مطالب مرتبط:
پرسپولیس | چرا وزارت ورزش اطلاع رسانی درستی درباره انتخاب عضو پنجم باشگاه نداشته است؟
المپیک توکیو| شکست والیبال ایران مقابل ژاپن؛ آرمان والیبال محقق نشد/سایانورا توکیو!
المپیک توکیو| شکست والیبال ایران مقابل ژاپن؛ آرمان والیبال محقق نشد
المپیک توکیو| شکست شاگردان آلکنو مقابل ژاپن؛ آرمان والیبال محقق نشد/سایانورا توکیو!
المپیک توکیو| شکست والیبال ایران مقابل ژاپن؛ آرمان والیبال محقق نشد
-14 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 11 مرداد 1400 ساعت 00:052021-08-01اقتصادي

«طرح الف و ب» به خوبی تبیین و اطلاع رسانی نشد | طرحی که نه مچ می گیرد نه دنبال تقسیم بندی خوب و بد است


عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد گفت: «طرح الف و ب» که اعضای هیئت علمی را سازماندهی و ساماندهی می کند و به آنان وزن و جایگاه می دهد به خوبی تبیین، - " ـ مجتبی آزادیان؛ نیمه بهمن 99 بود که محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب افزایش 55 درصدی حق مرتبه اعضای هیئت علمی این دانشگاه مطابق شیوه نامه (مدل الف) در جلسه هیئت امنای مرکزی دانشگاه خبر داد و با تشریح مصوبه ای مبنی بر طرح نظام پرداخت اعضای هیئت علمی نوع الف و ب اظهار کرد که اعضای هیئت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد دکتر محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه مبنی بر افزایش حق مرتبه اعضای هیئت علمی دانشگاه (مدل الف) مبتنی بر شیوه نامه پیشنهادی موافقت کردند.

وی عنوان کرد که این طرح در راستای افزایش انگیزه و استفاده از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده و مطابق این طرح عضو هیئت علمی تمام وقت الف موظف به انجام نظام مند 32 ساعت کار علمی در هفته (ثبت شده در سیستم حضور و غیاب) یا معادل آن در زمینه آموزش، پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان نامه و رساله دکتری)، پژوهش های برون سازمانی، فعالیت های فناورانه، مشاوره، داوری مقاله، رساله، مشاوره فرهنگی تربیتی دانشجویان، مشارکت در کسب درآمدهای غیرشهریه ای دانشگاه و مشارکت در شوراهای علمی و آموزشی، انجام امور اجرایی و نظارتی، آموزش های کوتاه مدت، مدیریت آزمایشگاه ها، کارگاه، کلینیک و انجام امور محوله از سوی دانشگاه است.

فداکار بیان کرد که عضو هیئت علمی تمام وقت(مدل ب) موظف به انجام نظام مند 16 ساعت کار علمی در هفته مشتمل بر آموزش و پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان نامه و رساله دکتری) است.

در مدل ب حق مرتبه نسبت وضعیت فعلی با توجه به کاهش ساعات حضور و موظفی کاهش می یابد، اما هیئت علمی تمام وقت است.

بیشتر بخوانید: با دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرده است که براساس این بخشنامه اساتید اختیار کامل دارند تا نحوه همکاری خود را با دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب کرده و به آنان اجازه فعالیت های برون دانشگاهی داده شده تا درآمد بیشتری کسب کنند و حتی می توانند از طریق برگزاری دوره های کوتاه مدت کسب درآمد داشته باشند.

برنامه ریزی برای ساماندهی، توسعه، پیشرفت و توانمندسازی اعضای هیئت علمی وی بیان کرده است که 90 درصد اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در گروه الف بخشنامه همکاری اعضای هیئت علمی قرار می گیرند.

خبرنگار آنا به همین مناسبت در گفت وگو با استادان هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به گفت وگو نشسته و مزایا و فواید اجرای طرح الف و ب اعضای هیئت علمی این دانشگاه را جویا شده است.

احمد ناطق گلستان معاون هماهنگی و رییس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی و عضو هیئت علمی گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد است.

گلستان در گفت وگوی تفصیلی با خبرنگار آنا درباره طرح الف و ب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و فواید و مزایای آن سخن گفته است که بخش نخست این گفت وگو از نظر مخاطبان می گذرد.

آنا: لطفاً تعریفی از طرح الف و ب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و لزوم وجود و اجرای آن برای آشنایی بیشتر دانشگاهیان با این طرح را بیان کنید.

