مطالب مرتبط:
هاشمی: مجلس شورای اسلامی به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود
هاشمی: مجلس به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود
هاشمی: مجلس به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود
محسن هاشمی: مجلس به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود
واکنش هاشمی به طرح صیانت مجلس: به جای این طرح ها حل مشکلات معیشتی را دنبال کنید
-171 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 10 مرداد 1400 ساعت 11:502021-08-01سياسي

هاشمی: مجلس شورای اسلامی به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود


رییس شورای اسلامی شهر تهران، از طرح صیانت از فضای مجازی مجلس شورای اسلامی انتقاد کرد و گفت: شورای پنجم شورای شفافیت بود، نه صیانت؛ و مجلس شورای اسلامی هم به نظر می آید به جای رفتن به سمت چنین طرح هایی به سمت شفافیت برود.

- " - محسن هاشمی روز یکشنبه در جریان سیصد و پانزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: مجلس شورای اسلامی در این شرایط جامعه، به جای طرحهایی که واکنش منفی گسترده در جامعه ایجاد کند به دنبال حل مشکلات معیشتی و مطالبات واقعی جامعه برود و قطعا شفافیت نیز از مطالبات اصلی جامعه و وعده های محقق نشده در مجلس است.

وی در بخشی دیگر از سخنانش، از شهردار تهران و همکارانش در منطقه 17 و 18، معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران و سازمان پارکها و فضای سبز تشکر کرد و گفت: بالاخره طلسم آماده سازی و بازآفرینی روی ریل منطقه 17 و 18 راه آهن تهران-تبریز شکست و این منطقه در اختیار مردم قرار گرفت.

هاشمی افزود: ابتدا قرار بود طوری بازآفرینی شود که با درآمد ساخت و ساز، هزینه ساخت تونل فراهم شود اما در این دوره شهرداری تصمیم گرفت به این باغراه که بزرگترین باغ راه ایران و شاید منطقه است، دید کاسبکارانه نداشته باشد و آن را به فضای عمومی برای استفاده مردم تبدیل کرد.

وی تاکید کرد: روز گذشته و در افتتاح این باغراه شاهد استقبال خوب مردمی بودم و از اعضای شورا و مدیران شهرداری تشکر می کنم.

حق شناس: شورای پنجم با وجود کارشکنی ها در باتلاق غرق نشد محمد جواد حق شناس رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه با ارائه نطق پیش از دستور خود، به نکاتی درباره شورای پنجم و مقایسه آن با دوره های گذشته شورای شهر پرداخت.

وی گفت: این شورا با فهرست امید و شعارهای شهر انسان محور، شهر پاک، شهر زیست پذیر، شهری برای همه و مبارزه گسترده با فساد و شهر فروشی کار خود را آغاز کرد.

حق شناس اظهار داشت: در طول چند دهه رویکرد مدیریت شهری تهران آن بود که با صدور مجوز و ساخت ساز های نامحدود و گسترده به بهانه پاسخ به تقاضای مسکن، کسب درآمدهای کلان و استقراض از بانکها و فروش اوراق قرضه در عمل با فروش زمین و آسمان شهر نسبت به توسعه کالبدی شهر اقدام کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: پل ها، تونل ها و اتوبان هایی ساخته شد و در حوزه مترو نیز پیشرفت نسبتا خوبی صورت گرفت اما در برآیند کلی نتایج در حد مطلوب شکل نگرفت و ترافیک و آلودگی هوای شهر را کاهش نداد و حال مردم شهر را خوب نکرد.

وی گفت: اکنون که بخش بزرگی از شهروندان به ویژه جوانان چالش مسکن دارند حدود 500 هزار خانه خالی در شهر تهران وجود دارد.

