - شهردار - انتخابات ریاست جمهوری - انتخابات ریاست - ریاست جمهوری - پیمانکاری - ناگهان - انتخابات - گزارش - استخدام - شهرداری تهران - هزار - جمهوری - محمدعلی نجفی - نیروی انسانی - مدیریت شهری - تهران - ریاست - پرسنل - قوه قضاییه - شورای شهر - شرکت - نیرو - نجفی - محمدعلی - ناگهانی - تخلفات - کارمند - مدیریت - نیروی

آخرین اخبار سرویس:
نیروی انسانی ارزشمندترین ذخیره هر کشوری است

تلاش شد تعداد زیادی از مردم بتوانند به کربلا بروند اما عراق فقط با حضور 60 هزار نفر موافقت کرد

کرایه سواری های اربعین 1400 اعلام شد

دست های پشت پرده علیه ارزش های دفاع مقدس/مراقب تحریف ها باشیم

تمام پرواز های اربعینی با تاخیر انجام می شوند!

مراسم بزرگداشت اولین سالگرد ارتحال آیت الله ممدوحی

دفاع مقدس گنجی پایان ناپذیر است

اصلاح ساختار بودجه اقدامی ضروری است

واحد مسکونی روستایی در کشور مقاوم سازی می شود

برپایی موکب اتوبوسرانی تهران به مناسبت اربعین حسینی(ع) از فردا

نیروی انسانی ارزشمندترین ذخیره هر کشوری است

مسؤولان رعایت بیت المال را از شهدا و ایثارگران بیاموزند

ایرانیان شب جمعه در کربلا عزاداری کردند+عکس و فیلم

افتتاح بازارچه صنایع دستی بمناسبت هفته دفاع مقدس در فارغان حاجی آباد

زیارت اربعین از علامات شیعه/هراس دشمن از جنگ با ایران دستاورد دفاع مقدس است

هشدار وزیر اطلاعات به عناصر ضد انقلاب در منطقه

اظهارات سخیف جیره خواران رژیم صهیونیستی تاثیری در اتحاد شیعیان ایران و آذربایجان ندارد/ اجازه توطئه در منطقه را نمی دهیم

تکریم رزمندگان و ایثارگران وظیفه ملی و همگانی

توزیع 500 بسته معیشتی و لوازم التحریر بین نیازمندان در قم

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس: لایحه رتبه بندی معلمان به صورت اولویت دار بررسی می شود

عضویت ایران در شانگهای تلاش دشمن برای انزوای کشور را ناکام گذاشت

بخشش زندانی محکوم به قصاص در هرمزگان

جامعه امروز نیازمند الگوی مدیریتی است

انتظار و مطالبه مردم از مجلس و دولت انقلابی ادامه راه شهدا است

کرایه سواری های اربعین 1400 اعلام شد

رزمندگان دفاع مقدس؛ مصداق بارز شجره طیبه هستند

رزمندگان دفاع مقدس؛ مصداق بارز شجره طیبه هستند

تلاش مجلس برای لغو مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی

تصمیمات شجاعانه در سیاست خارجی قدرت ایران را به نمایش می گذارد

در حال انجام بررسی ها برای بازگشت به مذاکرات وین هستیم

مهمترین نیازهای جامعه اشتغال، مسکن و ازدواج است

احیای روحیه مجاهدانه در بین آحاد جامعه

عضویت در سازمان همکاری شانگهای شکست بزرگی برای آمریکا است

232 پروژه محرومیت زدایی سپاه در سیستان و بلوچستان افتتاح می شود

تلاش جمهوری خواهان برای ممانعت از امتیاز دهی بایدن به ایران

هیچ مدیری حق ندارد در مسیر ایجاد کسب و کار خللی ایجاد کند

مراسم باشکوهی برای علی لندی برگزار می شود

مرام و منش پهلوانی در اوج نوجوانی/علی لندی دارای آخرین مرحله رشد اخلاقی بود

اظهارات سخیف جیره خواران رژیم صهیونیستی تاثیری در اتحادشیعیان ایران و جمهوری آذربایجان ندارد / اجازه توطئه در منطقه را نخواهیم داد

آیا فرار از پرداخت مهریه قابل اثبات است؟

کاشت درخت به یاد شهدای شهرداری مشهد در باغ خاطره + ویدئو

کسانی که کشور را معطل FATF کردند پاسخ گو باشند | وزارت کشور همدان را از برزخ مدیریتی نجات دهد

سرعت بخشی در تحول مدیریتی شهرها را از رکود مدیریتی و مدیران فاسد نجات می دهد

امام جمعه زاهدان: برخورد سریع و مناسب با پرونده های کلان اقتصادی سیستان وبلوچستان در اولویت دستگاه قضایی باشد

عضویت ایران در پیمان شانگهای فصلی نوین در تکمیل ائتلاف سازی ایران

عضویت ایران در پیمان شانگهای افتخاری دیگر برای ملت ایران / وضعیت خور خمیر نگران کننده است

امام جمعه همدان: وزارت کشور با معرفی استاندار و شهردار، همدان را از برزخ مدیریتی خارج کند