ناطق گلستان: زمانی که بخشنامه طرح الف و ب ابلاغ شد با توجه به بخشنامه های پیوستی روی آنها متمرکز شدیم تا سازوکار اجرایی آن را فراهم کنیم به طوری که کارگروهی نیز در این خصوص با محور رییس شورای تخصصی آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی تشکیل دادیم.

طرح الف و ب در واقع برنامه ریزی برای ساماندهی، توسعه، پیشرفت و توانمندسازی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

این طرح که اعضای هیئت علمی را به دو گروه الف و ب تفکیک کرده و ابتدا حتی ایجاد گروه ج هم مطرح بود در واقع به دنبال طرد اعضای هیئت علمی نیست و به هیچ وجه به دنبال دسته بندی، قشربندی یا تقسیم اعضای هیئت علمی به دو گروه بد و خوب نبوده است.

طرح الف و ب به دنبال این است که به تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه واقعی و مبتنی بر عدالت بدهد.

اتفاقاً طرح الف و ب به دنبال این است که به تمام اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه واقعی و مبتنی بر عدالت بدهد.

هرکدام با هر برنامه ای که حاضرند با دانشگاه همکاری کنند.

اگر از سطح دانشگاه آزاد فراتر رفته یعنی از منظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به این طرح نگاه کنیم، افرادی که در طرح الف و ب، جایگاه ب را انتخاب می کنند، (دقت کنید که از واژه انتخاب استفاده می کنم، یعنی خود آنها داوطلبانه تمایل به انتخاب جایگاه ب دارند)، در واقع افرادی هستند که اگر دانشگاه آزاد می خواست با عینک وزارت علوم و از منظر قوانین آموزشی با این افراد مواجهه داشته باشد، این دسته از افراد به دلیل اینکه آن الزامات درنظر گرفته شده از سوی وزارت علوم برای احراز هیئت علمی را ندارند (به طور مثال حضور کامل، اشتغال دائم در سازمان دیگر، اخذ پایه و .

) باید به طور کلی قید هیئت علمی را می زدند؛ اما اتفاقاً دانشگاه آزاد اسلامی در این طرح ادعا می کند که قید هیئت علمی را نه تنها نمی زند؛ بلکه مدلی را برای حضور و استفاده از اعضای هیئت علمی در قالب دسته ب فراهم می آورد.

حال سؤال اینجاست که چه کسانی داوطلبانه گروه ب را انتخاب می کنند؟ هیئت علمی، به طور مثال می گوید من مدیرعامل سازمانی هستم.

چه ایرادی دارد؟ شما که مدیرعامل هستید، اتفاقاً دانشگاه آزاد اسلامی می گوید هیئت علمی که مدیرعامل هم هستی به تو هم نیاز دارم .

اتفاقاً دانشگاه می گوید به دلیل اینکه نگاهم این است که دانشجو و فارغ التحصیل من، برای برطرف شدن خلأ دیرینه ای که ما می گوییم بین دانشگاه و صنعت، نه فقط در دانشگاه آزاد بلکه در کل کشور وجود دارد، یکی از پاسخ ها و راهکارهایش همین است؛ بنابراین اشکالی ندارد که مدیرعامل هم عضو هیئت علمی باشد، عضو هیئت مدیره موظف هم همچنین.

بیشتر بخوانید: دانشگاه معتقد است آن کسی که مدیرعامل یک شرکت خارج از دانشگاه است، خوب است که در دانشگاه حضور تعهدآور داشته باشد و شاید بتواند مسیری را برای تسریع ورود تعدادی از دانشجویان دانشگاه به صنعت فراهم کند و یا در یاددهی مطالب به دانشجویان واقعی تر در کلاس صحبت کند و یا در پایان نامه های تحصیلات تکمیلی بتواند در مقام استاد راهنما و یا مشاور، موضوعات واقعی تر و مسائل جدی تر صنعت و جامعه را راهبری کند؛ بنابراین دانشگاه می گوید ما هم به تو نیاز و مدلی را برای همکاری با شما داریم و می توانی طرح ب را انتخاب کنی.

یا به طور مثال کسی که بیرون از دانشگاه به امر وکالت و قضاوت تمام وقت مبادرت دارد یا تمایل دارد کار اجرایی داشته باشد، دانشگاه آزاد اسلامی علاقه مند به همکاری با وی نیز هست.