حق شناس ادامه داد: از خود بپرسید 65 هزار میلیارد تومان بدهی و حداقل معادل همان مبلغ درآمد شهر در کجای شهر هزینه شده بود با دلار میانگین 1500 تومان بین سالهای 84 تا 96 با فرض صرف 13 هزار میلیارد تومان مبلغ معادل 90 هزار میلیارد تومان به نام شهر هزینه شده است؛ آیا آنچه در شهر ساخته شده است با این مبلغ تناسبی دارد؟ عضو شورای اسلامی شهر تهران با طرح پرسش دیگر گفت: آیا می دانید کل هزینه کرد مدیریت شهری در دوره پنجم بر فرض تحقق کل بودجه چهار سال با دلار میانگین 25 هزار تومان کمتر از 5 هزار میلیارد دلار است؟ وی با بیان اینکه شورای پنجم با وجود همه کارشکنی ها و فشارها و با وجود معضلات بدهی و هجوم چند هزار طلبکار چند ساله ، تورم نیروی انسانی، فساد و نابسامانی به جا مانده از گذشته ، با وجود کاهش شدید درآمد ها به دلیل توقف شهر فروشی، با وجود مشکلات کلان اقتصادی ناشی از تشدید تحریم ها و افزایش تورم و کاهش شدید ارزش پول ملی و با وجود آثار زیانبار ناشی از پاندمی کرونا علیرغم وعده های برخی، در باتلاق شهرداری غرق نشد و در جهاتی پدیده موفق بود، هر چند که این توفیق با انتظارات مردم و بدنه اصلاح طلب و اعضای این شورا از خود، فاصله بسیار داشت.

امانی: آثار و عواقب تصمیمات شورای شهر سال ها و دهه ها بر شهر اثر خواهد گذاشت شهربانو امانی دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت که چهار سال از عمر مدیریتی شهر تهران گذشت و این 4 سال و سایر 4 سالها ممکن است در مقابل عمر 235 ساله یا 7000 ساله تهران هیچ به نظر رسد اما طبعا نه برای من و نه برای هیچکدام از همکاران سابق و آتی من، این مقایسه، عامل انفعال نیست و نباید باشد زیرا که تاریخ با ثانیه ها نوشته میشود و تک تک تصمیمات و حرفها و اعمال ما، در آینده این شهر و زندگی مردمانش اثر خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اقدامات شورا در حوزه خودرو، گفت: خودرو، عامل بسیاری از اتلافها و نابسامانی، در حوزه اقتصاد، محیط زیست، جامعه، فرهنگ و سلامت شهروندان، عملا یعنی باعث خرابی در همه وجوه زندگی اجتماعی و شهری است.

وی افزود: خودرو عامل اصلی یا یکی از عوامل اصلی، گرمایش زمین، آلودگی هوا، سوبسیدهای سنگین اقتصادی، تخریب محلات، از بین رفتن سرزندگی شهری، چاقی و کم تحرکی شهروندان، هزینه های سنگین حوزه سلامت، ترافیک و عوارض اجتماعی و اقتصادی آن و بسیاری پدیده دیگر که میتوان به این لیست افزود.

امانی ادامه داد: از ابتدای دوره بر آن شدم که این بازآرایی را آغاز کنم و می دانم که سالها و دهه ها طول خواهد کشید.

این موضوع برایم بسیار مهم بود و عمده 4 سال را به این مساله پرداختم.

وی، تعریف بخشی از زونهای TOD (توسعه مبتنی بر حمل و نقل عمومی) تهران، تصویب دستورات مهم و ماندگار در این حوزه در سطح برنامه 5 ساله و بودجه های سالانه، الزام شهرداری به اصلاح طرح تفصیلی بر مبنای TOD، تهیه دستورالعمل خیابان کامل تهران، ایجاد کمیته های 24 گانه TOD، سامانه هوشمند TOD شهر تهران، آموزش حدود 500 نفر از کارشناسان و مدیران شهرداری و تالیف و ترجمه 7 کتاب در این حوزه، بخشهای برجسته این اقدامات بودند که همه، اولین بودند و مستدام نیز خواهند بود.

وی درباره سرویس مدارس گفت که سرویس های مدارس وضعیت بسیار آشفته ای داشتند و شکایات متعددی از سوی اولیا و دانش آموزان داشتیم.

در همان ابتدای کار، بر این موضوع مهم تمرکز کردیم و با تلاش فشرده ای، طرح سرویس های مدارس را به تصویب رساندیم و ابلاغ شد و به اجرا درآمد.

استقبال از وجوه مثبت این اقدام بالا گرفت و آنچه در شورا و شهرداری انجام داده بودیم، منشاء یک ساماندهی ملی در این زمینه شد.