زنگ ایثار و مقاومت ششم مهرماه در مدارس سراسر استان کرمان نواخته می شود

سلیمی: طرح شفافیت آرا، نمایندگان را در اتاق شیشه ای قرار می دهد

گزارش نخستین روز از هفتمین دوره کنسرت های «برخط ماه و نوا»

انرژی هسته ای؛ تنها راه نجات اقتصاد ایران

نان آمریکا در بی ثباتی کشورهای منطقه است

پیام رزمایش سپاه ایران در مرز آذربایجان حسن همجواری و دوستی است

تجلیل خبرنگاران بسیجی قزوین از مدافعان سلامت/ مقابله با کرونا با ایثار کادر درمان

مسئولان موضوع قاچاق دام در آذربایجان غربی را با جدیت پیگیری کنند

عضویت ایران در شانگهای درب های اقتصادی را به روی ملت بازگشایی می کند

استاندار جدید بوشهر برای آب وبرق مردم شهرستان دیر چاره اندیشی کند

درگذشت معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار آذربایجان شرقی

تعلل 11 ساله در اجرای طرح توسعه حرم شاهچراغ پذیرفتنی نیست

مدیران دولت سیزدهم با روحیه جهادی برای ملت کار کنند

«اربعین» زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت (عج) است

ماجرای مادری که فرزندان خود را نشناخت

مقاله علمی واکسن کرونای کووپارس در مجلات معتبر منتشر می شود

افراد انقلابی و جهادی برای مدیریت های استانی انتخاب شوند

حجت الاسلام محمدی: دولت زودتر حلقه مدیران در کشور را تکمیل کند

56بیمار قارچ سیاه در تهران بستری هستند

سپاه پاسداران :جنگ تحمیلی به پایان رسید ولی تحریم و جنگ اقتصادی متوقف نشده است

سفر رییسی به ایلام/ بازدید از سد کنجانچم

امام جمعه موقت یاسوج: شرایط برای برگزاری حضوری کلاس های درس فراهم شود

سفر رییسی به ایلام/تحلیل ها درباره مذاکرات/توضیحاتی درباره فوت یک زندانی/اخبار واکسنی

«سارا و نیکا» سوژه خنده فضای مجازی شدند/ ویدئو

حجت الاسلام محمدی: دولت زودتر حلقه مدیران را تکمیل کند

سردار شریف: تلاش برخی در داخل و خارج برای کتمانِ افول آمریکا بی فایده است/ روحیه جهادی و انقلابی راه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی

دفاع مقدس گنج پایان ناپذیر بود

31 هزار زائر ایرانی تاکنون به عراق رفته اند

رونمایی از عامل نابود کننده ایران، ترکیه و عراق

نماینده ولی فقیه در کردستان: اخلاص باعث ریشه کنی فساد، اختلاس و ترک فعل ها می شود

عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای فرصتی برای توسعه اقتصادی است

امیرعبداللهیان تکلیف مذاکرات برجامی را مشخص کرد

ایجاد روحیه ایثار و استکبار ستیزی مهمترین دست آورد دفاع مقدس

پیام تسلیت معاون اول رییس جمهوری برای درگذشت نوجوان فداکار ایذه ای

ماموستا حسینی: دولت سیزدهم تمام همت خود را برای حل مشکلات بسیج کرده است

ایرادات شورای نگهبان به طرح واردات خودرو چه بود؟/ واردات حتما آزا خواهد شد

بازسازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی کشور تا پایان سال 1410

اعلام لیست شرکت های متخلف در حوزه حقوق های نجومی از سوی مجلس

تعلیم و تربیت مساله مهم کشور

امام جمعه قزوین: سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل سبب خوشحالی مستضعفان شد

امام جمعه شهرکرد: لزوم تسریع در تعیین مدیریت استان

ساماندهی ورودی و خروجی شهرک قلعه میر

نابودی فساد نیاز به نهی از منکر عمومی دارد

دفاع مقدس تجلی پرتویی از خورشید عاشوا است

عامل اصلی بلوغ امنیتی ایران، تجربه های دوران دفاع مقدس است

رییس پیشین سازمان خصوصی سازی: بخاطر اجرای قانون عزل شدم

مراسم باشکوهی برای علی لندی برگزار می شود

امام جمعه زنجان: عضویت در مجمع شانگهای گشایش های اقتصادی زیادی ایجاد می کند

دفاع مقدس گنجینه ای از آموزه های ایثارگری است

عضویت ایران در شانگهای؛ فرصتی برای رشد و شکوفایی اقتصادی کشور

مدیرعامل جدید شرکت پتروشیمی زاگرس انتخاب شد

معاون وزیر کشور: توجه به فرهنگ دفاع مقدس مشکلات را برطرف می کند

رزمندگان اسلام در دفاع مقدس اخلاق نظری را به عملی تبدیل کردند

چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است

چه کسانی اتوبوسی به شهرداری نیرو وارد کردند؟ / موضوع استخدام های دقیقه 90 است