همه ما می دانیم که از منظر قوانین آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کسی نمی تواند در ماه تمام وقت در دو سازمان باشد، اصلاً منطقی نیست و وزارت علوم با آنان برخورد می کند.

می گوید چه طور ممکن است مدیرعامل سازمانی هستی که شنبه تا پنج شنبه آنجا حضور داری، همچنین در دانشگاه هم اگر مسئولیت داشته باشی 44 ساعت و یا اگر مسئولیت نداشته باشی 32 ساعت حضور پیدا خواهی کرد؟ ساماندهی و جایگاه دهی به اعضای هیئت علمی در طرح الف و ب تعبیر بنده این است که طرح الف و ب ساماندهی و جایگاه دهی اعضای هیئت علمی است.

زمانی با مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بر سر همین موضوع صحبت می کردیم و متوجه شدم که افق و نگاه بلندی دارند؛ بنابراین طرح الف و ب سازماندهی و ساماندهی اعضای هیئت علمی و وزن دهی به آنان است.

حدود 12 سال است که هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستم و با همکارانم مسائل و موضوعات زیادی را مورد بحث قرار می دادیم.

یکی از چالش های هیئت علمی که همه اعضا آن را تأیید می کنند، همیشه این بوده که چرا من نوعی به عنوان هیئت علمی، چهار روز در هفته به دانشگاه می آیم در اتاقم می نشینم، کار می کنم، مقاله می نویسم، ارتقا گرفته و پایه اخذ می کنم و برای دانشجویم وقت می گذارم با کسی که حتی مدیرگروه است (یعنی مسئولیت دارد)، فقط یک روز در هفته یا یک روز و نیم در هفته به دانشگاه می آید، حق مسئولیت مدیرگروهی هم می گیرد، حق هیئت علمی اش را هم کامل می گیرد و از طرفی شغل بیرون دانشگاه هم دارد، حقوق و مزایای مان یکی است و به صورت همسان برخورد می شود؟ حتی گاه از برخی از این مدیران تجلیل هم می شود و اینگونه بود که بسیاری از اعضای هیئت علمی از این موضوع رنج می بردند.

نکته ایی که در مورد طرح الف و ب حائز اهمیت است، اینکه برای این طرح اطلاع رسانی به خوبی انجام نگرفته است.

مگر تعریف هیئت علمی چیست؟ وزارت علوم به چه کسی هیئت علمی می گوید؟ هیئت علمی باید در خدمت سازمانش باشد، (مثل هر سازمان دیگری) در راستای هدف سازمان هم حداکثر تلاش خود را انجام دهد و حقوقش را هم باید بگیرد.

عده ای واقعاً در دانشگاه آزاد اسلامی به این شکل هستند، آنهایی که دانشیار و استادتمام هستند و مراتب ارتقا را طی می کنند.

آنانی که تلاش می کنند و وقت می گذارند، کسانی هستند که از بخشنامه های قبلی (و یا اجرای آنها) رنج می بردند؛ اما اکنون راضی هستند با هرکدام از آنها که صحبت کنید، می گویند بخشنامه الف و ب به نیاز ما پاسخ می دهد.

آنا: دلایل نارضایتی برخی از اعضای هیئت علمی از این بخشنامه چیست؟ ناطق گلستان: نکته دیگری که در مورد طرح الف و ب حائز اهمیت است، اینکه برای انجام و اجرای این طرح اطلاع رسانی به خوبی انجام نگرفته است.

طرح به خوبی رسانه ای نشده و تبیین نشده است؛ بنابراین برخی اعضای هیئت علمی اینگونه تلقی می کنند که الف و ب آمده مچ بگیرد، یک عده را در گروه ب بگذارد و یک عده را در گروه الف قرار دهد و به شکلی خوب و بد درست کند؛ اما این طور نیست، طرح الف و ب آمده تا اعضای هیئت علمی را ساماندهی و سازماندهی کند و دانشگاه آزاد اسلامی را ارتقا دهد.

این طرح آمده تا برند دانشگاه آزاد اسلامی را که یکی از سرمایه هایش همین اعضای هیئت علمی توانمند هستند به کمک همین سرمایه ها ارتقا دهد.

آیا این کار بدی است؟ آنا: مزایا و فواید طرح الف و ب اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کنید.