امانی با اشاره به اقدامات شورا در حوزه آب عنوان کرد: مساله مدیریت آب در شهر نیز از نظر من بنیادی است؛ درست است که اهمیت مهندسی آن، کمتر از مدیریت آب سرزمینی است، لکن اگر در ریشههای بحران آب سرزمینی دقیق شویم، خواهیم دید که ریشهاش در آموزش است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به مسوولیت اجتماعی نیز اظهار داشت: قبلا نظراتم را در باب آبان 98 و رویدادهای مشابه آن را گفته ام؛ بخش تلخ تاریخ کشورند و ریشه آن در عقب ماندگی حکمرانی از تحولات جامعه است؛ باری، به بیان نظراتم اکتفا نکردم و کمترین مسوولیت اجتماعی خود را در این دیدم که به عنوان عضو کوچکی از نظام حاکمیت، به حضور پدر و مادران داغداری بروم که در آبان 98 عزیزان خود را از دست داده بودند و عذرخواه باشم.

جهت رسمیت بخشیدن به این حرکت، طرحی دوفوریتی ارایه دادم و طبق آن، شورا و شهرداری موظف به دلجویی رسمی از اینخانواده های داغدار شدند.

وی با بیان اینکه اشتباه همیشه سرزدنی است، حتی از حاکمان، گفت: البته برخی از اشتباهات حقیقتا بخشودنی نیست ولی در هر حال، کمترین مسوولیت اجتماعی ما، عذرخواهی از اشتباه است که در فرهنگ اجتماعی و نیز فرهنگ حکمرانی ما، جا نیافتاده و بسیار از آن دوریم.

وی ادامه داد: شوراهای شهر در ایران با پارلمانهای محلی بسیار فاصله دارند.

شهرداری ها در ایران، با دولتهای محلی بسیار فاصله دارند.

مسوولیت، بسیار غیر متمرکز است و بین شهرداری و دولت و تعداد زیادی نهاد دیگر توزیع شده است.

عامل بسیاری از معضلات شهری نبودن تمرکز مدیریتی است.

یک مثال ساده، بحث آلودگی هواست؛ اکنون 18 بخش از حاکمیت، به طور مستقیم در این موضوع موثرند.

وی افزود: تعداد زیادی از این بخشها، مستقر در دولت هستند و در حالی که همگی مصرف کننده خدمات تهران و عامل آلوده کردن هوای شهر هستند، پاسخگویی در مقابل مسایل شهر تهران، وظیفه رده چندم آنهاست.

امانی با بیان اینکه تجمیع اختیارات، پاسخگویی می آورد، عنوان کرد که در شورای پنجم در زمینه افزایش اختیارات شوراها و شهرداریها موفق نبودیم ولی نمونه ای از یک حکمرانی کم هزینه و کم فساد را ارایه کردیم که زمینه و نمونه بسیار مهمی برای آیندگانی که سعی در اقناع حاکمیت مرکزی دارند برای توسعه اختیارات پارلمانها و دولتهای محلی خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران همچنین خطاب به شورای ششم اظهار داشت: درست است که ما و شما به مدت 4 سال در راس تصمیم گیری مدیریتی تهران هستیم ولی آثار و عواقب تصمیماتمان، سالها و دهه ها بر شهر اثر خواهد گذاشت.

امانی خاطر نشان کرد: لطفا، عمیقا آ گاه باشید که تصمیات و بیانات شما بویژه در زمینه کالبد و زیرساختهای شهری، آثار و عواقب طولانی مدت بر شهر دارد.

لطفا تعجیل در طرحها و لوایح نداشته باشید.

نظری: لجبازی با ملت آینده خوبی ندارد حجت نظری عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران با ارائه نطق پیش از دستور به عملکرد پنجمین دوره شورای شهر پرداخت و اظهار داشت: این خدمت و عبادت چهار ساله گذشت و امروز ما و شما، شاهد چهار سالی هستیم که پشت سر گذاشته شد و می توان آن را قضاوت کرد.

می توان قضاوت کرد که شهر را چگونه و در چه شرایطی تحویل گرفتیم و حال که تحویل می دهیم، چه چیزی کم تر یا بیش تر شده است.

وی افزود: ما البته بزرگراه و پل های دوطبقه و امثال آن نساختیم و نباید هم می ساختیم، چون با وعده تغییر همین ریل توسط شما انتخاب شدیم، وعده دادیم که از جیب مردم پروژه های چندهزار میلیاردی بی حاصلی همچون پل صدر نخواهیم ساخت و نساختیم.

وی گفت: وعده دادیم فضای تنفس شهر را بیشتر مسدود نخواهیم کرد و نکردیم؛ اما به جای آن فضاهای مردم محور همچون پلازها را توسعه دادیم.