ناطق گلستان: به برخی از مزایای این طرح اشاره کردم، عده ای به بخشنامه های قبلی نقد داشتند و اکنون خوشحال هستند که با طرح جدید عدالت هیئت علمی برقرار می شود.

تا جایی که اطلاع دارم در دانشگاه های دولتی برخی از اعضای هیئت علمی برای حضور و غیاب اثر انگشت یا کارت می زنند و حضورشان ثبت می شود.

یک مزیت این طرح برای همان افرادی است که به دنبال این بودند که جایگاه هیئت علمی به معنی واقعی کلمه شناسایی و روشن شود.

فرق هیئت علمی واقعی که در خدمت دانشگاه است با یک هیئت علمی که می خواهد به دو خدمت متفاوت برسد (یعنی هم در آن پست و جایگاهی که بیرون از سازمان دارد، خدمت کند و هم می خواهد در دانشگاه باشد) در این طرح تبیین و تفکیک شد و این کار مهم ارزشمند است.

بیشتر بخوانید: نکته دیگر که بر آن اصرار دارم، این است که در دانشگاه آزاد اسلامی اعتراضاتی بود که دانشگاه های دولتی حقوق اعضای هیئت علمی را افزایش داده اند.

در دانشگاه های دولتی هم دسته بندی بود و حقوق دولتی های پزشکی و غیرپزشکی را افزایش دادند؛ اما دانشگاه آزاد اسلامی افزایش حقوق (به اندازه دولتی ها) نداده است و برخی به این موضوع انتقاد داشتند.

با این بخش که افزایشی که در حقوق آنها داده شده است، از چه محل هایی بوده، فعلاً کاری نداریم، هرچند که روی آن قسمت ها هم می توان صحبت کرد که چه طور دولت از بورس به شکلی کسب درآمد کرد، از محل نوسانات نرخ ارز کسب درآمد کرد، اوراق منتشر و درآمد کسب کرد و بخشی از این درآمدها را به افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه های دولتی اختصاص داد.

چرا دولت چنین کاری کرد؟ به دلیل تورم افسارگسیخته و بی تدبیری هایی که در حوزه اقتصاد اتفاق افتاد، دولت برای اعضای هیئت علمی با افزایش حقوق جبران کرد، در حقیقت از چاله درآمد و همه را به چاه انداخت و یک قسمت کشور (قسمت دولتی) را به این شکل متوقع کرد و باز هم بین اعضای هیئت علمی دولتی در بخش های پزشکی و غیرپزشکی دعوا بود.

غیرپزشکی ها می گفتند چرا پزشکی ها افزایش حقوق بیشتری دارند و ما کمتر؟ دعوا بر سر افزایش حقوقی بود که اصولاً محل تأمین مالی آن بسیار غیرمنطقی بود.

دلیل آن هم مشخص بود، یک گره ساده را به گره کور تبدیل کردند و از چاله درآمده و به چاه افتادند.

بی توجهی به دانشگاه های غیرانتفاعی فارغ از اینکه دولت فقط متولی حوزه دانشگاه های دولتی نیست، آیا مگر اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که درصد قابل ملاحظه ای از سهم آموزش عالی را در اختیار دارند، نباید در نظر گرفته می شدند؟ چرا دولت فقط به یک بخش آن هم از منابعی که منشأ درآمدهای آن به درستی مشخص نیست، توجه می کند؟ آن هم به دلیل مشکلات معیشتی که با بی تدبیری های خود دولت در حوزه اقتصادی رخ داده است.

نه تنها دانشگاه آزاد اسلامی، بلکه به دانشگاه های غیرانتفاعی هم بی توجهی شد.

طبق آمار، فقط در مشهد حدود 23 یا 24 مؤسسه غیرانتفاعی وجود دارد، آنها هم نه تنها افزایش حقوقی(مثل دولتی ها) نداشتند بلکه وضع شان از دانشگاه آزاد اسلامی هم بدتر است.

بازگردیم به طرح الف و ب ؛ در اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره دغدغه افزایش حقوق داشته و دارد، هیچ بحثی نیست.

در حقیقت دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخ بی تدبیری هایی را که موجب تورم شده است، بدهد.

جالب است که دانشگاه آزاد باید پاسخ یک حرکت بی تدبیرانه سیستماتیک دولتی را هم بدهد.

یعنی یک جای دیگر خرابکاری کرده اند و حالا می گویند دانشگاه آزاد، تو پاسخ آن را بده.

اتفاقاً به نظرم دکتر طهرانچی با این طرح پاسخ آنها را می دهد.

طرح الف و ب در واقع برنامه ریزی برای ساماندهی، توسعه، پیشرفت و توانمندسازی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است.

حال سؤال اصلی اینجاست، اگر مدیری (دکتر طهرانچی) می خواهد پاسخ بی تدبیری های سیستماتیک یک جای دیگر را (دولت و وزارت علوم) آن هم با برنامه ریزی بدهد و با توجه به خودگردان بودن سیستم و نه متصل بودن به منابع مالی دیگر، آیا باید مورد سؤال قرار بگیرد؟ به نظر باید قدری جانب انصاف و عدالت را در قضاوت رعایت کرد و البته بعضی ها در خارج از دانشگاه تلاش در دادن آدرس غلط به هیئت علمی های دانشگاه آزاد هستند.

افزایش حقوق و دستمزد دغدغه رییس دانشگاه بوده و با طرح الف و ب افزایش حقوق اعمال خواهد شد و اتفاقاً برای این موضوع برنامه مدون هم وجود دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی می گوید که برای افزایش حقوق برنامه دارم و مانند دانشگاه دولتی نیستم که به بدون برنامه 30 یا 40 درصد و یا بیشتر افزایش اعمال کنم.

مبنای افزایش حقوق دانشگاه دولتی چیست؟ هیچ! به دلیل اینکه برنامه ای پشت افزایش حقوق در دانشگاه های دولتی نبوده، هنوز هم بر سر آن دعواست.

منظورم این است که این افزایش حقوق در دانشگاه های دولتی هیچ مبنای علمی نداشت.

بگذارید مثالی بزنم، می خواهم برای خانواده ام پولی را خرج کنم، حالا اگر برای خرج کردنم برنامه ارائه دهم آیا کار بدی است؟ دکتر طهرانچی قصد افزایش حقوق را داشت و اکنون می خواهد این کار را با برنامه انجام دهد، آیا این کار بدی است؟ هیچ برنامه و مبنایی برای افزایش حقوق در دانشگاه های دولتی وجود ندارد همانطور که اشاره کردم هیچ برنامه و مبنایی برای افزایش حقوق در دانشگاه های دولتی وجود ندارد، این در حالی است که مبنای افزایش حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی حداقل آن 14 بخشنامه ای است که پیوست بخشنامه الف و ب شده و نزدیک به 700 صفحه مطلب است.

یعنی به صورت علمی روی آن کار و فکر شده است.

در دانشگاه آزاد اسلامی با برنامه و فکر بخشنامه ای برای افزایش حقوق ابلاغ می کنند که بیش از 90 درصد اعضای هیئت علمی در گروه الف قرار می گیرند.

باید از زاویه مبنای علمی و برنامه به بخشنامه الف و ب نگاه کنیم.

جالب اینکه آنقدر افزایش حقوق در دانشگاه دولتی بدون برنامه و مبنا بوده که درنهایت حتی قوه قضاییه هم وارد موضوع می شود و اعلام می کند که سقف حقوق ها بالاست و باید جلو آن گرفته شود؛ بنابراین بزرگ ترین مزیت بخشنامه الف و ب افزایش حقوق همراه با دغدغه بود که اکنون اتفاق افتاده و این افرایش با فکر و برنامه انجام شده که مسئله مهمی است.

ادامه دارد.

انتهای پیام/4103/4062/
کلید واژه ها: اعضای هیئت علمی - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - هیئت علمی - دانشگاه آزاد - هیئت - علمی - اسلامی - افزایش - شیوه نامه - آزاد - محمدمهدی - پیشنهاد - عضو هیئت علمی - مدیریت - رییس دانشگاه - توسعه مدیریت - نظام پرداخت - اطلاع رسانی - مرکزی - تبیین - سازماندهی - ساماندهی - شیوه - نامه - پیشنهادی - خوب و بد - موافقت - پرداخت - توسعه

آخرین اخبار سرویس:
استخدام کارشناس توسعه منابع انسانی در شرکت پرشیا خودرو از تهران