نظری ادامه داد: پروژه های کم هزینه و ملموس در محلات ایجاد اجرا کردیم، هویت شهر را حفظ کردیم و تلاش کردیم شهروندان بیشتر با کوچه ها و خیابان ها ارتباط برقرار کنند.

عضو شورا خاطر نشان کرد: فضاها و مکان هایی که بخشی از خاطره جمعی تهرانی ها بود را برای آیندگان حفظ کردیم و در اختیار عموم گذاشتیم.

وی در ادامه مجلس شورای اسلامی را برای طرح موسوم به صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی خطاب قرارداد و گفت: به نمایندگی از مردم بگویم که هیچ گاه لجبازی با ملت و اراده مردم آینده خوبی نداشته است، روزهاست به سبب همین طرح، فشار روانی سنگینی بر مردم، به خصوص صاحبان مشاغل و کسب و کارهای خرد و کلان اینترنتی وارد شده و تصویب و اجرای آن نیز زندگی بسیاری از مردم را مختل می کند.

وی در بخش دیگری از نطق خود اظهار داشت که همکاران کمیته تنقیح مصوبات شورای شهر تهران کارهای بزرگی انجام دادند، کارهایی که در طول ادوار شورای شهر تهران کم نظیر بود و در این دوره در سامانه جامع مصوبات با تکمیل بارگذاری و بررسی بیش از 6200 مصوبه ادوار شورا و انجمن شهر و نیز بررسی دقیق هزاران برگ سند تقنینی، تنقیح مصوبات شورا به اتمام رسید.

پی افزود: در این راستا از مجموع 660 مصوبه اثرپذیر و 547 مصوبه اثرگذار، 1044 مورد اصلاح، 251 مورد نسخ، 182 مورد ابطال، 386 مورد الحاق، 733 مورد ارجاع و مجموعا 8 مورد ابطال جزیی و ابطال برخی مصادیق، تشخیص و در سامانه اعمال شد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اظهار داشت: سال 1397 تا 1400 موفق به 2 برابر کردن بودجه ورزش شهر تهران شدیم و رقم آن را از حدود 2000 میلیارد ریال در سال 97 به حدود 4000 میلیارد ریال در سال 1400 رساندیم.

علاوه بر این افزایش، بودجه ورزش زنان را با بودجه اختصاص داده شده برای ورزش مردان برابر کردیم.

وی، اکران مسابقات ورزشی در بوستان ها، توجه به ورزش در زیباسازی و المان های شهری، توجه ویژه به ورزش در مناطق کمتربرخوردار تهران از طریق پایین نگه داشتن بهای خدمات، ارائه طرح ایجاد دهکده های ورزش، توجه ویژه به ورزش جانبازان و معلولان، کهنسالان، کودکان و نوجوانان، برگزاری لیگ بازی های رایانه ای، اجرای طرح دوشنبه های ورزشی را از دیگر اقدامات کمیته ورزش شورای شهر تهران دانست.

نظری گفت: در ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان های مردم نهاد شهر تهران، برای اولین بار در کشور، امکان ایجاد فضاهایی در هر یک ازمناطق 22 گانه شهرداری تهران برای فعالیت سازمان های مردم نهاد را فراهم کردیم.


کلید واژه ها: شورای اسلامی - مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی شهر تهران - شورای - اسلامی - شورای اسلامی شهر - تهران - شفافیت - جامعه - مجلس - رییس شورای اسلامی شهر - معاونت فنی و عمرانی - شهر تهران - منطقه - صیانت - مطالبات - شهرداری تهران - مشکلات معیشتی - برود - شهردار - شهردار تهران - هاشمی - محسن هاشمی - فضای مجازی - آماده سازی - شورای پنجم - بازآفرینی - حل مشکلات - هایی - فضای سبز

آخرین اخبار سرویس:
رونمایی از نمایشگاه مجازی «دفاع مقدس»

کمیته مجلس نمایندگان آمریکا برای 4 مقام ترامپ احضاریه صادر کرد

ما مسئولین کم کاری کردیم

مراسم گرامیداشت سالگرد آیت الله ممدوحی

استخدام کارشناس طراحی تبلیغات با پاداش و بیمه در تهران

استخدام مسئول دفتر با بیمه، عیدی و پاداش در شرکت متین گذر در تهران

هنر شجریان بودن و ماندن

برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی معرفی شدند 

خبرنگاران با قلم خود دلاورمردی های رزمندگان را ماندگار کنند

مسکو: حضور ایران در سازمان شانگهای بسیار مفید خواهد بود

اصلاح ساختار بودجه یک کار ضروری است نه انتخابی

برگزیدگان پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر خراسان رضوی معرفی شدند 