استخدام کارشناس مالی اداری و کارشناس فنی تولید با بیمه در تهران

استخدام تکنسین مکانیک، تکنسین برق و فرزکار ماهر CNC در شهرک صنعتی شمس آباد

استخدام کارمند اداری با حقوق ثابت 4 تا 6 میلیون و بیمه در کرج

توسعه تجارت باعث توسعه اقتصادی خوزستان می شود

استخدام حسابدار در یک شرکت معتبر تولید قطعات پلاستیک در البرز

نیازمند فروشنده خانم

قیمت گوشی های سامسونگ شیائومی هوآوی و آیفون 25 شهریور 1400

تولید کیسه های نگهدارنده مواد غذایی با پایه گیاهی

برداشت برنج صدری از شالیزارهای شهرستان کلات

زییس مجمع نمایندگان یزد: اراده ای برای رفع مشکل پساب تصفیه خانه یزد وجود ندارد

آغاز مرمت فصل جدید قلعه مچی در شهرستان هامون

دو مرکز خرید خرما در آبادان و خرمشهر

آغاز عملیات اجرایی خانه دار کردن 10 هزار مددجوی کمیته امداد

ادامه حرکت اجتماعی یزد در گرو پویایی بخش صنعت است

برداشت پسته سردسیری ازقطب تولید خرما

برنامه وزارت نفت برای احداث پارک های شیمیایی در مناطق محروم

استخدام کارشناس حسابداری و مالی با سرویس، بیمه و بیمه تکمیلی در مرکزی

استخدام طراح وب سایت با بیمه در تجهیز نیروی زنگان در تهران

استخدام 6 عنوان شغلی با بیمه و سرویس در یک شرکت تولیدی در اصفهان

استخدام منشی با بیمه و بیمه تکمیلی در شرکت معتبر رتبه 1 پیمانکاری در تهران

آغاز برداشت انگور در آذربایجان غربی

افزایش قیمت دلار و کاهش یورو در بازار متشکل ارزی

مشکل بازار مسکن کجاست؟

کف اصلاحی بورس چه شاخصی است؟

حمایت رییس جمهوری از طرح رتبه بندی معلمان

تصاویر| ورود تانکر های حمل سوخت ایران به لبنان

تصاویر| ورود تانکر های حمل سوخت به لبنان

برداشت انگور از تاکستان های سی سخت

استخدام 4 عنوان شغلی با سرویس، بیمه و ناهار در قزوین

الزام ثبت اطلاعات در سامانه های تجارت و جامع انبارها

استخدام کارشناس اکتشاف معدن با بیمه و سنوات در شرکت کاوش کانی مهاجر

استخدام مهندس برق و الکترونیک با دریافتی تا 10 میلیون و بیمه در تهران

استخدام سرپرست تولید، سرپرست انبار، مدیر تامین و راننده با ماشین در گیلان

افزایش تقاضای وام خرید مسکن در آمریکا

استخدام مهندس مکانیک ساخت و تولید، مهندس برق و الکترونیک، مهندس متالورژی

تخلیه 2 میلیون کالای دپوشده در بنادر

وضع فوق العاده در جنوب یمن؛ بن بست ائتلاف سعودی

استخدام فروشنده با حقوق ثابت،پورسانت و پاداش در مشهد

تاثیر آزادسازی واردات خودرو بر بازار

استخدام بازاریاب و ویزیتور با حقوق ثابت، پورسانت، بیمه و بیمه تکمیلی/ تهران

سد عمارت گرمی دهه فجر امسال آبگیری می شود

استخدام 4 عنوان شغلی با سرویس، بیمه و ناهار در قزوین

رشد ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

تنها جایگاه سی ان جی زاهدان در پیچ و خم مشکلات

مشکل بازار مسکن کجاست؟

زاکانی: قیمت بلیت مترو افزایش نمی یابد

خطر سیاسی بحران قیمت نان

کشاورزان آقابابا، دیگر نگران آب برای کشاورزی شان نباشند

اروگوئه به دنبال توافق تجارت آزاد با چین

امحای لوازم بهداشتی و دارویی قاچاق در رشت

قول شستا برای 17 عرضه اولیه در بورس تا بهار 1401 + لیست شرکت هایی که سهام آنها به فروش می رسد

شرایط دریافت تسهیلات ویژه مسکن از زبان یک نماینده | ایجاد صندوق ویژه در بانک مسکن برای پرداخت وام با سود کم

استخدام CNC کار و تراشکار در شرکت کاواک صنعت پارسیان در محدوده نظرآباد

استخدام کارمند خدمات و تشریفات در شرکت پرشیا خودرو در تهران و البرز

استخدام آبدارچی در شرکت پرشیا خودرو در تهران

استخدام برنامه نویس با حقوق تا 12 میلیون در شرکت لیان باتری پیشرو در تهران

استخدام کارشناس انفورماتیک با بیمه و بیمه تکمیلی در دیلی مارکت در همدان

استخدام کارگر تولید با بیمه، بیمه تکمیلی، سرویس، وعده غذایی در شرکت اصالت

استخدام کارشناس بخش فروش با حقوق ثابت، پورسانت عالی و مکفی در تهران

پیشنهاد افزایش سرمایه 125 درصدی «وکادو»/ روند خنثی در نمادهای اصفهانی

خبرهای امروز از استودیو خبر ایران/ 24 شهریور 1400

تصویب 7 طرح تحولی در نظام توزیع کالا و بازار داخلی

یک دکترای فیزیولوژی ورزشی: میزان فعالیت بدنی در افراد تحصیلکرده ایرانی کمتر از حدود یک و نیم ساعت است

اختصاص ردیف اعتباری ویژه برای تکمیل استادیوم 5000 نفری خوی

تصاویر| واکسیناسیون در صنایع اراک و ساوه

کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به استانبول و آنتالیا

پیش بینی بورس در روزهای آخر شهریور

افتتاح چند طرح صنعتی همزمان با سفر استاندار خراسان شمالی به اسفراین

بیش از 161 هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان کاشان توزیع شد

مشکل بازار مسکن کجاست؟/ دیگر هیچ اطمینانی به پس انداز برای تامین مسکن وجود ندارد

مردم گران فروشی بلیط اربعین را به سامانه 135 گزارش کنند

استخدام کارشناس فروش با بیمه و سرویس در گروه صنعتی نصرتیان در مازندران

پیش بینی یک کارشناس از اقتصاد آینده/ در این حالت تیم اقتصادی دولت در شرایط قرار می گیرند

قیمت 206 به 180 میلیون تومان می رسد

موج سفرهای تابستانی به مازندران/ جاده های شمال پُرترافیک است

حمایت از فعالان اقتصادی ایران از اولویت های دستگاه دیپلماسی

استخدام کارمند اداری و کارشناس فروش در یک شرکت معتبر در غرب تهران

استخدام مدیر فروش مواد اولیه غذایی در مجموعه شرکت های بین المللی یثربی

استخدام کارمند فروش در صنایع تهویه پارس سعید در البرز

استخدام کارشناس صنایع غذایی و دامپزشک در صنایع غذایی ستاره کاسپین در البرز

استخدام کارشناس فروش تجهیزات تهویه مطبوع و تبرید با بیمه، پاداش در تهران

استخدام راننده پخش با بیمه و بیمه تکمیلی در یک شرکت معتبر در ساوه

استخدام کارشناس تامین (تدارکات) با بیمه و سرویس در البرز

استخدام کارشناس HelpDesk با بیمه تکمیلی، عیدی، سنوات و پاداش در تهران

قیمت سیمان امروز پنج شنبه 25 شهریور/ سیمان دو نرخی به نفع دلالان؟

کوچ دلالان مسکن از شمال تهران به ترکیه؟

قیمت دلار و یورو در بازار آزاد، امروز 25 شهریور 1400

خبرهای خوش بنیاد مستضعفان در حوزه مسکن

سفر رییس جمهوری، منشأ خیر برای کارگران معدن طبس شد

آیت الله مکارم شیرازی: توفیق دولت سیزدهم در گرو حل مشکلات اقتصادی است

کاهش سن واکسیناسیون در گرگان

افت شدید ذخایر آب در سدهای تهران

مزرعه گل آفتابگردان در اصفهان

فرصت ها و تهدیدهای رمزارز

آژانس های هواپیمایی گران فروش پلمپ می شوند

پیش بینی یک کارشناس از فضای اقتصادی کشور/ در این حالت تیم اقتصادی دولت در شرایط قرار می گیرند

قیمت دلار در بازار امروز پنجشنبه 25 شهریور 1400/ شاخص ارزی چه تغییری کرد؟

قیمت سیمان به عدد قابل قبولی می رسد

دلیل اصلی رسوب کالاها در محوطه انبارهای عمومی آستارا تشریح شد

«طرح الف و ب» به خوبی تبیین و اطلاع رسانی نشد | طرحی که نه مچ می گیرد نه دنبال تقسیم بندی خوب و بد است

«طرح الف و ب» به خوبی تبیین و اطلاع رسانی نشد | طرحی که نه مچ می گیرد نه دنبال تقسیم بندی خوب و بد است