ادامه روند آزادسازی حریم رودخانه های سلسله

فیلم| حکمت بلا برای انسان از زبان حجت الاسلام عالی

رهبر استقلال طلبان کاتالونیا دستگیر شد

طلبه شهیدی که در حاج عمران آسمانی شد

ترانزیت کامیون های ایرانی تسهیل می شود

استخدام مسئول دفتر و منشی مدیر عامل با بیمه در توان تکنولوژی تارا در تهران

امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد

ایران آمادگی دارد تا در بیشکک مرکز تجاری راه اندازی کند

اظهارنظر عجیب عضو هیئت مدیره کانون وکلا؛ «باید به مجلس هجوم ببریم!»

آخرین رنگ بندی کرونایی کشور اعلام شد

وزیر امورخارجه پیگیر وضعیت دو راننده بازداشت شده ایرانی در آذربایجان

استخدام نگهبان با بیمه در خیریه آرمان و شایان ایرانیان در تهران

استخدام فروشنده حضوری با حقوق ثابت، پورسانت عالی، بیمه و بیمه تکمیلی

هیچ قطعه هلیکوپتر را از خارج وارد نمی کنیم

هوانیروز ارتش هزار نفر را از مرگ حتمی نجات داد

تاکید امیرعبداللهیان بر حمایت ایران از مأموریت های سازمان ملل و مأموریت رییس مجمع عمومی

امیرعبداللهیان: چارچوب های آماده اتحادیه اقتصادی اوراسیا یکی از راه های گسترش روابط تجاری ایران و قرقیزستان است

هشت سال مقاومت در دفاع مقدس، مایه افتخار ملت ایران است

ارتش غیرتمند و دلاور کشور ما ارتش مکتبی و انقلابی بوده و هست

ادای احترام رییس کل دادگستری آذربایجان غربی به مقام شامخ شهیدان ارومیه

پزشکی قانونی رابر کرمان در آستانه افتتاح است

مختومه شدن بیش از هزار پرونده قضایی از ابتدای سال در رابُر کرمان

خطیب زاده در پاسخ به وزیر خارجه انگلیس: شعار، هرگز نمی تواند پاسخ احکام قانونی باشد که از سوی دادگاه ها صادر شده اند

حمایت سازمان بازرسی از گزارشگران فساد

صدور گواهی عدم سوء پیشینه الکترونیکی و ثبت نام ثنا در نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس قوه قضاییه

استخدام نیروی پذیرشگر و دستیار پزشک در کلینیک پوست و مو کیا در خراسان رضوی

خدمت رسانی به مراجعان در نمایشگاه دستاورد های دفاع مقدس قوه قضاییه

افتتاح بزرگترین مرکز واکسیناسیون به نام شهید مدافع سلامت البرز

امیرعبداللهیان: ایران همواره از صلح و ثبات بالکان حمایت کرده است و به صربستان نگاهی راهبردی دارد.

دیدار وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان

مردم به بازی گرفته شدند

سردار فدوی: دشمنان، جرئت شلیک یک تیر به سمت ایران را ندارند

پاسپورت و ویزا جعل می کردم وقتی جعل مد نبود/ به من میگن اسی ژاپنی

سردار فدوی: دشمنان بعد از دفاع مقدس، جرئت شلیک یک تیر به سمت ایران را ندارند

موضوع های کنسولی با دانمارک پیگیری شد

افتتاحیه کنگره ملی شعر سردار سربداران

مردم به بازی گرفته شدند

تصاویر| ویدئو مپینگ برج آزادی به مناسبت هفته دفاع مقدس

وزیر امورخارجه پیگیر وضعیت دو راننده بازداشت شده ایرانی در آذربایجان

استخدام کارمند اداری خانم در یک دفتر پیشخوان دولت در رشت

دیدار شورای مجمع علمای دامغان با نماینده ولی فقیه در سمنان + تصاویر

طالبان به اعضای خود هشدار داد

استخدام حسابدار با سرویس رفت و برگشت و بیمه در دولت آباد اصفهان

استخدام فروشنده آرایشی بهداشتی در داروخانه دکتر نوروزعلی رحیمی در تهران

انتقاد آیت الله مهدوی از عملکرد شهردار پیشین اصفهان در زمینه حجاب

پرواز مستقیم اردبیل – نجف دایر شد

جانشین فرمانده سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم، ولی نمی توانیم اعلام کنیم

علی دهقان موکب جاماندگان اربعین در گرگان

گفت وگوی امیرعبداللهیان با همتای آذربایجانی درباره تسهیل ترانزیت و تردد کامیون های ایرانی

آزادی 12 زندانی در شهرستان کازرون

آیت الله عاملی؛ خار چشم صهیونیسم بین الملل / میرنبی عزیززاده

نقش رسانه ها در انتقال مفاهیم ناب و ارزشمند دفاع مقدس کلیدی است

اعدام چهره مشهور فهرست شیندلر / چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟ / تصاویر قدیمی و کمیاب از دکتر علی شریعتی / تست شلبی تواتارا سریع ترین خودرو دنیا / جزایر لنکاوی از نمای نزدیک

استخدام کارشناس روابط عمومی و تبلیغات، کارشناس HR و حسابدار در خراسان رضوی

نشست کار گروه کارشناسی ایران با معاون وزیر دادگستری گرجستان

سعید محمد دبیر مناطق آزاد کیست؟ / از فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیا تا مدیریت شرکت های مهم اقتصادی

وعده وزارت دفاع: امسال 20میلیون دُز واکسن کرونا تولید می کنیم

شهید بروجردی مسیح کردستان

همدلی تولیت آستان قدس رضوی با جاماندگان پیاده روی اربعین

دیدار امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل

استخدام کارمند اداری با بیمه در شرکت رادوود در خیابان دولت

استخدام مهندس شیمی با سرویس و غذا در شرکت زرین موج رسانه در قزوین

قالیباف: به ‎زودی طرح شفافیت بررسی می‎شود

رسول نجفیان: مساله ماندگاری اهل بیت مساله خداوند و عشق الهی است

از انتصاب فرمانده جدید «نهاجا» تا عهدی برای اخراج آمریکایی ها

واکنش خطیب زاده به ادعای وزیر خارجه بریتانیا

از شناسایی ساختمان های پرخطر تا جلوگیری از کوه خواری

خبر خوش برای معلمان و فرهنگیان درباره لایحه رتبه بندی

ببینید | جانشین فرمانده کل سپاه: سر منشأ علم کوانتوم هستیم ولی نمی توانیم اعلام کنیم

ترتیل صفحه 223 قرآن/ پاداش دنیاپرستان+فیلم، متن و مفاهیم

دولت روحانی سلامت مردم را برای تصویب FATF گروگان گرفته بود/ ایران چگونه عضو سازمان شانگهای شد؟

درباره دفاع مقدس باید 2 میلیون عنوان کتاب و مقاله داشته باشیم | عوامل کلیدی پیروزی بر بحران های داخلی و خارجی

اوقات شرعی 2 مهر 1400 به افق شهر یاسوج

به مناسبت سالروز تولد خسرو آواز ایران/ محمدرضا شجریان؛ هنرمند مسئول یا سیاسی؟

اخبار 24 شبکه 5 سیما؛ 1 مهر

فال روزانه امروز جمعه 2 مهر 1400

دفاع مقدس یکی از ماندگارترین حماسه های ملت است

ویدئو/ دورخیز مریم معصومی برای رییس جمهور شدن!

تغییر و تحولات آشپزی ایرانی در طول تاریخ

گره رتبه بندی معلمان کی باز می شود؟

دولت تلاش می کند هیچ زن بدسرپرستی وجود نداشته باشد

امیرعبداللهیان با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد

رعایت تقوا در همه حال؛ اصل کلیدی در زندگی شهید محمدنژاد

ملت کتابخوان، قدرتمند است

دفاع مقدس یکی از ماندگارترین حماسه های ملت است

سکوت عجیب مهراد جم در مقابل لایو جنجالی دنیا جهانبخت

عیادت نماینده ولی فقیه در خوزستان از قهرمان ایذه ای

دعوت به همکاری جهت اعطای نمایندگی در بیمه پاسارگاد در شیراز

هاشمی: مجلس شورای اسلامی به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود

هاشمی: مجلس شورای اسلامی به جای طرح صیانت، دنبال شفافیت برود